„De klucht der Ontwapening' BEVROREN NEGERS Motor- en RegenkSeeiig BETERE TIJDEN BREKEN AAN!! DE LEERMEESTER VAN DEN DUCE VOOi? KLEINE TÜJSSO RADIO-V ARIA HOE DE LANDBOUW GE COLLECTIVISEERD WORDT „SNELWERK" Fa. H. ELZEMAAS? LEVERTRAAN LEVERTRAAN-EMULSIE H. M. WATELER—v. DIJK J. VO&SK Wzn. Concertgebouw „DE VALK" P. Groenhuizen-Schatorjé BANKETBAKKER KOK Utr.weg 53 Telefoon 336 C. DE JAGER KOEDEN o* M' ooV BRIEVEN UIT ROME De anarchist Maletesta gestorven. Arm en zonder aanhangers is hier ter stede een man gestorven, een eenzame, die jaren van zijn leven heeft doorgebracht in de meest uiteenloopcnde gevangenissen van het Europeesche vasteland, omdat er geen staatsvorm was, of hij had er aan merkingen op, aanmerkingen, die men niet onder woorden gebracht wenschte te zien. Maletesta is een van de merkwaar digste figuren geweest op politiek gebied. Er was geen enkele partij, waar hij zich bij aansloot en geen enkele, die van zijn spot verschoond bleef. Als er zich om zijn per soon iets vormde, wat een politieke bewe ging scheen te worden, dan verdween hij, totdat de door hem niet gewenschto aan hangers weer uiteengevallen waren. Zijn geestigheid wa6 van een merkwaardige klaarheid, zijn 6pot goed doordacht, zijn bedoeling zoo zuiver, dat zelfs zijn vijan den geen persoonlijke haat jegens hem ge voelden. Maletesta hield van kleine schermutse lingen. Doch hij streed met geestelijke wa pens; bommen en opstanden kende lnj slechts van hooren zeggen. Hij keerde zich tegen het onderdaanschap» als zoodanig; hij was de geboren anarchist. Met al het vuur van zijn opstandige ziel kcerdo hij zich tegen de „overloopcrs" uit den „der den 6tand", dus bijv. tegen allen, die sol daat werden. Hij zag hen slechts als zoe kers van hun eigenbelang, die een onover winnelijke muur hielpen vormen, waar achter alle minder hoogstaande karakters onbevreesd voor de gevolgen terreur en willekeur konden botvieren. Hij beschouw de de „overloopcrs" als verraders van hun eigen zaak, huurlingen, die zich keerden tegen de onderdrukten. Zij maakten vol gens hem niet alleen revolutie, maar ook alle evolutie onmogelijk. Zoowel het leger als de kerk maakten naar zijn meening vrijheid onmogelijk. Het is opmerkelijk, dat vrijwel al zijn leerlingen en toehoordei's het tot iet* gebracht hebben, doch dat geen van hen geworden i6 tot datgene, waartoe Maletes ta hen had willen maken. De bekendste is wel Mussolini, die vroeger een van de meest bekende en actieve volgelingen van den anarchist was. Hij weet, hoeveel hij aan Maletesta te danken heeft en het strekt hem tot eer, dat hij dit altijd heeft erkend en ook gedaan heeft wat hij kon, om zijn dankbaarheid jegens zijn leermeester te toonen. Doch welk bezoldigd- of eercambt hij hem ook aanbood, Maletesta weigerde. Met het fascisme wilde hij niets te maken hebben. „Ik zou indertijd met je naar een van je gevangenissen zijn gegaan' moet hij tot Mussolini hebben gezegd, „maar naar het Quirinaal Neen!" Het feit, dat een van zijn leerlingen het bewind in handen had gekregen, gaf hem slechts één ding: onbeperkte vrijheid van spreken. De Ducc vervolgde wel de aan hangers van zijn vroegcren leermeester, doch hem zelf liet hij ongemoeid. Als an deren er bij hem op aandrongen, toch maatregelen te nemen tegen dien eeuwi gen «potter, dan wilde hij er niet van hoo ren. Hij lachte zelfs, toen men hem over briefde, dat Maletesta den fascistischen groet op zijn eigen manier uitlegde: „Ik heb je al gekend, toen je nog zoó kle'in was". De genegenheid was echter niet we derkerig. Zelfs vroeger heeft Maletesta Mussolini nooit mogen lijden. En de omme keer in zijn politieke overtuiging heeft hij hem nooit vergeven. Maletesta was echter te verstandig en kende te goed het enthousiasme van zijn landgenooten, om iets legen het fascisme te doen. „Mussolini