AMERSFOORTSCH DAGBLAD Maandag 3 October 1932 31e Jaargang No. 81 TWEEDE BLAD ROOFOVERVAL OP EEN BOERENLEENBANK LOONSVERLAGING BIJ DE NED. SPOORWEGEN AFSPOELING BIJ DEN AFSLUITDIJK IS EEN KRENTENVLINDER BROOD OF GEBAK? Vele autoriteiten die het niet weten DE ACCIJNS OP MELK DE RELLETJES TE OVERSCHIE De Bruid van het Glontdal Veldhoven. Bij den kassier van de boerenleenbank te Zeelst heeft hedennacht een overval plaats gehad. Drie gemasker de mannen, gewapend met een revolver, zijn door het openschuiven van het keu kenraam de woning van D. binnengeko men. Twee der mannen zijn toen naar de slaapkamer van D. gegaan en hebben den man en de vrouw op den grond geworpen en met een revolver in bedwang gehou den. De derde bandiet was intusschen ook binnengekomen en liep een ouden man achterna, die in het huis van D. inwoont en die poogde om door het zolderraam om hulp te roepen. De oude man werd even eens op den grond geworpen en in be dwang gehouden. Een der insluipers, die D. in bedwang hield, dreigde op D. te zullen schieten, als hij niet zeide waar zich het geld bevond. D. heeft toen gevraagd zich eerst even te mogen aankleeden, waarin de bandiet toe stemde, D. greep hierop een bijl, die achter de kachel stond en met opgeheven bijl trachtte hij toen de achterdeur te verlaten om hulp te halen. De mannen bemerkten dit en namen de vlucht, zonder evenwel iets buit te hebben gemaakt. Met 1 Januari a.s. op: nieuw 5 pet. De Directie der Ned. Spoorwegen heeft zich met onderstaand schrijven tot den Personeelsraad gewend: Bij de besprekingen met Uwen Raad in Juni van dit jaar, die tot de U bekende kor ting van 5 pet. op de bezoldigingen en2. en de verlaagde verblijfkostenregeling leidden, spraken wij de vrees uit, dat in het najaar wel zou blijken, jdat verdergaande maatre gelen niet te ontgaan zouden zijn De fei ten hebben helaas onze sombere verwach ting maar al te zeer gevestigd. Het vervoer per spoorweg is sedert in steeds toenemende mate teruggcloopen; maandelijks moeten thans achteruitgangen van ongeveer 3.— millioen geconstateerd worden. De voorloo- pige bedrijfsuitkomsten tot en met Augus tus doen een tekort van rond 12.mil lioen over de eerste acht maanden van het loopende jaar verwachten. Onder deze omstandigheden gevoelen wij ens, mede gelet op het peil, waarop de kosten van levensonderhoud allengs zijn afgezakt, tot ons leedwezen niet verant woord de uit de dienstbetrekking verkregen inkomsten van het personeel op de thans geldende hoogte te handhaven. In aansluiting aan ons aanvankelijke denkbeeld om de bezoldigingen, toelagen, premiën enz. geleidelijk, n.l. in twee etap pes. met 10 pet. to verminderen, overwegen w\j daarom ingaande 1 Januari a.s. de dienstinkomsten van het personeel, gere kend op de basis van het vóór de 5 pct.- korting genoten bedrag, andermaal een verlaging van 5 pet. te doen ondergaan. Wij stellen ons voor, dat dit zou kunnen geschieden door de thans geldende loon-, toelage- en premiën- enz. regelingen (de beide laatste, voorzoover ze niet automa tisch tengevolge van loonsverlaging met een eelmc Dprcentage als net loon naar beneden gaan en behoudens nog nader in détails te bekijken wijzigingen) met ingang van 1 Januari a.s. algemeen met een bedrag van 10 pet. te verlagen en dienovereenkomstig, in plaats van de thans toegepaste 5 pet. korting, ook de individueel genoten bezol digingen, toelagen, premiën, enz. van dien datum af met een gelijk percentage te ver minderen. Een uitzondering hierop vormt de ver blijfkostenregeling, aangezien deze toelage reeds in Juli j.l. op een verminderd be drag is vastgesteld en voorshands daarin geen verdere vermindering geboden schijnt. Wanneer wij hierbij deze aangelegenheid aan de orde