Agenda BEGROOTING VAN SOEST V erkoopiegee TUINBOUWVEREENIGING AMERSFOORT De crisis drukt nog steeds i 9 1 Het is gelukt haar sluitend te maken zonder belastingverhooging Soest. Bij de aanbieding van dc ge meente- en bcdrijfsbegrootingen aan den Raad schrijven B. en W., dat reeds in vorige jaren het sluitend maken der begrootingen bezwaren opleverde, en de moeilijkheden voor 1933 nog grooter waren. Allereerst door de zorgvollo tijdsomstandigheden, tengevol ge waarvan belangrijke bedragen moesten worden uitgetrokken tot leniging der noo- den van velen. Zoo is een bedrag van GO.OOO geraamd voor steun aan werkloo- ?on, terwijl voorts het subsidie voor het Burg. Armbestuur 6.400.hooger werd geraamd dan in 193?. Nu 37.100. Tegen over eerstgenoemde uitgaaf wordt een rijks subsidie geraamd van IS.000.—Een an dere factor die een belangrijke rol speelde, was de omstandigheid, dat do dienst in 1933 niet kan openen met een voordeclig saldo von een vorige dienst. Voor do begrooting van 1932 was op dezen post nog 23.669.09 uitgetrokken. Ondanks deze moeilijkhedon is het gelukt zonder belastingverhooging een sluitende bcgrooting aan te bieden. Deze is verkregen door op tal van posten te be zuinigen, terwijl de ontvangposten zoo mo gelijk hooger werden geraamd. En ten slot te is beschikt over een bedrag uit de reser ve van 23.933.28. Van enkele maatregelen wordt hieronder gemeld: Verlaging van alle subsidies met 20 Afschaffing vacantictocslagen gemeente-ar beiders. Vermindering rij wiel toeslagen vun 30 tot 20. Verlaging kleedingloelage po litie. Verhaal premièn ziektewet tot ]A deel van de premie. Geen aanstelling schoolarts, waarvoor in 1932 al 3000.was geraamd. Stichting badhuis uitstellen. Geen uitvoe ring van het wegenplan. Verbooging pen sioenpremie gemeenlepersone^l van 2'A tot 0Vi/ (weduwenpensioen). Omtrent dit laat ste voorstel bestaat er in het collego van B. en W. geen overeenstemming. Beschikking over do reserve, die in totaal 71.933.28 be draagt, tot 'n bedrag van 23.933.28. Voor on voorzien is practise!) uitgetrokken 17.922.09. De eindcijfers der bcgrooting bedragen: ge wone dienst in 1932 902.253.54. Voor 1933 951.758.72. Dc kasposten op de beido be grootingen niet in aanmerking nemende, bedragen de eindcijfers voor 1932/653.261.07. Voor 1933 679.97S.60. B. VAN DUINKERKEN GEHULDIGD. Hilversum, 28 November. De heer B. van Duinkerken, halte-chef aan den Soest- dijkerstraatweg, verlaat na ruim 39 jaren den dienst der Nederlandsche Spoorwegen. In verband met dit afscheid had zich uit do reizigers een comité gevormd tot huldi ging van den bij zeer velen populairen spoorman, die dertig jaar zijn laatste func tie aan het kleine station op den spoorwpg naar Utrecht vervuld heeft. En die. aldus prof. F. van der Wielen, die namens voor noemd comité van Duinkerken in een bij eenkomst, Zaterdagmiddag te Hilversum in maison Bakker gehouden, toesprak, ge durende dien tijd op uitnemende wijze de belangen der Nederlandsche Spoorwegen heeft weten te vereenigen met de belangen der reizigers. Prof. van der Wielen bood, nu „de sta tionchef van den Soestdijkerstraatwcg" ge pensioneerd wordt, van Duinkerken een fraaie leunstoel, benevens een enveloppe rnet inhoud aan en daarbij overhandigde spr. een klein album, waarin 'een aantal