MET OBLIGATIES GEKNOEID? DE CONTINGENTEERING EN HARE GEVOLGEN EEN LASTIGE DELINQUENT ERNSTIG TRAMONGELUK Amersfoortsch Dagblad SOESTERWEG 107 ERNSTIG AUTO-ONGELUK De zaak legen den Amsterdamschen, pas gearresteerden, notaris opnieuw voor de rechtbank Verdachte wraakt den president Amsterdam, 7 November. Voor de Amsterdamsche rechtbank werd heden de zaak voortgezet tegen den notaris M., wiens arrestatie te Wassenaar wij hebben gemeld* Woensdag gaven wij een opsomming van de gebeurtenissen, die tot vervolging van den notaris aanleiding gaven; wij relevee- ren hiervan nog een en ander. j$In de dagen van de „Aufwertung" van talrijke Duitsche gemeentelijke e. a. leenin gen was het vaak van groot belang of de stukken zich nog in handen bevonden van hen, die ze reeds bezaten voor 1920, vóór de val van de Mark begon. Hij, die kon bewijzen, dat zijn stukken „Altbesitz" waren, kreeg naderhand aan merkelijk méér vergoed dan anderen, die dit bewijs niet konden leveren. |°P grove wijze werd hiervan o. a. mis bruik gemaakt door den inmiddels reeds gefailleerden en gevluchten bankier R., die er een gewoonte van had gemaakt om „nieuw bezit" te presenteeren als „oud be zit en op deze wijze groote winsten te maken. De voor verzilvering over te leggen stukken moesten door een notaris worden geverifieerd of gecertificeerd De fraudee- rende „bankier" wist herhaaldelijk de noo- dlge verklaringen te krijgen, o. a. door bij notarissen verscheidene handlangers onder valschen naam te introduceeren. Soms wer den de verklaringen door notarissen te goeder trouw afgegeven, doch tegen notaris M. werd door verschillende Duit sche steden, die benadeeld waren, een klacht ingediend. Ook civiele vorderingen tot vergoeding van de schade werden tegen hem ingesteld. Zooals wij schreven week de betrokken bankier juist op het nippertje naar het buitenland uit, hij zou zich naar verluidt thans in Spanje of Rus land ophouden. Zijn procuratiehouder draaide voor de zaak op en werd veroor ieeld tot acht maanden gevangenisstraf vegens medeplichtigheid aan val6Chheid in geschrifte. Bij deze gelegenheid zelde de Officier van Justitie mr. van Dullemen, dat-hij het be treurde dat de notaris niet naast den pro curatiehoudcr in het bankje der verdach ten zat, doch ook zijn tijd zou wel komen Inderdaad is thans zijn dag gekomen. Als verdediger treedt op mr. C. J. de Vries, mr. J. H. Huysinga is president en het O. M. wordt waargenomen door mr. A van Dullemen. In totaal zijn 18 getuigen en een deskun dige gedagvaard. Te negen uur i9 de pu blieke tribune reeds geheel gevuld. Na de gebruikelijke vragen, waarbij de verd. nog opmerkte, dat hij behalve nota ris. óók advocaat is, zegt de president tot .verdachte: „U hebt hot voornemen te kennen gege ven een der leden van deze rechtbank te .wraken. Wilt U dat mondeling toelichten?" Verd.: „Ja". President: „Dan is het noodzakelijk dat deze rechtbank anders wordt samenge steld." Na raadkamer komt de rechtbank weer binnen en wordt thans gepresideerd door mr J. de Vries. Verdachte voert hierop het volgende aan, inzake zijn wraking van den President. ^„Woensdag diende de zaak tegen mij, ik was niet verplicht om ter zitting te ver schijnen, daar ik mij in vrijheid bevond. Een verdachte is niet verplicht om thuis te wachten tot hij gehaald wordt {■Niettemin heeft de president mr. Huysin ga. toen ik niet thuis werd gevonden, een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd. Ook dit is voor mij, behalve de reeds schriftelijk aangevoerde punten, een reden om den president te wraken. Daar komt nog bij, dat ik Zaterdag tele fonisch aan den President heb doen mee- deelen, dat ik Maandag ter zitting zal ver schijnen. In weerwil van mijn stellige ver zekering ben ik door zes rechercheurs in een gevangenwagen vervoerd; ik was niet in de gelegenheid mij behoorlijk te kleeden en ik heb geen enkel stuk of dossier bij me." Verdachte handhaaft zijn wraking van president Huysinga. De verdediger van