SCHRIJFMACKINEUNÏEN S-Soest-SVSelange WAAR ZEEÜWSCHE GULHEID HEERSCHT Motor- en Regenkleeding o\V> BEVROREN NEGERS INDISCHE FLITSEN VICKI BAUM OVER HAAR WERK CARBON Fa. H. ELZENAAR H. M. WATELER—v. DIJK J. VONK Wzn. Concertgebouw „DE VALK" P. Groenhuizen-Schatorjé BANKETBAKKER KOK DE JAGER HOEDEN W iöV> U Hier in Holland zuchten de winkeliers dat de goederen bijna geen waarde hebben, dat r.o hun boel voor „bijna niets" moeten verkoopen en het publiek daarentegen is zeer verheugd, dat in deze donkere dure tijden tenminste de prijzen naar beneden gaan; naar beneden moeten ook, omdat men het anders eenvoudig niet meer zou kun nen betalen, zich fatsoenlijk te kleeden en te voeden. Van uitgaan spreken we niet, want het is algemeen bekend, dat de bios copen nog steeds vol zijn, een bewijs dus, dat er nog steeds lieden zijn, die daarvoor geld hebben. En die behoeven zich dus ook niet druk te maken over hooge of lage prijzen. Maar de rest speurt langs de eta lages, ziet, waar men nog voordeeüger terecht kan en er wordt minder dan vroeger op kwaliteit gelet. In ïndië is het al precies eender op het oogenblik; er heerscht zware concurrentie en velen vragen zich bedenkelijk af, wat het einde van dit alles moet worden. Het is goedkooper dan goedkoop en voor winst blijft er een bitter schijntje over. Vroeger was zoo'n Indische markt (passer genaamd) het toonbeeld van een verkoop plaats, waar men loven en bicden kon; dingen moest, omdat er vreesclijk over vraagd werd en men altijd al begon mei de helft te bicden van wat een koopman of koopvrouw vroeg. Nu zijn de prijzen abnor maal laag .tenminste op Java, want het i.c en blijft een verschijnsel, speciaal Indisch natuurlijk, dat het op de Buitenbezittingen veel duurder was, is en blijven z.al. Doch op Java kan men goedkoop terecht, omdat do nood van velen hoog gestegen is en ze dus maar verkoopen om geld binnen te krijgen zij het soms beneden den inkoop. En ook op de Tndische passers zien we velen die het niet meer .houden konden", die hun stalletjes hebben moeten sluiten en het aantal leege plekken Is groot helaas. Vroe ger zag men op zoo'n passer een massa uit stallingen van goed, „Lan'es", zooais men het noemt en daarbij meteen een kleerma ker, die den heelcn dag achter z'n naai machine zat en in don kortst mogelijken tijd allerlei klcodingctukken wist te leve ren, waarvoor men dan het goed uitzocht aan zijn „kraam". Maar nu zijn er een massa verdwenen en ook van de uitstallin gen zeep, gelantericën, mooie batik- en andere doeken is het aantal veel geringer geworden. Levensmiddelen gaan natuurlijk door, maar ook daarin is de concurrentie zeer groot en men kan voor minder geld dan vroeger mooie groenten „uit de bergen" koopen, aardappelen, vruchten en vleesch, visch en kippen en de prijs der eieren is op Java aanmerkelijk gedaald. Ook het traktement der bedienden op Java is belangrijk verlaagd en het aantal werk loozen, ook onder hen, is groot; reden waar om men hier in Holland zooveel bedienden ziet, die er „blijven hangen,,' in de hoop, dat het gauw beter zal worden en ze weer terug kunnen naar hun land, met kans op een goedbetaalde betrekking. Hier werken velen bij Indische families, verdienen dan tenminste kost en Inwoning, plus vijf-en- twintig gulden per maand en in de 'groote steden treffen ze altijd veel vrienden en be kenden, zoodat ze het waarlijk nog gezellig hebben en de eenige schaduwzijde vinden: den winter, met kou, sneeuw en ijs. In Den Haag, de stad voor Indische men- schen en verlofgangers, treft men momen teel zeer veel ïnlandsche bedienden aan, die al geruimon tijd in Holland wonen en er voorloopig ook wel zullen blijven. Veel be dienden van de groote booten zijn achter gebleven voor de Indische tentoonstelling 'e Scheveningcn, werkten er voor