Paling in gelei Leerdam Fa.M.R.N.00STERVEEN EEN AFSCHEID BIJ HET MANNENKOOR Gero - Zilver - Tin NIEUW PARUS LANGESTRAAT 35 LEZING ROBERT SYRING DE A.T.O.-WINKELBEURS De officieele opening Langestraat 42 Tel. 77 Voorzitter Koerselman op har I tehjKy. wijze toegesproken op zijn laatsten repetitie avond Men schrijft ons: I-Ief was een zeer belangrijke avond j.l. Vrijdag waarvoor allo leden ter repetitie waren opgekomen om afscheid te nemen vanjhun voorzitter, die zich nog deze maand te "Zutfen zal vestigen en dus onzo ge meente gaat verlaten. Tijdens de pauze van de fepetitie vraagt do heer G. Benders, secretaris der verecniging de aandacht van de joden voor enkele bestuursmededeelin- gen. Zooals we allen reeds wisten, zegt spr., iiadjric heer Koerselman plannen zijn functie neei? te leggen. Niemand onzer had echter kunnen vermoeden, dat dit reeds zóó spoe dig kou gebeuren en dat wij voor het ver trek van den functionnaris zoo plotseling vooh dit feit gesteld zouden worden. Er is vanlden voorzitter een schrijven ingekomen dat Be datum van zijn vertrek reeds 15 No vember zal zijn. Over deze aangelegenheid is reeds een bestuursvergadering gehouden, waarin den heer Koerselman verzocht werd in functie willen blijven tot het feestconcert in Januari 1033, omdat dit een waardige afsluiting vormt van de herdenking van het 25ijyig bestaan der Vreeniging. Zeer tot genoegen van het Bestuur en naar ik stel lig [weet ook voor U allen, heeft de heer Koetselman daarin toegestemd. In. verband met dit afscheid is een schrij ven! ingekomen van ons oud-bestuurslid P. Jansen te Apeldoorn, waarin deze wijst op hef grooto verlies dat A. M. K. door dit vertrek lijdt Dit uitvoerig schrijven ge- tu'gfie verder van een hartelijke vriend schap voor den heer Koerselman, met "wieif ook hij lange jaren als bestuurslid had [samengewerkt. Vervolgens werd het woord gevoerd door dealteer G. Zwart, penningmeester, die na mens de leden een woord van afscheid sprak. Op de hem eigenenc, kernachtige vvijzï schetst spreker het verlies dat de ver- eenijging door dit heengaan treft. Spreker vergelijkt dit vertrek met dat van een va der [van een groot gezin, die voor een lang durige zakenreis weggaat Aan den voor avond van dit vertrek begint men pas te beseffen het gemis dat het huisgezin zal treffen. Dit is ook met A'mersfoort's Man nenkoor hot geval. Koerselman, ge waart sedert 25 jaar niet alleen onze eminente voorzitter, maar ook de vader, die in ons groote gezin orde en regel wist te combi neeren tot één harmonisch-geheel. Zonder U zou ónze vereeniging nimmer tot die hoogte 'zijn geklommen waarop deze thans staat cn wc weten allen dat het moeilijk zal'..zijn, deze ledige plaats door een waar dig'" opvolger vervuld te' zien. Spreker wcnscht namens alle leden den scheiden den voorzitter alle goeds in zijn vorder le ven [cn in zijne nieuwe woonplaats toe en hij spreekt daarbij den wensen uit, dat Koerselman steeds aan ons zal blijven denken, waarbij hij hem do verzekering geeft, dat wij hem „n o o i t" zullen ver goten. Een der leden, dc heer van Ruyven, hier na het woord voerende, gaat in gedachten enkele jaren terug, toen hij zich bij A. M. K. aansloot en hoe hij daar de heer Koer selman ontmoette en in hem al spoedig een man van bijzondere kwaliteiten aan trof. Het zal mij, zegt spreker, altijd als iets moois bijblijven de mcnsch Koerselman gekend te hebben. Ook deze spreker