GEEN ONDERZOEK BIJ LOTISÏCO ALG. VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS VAN EEN VERDUISTERDE AUTO AMENDEMENTEN OP DE BEDRIJFSRADEN WRAKSTUKKEN AANGE SPOELD Onze Postvliegers onderweg PARLEMENTAIR KABINET BEPLEIT Twee commissarissen o.w. de voorzitter, nemen ontslag na de gevallen be slissing Het C.A.B.-contract *s-Gravenhage, 21 Oct. Onder voorzit terschap van den heer C. P. Koene is he den de op 10 October j.l. uitgestelde verga dering gehouden van aandeelhouders in de N.V. De Eerste Ned. Mij. tot verzekering van Risico in Loterijen „Lotisico'. De voorzitter geeft allereerst een uiteen zetting van den stand van zaken. Ter gewone vergadering van 26 Juli heeft de directeur Destree, naar hij zeide wegens de groote inspanning, welke hij zich den laatsten tijd voor Lotisico had getroost, ontslag genomen. Eenige dagen later deed de heer W. H. Haighton aan den heer Peters, mr. Last en spr. mededeeling van een hem volgens zijn zeggen pas na de alg verg. door Destree ter hand gesteld en door mr. Voll- mar geredigeerd contract, volgei.s hetwelk Lotisico geheel onder controle zou komen van, en de exploitatie van haar bedrijf overdragen aan een Coöp Administratie- Bank (kortheidshalve de „Cab" genoemd), welke daarvoor het leeuwendeel der winst zou genieten. Dat contract was geteekend voor Lotisico door den directeur Destree en voor de Cab óók door Destree, die te vens bestuurder bleek te zijn van de Cab, alsmede door de hoeren A. A. Haighton en Buschkons. onzen commissaris, als mede bestuurders. De vier bovengenoemde perso non waren over die dubbelzinnige houding van den directeur en een collega-commissa ris, die aldus spr. het contract geheel achter onzen rug om hadden aangegaan, ten fe!ste verontwaardigd en zij besloten dan ook Destree aansprakelijk te stellen voor de gevolgen van zijn (spr. citeert) „niet te qualificeeren handeling". Echter, aldus gaat de voorzitter verder, niet van die handeling alleen. Want nog terzelfder bijeenkomst deed de heer W. Haighton ons mededeeling van het feit, dat Destree in Juni j.l. kort nadat de ministe- rieele verklaring van geen bezwaar tegen de wijziging in onze statuten was afgeko men, aan mr. Völlmar voor zijn bemoeiin gen daartoe ongeveer 250.000 had betaald ten laste van Lotisico. Hij zou die betaling hebben gedaan, naar W. Haighton spr. toe lichtte, onder druk van den heer A. A. Haighton, die met W. Haighton genoemd bedrag aan mr. Völlmar had toegezegd voor het geval, dat de doelomschrijving van Lo tisico uit de oude statuten ongewijzigd in de vernieuwde ware overgenomen, zoodat het bedrijf op den ouden zeer winstgeven- den voet kon worden voortgezet. Beide han delingen: het contract met de Cab en de betaling aan mr. Völlmar, waren verricht nè 28 Februari j.l. en Destree was dus in geen geval terzake daarvan gedéchargeerd te achten door de goedkeuring van de ba lans betreffende het vóór dien datum ver richte. Zoo heeft dus op 2 Augustus 1932 mr. Last ten verzoeke van Lotisico aan Destree een exploit doen beteekenen, waarin hem zijn aansprakelijkheid uit boven beschre ven hoofden werd voorgehouden. Kort daarop echter, en wel op 9 Augus tus j.l., heeft de tegenwoordige directeur van Lotisico, in naam van die maatschap pij, als gevolg van demarches des heeren W. Haighton buiten voorkennis van mr. Last en mij een overeenkomst gesloten met de Cab en Destrce, waarbij do bovenver melde overeenkomst werd geannuleerd