VIJFTIENDE LUSTRUM DER RIJSCHOOL is Agenda Marktberichten HERDENKINGSREDE VAN KOLONEL FABIUS Waardeering voor het werk van overste Van Reede MEVROUW IN GESPREK MET 336 CHR. REISVEREENIGING STADSNIEUWS Fraai huldeblijk aangeboden namens officieren en oud=officieren der bereden wapens in ons land en in Indië Hedenjnorgen is onder zeer groote be langstelling in de manege van de Rijschool aan den Heilig mbergerweg alhier het vijf- en zeventig-jarig bestaan van onze rij school herdacht. In dc manege bevinden zich de eigenlijke rijschool, het cavalerie- puardendepót en de School voor reserve- officieren der cavalerie. Onder de aanwe zigen merkten wij o.m. op onzen burge meester, Mr. J. C. Graaf van Randwijck. generaal-majoor H. G. Winkelman, com mandant der IVe divisie, gcneraal-majoor M. Ridder van Rappard, inspecteur der artillerie, kolonel H. A. C. Fabius, inspec teur der cavalerie, tevens commandant der lichte brigade, kolonel J. H. G. Kappellioff, inspecteur der Koninklijke Marechaussee, de oud-directeuren der rijschool, Baron van Oldenneel en Baron Rengers, alsmede ver schillende officieren der bereden wapens alhier, waarvan velen met hun dames. Te 11 uur werd de vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, luitenant-kolonel De Jonge van Ellemeet, binnengeleid, die zich opstelde tegenover den directeur der rij school, luitenant-kolonel J. H. van Reede, waarna hij de gelukwenschcn aanbood van H.M. de Koningin. Vervolgens deelde hij mede, dat het H.M heeft behaagd luit.-kol. Van Reede te benoemen tot ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw en de zilve ren medaille der Oranje Nassau Orde met de zwaarden alsmede de bronzen, resp. toe te kennen aan den wachtmeester Van Mier- lo en den remonterijder 1ste kl. Versterre. Vervolgens sprak kolonel Fabius, onder wiens gezag dc rijschool staat, de volgende rede uit: „Officieren, onderofficieren, korporaals, remonterijders, adspirant-kornclten cn hu zaren. Op dezen gedenkwaardigen dag, dat de Rijschool haar 75-jarig jubileum viert, zul len de woorden van den vertegenwoordiger van H. M. de Koningin een onvergetelijken indruk op U hebben gemaakt. De hooge eer, die de Koningin de Rij school heeft bewezen, wordt door ons allen op den hoogsten prijs gesteld, zij is voor ons het bewijs van groote waardeering voor den arbeid, die hier wordt verricht. Uit deze Koninklijke belangstelling blijkt, dat de rij- en africhtingskunst als een groot legerbelang moet worden beschouwd. Ik wensch de Rijschool met dezen dag geluk, spreek als Inspecteur der Cavalerie rle beste wenschen uit voor dc toekomst voor de blijvende bevordering van de rij kunst in het Nederlandsche leger, waarvan de zorg mij ambtelijk is toevertrouwd en dank U allen voor do trouwe toewijding, waarmede gij Uw taak verricht." Kol. Fabius hechtte ten slotte de onder scheidingsteekenen op de borst van dege nen die deze heden hebben ontvangen, waarna de muziek der Huzaren het Wil helmus speelde. Overste van Reede verzocht in zijn dankwoord den vertegenwoordiger der Ko ningin aan H.M. de verzekering te willen geven van de verknochtheid van de ge- heele rijschool aan het Kooninklijk Huis cn Haar den dank over te brengen voor de belangstelling op dezen dag. Na afloop van deze plechtigheid in de manege der rijschool verzamelden de aan wezigen zich in dc versierde gymnastiek- en schennzaal van de rijschool. Inmiddels zijn ook de luitenant-generaal Jhr. Roell, commandant van het veldleger en de luite nant-generaal Scyffardt, chef van den ge- neralen staf, door den directeur der rij school ontvangen. De minister van defen sie, die tot zijn leedwezen bij deze herden king niet aanwezig kon zijn, liet zich ver tegenwoordigen door kolonel Fabius, in specteur der cavalerie. Alvorens kolonel Fabius zijn herden kingsrede uitsprak, wijdde de luit.