wensch- le hem het beste toe in zijn verder leven. Hij is er van overtuigt, dat hij in zijn nieu we woonplaats niet zal stilzitten, maar zich zal blijven wijden aan de verheffing van den mooien mannenkoorzang. De heer Sonius sluit zich bij de vorige sprekers aan en zal dus niet in herhaling treden, maar hij verzoekt den scheidenden voorzitter, de vereeniging en ook de dames der leden in de gelegenheid te willen stel len'ook van zijn vrouw afscheid te kunnen nemen, omdat ook mevrouw Koerselman steeds belangstelling had voor onze ver eeniging. 'De heer Rond sprak namens de jongere leden enkele woorden van afscheid en van sympathie ten opzichte van den vertreken- den voorzitter, die de gave bezat zich hoven alle partijen te stellen en steeds ieder lid welwillend tegemoet trad. Daarna sprak de heer Gerrit van den Burg, directeur der vereeniging, ongeveer als volgt: Men ontmoet in het leven menschen, die den indruk geven dat ze onmisbaar zijn. Zoo iemand was Koerselman, omdat hij en A. M. K. één zijn. Want Koerselman zal niet vervangen kunnen worden. Zeker, wij krijgen wel weer een voorzitter en naar wij hopen en verwachten een goede ook, maar toch de thans scheidende had bijzondere kwaliteiten voor zijn functie. Hij was zoo als wij dat noemen er voor geboren. Spreker wijst er op, dat de manier waarop de heer Koerselman de belangen van A.M.K. behar tigde, den leden den moreelcn plicht oplegt, zijn voetstappen te volgen, want dan alleen kan de in onze vereeniging gekweekte vriendschap vruchten blijven dragen! Spre ker dankt den voorzitter voor de prettige samenwerking die er steeds is geweest tus- schen bestuur en leider en hij huldigt Koer- sèlman tenslotte ook als koorlid, omdat hü een stuwkracht was voor de partij waarbij hij was ingedeeld. Spontaan wordt thans een toast aangeheven. Zichtbaar geroerd neemt de heer Koersel man thans het woord om met een enkel woord te danken voor de woorden van vriendschap tot hem gericht. Het is heden avond, zegt hij, zoo ongeveer de 1300ste keer geweest, dat ik rnijn schreden naar het repetitielokaal heb gericht, maar nimmer is mii deze. gang zoo zwaar gevallen als dezen avond. OnwiPekeurig kwamen mli de laatste weken steeds de aangename uren voor den geest, die wij samen vriendschaopeliik met elkaar doorbrachten ter beoefening van de zangkunst. Spreker zegt hartelijk dank aan directeur, bestuur en leden voor de hier ge sproken woorden. Hij zal zeker A.M.K. niet vergeten, want in gedachten zal hij eiken Vrijdagavond hier in uw midden zijn cn met belangstelling zal hij de verdere presta ties van het koor blijven volgen. Hij hoopt dat de vereeniging met dezelfde liefde en hetzelfde enthousiasme op den ingeslagen weg zal blijven voortgaan, want zooals de samenstelling van het koor thans is en met oen leider als den heer van den Burg zal de vereeniging in de toekomst nog zeer veel kunnen bereiken. Met deze woorden neem ik van u voorloopig afscheid en ik hoop dat het u allen in uw verder leven goed mag gaan. (Langdurig applaus). A.M.K. zit nu voor het moeilijke vraag stuk een opvolger te vindenI Moge hij die gekozen wordt deze plaats te bezetten, inder daad een man zijn, die evenals de heer Koerselman het „steeds crescendo" als lijf spreuk heeft. Gisteravond in de Theosofische Loge over: persoonlijkheid en Individualiteit Gisteravond heefi de heer Robert Syring in do Theosofische Loge aan de Regentesse laan een lezing