Destree ontheven van zijn bovenbedoelde aansprakelijkheden (dus ook die betreffen de do betaling van 2Yo ton) en aan A. A. Haighton een zeker, door W. Haighton op 7000 per jaar begroot, aandeel van de door Lotisico te behalen winst toegezegd. De heer W. H. Haighton zegt, dat zijn be zwaar tegen het Cab-contract in de aller eerste plaats is het leegpompen van Loti sico. Spr. neemt den voorzitter kwalijk, dat hij zegt, dat spr. tegen dit contract alleen maar is omdat spr. er niets aan zou ver dienen. Spr. heeft zich dadelijk tegen de po litiek van zijn broeder verklaard. Het Cab- contract zou den ondergang van Lotisico tengevolge kunnen hebben; daarom heeft spr. zich ertegen verzet. Wat de toezegging aan mr. Völlmar betreft, in een bijeen komst van directeuren en mr. Völlmar is ter sprake gekomen, welk nadeel het zou opleveren indien op de briefjes van Lotisico de toevoeging „in liquidatie" zouden dra gen. Spr.'s broer schatte dit nadeel op 5 ton, want het publiek maakt geen onder scheid tusschcn faillissement en liquidatie. Na overleg is toen besloten de helft aan mr. Völlmar aan te bieden, om dit gevaar te voorkomen. Later is het Cab-contract ge annuleerd, met medewerking van den heer Buskens, commissaris der N.V.. en mr. Völlmar en is een andere oplossing aan de zaak gegeven. Intusschen, de uitkeering heeft plaats gehad en spr. zou willen advi- seeren, geen actie tegen den heer Destree te beginnen, want. deze is 30 jaren aan „Lotisico", waarvan vele jaren als direc teur, verbonden geweest en met den naam daarvan wordt hij vereenzelvigd. Een ac tie tegen Destree beteekent voor het pu bliek een actie tegen Lotisico. Spr. zegt, dat de winst van Lotisico nu wel omstreeks 105 000 per jaar beloopt, zoodat spoedig weer dividend zou kunnen worden uitge keerd. De voorzitter wil thans eerst aan de orde Itellen punt 2 der agenda: voorstel tot het instellen van een actie tegen den afgetre den directeur tot betaling van 250.000. De heer Frijda dient de volgende motie in „De buitengewone algemecne vergade ring van aandeelhouders enz., overwegen de dat de houding van de directie der ven nootschap met betrekking tot de uilbeta ling aan mr. H. F A. Völlmar van een be drag van 250.000 als honorarium ernsti- gen twijfel wekt aan de juistheid van het beheer der directie, ook over vorige boek jaren; besluit: lo. een commissie te benoemen van drie aandeelhouders en/of polishouders, met op dracht een onderzoek in te stellen naar het beheer der vennootschap over alle jaren, waarover de commissie meent, haar onder zoek te moeten uitstrekken en van haar onderzoek rapport uit te brengen aan de alg. vergadering van aandeelhouders, met bepaling dat directie en commissarissen verplicht zullen zijn aan do commissie alle door haar gewenschte inlichtingen te ver strekken en mot toekenning aan de com missie van de bevoegdheid, zich één of meer deskundigen te assumecren; 2o. te bepalen, dat de salarissen der le den van de commissie en der e.v. deskun diger. zullen komen ten laste der vennoot schap 3 punt 5 der agenda (bespreking ver trouwensvotum; eerst in behandeling te nemen, nadat de commissie van onderzoek rapport aan de alg. vergadering van aan deelhouders zal hebben uitgebracht." Sl r. licht deze motie nader toe. Mr. Oppenheimer steunt deze motie en geeft als zijn opinie te kennen, dat een der gelijk onderzoek geruststellend kan wer ken voor beide partijen. Na eenige. discussie wordt