J. A.SCHOTERMAN Zn. ST. EMILI 1928 per flesch f 1.45. per anker f58.50 Marktberichten Omtrek Stadsnieuws A.M.H.C. i VERLIEST VAN BE FAIR RADIOPROGRAMMA GENERAAL SNIJDERS' 80e VERJAARDAG WIJNHANDEL HOCKEY t Een 62 nederlaagwelke evenwel geen reden geeft tot wanhopen Gisteren speelde het eerste elftal der A.M.H.C., dat verzwakt was, doordat zij dit jaar drie van haar beste spelers moot mis sen, op Birkhoven haar eersten competitie wedstrijd in dit seizoen. Helaas kon het jaar niet met een overwinning ingezet worden, ofschoon de cijfers zeer geflatteerd mogen worden genoemd. De keeper was blijkbaar nog niet goed ingespeeld en had wellicht twee of drie goals kannen voorkomen. Te vens werd met één invaller gespeeld, zoodat de oorspronkelijke opstelling gewijzigd moest worden. Amersfoort opende het offensief met een, zij het bescheiden, aanval. Een tijd lang blij ven de partijen goed tegen elkaar opwegen, waarbij opvalt, dat het schieten van Be Fair beter is. Aan beide kanten worden kan sen gemist. De half linie van Amersfoort werkt hard, en de nieuwe mid-half verde digt goed, evenals de linkshalf, maar zij stuwen de voorhoede niet voldoende. Een uitzondering maakt de rechtshalf, die op een goeden wedstrijd kan terugzien en goed naar voren aangaf. De beide backs hebben vooral in de eerste helft zeer goed gespeeld en het was alleen te wijten aan een straf-corner, dat na ongeveer 20 minuten een doelpunt van Be Fair ontstond. Deze stand, waarmee de rust inging, geeft het verschil in sterkte in de eerste hedt wel goed weer. De Be Fair- menschen waren over het algemeen stick- vaster dan de thuisclub. Na de rust is het tempo aanmerkelijk hoogcr en het spel is het aankijken zeker waard. Be Fair heeft meer geluk dan de Amersfoortsche voorhoede, die, met één in valler spelende, nogal rammelt, en voert den stand op tot 3—0. De linksbuiten der thuis club maakt uit een rush het eerste tegen- punt; Direct daarna 41. Dan gaat het even goed in de Amersfoortsche voorhoede, waar in de nieuwe midvoor aardige dingen doet; een doelpunt, door hem gemaakt uit een voorzet van den rechtsbuiten, is de beloo ning. Het spel blijft geanimeerd en gaat snel op en neer, torwijl Be Fair voor haar beter schieten beloond wordt met 2 doelpun ten. Met 02 eindigt deze aangename en leerzame wedstrijd. Een woord van hulde voor het mooie work van den links-back, die de A.M.H.C. weldra gaat verlaten. Ook do rechtshalf heeft goed en tactisch gespeeld. Er is echter ondanks deze nederlaag geen reden tot wanhopen en met wat beter schie ten is Amersfoort waarschijnlijk een niet te onderschatten tegenstander. Ook het twoede verloor in een vriend schappelijk partijtje in Baarn tegen Baarn II. Rust was met 2—1 in Amers- foort's voordeel ingegaan, waarbij een mooie goal dour de rechtsbinnen uit een straf- corner vermelding verdient. Na de rust deed vermoeidheid zich gel den bij Amersfoort en daardoor werd met 32 verloren. Het was een aardige match en, vooral met het oog op de komende com petitie, een goede oefening. Volgende Zondag speelt A.M.H.C. I een thuis-wedstrijd tegen Alkmaar I. Het twéede speelt uit tegen Kameleon I in Bussum voor de competitie. POLITIE-SERIE WEDSTRIJDEN. Onze stadgenooten hebben suc ces te Tiel. Zaterdag j.l. heeft het Amersfoortsche politie-voctbalelftil deelgenomen aan de door de Tielscho politie uitgeschreven se riewedstrijden, waaraan ook deelgenomen werd door de el^allen uit Nijmegen en Apeldoorn. In de eerste ronde lootte Amersfoort te gen Apeldoorn. In een spannendon wed strijd, waarin Amersfoort steeds in de