gehouden over het onder werp: „Pcrsönliehkeit und IndividualitaL" Spreker wilde geen nieuwe inzichten brengen, doch slechts zijn ervaringen uit de praktijk. Persoonlijkheid en individua liteit zijn dc tweo polen der mcnschclijke energie; de eerste is gericht naar de veel held der uiterlijke dingen, de laatste naar het innerlijke leven. Dc persoonlijkheid wor telt in den strijd en in de tegenstellingen zij wil'zich handhaven en vormt een muur om zich heen van vaste begrippen. Deze persoonlijkheden nu, die elkander bestrij den, zijn de oorzaken van alle wrijvingen en tegenstellingen, splitsingen in partijen en verdeeldheid in het huwelijk, partijleven ook van don opstand van jongeren tegen ouderen. Zoo leven de menschen dus naast elkaar en begrijpen elkaar slechts zelden Wanneer zij zich in de politick of den strijd "om hot bestaan vereenigen, dan vormen zij collectieve eenheden, die gedreven wor den door eigen belang. Dat heeft zijn Junes te uitwerking in het economische en poli iieke leven der volkeren. Toch is deze tijd van den persoonlijkheidsmensch in het wereldgebeuren noodzakelijk geweest, want de menschheid komt door bittere ervaring tot het inzicht, dat het geluk zoowel van den enkeling als van de volksgemeenschap niet naar buiten, doch naar binnen gericht moet zijn. Daardoor wordt het verlangen geboren om de groote levensfeiten uit hun diepste wezen te begrijpen en zoo is het mogelijk, dat na den huldigen chaos het tijdperk van den werkeiijken mensch begint- Steeds meer zien wij, dat de enkeling zich vrij tracht te maken van de talrijke gebondenheden en het individueele leven zoekt. Dezen weg kiezeh is niet moeilijker dan die der ver persoonlijking. Men moet leeren het oude los te laten en van trap tot trap verder on omhoog gaan. Op dien weg verdwijnt bij den mensch de „Ik-gebondenheid", die veler ondergang werd omdat hun wil tot per soonlijkheid anderen deed voorbijzien. Al wat in starre vormen van persoonlijkheid zich wil handhaven, gaat ten onder. Laat men ze los, dan zal men in de diepte des levens schouwen en men zal de vreugde en noodzakelijkheid leeren kennen van het schenken. Men moet het convcntioneele la ten varen en het individueele van den mensch laten opkomen, niet slaafs den weg gaan die ons voorgeschreven is, maar zooals groote leiders, denkers, enz. over hun tijd en zichzelvcn heengaan. Met leven zelf wordt zijn doel en daarmee zijn horizont steeds wijder de diepste krach ten van zijn mensch zijn worden hem be wust, liefde in hem wordt do wil om an deren te begrijpen en de werkelijk sociale mensch ontwaakt en haar licht in dé wereld verspreidt, zal ons ook een betere toekomst verrijzen. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat de spreker met enkele woorden werd ingeleid door mej. dr. J. Binger. VERZOEK OM PARKEERVERBOD. Van den A. N. W. B. en den K. N. A. C. In verband met het feit, dat in den bocht in den Hoogeweg alhier, nabij het militair hospitaal, het uitzicht vo3r het verkeer door de aanwezige bebouwing ernstig wordt belemmerd en daar veelvuldig wordt geparkeerd, hebben de A. N W. B. en de K. N. A C. zich tot B. en W. onzsr gemeen te gewend, met het verzoek een parkeer verbod ter plaatse te willen bevorderen. Iedere Woensdag 124 uur wederom „V0LKSVI3CHDAGn. 4 en 5 mooie gebakken vl3&cben voor 1 kwartJM Um. Vlsehh. Utrechtschestraat 40. „Hot gosprek van den dag". Wat deze beurs alzoo biedt. Een uitstekende band als attractie «•oor de bezoekers Gistermiddag is de reeds lang aangekon- digdo A.T.O.