stellen, doen wij dat niet zon der tevens te verklaren, dat het daarom trent verkrijgen van overeenstemming in onderling overleg met Uw College door ons op prijs gesteld zou worden Mocht Uw Raad aan eenige andere, voor ons aanne melijke regeling, die tot ongeveer dezelfde besparing op de personeelsuitgaven leidt, de voorkeur geven, dan zult U ons ter wil le van het overleg tot medewerking bereid te vinden. Het za! ons aangenaam zijn met Uwe zienswijze binnenkort op de hoogte gesteld te worden. Indien Uw Raad daarover een bespreking wenscht, dan zijn wij daarvoor beschikbaar. Gevaar voor de Zuiderzee sluizen tijdig afgewend Volgens de Telegraaf zijn bij de sluizen in den afsluitdijk van de Zuiderzee belangrijke bodembeschadigingen geconstateerd, hierin bestaande, dat zich voor die sluizen meer dan tien meter diepe uitscheuringcn in den zeebodem hebben gevormd. De oorzaak hier van moet gezocht worden in den zwaren stroom, die voor en achter de sluizen ont staat gedurende het loozen van het over tollig IJselmoerwater door de sluizen in de Waddenzee. Gelukkig zijn deze calamiteiten nog opge merkt, voordat de fundamenten van de slui zen belangrijk aangetast zijn. Ware dit laat ste het geval geweest, dan zou daarvan in storting van de sluiswerken het gevolg heb ben kunnen zijn. Men is reeds begonnen met op zoo krach tig mogelijke wijze de ontstane beschadigin gen te herstellen, met behulp van helmdui kers en zinkstukken. Om een herhaling van dergelijke onheilen te voorkomen, zal het waarschijnlijk noodig geacht worden om langere leidamrnen bij de sluizen uit te brengen; zelfs is de noodzakelijkheid van den bouw van een derde uitwateringssluis in den afsluitdijk niet uitgesloten. Wellicht is van een en ander de reden, dat de openstelling van den afsluitdijk thans is uitgesteld. Bij informatie bevestigde de directie van de Zuiderzeewerken, dat zich uitschuringen hebben gevormd in den zeebodem en wel in een strook van ongeveer honderd meter voor de kunstwerken. De kunstwerken zelf, zijn volgens deze mededeclingen, onaange tast gebleven. Naar men verzekerd, is er geen reden tot ongerustheid. Men heeft maatregelen getroffen om verdere uitschu ring van den bodem te voorkomen en is daartoe op de gewone wijze te werk gegaan, namelijk door liet aanbrengen van zink stukken. Men deelde nog mede. dat een en ander vrij veel tijd zal vorderen. CONTINGENTEERING VAN SCHOENWERK. Tev aanvulling van ons vorig bericht dient nog gemeld, dat de invoer van leeet- tklaar schoenwerk kordt gecontingentecrd op 100 -met 1930 en 1931 als basisjaren. Principieele kwestie voor het Rotterdamsche kanton gerecht Rotterdam, 30 Sept. De vraag is op geworpen of een kientenvlmdertje gerekend moet worden tot gebak, dan wel tot brood, en het is de Rotterdamsche kantonrechter die in eerste instantie zijn oordeel daarover zal hebben te geven. Van de beantwoording van die vraag hangt voor de belanghebben den veel af. Wordt een krentenvlindertje tot gebak gerekend, dan mogen dergelijke arti kelen ook voor des morgens 10 uur worden verkocht. Zou echter de uitspraak vallen, dat men hier te doen heeft met brood, dan is de verkoop van des morgens 10 uur ver boden. Een bakker uit de Jonkerfransstraal gold in deze procedure als proefkonijn. Hij had een dergelijk broodje voor des morgens 10 uur doen verkoopen en deswege was tegen hem proces-verbaal opgemaakt ter zake van overtreding van de Arbeidswet. Verdachte beriep er zich op, dat het hier betrof den verkoop van gebak. Het deeg voor het krentenvlindertje is toch van an dere samenstelling als van brood. Er wor den eieren en vet aan toegevoegd. Boven dien wordt het op een andere wijze bereid. Tegenover deze opvatting verdedigde de heer A. Borst, president-commissaris