meerderheid was, wist laatstgenoemde te winnen met 4—0. Ruststand 2—0. Hierdoor bereikte Amersfoort de finale, welke even eens bereikt werd door Nijmegen. Ook in dezen wedstrijd was Amersfoort de sterk ste. Zij w'st echter van de haar geboden kansen niet voldoende gebruik te maken en verloor onverdiend met 2—1. Ruststand 1—0 voor Amersfoort. Onze stadgenooten wisten beslag te leg gen op drie prijzen, n.l. een tweeden prijs in de serie (beker); een eere-prijs, voor in een wedstrijd dc meeste doelpunten ma ken (zilveren medaille) en een extra prijs voor den keeper, voor de minste doelpun- ien doorlaten. Het zij nog vermeld, dat Amersfoort spceldo met één invaller en de wedstrijden een zeer aangenaam verloop hadden. VAN ONZE VEEMARKTEN. Maakten we er vorige weck al melding van, dat onsinziens de opleving in de ge- bruiksveehandel weer een tikje aan het verflauwen was, de laatste markten gaven weer een beeld van een beduidend vermin derden handel, vooral 1.1. Zaterdag te Utrecht. Wij voor ons zagen ook geen voldoenden grond tot een tamelijke verbetering. Wel willen we niet ontkennen, dat het ons toe leek dat er in de goede kwaliteit versche melkkoeien eenige prijsverbetering moge lijk was. Het bleek ook, dat daarin, wat de goed»! soorten betreft, de vorige weeksprijzen nog wel bedongen konden worden, alhoewel, naar het ons voorkwam, moeilijker dan dc voorgaande paar weken. De prijzen rijn ook voor een versche melkkoe weer hoog genoeg bij de huidige melkprijzen. Wel lijkt het ons toe dat de zuivolmarkt, nu er meerdere steun gegeven zal worden, vaster zal worden, wij voorzien daarom dat een goede melkkoe vooreerst nog wel te plaatsen zal zijn. Het zal dezen herfst dan ook zeer veel er van afbangen hoe de melkprijs zich zal bewegen. Het minderwaardige afzetvee zal echter onsinziens zeker een zeer lagen prijs gelden. Het goede vette vee is echter op de mark ten maar schaars aangevoerd, de mindere kwaliteiten moeten voor alle prijzen afge geven worden. Hiervan is er een te veel. Te Leeuwarden en ook to Zwolle wa6 er ccn minder vlotten handel in kalfvee. De vraagprijzen zijn te hoog; over het geheel liepen dc prijzen iets terug. Goede kalf- kocien golden van 160.— tot 200.— en kele nog wel tot 225. Te Utrecht was de aanvoer van versche melkkoeien weer wat ruimer, het begi'i was nog tamelijk prijshoudend voor de mede soorten, gaande de markt werd dc handel evenwel minder, er bleef tamelijk veel vee onverkocht. Goede melkkoeien golden van 150 tot 225.—. Vare koeien, welke mede de laatste we ken weer beter te verkoopen waren, zijn ook nu zeer 6lccht te plaatsen, vooral du mindere kwaliteit weet men niet te ver koopen. Veel vee is ook voor opstallen waardeloos en voor de slacht hebben deze mede een geringe waarde. Op de slachtveemarkten gaat het zooals gezegd ook om een goed kwaliteitsbeest, die gelden nog behoorlijke prijzen. Op de Veetentoonstelling te Utrecht, waar zeer goed slachtvee was aangevoerd, was in dit 60ort een tamelijke vlotte han del en waren er behoorlijke koopers: voor dc beste koe, werd daarvoor 4050 cent per pond geslacht besteed. Op de in 't laatst dezer week gehouden markten liepen de prijzen echter ook weer omlaag, men noteerde le kvv. van 0.65 0.70, 2e kw. 0.60—0.64, 3e kw. 0.40—0.50 alles per K.G. geslacht. Te Utrecht waren weer veel 6tieren aan gevoerd, deze waren bijzonder slecht te verkoopen, tegen den lagen prijs van 0 4O —0.50 per K.G. geslacht. De vette varkensmarkt heeft over het ge heel ccn tamelijk vaste markt, dc prijzen blijven ongeveer gelijk voor de vette var kens van 13 tot li cent per pond levend. Zouters worden nu zoo goed als alleen bij den boer afgenomen, dc laatste dagen wordt tegen slachtgewicht uitbetaald, de prijs viel daardoor velen tegen. Op de magere markt te Utrecht wa6 een tamelijk vlotte handel, de prijzen liepen gaande de markt iets op. Er werden nog al wat magere varkens gekocht voor de Zui delijke provincies. H Dinsdag. Hilversum. A. V. R. O. Golflengte 296 M. 8.00 Tijdsein. 