kiekjes van het Soestdijkerstraattveg-kta- tionnetje alsmede de namen van hen-die tot het afscheidsgeschenk - hadden- bijgo dragen. De heer H. G. Tulp, ambtenaar der N.S., bood een foto aan, waarop van Duinkerken in zijn bekende uniform 6taat afgebeeld. Tenslotte heeft do zoo hartelijk gehul digde van Duinkerken in een korte toe spraak de vele aanwezigen dank gezegd voor de wijze waarop zij hem dezen 'dag onvorgetclijk hebben gemaakt: Hierna was gelegenheid persoonlijk' af-- 6cheid van hem te nemen. Waarvan velen gebruik maakten. EEN NIEUWE ENGENDAALSCHOOL, Soest. Al geruimen tijd geleden heeft het bestuur van de Engendaalschool gelden uit de Gemeentekas aangevraagd voor den bouw van een nieuwe school. Behalve 5 les lokalen vond men het noodig dat ook werd aangebouwd een gymnastieklokaal, tevens dienst doende voor slöjdlokaal, waarvoor een extra uitgave van 9000.wordt gevor derd. B. en W. vonden deze laatste uitgave, in aanmerking nemende de ongunst der tij den, te hoog en zijn in beroep gekomen bij den Minister van Onderwijs, die evenwel het beroep niet ontvankelijk verklaarde. Zoodoende is do gemeente verplicht 71.334.50 beschikbaar te stellen. In deze tij den, die algemeen om versobering vragen, hebben B. en W. nog menigerlei poging in het werk gestold orn een andere oplossing te vinden, door bijv. aan de bestaande En gendaalschool le vergrooten. Maar de ei- schon die hot schoolbestuur daarbij stelde, o.a. aanleg van centrale verwarming, waren zoo hoog, dat tenslotte doze zaak op het doodo punt is gekomen cn B. cn W. voor dc noodzakelijkheid worden geplaatst de ge vraagde gelden too to staan. Do financieele commissie kan zich echter met do voorge stelde begrotingswijziging niet vereenigon, zoodat B. en W. dit advies tevens aan den Raad overleggen. GEORGANISEERD OVERLEG SOEST. Soest. Het niouwo Ambtonarcn- en werk lieden-reglcment eischt een commissie voor georganiseerd overleg. B. en W. bevelen de volgende personen aan: le. A. Edendijk, cn als plaatsvervanger H. van Klooster. 2ó. G. J. Grootcwal en als plaatsvervanger de Nies. Amersfoort. Woensdag 30 Novem ber Blocmendaalschestraat 57, verkoop van een inboedel, 1 uur n.in. Donderdag 1 December. Veilinggebouw Langestraat 109, verkoop van enkele inboe dels. 9 uur v.m. Vrijdag 2 December. Kazerne Bereden Wapens, verkoop van op reform gestelde Rijkspaarden. 11.30 uur v.m. Vrijdag 16 December. Terrein Wagen werkplaats. Verkoop van spoorhout. Dinsdag 20 December. Café „Het Boompje verkoop van heerenhuis Leusder- weg 277 en burgorwoonhuizen Gerrit van Stcllingwerfstraat 1—1517 (8 uur n.m.). Stoutenburg. Dinsdag 6 December. Koffiehuis „De drie Linden". Verkoop van een landbouwerswoning, Emelaarscbenweg B 27. 10 uur v.m. Hoogland. Woensdag 7 December Koffiehuis „de Faam", verkoop van wei- en hooiland. 11 uur v.m. —Woensdag 7 December. Café B. v. d. Hoef, verkoop van weiland. 