de motie in stemming gebracht, en met 2070 tegen 120 stemmen verworpen. In stemming komt thans punt 2 der agenda, voorstel tot het instellen van een actie tegen den afgetreden directeur tot be ta ing van 250.000. Dit wordt met 1973 legen 120 stemmen en 61 blanco verworpen. Mr Last neemt na deze beslissing zijn c nislap nis commissaris omdat hij de ver antwoordelijkheid niet langer kan dragen. De voorzitter neemt eveneens ontslag en wel als president-commissaris van Lotisico en tevens als commissaris van de daar mee samenhangende vennootschappen. Hij zal deze vergadering nog tot het ein de leiden. De heer W. H. Haighton betreurt de be sluiten van de heeren Last en Koene, die resp. als vriend van de familie Haighton s- dert 30 jaren en als lid van het college van coiiimissaiissen gedurende 25 jaren aan Ie vennootschap verbonden zijn geweest. Hij acht hun beslissingen in strijd met het belang van Lotisico. Eenige hiermee samenhangende punten der agenda worden thans als vervallen be- schi uwd. Met 2070 tegen 49 stemmen en 140 blanco wordt volledige décharge verleend aan den afeetreden directeur, den heer J. C Destree. Tot commissarissen in de vacatures-Last cn Koene worden benoemd mr. H. F. A. Völlmar en drs. J. Muilemeister. De overige agendapunten werden inge trokken of als vervallen beschouwd. Een 20:jarig jongmensch uii Utrecht voor de Am: sterdamsche recht bank Arasterdam, 21 Oct. Voor de recht- bank alhier stond een 20-jarige jongeman uit Utrecht terecht, verdacht van verduis tering van een auto. Het jongmensch, dat aan een leventje van vroolijken Frans de voorkeur gaf boven geregeld werk, huurde op zekeren dag in zijn woonplaats een auto, waarmee hij hoofdstadwaarts toerde. In Amsterdam gekomen weigerde het vehi kel dienst cn werd het gestald in een ga rage. In den tijd tusschen het defect wor den en het 6tallen had de jongeman ken nis gemaakt met een „handelaar" in autos. Samen toog het tweetal naar diverse café's en tenslotte biechtte de Utrechtenaar op, dat hij in den knoei zijn. Na vele glazen „Voor burg" en aanverwante artikelen besloot de jeugdige automobilist ora „zijn" wagen Ie verkoopen. Hier begint de geschiedenis duister te worden. De huurder van de auto, verdacht van verduistering, verklaarde de auto voor 100 te hebben verkocht, de koo per hield vol 600 te hebben betaald, hij had het zelfs „zwart op wit". Op deze of- ficieuse koopacte stond zoowaar ook ver meld, dat de kooper het recht had de auto uit de garage te halen. De verdediger, mr. La Croix, vroeg den kooper of hij een gevestigden handel in automobielen had. Getuige: Neen, dat niet, Mr. La Croix: U bent dus een soort snor der? Getuige: Dat is heel wat anders. Pres. mr. Huy6inga: Wc zouden hem ook „Scharrelaar" kunnen noemen. Vol gens den kooper was de verdachte niet dronken geweest toen de transactie werd afgesloten. President (tot verd.): U zult door het pebruik van drank min of meer luchthar tig zijn geworden! De oorspronkelijke eigenaar van de auto kwam vertellen, dat hij nog geen cent schadevergoeding had gekregen, noch van verd-jjioch van diens familie, „Maar, zoo troostte getuige zichzelf verdachte 6tudecrt voor inspecteur van po litie en alö hij dan veel geld heeft zal hij mij misschien schadeloos 6tellen. Pree.: Dat is niet do manier om veld geld ie krijgen! Hierop was het woord aan don officlei van justitie mr. van Dullemen, die wegens verduistering een gevangenisstraf van één