HOOGEMlliBOüCH Maison Nieuborg N.V. HENRI NEFKENS G0EDK00PE AANBIEDINGEN M EEUSE NT3SSS5TB Ingezonden L.C. SCHOENMAKER Permanent Waving /5—en/7.50 BRUINE HEEREN SALAMANDER SCHOENEN HET OPZIENBARENDE MEMORANDUM 1e kwal. FRUIT den doorslag hy- cfe aanóelia^ fencf vati een truck... ZIJN DE MODELLEN DUÏTSCHLANDS EISCHEN INZAKE DE RIJKSWEER Advertentiën FRUIT L. STOLBERG DIEDERIK „VOOR ALLE STANDEN" AGENT A. v. d. KUILEN PERZIKEN TOMATEN COMPLEET 2 verschillende machines De beste garantie geeft U Geen eenstemmigheid in Britsche regeeringskringen Verklaring yan Duitsche zyde Lonclen, 1 Sept. (V.D.) Naar aanlei ding van de door Duitschland aan de orde gestolde onderhandelingen over gelijkheid van bewapening schrijft de Daily Herald, dat ten aanzien van dit punt belangrijke meeningsverschillen bestaan tusschen Mac- donald en den minister van buitenland» soho zaken sir John Simon. Terwijl de laatste meer geneigd is tot het Fransche standpunt, heeft Macdonald altijd gepleit voor schrapping van de paragraaf, waar door Duitschland in wezen gediscrimineerd wordt. Streng logisch gesproken, heeft Duitschland bij zijn eisch volkomen gelijk, doch mcnschelijko aangelegenheden pas sen hier dikwijls niet binnen de strengere grenzen der logica. In feite is de positie van Duitschland zoo, dat het elke moge lijke hulp van buiten noodig heeft. Het zou te wenschen zijn geweest, dat Duitschland rnet zijn eischen was gekomen na de ont wapeningsconferentie. Thans zullen de mo gendheden de Duitsche eischen onpartijdig moeten beoordeelen, afgezien van de vraag of Frankrijk er mee accoord gaat of niet. De Parijsche correspondent van de Mor ning Post meent, dat Frankrijk zich niet kan verzetten tegen het openen van onder handelingen. Frankrijk zal onder voorbe houd aan don Duitschcn wensch tegemoet komen en in liet bijzonder duidelijk trach ten te maken, dat de Duitsche eisch tot ge lijkheid van bewapening geen onafwijsbare voorwaarde is voor den vooruitgang van dc ontwapeningsconferentie. Londen, 1 September (V.D.) In goed in gelichte Engelsche kringen wordt ver klaard, dat de Britsohe regeering zoowel door de Fransohe als door de Duitsche re geering op de hoogte is gehouden van de door Duitschland ingeleide onderhandelin gen met betrekking tot de bewapenings gelijkheid. Engeland heeft in sterke mate belang bij deze aangelegenheden, doch het zal momenteel nog geen daadwerkelijk aan deel nemen in de besprekingen. Engeland zal echter te zijner tijd aan de onderhan delingen betreffende deze kwestie moeten deelnemen, daar deze van algemeen belang is. Berlijn. 1 September (V.D.) Alle Ber- lijnsche bladen bevatten uitvoerige artike len mzake de onderhandelingen betreffen de de Duitsche eischen op het gebied der ontwapening en gelijkgerechtigheid, welke problemen door het jongste memorandum sterk in de publieke belangstelling zijn ge komen. De Berliner Börscnzeitung verklaart, dat er juist nu alle reden voor het nationale Duitschland bestaat meer aandacht te schenken aan de aangelegenheden cn ver wikkelingen buiten het land dan die welke het Rijk zelf beroeren. Wij zijn ons nog al tijd niet volkomen bewust, dat wij thans het hoogtepunt van onzen strijd om dc Duitsche gelijkgerechtigdheid inzake het ontwapeningsvraagstuk naderen, ja dat wij dat punt misschien reeds bereikt hebben. De Vossische