dc fooien en hebben daar aardig wat mee verdiend, zoodat het hun nog zoo kwaad niet lijkt in het kleine koude land. Velen, ook vrouwen natuurlijk, werken bij families, als kokkie of baboe of huis:ongen en in hun vrijen tijd uaan ze naar kennissen of familie en he spreken alle dingen, die zoo anders zijn dan in eigen land. De mannen loopen in keu rige jassen, dragen moderne pakken, hoeden en schoenen en voelen zich heele meneeren. groeien er in, als men .meneer" tegen hen zegt en de vrouwen kleeden zich Euro- pcösch, geuren soms met een hontmantcl en loopen moeilijk maar trotsch op hooge bakken. Aan veel moeten ze wennen, maar de meesten passen z>ch goed aan, als ze.... een goed tehuis hebben, wat natuurlijk een eerste plicht is van de Tndische dames, die een dergelijke hulp in luns nemen. Ze moe ten zorgen voor warme klceren, een goed lied en een verwarmd kamertje, want nog minder dan iemand anders kan zoo iemand tegen kou en het gaat natuurlijk niet aan hun een vertrek te geven, dat in den wintc onverwarmd is. Ileel veel hulp en gemak DE KOMENDE FEESTDAGEN!! Betuig Uw vriendschap met een fijne BOTERLETTER en heerlijke BOT ERSP ECU LAAS!!! Zij zullen roemen over de producten der BAKKERIJ „DE STANDAARD SOESTERW EG 71-73-7o. TEL. 99ó Onze boterletters kosten dit jaar 1.10 per pond. Fondant borstplaat (eigen fabrikaat) 12 ct. per ons heeft men van do ïnlandsche bedienden, als rncn hen goed behandelt en voor menige Indische huisvrouw hier is dat een uit komst. Eneen echt Indisch rijsttafeltjc weten ze altijd nog maar voortreffelijk te bereiden. Mcnechen, die zij gekend hoeft, interes santé typen, die zij op straat ziet, kranten berichten, kortom het heelc leven, dat langs haar passeert, inspireert de beken de Duitsche schrijfster Vicki Baum. „Hoe lang hebt U noodig gehad om Mcnschcn In 't Hotel te schrijven?" vroeg iemand haar onlangs. „Dat vraagt iedereen," antwoordde zij. „Over het schrijven heb ik niet lang ge daan, ^slechts veertien dagen, maar de typen en den draad van do handeling had ik al meer dan zeven jaar in mijn gedach ten. Dat is altijd mijn manier van werken, ik laat het gegeven langen tijd in mijn ge dachten bezinken, maar als ik eenmaal begonnen ben met het uitwerken, word ik ongeduldig het manuscript zoo spoedig mogelijk gereed te zien. Zoodra ik ga schrij ven sluit ik me op en werk dag en nacht door tot het klaar is. Misschien is dit niet de goede methode, maar het is dc eenige manier waarop ik het kan doen. Ik moet al mijn krachten inspannen om mijn werk zoo goed mogelijk te maken. Na twee uur 's nachts, als mijn hart begint te kloppen van vermoeidheid, schrijf ik de beste hoofdstukken." „Voor ik naar Amorika ging, had ik nooit Engelsch gesproken," vertelde Vicki Baum, „en ik was pas zeven maanden in de Vereenigde Staten, toen ik met Edmund' Goulding begon aan de filmbewerking van Mcnschen in 't Hotel. Zoodoende is mijn Engolsch eigenlijk een soort Hollywood- Amerikaansch. Een Engelsche, die ik een tijdje later ontmoette, kon haar lachen niet bedwingen, omdat ik voortdurend al lerlei, in haar ooren ongewone uitdruk kingen gebruikte." Toen men haar vroeg hoe zU haar typen voor- haar succesroman Menschen in 't Ho tel verzamelde, vertelde zij: Ik vindt mijn materiaal overal. Kringe lein is een type, dat ik tweemaal beschre ven heb. Ik zag zoo'n kantoorbediende er gens en schreef een kort schetsje over hem, later heb ik het type meer uitgewerkt en in het boek verwerkt. Flammchen, de steno typiste, werkte eens voor mij, toen ik een nacht in een hotel to Dresden doorbracht. Later dacht ik na over haar leven en zoo is zij in het boek gekomen. Wat betreft Preysing en do samenloop van omstandig heden, die leiden tot den moord op baron Von Gaigcrn, dit idee kreeg ik door een krantenbericht. Een man nam kamers in een Berlijnsch hotel met een dame, die niet zijn vrouw was. 