verd. mr. C. J. de Vries deelt hierop mede, dat hij de verdediging van verdachte neerlegt op verzoek van zijn cliont. Hij is niet in de gelegenheid geweest een enkel stuk in te zien, noch heeft hij een dagvaarding onder de oogen gehad. De verdediger verlaat de zaal. Het O. M., waargenomen door mr. van Dullemen, requireert dat z. i. geen reden is om mr. Huysinga te wraken. Art. 272 im mers geeft den President het recht, verd. te halen. Voorts voert mr. van Dullemen aan. dat verd. allen tijd heeft gehad de stukken in te zien en voor het halen van bet dossier had de verdediger kunnen zor gen. De rechtbank gaat hierop weer in raad kamer. Na twintig minuten raadkamer komt de rechtbank onder presidium van mr. de Vries weer binnen en wijst vonnis in de wrakingskwestie. De wraking wordt afge wezen op grond van het feit, dat van eenige partijdigheid van president mr. Huysinga niets is gebleken. De rechtbank gaat opnieuw in raadkamer en komt een oogenblik later weer binnen, thans weer gepresideerd door mr. Huysin ga. Deze stelt er prijs op te verklaren, dat hij het onderzoek niet zou leiden, indien hij tegenover dezen verd. niet even onpar tijdig stond als tegenover lederen anderen verdachte. Het is rerds ruim tien uur als de Officier mr. Van Dullemen de zeer uitvoerige dag vaarding voordraagt. Door den griffier werd thans het proces verbaal van de uitreiking van de dagvaar ding voorgelezen. De verdachte vroeg hierop de rechtbank het bevel tot gevangenneming onmiddellijk op te heffen, opdat hij zich weer in het be zit van zijn papieren en aanteekeningen kan stellen. „Ik zou graag als vrij man voor U staan, van een vlucht is geen sprake; Ik heb cautie gesteld en op m'n heele hebben en houden is door Keulen beslag gelegd." Wederom voor de zooveelste maal gaat de rechtbank In raadkamer en komt bijna onmiddellijk weer terug. De rechtbank acht geen termen aanwezig om de voorloo- pige hechtenis op te heffen. De verdachte brengt nu weer de kwestie van de niet ontvankelijkheid van den Offi cier ter sprake. Naar zijn zeggen is de dag vaarding niet op de juiste wijze uitge bracht. De dagvaarding werd bovendien be teekend, aldus verdachte, toen de Instruc tie nog niet was gesloten b ij g c- w Ij s d e. De rechtbank gaal weer In raadkamer, komt zeer spoedig terug en is van oordcel, dat de Officier ontvankelijk is en dat de dagvaarding op wettelijke wijze is uitge bracht, zoodat van nietigheid geen sprake is. Gotulgenverhoor. Het getuigenverhoor neemt thans einde lijk een aanvang. Als eerste deskundige wordt notaris W. H. Voskuil gehoord, die medcdeelingen over de legalisatie van handteekeningen door notarissen doet. Alleen als de notaris vol ledig overtuigd is, mng hij de handteeke- ning legaliseeren; de wet geeft hiervoor echter geen aanwijzingen. Vervolgens wordt getuige A. Kramer. Stadtdirektor van Keulen gehoord, die de kwestie „oud bezit" on „nieuw bezit" !n don breede aan de rechtbank voorlegt. De handlanger van den „bankier" R., ze kere G., had zich bij de „Stadlkasse" van Keulen aangemeld, de stukken, die hij ter verzilvering aanbood waren vergezeld van een verklaring van notaris M„ zoodat het „oud bezit" bewezen werd geacht. De ver zilvering had hierop na paraaf van verd. plaats. Het O. M. richt een vraag tot verd., waar op deze zegt: „ik heb met het O. M. niets te maken, ik antwoord den president slechts." Verdachte merkt op, dat verschillende Duitsche beambten zich in de dagen van de Aufwertung hebben laten omkoopen. Op verzoek van den verdachte wordt de zitting thans geschorst"tot'2 uur. Na de pauze. Na de pauze getuigt dc Amsterdamsche advocaat mr. W. R. Nleuwkerk, de advo caat van de stad Keulen. Deze heeft feite lijk de zaak bij de justitie aan het rollen gebracht. Getuige had de procuratiehouder bij zich op bezoek gehad en deze had hem de geschiedenis verteld. Toon deze alles had meegedeeld wat hij wist, bracht de ad vocaat de zaak aan. De president merkt op, dat het getuige