J. A.SCHOTERMAN ST. EMILI ic. van Egmond gehuldigd ABONNEMENTS GELDEN PER GIRO 1928 Tooneel Omtrek )k Richter wordt De revanche dei* stayers ADSVI. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VERKADE EN ZIJN OUDE GEZELSCHAP WIJNHANDEL Radioprogramma BIJKANTOOR Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 Moeskops is tweede in de sprintwedstrijden achter Scherens Amsterdam, 8 Sept. Ondanks het feit dat de Duitsche amateurs-wereldkampioen Richter door startverbod niet in het Sta dion hedenavond mocht starten, was te 8 uur het geheele Stadion gevuld en waren meer dan 30.000 toeschouwers aanwezig. De stemming zat er reeds in, toen om kwart voor acht het muziekcorps van de Amstcrdamsche politie het veld opmar cheerde. Precies te acht uur klonken de tonen van het Wilhelmus en arriveerde Z.K.H. Prins Hendrik. Vour de eeretribune was eon podium op- gestold, met bloemen versierd, waar de huldiging van den Olympischen kampioen zou plaats vinden. De „bemanning" van een viertal tripiets en een 16-tal renners waren gestoken in oranje en rood-wit blau we shirts en stelden zich in een haag voor deBeretribune op. Even later werd onder gejuich de Olym pisch kampioen van Egmond het veld op geleid naar het podium. Toen het gejuich verstomde sprak de voorzitter van de Ne- derlandsche Wiclrcn Unie, Jhr. van der Borgh van Heemstede, den Olympischen kampioen toe. In de eerste plaats echter bracht hij een woord van dank aan Guus Schilling, den trouwen verzorger, die dag onmacht in de weer was goweest ora van Eranond in vorm te krijgen Vervolgens wffischte hij van Egmond zelf geluk en spBk de hoop uit, dat ziin beenon, die sterk genoeg waren om het Olympisch kampioen schap ie veroveren, ook sterk genoeg zou den zijn om de weelde daarvan te dragen, drfcen. Sa mens het Nederlandsch Olympisch Co mité sprak Baron Schimmelpenninck van der Oye, terwijl tenslotte de directeur van het Stadion, de heer J. J. van den Bcrgh, nam ms de directie en de Stadionbezoekers een hartelijkcn gclukwensch uitsprak voor v(in Egmond, die zijn loopbaan in dit sta dion was begonnen en altijd het voorbeeld vaft een sportief athleet was geweest. Puns Hendrik hing vervolgens den kam pioen een groote lauwerkrans om, waar- mode de hulde op het podium was afge- loopcn on van Egmond voorafgegaan door delvicr tripiets en gevolgd door 16 ren ners zijn eererondje reed onder de klanken van het Wilhelmus. Iniiisschcn was ook de Duitsche amateur wereldkampioen Richter met bloemen ge huldigd en ook hij evenals de profkampioen Scjercns reden hun eercrondje onder de toiïen van de resp. volksliederen. |/JBe ruim half negen werd een aanvang met het eigenlijke wielerprogram gemaakt. Een aanvang werd gemaakt met do sprint wedstrijden voor profs, revanche der wereldkampioenschappen te Rome. Er werd gereden in matches deux. lsto rit. "Jherens (België) tegen Falck Hansen (Denemarken). _Je oud-wereldkampioen nam den kop. Bij het ingaan der tweede ronde heeft de Deen nog den kop, met Scherens aan zijn wiel. In den laatsten bocht gaat de wereld kampioen voorbij en wint. Scherens; 2. Falck Hansen, ruim half wiel, tijd laatste 200 M. 13% sec. 2c rit. Miohard tegen Moeskops. Michard heeft don kop en houdt deze tot injdcn laatsten bocht als Moeskops hem in Een fraaie spurt passeert. Moeskops wint met wicllcngte. ll Moeskops; 2. Michard, wiellengte. Tijd 12% sec. 3e rit. |®alek Hansen togen Moeskops. Een gemakkelijke overwinning van Moes kops. Uitslag: 1. Moeskops; 2. Falck Hansen, anderhalve lengte, tijd 12% sec. 4e rit. Michard tegen Gerardin. Michard ziot kans zijn landgenoot te dwingen den kop te nemen. Gerardin spurt overigens zeer vroeg weg, Michard volgt hem aan zijn wiel doch ziet geen kans hem te passeeren. 