-Winkelbeurs, welke van 7 tot en met 12 November in de Markthal wordt- gehouden, officieel geopend. De heer van R o o n, een der belde or ganisators dezer beurs sprak, alvorens de beurs officieel werd geopend eerst een kort inleidend woord, waarin hij er de aandacht op vestigde, dat deze beurs met veel moeite Is tot stand gekomen, dank zij het vertrou wen van de standhouders. Deze beurs be oogt uitsluitend een zuivor zakelijk belang; dat er attracties aan verbonden zijn, is al leen ter opluistering, deze zijn nu eenmaal voor iedere beurs onontbeerlijk. Het hoofd doel van deze winkclbeurs is om belang stelling te wekken voor hetgeen de winke liers in eigen stad bieden. Spreker was ervan overtuigd, dat deze beurs zal slagen cn sprak den wensch uit, dat de verwach tingen zullen worden overtroffen. De heer P. van Straal en Jr. alhier heeft op verzoek van de organisators de beurs officieel geopend. Hij deed dit, zooals hij zeide. met een zekere vrijmoedigheid, omdat hij norh standhouder, nodh winke lier is. Hij wees erop, dat men zich erover moet verbazen, dat in dezen tijd van crisi6 er nog zooveel moed is om een beurs als deze te organ Iseercn. Men zal bier de nieuw ste snufjes op elk gebied kunnen aanschou wen. Men hoort wel voortdurend „In Amers foort kunnon we dat toch niet krijgen, maar deze beurs nu laat zien, wat de Amersfoortscho winkeliers wél brengen. Met den wensch, dat deze beurs een succes moge worden, besloot dc heer van Straalen zijn openingswoord. De heer J. A. C. Spoel, voorzitter van het comité vun actie voor de stichting van een sportfondsenbad to dezer stede, bracht dank aan de organisators yoor het welwil lend beschikbaar stellen van een stand, alsmede aan hen, dio belangloos voor do inrichting van deze stand hebben zorg ge dragen. Wat de beurs biedt. Het is uit den aard der zaak niet doen lijk om bij een winkelbcurs een gedetail leerde beschrijving te geven van betgeen iedere standhouder het publiek laat zien. Wij zullen dank ook volstaan met het ge ven van een opsomming van de verschil lende branches, welke op deze beurs ver tegenwoordigd zijn. Direct na het binnenkomen wordt de aan dacht getrokken door de stand van de fir ma van Kalleveen, „Het Porceleinhiris", welke een groote hoeveelheid porcelcin, aardewerk, Wellner zilver en tin bevat. De meubelafdecling wordt gevormd door de firma's Mollo en A. H. van Nieuwkerk, waarvan de eerste o.m. een fraai slaapka mer-ameublement heeft geëxposeerd, ter wijl laatstgenoemde zeer veel modellen stoelen en aardige tafeltjes heeft tentoon- steld. Vervolgons vindt men hier een groote collectie Dako-gerecdschappen, verschillen de modellen motoren van de Ncw-Imperial alsmede de Eysink-motor, vertegenwoordigd door de firma van Eys alhier, de nieuwe, kleine, elegant uitziende Morris auto, als mede een tweetal stands, waar men ver schillende modellen haarden kan bezichti gen, n.l. die van do firma's van Bekkum en van Nierop alhier. Als vanzelfsprekend ontbreekt op deze beurs niet een stand met moderne hulpmiddelen voor de huisvrouw. Wij noemen hier de electrolux stofzuiger, ijskasten, benevens de Senking gasfornui zen, Junker geysers en dito warmwater apparaten, vertegenwoordigd door de firma v. Nierop, enz. De huisvrouw kan tevens nog de nieuwste Vesta-naaimachines be wonderen, terwijl de