aanvankelijk te doen was om schadever goeding voor de stad Keulen te krijgen. Getuige: Dat spreekt vanzelf. Pres.: Maar hebt U verd. niet gedreigd met een aanklacht als hij niet betaalde? Getuige: Neen. Verdachte: Ik kan dit bewijzen, ik heb het zwart op wit. Getuige geeft dit ton slotte toe, nadat de president een brief heeft voorgelezen, waar in mr. van Nieuwkerk dreigt met een straf klacht als hij verd. niet betaalt. Get. M. Kemper, vertegenwoordiger van de stad Dusseldorf, treedt nu voor het ge- tuigenhekje: zijn verklaringen zijn ongeveer gelijkluidend aan dit van den eersten Duit- schen getuige. Verschillende getuigen komen nu verkla ren, dat de handteekeningen, welke op ver schillende stukken voorkomen en gelegali seerd werden door verd., niet door hen zijn gezet. Buiten hun voorkennis is mis bruik van hun naam gemaakt. Zij hebben de bedoelde obligaties zelf nooit in hun bezit gehad. Dr. H. Schrijver, als deskundige brengt rapport uit en zegt, dat de handteekeningen door den notaris op de stukken gezet, echt zijn. Tusschen de „verdachie" handteeke ningen en de handteekeningen van ver dachte is geen verschil. Verd.: „Tk acht het toch niet uitgesloten, dat mijn handteekening is nagemaakt." Dr. Schrijver: „De 63 betwiste handteeke ningen zijn beslist van verd." Verd.: „U bent niet van de mogelijkheid uit gegaan, dat vervalsching mogelijk was". Deskundige: „Ik heb de eenvoudige en neutrale opdracht gekregen te onderzoeken of de diverse handteekeningen van verd. af komstig zijn. Naar aanleiding van de valsche handtee keningen van de z.g.n. oud-bezitters vraagt verd. aan desk. of die valsche handteeke ningen ook door hem verd. kunnen zijn gesteld. Desk. heeft hier geen onderzoek naar in gesteld, bij oppervlakkige beschouwing acht hij dit echter uitgesloten. Een commissionnalr in effecten verklaart den notaris niet te kennen. Toch is er een verklaring, dat den notaris uit zijn boeken is gebleken, dat een bepaalde obligatie oud- bezit was van een der getuigen. Verd.: Wanneer ik dat verklaard heb, heeft men mij ongetwijfeld boeken ver toond. waarvan men mij heeft gezegd, dat het boeken van get waren. Naar de echt heid van de boeken behoef ik geen onder zoek in te stellen. Bovendien weet tk niet meer precies, wie er tien jaar gelpden bij mij was en wat er toen besproken is. De Officier: Het is geen tien jaar geleden, maar zes jaar. Verd.: JA meneer de Officier, dat is een heel verschil, van zes jaar geleden herin ner ik ma natuurlijk alles! De behandeling van de zaak werd hier geschorst tot Maandag 14 November a.s., te 9 uur. De verdachte verzocht In vrijheid te wor den gesteld, „ik moet mijn stukken toch in zien, anders wordt mijn verdediging onrao gelijk. Als ik in de gevangenis moet blijven word ik ziek." Het O. M. verzet zich tegen de Invrijheid stelling, verd. stond op het punt naar het buitenland te gaan. Verd.: Onjuist, ik heb niet eens een pas, ik denk er niet over de grenzen over te gaan. Meer en meer windt vord. zich op. Ik had er recht op, aldus de notaris, verstek te laten gaan. Na raadkamer wordt het verzoek van verd. tot invrijheidstelling afgewezen. Twee dames tusschen heg en tram bekneld geraakt en aan de gevolgen overleden De Steeg, 7 Nov. Gisteravond is op den Zutphenschen weg alhier een doodolljk on geluk gebeurd. De twee gezusters Zadelhoff llipon linjes van den weg op de tramrails. Bij het naderen van een tram drukten zij zich in een vlak langs den rails staande heg, die onvoldoende ruimte liet, zoodat beidon door de uitstekende deelen van de tram werden getroffen. Ernstig gewond werden zij naar het ziekenhuis te Velp ver voerd, waar zij beiden hedennacht zijn over leden. MOTORRIJDER GEDOOD. Op een onverlichte motorfiets gereden. Alkmaar, 7 Nov. Gisteravond reed de heer J P. Grim uit Koedijk tor hoogte van Ter Coulste te Heilo op een onverlichte mo torfiets, toon hij tegen een uit de richting Haarlem komende vrachtauto botste. Hij was op slag dood. Het slachtoffer