jaar, waarvan vier maanden voorwaarde lijk, eischte. De verdediger, mr. La Croix, bepleitte clementie, gezien de jeugd van verdachte en zijn goede voornemens; hij wil n.l. heil gymnastiek gaan studceren. Vonnis 4 November. TWEEDE KAMER Het amendement-Van Poll wordt verwor pon met 57 tegen 32 stemmen (de sociaal democraten en de heeren Van Poll, Suring, Hermans, v. d. Meys, Uyen, Moonen, Fles kens, Wijnkoop en Frioris Vos). De heer v. d. B e r g h verdedigt een reeks amendementen om aan de bedrijfsraden verordenendo bevoegdheden toe te kennen. De heer G osei ing verdedigt eveneens een reeks amendementen betreffende de verordenende bevoegdheid. In tegenstelling met den heer v. d. Borgh specialiseert de heer Goseling de te regelen onderwerpen niet, doch laat deze afhangen van de ont wik koling van het bedrijf. De heer Kortenhof (R.K.) betoogt da* men de wet aanvaardende, op den duur ook de verordenende bevoegdheid zal hebben te accepteeron. Spr. waarschuwt tegen het leggen van nieuwe lasten op onze industrie, welke het reeds zoo moeilijk heeft. De amendementen-van den Bergh zijn niet bevorderlijk aan de vestiging van nieu we industrie. Do heer Vo6 (L.) acht de amendementen- Goseling onschuldiger dan die van den heer v. d. Berg. De amendementen-van den Bergh gaan te ver, scheppen nieuwe regentcncolleges, Ze snijden den band met de vakvereenigin- gen geheel door. Ze willen den strijd om de macht van politiek naar economisch ter rein overbrengen; ze belemmeren de energie van den ondernemer. De heer Hermans (R.K.) verdedigt na der de mcde/ door hem ingediende amen- dementen-Goseling. De heer Slotemaker de Bruine (C.H.) heeft tegen de amendementen-van den Bergh groot, tegen die van den heer Goseling geen bezwaar. De heer Smeenk (A.R.) heeft niet zoo zeer bezwaar tegdn de verordenende be voegdheid doch wel tegen de regeling vol gens de ameriderfiehten-van den Bergh. De amcndemcnten-Goseling liggen in de anti- rev. lijn. De heer van Voorst tot Voorst (R K.) betoogt dat verordenende bevoegdheid het karakter dezer wet geheel zou wijzigen: ze is niet overeenkomstig de mentaliteit in den landbouw. De heer Kupers (S.D.) komt op tegen de bestrijding der amendementen-van den Bergh door den heer Vos. De heer J o e k es (V.D.) is tegen de amen dementen-van den Bergh, wijl die uitvoeri ge voorafgaande studie zouden vereischen Tegen de amendementen-Goseling welke geen bepaalde opdrachten bevatten, heeft spr. geen bezwaar. De heer Rutgers van Rozenburg (C.H.) mist in de amendementen voldoende waarborgen voor naleving der voorschrif ten en is ook van oordeel dat de controle aan den wetgever ontsnapt. De heer W ij n k o o p (Comm.) zegt, dat de soc.-dem. amendementen nog kapitalisti- scher zijn dan dc vertegenwoordigers van liet kapitaal. De heer Loerakker (R.K.) acht de amendementen juist ten voordeele van de bedrijfsorganisaties in den landbouw. De heer v. d. Bergh betoogt dat de arnendementen-Goseling slechts een omhul sel zijn van de verordenende bevoegdheid. De heer Knottenbelt (lib.) ontvouw de eenige juridische bezwaren tegen een deel der amendementen. De heer Duvs (s.