Zeitung constateert, dat men eigenlijk geen strategische kennis be hoeft te bezitten om te erkennen, dat een moderne en krachtige landsverdediging voor Duitschland een nationale noodzake lijkheid is. Geen regecring kan in den tijd van den technische^ oorlog de verantwoor delijkheid dragen haar weermacht zonder vliegtuigen, tanks, zware artillerie en an dere technische hulpmiddelen eener moder ne oorlogsvoering, te laten, wanneer n.b. de buurstaten met koortsachtigen ijver bezig zijn de oorlogsmachine uit te rutften. Der Deutsche schrijft: Duitschland heeft ontwapend onder voorwaarde, dat dc an dere landen binnen een bepaalden termijn eveneens zouden ontwapenen. Geschiede dit niet, dan vervalt de Duitsche plicht tot ontwapening. De Deutsche Tageszeitung verklaart, dat de versterking van den staat van verdedi ging van een land, zooal6 te Gonève van Amerikaansche zijde werd geconstateerd, een bijdrage beteekent tot stabiliseering van den vrede en tot het herstel van het al gemeen vertrouwen. Het is dus zoowel een nationale als een internationale plicht van den staat. liet Berliner Tagcblatt zegt, dat ook de gene die zich geen militarist wcnscht te noemen, principieel niets kan aanvoeren tegen een reorganisatie van den rijke weer, wanneer deze tot doel heeft een technisch en rationeel instrument te scheppen. Met bewapening heeft dit streven echter niets te maken. Amerika en het Duitsche memorandum. N e w-Y o r k, 1 September. (V.D.) Ofschoon de Amerikaansche regeering tot nu toe nog geen afschrift heeft ontvangen van het Duitsche memorandum aan Frankrijk, ver klaart men toch reeds in hoogc regeerings kringen, dat de Vereenigde Staten sympa thiek 6taan tegenover de Duitsche eischen. Men wijst hierbij op de rede van President Hoover van 11 Augustus en geeft toe, dat Duitschland in het Verdrag van Versailles onrechtvaardig behandeld is. Het Duitsche protest dat de mogendheden, die het ver drag van Versailles onderteekend hebben tot nu toe nog niet ontwapend hebben, wordt rechtvaardig genoemd. De Ameri kaansche regeering zou echter liever zien, dat de Versaillesmogendheden tot op Duit- ëche hoogte ontwapenen, als dat Duitsch land weer bevyapent. In regeeringskringen wenscht men zich niet over liet Duitsche dreigement uit den Volkenbond te treden en niet meer ter Ontwapeningsconferentie te verschijnen, uit te laten. Hoe men in Frankrijk reageert. Parijs, 1 September. (V.D.) De Temps schrijft, dat de Duitsche regecring dc in het memorandum aangeroerde vraagstukken niet in het openbaar behandeld wcnscht te zien. In verband hiermede, zouden van. of- ficieele zijde geen medcdeelingen over den inhoud van het memorandum worden ver strekt. Overigens publiceeren de Berlijnsche re porters van de Parijsche bladen verschei dene berichten omtrent den inhoud. In het hijzonder wordt gewezen op het feit, dat in het memorandum de vraagstuk ken van de bewapening te land, ter zee en in dc lucht behandeld worden, zonder dat met cijfers vastgelegde eischen gesteld worden. De Intransigeant meent tc weten, dat de Rijksw eerminister von Schleicher en de an dere Duitsche staatslieden hun bereidheid te kennen hebben gegeven in geval van overeenstemming, Frankrijk inzake het veiligheidsvraagstuk tegemoet te komen. Fransche wenschen met betrekking tot aanvullende veiligheidsgaranties zouden