-kolonel Van Reede eenige woorden aan de nage dachtenis van de twee ontslapen directeu ren, den generaal-mujoor van Bunnania Rengers en den luii.-kol. Erzelj, waarna alle aanwezigen zich een wijle van hun ze tels verhieven. o u Herdenkingsrede van kolonel Fablns. Na een woord van welkom en dank te hebben gericht tot den vertegenwoordiger van H.M. de Koningin en do autoriteiten, drukt kolonel Fabius er zijn spijt over uit, dat door de tijdsomstandigheden een luis terrijk feest niet mogelijk was. Hij meent echter, dat de Rijschool die manifestatie naar buiten niet zoo zeer behoeft, de goede naam van de Nederlandsche rijkunst is overbekend en de ruit, die bij het 70-jarig besiaan, als geschenk werd aangeboden, verkondigt blijvend aan allen den hip- pischen roem van onze officieren, die hun ne opleiding aan de Rijschool genoten. Na op het belang van de rijkunst te heb ben gewezenj vertelt spreker een en ander uit het boek van den Kapitein Steenkamp „de Nederlandsche Rijscholen", van den eersten directeur, den kolonel Von Hugue- nin, dio van 18571888 eerst chef alleen, later instructeur en van 1871 of directeur was. Zijn gaven als instructeur en ruiter worden naar voren gebracht cn geroemd. Vervolgens deelt kolonel Fabius fheerdere bijzonderheden mede over de' riimethodo van den Kolonel Ypey, die een uitstekend ruiter was en een schilderij te paard. Ilij wijst daarbij op de verschillen van toen en nu, van de oudo school, die met hulpteu gels en veel terugwerking arbeidde en van dc nieuwe school, waarbij de vrijheid van hoofd cn hals als een der eerste voorwaar den wordt beschouwd voor de africhting van een bruikbaar paard in alle omstan digheden. Alvorens tot de nieuwe school over te gaan vermeldt hij met namen nog enkele ruiters uit de oude school, die geenszins alleen manege-ruiters waren o.m. Blauw, Erzey en Metelerkanip, de twee eerste een sieraad in het jachtveld, de laatste een on zer bekendste renruiters. De nieuwe school begon in 1907 onder den toenmaligen Ritmeester Baron Van Ol denneel, die de beginselen van de vrije hals reeds sedert 1901 in toepassing bracht, toen het boek van de comte Raoul de Goutaut Biron „Dressage k la longe et a 1 obstacle voor hem een openbaring werd. Van Baron Van Oldenneel werd gezegd, hoe hij zijn leerlingen wist te boeien door woord en voorbeeld. Op de woorden van bijzondere waardeering aan den Generaal- Mnjoor Van Oldenneel gewijd, volgde een luid handgeklap voor dezen nestor, die on geveer even oud is als de Rijschool. Tegen den Ritmeester Jhr. Godin de Beaufort werd een bijzonder woord van dunk gesproken voor zijne bijzondere ver diensten, als springmeester, jagermccster, gymnastiekmeester, schermmeester en zwemmeester, dc man, die durf en élan in zijne leerlingen bracht. Extra vermeld werd vervolgens de Ma joor b. d. Van Gellicum, die lang voor hij aan de Rijschool kwarn een voorbeeld on een vraagbaak was en bleef voor de