is niet onsterfelijk", zei hij altijd maar. Zoo troostte hij zich over deze groote teleurstelling in zijn le ven en maande hij zichzelf aan tot geduld. Hij heeft de Duce niet overleefd, doch ook in zijn jaren van passiviteit heeft lnj niet stilgezeten en nog heel wat goeds voor zijn geliefd vaderland tot stand gebracht. Zijn spot was een aansporing; zijn brieven ga ven den stoot tot belangrijke verbeteringen. Mussolini werd daardoor opmerkzaam op dingen, waaraan hij anders niet gedacht zou hebben. Tripolis werd voor den land bouw geschikt gemaakt, met groote in spanning van krachten bevloeid, beplant met sinaasappels, bebouwd met huizen, al leen omdat Maletesta er „te veel soldalen en geen boeren" had opgemerkt. In Carrara, de revolutionaire heksenke tel van Italië, kon men hem wekenlang met een fototoestel zien rondloopcn. IIij wilde een bock samenstellen: „Plaatjes zonder tekst", fotografisch bewijsmateri aal verzamelen voor zijn stelling, dat men het volk geen „brood met 6pelen" maar „brood en gezonde woningen" moet geven. Mussolini behoefde de foto's geen twee maal te zien; hij trok een subsidie uit ten behoeve van het betrokken district en be zocht het eenigen tijd later persoonlijk. Toen waren er aardige arbeidershuisjes neergezet en natuurlijk golden de toejui chingen Mussolini. Maletesta werd verge ten. Nu hij gestorven is, zal hij 6poedig ge heel en al vergeten zijn, behalve onder hen die hem persoonlijk hebben gekend met zijn eerlijkheid, zijn strengheid voor zich zelf, zijn rechtvaardigheidsgevoel, vrij heidszin en zuivere bedoelingen. Zijn leven is rijker geweest dan dat van menigeen, die het ver gebracht heeft en wat voor hem het voornaamste was: hij is niemands knecht geweest. Planten, scheuren en verplanten. Bij het schrijven van dit artikeltje is de temperatuur koeler en het weer vochtig. Het schijnt dat de hitteperiode voorbij is. We kunnen dientengevolge weer planten en verplanten wat tijdens de warme dagen, welke achter ons liggen zeer bezwaarlijk was. Toch is er weer heel wat te planten en te verplanten, inzonderheid voor en in onzen .bloementuin. De onlangs gezaaide Myosotis of vergcctmenictjes planten we nu uit op bedden, waarop ze een afstand van 10 c.M. bekomen. De gezaaide viooltjes wor den verspeend, voorloopig in een bak zon der glasbedekking, op een afstand van 4 tot 5 c.M. Zoodra ze elkander gaan raken verplanten we ze nogmaals op grooteren afstand. De overblijvende Viola cornuta va riëteiten, welke nu zijn uitgebloeid, kun nen worden gescheurd, waarbij we ze voor loopig op een goed bewerkt rabat of in een bak uitplanlen. De in Mei of begin Juni gezaaide tweejarige planten als Campanula medium, Agrostemma coronaria, Dianthus barbatus of duizendschooncn, Alyssum saxatile en andere moeten nu worden ver speend of verplant. Liet is van veel belang, dat deze planten voor den winter nog zoo krachtig mogelijk worden; ze komen dan beter den winter door en zullen een vol gend jaar rijker bloeien. Het is nu ook een zeer geschikte tijd voor het verplanten en scheuren van tal van Irissoorten. Indien dit thans gebeurt, zullen ze hiervan het minst te lijden hebben. Wanneer we het al niet in den voorzomer gedaan hebben, kun nen ook do mosachtige Saxifragasoorten door scheuren worden vermenigvuldigd, alsook vroegbloeiende ITimulasoorten, As ter alpinus, Aubrietia en tal van amlcre rotsptantjes. Bij al dit scheuren en ver planten denken we er wel aan, dat na een dergelijke behandeling de plantjes tegen mogelijke scherpe zonneschijn moeten wor den beschermd. Dit is vooral noodig voor Saxifraga en Aubrietia. Ook zal het bij droog weer noodig zijn de pas behandelde planten een of tweemaal daags te be sproeien. Intusschen zijn er ook andere werkzaamheden in onze bloementuin te verrichten. Snij vooral tijdig allo uitge