1. Gerardin; 2. Michard, tijd 12% sec. 5e rit. Moeskops tegen Scherens. Wat zal onze veteraan doen tegen don jeugdigen wereldkampioen? Moeskops neemt na korte demarrage den kop, houdt telkens even in waarbij Schc rens voorbijschiet. Tenslotte blijft Moeskops aan den kop. Op de laatste 250 Meter zet Moeskops oen fraaien spurt in. Scherens komt naast hem opzetten en volgens veler meening gaat Moeskops nog juist als eerste over den eindstreep. De jury besliste ech ter, dat Scherens, inet banddikte gewonnen had. 1. Scherens; 2. Moeskops, tijd 13% sec. 6e rit. Gerardin tegen Falck Hansen. De oud-wereldkampioe'n wint den span- nenden strijd met banddiktc. 1. Falck Hansen; 2. Gerardin, banddikte, tijd 12% sec. 7e rit. Scherens tegen Gerardin. 1. Scherens; 2. Gerardin, tijd laatsto 200 Meter 12% sec. 8e rit. Michard tegen Falck Hansen. 1. Michard; 2. Falck Hansen, laatste 200 Meter 12% sec. 9e rit. Moeskops tegen Gerardin. Met een fraaien langen spurt wint Moes kops. Tijd laatste 200 Meter 12% sec. 10e rit. Scherens tegen Michard. Na een nek aan nekrace door Scherens gewonnen Tijd 12% sec. De einduitslag van den sprintwedstrijd luidde: 1. Scherens (België) 4 punten; 2. Moes kops (Nederland) 5 punten; 3, 4 en 5 Mi chard en Gerardin (beiden Frankrijk) en Falck Hansen (Denemarken) ieder 7 pnt. De sprintraatches werdon afgewisseld door wedstrijden voor onafhankelijkcn en amateurs. Do premiewedstrijd had het volgende resultaat: 1. van der Hcyden; 2. Hoevens; 3. Ikelaar 4. J. Engelmocr; 5. Looycn. Amateurs 6 K.M. De uitslag luidde: 1. van der Po; 2. Van der Linden; 3. Sabbó; 4. Pelzer; 5. de Bruin. In de pldats vari 'den sprintwedstrijd tus- schen Richter en van Egmond heeft van Egmond een officieuze poging gedaan hel wereldrecord over 500 Meter vliegende start te verbeteren. Op gang gekomen ging van Egmond in snelle vaart door den start Hij hield het tempo gedurende.de geheele baan vol en beëindigde den rit in den tijd van 31% sec., d.w.z. sec. onder het wereldrecord. Een troostwedstrijd over 4 K.M. voor on afhankelijkcn had het volgende resultaat: 1. W. Bouquet; 2. W. Anspach; 3. Ooms; 4. H. Engelmoer; 5. Slechthorst. De stayers op de baan. Na de pauze wordt een aanvang gemaakt met den rovanchowedstrijd der stayers van de wereldkampioenschappen te Rome. Voor dat de stayers aan den start kwamen, maakte Paillard, wereldkampioon 1932 een eercrondje. De bloemen, die hij in ont vangst had te nemen, schonk hij aan Han9 Ilerkuleyns, die in het Stadion aanwezig was. Ook .de winnaars van den sprintwed strijd Scherens en Moeskops schonken hun blpemcn aan Herkuleyns. Ten behoeve van hem worden op 22 September in het Sta dion wedstrijden gehouden door de beste stayers en sprinters van Nederland. De stayers voor den grooten wedstrijd over 100 K.M. komen in de volgende volg orde aan den start: Paillard (Frankrijk), wereldkampioen 1932, Schlebaum (Nederland), Thollembeek (België), Linart (België), Sawall (Duitsch- Onze bij den GIRO-DIENST aangesloten abon- né's wyzen wy op de bestaande gelegenheid om de abonnementsgelden voor het Amers- foortsch Dagblad ieder kwartaal AUTO MATISCH van hun giro-rekening te doen af schrijven. Deze automatische afschryving brengt met zich een besparing van incasso kosten, geen geloop met de kwitantie aan de deur en voor ons een vereenvoudiging van de Administratie. Abonné's, die ons ingaande 1 October willen machtigen abonnementsgelden automatisch van hun postrekening te doen afschrijven, verzoeken wij opgave van hun naam en adres, opdat wij een machtigings-formulier ter invul ling kunnen toezenden. De Graat. Schlebaum. land), Möller (Duitschland) en de Graaf (Holland). Lacquehay kwam naar bekend niet uit wegens blessures. Van