jon gere officieren bij het terreinrijden eri het springen. Na het weder in werking stellen van do Rijschool te hebben gemeld na afloop van de mobilisatie onder den kononel Grond- hout en nadat spreker gewezen had op de groote moeilijkheden, om goede school- en springpaarden voor leerlingen opnieuw to vormen, werden enkele waardeerende woorden gesproken tot den kolonel Baron Rengers, die niet alleen als manege-ruiter, doch ook bij de zwaarste jachten altijd een voorbeeld was voor de jongeren. Daarna richt spreker zich tot den legen- woordigen directeur, die hij huldigt voor zijn bijzondere gaven op het gebied van rij- en africhtingskunst, het samenstellen van nieuwe voorschriften, hetgeen een bij zonder moeilijk werk is en diepgaande stu die vereischt, studie over de psychologie van man en paard, de anatomie en de bio logie. Hij roemt hem als een der besten uit dit 75-jarig tijdperk, in wie vele der beste eigenschappen van zijne voorgangers ver- eenigd zijn en dankt hem en zijne instruc teurs en allen, die hem trouw ter zijde staan en die met hem hunne beste krach ten geven om de jongeren het werkelijke rijden te leeren, het mooie Iersche paard voor het militair gebruik africhten en de spes patriae opleiden voor de schoone roe ping van reserve-officier. Kolonel Fabius deed vervolgens nog mededeeling van het binnenkomen van een telegram, waarin H.M. de Koningin-Moeder Haar gelukwcnschwensclien met het feest der rijschool aanbood, hetgeen met luid applaus werd begroet Aanbieding van een huldeblijk. Nadat hij hiermede zijne ambtelijke rede had volbracht, ging spreker verder als voorzitter van de commissie van aanbie ding van een huldeblijk namens de bere den officieren en oud-officiercn van dc Kon. Ned. Landmacht en hot Kon. Ned. Oost-Ind. Leger. Deze commissie bestond verder uit den luitenant-kolonel Dc Man, "toegevoegd aan den Inspecteur der Artillerie, den majoor De Waal, van het He Regiment Huzaren, alsmede den ritmeester-adjudant Mathon, als secretaris-penningmeester. Het aangeboden huldeblijk is een groote bronzen lierinneringsplaat met het borst beeld van den luitenant-kolonel Van Reede en een toepasselijk bijschrift cn versierd met de wapens van Haarlem, Venlo en Amersfoort, dc plaatsen, waar achtereen volgens de rijcursus en later dc rijschool is gevestigd. Deze plaat is buitengewoon kunstvaardig ontxvorpon door de bekende kunstenaresse Mejuffrouw G. Rueb, die het borstbeeld van den luitenant-kolonel Van Reede voortref felijk geboetseerd heeft. De N.V. Koninklij ke Begeer bracht dit ontwerp in brons over. Een woord van bijzonderen lof werd aan Mejuffrouw Rueb gewijd. Van het borstbeeld is een penning gesla gen, die als „dressuur medaille" door den directeur van de Rijschool mag worden aangeboden aan hen, dio uitmunten op het gebied van de rij- en africhtingskunst. Van de stichting is door de Firma Be geer een schoone oorkonde vervaardigd. Aan den vertegenwoordiger van de Ko ningin werd als herinnering, een medaille aangeboden. Maar zoo vervolgde spreker, gij luitenant- kononel Van Reede kunt moeilijk Uzelf ecne medaille geven en nochtans hebt gij daar recht op. Wij zochten dus naar een middel, opdat gij de eerste zoudt zijn, die uit handen van uw inspecteur dc dressuur-medaille zoudt ontvangen. Ik bied U namens de schen-. Voor Bestelling van de allerfijnste BOTERLETTERS» GEV. SPECULAAS enz. Voor