bloeide Dahliabloemen weg om tc voorko men dat de planten door zaadvorming te veel lijden. Bind tijdig uw Herfstasters, So- lidago, Ilelenium, Rudbeckia en andere hooggroeiende herfstbloeiers aan voldoend stevige stokken, opdat een winderige dag uw bloementuin niet verandert in een chaos. De zender Madrid. Het nieuwe omroepstation, dat volgens het Spaansche Nationale omroepplan te Madrid zal worden gebouwd, zal met een energie van 120 k.W. werken in het gebied der lange omroepgolvcn. Radio-amateurisme. In Juli is met de Finsche Radio-amateur Verecniging het 20ste land toegetreden tot de Internationale Verecniging van Radio amateurs. Deze Internationale Federatie, die in 1925 te Parijs is opgericht, vertegen woordigt op het oogenblik ongeveer 50.000 amateurstations over de gehecle wereld. UIT RUSLAND Iets over den oorsprong en de administratie van den Kolchoz door F. PRIMO. Een van de grootste tegenstanders die de Russische revolutie op haren weg naar fun- damentecle wijziging van het kapitalis tisch georienteerclo economische en sociale leven heeft ontmoet en waarmede zij nog dagelijks strijd heeft te leveren is de Russi sche boer. Tal van literatoren hebben ons de mentaliteit van den mousjik beschreven en zijn materieel en geestelijk wezen ont leed. Niemand beter heeft dat o.m. gedaan dan Gorki, de boer die vasthoudt aan zijn grondbezit, die zijn land op achterlijke wijze bewerkt, die van nieuwe, wetenschap pelijke werkmethodes niets weten wil, die vrekkig leeft en zich afslooft als het trek paard voor zijn ploegen, die geloovig en bij- gcloovig is, die hartstochtelijk zich in de meeste zijner driften te buiten gaat, die veel kinderen verwekt en hun lichaams kracht uitbuit ter vermeerdering van zijn persoonlijk bezit, die die analfabeet is en dezen toestand van achterlijkheid voortzet in zijn kroost, die ruw en tegelijk vreesach tig is, brutaal en toch kinderlijk goed. Met dezen boer die voor een groot deel het particuliere grondbezit in Rusland ver tegenwoordigt en het al of niet welslagen van den oogst en de productie der vcld- voortbrengselen in zijn hand had, moest de Russische revolutie in de eerste moeilijke jaren een geweldige strijd voeren. Men kan niet beweren dat de Russische boer het leven van den groote stadsproletariër, den fabrieks- en industrie-arbeider in zijn macht had. Hij kon naar believen do prijs der producten van zijn landbouw opjagen en zoo men deze prijzen op de markten niet wenschte te betalen, de landbouwpro ducten achterhouden, dat alles om motie ven van zuiver economischen aard of ook wel met een politiekcn ondergrond of 'n sociaal-politieke bijbedoeling. Al dadelijk hebben de revolutionaire leiders ingezien, dat de omwenteling waaraan het proleta riaat der gioote centra had medegewerkt en waarvoor het offers aan goed en bloed had gebracht, zou ontzenuwd worden in dien men de economische macht van den boer in het Russische leven niet zou kun nen fnuiken niet alleen, maar indien de revolutie er niet in zou slagen de landbouw volkomen te industrialiseeren en de pro ductie, door moderne arbeidsmethoden, aan zienlijk te verhoogen. Er hebben tal van experimenten plaats gehad, die gedeeltelijk geslaagd, gedeelte lijk mislukt zijn. Het land nationaliseeren en de boer onteigenen, zonder meer, is ge bleken een te drastische maatregel te zijn, een middel waarvoor de krachtige leiders der Revolutie, die maar weinig mogen ont zien, toch niet in zijn algemeenheid aan durfden. Het lokte algemeen verzet uit en massale opstancj en men stond dus voorde noodzakelijkheid een overgangsinstituut in het leven te roepen, een omsingelings- systccm uit tc denken dat, hoewel langza mer werkend, toch op den duur tot het eindresultaat zou leiden. Men heeft dit gevonden in den K o 1- cho z, den op dit moment meest versprei den vorm