van de N.V. Van der Meer en Schoep's Bakke rijen, die als deskundige was gedagvaard, dat men hier met brood te doen had, om dat er gebruik gemaakt is van gerezen deeg. Voor brood bezigt men gerezen deeg en voor gebak deeg zonder gist. Hier ligt volgens het inzicht van den deskundige de grens tusschen gebak en brood. Verdachte merkte op, dat voor de berei ding van zoogenaamde roombroodjes ook gegist deeg werd gebruikt. Aan den verkoop van deze artikelen waren nimmer belemme ringen in den weg gelegd, omdat men hier toch wel van mecning was, dat men met gebak te doen had. Het O. M., waargenomen door rnr. Hol lander, verklaarde over de strijdvraag liet oordeH van verschillende personen tc lveb- ben ingewonnen. Eerst heeft hij zich tot de huisvrouwen gewend, die hem echter geen antwoord konden geven. Vervolgens richtte hij zich tot den afgetreden hoofdinspecteur van den Arbeid, den heer Last, die al even min wist hem bescheid tc doen. Ook de nieuw opgetreden directeur-generaal van den Arbeid, dr. Hacke, wist in deze kwestie geen oordeel te. vellen. Het O. M. vermeldde dit om te doen uitkomen, dat men in ver schillende kringen verlegen zit met het ant woord dat door den thans gehoorden des kundige met zoo groote zekerheid wordt ge- gaven. Het O. M. wenscht zich bij de opvat ting van dien deskundige aan te slui ten, dat liet criterium ligt bij het ge bruik van al of niet gegist deeg en men dus hier niet te doen he aft met banket, maar met brood, zij het dan ook dat het een bijzondere bewerking heeft onder gaan. Men kan het echter een eenvoudige bakker niet kwalijk nemen, dat hij iets niet weet, waarover de deskundigen en de autori teiten het nog niet eens zijn en daarom wil het O M., ook al geldt het hier een ver dachte, die reeds drie maal wegens over treding van de Arbeidswet is veroordeeld slechts een boete vragen van 2 subs. 1 dag hechtenis. De kantonrechter zal 6 October vonnis wijzen. VARKENSWET-,.GRAPJE" Er zijn over de Varkenswet, aldus het Hbld., erg veel „grapjes" te vertellen. (We hebben er al eens een serio van gegeven en zijn bezig met een nieuwe, waaruit dan moge blijken, wie het meeste en wie het minste voordeel van de wet hebben). Grap jes in den gewonen zin des woords zijn het trouwens heelemaal nietVandaag ecli ter kwam ons een buitengewone grap ter oore. Iemand n.l., die veel gezouten buik- spek naar België uitvoert, kon mot 42 ct. per Kg. niet meer concurrecren, omdat het Nederlandsche product uit Londen werd geoffreerd voor 3S franco Antwerpen' De goedkoopste wijze, om buikspek naar België te krijgen, loopt dus via Londen. Over het brengen van de consumptiemelk onder de Crisiszuivelwet, waarvan wij in een vorige editie reeds melding maakten, schrijn liet „Hbld." nog nader: Het ligt in de bedoeling, om slechts een groot z.g. stabilisatie-district tc maken, waarin Rotterdam, Den Haag, Amsterdam cn Utrecht, de vier groote steden dus, zullen vallen. Dat district zal omvatten Noord Holland met uitzondering van den „kop": de grens zal n.l. loopen even ten Noorden van Beverwijk cn Wormerveer, ten Zuiden van Purmercnd en om Monnikendam heen. Verder behoort tot het district de gcheele provincie Zuid-Holland met uitzondering van de eilanden en het Zuid-Oosten (ten Zuiden van de Lek). Ten slotte zal vrijwel de geheelc provincie Utrecht er toe behooren. In dit groote district wonen uit den aard der zaak degenen, die de consumptiemelk van Amsterdam, Zaanstreek, Haarlem, het Gooi, Utrecht, Leiden, Den Haag, Delft en Rotterdam produceercn. (Ook van buiten de genoemde grens komt, meestal incidenteel, wel wat consumptiemelk, vooral den laatsten tijd). Doch bovendien wonen er een flink aantal industrie-melkers in, hetgeen wij toe