het verloop van deze manche kan men slechts zeggen dat het uitermate saai was zonder spanning en met slechts enkele oogenblikken van strijd, dat Paillard onbe twist den kop wist te houden en dat Schle baum kranig de tweede plaats togen zijn belagers, vooral Sawall verdedigde. De uitslag luidde: 1. Paillard 1 u. 21 min. 31 sec. 2. Schlebaum 40 M. 3. Sawall 70 M. 4. Linart 105 M. 5. Thollembeek 750 M. 6. Möller 995 M. 7. De Graaf die na ongeveer 60 K.M. op de vierde plaats te hebben gezeten afzakte en na 70 K.M. opgaf. Wielrennen. WAAROM RICHTER NIET UITKWAM. Een startverbod van den Dultschen Wielerbond. Amsterdam, 8 Sept. De Duitsche we reldkampioen amateur-sprinter Richter heeft hedenavond niet in het station gere den, aangezien de Duitsche Wielerbond een startverbod voor hem heeft uitgevaardigd. Hoewel de directie van het Stadion zich terstond telefonisch met Berlijn in ver binding heeft gc steld, i6 het verbod gehandhaafd, zoo dat do match tus- schcn den Neder Iand6chen Olympi schen kampioen van Egmond en den we reldkampioen he laas niet kon door gaan. Een motivee •ing van het verbod werd van Duitsche zijde niet gegeven. Wèl werd medege deeld, dat Richter te Londen moet rij den en daarvoor RICHTER morgen reeds to Londen moet trainen, doch daarvoor was het nict»noodig geweest Rich ter in Amsterdam het rijden te verbieden Per vliegtuig had. Ricl}tej^.zeer gemakkelijk tijdig in Londen kunnen zijn. Hoewel de aandacht der Duitsche vvielerautoriteiten hierop werd gevestigd, kon dit geen ver andering in hun houding brengen. Een zonderlinge historie Het is „Het Volk" gebleken, dat de lei ding van hét Gezolschap-Verkade aan vor eenigingen en zaalhouders in de provincie, waar het ensemble in den loop van den winter zal spelen, een rondschrijven heeft gezonden van den volgenden inhoud: In verband met een in de pers versche nen bericht omtrent een verbintenis van den heer Eduard Verkado bij het Rotter damsch-Hofstad-tooneel, stellen wij er prijs op, u reeds than6 eenige opheldering te geven, opdat togen ons geen verdenking zal kunnen rijzen, als zouden wij onze re laties in de provincie verkeerd hebben in gelicht met betrekking tot de medewerking van den heer Verkado aan ons gezelschap, toen wij onze tournee afsloten. Wij waren natuurlijk volkomen gerech tigd, de medewerking van den heer Ver kade te annonceeren en het engagement bij het Hofstad-Tooneel was voor ons een even groote verrassing voor u. Reeds bij het afsluiten van ons contract met het Rika-Hopper-theater op 21 Juni van dit jaar 6tond het vast, dat de heer Verkade bij ons gezelschap werkzaam zou zijn, en hij had ons zelfs in verband daar mede, zijn toestemming gegeven om 't gc zel6chap naar hem te noemen. Het desbetreffend schrijven berust bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken, al hier, waar wij het hebben overgelegd bij de aanvrage tot inschrijving van ons ge zelschap in het Handelsregister. Ook in het contract is de medewerking vermeld. Sindsdien is de medewerking des hecrcn Verkade in bizonderheden bcspro ken en vastgelegd en zelfs nog op 5 en 12 \ugu8tue j.l. correspondeerde de heer Ver kade met ons omtrent bizonderheden van de regie, die hij de eerstvolgende maanden zou vooren. (Het is u bekend, dat op 15 Augustus „Diplomaten spelen comedie" in studie zou worden genomen, onder regie van den heer Verkade). Bi] Van der Lugt Het spreekt wel vanzelf, dat wij niet hadden kunnen vermoeden, dat de heer Verkade, gelijk thans is gebleken, zich op 14 Augustus zelf tot den heer Van dor Lugt Melsort zou wenden met het verzoek om een engagement bij het Hofstad-Tooneel in overweging te nemen. De heer Van der Lugt Melsert verzeker de ons, dat de heer Verkade op zijn