11 uur v.m. AGENTSCHAP SOEST DER ARBEIDS BEMIDDELING. Soest. Volgens de gewijzigde wet zal de raad een commissio hebben te benoemen als bovenbedoeld. Deze commissie zal bectaan uit een voorzitter en 2 werkgevers en 2 werk nemers. Voor het voorzitterschap bevelen B. en W. aan: K. Lodecsen, J. S. van Duren cn W. F. H. Busch. Voor werkgever (Alphabetisch) W. P. Hil- horst, K. Lam, A. Mulder, C. Sevenhuyzen, F. Spijker cn W. v. d. Velden. Voor werknemer (volgens voorstel arbei dersorganisaties): Chr. Besturenbond 1. A. G.'den Besten en 2e. G. Muts. Moderne Besturenbond: 1. W. van Eek en 2e. L. Kriek. R.K. Werkliedenvereeniging: 1. P. Majocrr 2n 2e. W. J. v. Breukelen. AANKOOP AUTO VOOR HET GASBEDRIJF TE SOEST. Soest. Voor den goeden gang bij het gas bedrijf schijnt een auto noodzakelijk. De heeren Grootewal en De Bruin hebben als deskundigen een onderzoek ingesteld naar een automobiel Whippet Coach met achter deur, waarvan de aanschaffingskosten 550 bedragen. Een rapport daaromtrent is door deze heeren uitgebracht, dat B. en W. aan leiding geeft-tot het advies om deze- auto voor het gasbedrijf aan te koopen. EEN CREDIET VOOR HET GASBEDRIJF TE SOEST. Soest. Sinds eenigen tijd zijn bij het gasbedrijf in huur te verkrijgen gasfornui zen, heetwatredoorstroomapparaten enz. Het gasbedrijf koopt deze fornuizen en appara- en en daarvoor is natuurlijk geld noodig. Om een en ander te kunnen financieren vra gen B. en W. aan den raad een crediet van 9000.-. OOK AL WEER DE TIJDSOMSTANDIG HEDEN. Soest. De tijdsomstandigheden noodza ken B. en W. een afwijzend advies uit te brengen op het verzoek van het bestuur van de afd. Baarn—Soest van de Bond van Ned. Onderwijzers, om voor een plaatsver vangend hoofd der school een extra beloo ning te geven, zoowel bij het Openbaar als Eijzonder onderwijs. J. A, CARP'S GARENFABRIEK. Bedrijfsfilm in „de Valk". Voor do plaatselijke afdcelingen van den R.K. Vrouwenbond en de Nederlandsche Vcreeniging van Huisvrouwen is gistermid dag in „De Valk" een bedrijfsfilm ver toond van J. A. Carp's Garenfabrick te Hel mond. Een inleidend woord werd gesproken door den hoofdvertegenwoordiger van het genoemde bedrijf, den heer J. Fontaine uit Hilversum, die enkele opmerkingen maak te over de katoenproductie, de plantages, de soorten katoen, vrucht, plant, enz. Al hoewel de spinnerij niet tot het bedrijf be hoorde, werden toch enkele bizonderhoden aangehaald. Daarna begon de filmvertooning, waarbij do heer Fontaine dc gevvenschte explicaties gaf. Het ruwe, z.g. één-draadsgaren, is liet uitgangspunt voor het bedrijf. Op het van beperkte afmetingen zijnde projectiedoek werd allereerst een vluchtig overzicht van hot fabrieksterrein gegeven, gevolgd door aankomst en keuring der grondstoffen. Een keuring, die wel bizon der serieus geschiedt! Gefabriceerd wordt dan een 3 draadsmacliinegaren, waarvan wo de eerste bewerking, het gebruik ma ken van dubbelspoolers te zien krijgen. Het daarop aansluitende twijnen is het spinnen op 1 draad uit 3 enkelvoudige draadjes. Verven, bleeken en merccrlsecren zijn de volgende étappes in het productieproces. Door laatstgenoemde behandeling wordt de onuitwi6chbare zijdeachtige glans verkre gen. Na het glanzen volgt het opmaken van het gefabriceorde garen op klossen, spoel tjes, enz. Dan vraagt de verpakking van de verschillende soorten van garens de aan dacht en tonslotte bood deze bizonder dui delijke film nog een overzicht van dc ex peditie, die veel zorg eischt» De bespuitingen op den proeftuin hebben goede resultaten opgeleverd Gisteravond had in een der zalen van hotel De Zwaan de algeroeeno ledenverga dering plaats van de tuinbouwvereeniging Amersfoort, welke geleid word