-d.) bestrijdt den heer Wijnkoop. De Minister deelt de juridische be zwaren van den heer Knottenbelt en geeft enkele desbetreffende wijzigingen in over weging. Spreker betwijfelt of er zoo algemecne instemming is met het beginsel van ver ordenende bevoegdheid als de voorstellers der amendementen schijnen aan te nemen. Spreker verzet zich ernstig tegen de aan neming der amendementen-Van den Bergh. De amendementen-Goseling laten verschil lende beslissingen over aan den wetgever. Komen er in de amendementen-Goseling geen nieuwe elementen, dan beeft 6preker er geen bezwaar tegen. De heer Goseling brengt de bedoelde juridische verbeteringen aan. De amendementen-Van den Bergh wor den verworpen mei 23 tegen 24 steramen. die van de 6oc.-dem. en den heer Van Poll (r.-k.) De amendementen-Goseling worden aan genomen met 64 tegen 14 6tcmmen, die van de lib., de staatk. geref., de chr.-hist. Tila- nus, v. Boetzelaer, Rutgers van Rozenburg en Langman, de r.-k. van Voorst tot Voorst en Kortenhorst en de communist Wijnkoop. De heer Kuiper (r.-k.) verdedigt een amendement betreffende imperatiefstelling, als regel, van bet advies van den bedrijfs- raad. Voorts een. om vordering van uitvoe rende medewerking van den bedrijfsraad mogelijk te maken. De minister gaat met het laatste amendement accoord. In het eerste beveelt hij een redactieverbetering aan. De heer Kuiper brengt deze aan. Deze amendementen worden Dinsdag in stemming gebracht. Vergadering tot dien dag verdaagd. Deelen van een vliegtuig bij Zandvoort op de kust gevonden Zandvoort, 21 Oct. Eon hoogteroer van een vliegtuig en een band van een vliegtuigwiel zijn gistermiddag te Zand voort aangespoeld. De politie neemt aan, dat de overblijf selen zijn van een vliegmachine, die ge ruimen tijd geleden vlak bij de Nederland sche kust moet zijn verongelukt. De weini go teekenen, die op het hoogteroer staan, zijn telefonisch aan Schiphol doorgegeven, waar men zal trachten na te gaan aan welk vliegtuig zij eens hebben behoord. Het was een merkwaardige vondst, die do bekende natuuronderzoeker J. P. Strlj bos deed, toen hij gistermiddag een eind bulten de kom van Zandvoort op het Zui- derstrand wandelde. Zijn aandacht zoo schrijft Het Volk werd getrokken door twee vreemde voor werpen. Hij bekeek ze nauwkeurig en het bleek hem. dat het eene deel van een hoog teroer van een vliegmachine was en wel liet draaibare gedeelte. Het was ongeveer twee meter hoog. had een blauw-witte kleur en was met grijs canvas overtrok ken. Vaag waren enkele letters te lezen. Het tweede voorwerp was een groote zware ballonband, bedekt met zeewier, dat er stevig op vastgegroeid zat. Dat deze band, die ongeveer zeshonderd meter van het hoogteroer lag, met dit in verband stond, viel op t« maken uit het inschrift „Palmers Aero Cord Tyre". To zwaar. De heer Strijbos probeerde zich van den band meester te maken, doch het ging niet. want daarvoor was hij te zwaar. Hij begaf zich toen onmiddellijk naar Zandvoort waar hij den waarnemend commissaris van politie, den heer Bollee, van zijn vondst op de hoogte stelde Deze stelde onmiddellijk een onderzoek in cn liet door een paar mannen het hoog tcroer halen. Hij gaf order; van den zwa ren band een nauwkeurig signalement or le nemen. Op het hoogteroer 6laan enkele 'etters, die de heer Bollee onmiddellijk aan Schiphol doorgaf. Daar was van een vlieg tuigramp, die in de laatste jaren op de No Iprlandsche kust zou hebben plaats gehad niets bekend. Volgens den heer Bollco zouden de ge vonden voorwerpen geruimen tijd in zee hebben gelegen. I-Iij acht het volkomen uit icslnten, dat het de resten zijn van een •amp van recenten datum. Daarvoor zit het zeewier te vast op den band geklemd Minstens een geheel jaar moet het vlieg