3.01 Gramofoonmuzick. 9.00 Het A.V.R.O. Kamerorkest o.l.v. Loui6 Schmidt. 10.00 Tijdsein. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Mevrouw A. Roerech—Semeyne draagt voor. 11.00 Orgelconcert door Piet van Eg.mnd Jr. Jeanne de Ruijtcr, zang. 12.00 Tijdsein. 12.01 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.45 Gramofoonmuziek. I.15 Kovacs Lajos 2.00 Rustpoos voor de N.S.F., voor het ver zorgen van den zender. 2.15 Praatjo door mevr. Ida de Leeuw van Rees over de a.s. Knip en Naaicursus. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.30 Aansluiting met de dancing van café- resaurant Central te Den Haag. John von Bruck and hia boys. 4.30 Kinderuar. 5.30 Het A.V.R.O. Klein-orkcst. 6.30 Radio Volks-universiteit, 7 00 Gramofoonmuziek. 7.30 Dr. M. Th. Hillen: „Grieksche Mytho logie"' (IV). 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Marek Weber en zijn orkest. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Het Omroeporkest. 9.i0 Radiotooneel. 9.55 Omroeporkest. II.00 Omroeporkest. Huizen. Golflengto 1875 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 9.30 Mis. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdsein. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert. I.45 Verzorging van den zender. 2.0b Vrouwenuurtje. 3.00 Modecureus. 3.00 Knippen on naaien voor beginnendon. 3.30 Hoeden maken. 3.45 Knippen en naaien voor gevorderden. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 „The K.R.O.-Boys". 5.00 „Van vreemde landen en volken". (I). Ierland. 5.20 „The K.R.O.-B ^ys". 5.45 Gramofoonmuziek. fi.OO „The K.R.O.-Boys". 6.10 Cursus Esperanto. H. I. R. O. 6.30 Uitzending. 6.45 Lezing. 7.05 Uitzending. 7.30 Sluiting. K. R. O. 7.30 Politieberichten. 7 40 Relais met de studio vin de B.B.C te Londen. Concert door de Militaire Band o.l.v. O. Donnell. 8.50 Verbond8kwartiertje. 9.00 Nieuwsberichten Vaz Diae. 9.15 „De Moordenaar' 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 „Levensinkomsekwen9ie 10.15 Het K.R.O.-orkest. II.15 Gramofoonmuziek- WAT ETEN WIJ MORGENi Voor de koffietafel. Roereieren met ham. 6 eieren, 1 ons ham, 2 lepels boter, 6 lc pels melk, wat peper en zout. Klop de eieren goed los, doe cr wat peper en zout bij, de fijngehakte ham en de melk Smelt de boter in de koekepan. Giet de massa er in en verhit het op zacht vuur al roerende tot het ei gestold is. Pas er ech ter vooral voor op dat het geheel niet te droog wordt. De massa moet breiachtig blijven. Voor de middagtafel. Kalfslappen. Aardappelpurée. Spaghetti met tomatensaus. Warme broodpudding met vanillesaus. Bereiding: 250 gr. oud brood zonder korst, 50 gr. krenten, 50 gr. rozijnen, 50 gr. sucade, 3 eieren, 50 gr. suiker, 3 d.L. melk (wat citroenschil). Smeer den warmen puddingvorm met bo- ler in en bestrooi hem met paneermeel. Leg het brood lang op laag met de goed gevvasschen krenten, rozijnen en dc gesnip perde sucade in den puddingvorm. Klop de eieren vervolgens los, voeg er de suiker, de melk en wat citroenschil bij en giet dit mengsel over de pudding. Kook den vorm nu c.a. VA uur au Bain-Marie. Droog de pudding don voor het opdoen