van collectivisatie en tegelijk in dustrialisatie van den landbouw. Men is daarbij uitgegaan van de grondgedachte dat de boer, als groot-producent van land bouwproducten op het zelfde sociaal niveau stond als de groot-industrieel of de groot handelaar, de groote of kleine middenstan der, die allen door do Revolutie beschouwd werden en nog worden als uitbuiters van het volk, omdat zij andere personen in hun loondienst hebben en uit den arbeid van derden pogen winst te halen waardoor zij hun persoonlijk bezit trachten tc vermeer deren om zoodoende hoe langer hoe meer economische en sociale afhankelijkheid om zich heen in het leven te roepen. Met be hulp van het industrie- en fabricksproleta- riaat ging het vrij makkelijk om in bezit te komen van de werkplaatsen en fabrieken. De ontzettende verbrokkeling van het land bezit maakte het probleem echter veel moeilijker en zou, hij onvoorwaardelijke doorvoering, een millioenenleger met een economisch-sociaal groote kracht in het harnas hebben geroepen. De boer die met behulp van vreemde hulpkrachten het land bewerkend, meer verdient dan noodig is om in zijn normale levensbehoeften te voorzien en dit be grip is natuurlijk rekbaar wordt door de sovjet-autoriteiten beschouwd als kapitalist en als zoodanig buitengewoon zwaar be last, zoo zwaar dat al zijn winst, en zelfs meer dan dat, tenslotte in de Rijksschat kist wegvloeit en er voor hem op den duur niet het minste voordeel meer bestaat om zijn leventje van „Koelak" (zooals hij ge noemd wordt) nog verder voort te zetten. Persoonlijk houdt zoo'n Koelak het onder de voortdurende controle, die meer het karakter draagt van 'n achtervolging niet lang uit. Hij kornt allicht spoedig in op stand en bij de minste poging tot verzet of ontduiking wordt zijn heele hebben en houen in ïjcslag genomen en naar den aard van het vergrijp waaraan hij zich schuldig heeft gemaakt ten opzichte van de funda- mentecle begrippen der Revolutie wordt hij verbannen naar een heel andere streek van Rusland, gewoonlijk naar het Noorden. Dat noemt men in Rusland „ontkoelakiseercn". Zoo wordt de boerenstand, in zooverre hij Kapitalistisch georiënteerd is, voor de Rus sische revolutie tot in den wortel uitge roeid. Maar het landbouwbedrijf moest evenwel in stand gehouden worden, de pro ductie van den veldarbeid moest niet al leen voortgang hebben, maar integendeel meer dan ooit opgevoerd worden door we tenschappelijke arbeidsmethoden en ratio nalisatie. Ook dit hoort thuis in het stel sel der series van vijf jaren plans die zoo veel mogelijk in minder dan vijf jaar ge realiseerd moeten worden. Het oordeel van generaal Halo Balbo, Italiaansch minister van luchtvaart Een van de merkwaardigste en krachtigste persoonlijkheden in den Fascistischen Staat is onge twijfeld de ook op sportgebied zoo bekende Generaal Balbo. In onderstaand artikel geven wij zijn meening weer over de ont wapening. Het is nutteloos om zich bezig te houden met de officieele resultaten van de confe rentie te Genève. Men kan niet zeggen dat het proza van de revolutie-Benes uitmunt door duidelijkheid en de wereld heeft een algemeenen indruk gekregen, die allesbe halve definitief is. De bereikte overeenstem ming, die schuil gaat achter dubbelzinnige uitdrukkingen en eenig humanitarisme voor de groote massa, geeft een indruk alsof de zes maanden aan tijd en de vele millioenen aan geld, welke aan de oevers van het meer van Genève zijn besteed door de ruim zestig landen, die er vertegenwoor digd waren, niets anders hebben opgeleverd dan een reusachtige schijnvertooning van oprechtheid en goeden wil. Ik zal niet zeg gen, dat die inuruk verkeera is. De Gcneef- sche afgevaardigden hebben al hun wils kracht en ervaring als politici en diploma ten in het werk gesteld om dit resultaat te bereiken. Evenals de auguren