luig. waaraan deze resten toebehoorden in zee hebben gelegen. Vast staat evenwel, dat het wrak van deze vliegmachine direct op de Nederland scho kust moet liggen. Het bevindt zich vermoedelijk op de derde zandbank, on geveer ter hoogte van 6trandpaal 70. Ook Ie politie is het niet bekend, dat er op de Nederlandsche kust de laatste jaren een vliegtuig is vergaan Toch moet men wel aannemen, dat zich hier ruim een jaar geleden een vreeselijke tragedie heeft'afgespeeld, die door niemand opgemerkt, en waarvan de heer Strijbos le overblijfselen heeft gevonden. Gerucht bewaarheid? Op het politiebureau te Zandvoort heb ben wij vanmorgen de overblijfselen van het hoogteroer gezien. Zij bestaan uit twee ^cdeelten, waarvan het eene in het andere draait cn Is met lichtgrijs canvas overtrok ken, dat aan flarden hangt. Aan de eene rijde vertoont het canvas duidelijk de spo -en van twoe kleuren* helblauw en wit. Zijn dit de overblijfselen van de Neder- 'andsche driekleur of van de Fransche? Op het eene gedeelte van het hoogteroer riaat: F.S. 20963, op het andere gedeelte: F.S. 23125. Do ijzeren deelen zijn geheel 'ngevreten door de roest. Hieruit valt op te maken, dat dc machine reeds lang in bet water moet hebben gelegen. Een raadsel blijft het evenwel, hoe het mogelijk is, dat de vliegtuigband aanspoel de. Gewoonlijk graven zulke zware voor werpen zich diep in het zand en zelfs de heftigste herfststormen zijn niet in staat, hen los te woelen. De eenige redelijke ver klaring van dit feit i6. dat het wrak zeer dicht op de kust mopt liggen De laatste jaren heeft er, voor zoover bekend, geen vliegtuigramp op de ku6t ter hoogte van Zandvoort plaats gehad. Wèl hebben enkele malen vage geruchten ge- 'ooopen. dat een vliegtuig zou zijn neerge stort. Uit een door d* politie ingesteld on derzoek bleek dan steeds niets. Een buitenlandsch toestel. Bij informatie bij de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek te Amsterdam deelde men ons mede, dat uitgesloten moet wor den geacht dat het gevonden hoogteroer van een Nederland6ch vliegtuig afkomstig is. De houten constructie wijst op bulten landsch fabrikaat en ook de scrieletters en -nummers komen in de Nederlandsche vlicgtuigfabricage niet voor. De Nederland sche legervliegtuigen dragen deze kleuren wel, doch dan als cirkelmotief. Uit den gevonden band valt op te ma ken, dat men hier met een zeer groot type vliegtuig te doen heeft. Als voorloopig resultaat uit de thans bekende gegevens i6 af te leiden, dat voor enkele jaren een groot vliegtuig van vreem. de nationaliteit vlak onder Zandvoort is verongelukt en dat deze ramp geheel onop gemerkt is gebleven. Ook te Soesterberg achtte men het uit gesloten, dat het hier overblijfselen van een Nederlandech toestel zou betref/en. Hank Pelikaan 20—10 13-10 Amsterdam 20—10 13—10 Budapest Weenen 21—10 14-10 Athene Mersamairuh 15—10 Cairo Gaza Rutha wells 16—10 Bagdad Bonshir 17-10 Diask Karachi 18-10 Jodpoer Jhansi 19—10 Calcutta 20—10 Rangoon Bangkok Koh-Lak 21—10 Merian Batavia Bandoeng Oehoe Kwartei 21—11 20—lt 19—10 18—10 17-10 16—10 15—10 14-10 14-1. 