Postpakketten uiterlijk t.m. Zondag 4 December. Uwe gewaardeerde orders gaamc tegemoet ziende, waarvoor uiterste zorg steeds zal worden besteed. Aanbevelend, GROENHUIZEN—SCHATORJÉ. Utr.weg 53. Tel. 336. kers van het huldeblijk, deze medaille in groot formaat aan, waarvan gij do eenige bezitter zult zijn. Deze medaille in het formaat van het borstbeeld op de bronzen plaat, aan de achterzijde met toepasselijke woorden van aanbieding, werd met groote geestdrift der toehoorders uitgereikt. Ten slotte werden boeken voor de bi bliotheek aangeboden door verschillende schenkers, waarna spreker met woorden van dank eindigde met een '..Leve de Rij school!" Overste Van Reede gehuldigd. Vóór de officicele herdenking van het 15-jarig bestaan der Rijschool had heden morgen in de manege dezer school een een- \oudige plechtigheid plaats, namelijk de huldiging van den directeur, luitenant kolonel J. II. van Reede en diens cchtgo- nootc. Het geheele personeel der rijschool was in de manege opgesteld, terwijl ritmeester D. A. Carnerling Helmolt namens alle aan wezigen den directeur toesprak. Hij wenschte ovorste Van Reede geluk met het 75-jarig bestaan van de rijschool, welke in het leven is geroepen ter bevordering van de rijkunst en ten bate van paard, leger en vaderland. Do rijschool staat of valt met haar directeur; overste Van Reede, de tegenwoordige rijschool staat met u! Uw naam is onafscheidelijk aan dc school ver bonden; bijna een derde deel van haar ge heele bestaan is u eraan verbonden ge weest, hebt, u uw uitstekende gaven en beste krachten gewijd. Honderden hebben uw lessen genoten en uw rljkunstige be ginselen in zich opgenomen; zij hobben uw beginselen uitgedragen naar het buitenland en naar onze koloniën. Spreker bood den overste Van Reede hierna een groote bloe menhulde aan, welke hij hoopte, dat overste Van Reede wilde aanvaarden als uiting van de gevoelens van het personeel der rijschool van hoogachting voor den persoon van den directeur en eerbied voor diens rijkunstige begrippen. Spreker hoopte, dat overste Van Reede nog vele j^fjen directeur der rijschool zal mogen zijn. Vervolgens sj^rak ritmeester Camcrling lïelmolt eenige waardeerende woorden tot mevrouw Van Roede, die hij als een der beste amazones in den lande schetste. Zij kreeg uit. handen van het dochtertjo van een der officieren evoneens een bloemen hulde. Tenslotte vestigde spreker de aandacht op het werk van de beide vorige directeu ren der rijschool, waarna aan de gedenk platen dezer beide hoeren een lauwerkrans rnet linten in de nationale kleuren werden gehangen. Met een driewerf hoera voor de rijschool werd deze huldiging beëindigd. Overste Van Reede dankte, mede namens zijn cchtgonoote, voor deze sympathieke huldiging, waarbij hij er allereerst op wees, dat een directeur niets is zonder de hulp van zijn personeel. Met personeel heeft voortdurend zijn beste krachten aan de rij school gegeven. Spreker is er trotsch op, dat de rijschool steeds beschouwd wordt als een centrum van koningsgezindheid. Tenslotte dankte hij voor de hartelijke wijze waarop zijn echtgenoote en hij zijn ontvan gen. CHR. GYMNASTIEKVEREENIGING JAHN. Feestavond In „Eben Haëzer". Sinds het bestaan dezer vereeniging, Augustus 1928, was nog rummer een feest avond gehouden met de ouders van leden. Door het bestuur was een en ander reeds besproken en besloten, dat