der oudheid hebben zij na de met welsprekendheid ten beste gegeven afscheidsredevoeringen en de indrukwekkende gelukwenschen op den sluitingsdag elkaar kunnen aanzien en op gedempten toon kunnen vragen: „Hebben wij het Latijnsche spreekwoord: „Vulgus vult decipi" voldoende in acht genomen?" De techniek van Genève. Iedereen weet tegenwoordig, dat dat de tech niek van Genève is. Onverschillig welk bc sluit de Volkenbond ook neemt, het draagt het fabrieksmerk van de groep Frankrijk— EngelandAmerika. Op de ontwapenings conferentie werkt het systeem in al zijn vol maaktheid. In verband me de netelige on derwerpen, die er behandeld moeten worden, de aanwezigheid der afgevaardigden van niet-leden als Rusland en de mogelijkheid dat een onverwachte uitbarsting van natio nalisme een der landen tot een onverwachte daad van verzet zou brengen, zijn de voor zorgsmaatregelen van de drie overheer- schende mogendheden verdubbeld. De amb ten aan het z.g. bureau van den Volken bond zijn verdeeld tusschen onderdanen van die mogendheden en andere betrouw bare werktuigen, grondig beproefd in tien na-oorlogsjaren. De president, de vice-prcsi- denten, de secretaris, de rapporteur, allen hebben hun positie te danken aan Frank rijk of Engeland. Men zoekt er tevergeefs een Italiaan, een Duitscher, een Rus of wel een persoon van onverschillig welke natio naliteit, die ervan verdacht wordt, te sym- pathiseeren met een onafhankelijke mo gendheid. De Volkenbondscommissies wor den op dezelfde wijze samengesteld. Het blok der drie overheerschende mo gendheden vormt zoodoende een machtig front tegenover een buitenstaander, ook al zijn er genoeg punten van wrijving tusschen de drie machthebbers bij de onderhandsche besprekingen. Bovendien heeft de techniek van Genève een dergelijke graad van vol maaktheid bereikt, dat onverschillig welke fictieve houding ook kan worden aangeno men. Men moet wel onnoozel zijn om de schoone rollen, die de vertegenwoordigers der drie overheerschende volkeren om de beurt onder elkaar verdeelcn, ernsticr op te nemen. De leugen der ontwapening. Laten wij beginnen met te zeggen, dat Italië oorspronkelijk den vasten wil heeft gehad, te ontwapenen, terwijl Frankrijk, Engeland en de Vercenigde Staten absoluut niet van plan zijn te ontwapenen of nog erger, een gedeeltelijke ontwapening ver langen in dien zin, dat hun eigen positie daardoor nog meer wordt versterkt ten op zichte van de andere mogendheden, die worden verzwakt. Zelfs voordat hun afge vaardigden op de conferentie kwamen, heb ben Engeland en Amerika met het oog op, eventueele verminderingen hun bewape ning ter zee opgevoerd, terwijl Frankrijk hetzelfde in nog grootere mate, wel te verstaan heeft gedaan met zijn effec tieve bewapening te land. Iedereen herin nert zich nog wel het verdonkeremanen van de zeven milliard, die op onverklaarbare wijze waren verdwenen van de verantwoor ding, zooals deze in het budget was Uit gedrukt en zooals algemeen bekend is, zijn gebruikt voor de versterkingen in het Zui den en Oosten van Frankrijk. De verschil lende onderdeelen van Frankrijk's militaire budget zijn trouwens zoodanig samenge voegd, dat elke belangrijke financieele uit gave mogelijk is, hetzij door haar onder een ander hoofd te boeken, hetzij door haar te verbergen onder het hoofd der zooge naamde „crédits d'engagements". De Fran- sche luchtmacht weet daarvan mee te pra ten. De conclusie van dé ontwapeningscon ferentie is dus de meest dwaze weg naar de bewapening geweest De strijd tegen de luchtmacht. Hot duidelijkste bewijs is wel de aanval, die gedurende zes maanden van langdurige., inspannende en verraderlijke besprekingen is gedaan tegen.de luchtmacht. De lucht macht is het wapen der armen. De onkos ten, die men zich moet getroosten om een modern pantserschip te bouwen ongeveer