even zonder deksel voor den open oven en stort de pudding daarna op een ver warmden schotel. Geef er warme vanillesaus of scbuim- saus bij Receptie in het PalaceHiotel te Hilversum Hilversum. Zaterdagmiddag gaf ge neraal C. J. Snijders een receptie in het Palace-hotel te Hilversum. In de met een schat van b'nfn.stukken opgeluisterde zaal hebben zed»* velen Jen grijzen jubilaris in meer intiemen krin^ hun gelukwenschen aangi.bode'i. En naast gelukwenschcn en bloemen heeft he: N.J.V. welks hoofdbestuur voltallig aanwezig was, ook nog voor een zeer speciale ver rassing gezorgd. Bij monde vau -Ion voor zitter, den heer VV. Inden, werj den ;;one- raal een fraaie leunstoel aangeboden, een cadeau waarmede hij zeer in z'n 6chik was, hoewel hij in zijn dankwoord aan de nationaal-jongeren o.m. vertelde, tot nu toe eigenlijk nooit gebruik tc hebben gemaakt van gemakkelijke leunstoelen. E "iter zou er ongetwijfeld een tijd komen, dat hij ceia dergelijken zetel zou moten gaan gebrui ken en dus acccpterde de jubilaris met vee) dank het mooie geschenk. Een hulde, waarmede generaal Snijders ook zeer ingenomen was, was een prachtig bloemstuk van de bewoners Sophia laan te Hilversum, „aan hun buurman" Bovendien hadden de buren de vlag uitge stoken, zoodat de jubilaris ook „in naaste omgeving" zeker niet over belangstelling te klagen had. Van de vele bezoekers noemen wij df burgemeesters van Hilversum en Bussum de heeren Lambooy en do Bordes, de» heer De Vogel, oud-hoofdinspi-ctour van den dienst der Volksgezondheid in N.O.J den heer Vrijdag namens „Bpndor", het voltallige hoofdbestuur van het N.J.V., den voorzitter van de plaatselijke landstorm commissie namens den B\.L.. bestuur* leden van de Vereeniging van reserve-oft: eieren, den heer Dudok, geme-nte-archi tect van Hilversum en een groot aantal afgevaardigden van landelijke cn plaatse lijke organisaties. Generaal Snijders was gekleed in don kere uniform. Ook mevrouw Snijders was bij deze receptie aanwezig. GEMEENTERAAD. Tweede aanvullingsagenda. In de raadsvergadering van Dinsdag a.s. zullen alsnog dc volgende agendapunten uan de orde worden gesteld: 32. Voorstel van B. en W. tot liet voeren van verweer tegen een door P. J. Goed hals ingestelde rechtsvordering. DE SOEFI-ORDE. Men verzoekt ons mede te declen, dat de openbare universcele eerediensten der Soe fibeweging, vanaf Zondag a s. weer gere geld wekelijks zullen gehouden worden in het gebouw der Theosofische Vereeniging. AMERSFOORTSCHE BERGKAPEL. Cursus prof. dr. Cramer. De „Amersfoortsche Bergkapel" zal we derom de gelegenheid scheppen tot het ge meenschappelijk bespreken van enkele on derwerpen in een viertal samenkomsten, welke door prof. dr. J. A Cramer uit Utrecht geleid zullen worden. Hot programma bevat de volgende onder werpen: 1. Huwelijk en huisgezin; 2. Prae- destinatie of vrije wil; 3. Hoe lezen wij den Bijbel? 4. Heeft de Kerk nog beteekenis voor onzen t4jd? GEVESTIGD 1878 UTR.STRAA T17 TEL. 145 WINKELWEEK UfRECHTSCHESTRAAT. De uitslag van de prijsvraag. Ingekomen waren 4659 oplossingen waar van 3442 goede. Na loting vielen onder staande prijzen ten deel aan: lc prijs Rijk Kamerbeek 2e prijs Gijsbert Hoes. 3e prijs VV. van Bemmel. 4o prijs A. den Ouden—van Wessum. 5e prijs Dientje de Vaal. Ge prijs P. VV. Voort man. 7c prijs M. C. v. d. Stasse. 8e prijs mej. v. d. Broek. 9o prijs G. van Plateringen. 10c prijs W. Pcterse. 11c prijs J. L. do Gooijer. 12e prijs Betsy Sleurink 13e prijs L. te Kulve. 14e prijs R. Talsma. 15e prijs J. F. VV. Pieters 16e prijs J. Bakker. 17e prijs Joop Scholten. 