liefhebber van radio een aantal fraaie radio-installaties kan zien en hooren in de stand van de firma Joh. de lieer alhier. De firma Koning alhier heeft een uitgebreide collectie clcctrische apparaten, benevens aardige verlichtings artikelen geëxposeerd. Voor liefhebbers van een lekkere heet is de stand van de firma Mosterd ('t Smulhuis) een belangrijk ob stakel, aangezien men daar de smakelijke yo-yo's van allerlei lekkere ingrediënten vervaardigd, alsmede een groote voorraad marsepein-artikelen ziet uitgesteld; dege nen ,dio meer van fruit houden worden bo- lust gemaakt door het prachtige fruit, dat door de kweekerij De Vallei is geëxposeerd, terwijl degenen, die hun hart verpand heb ben aan limonade een aantrekkingspunt vinden in de aardig ingerichte stand van de firma Dekker. Tenslotte zij nog vermeld, dat de roo- kers een dorado vinden in de stand van het sigarenmagazijn De Kampioen alhier en in die van de Turmac-fabrieken. Wij zullen onze opsomming besluiten met te vermel den, dat drukkerij Grammé alhier een groo te collectie post heeft geëtaleerd, terwijl de brandstoffenhandel der firma Egink de aandacht vraagt voor de verschillende soorten anthraciet e d. Zooals reeds gezegd, is ook het sportfondsen bad present; men kan hier het model zien van het Sportfond senbad, zooals het te Arnhem zal worden gesticht. Het bezoek aan de beurs was gisteravond vrij groot. Er heerschte een gezellige druk te. Indien gedurende de geheele week de langstelling zoo is als gisteravond, geloo- ven wij, dat de beurs, wat het bezoek be treft alleszins geslaagd mag heeten. De ver schillende standhouders hebben ieder op hun beurt hun best gedaan om hun stand- zoo aardige mogelijk in te kleeden. zoodat het geheel de moeite van een bezoek wel waard is. Een groote attractie daarenboven is even wel de uitstekende band „The Rhythm Kings", welke voortdurend musiceert. Hot was dan ook niet te verwonderen, dat het overige doel van het groote podium, waar een gezellig zitje was ingericht-, doorloopend bezet was. Deze musici spelen keurige, rustige jazz nummers, zonder ook maar een moment te vervelen. Het kalme beschaafde spol van deze artisten heeft velen eon paar aange- n-ane uren bezorgd. Wij zouden haast zeg ge-, dat deze band alle*--» reeds een gang na*.r de marshal waard is. ONAFHANKELIJK SOC. PARTIJ. Vergadering op Vrijdag II November a.s* De plaatselijke afdeeling der Onafhanke lijk Socialistische Partij zal op Vrijdag avond 11 November a.s. een vergadering hohden in lunchroom „Amsvorde", waar de beer K. R. v. Staal uit 's-Gravenhage zal spreken over: „Na 8 November". AANRIJDINGEN. Op de Daam Pockemalaan. Gisteren reed een luxe auto op de Daam Fockemalaan in de richting Barchman Wuytierslaan. Toen de bestuurder op een gegeven moment het stuur naar links wil de omwenden, weigerde het te functionnee- ren, waardoor de wagen tegen een boom terecht kwam. Bovendien kon een achter rijdende auto bus van den dienst Utrecht—Amersfoort een aanrijding niet meer voorkomen met de luxe auto. De laatste werd ernstig be schadigd, de autobus in geringere mate. In de UtrechtschestraaL Vanmorgen reed oen zeswielige vracht auto in de Utrechtschestraat Van tegen overgestelde zijde naderde een luxe auto, die bij het remmen kwam te slippen en te gen de voorzijde van de transportauto reed. Laatstgenoemde wagen heeft nog gepro beerd een aanrijding te ontloopen door naar rechts het trottoir