's Nachts drong een lief hun kamers binnen en de man wierp hem het raam uit. Hij brak een been en werd door de politie gearresteerd. De kranten schreven lange artikelen over dit geval en noemden den man, die den dief het raam uitgooide, een held, maar zijn vrouw kwam naar Berlijn en toen begonnen voor den man de moeilijkheden eerst goed. Het idee voor de danseres Grusinskaya kreeg ik toen ik een van Pavlowa's laatste opvoeringen zag. Het was zoo aandoenlijk!" Vicki Baum gebruikt een oud model schrijfmachine, die tamelijk langzaam werkt, maar zij zegt, dat /ij hierdoor in cte gelegenheid 19 onder het tikken door te leuken en haar gegevens verder uit te werken. Toch kan zij nog meer dan twintig bladzijden in een nacht aimakon. STEZDS HET BESTE Lnnnestraat 84 Telefoon 52? VYBERT FORMAMINT PAHFLAVIN DROGISTERIJ Apoth. Ass. Hendr. v. Viandenstr. 30. Tel. 1313. WALCHEREN .ZEELAND'S BLOEIENDE TUIN. door J. R. Th. CAMPERT. Als we de rechte, schaduwlooze dorps straat uitloopen eri Jóngs de oude, hiér en daar wit-gepleisterde kerk, di* honderdon malen op het linnen werd vereeuwigd, en waaraan zich .ook in de naaste toekomst nog even zoovele schilders zullen vergrij pen, zijn we aL spoedig uit het dorp ge komen. Het hoéft ook niet groot te zijn; er is maar één ding waar hel op aan komt: een eigen karakter. En daóraan mankeert het niet. De weg, dien wij betreden, voert naar Westkapelle en hij is zonnig en zonder boomen. Aan den anderen kant van het eiland, b.v. van Domburg naar Middelburg, zult gij deze niet hoeven te missen. Het is ook geen weg waar, gelijk elders, groote villa's en statige landhuizen langs den kant opduiken als kunsthandels in een groote stad of paddestoelen uit den grond. Niets van dat alles' Hier en daar een boerderij, maar allereerst even voorbij Zoutelande, daar hórtg tegen het duin: het lichtwachtershuisje. Grauw tegen den grau wen achtergrond en voor wie het niet weet, bijna niet te onderscheiden. Maar ik weet het te vinden en menigmaal, wan neer het stadsleven mij dreigde te over stelpen een roes, die van geen aflaten meer wist riep ik in mijn herinnering op dat kleine, grauwe huis, hóóg tegen het duin. waar het leven diep en stil vermocht te worden en waar een mensch met zich zelf alleen zou kunnen zijn. Want het is niet altijd waar, wat velen beweren, dat voor "de innerlijke rust. voor de mogelijkheid van het in zichzelf ver zonken zijn, geen uiterlijke rust noodig zou zijn. Omstandigheden oefenen hun in vloed uit en het zou niet voor de eerste maal zijn, dat zij inderdaad richtinggevend werken op een karakter... En daarom ook verlangde ik dikwijls naar die kleine woning, die daar staat welhaast aan den rand der wereld, uitziende over Walche- ren's vlakke landen met een eindeloozen hemel, koepelend erboven an met eeuwig en altijd de donkere of lichte muziek der zee. U zu't dit alles wellicht wat poëtisch vinden, maar men krijgt dat soort roman tische neigingen. Het is een soort natuur lijke reactie op de stad. En ik geloof ook wel. dat de werkelijke bewoners van het huis er anders over zullen denken. Maar wat gaat mij dat aan? Laten wij overigens het huis voor wat het is en wandelen wij verder den breeden grintweg af, d\var9 door de akkers en wei den. Want deze tocht is de moeite waard; er staan hier langs den weg een paar van die aude, rechtschapen Zee«vvsche boerde rijen, waar de tradities, de ingeheide ge woonten in cere worden gehouden. Er zijn boeren o, óók op Walcheren dje de moderne machine in hun bedrijf Invoerden. En waarom niet? Zij profitee- ren van wat deze tijd biedt en een Fordje rijdt sneller naar de Middelburgsche markt dan een sjees of ..veerenwacgen", maaima- chines zijn doeltreffender