ONZE NATIONAAL-SOCIALISTEN UITBREIDINGSSPLAN VAN AMSTERDAM Ir. MUSSERT OVER DE BE WEGING IN NEDERLAND „Nationaal" en „Socialist" geen tegenstelling DE DEMONSTRATIE VAN DE S.D.A.P. OVEREENSTEMMING OVER HET PRINCIPE Berekend naar een millioen inwoners Er is iefs rots in ons volk, maar in onze jongere menschen begint een gezondere geest te varen In een gisteravond gehouden bijeenkomst van den Rotterdamschen Kring heeft ir. A. A. Mussert uit Utrecht gesproken over: De Nederlandsche nationaal-socialistischc bewe ging- De nationaal socialisten, zoo zciae ir. Mussert, blijkens het verslag in de N. R. Ct. voelen als 't ware een zending te hebben, Zouden zij die niet goed vervullen, dan zien zij geen andere toekomst dan Rusland. Sprekende over de verschillende wereldbe schouwingen, noemde spr. eerst de oude li berale, die echter in een vérgaande democra tie is ontaard en overgegaan is in een oligar chie. Het Marxisme leidt tot niets anders dan communisme; het heeft zijn sterken groei te danken aan den wereldoorlog, die een gis tonde maatschappij heeft doen ontstaan in West- en Centraal-Europa, die geen andere mogelijkheden heeft dan fascistisch dan wel communistisch te worden. Europa zit tusschen Amerika, waarvan we niet weten wat het worden zal, en Rusland of het Aziatische blok, dat misschien tot het fascisme zal komen als de ergste dingen ge leden zijn. Spr. betoogde, dat deze wereldoorlog is noodig geweest, üuitschlands opkomst heeft daartoe den stoot gegeven. Dit land vond geen uitbreidingsmogelijkhcid en had dus geen anderen weg voor zich dan industriali satie. Deze pacifistische weg heeft de kiern van den wereldoorlog gelegd. In dien oorlog heeft Duitschland schijnbaar het moeten af leggen. Een analoog verschijnsel zien we thans in het Oosten in Japan. De vraag is nu: Moet een natie, dis een gezonde kern heeft en verplicht is zich uit te breiden, de grenspaaltjes eerbiedigen? Spreker zegt neen. Het is toch niet verkeerd, dat de blanken naar Amerika zijn getrokken. In den wereldoorlog heeft men geleerd, dat een volk op zijn bodem is aangewezen, Enge land heeft dat aan den lijve gevoeld.'Frank- rijk heeft ondervonden, wat dc hulp van Amerika gekost heeft. Elke natie heeft in den wereldoorlog voor zich zelf gevochten, is zeker niet voor de democratio in het vuur gegaan. Het is, in sprekers levensopvatting, natuurlijk goed geweest, dat wij niet in den oorlog zijn betrokken. Maar wij hebben in dien tijd onze eer en ons gevoel als natie verloren. Velen onzer hebben de vernedering daarvan gevoeld. Aan ons voorbijgegaan is de wereldoorlog niet, geculmineerd is dat ge voel in 1919 en 1920, toen onze Zuiderburen geen grenspalen meer kenden. Door Sinuts zijn we via Engeland aan de in de Belgische eischen opgesloten liggende vernedering ont komen. Eenige jaren later kwam het verdrag van België, waartegen strijd gevoerd moest worden niet met Brussel of Parijs, maar met... Den Haag. Twee jaar waren we ver der toen de reprise kwam en toen is spr. tot de conclusie gekomen, dat er iets rots moet zijn in ons volk. Dat rotte zit in ons volk, dat dag aan dag injecties krijgt, waardoor het binnenkort geen volk meer zal zijn. Deze meening is niet die van spreker alleen, maar ook die van een hooglceraar, die verwacht 'dat op den dag des oordeels het Nederland sche volk zelfs zal doorslapen. Toch moet er nog iets gezonds in ons volk zijn dat ver trouwen geeft In onze jongere menschen is een andere geest gevaren, onder hen is