na erkenning der volledige Duitsche gelijk gerechtigheid goeden weerklank vinden. In het memorandum wordt niet gespro ken van de gedemilitariseerde Rijnzóne. Dc Parijsche avondbladen bevatten uit voerige artikelen over het Duitsche memo randum, hetwelk zoowel door de rechteche als door de linkschc pers wordt afgewezen. De Paris Soir zegt overigens, dat toege ven aan de Duitsche eischen de onaantast baarheid van liet Verdrag vail Versailles met een klap vernietigd, zou worden. De Duitsche stap is de eerste proef, waarvoor het Britsch-Fransche consultatieve pact wordt gesteld. Van de duurzaamheid van deze overeenkomst zal thans liet lot der Duitsche wapening en dat van den vrede afhangen. Het Journal des Débats stelt Hcrriot en zijn voorgangers voor den oogenblikkelij- Uen toestand verantwoordelijk. Als de Fran sche vertegenwoordigers te Genève catego risch verklaard hadden, dat zij nooit onder handelingen zouden openen over bewape ningsbeperkingen, zouden zij waarschijn lijk thans niet tegenover een dcrgelijken Duitschen otap te Parijs gestaan hebben. De verplichting tot geheim houding niet nagekomen? Berlijn, 1 Sept. (H.N.) Naar aanleiding van de berichten uit Parijs over den in houd van liet resumé, dat den Franscheri gezant te Berlijn ter hand is gesteld, wordt van bevoegde Duitsche zijde verklaard, dat deze berichten niet geheel in overeenstem ming met de feiten zijn. Er is geen sprake van een memorandum, doch het stuk is slechts een bevestiging van de besprekin gen, welke er tusschcn de diplomaten ge voerd zijn. liet stuk geeft het Duitsche standpunt in het vraagstuk der ontwape ning weer, waarbij zoowel een verregaande ontwapening als gelijke rechten voor Duitschland verlangd wordt. Bij de bespre kingen is niet in bizonderheden de reorga nisatie van de rijksweer besproken, doch slechts het beginsel van gelijke rechten. Voorts wordt er op gewezen, dat men zich aan beide zijden tot geheimhouding had verplicht, doch van Fransche zijde heeft men zich, zooals uit het bericht van het of- ficieuse Fransche nieuwsagentschap blijkt, aan deze afspraak niet gehouden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. OP VOOR DE „ZONNESTRAAL" COLLECTE. Of je groot of klein mag wezen, Dik of dun als magere Hein, Wat kan je dat eig'lijk bommen, Als je maar gezond mag zijn. Maar als aan je sterke boddic. De een of andere ziekte knaagt, Dan pas weet je te waardeeren, Waar je nooit om hebt gevraagd. En als een der ergste kwalen, Die ons menschdom steeds belaagt, Is de t.b.c. wel eentje, Die de mééste offers vraagt Komt die kwaal je overvallen, Sloopt je die cn liaalt je neer. Dan begin je eerst te vragen, Iloe krijg ik gezondheid weer. Maar gelukkig is reeds dikwijls, Redding in den nood gebracht, „Zonnestraal", dat is een Stichting, Waar gezondheid U weer wacht. Wat of je geloof mag wezen, Hoe je denkt, of wat je kent; „Zonnestraal" wil je genezen, Onverschillig wie je bent! Maar genezing kost veel centen, Hiervoor is nooit geld genoeg, Is 't dan wonder, dat decz' Stichting, Ook Uw medewerking vroeg. Zaterdag 3 September Dan is het de blijde dag, Dat gij door Uwe goede gave, „Zonnestraal" ook helpen mag. Helpt ons dien dag collccteeren, Werkt zooveel gij kunt dnn mee. Hebt gij tijd voor ons beschikbaar. Meldt U bij het Comité. Laat „de Sterken voor de Zwakken". Dien dag Uw devies ook zijn; En gij brengt in heel wat harten. Weer wat vreugd en zonneschijn. F, KAISER. Mevrouw I. Brinck Gediplomeerd Heilgymnastiek en Massage Zuidsingel 3G Tel. 1401 Blauwe en witte druiven, Appelen, Peren, Pruimen, Meloenen. Alles prima kwaliteit en billijken prijs. PLANTSOEN Wost. Tc). 