per- GEVESTIGD 1878 UTR.STRAAT 17 TEL. 145 per flesch f 1.45, per anker f 58.50 tinente vraag, of deze reeds thans (d.w.z. omstreeks 20 Aug.) vrij was, hem schrifte lijk heeft geantwoord, dat hij aan geen en kei gezelschap gebonden was. Daaruit blijkt wel, dat den heer Van der Lugt Mei sert geen blaam treft, en hij nam dan ook ten hoogste verbaasd onze mededeeling om trent een vorbintenis bij ons gezelschap in ontvangst. U zult begrijpen, dat wij onzerzijds niets zullen nalaten, om den heer Verkade zoo wel het onbehoorlijke als het onrechtma tige van zijn handelwijze onder het oog te brengen en om hem te dwingen, zich aan de verplichtingen uit de met ons gesloten overeenkomst te houden. (W.g.) Voor het gezelschap: HANS VAN MEÊRTEN. Voor den Raad 'van Toezicht: Mr. F. J. E. BELINFANTE JESSURUN. INBRAKEN TE SOEST. Soest. In den nacht van 6 op 7 Septom ber is onze gemeente onveilig gemaakt door een of men- dieven, die in een drietal per- ceelen hebben ingebroken. Allereerst heeft men zich door het open breken van een raam aan de achterzijde van de woning toegang verschaft tot de villa van den heer v. d. B., gelegen aan de Anna Paulonolaan. Daar heeft men de geheele villa doorzocht. Er is ontvreemd een gabar dine overjas en een bedrag van 2 gulden, dat In een beursje voor de hand lag. Daarna heeft men een bezoek gibracht aan de confectie- en manufacturenwinkel van den heer Sukkel aan de Burg. Grothe- straat, alwaar men door het uitsnijden van een gedeelte van do spiegelruit van de etalagekast kans heeft gezien verschillende kleedingstukken weg te nemen. Terwijl de dief hiermede bezig was, kwam een agent, die op surveillance was, aanrijden. De dief werd op hceterdaad betrapt, maarwist helaas te#ontsnappen, met achterlating van een fiets,* waarop hij de "onlvfeenfd'e goede ren had gastapeld. Nu van zijn fiets beroofd, heeft de dief, wellicht om vlugger en gemakkelijker een andere plaats te kunnen bereiken, nogmaals inbraak gepleegd door verbreking van een deur in do garage van den heer v. d. B., wonende aan do spoorstraat, cn heeft daar een zoo goed als nieuwe fiets ontvreemd. Do politie is natuurlijk druk in de weer met onderzoek. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN MAARN. Maarn. De in voorbereiding genomen wijziging van het uitbreidingsplan van onze gemeente, waartoe door den Raad in zijn vergadering van 29 Augustus j.l. besloten werd, omvat de terreinen, welke ten wes ten begrensd worden door den provincialen weg AmersfoortDoorn ten noorden door den grens der gemeente Woudenberg; ten Oosten en Noord-Oosten door een denkbeel dige lijn, loopende evenwijdig op 300 M. Noord-Oostelijken afstand van den op het uitbreidingsplan geprojecteerden weg J. H. G. F. en ten zuiden door den op het uitbrei dingsplan geprojecteerden weg N.L.H. en cene in het oostelijke verlenging daarvan loopende denkbeeldige lijn. De gezamenlijke oppervlakte der terreinen bedraagt onge veer 60 H.A. DE POORT TE MAARN. Maarn. Het verkeer door onze poort is hoogst gevaarlijk te noemen. We vernemen echter dat er ernstige pogingen worden aan gewend om hierin binnen niet §1 te langen lijd belangrijke verbeteringen aan te bren gen. RANGEERTERREIN MAARN. Maarn. Zijn wij goed ingelicht, dan zal met ingang van 2 October (aanvang Win- terdienst) ook den nachtdienst welke thans nog voor een gedeelte op hgt rangeerterrein alhier bestaaj, worden opgeheven. De bediening van wissels en seinen zou dan van uit het Stationsgebouw plaats vin den. Met de voorbereidende werkzaamheden verbonden aan het overbrengen der toestel len enz. werd reeds een aanvang gemaakt. Thans heeft deze bediening plaats vanaf twee op het rangeerterrein staande seinhui zen, door zeven seinhuiswachters, welke