werd nnar het Centraal Ziekenhuis t: Alkmaar over gebracht. De vrachtauto kon door de op- geloopen schade niet verder rijden. HET KAMERLID VAN DER MEYS. Zal zich tn 1S33 niet meer ter beschikking stellen. Dezer dagen meldde „De Volkskrant", dat de heer Van der Meys voornemens was. zich als lid van da Tweede Kamer niet meer beschikbaar te stellen. Genoemd blad heeft eené bij den heer v. d. Jdóys'geïnfor meerd naar de aanleiding van zijn voor-, nemen Aan hel blad is gebleken, dat Van der Meys zeer veel voor het politieke leven voelt; de „wijze waarop", „de verhoudin gen waaronder" gewerkt wordt, blijken hém echter niet te hebben bevredigd. Met name het ontbreken van eonheid en over eenstemming on het verband in sociaal-po litieke aangelegenheden met den centrale leiding der Kath. Arbeidersbeweging het belankrijke inst tuut in ons sociaal-politic ke leven, 't instituut dat den arbeiderslei der, dio „in de politiek gaat" na aan het hart ligt .schijnt voornamelijk dë redon te zijn, welke heeft geleid tot het Inzicht, flat onder de tegenwoordige omstandighe den onvoldoende resultaten kunnen worden bereikt ten aanzien van hetgeen door het U-K. Werkliedenverbond wenschelijk wordt geacht". HET AANTAL LUISTERAARS IN NEDERLAND. Eind September 1932 bedroeg het aan tal aangegeven radio-ontvanginrichtingen 294.814. Het aantal aangeslotenen aan radio distributie-centrales bedroeg 259.964, het geen in totaal neerkomt op 68 luisteraars per 1000 inwoners. EEN BESTOLEN PROVINCIAAL. Amsterdam, 7 Nov. Een paar weken geleden deed iemand van buiten bij de poli tie in de Warmoesstraat aangifte, dat hij een bedrag van f 3000 was kwijt geraakt. Hij kon niet meer verklaren waar hij was geweest en hoe het geld hem afhandig was gemaakt Voor de politie dus een raadseltje om op te lossen. Toch heeft zij uit eenige aanwijzingen kans gezien licht in deze zaak le brengen. Gisteren heeft zij in hechtenis genomen twee vrouwen en een man. De man en een dezer vrouwen wonen op dc Raamgracht. Daar heeft men den provin ciaal van zijn geld ontdaan. Het huis op de Raamgracht is gesloten. Er staat thans een politiepost voor, in afwachting van een huiszoeking. BIJKANTOOR Geeft daar uw Keitje of Advertentie op Zooder prtysverbooglng ABONNEMENTSPRIJS 17% CENT PER WEEK EENIGSTDAGBLAD Meest actueel blad ter plaatse GOEDE RESULTATEN Medcdeelingen van den Minister aan de Tweedc Kamer Geen prijsverhooging De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft aan de Kamer doen toekomen een nota betreffende de g*voerde contin- genteeringspolitiek en haar gevolgen. Na uitvoirig de verschillende factoren te hebben nagegaan, die zulk een zwaren en aanhoudenden druk uitoefenen op ons be drijfsleven, dat de levensbelangen van het land daarmede gemoeid zijn geworden, zegt de minister o.m.: Wanneer nu onder deze omstandigheden vrijwel het geheelo Nederlandsche bedrljfs- levon bij de Regeering aanklopt om tijde lijk ec.iigcn, of liefst krachtigon steun, dan is het duidelijk dat daartoe in slechts enkele en dan in de ergste gevallen kan vvordon overgegaan Men mag niet uit het oog verliezen, dat elke hulp, hetzij di rect, hetzij langs indirecton weg verleend, mm of meer innoudt een verschuiving van lasten. Daarom is het onmogelijk om alle ondordcelcn van het bedrijfsleven tegelijk en in gelijk» mate te heipon of te bescher men. Deze eenvoudige workejijkheid plaatst de Regeering voor dc uitorst moeilijke taak om zich telkens af te vragen, of er in een bepaald geval aanleiding Is' voor eon steun maatregel en zoo ja in welke male hulp zal worden geboden. Enkele algemjene richtlijnen heeft zij daarbij steeds in het oog gehouden. Ten eorste, dat ook hier te lande de pro ductiekosten zich moeten aanpassen aan het verlaagde prijsniveau der goederen. Slechts langs dien weg kan de rentabili- teitsbasis der ondernemingen worden her steld. In de tweede plaats staat het voor de Regejring vast, dat de methoden, die In Engeland en in Duitschland