„AMERSFOORT" PRINCESS ROOM OBJECTEN VOOR WERKVERSCHAFFING MOTIE VAN DEN HEER BUSCH Dading met de gemeente 5CHAAKVEREEN) GING Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg e Wethouder Noordewier (S.D.) deelt roede, dat indertijd is aangekocht de boer derij van Weerkorst, welke thans voor de helft kan worden verhuurd aan den heer Ouwerkcrk, die er een opslagplaats zal ma ken van oud ijzer enz..Er zal voor gezorgd worden dat het geen rommel wordt. De heer Ruitenberg. (V.D.) heeft tegen oud ijzer geen bezwaar, maar als het een lompenpakhuis wordt, moet men wel voorzichtig zijn. Wethouder N o o r d e w i e r (S. D.) wijst er op, dat de verhuring zal geschieden on der nader door B. en W. te bepalen voor waarden. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. De heer Butselaar (O.S.P.) wijst er cp, dat een verordening is vastgesteld op ontsierende reclame en nu hééft de Ge meente aan de Kamperbinnenpoort een re clame voor gasverbruik, welke Spr. foei leelfjk vindt. De heer Van Tellingen (Amersf. Be lang) deelt mede, dat door Openb. Werken aan menschen die sleepersdiensten voor de Gemeente verrichten, een schrijven is ge richt inzake het loon, dat op 38.50 wordt gesteld. Snr. becijfert dat er 36 kosten zijn zoodat er voor den ondernemer 2-50 overschiet. Maar hij moet daar nog ver schillende zaken van betalen, zoodat de on dernemer er aan te kort zou komen. Zou het niet heter zijn, dat men de menschen eens bij elkaar riep om de zaak eens te bepraten. Beter dan op 11 Oct. een schrij ven te richten aan de menschen, waaronder staat: Als op 13 Oct. geen antwoord is in gekomen neem ik aan, dat U voor dit loon voor de gemeente wilt werken. Spr. meent, dat de menschen evengoed hun loon waard zijn. Wethouder Noordewier (S.D.) deelt mode, dat de reclame aan de Kamperb. poort tijdelijk is en die valt niet onder de verordening. Maar ook spr. vindt die recla me niet rnooi en hoopt, dat de bedrijven met de cischen van schoonheid bij hun re clame rekening zullen houden. De zaak door den heer van Tellingen ter sprake gebracht is wel iets anders dan hij heeft voorgesteld. Er was e.cn schrijven in gekomen van een firma, die het nog lager wilde doen dan in het schrijven genoemd. Nu wil de heer v. Tellingen, dat de Ge meente de menschen bijeenroept, maar dat ligt niet op onzen weg, dat is een zaak der organisaties. Spr. is het er mee eens, dat aan een loon van 7 per dag voor een sleeper geen droog brood is te verdienen. De heer van Tellingen (Amersf. Be lang) gelooft wel dat een schrijven is inge komen van een sleeper die met een paar zoons werkt. Maar als die voor het loon der knechts opkomen is het geen weg, zooals hier is gehandeld. De heer Van Koelen (R.K.) vindt het niets meer dan rechtvaardig, dat die men schen ook een behoorlijk loon krijgen. En hij begrijpt niet dat de gemeente zoo iets hoeft kunnen accepteeren. Wethouder N o'.o r d e w i e r (S D.) stéil er prijs op te. verklaren, dat geen enkele drang van de' zijüé van B: én W. is geoefend óm do prijzen te verlagen. Er is met de voerlie den onderhandeld en die hebben het aan genomen. De consequentie van den heer van Koelen zou zijn, dat we de aannemers ook zouden gaan bijpassen als ze te laag hebben aan genomen. De hoeren Van Tellingen en Van Kooien voeren hierover nog het woord. Daarna wordt de vergadering gesloten. GRENSWIJZIGING