een mentaliteit, die hoop geeft. Onder hen leeft het gevoel dat er wat anders is dan het ma terialisme alleen, de mentaliteit en het ge makkelijke leventje hebben zij afgeleerd. Die nieuwe mentaliteit is het eerst in Italië ont staan, waar men gevoeld heeft als geslacht slechts een onderdeel van een stroom te zijn en dat men heeft te zorgen dat die stroom wast in kracht en zedelijkheid. Volgens spr. heetf het democratische stel sel zich uitgeleefd: er is algemeen kiesrecht. We zijn op een zeker niveau gekomen, dat buitengewoon laag is. Voor deze democratie moet wat anders in de plaats komen. En dan zijn er twee mogelijkheden: fascisme en communisme. Democratie is er op gericht de egoïstische instincten van de massa op een oogenblik te bevredigen, daartegenover staat het goede staatsmanschap, dat de betere in stincten wil wekken. Van wat in Italië en Duitschland nu gebeurt, is ons volk van 8 millioen niets dan een klankbord. De fascis tische vloedgolf stuit niet bij Winterswijk. Vijf, zes jaar geleden zijn hier te lande de eerste sporen opgekomen. Was er toen maar een „vent" geweest, een betrouwbare man met. een positie, die zijn eigen persoonlijk heid durfde inzetten. Dien man heeft het Nederlandsche volk niet opgeleverd. Van daar dat we nu nog in een janboel zitten in de organisatie van het fascisme. Spr. ging dan na hoe allereerst de heeron Haigton een Bezemorganisatic hebben ge vormd, die niet goed geleid werd; spr. vreest dat het ook met de organisatie van Baars den zelfden weg zal gaan. Er kwamen eenige organisaties naast en thans is spr. begonnen te trachten den fascistischen gedachtengang hier te lande ingang te doen vinden. Bohal ve het fascisme toch is alleen het communis me mogelijk. En zijn we tegen die laatste levensbeschouwing, dan moeten wc toch ook zeggen, waar we vóór zijn. Wat verstaan wij nu onder nationaal-socia- Usme? Nationaal en socialist zijn. Dat is geen tegenstelling. Wie inderdaad nationa hst is, is socialistisch. Men leze Hittter's: Mein Ivampf. Onder socialist verstaat spr geen Marxisme. Het woord nemende in zijn zuivere primitieve, beteekenis, zegt spr., te willen een volksgemeenschap in den volsten zin. Hij vindt in ons volk dan: volksgenooten en rapaille, dat laatste in alle lagen der be volking. Een natie bestaat voor 90 pet. uit arbeiders en kleine middenstanders, tot die groote la- :en heeft de nationalist zich te wenden. Hij vergetc alle groepsegoïsme en klasse-ego'is- mc, sla dat neer! Mag men van een arbei der, die in het zweet zijns aanschijns met f 10 a f 11 wordt naar huis gestuurd, ver wachten dat hij zal roepen: Leve do natie? Rechtvaardigheidsgevoel tegenover ieder, die arbeid verricht in het belang der natie, is primair. Groepsegoïsme bestaat overal, ook bij den arbeider. In werkstaking en uitslui ting viert het zijn hoogtij. Spr. las vervolgens het leidend beginsel uit zijn programma voor en betoogde, dat de ziel van het volk het eerst dient te worden be reikt. Als de nationalisten vijftien jaar de jeugd hadden, zou het anders zijn. De jonge ren dienen in de nieuwe mentaliteit te wor den opgevoed. Den negatieven kant van het nationaal- socialistisch willen besprekende, zeicle ir. Mussert allereerst gekant te zijn tegen inter nationalisme en defaitisme. Slechts op ge zonde naties is een goed internationalisme te bouwen. Ons internationalisme is niets dan grof egoïsme. Voorts is het nationaal so cialisme tegen klassenstrijd, tegen het neer halen van den