door den heer H. v. d. Knoop. In zijn openingswoord wees deze erop, dat in 1932 de tuinbouw nog steeds in hei teeken der crisis heeft gestaan: er zijn in Amersfoort evenwel bedrijven, welke le vensvatbaarheid hebben getoond. De proef tuin heeft een niet ongunstig jaar achter den rug; de prijzen, welke gemaakt wer den waren beter dan vorig jaar, waardoor een sluitende rekening is verkregen. Door het bedanken van den heer v. d. Waal en het aftreden van den heer Van Straalon Jr. moe6t een bestuursverkiezing plaats vin den. Alvorens hiertoe werd overgegaan, sprak de voorzitter een woord van dank voor het werk, dat de heer v. d. Waal voor do vereeniglng heeft gedaan. In de vaca turo-v. d. Waal werd benoemd do heer J J. Spory; de heer Van Straalen Jr. werd met groote meerderheid van stemmen in zijn functie herkozen. Tot lid van dp kas- commissio werden benoemd de heeren H. Middelburg en Goinga. De begrooting voor 1933, welke was op gemaakt aan do hand van de gegevens uit do practijk van 1932, gaf een totaal aan inkomsten cn uitgaven aan van ƒ5177. De opbrengst van de producten, welke vorig jaar op 4177 w as geraamd, is thans begroot op 3977. De begrooting werd z. h. et. goedgekeurd. De begrooting van 1932 gaf aan inkomsten aan een bedrag van f 5583. De post onvoorzien is op bcgroo ting voor 1933 geraamd op 50. De heer Kalkman deed enkele medo- deelingon omtrent het bezoek aan den proeftuin, dat zeer bevredigend is geweest. In totaal zijn er 13 excursies geweest. De groententeelt op den proeftuin is zeer slecht geweest, evenals die van tomaton. De fruitteelt was daarentegen gunstig. Van de Clapps favorite on de Triomphe dc Vien- ne, waarvan men tezamen 40 struiken had, was de opbrengst 600 (2700 Kg.). Behalve het goede weer hebben ook de regelmatige bespuitingen hieraan belangrijk bijgedra gen. Do vraag is nu: moeien wij nu de aan plant van fruit ambiceren? Fruit is even wel niet een middel om direct uit de crisis to kornen, daar er eenigc jaren voorbij gaan vóór men resultaten heeft. Iets an ders is c,cb_tcr om Jigt staande fruit te ver- Beteren. De beer Kalkman deelde vervolgens me de, dat men een entcursue is begonnen mot 20 deelnemers. De groententeelt om Amersfoort krimpt eerder in dan dat zij toeneemt. De drul- venteelt is voor zoover het de koude teelt betreft, slecht geweest; de prijs was ge middeld 3 H cent lager dan vorig jaar. Do heer v. d. Knoop Jr. betreurde het, dat do rogóoring niet wilde meewerken tot beperking van overmatige invoer van bui- tonlandsch fruit, waaruit 6preker conclu deerde, dat de fruitteelt weer op het derde plan komt. EEN NIEUW MEISJESMAANDBLAD. „Meisjesloven". Half December verschijnt bij de uitgevers Valkhoff en Co., te deze stede de eerste af levering van „Meisjesleven'1, maandblad voor meisjes onder redactie van Willy Pé- tillon. Cissy van Marxveld werkt aan het nieuwe blad geregeld mede; zij vangt aan met een sex'ie: „Brieven van Joop", waarin Joop ter Heul en haar club zullen herleven. Verdere medewerkers zijn: Emmy Belin- fnnteBelinfante, Hans Borrebach, Willy Brcdijk, Willy Corsari, mr. Willem Coops, R. W. DoodewaardGodschalk, H. L. de Hoog, Emmy van Lokhorst, Jet Luber, Wouter Paap, Anna Polak, Céline Schaake- Verkozen, Anke Scrvaes, dr. R. F. de Stop pelaar, W. Tolsma, H. Verstyncn, Marie