VAN UTRECHT. Groote eenstemmigheid in den raad. In de gemeenteraadszitting van Utrecht is de grenswijziging in behandeling gekomen. Do heer G. L. de Haas opende de rij van sprekers en hield een uitvoerige rede, waar in vooral de houding van Ged. Staten werd becriüseerd, daar dit college nu al geduren de twintig jaar weigert om met een behoor lijk plan tot uitlegging van de Utrechtsche grenzen te komen. De heer de Haas zeide daarentegen veel waardeering te kunnen hebben voor de wijze, waarop B. en W. den Raad hebben voorgelicht en het beleid heb ben gevoerd. Spreker diende vervolgens voorstel in, dat mede onderteekend was door de fractie-voorzitters van alle in den Raad vertegenwoordigde partijen, waarin B. en W. werden uitgenoodigd om Ged. Sta ten te rapporteeren volgens het ontwerp- rapport, dat door B. en W. is opgemaakt, ïi.l. in dien zin, dat de gemente Utrecht geen behandeling wenscht van het ontwcrp-Zui- len alleen, maar daarbij, om reeds eerder uiteengezette redenen, ook de Oostelijke ge meenten wil annexeeren. Tevens worden B. en W. uitgenoodigd om, als mocht blijken, dat Ged. Staten in hun ontwerp-Wet het Oosten niet wenschen te betrekken, onverwijld een voorstel aan den Raad te doen om zelf een wetsontwerp voor uitbreiding bij de Regeering in te dienen, gebruik makènde van art. 164 van de ge meentewet, waarbij aan de gemeenten het recht is toegekend inzake grenswijziging zelf voorstellen aan de Regcering te doen. En tenslotte worden B. en W. in dit voorstel uitgenoodigd om van art 164 gebruik te ma ken, indien mocht blijken, dat Ged. Staten op 1 Mei 1933 nog geen voortgang hebben gemaakt met een wetsontwerp in den geest van de gemeente Utrecht. Bij de verdere besprekingen bleek een groote eenstemmigheid over deze kwestie zooals trouwens reeds bleek uit het onder teekenen van genoemd voorstel door alle fractieleiders. Z. h. st werd het voorstel de Haas dan ook aangenomen met aantcekening, dat de hcer_n Ruppert en de Haan geacht werden tegen te stemmen. Wat het gevolg van deze beslissing zal zijn is thans niet te zeggen. Er zijn pesst- mi-ten, die van meening zijn, dat de grens- uitbreiding weer voor meerdere jaren van de baan is. RAAD VAN SOEST Di volgende week zal hierover een nieuwe raadsvergadering worden belegd Soe6t. De Raad dezer gemeente verga derde Donderdagmiddag 2 uur Afwezig heer Mineur. Voorzitter'was burgemeester mr. G. De keth, die na opening gelegenheid gaf tot een stil gebed, De notulen van de vergadering van 28 Sopt, jl. werden ongewijzigd goedgekeurd, Van de ingekomen stukken werden ceni ge berichten van goedkeuring van eerder genomen raadsbesluiten voor kennisgeving aangenomen. Eveneens een overzicht Van het Gasbedrijf over Sept. 1932. Voor prae-aavies Werden aan B. en W. geren voyeerd. a. een verzoek van W. Ileij ieman, om terugbetaling van voor uitbreiding derwa terleiding gestorte gelden' b. een adres van de afd Amersfoort van den Ned. Bond van Hoteihoüd3rs „Hocares' verzoekende de grondslag biljarten voor de Pers. Belasting te doen vervallen. c. een adres van J. J. Komperman om toekenning eencr bijdrage als bedoeld in art. 13 der Lag Onderwijswet; d een adres van de N.V. Oliën- en Ben zine Import Mij te Soest, om 3 k 4 ben zinetanks to mogen plaatsen, inhoudende 30.000 Liter. Een schrijven van het raadslid W. F. H. Busch (Dem. Partij) aan