deze avond zou w orden gehouden op Dinsdag 29 November. Dinsdag j.l. had bedoelde avond plaats in dc groote zaal van Eben-Haëzer. Deze was zéér goed bezet en velen hadden aan de uit- noodiging gevolg geven. Om 8 uur opende de voorzitter, de heer Th. Ziedses des Plantes, liet zingen Psalm 84 3 en ging voor in gebed. Daarna werd een keurige openingsrede uitgesproken, zet te daarbij uiteen het doel van dit bij elkan der zijn, alsmede den band welke hierdoor onderling zou worden gelegd. Een bewijs, dat deze rede insloeg, was af te leiden uit het daarop aansluitende applaus. Na het uitspreken der rede gaf de voor zitter de leiding, voor het verdere gedeelte van den avond, over aan den heer K. F. Liethof. Evenals op de j.l. gehouden leden vergadering, werd onder zijn leiding een goed verzorgd programma, vlot afgewerkt. Het was den aanwezigen aan tc zien, dat zo zich flink amuseerden. Ook had een verloting plaats. Aan het einde van den avond heeft de secretaris, de heer P. Kramer, dank ge bracht aan allen, die op eenigerlei wijze tot liet welslagen hadden bijgedragen. VOOR DE FEESTDAGEN! Zeeuwsche Oesters „Imperial", dit jaar extra mooi, extra voordeelig, all één: Utrechtschestr. 40. GLASTRA. Telef. 9*2. TIJDIG BESTELLEN S.V.P. AUTO EN TRAM IN BOTSING. Op den Utrechtscheweg. Gisteren heeft op den Utrechtscheweg een aanrijding plaats gehad tusschen een van de Lichtenberg komende vrachtauto en een tram, die uit de richting Zeist naderde. Do auto werd aan dc achterzijde door de tram geraakt en regen een boom in elkaar gedrukt. Persoonlijke ongelukken bleven achterwege. Do oorzaak der aanrijding moet gezocht worden in het feit, dat de bestuurder der auto meende nog juist de irambaan te kunnen passeeren. Do tram werd licht beschadigd. Procesverbaal zal tegen den bestuurder der vrachtauto worden opgemaakt. WERKLIEDENVERBOND „PATRIMONIUM". Spreekbeurt ds. Popma. In het gebouw „Eben Haëzer" had gis teravond een druk bezochte vergadering plaats van de afdoeling Amersfoort van het Nedorlandsch Werkliedenverbond „Patri monium", waarin ds. S. J. Popma, predikant bij de Gereformeerde Kerk alhier, een be spreking hield van „De Bergrede", welker veelzijdige moeilijkheden door den spreker op duidelijke wijze werden uiteengezet en verklaard. Hierbij werd o.a. naar voren ge bracht, dat de Bergrede de kern vormt van het Christendom. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Filmavond In de Theosofische loge. Morgenavond zal door de Natuurhisto rische vereeniging alhier een vertooning worden gegeven van de film „Van bol tot bloem", welke naast een overzicht van do bollencultuur ook een beeld geeft van het eroeiproces der bloembollen. Deze filmver- tooning is ook voor andere belangstellen den dan leden der vereeniging toeganke lijk. KALENDERS. Van de N.V. Levensverzekeringmaatschap pij „Utrecht", gevestigd te Utrecht ontvin gen wij een practische wandkalunder voor 1933. Deze maandtabel laat voor iederen dag enkele beknopte aanteekeningen toe, zoodat er vooral op kantoren een nuttig gebruik van gemaakt worden kan. Bovendien kan de kalender dadelijk „in dienst treden", aangezien dc maand De cember van het loopende jaar eveneens op genomen is. BURGERLIJKE STAND. 