juichen. De toestand zal dus (waarschijnlijk over ongeveer vier weken) zóó worden, dat in heel dit uitgestrekte gebied alles wat vee houder is. begint met industrie-prijs te out vangen (dat zal dan dus pl.m. 5V2 cents zijn tegen dien tijd gezien het reeds door ons meegedeelde besluit, om toeslag en accijns te verhoogen). De consumptie-melkers zullen dan bovendien een e.xtra'tjc ontvangen „met het oog op qualitcitseischen" (h.v. cent cn wat de handel dan nog in het stabilisatie fonds zal moeten storten, wordt dan later gelijkelijk verdeeld over alle veehouders in het district, ongeacht of ze voor de con sumptie of voor de fabriek melken. Het „Hbld." wijst er ten slotte nog op, dat bovenstaande grens voorloopig is getrokken, zoodat er nog kleine veranderingen kunnen komen. Hoofdzaak is echter, dat er één groot consümptiemelk-stabilisatie-district komt. Over instelling van districten ook in an dere deelen des lands bestaan geen plannen. Ten slotte wijst het blad nog even op den halven cent (of meer), dien de consumptie- melkers méér zullen krijgen dan de indu- striemelkers in het district. De officieelc motiveering daarvan is: „qualiteits-eischen." Naar aanleiding daarvan ontving het een aantal brieven van fabrieken en leden, waarin er op wordt gewezen, dat de zuivel fabrieken in het algemeen heel wat hoogere eischen aan de melk stellen dan de melk handel in dc steden. Wil men dien cent motiveeren, zoo schreef men, dan moet men dat niet doen op grond van een denkbeeldig betere qualiteit, doch op grond van de om standigheden, dat do „zoetboeron" ook 's winters moeten zorgen, dat zij in do melk blijven. Waarmede het blad liet volkomen eens is. TWEEDE KAMERVACATURE AMENT. Dc voorzitter van het Centraal Stembu reau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer, heeft in dc vacature, ont staan door liet overlijden van den heer J. J. C. Ament, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard de heer H. H. Triene kens te Venlo. Konnissen van den Rotterdamschen kinderrechter Rotterdam, 30 Sept. De waarnemend kinderrechter, mr. Marx, heeft heden schrif telijk vonnis gjwezen in do zaak tegen Ifcn 17-jarigcn P. C. A. G. en den meerderjari gen R. O., die terechtgestaan hebben ter zake van geweldpleging in vcreeniging. liet feit was gepleegd te Overschie, waar dc verdachten hadden meegedaan aan den overval op auto's met fascisten, die terug kwamen van een openbare vergadering van den Algcmccnen Ncderlandschen Fascisten- bond, tc Schiedam gehouden. De kinderrechter overweegt in zijn von nis: dat het feit van zeer ernstigen aard is, daar de handelingen de maatschappelijke orde cn dc alg?mccne veiligheid in hoogc mate in gevaar brengen; dat het feit de oplegging van een vrij heidsstraf wettigt; dat in aanmerking moet worden genomen, dat niets er op wijst, dat de verdachten on der de groote menigte, die aan den aanval deelnamen, een leidendo rol hebben ge speeld en hun jeugd het veeleer aanneme lijk maakt, dat zij zich door de anderen, die onbekend gebleven zijn, hebben laten meesleepcn; dat dit te meer mag worden aangenomen, waar beide verdachten nog nimmer tc voren met den strafrechter in aanmerking zijn ge komen en ook heel hun levenswandel, die door een ambtenaar van de Kinderwetten zorgvuldig is nagegaan, hen allerminst stempelt tot personen van misdadigen aan leg; dat ook niet uit het oog raag worden verloren, dat de verdachten reeds vijf weken 111 voorloopige hechtenis hebben doorge bracht en dat het feit gepleegd is tegen per sonen, welke wellicht persoonlijk afkeerig zijn van geweld, maar die dan toch behoo ren tot een groep, welke in den reuk staat ook harerzijds van geweld en provocen-end optreden niet afkeerig te zijn; dat daarge laten of dat