18e prijs Dik van Dijk. 19e prijs A. Coster. 20e prijs G. ten Hoveter Beest. 21e prijs A. Spierings. 22e prijs P. C. Alewijn. 23e prijs Gerritsen. 24eprijs II. J. M. Overeem. 25e prijs Cornelia Houwertjes. 2Ge prijs Johanna Verkuil. 27c prijs Henny Kamerbeek. 28e prijs H. RibbcrinkCornelissen. 29e prijs C. v. d. Craats. 30e prijs R. A. v. d. Linden 31e prijs H. Kreulen. 32e prijs S. Gieselbach. 33e prijs Aartje Jansen. 34e prijs G. de Wild. 35e prijs M. v. d. Linden De goede oplossing is: „Dank gloeiend pek en teer geen stecnon meer" Extra prijzen voor aardige inzendingen, welke geétaleerd zijn in „Magazijn de Voor dracht", Utrechtschestraat 21, werden toe gekend aan: P. J. Kuperus, Mevr. v. Gor- kum, A. van Rommel, J. H. Th. Kroe6 en Jan van Baak. Prijzen kunnen afgehaald worden vanaf Dinsdag 4 October 2 uur in „Magazijn de Voordracht". A. P. V. „DE LUCHTPOST". De uitslag van de wedvlucht, gehouden vanuit Quierain op een afstand van 225 K.M. op Zondag 2 October 1932. In concours waren 58 duiven. Het weder was gunstig. Wind West. De duiven wa ren in vrijheid om 8 uur. Aangewezen duif 10 ct M. Pouwcn, met No. 11. Aangewezen duif 25 ct. G. Haarmans met No. 2. Aankomst eerste duif 10 uur 36 min. 46 s. Aankomst laatste duif 10 uur 51 m. 2 s. De prijzen werden behaald als volgt: G. Haarmans 124510—17. G. Krijncn 3IQ. H van Eeden 6. J. Lab lans 7. H. J. Hol 8—9. M. Pouwcn 11. VV. v. d. Linden Jr. 12. 5. N. H. Egink, 23—29 B 5611, 108° p. H. Hilhorst 14. Uitslag van het kampioenschap navlucht, dnif. 1. VV. v. d. Linden Jr., 23—27 B 9365, 1648 p. 2. H. J. Hol, 23—32 B 10133, 132* p. 3. N. H. Egink, 23—29 B 5807, 127 p. 4. J. Lablans, 23—31 B 4-419, 119" p. 5. N. H. Efink, 23—29 B 5611, 108a p. Uitslag van het generaal hok- kampioenschap 1932. 1. N. H. Egink 2685.80 punten. 2. G. Baartman, 242065 punten. 8. H. J. Hol, 1815.80 punten. 4. H. van Eeden 1650.30 punten. 5. W. v. d. Riet, 1359.35 punten. WERELD-DIERENDAG. Op Dinsdag 4 October. Hoewel de laatste Jaren reeds meermen- 6chelijkheid jegens het dier wordt betracht dan in vroeger oeuwen, bestaan er nog steeds euveltoestanden als stierengevechten en „katzen wurgen". Het aantal vcreenigingen tot bescherming van dieren, waarvan de eerste in 1824 in Londen is gesticht, breidt zich nog steeds uit. Ook onze stad heeft haar afdecling van de Nederlandsche vereeniging tot bescher ming van dieren. Zoowel in ons land als in onze stad i6 met de betrekkelijk beschei den middelen, waarover men beschikt, vrij veel bereikt. Tot verbreiding van de idee van dierenbescherming heeft men interna tionaal zooals bekend, den Wereld-Dieren dag ingesteld, waarbij in het bijzonder op het kind een beroep wordt gedaan, om zijn kameraadjes in de dierenwereld de voor hen onontbeerlijke bescherming niet te ont houden. Wij herinneren aan den vooravond van dezen dag hier gaarne even aan. MAZDAZNAN. Lezingen tc dezer stede. Men bericht ons, dat Dr. Agues Ocbs Holmstead, uit Los Angeles, tijdens haar verblijf in Nederland, te Amersfoort een tweetal causerieën zal houden over haar er varingen als arts en in het bijzonder over het onderricht, dat zij gedurendo 30 jaar als arts op physisch en psychisch gebied heeft gegeven. Zij werpt de vraag op, of een arts alleen patiënten moet trachten te genezen, dan wel of hij tevens zijn patiënten in de kennis van dc gezondheid moet onderwij zen (doctor beteekent eigenlijk: leeraar) cn of de arts dan ook de middelen daartoe moet aangeven. Zij kwam in dc Vereenigde Staten in aan raking met Dr. Hanish, door wien zij in de reeds duizenden