godsdienst, maar ook tegen bet misbruik, dat ton behoeve van de poli tiek van den godsdienst wordt gemaakt, te gen de volksvergiftiging, die op het oogen blik grenzenloos is, tegen de afbraak van de persoonlijkheid, tegen het parlementarisme, tegen de verploerting van het volk. Dc positieve kant van het nationaal-socia lisme is: het opbouwen van eén volk en van een gezond bedrijfsleven. Dit laatste krijgt men niet zonder een gezonde arbeidersbevol king en zonder gezonde leiders. Waarom in- vesteeren de leiders van het bedrijfsleven jaarlijks millioenen in hun doode middelen en streven ze niet naar ontplooiing van het goede in de ziel van den arbeider. Allereerste voorwaarde daarvoor is het uitdrijven van het Marxisme. De mentaliteit moet er in ge hamerd, dat men nooit tot een goede volks gemeenschap zal komen met klassen, dio el kaar dood slaan. De vakbonden zijn de mo derne slavendrijvers, zij zorgen, dat de ar beiders Marxist en communist blijven. I-Iet nationaal-socialisme is voorstander van een behoorlijke weermacht. Alles moet er op ge zet worden Indic te behouden; zijn we Indië kwijt, dan worden we een provincie van Duitschland. Er volgde op de rede van den heer Mus sort eenig debat met mr. R. Mees en prof. mr. J. II. Eigeman. Uit deze discussio doen we slechts enkele grepen. Ir. Mussert besprak o.a. de houding van directie der H.A.L., kapitein, schepelin gen en regeenng tijdens de zeeliedenstaking, in bijzonder met betrekking tot wat er op de Rotterdam is gebeurd. Hij gispte in sterke bewoordingen het gebeurd-e en meende, dat om zijn toelaten van de aantasting van het gezag, de kapitein in dc gevangenis behoor de en de bemanning om haar houding dwangarbeid in Suriname verdiende. Prof. Eigeman kwam in een geestig speechje tot de slotsom, dat ir. Mussert eigenlijk liberaal i» in den zin, waarin Thor- becke, die reeds van de vrijheid van den ar beider heeft gesproken, het begrip liberaal heeft bedoeld. De inleider meende uit de woorden van zijn tegenstander te mogen eoncludeeren, dat Thorbecke dan de eerste nationaalsocialist is geweest TIENJARIG BESTAAN NED. CHRISTELIJKE REISVEREENIGING. Herdenking van het 10-jarig bestaan. Amsterdam, 21 Oct Onder zeer groote belangstelling vond hedenavond in de groo te zaal van het A. M. V. J.-gebouw de her denking plaats van het tienjarig bestaan der Ned. Christelijke Reisvereeniging. Aller eerst werden het hoofdbestuur en de afge vaardigden door de lustrum-commissie offi cieel ontvangen. Uit binnen- en buitenland waren zeer vele gelukwenschtelegrammen binnengekomen. Het hoogtepunt van den avond wa6 de op voering van de N. C. R. V.-revue 19221932. De opening hiervan geschiedde met orgel spel van den heer E. Zijlstra. De vele tafree- len van de revue gaven een overzicht van de gebeurtenissen der N. C. R. V. in de tien jaren van haar bestaan. Een en ander werd door de medewerkenden zeer goed vertolkt. MOTORRIJDERS VOOR HET GERECHT. Op grovo wijze do veilighoid van het verkeer in gevaar ge bracht. A1 p h e n a. d. R IJ n. Voor bovenstaand delict hadden zich hedenmorgen voor het kantongerecht alhier te verantwoorden de motorrijder B. uit Rijswijk en Z. uit Bo degraven. Beiden hebben op 2 Augustus j.l. des avonds langs den Westkanaalweg onder deze gemeente ook deelgenomen aan de gehouden onderlinge motorraces. Zooals men weet hebben deze races tot noodlottig gevolg gehad dat de motorrijder S. die zich hiervoor gisteren te verantwoorden heeft gehad voor dc Haagsche