den voorzitter van don raad. inhoudende het vjorstel tot be noeming van oen commissie ad hoe, welke zal hebben te onderzoeken in hoeverre het gewenscht en mogelijk Is de straatverlich ting door gas te doen vervangen, eventueel ook voor verbruikers. (No. 2714). Wordt in handen gesteld van de gascom missie. Hierbij merkt de heer Busch nog op, dat hij de gascommissie In ovorwcginj geeft de winstcijfers van de P.U.E.M. eens goed na te gaan. Een schrijven van het raadslid W. F. H Busch aan den voorzitter van den Raad nhoudende het voorstel tot wijziging der Bouwverordening betreffende de bebouwing aan de Middelwijkstraat, n.l- wijziging van de zijeriafscheiding van 5 op 2% Meter- aan woerszijden dier straat. (No. 2715). Zal worden behandeld bij de behando ling van het uitbreidingsplan. Omtrent een schrijven van den Technisch ambtenaar bij het gasbedrijf om hem te machtigen aan erkende installateurs provi- ïe toe te kennen en de kosten van pleat ing te vergoeden van toestellen als gcy sertjes ên- fornuizen, welke door hun lus- chenkomst door het bedrijf worden ver huurd, merkt de heer Busch .»p, dat hij het gewenscht acht, dat verschil wordt ge maakt tusschen installateurs die een win kei hebben en zij, die geen winkel er op na houden. De eersten wil hij een hoogere provisie toekennen dan de eerste groep, wijl het houden van een winkel ook Kosten ver oorzaakt. Nadat de wethouder Van Duren (R.K.) heeft medegedeeld, dat op voorstel der gas commissie is besloten voorloop'g overeen komstig het 6chrijvep van den Technisch ambtenaar te besluiten, maar «en defini tieve regeling in een volgende vergadering aan de orde zal worden gesteld, wordt de •oorloopige regeling goedgekeurd. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat hedenmorgen een schrijven is ontvangen an prof. rnr. Molster uit Amsterdam waar bij deze mededeelt, dat de heer Hilhorst niet bereid is een dading met do gemeente aan te gaan. Nadat de heeren Busch (Dein. Partij) en Gasilie (V.B.) over dit punt nog het woord hebben gevoerd, wordt besloten op voorstel van den tweeden spreker het raadsbesluit van de vorige vergadering, om een dading rnet den heer Hilhorst aan te gaan, nog niet in te trekken en met der. beer Hil horst nog nadere onderhandelingen te voe ren, die ongetwijfeld tot gunstig resultaat zullen leiden. Tenslotte leest de Voorzitter de volgende motie van den heer Busch voor: De Raad der gemeente Soest, in open bare vergadering bijeen op Donderdag 27 October 1932, van oordeel, dat de voorzie ning in de behoeften van oen overgroot deel der bevolking, meer speciaal die der ar beiders, in dozen tijd een moeilijk probleem is, door de betrekkelijke b.-schikoare finan ciën der gemeente eenerzijds en ie dringen 1e elsch van tegemoetkoming aan betrok kenen anderzijds, noodlgt B. en W. uit op korten teKmijn, zoo mogelijk direct, na af loop dezer zitting, te komen met objecten voor werkverschaffing; Staat der voor dit doel vermoedelijk be schikbare geldmiddelen en vorm van voor ziening der tegemoetkoming aan behoefti- gen, om hieruit te komen tol een regeling in deze materie, die zonder het evenwicht van het gemeentelijk budget te verstoren, de arbeidende in nood verkeerende bevol king, voor zoover als d't binnen ons be reik ligt, een eisch is van Chr. naasten liefde en humanitaire gemeenschapszin, te behoeden