21—1 21—10 Vertrek van 't eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam 27 October. Voorloopig Verslag over de Rijksbegrooting Fascisten bü de genie te Utrecht? Verschenen i6 het voorloopig verslag over hoofdstuk I der rijksbegrooting voor 1933 algemeene beschouwingen). Van de zware en langdurige economische depressie welke sedert het einde van 1929 de wereld teistert, i6 zoo meenden ver scheidene léden het einde nog niet te zien. Den algemeenen politieken toestand met den economischén zoo nauw samen hangend noemden verschillende leden verwarder en meer gespannen dan ooit Verschillende leden verklaarden de vor ming van een kabinet van een oorsprong en 6tructuur als het tegenwoordige niet meer aanvaardbaar te achten. Zij bepieit- 'en do vorming van een parlementair kabi net. Voorts gaven do gebeurtenissen, welke jp 20 Sept., den dag der opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal in Don Haag tot verschillende opmerkingen aan eiding. Verschillende leden gaven als hun raeening te kennen, dat bij deze gelegen heid wel duidelijk aan bet licht is getreden dat de houding van de overheid tegenover ascisten en nationalisten een geheel an dere is dan die tegenover socialisten en communisten. Andere leden betoogden, dat aan de fas cistische actie herhaaldelijk wordt deelge* ïomen door militairen in uniform, zonder .lat daaraan door de militaire autoriteiten een einde wordt gemaakt. Bij de genie tc Utrecht schijnt zclf6 door onderofficieren een fascistische groep te zijn gesticht, wol ke in de kazerno propaganda voor haar lenkbeelden maakt. Over de bezuinigingsplannen, voor zoo ver de regeering die reeds heeft getroffen )f aan het oordeel der Staten-Generaal, on lervvorpen, iverd zeer verschillend geoor- Jeeld. De vermindering van de 6alari6sen en loonen van personen in 's Rijks dienst mtmoette bij verscheidene leden ernstige aozwaren. Als dit voornemen wordt uitge voerd, zullen dj salarissen en loonen sinds 1920 pér 6aldo met 46 millioen gulden ver ninderd zijn. Het overheidspersoneel wordt huns inziens te veel beschouwd als een groep, die op het volksinkomen parasiteert. Het verleent zijn diensten, welke voor de gomeenschap van groot belang zijn, en het moet daarvoor evenzeer naar z'n prestaties worden betaald, al6 zij die aan het Rijk goederen leveren, den prijs der geleverde waren ontvangen. M. H. VAN DUYN. t In den ouderdom van even 45 jaar is in het Diaconessenhuis te Rotterdam overle den de heer M. H. van Duyn uit Voorburg, directeur van het Rotterdamsch Algemeen Ziekenfonds. Na in het scheepvaartbedrijf in het bui- onland te zijn werkzaam geweest, keerde hij na den wereldoorlog in zijn vaderland terug, waar hij zich in 1919 associeerde met de toenmalige directie van het Rotter damsch Algemeen Ziekenfonds. Gedurende de jaren, dat hij aan dit fonds als directeur verbondon was, heeft het fonds, mede door zijn werkkracht, een zeer groote uitbreiding ondergaan. Mede werd eenige jaren geleden de Zie- ken-sociéteit Eendracht Maakt Macht, on der de directs leiding van den heer Van Duyn gebracht. De heer van Duyn was verder firmant van de fa. Zuur en v. Duyn te Rotterdam, o]*. assurantiegebied, welke firma hij medö lot grooten bloei heeft gebracht. De teraardebestelling is bepaald op Za terdagmiddag 22 dezer te 3 uur op de Alg- Begraafplaats te Voorburg. DE TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Liberale candidate De ledenvergadering van de afdeellng Amsterdam van de Liberale Staatspartij D' Vrijheidsbond heeft, overeenkomstig het ad vies van het bestuur en den bestuursraad, de voorloopige candidatenlijst voor de a-8. Tweede Kamerverkiezingen aldus vastg»* steld: L dr. L H. J. Vos; 2. J. van Ken* pen,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 4