rechtbank en tegen wien 6 weken hechtenis werd ge eischt de 17-jarige Petronella Hoogduin, wonende langs dezen weg, heeft doorgere den. Ook deze verdachten hebben met een snelheid van zelfs ver boven de 100 K.M gereden. Kortom zeer roekeloos. De ver dachten gaven het hun ten laste gelegde toe, waarop de ambtenaar van het O.M. tegen verdachte B. 6 weken principiale hechtenis vorderde met intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Ge let op de ernst dor zaak werden beide za ken daarop verdaagd tot 18 November a.s. om allereerst nog een nader onderzoek in te stellen. TE HOOGE WATERSTAND IN NOORD-HOLLAND. Het Hoofdbestuur der Hollandsche Maat schappij van Landbouw heeft in verband met de moeilijkheden der waterloozing van schermerboezem en andere waterschappen het volgende telegram aan Zijne Excellen tie den Minister van Waterstaat verzonden: Hoofdbestuur der H. M. v. L. deelt LI mede, dat Noord-Holland onvoldoende water kan loozen en landerijen blank staan Het dringt bij Uwe Exellentie beleefd aan, door verlaging van te hoog IJsselmeerpeil spoedig aan dezen verkeerden toestand een einde te maken."' De heer Keestra stelt vragen aan minister Ruys Zendttfdruil met de A.V.R.O.? Het lid der Tweede Kamer, de heer Kees tra, heeft de volgende schriftelijke vra gen gericht tot den minister van Binnen- landsche Zaken: Heeft de minister kennis genomen van de berichten in verschillende bladen, blij kens welke van communistische en onaf- hankelijk-socialistische zijde gedreigd wordt met verstoring der betooging welke op S November a.s. te 's-Gravenhage door de S.D.A.P. en het N.V.V. zal worden ge houden? Ziet de minister in de feiten, zooals deze zich ontwikkelen, cn die er op wijzen dat op dien dag weder ernstige ongeregeldhe den zullen plaats hebben, geen aanleiding om alsnog .te bevorderen of invloed aan te wenden, dat de toestemming voor het hou den der genoemde demonstratie wordt in getrokken, opdat het dreigende gevaar voor de politic-ambtenaren 'en demonstran ten alsnog wordt afgewend? Is de minister bereid, ook in het vervolg het mogelijke te doen om het geven van toestemming te voorkomen voor het hou den van betoogingen, waarbij de kans op ernstige ongeregeldheden klaarblijkelijk i6, en derhalve zijn bemiddelenden invloed op het bevoegde plaatselijk gezag aan te wen den, nu het niet tot de directe macht van het centraal gezag behoort, voor orde en gezag gevaarlijke betoogingen te verbie den? Indien de vorige vraag onverhoopt ont kennend wordt beantwoord, op welken grond meent de minister dan, dat zijn in menging ongewenscht is? Dc uitzending. „Het Volk" in&ldt, dat de Radioraad met groote meerderheid van 6temmen heeft be sloten orn den minister van Waterstaat te adviseeren in gunstigen zin te beslissen op de aanvrage van de V.A.R.A. om op 8 No vember over zendtijd te mogen beschikken, zulks in verband met de Houtrust-demon- stratie. Van bevoegde zijde verneemt de Tele graaf evenwel, dat nog geen definitief ad vies aan den minister is uitgebracht en dat de Radioraad voor deze aangelegen heid nog een vergadering moet houden. STUWKADE DOORGEBROKEN. S m i 1 d e, 22 Oct. Op do Meesterswijk te Smilde is heden een 6tu\vkade doorgebro ken. Het water 6troomdo met donderend geweld naar de lagere landen, waarop de aardappels nog in de kuilen staan, even als een massa turf. Een twintigtal arbeiders is bezig het gat te 6toppen. De schade beloopt duizenden guldens. Smilde, 23 October. (V.D.) Inzake den doorbraak