zijn toegepast om de aanpassing van het Kosten- on prijs niveau te bevorderen, voor ons land ver werpelijk zijn. Zij stelt zich op het stand punt, dat uit het bedrijfslevon zelf de krachten moeten voortkomen, die deze aan passing bewerken, maar heeft begrepen, dat dit niet plotseling mogelijk^ zal zijn. In de derde plaats erkent de Regeering, dat de diepe depressie,'waarin de wereld zich bevindt, niet het minst wegens de schrikbarende wanorde, die zij heeft te weeggebracht in het internationaal han delsverkeer, weinig waarborgen biedt, dat de strijd der bedrijven om een plaats in het nieuwe structuurboeld der wereld niet tot een ontijdigon uitslag zal leiden, die aan de behoefte naar een stabieler even wicht in de economische verhoudingen al lerminst beantwoordt, to* onberekenbare schade wellicht voor de bronnen onzer volkswelvaart. Hierin ligt een grond om door het weren van overmatigen import dien strijd te matigen, althans ervoor te waken, dat de belangrijkste deelen van ons productie-apparaat gedurende n»t reorga nisatieproces dat het zal moeten doorma ken, zoovoel mogelijk intact blijft. Doch tevens moet or voldoende prikkel blijven om het bedrijfsleven op te wekken tot de hoogste activiteit om den stroom der omstandighedon to volgen. Ten slotte kunnen naar d<» meening der Regeering handelspolitiek» en andere maat regelen van het buitenland, die oenerzijds de strekking hebben om onze producten bulten de landsgrenzen te sluiten en an derzijds ten gevolge hebben dat op de bin- nenlandsche markt buitenlandsche goede ren tegen prijzen worden aangebodon, waartegen ook bij een zeer ingrijpende ver laging dor productiekosten hier te lande concurrentie uitgesloten'is, niet worden ge- tolereird. Naast andere middelen van ver weer staat de crisisinvocrwet haar in deze ten dienste. Het is op grond van de inzichten die hierboven zijn ontvouwd, dat de Regeering een zeer voorzichtig, doch waar noodlg een doelbewust gebruik heeft gemaakt van naar bij de wet van 23 Dec. 1931 toegekende bevoegdheid toi net tijdelijk treffen van maatregelen ter beperking van. invoer .van goederen. Aan het criterium, dat in den conside rans der wet zelf tot uitdrukking is ge bracht en dat door zijn globale beperking de strekking der bovenaangehaalde be- scnouwing als hjt ware in een formule 3amenvat, n.l. dat contingenteeringsmaat- regelen slechts gerechtvaardigd zijn indien er sprake is van overmatigen invoer, i9 zorgvuldig vastgehouden. Tal van aanvra gen om contingenteering bleken niet geba seerd op moeilijkheden die voortkwamen uit overmatigen invoer en moesten derhal ve ter zijde worden gelegd. Verschillende aanvragen moesten ook worden afgewezen op grond van de over weging, dat de Invoer van die artikelen, svelke als grondstoffen of hulpmiddelen voor nijverheid en landbouw dionen, zoo min mogelijk belemmerd moet worden, om dat zoodanige belemmering de strekking heeff*de productiekosten van de bedrijven te verhoogen en onzen uitvoer te vermin deren. Ook moest herhaaldelijk worden af gezien van contingenteering, omdat er ge- zronde vrees bestond, dat beperking van den invoer een versterking beteekend zou hebben van monopolistische of monopo- loide positiis, re6p. andere oorzaken van prljsversterring zou hebben bestendigd, ten nadeele van de consumenten. Waar wèl werd gecontingenteerd, beeft de regeering er met de meeste zorg acht op geslagen, dat zulks geen prijsopdrijving tengevolge had. Tot nu toe heeft dan ook geen der genomen maatregelen tot prijsverhooging geleid, noch is de prikkel lot aanpassing aan een lager prijsniveau merkbaar ver slapt geworden. Aan ie nota zijn tal van bijlagen toe gevoegd, in verband waarmedo en daar naar verwijzende, de minister nog opmerkiï De invoer is in alle gevallen merkbaar teruggeloopen en het aandeel der binnen- landsche productie in het binnenlandsch verbruik, som9 aanzienlijk gestegen. De af neming der bedrijvigheid is in alle bedrijfs takken, waar contingenteering