aldus bedoeld was, ook de in het oogloopende wijze, waarop de aangeval lenen zich naar Schiedam begaven (twee personen zaten op de spatborden van de auto's), provocecrend moet hebben ge werkt; dat de ontkennende houding der verdach ten niet te hunnen nadeelc in moreel op zicht mag worden uitgelegd, daar deze hou ding van verdachten in verband staat met hun politieke opvattingen; overwegende, dat op deze gronden na te melden straf behoort te worden opgelegd, die hen er wellicht toe zal brengen, hoewel niet uit overtuiging, dan toch uit practische overwegingen, zich in de toekomst van feiten als het onderhavige te onthouden; veroordeelt ieder der verdachten tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Het O. M. had tegen G. geëischt 1 jaar tuchtschool en tegen O. 3 maanden gevan- gsnisstraf. LANDINGSTERREIN VOOR VLIEGTUI GEN TE ZWOLLE. Object voor werkverscüafiing. Ten eindo te komen tot een voldoend groot terrein voor een landingsplaats voor vliegtuigen stelt het gemeentebestuur van Zwolle voor in Zwollerkerspel aan te koo- pen gronden tegen een prijs van 1500 per H.A. ter grootte van 8,1975 H.A. tot een to taal bedrag van 12,296. Het is een belangrijk object voor werk verschaffing, omdat er aan arbeidsloon zal worden verwerkt ƒ40,000, waarin het Rijk een subsidie zal bijdragen van 75 Met de gemeentelijke eigendommen heeft Zwolle dan de beschikking over een vier kant terrein tot een oppervlakte van plus minus 20 H.A. Klagen en treuren over een verkeerde daad baten niets. Platen. uit het Noorsch van Jacob B. Buil 16 En Tore Braaten vertelde verder hoe hij jaren lang had gewerkt om een kerel te worden, waarmee ze voor den dag kon ko men en dat hij nu een lioevc zoowel als een huis bezat. Heb je een hoeve? De dominee sprong op. Ja, die heb ik! gaf Tore kalm ten ant woord. Dc dominee ging weer zitten en schraapte nu herhaaldelijk. Hij draaide zijn duimen om elkaar, terwijl hij. mei over dc borst ge vouwen handen zat te luisteren. Maar... hoe gin? het u toe op dien dag? hm. De dominee knipoogde bijna vrooiijk te gen Tore. Deze glimlachte cn vertelde nu "uitvoerig en langdradig, hoe ze heiden overeen waren gekomen om den ouden Glomgaard schaakmat te zetten, hoe de vlucht zich had toegedragen, en waardoor Ola Glomgaarden hen niet had kunnen ach terhalen. Hij had toen geen boot, ziet U, besloot Tore Braaten zijn verhaal. Neen' De dominee hield zich in. Hij had geen bootl zei hij met zijn rappe scher pe stom. Toen opeens schaterde hij het uit. Hij lachte, zoodat "de tranen hem over de wan gen rolden en zijn maag schudde. Daarna werd hij opeens weer ernstig. En toen? vroeg hij, terwijl hij zijn bril vaster op zijn neus zette. Tore werd nu ook ernstig. Vertelde over Ola Glomgaarden's bezoek op Braaten en over zijn bedreigingen. Zij hadden bijlen, ziet U, verklaarde hij. De oogen van den dominee keken donker van achter zijn bril. Bijlen! riep hij uit. En jij? Tore keek den dominee aan. Ze durfden mij niet aan, antwoordde hij. Ik had een geweer! Zoo? zei hij. Jij hadt een geweer. Zoo zei hij. Jij hadt een geweer. Hij stond op. Je, zoo ziel men, donderde hij. Met ziin dikke handen op zijn rug begon, hij op cn neer te loopen Dit is nu echt als in de oude heiden- sche tijden! Hij sprak luid in zich zelf. Beestachtig! Snel liep hij op en neer, bleef bij het venster staan en keek uit in den tuin. Daarna keerde hij zich om naar. Tore. En wat nu? vroeg hij. Tore stond voor zich uit te kijken. Ja, wij gaan trouwen zei hij. De dominee schrok. Daar ziet men het, riep hij uit. Dat is het gevolg geweest! Toen trad hij recht op Tore toe. Dat was verkeerd, riep hij. Dat was het verkeerde. Tore keek den dominee verwonderd aan. Ik meende, dat dit het rechte was, ant