op to rijden, wat echter geen gunstig resultnat moer had. Beide auto's werden beschadigd; de vrachtauto moest worden weggesleept ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING Bij dc politie is aangifte gedaan van een ergerlijk geval van dierenmishandeling. Iemand, waarvan vermoed wordt, dat hij door huiselijke omstandigheden geprikkeld is, heeft achtereenvolgens een kanarie en een kat van het leven beroofd op een wijze, die wij hier maar onvermeld zullen laten. Proces verbaal wordt tegen den man op gemaakt. BURGERLIJKE STAND. 7 November 1932. Geboren: Evert Jan, z. v. Evert Jan Kraaikamp en Johanna Hendrika ter Ma ten. Jan, z. v. Jan v. Hoevelaak en Jantje Juffer. Hendrika Carolina, d. v. Tijs Kuiper en Dlentje van Rhenen. Everardus Henri, z. v. Henri Bernardus Scholten en Elisabeth Sophia Langras. Overleden: Martha Malestoin, oud 26 jr., echtg. van Tijmen van de Vuurst. Hendrik Elzenaar, oud 79 jr., wjduwn. van Hendrikje Valkenburg. Willemina Meijer, oud 86 jr., wed. van Wiebren Koekoek. D a g e l ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertoonine van „Peter Voss, de Millioenendief." Rembrandt Theater, Langestraah Vertoo ning van „Met een neuslengte" cn „Bobby geht los." Museum Fléhitc, Westsingel. (Uitgezun Jerd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos Vereeniging. Regentesselaan. lederen day mn 6--H uur- Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizen 9. R. K. Leeszual. Nieuw straat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50 Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 7/m. 12 Nov. Markthal. A.T.O. winkelbeurs. 8 Nov. Theosof. Loge. Lezing ir. Kees Boeke uit Bilthoven over: ..Het huwelijk van den arbeid." 8 uur. 8 en 9 Nov. Wijkgebouw Havik 27. Bazar ten bate van den Zendingsbond. (2A—5 en 7—9 uur). 9 Nov. 't Nut Rondgang in „Fléh;te" onder leiding van den heer v. Beurden. 2% uur. 10 Nov. Remon8tr. kerk. Ned. Protesten tenbond Lezing mej. Tcnny de Ridder over- ,.De klop op de deur." 8 uur 10 Nov. Restaurant Princess. R.K Han dels- en Kantoorbedienden. Praatavond on der leiding van den Bondsvoorzitter. 11 Nov. Hotel Monopole. Ver. van Huis vrouwen, lezing mej". Joh. Lugt over: „ï'tp over huiselijke feesten" (met tentoonstel ling). 2'* uur. 11 Nov. Theosof. Loge. Spirit. Ver. „Har monia." Lezing van den heer D. van Vren S]/t uur. 11 Nov. Hotel „dc Zwaan." Tuinbouwver „Amersfoort." Lezing van den heer W. Ver meulen uit Arnhem over: „Eenvoudige be drijfsboekhouding voor land- en tuinbou wers." 7% uur. 12 Nov. De Valk. UPvoering Frtesch» Vereeniging. 13 en 15 Nov. Patronaatszaal fBeg.). Op voering Berg revue 1932. 3 en 8 uur 14 Nov. De Valk. Filmvertooning door de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat." 8Y, uur. 15 Nov. Markthal „'t Nut." Lezing met lichtbeelden door dr. A. Saalborn ov*»r „Rusland Oud en Nieuw." 8 uur 16 Nov De Valk- Soc. Dem. Vrouwenclub Vrouwendag", spreekster mevr Ribbis Pelefier. 16 Nov. 't Nut. Rondgang in „Fléh'te onder leiding van den heer Croockewi* 2'A uur WAT ETEN WIJ MORGEN2 VOOH DB KOFFIETAFEL. Fritures van vleeschrcsten. 