941. Groote ossentong 2.50 Mooie Kalistong 1.25 Kalfslever 80 ct. p. p. Kalfszwezerikken 1.50 per stel. Modelslagerij BEN POLAK, TeL 653. Betere kwaliteiten. Arnhemschestr. la. Tel. 1685 Morgen ZATERDAG onze bekende Huzarensla 25 ct. per portie. ARIëL F. N. D. K. W. Indian Sparta. Vraagt onze speciale condities. HUIB HOLSTEIJN. Begrafenis-Onderneming Directeur F. H. M. MICHELL Correcte bediening. Concurreerende tarieven. Vakkundig geüniformeerd personeel Lijk-auto voor transporten in binnen- en buitenland. Statie-rouwrijtuigen en ...auto's. Kantoor Hooglandsolieweg no. 24, Telefoon 440. Gevraagd een net persoon te Scherpenzeel en Rens- wouüe als eener Levens en Volksverzekc rings Mij. Kleine portefeuille voor overname aanwezig. Brieven met opgaaf tegen woordige werkkring, leeftijd enz. te zenden onder No. 5ITS bur. Arnersf. Daglblad. Extra Honig Zoete Druiven 35 cent per pond. Meloenen (Ananas en Netmeloenen) 25 ct. per stuk. Zcete Sinaasappelen 6 cent per stuk. Appelen (Gravesteiners) 25 cent per pond. Groote Tomaten 6 cent per pond. Fruitwinkel „De Luifal" Lansestraat 11. Tel. 840- Zoogen. Duinaardappelen 35 cent 10 K.G. Gele en blauwe borgers 30 cent 10 K.G. Alle soorten Groenten! Drui\cn van 22^30 ct. p.""p3 Handperen diverse soorten (en rijp) Beurré Hardy, d'Amaules, Merode, Triomph de Vienne en Claps. Bij ons keus en extra sappig. Handappels 15 ct. p. pond 25 ct. kilo Moesappels v.af 4 Kilo 25 ct. Groote moesappels 15 ct. Kilo buitengewone groote 11 cent per stuk. Perziken groote 7 cent. MELOENEN IN ALLE PRIJZEN Sinaasappelen van 8—i voor 25 cent. Pruimen in diverse prijzen. extra groot en mooi 5 cent pond. 7 pond voor 25 cent. Krommestraat 64 Telef. 794 Korte Bergstraat 18 Tel. 216 Slechts op den weg, niet in Uw kantoor, valt de be slissing of Uw truck werkelijk goedkoop is. Iedere goedkoopere ton-kilometer beteekent voor U meerdere netto-winst. De bedrijfszuinige en stoere ChevTolet-truck met krachtigen, soepelen kopkleppen-motor heeft juist dat extra weerstandsvermogen, dien langeren levensduur, welken U verlangt van een vrachtauto, die U jarenlang onafgebroken, zware diensten moet bewijzen. Minimum slijtage - dank zij flinke krachtsreserve en snel optrekken van den motor, wel-doordacht koelsysteem en uiterst sterke droge-plaat koppeling. Mogen wij U helpen bij de keus van den Chevrolet-truck, dien Uw bedrijf noodig heeft Prijzen van af Fl. 2.050.- f.o.b. Rotterdam. Vraag uitvoerige inlichtingen over don Bedford Truck do Britsche Chevrolet Prijzen van af FL 1.825.- f.o.b. Rotterdam, voor het 1 Vt tons chassis. Officieele Vertegenwoordiger AMERSFOORT Tel. rio V/H. JAC. KROES TELEFOON 351 AMERSFOORT LANGESTRAAT 78 ma HEDEN HEROPENIN G van ons magazijn LANGESTRAAT Wij noteeren de laagste prijzen voor kwaliteits schoenen. B Tevens vestigen wij Uw aandacht op onze steunschoenen en schoolschoenen. B U koopt voordeeliger bij X. v JA. P* d»o. 4 -A- mnïïiaiinni:in:in:imnmi'iTi'-'in!iT7nmm't))imiT7ninmn

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6