30 November 1932. GEBOREN; Johanna Adriana Maria, d. v Arie van Beek en Mietje Hilhorst; Coen- raad, z. v. Dartele Roelof ten Hoeve en Laurenza Johanna Schinkel. GEHUWD: Aart van Putten en Geertrül- da. Evelina Polhom: Marten Elevcld en Elisabeth Koops; Evert van Eseen en Ma ria Johanna Tommei. OVERLEDEN" Dominicus Franciscus van der Velde, oud 54 jaar, echtgenoot van Adriana Maria Berg; Andries van Doornik, oud 12 dagen. 19 Nov. t.m. 4 Dec. Soc. „Concordia." Ten toonstelling van schilderijen door A. van Weezei Errcns (dagelijks 105 uur). 19 Nov.—10 Dec. N.V. Sierkunst, Utrecht scheweg, tentoonstelling van portretten en andere werken van Sierk Schrüder (9 uur v.m.8 uur n.m,). 1 tl ra. 3 Dec. Fa. Vroom en Dreesmann. Voorstellingen van het marionetten-theater „de Olljftack" (van 2 uur n.m. af). 1 Dec. Café d'Oranjeboom. Ledenvergade ring Vereeniging tot Bevordering der Bijen teelt. 7% uur. 2 Dec. De Valk. Feestavond Chr. Gymnas- tickver. „Wilhelmina." 7% uur. 2 Dec. Nieuwe Kerk. Evang. Maatschappij Samenkomst ter verlevendiging van het Protestantsch bewustzijn. 8 uur. 2 Dec. Theosof. Loge. Natuurhistorische Vereeniging. Vertooning van de film: „Van bol tot bloem." 8 uur. •i Dec. Rernbrandtheater. V. V. S. U. Ver tooning Russische film „Kiew in vlammen." 10 uur v.m. 8 Dec. Remonstr. Kerk. Ned. Protestan tenbond. Lezing dr. W. Banning over: „De strijd der generaties." 8 uur. 10 Dec. De Valk. Uitvoering mondareor- deon-vereeniging „Door Vriendschap Ver bonden." 8 uur. 10 Dec. Dansschool Klaassen. St. Nicolaas- bal. 12 Dcc. Theosof. Loge. Genootschap Ne derland—Frankrijk, lezing rnad. E. Laugel over: Georges Duhamel, sa vie, Bon ouevie." 8 uur. UTRECHT. 2 Dec. Stadsschouwburg. N.V. Amsterd. Tooneelvereeniging, opvoering van „Hst Chineesche Landhuis". 8 uur. 3 Dec. Stadsschouwburg N.V. Het Schouw- tooneel, opvoering van „Het raadselachtige Huis" (abonnement) —8 uur. 4 Dec. Stadsschouwburg. N.V. Het Schouw- tooneel, opvoering van „De Meid." 8 uur. 15 Dec. Gebouw voor K. en W. Uitvoering van het Utrechtsch Kamerorkest. 8 uur. BAARN. 17 Nov. t/m. 15 Dec. Lyceum. Tentoonstel ling van schilderijen, aquarelllen en grafisch werk van verschillende kunstenaars (104 uur; Zondags 1%—4 uur). ZEIST. 9 Dec. Concertzaal Figi N.V. Het Schouw- tooneel, opvoering van „De opgaande zen" (.volksvoorstelling! 7% uur. 16 Dcc. Concertzaal Figi „Gezelschap Saalbom, opvoering van „Z. M. Het Publiek" 8 uur. Lezing met lichtbeelden van den heer Max Gerisch over de Beiersche Alpen In de groote zaal van De Valk hield de heer Max Gerisch van de Reichsbahn-Zen- trale für Dcutsches Reiseverkehr te Rotter dam, voor de afdeeling Amersfoort der Ned. Chr. Reisverceniging een voordracht over de Beiersche Alpen, waarbij hij aan de hand van een serie uitstekende lichtbeelden en enlcelo filmopnamen een cn ander vertelde over een reis van het Bodenmeer naar de Zugspitze. Nadat de aanwezigen gezamenlijk een vers van Psalm 95 hadden gezongen om de afdeelingsvoorzitter, Ds. Gerritsen, was voor gegaan in gebod, ving de heer Gerisch zijn betoog over deze mooie reis aan. Hij wees allereerst op de groote uitge strektheid van het Bodenmeer, en zijn otti» geving, waarbij hij o.m. de aandacht vestig de oup de stad Friedrichshafen, waar Graf Zeppelin werd geboren en waar hij ook zijn eersten tocht aanving met het bestuurbare luchtschip. Noch Friedrichshafen, ncjch de Beiersche stad Lindau aan het Meer van Constanz dragen een bergachtig karakter. Wanneer men evenwel meer Oostwaarts gaat komt men al spoedig in Immenstadt