jaren bestaande, maar niet algemeen toegepaste wetenschappen van Mazdaznan werd ingewijd en die haar leerde, hoe men met ademhaling voedings wijze en lichaamsverzorging op de aller goedkoopste cn tevons op de zekersto ma nier gezond van lichaam en geest kan zijn en blijven. De beide causerieën, die zij op de baar eigen -wijze geeft, worden gehouden op Woensdag en Donderdag 5 en 6 October in Hotel Monopole. Het Engelsch worcLt in bet Nederlandsch vertaald. AUTO-ONGEVAL. Op den Utrechtscheweg. Gistermorgen heeft op den Utrechtsche- wreg nabij „de Spitsheuvcl" oen auto-on^o- luk plaats gehad, doordat één der voorwie len van de auto afliep Do bestuurder raak te de macht over het stuur kwijt, waardoor de wagen omsloeg. Behoudens onkele kleine verwondingen, kwamen de inzittenden met den schrik vrij. Nadat het wiel weer omgezet was, kon de tocht worden voortgezet. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Lezing uitgesteld tot 17 October a.s. Naar wij vernemen is dc lezing van clr. Berger voor do Vereeniging van Huisvrou wen, welke aanvankelijk was bepaald op 10 October, op verzoek uitgesteld tot Maan dag 17 October a.s. De lezing zal worden gehouden in hotel „Monopole." HET K. R. O.-SEXTET. Concerteert op 16 October a.6. tc dezer stede. Het K. R. O.-sextet zal op Zondag 10 Octo ber a.s. onder leiding van Piet Lustenhou- wer een concert geven in" de Markthal, waarbij een zeer gevarieerd programma uitgevoerd zal worden. STICHTING „ZIEKENHUIS. VERPLEGING." Overzicht per 30 September. Aantal deelnemers 1858 (1806). Totaal verzekerden 5203 (5139) waaron der 2281 (2234) kinderen beneden 18 jaar. Aantal gevallen van opname 201 (183), n.l. in de ziekenhuizen tc Amersfoort 175 (155), andere gemeenten 25 (2-4) en de ba rakken voor besmettelijke ziekten 4 (4), WILLY DERBY-AVOND. In de MarkthaL Morgenavond 4 October zal de bekende humorist Willy Derby ten voordracht avond in do Markthal houden. Hij belooft daar met een geheel nieuw repertoire te komen, zoodat enkelo uren van groote vroolijkheid te wachten staat. N.V. NATIONALE REVUE. Kinderrevue ia de Schouw- burgloge „De wereldreis van Loc tie cn Loutlo. De kinderrevue, welke Zaterdagmiddag in de schouwburgloge Dassi is opgevoerd, is een groot succes geworden voor de mede werkenden, zoowel vóór als achter het voot- licht. Do dolle grappen cn avonturen van Loetje en Loutjc, vielen bijzonder in de smaak van dc kinderen. Doch ook de ac teurs en actrices hadden er pleiz:er in, zoo dat de voorstelling in allo opzichten ges.aagd is. In ons blad van Vrijdag j.l. gaven we reeds een overzicht, van dc grappige gebeur tenissen, welke zich in Nergcnshuizen af speelden, waar veldwachter Jorissen een voortduronden strijd voorde tegen de belha mels Loetje en Lputje. Deze laten zich echter ook meermalen van een goede zijde kennen en het slot is dan ook, dat zij vrede sluiten met den politieman en later de beste vriend jes worden. Na de pauze volgt een geslaagd inter mezzo, als Lou Bandy een zangwedstrijd voor de kinderen organiseert, waarbij vijf kleintjes op. het echte tooneel een liedje mo ten komen zingen, terwijl de overige kin- fleren voor jury fungeeren. Lou Bandy is ten echt kindervriend, hij heeft er slag van met de kleintjes om te gaan Nadat hij zelf prijzen had uitgedeeld, mocht hij een pas- tend geschenk ontvangen voor zijn eigen dochtertje, waarmede hij haar bij zijn thuis komst in den Haag kan verrassen. Daarna werden de avonturen van Loetje en Lout ie voortgezet. Het was een geslaa^ de middag.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2