voor vrees en gedeeltelijke maat schappelijke en geestelijke ondergang, en gaat over tot de orde van den dag. Nadat de heer Busch (Dem. Party) deze motie heeft toegelicht, stelt de Voorzitter voor in 't begin van de volgende week een raadsbijeenkomst te houden, waarin over werkobjecten kan worden gesproken. Dit voorstel wordt aangenomen. Alsnu komt punt 3 van do agenda in behandeling: „Opnieuw behandeling van hot voorstel van B. en W. tot intrekking van het op de begrooting 1032 geraamd subsi lie aan de wijkverpleging „Nieuw Marienburgh en tot toekenning van dit subsidie aan de UK veroeniging „Het VVit-Ge e Kruis afdeoling Soest Nadat de heer G a s e 11 e de verzekering heeft verkregen, dat armen daar ook gratis bijstand' wordt verloend. wordt overeenkom stig het voorstel van'B én W. besloten. Daarna worden voorloopig vastgesteld: ade rekening van bet gasbedrijf, van het wegenfonds en de gemeente-rekening, alle over 1031. Een voorstel van B en W, tot beschik baarstelling van een bedrag aan bet plaat selijk Crisis-comité voor het verstrekken.van kleeding of (en) voeding aan schoolgaande kinderen, wordt na-eenige discussie goed gekeurd. Eveneens een voorstel van B en W. tof verhooging van het subsidie aan het Bur gorlijk Armbestuur met 10.000 en alzoo tot een totaal bedrag van ƒ74 00. Blijkens overgelegd rapport d.d. 19 Sep tember j.l. no. 519 deelt de technisch amb tenaar, belast mot de leiding van Openbare Werken, mede, dat zich in Ie semi per manen te woningen en in de n lodwonirnzcn ongedierte bevindt, en dat liet mitsdien noodig zal zijn deze woningen te laten ontsmetten. De kosten hiervan worden in totaal geraamd op 475. B. en W stellen voor dit cred'et te ver- Ieenen. Mej. F u n k e (V.DO merkt op, dat in 1930 deze woningen ook zijn ontsmet. Wan neer het nu weer n >odig is, diont een wo- ninginspectrice te vv «rden aangesteld, die 1e bewoners tot zindelijkheid noopt. De heer Busch (Dem. partij) weet een rn'ddel. dat goed is en hot bovenvermelde bedrag niet zal vorderen. Hij wil dit mid lel gratis Oponb. Werken aan de hand •oen, rnits het middel niet aan anderen wordt gegeven. Tenslotte wordt het voorstel von B. en W. aangenomen. B. en W. achten het noodig, dat wordt aangeschaft een faecaliênauto voor de Ie- liging van beerputten van gemeentewege m een vuilnisauto ter vervanging van den vuilniswagen voor poardentrekkracht. Na onderhandsche aanbesteding stellen B. cn W. de levering op te dragen: a aan de N.V. Fabriek voor Wagenbouw, f Jzerconstructie en Brandweermateriaal v.h. J. Gecsink en Zonen te Weesp, de Ie vering van een faecaliênauto rnet toebe liooren op Indiana chassis voor een bedrag van 70S100, zulkï overeenkomstig de aanbieding vervat in haar schrijven d.d. 10 October 1932, welk bedrag evenwel met f 150 verhoogd zal worden als hoogere in voerrechten voor het geval de thans beoog de wijziging in de 'Tariefwet tot stand mocht komen; b. aan de firma Ary Jordaans te Schie dam de levering van een vuilnisauto op Ford-chassis met hydraulische heflnstalla tie en reserve binnen- en buitenband, een en ander overeenkomstig de aanbieding vervat in haar schrijven d.d. 12 Augustus 1032. zullende bovengenoemde leveringen eschieden door tusschenkomst van twee plaatselijke automobielhandelaren, aan to wijzen door bovengenoemde firma's en wel met dien verstande dat de garantie voor rekening dier firma's blijft Over dit voorstel is nog «1 even gespro ken. De heer Endendijk (A.R) en meer- lere leden met hem meenon. dat de exploi at ie van de faccaliiin auto hoogcr zal zijn dan in de stukken wordt aangegeven. De weihouder heeft de zaak niet volledig weergegeven als hij -dit heeft bekeken in zijn vollen omvang. Wethouder Lo dees en (Vrij A.R.) meent, dat de kosten niet veel hooger zul len zijn dan is voorgesteld. Bovendien is de auto noodig. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomon. Omtrent de verplaatsing van het Ange hisklokie naar zijn oorspronkelijke plaats op het torentje op de Ned. Herv. Kerk, hebben B en W. een onderzoek ingesteld. De kosten zijn van dien aard, dat zij advi seeren thans niet tot plaatsing in dat to rentje over te gaan. Na eenige discussie wordt alzoo besloten. De huur van een tweetal politiewonin- gen wordt vastgesteld op 234 en 208. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op net verzoek van het bestuur van de Kngcndaalschool orn een nieuwe rekenmethode beschikbaar te stellen. Vol- en9 deskundigen, aldus B. en W., is de tegenwoordig gebruikte methode van Koops als een zeer goede aan te merken. In de tegenwoordige omstandigheden achten B. en W. het niet noodig de gelden daarvoor toe te staan. Aldus besloten. Voor de verbetering van de speelplaats van de Mariaschool en het maken van een rijwielbewaarplaats bij die school worden gelden toegestaan. B. en W. hebben op verzoek van een paar raadsleden uit Soestnrberg verzocht de mi titnire badinrichting in het Kamp van Zeist voor particulieren In gebruik te stel en. Omtrent den stand van zaken met be trekking tot de onderhandelingen dicnaan gaande stellen B. en VV. voor niet tot huur der inrichting te besluiten. Overeenkomstig dit voorstel wordt be sloten. Het ontwcrp-uitbreidingsplan merkt den Korten •Brinkweg en de F. C. Kuyperstnaat als winkelstraten. Vandaar dat B. en VV. nu reeds voorstellon toe te staan, aan die wegen gesloten bebouwing toe te laten. Aldus wordt besloten. Tenslotte worJon nog vastgesteld* a. besluiten tot het in schenking aan aarden van 3trooken giond (No. 2644, 2645, 2706). SCHAAKT DONDER DAGSAVONDS IN DE Secretariaat: Vondellaan 29. b. een besluit tot wijziging van het raads besluit dd. 24 Juni 1932 tot verkoop ven grond aan van Holten (No. 1713). c- besluiten tot verhuur van gemeente ronden (No. 168). d besluit lot verkoop van grond aan VV. van Breukelen (No 2302). e. besluit tot aankoop van grond van VV. van Breu kelen (No 2302). Bij de rondvraag ve3tigt de heer Groote Bij de rondvraag vestigt de heer Groo tewal (V.B) de aandacht van den burge meester op het feit, d.it nu reeds eenige weken de agent Meijer gedetacheerd is te Soest. Het is gewenscht dat de beide agen ten voor Socsterberg bestemd, daar gerc geld blijven en niet worden gedetacheerd Ook vraagt hij een betere werkwijze voor de wegwerkers te Socsterberg. De heer De Nies (S.D-A.P.) verzocht wethouder Lodeesen ook contact te zoeken met de moderne vakbonden, on zich niet alleen tot de landarbeiders te bepalen. Ook andere leden vragen nog een on an der. als lichtpuntjes hier on daar, beplan tingen, plantsoenen, schoonmaken raonu mentale lantaarn in 't rosarium enz., vra gon dio o.i. beter schriftelijk bij 't college van B. en W. zouden kunnen worden in gezonden. Zondag 30 October. Hilversum. V.A.R.A. 8.30 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga bcspreokt: „Dierlijke parasieten op pot planton". 