en het Allgau, het centrum van de zuivelfa- bricage, dat beschouwd wordt als de valspoort naar de Alpen en als wintersport plaats. Een zeer bekende plaats in dit ge bied is ook Oberstdorf, van waaruit mon schitterende wandelingen kan ondernemen naar het Freiberger meer, het Wilde Martnle of naar de pyramide van de Hochvogol. Een uitgangspunt voor bezoeken van de uit his torisch zoowel als uit bouwkundig oogpunt belangrijke Beiersche koningskasteelen ia vooral Füssen. Van deze kasteelen noemde de heer Gerisch o.a. Neuschwanstein, „do trotsche vesting", welke op een 80 meten hooge rots is gebouwd cn geheel in Ro« maansche stijl is opgetrokken en voorzoo-» ver het zijn aanleg betreft, sterk doet herin* neren aan de Wartburg in Thüringen. Een ander fraai koningskasteel is de ge-» restaureerde Hohenstaufenburcht Hohon* 6chwangau, terwijl het kleinste van allé kasteelen is het slot Linderhof, dat verrei weg het mooiste en sierlijkste is. Dit is een rococo-slot van bijzondere schoonheid. Ver volgens bracht spreker ons in het zeer be kende Oberamrnergau, dat een zoo groote bekendheid heeft gekregen door de passie spelen, welke er om de 10 jaar worden ge houden, om daarna via het klooster Ettal naar het niet minder bekende Garmisch Partenkirchen te gaan, dat zoowel 's zomers als 's winters een kuuroord bij uitnemend heid is. Van Garmisch kan men per ka belspoorweg op Duitschland's hoogste -berg, do Zugspitze, komen. - - Het is vooral dit deel van de voordracht, dat door de prachtige lichtbeelden zoo bij zonder dc aandacht der aanwezigen trekt. Spreker vestigde hier nog de aandacht óp het feit, dat men na de eleclrificatie in V/i uur van Garmisch-Partenkirchen naar München kan komen, waardóór het moge lijk is in één dag van München heen en terug naar de Zugspitze te gaan. Tenslotte werd op het witte doek nog een kort be zoek aan München gobracht mét haar prachtige museu, het Hofbrauhaus en de Frnuenkirche. Een spontaan applaus was de dank voor deze mooie voordracht van den beer Gerisch. Nadat Ds. Gerritsen den spreker bad dank gebracht, werd deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. MONDACCORDEON-VCREENIG1NG. Viering ran bet St. Nicoltaa* feest. De Amerafoortsche Mondaccordeopver- eeniging „Bravo" zal haar St. Nicolaasfeest vieren op Zaterdagavond 3 December a.s. in het clubhuis Odéon, Krommestraat FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 30 November. Druiven 17—23 ct. Goudreinet 10—13 ct Bellefleur 10—15 ct. Koningin Emma 13 ct. Bramlcy Seodling 11—12 ct. Jodenperen 14 —17 ct Zwljndrechtsche Wijnpeer 15—18 ct Spruiten 11—12 ct, Bloemkool 0—10 ct Roode kool 5 ct Gele kool 2—3 ct Groene- kool 2—5 ct. Boerenkool 5—20 ct Knolael- dery 31 ct. Andijvie 9—30 ct. Sla 3135 cent, Prei 59 ct. EIERMARKT BARNEVELD. Bar nevoid, 1 Dec. Heden werden aan gevoerd 380.000 eieen. Prijzen der witte eie ren <16.40; bruine eieren 6.25—7.—; eendeneieren 33.25. Handel flauw. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. 30 Nov. 1 Dec. 12 uur Londen O e a 0 a 7.85% 8.04 Berlijn a B a 0 59.11 59.15 Parijs a s a a 9.72% 9.73% 34.46% 34.47 Zurich V a a 8 a 47.85 47.86% Kopenhagen 4 a a a B 41.30 41.70 Oslo O a a a e 40.70 41.10 Stockholm a 0 43.30 43.50 New-York a a 0 a 2.483% 2.48»J Milaan a a 12.65 12.65 Medegedeeld door Üe Rotterd, Bankveres*.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 2