dan een dozijn maaiers, al doen zij in het landschap niet zoo decoratief. Maar hier wonen er nog van den ouden etempel. die den Zondag beschouwen als den dag des Heeren en die hem eeren en vieren met een dubbelen kerkgang en. dc voor het eten extra-lange voorlezing uit den Bijbel. Plechtig-aangedaan rijden zij In den vroegen Zondagmorgen ter kerke en ik geef U de verzekering, dat de predikant drommels goed op zijn woorden moet let ten, want zij zijn' belezen in de Schrift ge- |ijk de prediker zelve en zij kennen de commentaren, die reeds in de 17e eeuw op de teksten werden gegeven, op hun duim! Van deze hofsteden Jiggen er ettelijke halfweg Zoutelande-Westkapelle en ook dieper het land in. Verscholen achter schuin-oploopend gc- bopmte, waardoor hier en daar de bonte wereld der stijve duizendschoon en het glinsterend koper der emmers te zien valt. En als je veine hebt, staat er juist een Btruische boerendochter de pannen en em mers te schuren, de stevig-bruine armen tot aan 'de ellebogen in het water. We hébben veine: er stóót een boeren dochter. De donkere oogen karbonkelen in de rijpe gezondheid van het gelaat, dat vriendelijk omvat ligt in den teederen greep der smetteloos-witte muts. Eon toef je donker haar krult uit deze boven het voorhoofd in een stijve rol, waarvan ter weerszijden de gouden krullen omhoog krinkelden. Maar de snoer kralen heeft zij afgelegd, die hinderde teveel onder hel werk, alleen een witte streep over den ver branden bals verraden hun welhaast voort durende aanwezigheid. Ze zet de handen in de zij, als zij het groen geschilderd hek je hoort piepen en ziende, dat het vreem delingen zijn, veegt zij even rnct de rech terhand langs het voorhoofd, raakt vluch tig ae muts aan of die wel recht zit en droogt haar handen aan hot blauw-grijs geruite werkschort. Of we een glas water mogen drinken? „Bè jae, wèrom nie?" klinkt het in het zangerige dialect en haar vriendelijkheid strekt zich nog verder uit: „Kom effe' in dc bakkeete". Zonder antwoord af te wachten, duwt zij de groene onderdeur open, laat haai wit geschuurde klompen buiten staan en wat rest ons anders dan om aan zulk een even hartelijke als onvorwachte uitnoodi- ging gevolg te geven? We zitten gedrieën om de met zeildoek bespannen tafel. Door de dunne gordijn tjes schijnt de zon op de fèl-roode gera niums, die de vensterbank sieren en op dc koperen tang en met koper beslagen blaasbalg, die naast de schouw hangen. Er tikt een wekker luidruchtig, hórd. Op gejaagde vliegen gonzen door de keuken. Op den stecnen vloer ligt met sierlijke 'oullen zand gestrooid. Blauw-cn-wltte te veis pronken aan den muur. „Een komrac tje koffie?" Het is wel zéér verleidelijk. Maar de Walchersche boeren en boerinnon staan bekend om hun beminnelijkheid en deze maakt geen uitzondering op een prijzens- waardigen regel. De koffie echter is voor onzen verwenden, steedschen smaak een volkomen desillusie. Een soort warm, don- ker-troebel vocht. Maar het onverwachte gezelschap vergoedt veel, al wil het ge sprek dan ook niet dadelijk vlotten. We kunnen niet spreken over tooneel of over film. over het laatste boek of de te verwachten mode. Complimentjes over 'n aardig toiletje zijn zinneloos, ook al Is het toilet aardig. En van de dingen die haór in teresseeren, hebben wij geen verstand. Dus praten we weinig én'over onnoozele za ken. En de slaapwekkende, zoomende warmte bevordert het gesprek geenszins. Het hindert ónze gastvrouw niet en -mis schien is zij wel een beetje verheugd met deze afleiding, die haar langen, vermoMen- ;len werkdag, onderbreekt. Om het huis heerscht de stilte, zooals zij alleen heovscht ergens diep iii het land. En, nou ja, er zijn 'een paar oneerbiedige kippen, die, zóndeWirig-kakelende geluiden ten beste geven, ovér het erf zwerven eh Ms ik heel, héél goed luister, hoor ik var kens knorren, maar dóór blijft het dan ook bij. Geen auto's, .geen trams, geon men- -ichcn Waar is de boer? En de boerin? „Nae' de stad. 