een milliard zijn voldoende om een vloot van 2000 vliegtuigen te bouwen, die in staat zouden zijn om een voldoende bescherming te geven aan het land, dat ze bezit. De luchtmacht is ook het wapen der jeugd. En juist tegen dit geestelijk element, dat de kracht van de luchtmacht vormt, de trots en de hoop van de landen, die er financieel niet al te sterk voorstaan, is zes maanden lang sterk geageerd door het politieke car tel van Genève. Wat de internationalisatie van het bur gerlijk luchtverkeer betreft, daardoor wordt fJcchts zeer onvolkomen de wensch van Frankrijk verbloemd om via den Volken bond, waarin het de leiding heeft, gebruik te kunnen maken van de bewonderenswaar dige organisatie der Duitsche luchtvaart. Van zijn kant heeft Duitschland met een beslist „neen" geantwoord op de revolu tie-Benes. Een schijnheilige klucht De klucht der ontwapening, waarbij men in het bijzonder Italië op het oog heeft, zij het ook in een zachtercn en meer alge meenen vorm, strekt zich echter nog verder uit dan alleen tot de luchtmacht; zij heeft betrekking op eiken vorm van bewapening te land en ter zee. De principes waarvan het voorstel, om het effectieve leger in te krimpen, is uitgegaan, houden geen reke ning met het feit, dat men rekening dient te houden met de demografische waarde der verschillende volkeren. Herriot richt zich tegen „het imperialisme der massa", doch wie ziet in die houding niet een toe speling op de demografische toestanden in ons land, waar het aantal geboorten blijft stijgen, tegenover die in Frankrijk, waar het geregeld achteruit loopt? Verder dient nog gewezen te worden op de huichelachtigheid van bepaalde bewoor dingen, die betrekking hebben op de tanks, de scheeps- en kustartillerie, de liniesche pen en de duikbooten. Wat de veldartillerie betreft, heeft men niets meer of minder gedaan dan de kalibers te vergrooten. Welk een enormiteit! Men kan veilig zeggen, zon der vrees zich te vergissen, dat altijd wan neer een bepaalde soort van bewapening een der drie machtige landen bijzonder aan het hart ligt, het wachtwoord luidt: laat bet passeeren! Doch als direct of indirect Italië, Duitschland, Rusland of een ander, kleiner land kpn worden getroffen, dan zag men in deze sfeer van het betrekkelijke, in deze rumoerige plaats van het diplomatieke jargon de toegevendheid verdwijnen. COPIEERINPICHTING vermenigvuldigt vlug en goedkoop. Bestekken, convocaties, reclame brie/en enz. Langestraat 84 Telefoon 528 DROGISTERIJ Apoth. Ass. Hendr. v. Viandenstr. 30. Tel. 1313. ROOMIJS MET CHOCOLADE LANGESTRAAT 87 TELEFOON 50 Telefoon 281 GSroote en kleine zalen disponibel voor feesten, partijen enz. Speciale verkoop ZIE ONZE ETALAGE Kledingmagazijn „DE ADELAAR" LANGESTRAAT 40. TEL. 224 Vanaf heden WEER steeds versch verkrijg» baar ons alom bekende LETTERBANKET en GEV. SPECULAAS. Bestelt U Taarten, Gebakjes en Koekjes aan ons huis. Gij ont vangt dan steeds versch en met de aller beste boter (van de N.V. Hofstede Oud Bns- sem) bereide artikelen. Speciaal in Eon- bons en Choc, artikelen. Zondags wordt door ons besteld aan huis. Geopend op Zon dagen van 11 nur v.m. tot 3 uur n.m. LANGESTRAAT 19 ONTVANGEN DE NIEUWE COLLECTIE Bloemenmagazijn „MILLE FLEURS" Dagelijks versche bloemen. Groote keuze in diverse soorten potplanten Bloemwerk: als manden, bouquetten, kransen, tafelversiering enz. enz. Voordeeligst adres hier ter stede. Zie étalages. Aanleg van Tuinen. Billijk tarief onderhond Aanbev: J. C. BLEIJERVELD. Langestraat 80. DAMESKAPSALON Tel 435 Utrechtscheweg 77 Vakkundige en aangename bediening DROGISTERIJ „DE GAPER" JULIANAPLEIN i. TELEFOON 63 NAAST APOTHEEK DE HAAN j IN VOORRAAD TAHEIROL Het Indische nienwe geneesmiddel tegen spataderen en aambeien. TELEFOON 910 LANGESTRAAT 56

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 14