9.01 „Doe het veilig" Ir. A. H. O. W. de Bats, electro-technlsch adviseur bij de Arbeidsinspectie te Den Haag, bespreekt: „Het voorkomen van brand door electri sche leidingon cn toestellen". 9.15 Orgelspel door Johan Jong op het V.A.R.A.-Standaard-Orgel. 9.40 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwertbroek. V.P.R O. 10.00 Kerkdienst uit de Ver. v. Vrijzinnig Godsdienstigen, Voorburg. Spreker: ds. A. van Dorp, öackcnhara (Engeland). A.V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01 Concert door Marek Weher en zijn orkest 2.00 Boekenhalfuur. Hermen Robbers spreekt over. „Offers", het nieuwe boek van Top van Rhijn-Naeff. 2.30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam Abonnementsconcert door bet Concertgebouw-orke9t o.l.v. dr. Willem Mengelberg. Soliste: Jo Vincent, zang. 4.00 Gramofoonrauziok en Sportuitslagen van Vaz Dias. V.A.R.A .".01 Kinderuurtje. „Op het booze eiland" (IV). 6.00 Do Notenkrakers, o.l.v. Daaf Wins. 6.30 Orgelspol door John Brook house MacCarthy op het V.A.R.A.-Standaard Orgel. 6.50 Uitzonding voor den Alg. Ned. Bond van" Handels- en Kantoorbedienden. „De Wederwaardigheden van Wakker en Tro- penduit". 7.10 De Notenrakers. 7.40 Orgelspel door John Brookhouse MacCarthy. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuws- en sportber. Vaz Dias. 8.15 Lily Gyenes en haar 20 Zigeunerin nen. 9,00 Serie „Wat zoudt gij doen in dit ge val?" IV. „Zijn groote broer", microfoonspol door Kenneth M. Ellis. Vertaling: W. Vogt, Re gie: Kommer Kleijn. 9.30 Lily Gyenes cn haar 20 Zigeunerin nen. 10.00 Zang en pianospel van Marino en Norris (negerduo). 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. Huizen. N.C.R.V. 8.15 Tijdsein. 8.30 Morgenwijding to leidon door ds. G. Mansvelt te Utrecht. Zang door het Christ. Radio-Koor o.l.v. G. v. d. Burg. K.R.O. 9.30 Morgonconcert 10.00 Hoogmis uit de St. Gregoriuskerk te Almelo. 11.45 „De R.K. Vrouwenbond in dezen lijd", door mej. dr. J. Hillen. 12.00 Lunchconcert, Schlager- en genre-muziek door de K.R.O. boys o.l.v. Piet Lustonhouwer. Re freinzang Jack Mossel. 1.40 Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont, leeraar aan het Seminarie Hageveld. 2.10 Boeken en schrijvers. „De Tersche vrijstaat (volgens de nieuwsto gegevens) door F. J. Wahlcn. 2.30 Middagconcert door de R.K. Harmo nie „St. Caecilia" te Nieuwcndam, o.l.v S. A. Noom: het R.K. Mannenkoor „St. Cecilia" te Weesp, o.l.v. Joh. Kroese. 4.30 Zlekenhalfuurtje door Pater H. Rot- hoff. NCRV. 5.00 Orgelbespeling door den heer Jan. Havik Snip Pelikaan Kwartc 20—10 •27—10 Amsterdam 20-10 27-10 Budapest Weenen 21-10 •28—10 Athene Mersamairuh 28—10 22-10 Cnïro Gaza 27—10 28-10 Ruthaweüs Bagdad •26—10 24-10 Boosliir Diask '25—10 25-10 Karachi Joiipoer •24-10 26—10 JIMTISI Calcutta 28-10 27—10 Rangoon Bangkok Koh-Lak •22—lt 28-30 Mtwlah '28—10 21 -10 Batavia 2S - 10 '21-10 Bandoeng Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 3 November. Zwart (Ncderlandsche Koraalbewerkingen). 5.40 Inleidend Orgelspel voorafgaande aan den Kerkdienst. 