laatste door deze wijziging elders te werk gesteld kunnen worden. BRANDBARE VLOEISTOF UIT EEN POMP. Men schrijft aan de N.R.Ct.: Er werden ruim 80 emmers vol naar bo ven gepompt, die alle dezelfde samenstel ling vertoonden. Het oliegehalte was in de laatst gevulde emmers niet minder dan in de emmers, die het eerst volgepompt wa ren. Do pomp staat in een schuurtje te Spa kenburg, gemeente Bunschoten. Ze is thans weer in werking gesteld en geeft weer be hoorlijk water. Wel drijven er nog vctdoe len op het water, doch de vloeistof wil niet meer branden. Ook kan men de olielucht nog ruiken. Zaterdag 10 September. Huizen. K. R. O. 8.00—9.15 Morgenconcert. 10.00—11.30 Het Trio o.l.v. Piet Lusten- houwer. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje, ver* zorgd door pastoor L. H. Perquin O.P. 12.00 Tijdsein 12.0112.15 Politieberchten. 12.151.45 Lunchconcert door het Sextet o l.v. Piet Lustenhouwer. I.452.00 Verzorging van den zender. 2 00—2.30 Gramofoonmuziek. 2.304 00 Kinderuurtje, ve.-zorgd door: mevrouw Sophie Nuwenhuis van der Rijst en mevrouw Corrie Marres van der Ven Correspondentie-adres: mevrouw Sophie Nuwenhuis van der Rijst, Heinzestraat 25, Amsterdam. 4.00i.30 Concert door do Mandolineclub „Ardito", o.l.v. R. de Haan. 4.304.45 Esperanto-nieuws door P. Heil- ker 4.455.15 Mandolineclub Ardito. 5.156.00 Gramofoonmuziek 6.00—6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.20—7.10 Gramofoonmuziek. 7.107.30 „Vulcanismo" door Pater J. Bouwman O.F.M. 7.30—7.45 Politieberichten. 7.45—8.00 Sporlpraatje van de R.K.F. 8008.45 Het salon-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 8.459.00 „The 4 Serenaders". 9.009.15 Microfoon-vertelsel door Joan Kat. 9.15—9.30 Nieuwsberichten door het pers bureau Vaz Dias. 9.3010.00 Het Salon-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 10.0010.15 „The Serenaders". 10.15—11.00 Het Salon-orkest o.l.v. Mari nus van 't Woud. II.00—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum. V.A.R.A. 6.45—7.00 Lichaamsoefeningen o. 1. v. G. Kleerekoner. 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen o. 1. v. G. Kleerekoper. 8 01 Gramofoonmuziek. V P. R. O. 10.00 Morgenwijding V.A.R.A 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continu-bedrijven, met medewerking van het orkest o.l.v. Hugo de Groot. Tooneel o.l.v. Willem van Cappellen 12.01 The Happy Boys. 2.00 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.15 Kwartiertje voor het Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Arbeidcrssport. Spreker: Tb. Rade maker. 400 Het Dubbelmannenkwartet „Adaraa van Soheltema", met orgelbegeleiding van Johan Jong 4.20 Bijenteelt, een nuttge en aangename bezigheid voor jong en oud, door den heer Joh. A. Joustra, secretaris van de Ver- ecniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland. 4.40 Dubbelmannenkwartet met pianobe geleiding. 5.00 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. „Waan-Europa 1934" door Hans Go- bach. 5.30 Orgelspel door Johan Jong. 6.00 Actueel allerlei uit de Arbeidersbe weging, te verzorgen door het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen. 6.15 Orgelspel door Joh. Jong. 6.30 Kinderuurtje. „De Familie de Boer", 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Toespraak door A. de Vries, voor^ zitter der V.A.R.A. 8.00 Zaterdagavond-programma, met me dewerking van het orkest, o.l.v. Hugo de Groot; het tooneel o.l.v. Willem van Cap pellen; met als gast: mevrouw Esther de Boer—Van Rijk. 10.40 Orkest. 11.00 Persberichten van Vaz Dias 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zonder prijsverhooging ABO NNF.M EN TS PRIJS 17y2 CENT PER WEEK EENIGST DAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 7