Verhoeven—Schmitz, Joh. Vis, Maria van Zeggelen, HANDEL EN INDUSTRIE. Kolma-demonstratie bij de firma B. A. van Rnijven en Zoon, Lan gestraat 41. Morgenmiddag wordt bij de firma B. A. van Rnijven en Zoon, Langestraat 41. een z.g.n. Kolma-demonst'ratie gehouden over do bak- en braadpanhen van zuiver Neder- landsch fabrikaat. Gedemonstreerd zullen worden de speciale hoedanigheden der Kolma-stoomers, fluit- melkkokers, wonderovenpannen, frituurpan nen en gaspannen. Het groote voordeel is wel, dat men niet steeds op het bereiden van het eteri behoeft te letten, betreffende aanbranden, enz., daar dit door een bijzon dere fabricatie is uitgesloten. Hoe dit alles mogelijk is, zal de heer Kolma de dames morgen zelf vortellen. Voor nadere bijzonderheden lezo men dc annonco in het nummer van heden. GEREF. GEMEENTE. Naar men ons mededeelt zal Ds. J. Fraan- je uit Barneveld op Donderdagavond a.s. niet optreden voor do Geref. Gemeente in het gebouw 't Sluisje alhier. AANHOUDING. Te dezor stede is een juffrouw aangohou- don ter zake distal van handschoenen en van een geldbedrag. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. 1712 Accountantekantoor Centraal J. v. d Span, Stationsstraat 49. 404 A. M. O., Brederolaan 9. 882 Bast Ant. Corel Dir. N.V. v.h. A. Bast en Zonen, Pasteurstraat 10. 997 Bast Aart Dir. N.V. v.h. A. Bast en Zonen, P. Buyslaan 17. 626 Boog A. W. manufacturen Soesterweg 222a—224. 264 Bronswijk IL van, Drukkerij voor Handel en Industrie J. Tolliusstr. 2. 465 Buiskool Zr. Th. H. J. verpleegstei Groene Kruis, Kamp 33. 904 Centrale verwarming Bureau voor, W. van Keulen, Puntenburgerlaan 73 413 Colder P. Jr. Vert, blikemballage, Ce lebesstraat 11. 497 Coöp. Verbruikerever. Gemeenschap pelijk Belang U.A. Oude Soesterweg 120 Secr. Hobbema6traat 20. 1012 Drogisterij „De Aspirin", Woestijger- weg 143. 566 Drie en Zonen C. van, Boom- en Plantenkweekerijen Tuinarchitectuur Isseltscheweg 26. 842 Dijk J. M. F. A. van, Radio Lab. Huy- genslaan 20. 272 „Faina" N.V. Chem. Pharmaceutl- sche Praeparatenfabriek, Kleine Kop pel 39-40. 1453 Gent N.V. Bouw- cn Aannemersbe drijf v.h. Jac. van Hoogeweg 111. 406 Grijzen A. G. W., pianostemmer en reparateur Dupontplein 1. 312 Helleman Ir. T. N. Ver. van Gebrui kers van Stoomketels en Kracht- werktuigen L'trechtscheweg 135. 399 Heins Th. J., Tandtechnisch Labora torium H. van Viandenstraat 9. 1563 Hitzei P. A., Krankeledestraat 10. 311 Hoog M. de Directiekeet Bankastraat 366 Jogchem J. Westsingel 17. 900 Kok's Brandstoffenhandel en Electr Anthracietbrekerij Soesterweg terrein Ned. Spoor. (Kantoor 7—12 131/*18.) 98 Koops Jzn. J. O. adj. inspecteur Rot terdamsche Onderl. Mij. van Levens verzekering te Rotterdam, Vlasakker- weg 58. 602 Lennep Jhr. A. van l6te lult. veld art. Korte Bergstraat 11. 112 Lin6choten W. C. arts Soesterweg 329. 506 Marpè Ernst P. Vertegenw. van bui- tenlandsche fabrieken van Marnix- laan 76. 129 „Moor" N.V. de, directeur F. J. Ver- wer; wijn, gcdistellcerd en sigaren, Langestraat 8. 234 Otto J. J. Directeur N.V. Farbwerk Amersfoort Fred, van Blankcnheym- straat 31. 776 Pels-Rijckcn Ir. J. W. G. Prins Fre- deriklaan 6. 473 Ploeg P. van der Electrische steen houwerij; handel in alle soorten na tuursteen, grafwerk, bouwwerken, Leusdorweg 130. 