heeft plaats gehad, niet alleen tot stilstand gekomen, maar heeft ook in de meeste gevallen een gewichtige wending genomen, hetgeen zich in de arbeidsgelegenheid en in den omzet openbaarde. Tot prijsverhooging hebben do contingentciringsmaatregelen in geen go- val geleid; integendeel heeft de algemeeno prijsdaling zich ook t.a.v. die goederen, waarvan de invoer beperkt is, kunnen door zetten. Op den Amersfoortschen straatweg een auto in brand gevlogen. De twee inzittenden verwond aan beenen en aangezicht Plotseling hevig remmen de oorzaak D o Bilt. Maandag heeft in den namid- dag, om kwart na vier, wederom een ern stig auto-ongeluk plaats gevonden op den Amersfoortschen straatweg, ter hoogte van De Pan. Op dat moment naderde uit do richting Huis ter Heide een 16 cylinder ,open-CadiIlac, die zich dus bewoog in dc richting van Vollenhoven; de wagen werd gestuurd door een bekend Utrechtsch auto mobiel-handelaar, naast wlen diens com pagnon gezeten wae. Belde heeren reden den wagen ter beproeving, waartoe zij on geveer een uur tevoren met de auto uit hun garage in Utrecht waren vertrokken. Toen de wagen De Pan naderde, werden zij een auto gewaar, die komende van een rechter zijweg, den Amersfoortschen straat weg wilde opdraaien, met de bedoeling do richting Huis ter Heide In te gaan Bij het zien van die auto heeft de bestuurder van de Cadillac met kracht geremd, om vóór alles een aanrijding met dien anderen wngen te voorkomen, dat krachtig remmen was daarom ook noodlg, wijl de Cadillac op dit oogenblik gereden werd met 110 K.M. vaart en de inzittenden vreesden, dat zon der dit sterke remmen, beide wagens elkan der wel eens konden grijpen. Direct na het aanzetten van de remmen sprong van do auto een achterband, waardoor de bestuur der den wagen niet meer meester was; de auto slingerde over den weg en vloog met hevige kracht tegen een boom op. Deze boom, hoewel van ongeveer 40 c.M. middel lijn en dus wel tegen een goede stoot be stand, werd geheel gespleten en kwam scheof te staan; door de kolossale botsing tusschen auto en boom werd de Cadillac in elkander gedrukt. Vrijwel terzelfder oogen blik geraakte do zware auto in brand. Van De Pan schoot direct hulp toe, even» eens hulp van voorbij-komende automobie len. De bestuurder van do Cadillac zat acn- ter het stuurrad Ingeklemd en moest met geweld van achter het stuurwiel woiden weggetrokken, wat men haastig moést doen, omdat men niet wist wat de gevol gen zouden zijn van den brand in de auto. Met zand ving men dadelijk aan de /lm- men te dooven; inderdaad gelukte 't het vuur meester te worden, zooflat erger d ar mee kon worden verhinder*. De bestuurder en zijn compagnon ir de zaak, bleken ernstig verwond te zijn, hoe wel beiden het bewustzijn behielden. Ei- waren spoedig twee ziekenauto's gerequi- reerd, waarmede de slachtoffers naar het Diaconessenhuis te Utrecht werden ver voerd. De bestuurder van de Cadillac bleef zóó goed bij kennis, dat hij aan een pas- seerend automobilist het verzoek deed. z'n familie in Utrecht te willen geruststellen, opdat deze geen k\ te alarmeerende bericht ton van het gebeurde zou ontvangen. De eigenaar van de Cadillac bleek een zijner beenen op twee plaatsen te hebben gebroken; de knieschijf brak en het dij been daarboven óók. ZUn compagnon kreeg een voet-breuk en een ernstige verwonding aan den mond, eeó scheur in den tong. Ilun beider toestand wa9 gisteravond zéér bevredigend, al zal het wel eenige maanden duren, alvorens zij volkomen her steld zullen zijn. De auto, die uit den rechter zijweg kwam, bleef volkomen ongedeerd. De Inzittenden in dien wagen waren, wat wel zeer begrij pelijk is, geweldig geschrokken. Men mag er versteld van staan, dat dit ernstige ongeluk nog zóó wonderlijk goed is afgeloopen. Zij, die op den weg toeschou wers ervan waren, dachten niet anders, dan dat geen der inzittenden uit den wagen er het leven zou afbrengen,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 9