't Is toch Donderdag!" Dat ik zóó dom kan zijn. Dondcrdac markt in Middelburg. Vanmorgen in den 'i illen, jongen ochtend zijn zij al uitgereden in hun beste gerij, met hun bcvste plunje aan. De boer plechtig in het zwart met 't zwartleergerande petje éven schuin op de grijze krullen, de gouden oorringen en de Zondagsche knoopen aan; de boerin in haar mooiste gewaad met de fonkelnieuwe beuk" en zwarte schort, de karabios op haar breeden schoot en voor den wagen le glanzend-geroskamde vo6. En eer9t in den avond zullen zij terug- keeren van de stad. De boer tevreden over Je godano zaken, de boerin eveneens in de beste stemming door de geslaagde inkoo- pen. Zwijgend zullen 2ij rijden langs de lan lelijke wegen door don lichten, zomer- schen avond. De vos trekt flink aan, nu hij weet, dat thuis een ruif puike haver wacht en hoe harder hoe liever, want 't is morgen weer vroeg dag „Dus dan bin jo vandaog alleenig thuus" haal ik gebrekkig m'n Zccuwsch op. Ze lacht een breeden glimlach, die een sterk en wit gebit doet'zien. En d'r is een ïchalksche blik in haar oogen, als zij ant- .voordi: „Glód alleenig. Maer julder mocte' 'och zeker nog vacrder op?" Ja-ja, dat noemen wij hier een gentle- hint. Ik sta op, por m'n vriend aan, die aan den slaapwekkenden Invloed van warmte, vltcgen-gegons, kippen-gekakel en varkens-geknor ternauwernood weerstand wist ie bieden en maak besliste aan stalten om te verdwijnen. Maar zóó was het niot bedoeld: „Bluuf toch zltte'! Daarom zee 'k 't nie Een pak van mijn hart en ik blijf zitten' En om elke eventueel onaangename ge- 'achte weg te nemen biedt zij ons een bo- 'erham aan. die er ingaat als een borrel n een bidder. Maar dan ook is het tijd ge worden. Bedankt, gastvrouwe! Een stevige hand en als we 't knarsend hekjo achter ins gesloten hebben nog een joviale arm- waai op de kóóp too Naar Boudewijnskerke En wéér rijden we. Rijden we in het schommelende tram metje voorbij Westkapelle. over Aagteker- ke naar Domburg. ïk heb daarmee een be doeling. Ik wilde U aantoonen. dat niet overal op het gezegende eiland Walcheren de wegen kaal en schaduwloos zijn Kom méé, ik zèl het U aantoonen. Don weg naar Oostkappel op en zie hier is toch wel even het volkomen-landelijke verloren gegaan, niet 6tórend, niet zóó dat men zich ergeren moot, zooals ik mij er- rerde b.v. buiten Brussel, waar temidden van een verrukkelijk landschap plotseling ■•en bouwwerk kon verrijzen, zóó wanstal- ig en monstrueus van vorm en kleur, dat men dengene, die déze misdaad gepleegd had, het ergste toewenschte wat er te wen schen valt maar ja, het zijn niet meer, vlak onder Domburg, de lage. rus tieke boerderijen achter heggen en statige boomen verscholen met hun koper-glan- '.ende emmers op het erf en wit-ge6chuur- de klompen voor de deur. met de helder- roocte geraniums achter de lage, witte vi trages en de kippen, die als bezetenen Taar voedsel zoeken Links en reents van den weg staan vriendelijk** landhuizen, zooveel mogelijk aangepast bij de omgeving; men zal U wij zen. waar Carmert' Sylva placht te vertoe ven en waar Domburg's ontdekker en wel doener Dr. Metzger woonde en déze weg Is koel en vrij van zon: een verade ming. Want hij voert rakelings langs de bosschan, die bij Domburg hooren, de hoo ge, 6tatige bosschen, waarin grauw en massief het kasteel Wcsthovo verrijst, een oud. Mid delecu wsch slot met gepatenteerd echte grachten, viezig-bruin van modder, en meters dikke muren, die een stootje kunnen en hébben verdragen, niet alleen in vroeger eeuwen, want tijdens de mobi- 'isatie lagen er soldn'en ingekwartierd en die Rotterdamsche