300 gr. vleeschreeten (malech), 1 ei, 6 eet lepels bloem, eetlepel boter, c.a. 1 eet lepel warm wak;. Sm it dc boter. Klop er vau het vuur de eierd oiere door, schud er de gezeelöo bloera door en roer het mengsel tot ee» glad doeg, verdun dit deeg met het warme water tot een dik beslag. Klop het eiwit stijf on vermeng dit vlak voor bot bakken met het stijfgeklopte eiwit. Snijd het vleesch in gelijkvormige stuk jes (c.a. 4 c.M. breed on 6 c.M. lang). Dom pel de stukjes in het bakdeog. Verwarm in een ijzeren potje frituurvet, cn souffleert tenslotte de 6tukjes in net heete vot, vlug bruin. Stapel ze op een schotel en garneer ze mot peterselie. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Gehakt. Aardappelen. Gestoofde koolraap. Nougatvla. Beroiding nougatvla. 3 d.L. slagroom, 90 gr. vanillebiscults, 2 eiwitten, 40 gr. nougai kruimels (v.d. banketbakker), 40 gr. poeder suiker. Klop de room met de eiwitten 6tljf. Wrijf vervolgens de kluitjes uit de poedersuiker cn roer het met 30 gr. nougatkruiraels door de raam. Leg de room met de biscuits laag om laag In een vlaschaaltje. Str-.oi over de laatste laag die uit room bestaat de rest van de nougatkruimels. (Men moet deze vla op 't laatste oogen- blik bereiden). 17 Nov. De Valk. Neder'. Reisvereeriigincr. Lpzing met lichtbeelden van den heet J. Peper over „Onze vacantierels door mooi Oostenrijk in den zomer van 1932." 8 uul*. 18 Nov. De Valk. Eerste Kunstkring con cert door do Concertgebouw-Kamerrauziek- Vereeniging. 8 uur. 19 Nov. De Valk. Uitvoering tooneelclub .Arlvendoopvoering „!n de mist." 8 uur. 1927 Nov. Soc. „Conco» lia." Tentoon stelling van schilderijen door van Weezei Errens (dagelijks: 10—4 uur.. 20 en 22 Nov. De Valk. Opvoering Berg- revue 1932. 3 en 8 uur. 22 Nov. Theosof. Loge. Lezing van prof. dr. Frank uit Berlijn over „Spinoza." 8 uur. 23 Nov. *t Nut. Rondgang in „Fléb'to" onder leiding van den heer Huygen. 26 en 27 Nov De Valk. 'looneelverccnlgtng „Kunst na Arbeid" 29 Nov. Theosof. Loge. Soefi-orde t.ezfnc van den heer A. J. Herbert over: „Univtr- seele Religie." 8 uur. 30 Nov. Theosof Loge. Expcrimante«le •éance. vun den heer en mevrouw L. G. Roos-^Ha!lens!ebpn. 8% tiur.. 30 Nov. De Valk. Nod. Chr. Reisvcreeni- glng. 'Filmt vond over Beieren 8 uur 2 Dcc. Nieuwe Kerk. Evang. Maatschappij. Samenkomst ter verlevendiging van het Protestantsch bewustzijn. 8 uur. 8 Dec. Remonstr. Kerk. Ned. Protestan tenhond. Lezing dr. W. Banning over: De striid der generaties." 8 uur. 16 Dec. Restaurant Princess. R.-K. Hnn dels- en Kantoorbedienden, lezing van mej. A. Vleugel over „Het Loonvraagstuk en de arbeidstijd van de vrouwelijke bedienden." 8A uur. 18 Dcc. Soc. „Concordial Joodsche Ver. „Nut en Genoegen." Lezing E. Asscher, Am sterdam, over: „Levensschetsen van Maimo- nides." 8 uur. UTRECHT. 8 Nov. Stadsschouwburg. Centraal Too- neel, opvoering van „Mademoiselle." (G«-m- Volksvoorstelling). 8 uur. 9 Nov. Tivoli. U. S. O. abonnementscon cert door het Amsterd. Concertgebouw orkest onder leiding van Dr. W. Mengel berg. 8 uur. 10 Nov Stadsschouwburg. N.V. Amstord. Tooneelvereeniging, opvoering van: „De reis van Noach op de wateren." 8 uup ZEIST. 11 Nov. Concertzaal Figi. Concert van het Nederlandsch Trio. 8 uur. 18 Nov. Concertzaal Figi. N.V. Amsterdam» sche Tooneelvereeniging, opvoering van „Dé reis van Noach op de wateren." 8 uur. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. 7 Nov. 8 Nov 12 tnlf Londen «r.r.r.,.r,ri 8.22% 8.23 Berlijn59.02 58 95 Parijs9.77 9 76^ Brussel34.63 34.58 Zurich47.94 47.93 Kopenhagen 43.— 43. Oslo 42.42 Stockholm43.25 43.50 New-York2.48% 048% Milaan12.78 12 74Vi Medegedeeld door de Rotterd. Bankveree#»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11