aan den Meesterswijk te Smilde kan nog worden gemeld, dat gisteravond te ongeveer 11 uur een dam klaar was, welke echter ten gevolge van den zwaren druk bezweek. Onder leiding van den architect Hubregtse en den aannemer de Jong werd om 1 uur des nachts aangevangen met het maken van een nieuwen dam. Door het in heien van zware palen en het leggen van 260 zakken wil men trachten het water te stuiten, en zoo den toestand meester te worden. JUBILEUM. A1 p h e n a. d. R ij n. 1 Nov. a.s. hoopt onze plaatsgenoot J. Mol den dag te her denken van zijn 40-jarig jubileum bij de fa. N. Samsom N.V., alhier. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Oprichting eener afdeeling Alphon a. d, Rijn. A 1 p h e n a. d. R ij n. Alhier werd opgc richt een afdeeling van de Ned. Verg. „Eer ste Hulp bij ongelukken" met als doelstel ling het bevorderen van doelmatige eer ste hulpverleening bij ongevallen. Als lei der der te houden cursus die reeds 6poedig zal aanvangen, is aangewezen dr. L. W. Hildernisse alhier. Het bestuur, waar aan melding als lid kan geschieden, ie samen gesteld als volgt: voorz. J. F. Allart; secr. E. de Goede; 2e secr. Moj. R. Rouwebdal; penningm. J. de Groot; 2e penningm. J Prins; commissarissen H. v. Beek en P. Laros. De directeur van Publieke Werken geeft een uiteenzetting Amsterdam, 21 Oct. Door den direc teur van Publieke Werken, ir. De Graaf, is ons heden in de Militiezaal aan de hand van kaarten en teekeningen een uiteenzet ting gegeven van het groote uitbreidings plan van de stad. Aan het plan wordt nu met groote kracht gedurende drie jaar gewerkt. Over het prin cipe is men het eens geworden. Voor het zoover was zijn een groot aantal voor-stu dies noodig geweest. Een groot aantal com missies hebben tot dat voorbereidend werk veel baanbrekend werk gedaan. Plet rap port over den loop der bevolking heeft aan het licht gebracht dat men tot een afge rond geheel kan komen. Plet rapport over de reèultaten van de verkeerstelling is nog niet verschenen. In dit rapport is verwerkt hoe het verkeer in de toekomst moet verbeterd worden, ook in de binnenstad. Een punt van belang bij de bespreking was ook of nu door moet wor den gegaan met ophooging door zand van alle in gebruik te nemen terreinen. Beslo ten is na diepgaand onderzoek, daarmee inderdaad voort te gaan, maar men hoopt groote 6ommen uit te sparen door het zand, dat men door nieuwe vindingen zal halen uit de nieuw aan te leggen havens, kilo meters ver zal worden weggespoten. Een ander punt dat diepgaande voor studie is geweest, is de verbinding met het gedeelte van Noord-I-Iolland benoorden het IJ. De groote voorstanders van tunnels of bruggen zouden teleurgesteld uitkomen, want van al deze groote plannen voor de stad is afgezien. Er is in het Oosten aan de grens, van het IJselmeer in het plan een weg geprojecteerd, die het verkeer uit het Noorden over een groot deel zal moeten verwerken. Dit zal hoofdzakelijk doorgaand verkeer moeten zijn. Vervolgens heeft men zich gedacht het Noordzeekanaal vrij te maken van de Hembrug. Deze brug zal ver vangen worden door een tunnel, die naast spoorwegverkeer ook gelegenheid biedt voor gewoon verkeer. De verbinding van de beide stadsgedeelten zal blijven geschieden door ponten. De ringbaan, die om de stad in wording is, zal van zeer groote beteekenis worden. Deze zal een belangrijk deel van het ver keer opvangen en langs die zeer breede baan, die hoog gelegen is, zullen spoorweg stations worden