422 Ronhaar Dr. J. H. lecraar M. O. Ber* nulfusstraat 41. 773 Schoo A. J. arts off. v. gezondheid 2e kl. Zwaanstraat 24. 612 Sprakclaar M. van vlceschhouwerij Woc6tijger\veg 137. 453 Westerik J. W. „Het Warenhuis", Ijzerwaren, gereedschappen, hulsh. artikelen, lood- en zinkwerk, electro- technisch Bureau Soesterweg 220. 734 Woerdman M. Huishoudelijke artike len, Utrcchtschestraat 44. 969 Zwolsche aardappel-, groenten- en fruithandel, Hellestraat 6a. DE WINEFA. Nog iets over de Winela- bonnen, Op het Winefakantoor, Kamp 29, zijn reeds door verschillende Amersfoorters een aantal Winefa-bonnon ingeleverd, welke zijn ingevuld op dc voorgeschreven wijze. Som migen hebben inderdaad al een vrij groot aantal malen liet woordje Winefa in hot hokje geplaatst. Bij het bestuur kwamen eenige klachten binnen over winkeliers, die blijkens de ervaring liever geen bonnen geven aan hun klanten. Dat is een groote fout van die winkeliers. Behalve dat ze zich door deelname aan de winkelweek hebben verplicht, bij iedcren gulden aankoop een bon te geven, doen ze zich zelf nog schade, omdat de klanten naar hun collega's gaan, die wel bonnen geven. Het publiek heeft er recht op en kan bonnen cischen. Bovendien is een nieuwe attractie toegevoegd, waar door ook zij, die niet kunnen schrijven, toch kansen hebben op een der mooie prijzen. Want er zijn extra prijzen beschikbaar ge steld voor hen, die het grootst aantal bon nen inleveren, zoodat b.v. iemand met lu bonnen, die op elke bon 50 maal het woordje Winefa invult, reeds 500 woordjes heeft. Die wint het dus van iemand, die op twee bon nen ieder 100 woordjes heeft geschreven. Hot is dus van belang, dat het publiek in dc winkels vraagt om de bonnon en iedere klacht over het niet uitreikon van bonnen op liet kantoor der Winefa ter. kennis brengt van het bestuur. JDe winkelweek duurt tot en met. 5 December on de bonnen kunnen tot 7 Dec. wonion ingeleverd, BOSCHBOUWCURSUS. Naar wij\$rhemen zal de boschbouwcur- sus van do Ned. Heide Maatschappij te de zer stede, alsnog kunnen doorgaan. BURGERLIJKE STAND. M November. Geboren: Johanna Maria, d. v. Johan nes Antonius Alphonsus van Vlijmen on Alida Maria Ouwendijk; Antonius Herma- nus, z. v. Marcus van Wijk en Johanna Maria Leenes; Johanna Petronella, d. v. Henricus van den Bosch en Margaretha Maria van Hamorsveld. Overleden: Arend Eijkol, oud 64 jaar, echtgenoot van Fennechicn Kruize; Hen drik Lubertus Zwiera, oud 2 maanden. l) agel Ij k s: City Theater. Westsingel 7. Vertooning van „Bin Lied, ein Kuss, ein Atadcl." Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo- ining van „Alaska aan do Rln Grand" en „Vijftig vadem diep." Museum Flehite, Westsingel, (Uitgezon derd des Zonaags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Thcos. Vcreeniging, Regentcsselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurbuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24 Vredcsbibiiotheek, Arnherascheweg 50 1 Leeszaal Handelsregister, Arnb. weg 23. 19 Nov. Lm., i Dec. Soc. „Concordia," Ten toonstelling van schilderijen door A. van Weeze! Errens (dagelijks 105 uur). 19 Nov.—10 Dec. N.V. Sierkunst, Utrecht- scheweg, tentoonstelling van portretten en andere werken van Sicrk Scbrdder (9 uur v.m.—8 uur n.m.). 