en Groot-Mokumscho knapen .bezitten niet altijd dezelfde gene genheid, welk een kunsthistoricus hun toedraagt. En deze weg blijft zóó vrijwel tot aan Middelburg toe. maar laten wij even voor bij Oostkappel links een pad inslaan. Naar de Oranjezon, o, oprecht Zceuvvsche naam' Een boerderij, waar je behalve het genot van kogelfleschjes dat van voortreffelijke oannekoeken niet behoeft te ontberen Ze zijn beroemd, zo hooren bij zoo'n tocht als de wandelstok, die Uw schreden schraagt! De Oranjezon bezoeken f*n géén oannekoeken eten! Geloof me, dat is dilot- Janten-werlc. dat doet een kenner niet, daar schaam jo je dood voor en ik ga toch niot orn do pannekoeken, maar eigenlijk ik beken het schaamtevol om het duinlandschap, dat gij in weinig streken van Holland zult vinden in zóó ongerepien 6'aat. De duinen bij Valkcnis- se, ik „zong" hun lof. hóóg staan zij aan den rand van Walcheren, maar hier, bij de Oranjezon, blijft het niet bij een onnoo zei rijtje. Ge kunt er uren en uren dwalen zonder een kip, laat staan een mensch, te gen te komen. Eindeloos welhaast 6trek ken de zandige, behelmdc heuvels zich uit; dwaal verder, dwaal vérder, er zal geen einde meer zijn en geen begin. Gij zult die wonderlijke en zeldzame sensatie mogen beleven van alleen te 6taan tus- schen aarde en hemel Duin óp, duin óf, het aspect verandert niet, hoelang reeds is het zóó? Alle beperkende begrip pen zullen in deze zon-doorstovcn ètilte van U vallen als een waardeloos kleed, een noodeloos masker rllcr zijt gij alleen met U-zelf èn met legioenen konij nen: het paradijs der 6troopers. Vergeef mij deze nuchtere opmerking, maar ik suggereerde mijzelf welhaast, dat er inderdóód geen einde en geen begin meer was. Beschouw het als 'n poëtische vrijheid. Er ls natuurlijk een einde ook dit Ie betrekkelijk .en een begin was er ook, dat wéét U! Maar het einde komt toch onvorwacht, ge waart er niet zoo dadelijk op voorbe reid en zóó ruischend is de stilte, dat gij haar muziek hebt verwisseld met die der zee, welke gij ongemerkt naderbij zijt ge komen. Een zandig pad tueschcn twee dui nen en dón de zee En zeg mi), is het geen wonder, altlfd weer. geen verrukking en geen gebed, dit olauwe, mateloze water, van einder to* einder als een gladde, spiegelende vloer onder het strakke dak der hooge hemelenV ROOMIJS MET CHOCOLADE LANfESTRAAT 87 TELEFOON 50 (eletoon 231 Groote en kleine zalen disponibel woo* feesten, partijen enz. Speciale verkoop ZIE ONZE ETALAGE Kleedingmagaz'jn „DE ADELAAR" LANGESTRAAT 10. TEL. 221 M3t deze borichton wij UEd. dat heden weer steeds versch verkrijgbaar is; Letterbanket, Gev. Speculaas, dikke Specu laas (brokkm). Eotcrspeculaasjes, Marse- pa!p, Bor3lplaa:j3s (vruchten, fondant en room). Voor de speciale Whist- en kaart- avond los Vraagt ons Irris, wij leveren UEd. op bBstcIlino Croquotten, Pasteitjes en Schotels; op ieder gowenscht aur. Vanaf hedon Zaterdags verkrifobaar Croquehcn van 610 uur n.m. afgehaald aan win kel (en ook bezorgd aan huis). Aanbevelend, P GROENHUIZEN—SCHATORJÉ. Utr. weg 53 Tel 330. •r» «NGESTRAAT 19 ONTVANGEN 0E NIEUWE COLLECTIE Bloemenmagazijn „MILLE FLEURS" Dagelijks verscho bloemen. Uroote keuze in diverse soorten potplanten. Bloemwerk: Ms taanden, bouquetten, kransen, taxelversiering enz. enz. VoordeeH'jst adres hier ter stede Zie étalages. Aanleg van Tuinen. Billijk tarief onderhoud. Aanbev: J. C. BLSIJERVELD. Langestraat 80. jimuMW nsruiBK. OAtótSXAPSALON \S M4\W Tel. «35 Utrechtschewcg 77 Vakkundigo en aangename bediening DKOGISiEPIJ „DE GAPER" JULtAEXAPLEIN 4 TELEFOON 635 NAAST APOTHEEK HAAN IVfOEDERS geeft Uwe kinderen nu onze Levertraan emulsie (Jeehaa) per flesch inclus. 0.76. HET 3UOOE8 18 GROOT TELEFOON 910 LANGESTRAAT 56

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6