gebouwd. Ondergrondsche verbindingen zijn na rijp beraad niet noodig gevonden voor een stad die niet meer dan een millioen inwoners zal bevatten. Alle essentieele punten, zeide de heer De Graaf, zijn bekeken voor men tot conclusies kwam. Wat nu in drie jaar is tot stand ge bracht is een reuzenwerk geweest. Honder den bijeenkomsten zijn daarvoor gehouden en in de kringen van de bureaux, die er aan meegewerkt hebben, is volkomen over eenstemming. De directeur van Publieke Werken hoopte dat nu dit plan ook straks als het zal verschenen zijn, zal gedragen worden door de burgerij. Door ir. Scheffer werden vervolgens nog enkele bijzonderheden meegedeeld. Plet rap port over de bevolking leert dat er een tijd komt dat de stad af is. Of dat juist is kan niet gezegd worden. Er moet dus getracht worden een plan te maken dat af kan blij ven en er toch op kan worden voortge bouwd. Is liet. juist dat de stad niet groo- ter wordt dan 1.100.000 inwoners, dan blijft een groot deel van het gemeentegebied on bebouwd. Er zullen woonwijken geprojec teerd worden, die zoo goed mogelijk aan de behoefte zullen voldoen. Er zullen ook open terreinen blijven. Wat de wegen en het uit breidingsplan betreft heeft men zich moeten aansluiten aan de bestaande ontworpen rijks- en provinciale wegen. Ook de water wegen zijn geprojecteerd; een kanaal zal in het verkeer worden aangelegd. Het Mer- wedekanaal zal worden verlengd om het Noorden van de stad heen naar de havens- West. Dit waterwegen-plan moet in over eenstemming worden gebracht met de spoorbanen. De ringbaan, die zooals men weet, in aanbouw is, zal gebruikt worden voor alle mogelijke aanvoer. Groote aan dacht verdient ook de industrie-terreinen. Er moet gelegenheid zijn die uit te breiden. Groot opslagplaatsen zijn gedacht in het Westen bü het Nomxlzeckanaal, zooge naamd entrepothavens. Ook is een industrie terrein geprojecteerd in het Zuidwesten tus schen do spoorlijnen naar Utrecht cn de ringbaan, te bereiken met een kanaal uit den Amstel. Wat de woonruimte betreft heeft men er rekening mee gehouden, dat de woonwijken grooter in de toekomst moeten zijn dan thans. Dit heeft tengevolge dat het woon- oppervlak groot is. Ook heeft men rekening moeten houden met de city-vorming. Men rekent in het nieuwste Amsterdam op 110 bewoners per H.A. De bewoning buiten de ringbaan wordt nog minder dicht; te meer daar men daar in hoofdzaak eengezinswoningen zal ma ken. Omtrent de ontspanning van de bevol king bestaan de meest uiteenlopende be grippen. Men heeft een groo' tal onder zoekingen gedaan en tenslr ,ieeft men sport- en wandelparken geprojecteerd, die zoo gelegen zullen zijn, dat ze gemakkelijk te bereiken zijn in do verschillende wijkerb Veel groen heeft men door de woonwijken heen heengeregen. Hierbij komt nog het groote bosch nabij Zuid en heeft men zich bovendien gedacht natuurschoon aan de kust van het IJselmeer bij het Merwede- kanaal. Ook de watersport in het toekomst plan is niet vergeten. De detailleering van elk stuk van dit groote plan zal worden uitgewerkt als men aan de uitvoering ervan toe is. In hoofd zaak is alles uitgestippeld voor een stad met ruim een millioen inwoners. Wat na het jaar 2000, als dit alles zal zijn tot stand gekomen, moet gebeuren, ligt nog te ver weg om daarover plannen te maken. CHR. EOEREN. EN TUINDERSBOND. A1 p h e n a. d. R ij n. In het hotel „De Vergulde Wagen" werd door de Holl. Brab. afd. van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond een vergadering gehouden ter bespre king van de verschillende vraagstukken waarvoor de boeren komen te staan bij de toepasing der Crisi6\vetten. De vergadering werd gepresideerd door den heer Jac. Bie- mond van Bleiswijk, die de vergadering op gebruikelijke wijze opende en daarna de aanwezigen terstond in dc gelegenheid stelde tot het 6tellen van vragen omtrent zoowel de crisis-varken6wet als crisis-zui- velwet. Van deze gelegenheid werd door verschillende aanwezigen gebruik gemaakt en aanstonds kwam een reeks van vragen los, waaruit wel bleek dat de meeste land bouwers met de toepassing dezer wetten zich dikwijls niet best kunnen vereenigen of niet voldoende bekend zijn. De verschil lende vragen werden op duidelijke wijze beantwoord, wat die der varkenswet be treft door den heer M. v. Berkel van Maas land, lid van de varkenscentrale en wat de zuivelwet betreft door den heer Biemond. Dinsdag 25 October. Huizen. K.R.O. 8.00—9.15 Morgenconcert, 10.0011.30 Gramofoonmuziek. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje ver zorgd door Pastoor L. H. Perquin O.P. 12.15—1.45 Lunchconcert door het Con Brio Trio. 2.002.35 Middenstandscursus „De Mo derne Zakenman" (I). 2.353.00 Vrouwenuurtje. Mevrouw Ellen Russe. Mevrouw A. Fischer. 3.004.30 Modecursus. 3.00—3.30 Cursus knippen en naaien voor beginnenden. 3.304.00 Opleiding Coupeuse voor gevor derden en Hoedenmaken. 4.305.30 Orgelconcert uit de O. L. Vrou wenkerk te Maastricht door Henry Hey- dendaal m. m. v. Marcel Thyssen viool. 5.306.30 Het Orkest o. 1. v. Johan Ger< ritsen. 6.306.50 Esperanto-Cursus door P. Heih ker (Tweede les). 6.507.10 Het Orkest o. 1. v. Johan Ger ritsen. 7.107.30 Van vreemde landen en voh ken. Palestina (III slot) door J. Feitsma. 7.458.00 Verbondskwartiertje. 8.009.00 Klassiek concert door bet Or kest o. 1. v. Johan Gerritsen. 9.009.15 Nieuwsberichten van het Pfrs* bureau Vaz Dias. 9.1510.00 „Vader's Afscheid". Hoorspel in één bedrijf, op te voeren door: De Ver- eenigde Haagsche Spelers o. 1. v. Pierre Balledux. 10.0011.30 De Kro-Boys spelen genre- en Schlager-Muziek. Refreinzang: Jack Mos» sel. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum. A.V.R.O. 8.01—9.09 Gramofoonmuziek. 9.0010.00 Ochtendconcert door het Ka' merorkest o.l.v. Louis Schmidt, 10.0110.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.00 Solistenconccrt door F. E. Appelius van Ilobokcn viool; en M. C. Ap* pelino van HobokenWijmer, piano. 11.00—11.30 Mr. Ph. C. La Chapelle draagt voor. 11.3012.00 Voortzetting solistenconcert- 12.012.15 Het klein-orkest o.l.v. Nicfl Treep. 2.153.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Naaicursus. 4.004.30 Pianovoordracht door ArenJ Koole. 4.305.00 Radio-kindcrkoorzang o.l.v. J3' cob Hamel. 5.00—6.30 Kovacs Laj'os en zijn orkest (Refreinzang: Bob Scholte). R.V.U. 6.30—7.00 Derde lezing van den cursus: „Het Begrip der Persoonlijkheid'* door Dr,j J. D. Bierens de Haan. A.V.R.O. 7.007.25 Kovacs Lajos. 7.308.00 Engclscho les voor beginner* door Fred Frey. 8.018.05 Nieuwsberichten van Vaz P'35, 8.059.00 Orgelconcert door Pierre Pa"a op het orgel van Ivurhaus te SchcveningeI1,i Solisten: Henk Viskil, tenor. Boris Lenskf» viool. 9.0010.00 Gevarieerd populair program ma (Gramofoonmuziek). 10.0011.00 Het Omroeporkest o.l.v. Treep. Soliste: Hcnriëtte Bosmans, piano- 11.0011.05 Nieuwsberichten yan. Dias. 11.0511.30 Omroeporkest 11.3012.00 Gramofoonmuziek

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6