6.00 Kerkdienst uit de Herat. Evang. Luth. Kerk, Kloveniercburgwal te Amster dam. Voorganger ds. A. Klinkenberg J.Azn., Ev. Luth. predikant aldaar. Medewerking van het Kerkkoor der Gemeente o.l.v. don lieer Jan Zwart. Organist: de heer Jan Zwart: 7.15 Tijdsein. Na beëindiging van den dienst tot 7.45 uur: Naspel over bekende zangwijzon, door Jan Zwart. K.R.O 7.45 De Middeleeuwen. (II). „Gilden" door dr. J. Sassen O.P. 8.10 Voetbaluitslagen wan de R.K.F. 8.15 Concert door biet K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 9.45 (c.a.) Nieuwsberichten van het Pers bureau Vaz Dias. Vervolg concert. 10.40 Epiloog door het Klein Koor o.l.v. los. H. Pickkcrs. Maandag 31 October. V. A. R. A. 8.00. Tijdsein. 8.01. Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00. Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15. Frans Nienhuys draagt voor „Spek en eieren", Ant Thiry. 10.30. V.A.R.A.-Klein-Orchest o.l.v. Paul Duchant. 11.45. Frans Nienhuys draagt voor „De papegaai", Jozef Simons. 12.00. Dc Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 2.00. Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.30. Gramofoonmuziek. 3.00. Janny van Oogen draagt voor „De Deerne", fragment uit „Het Feest der ge dachtenis", II. Roland Holst. 3.30. Gramofoonmuziek. Volksmuziek uit Scandinavië. Met toelichting van Piet Tig- gers. 4.40. Na schooltijd. Janny van Oogen ver telt van De avonturen van Dr. Dojittle. 5.10. Trio Guaroni. 6.00. Jan Lemaire draagt voor „Zoon van het oudo volk", M. H. van Campen. 6.20. Trio Guaroni. 7.00. Muzikale babbeltjes (III), door Piet Tiggers, met medewerking van het Parijscl: Inatrumentaal Quintet, 7.55. Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.00. Dr. B. H. Sajet spreekt over: „Mada- mo Curie". 8.209.00. Abu Hassan, opera in 1 bedrijf van Carl Maria von Webor. 9.00. Ca rel Rijken draagt voor: Fragmen ten uit „De Dageraad", Herman Heijermans. 9.30. Orgelspel door Johan Jong op het V.A.R.A.-Standaart-Orgel. 10.00. Persbureau Vaz Dias. 10.10. V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot 11.00. Gramofoonmuziek. 12.00. Tijdsein en sluiting. Huizen. N. C. R. V. 8.00. Schriftlezing 8.15. Tijdsein. 8.15. Morgenconcert (gramofoonplaten). 10.30. Morgendienst te leiden door Ds. W. J van Lokhorst, te Hilversum. 11.00. Viool-recital door mej. Ella Lange- veld. Aan den vleugel: C. van Erven Dorens. 12.00. Politieberichten. 12.15. Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit do Herst Evang. Luth. Kork te Amsterdam. 2.00. Uitzending voor scholen. Spreker- do heer S Stemerding te Voorburg. Onder werp: „Hervormingsherdenking". 2.35. Causerie door den heer A. J. Horwig te Bussum. Onderwerp: „Herfst- en water behandeling van conige kamerplanten". 3.15. Cursus knippen en naaien. 3.30. Cursus stofvereieren en hoedenraa- ken. 3.45. Verzorging van den zender. 4.00. Bijbellezing door ds. S. W. Bos. geref. predikant te Leeuwarden. Medewerking ver* leenen: mej. C. de Jager, zang; Fr. Gorter, begeleiding. 5.00. Concert door het N.C.R.V.-klein-qr* kest, o I.v. Piet v. d. Hurk. Soliste: Mej. Karin Maria Kwant, sopraan. 6.00. Op last van den minister van Water staat afgestaan. 8.00. Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Groote Kerk) te 's Gravenhage. Vooiganger: ds. Jac. Poort. 9.30. Zangplaten (Gramofoon). i 10 00. Persberichten Vaz Dias. 10.30. Geestelijke avondzang. 11.00 Orgelmuziek. .(Gramofoonplaten)» 11.15. Tüdaein.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 4