woordde hij zacht. Ja, natuurlijk! Wanneer de zaak een maal zoo staat! Je had eerder naar mij toe moeten ko men, Tore, zei lnj. Zijn oogen blikse-mden door de bril heen. Tore stond kalm voor zich heen te kijken We waren niet eerder klaar, gaf hij ten antwoord. Klaar! De dominee balde zijn kleine handen. Ik denk, dat je meer dan klaar bent! Jelui woont toch samen! Langzaam steeg er een kleur op in Tore's gelaat. Neen, dat doen wo niet, antwoorddo hij. De dominee trad een schrede terug. Zijn gebalde vuisten openden zioh van lieverle de, terwijl hij Tore aan bleef staren. Moeder wilde het niet, voegde deze er verklarend aan toe. Toen klaarde het. gezicht van d?n djmince geheel op. Hij ging weer zitten en bleef zit-_ ten, terwijl hij met de hand op het tafel blad klopte. Kijk eens aan, zei hij Kijk eens aan! Moeder wilde het niet! Weer stond hij op, ging recht op Tore toe en klopte dezen verscheidene malen op den schouder. Het is wel goed een moeder te hebben, Tore, zei hij. Ja, antwoordde Tore. Maar nu gaan we trouwen! Ja, natuurlijk. De dominee knikte nadenkend voor zich heen. Plotseling wendde hij het hoofd naar Tore. Is er haast bij? vroeg hij. Ja. Tore beantwoordde zijn blik. An dere komen er moeilijkheden, verklaarde hij. De dominee keek hem scherp aan. Daar ben je zeker van? vroeg hij. Ja, dat is zeker, verklaarde Tore trouwhartig. De dominee-knikte. Ja, natuurlijk Een poosje bleef het stil, terwijl de domi nee stond na te denken. Toen keek Tore met zijn blauwe oogen den dominee rustig aan. U moest eens met Ola praten, zei hij. De dominee keek op. Ja, antwoordde hij. Dat zal ik zeker! Ik zal het werkelijk doen! Vaarwel! Hij reikte Tore snel de hand. Tore nam haar aan. Dank U, dominee, antwoordde hij. Daarop keerde hij zich om cn ging lang zaam de deur uit. Toen de dominee alleen was gebleven, stond hij even te luisteren naar hem. die de trap afging. Daaran nam hij zijn bril af en wreef hem schoon. Ik begrijp er niets van, zei hij. Toen stampte hij niet zijn hiel herhaalde malen tegen den vloer. Eén der meiden kwam naar boven. Och, vraag aan Knut om liet paard le zadelen, zei de dominee en zette driftig zijn bril op. Ik moet naar Glomgaarden, van daag nog! Ola Glomgaarden was juist bezig met den ouden Grauwe voor den ploeg te spannen, toen hij over den hoevevveg een man zag komen aanrijden. Hij tuurde een poos vóór hij hem herkende. Na zag hij, dat het de dominee was. Mijn hemel, wat zou die man willen! Het was in geen jaren gebeurd dat de do minee hier naar dc hoeve was gekomen. Een bijna angstige gewaarwording over viel Ola Glomgaarden. De dominee kwam langzaam aanrijden. Er was een jongen om het hek te openen en het paard naar binnen te leiden. De do minee reed recht naar de galerij en stapte af. Ola Glomgaarden, die juist inspande, maakte eerst den buikriem vast. Daarna ging hij langzaam naar den dominee toe. Goedendag, mijn waarde Ola, zei de dominee. Vlug sprong hij uit het zadel *en reikte Ola Glomgaarden de hand. Goedendag en welkom hier, antwoord de Ola Glomgaarden talmend. Ga binnen! Hij keek naar de deur. Dank je, dank je! Do dominee trad met een vlugge beweging naar binnen. Het was koel m dc groote kamer. Zonder plicht pleging nam hij plaats. Ola Glomgaarden kwam achteraan gesloft. Zoo, is dominee er eens op uit? vroeg hij. Hij stond nog steeds. De dominee snoot zich en haalde zijn bril voor den dag. Ja, 7.00 is het, mijn waarde Ola, ant woordde hij. Ola ging naar de opkamer. Een oogenblik later kwam hij weer binnen. Een meid bracht bier. De dominee zal wel dorst hebben, zei hij. Do dominee dronk. Waar is je zuster naar toe? vroeg hij en zette den beker weg. (Wordt vervolgd^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 3