29 Nov. Volksgebouw. Vertooning van vak films betreffende straten- en wegenbouw. 7y, uur. 29 Nov. Theosof Loge. Amersf. Kunstkring Voordrachtavond van Iris Zeilinga—Doode- heefver. over: „8.100.000 M3. zand" van AL Revis. 8 uur. 30 Nov. Theosof Loge. Experimenteel- séance van den heer en mevrouw L. G. Roos—Hallenslebon. 8J-, uur. 30 Nov. De Valk. Ned. Chr. Reisvereent- ging. Filmavond over Beleren. 8 uur. 30 Nov. Eben Haézer. Ned. Werkliedenver bond „Patrimonium", lezing ds. S. J. Popma over: „De Bergrede." 8 uur. 1 t/m. 3 Dec. Fa. Vroom cn Dreesmann. Voorstellingen van het marionetten-theater „do Olljftack" (van 2 uur n.m. af). 1 Dec. Café d'OranJeboom. Ledenvergade ring Vereeniging tot Bevordering der Bijen teelt. T/, uur. 2 Dcc. De Valk. Feestavond Chr. Gymnas- tiekver. „Wilhelmina." 7% uur. 2 Dec. Nieuwe Kerk. Evong. Maatschappij. Samenkomst ter verlevendiging van het Protestantscb bewustzijn. 8 uur. 8 Dcc. Remonstr. Kerk. Ned. Protestan tenbond. Lezing dr. W. Banning over; „Dd strijd der generaties." 8 uur. 10 Dcc. Do Valk. Uitvoering mondareor- deon-veroeniglng „Door Vriendschap Ver bonden." 8 uur. 10 Dec. Dansschool Klaassen. St. Nicolaas- bal. 12 Dec. Theosof. Loge. Genootschap Ne derland—Frankrijk. lezing mad. E. Laugel over: Georges Duhamel, sa vie, son ouevie." 8 uur. 12 Dec. De Valk. Openbare vergadering S.D.A.P. Spreker de heer J. W. Alattbilsen over: „Rusland." 8 uur. 13 Dec. Theosof. Loge. Soefi-orde. Lezing H. J. Kerbert over „Universeels Religie." 8 uur. 11 Dec. Volksgebouw. Openbare vergade ring van dc Vrijdenkersvereniging „De Da geraad", spreker A. L, Constandse over; „Oranje, de kerk en de vrije gedachte". - 8 uur. 16 Dec. Restaurant Princess. R.-K. Han dels. en Kantoorbedienden, lezing van mej. A. Vleugel over „Het loonvraagstuk en da arbeidstijd van de vrouwelijke bedienden." 8Y, uur. 18 Dec. Soc. „Concordia." Joodsche Ver eeniging „Nut en Genoegen." Lezing E. As- scher. Amsterdam, over: „Levensschetsen van Maimonides." 8 uur. 27 Dec. City-Theater. Kindermiddag door 't NuL 2'/s uur. UTRECHT. 29 Nov. Stadsschouwburg. N.V. Italiaan- sche Opera, opvoering van „Carmen." 8 uur. 30 Nov. Tivoli. U.S.O.-abonneraentscon- eert. 8 uur. 30 Nov. Stadsschouwburg. Ver. Rotterd. Hofsta itooneel, opvoering van „Mata-Hari." 8 uur. 2 Dec. Stadsschouwburg. N.V. Arasterd. Tooneelverccniging, opvoering van *Hot Chineesche Landhuis". 8 uur. 3 Dcc. Stadsschouwburg N.V. Het Schouw- tooneel, opvoering van „Het raadselachtige Huis" (abonnement) 8 uur. JS i IA I tf BAARN. 17 Nov. t/m. 15 Dec. Lyceum. Tentoonstel ling van schilderijen, aquarelllen en grafiech werk van verschillende kunstenaars (104 uur: Zondags 1!,—i uur). 29 Nov. Musis Sacrum. Gezelschap Ver- kade, opvoering van „Dc moordzaak York." 8 uur. ZEIST. 9 Dec, Concertzaal Figi N.V. Het Schonw- tooneel, opvoering van „Dc opgaande zon'' (volksvoorstelling) TA uur. 16 Dec. Concertzaal Figi „Gezelschap Saalborn, opvoering van „Z. M. Hot Publiek" 8 uur. OMREKENINGSKOERSEN. f Off. Not Niet OH. 28 Nov. 29 Nov. 12 unf 7.96% 7.94% 59.12 59.12 1 Parijs 9.733/, 9.73% 1 Brussel 34.46% 34.46 Zurich 47.85% 47.85 Kopenhagen 42— 41.80 Oslo 41.25 40 90 43.40 43.30 1 New-York 2.48», 2.48% 1 Milaan m 12.72 12.69 Medegedeeld door 'de Rotterd. Bankv«r»eab

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 11