BRAND IN DE HAAGSCHE BINNENSTAD BINNENLAND NIEUWE WERKBRON Denkbeeld uit de metaalindustrie TEGEN DE ZONDAGS- SLUITING Bespreking der actie ZWARE STORMEN IN NOORD-EUROPA EEN DEMORALÏSEERENDE ONTPLOFFING VREDESSAMENSTELLING DER LANDMACHT Aan vele bezwaren tegemoet gekomen Verbetering hygiënische voor: zieningen in rioleerings: en afvoerstelsels Twee werkgevers- en drie werknemers bonden in de metaal-industrie hebben zich volgens „Het Volk" met een adres tot den raad van ministers gewend, waarin zij een plan voor werkverruiming ontwikkelen, dat in hygiénischen zoowel als economi- schen zin groote belangstelling verdient. Uit een voor een der adresseerende or ganisaties, n.l. den bond van loodgieters- en fitterspatroons, door het Centraal Bureau voor de Statistiek gemaakt over zicht, dat over ruim 600 gemeenten heeft geloopen, blijkt, dat in vele geheel of ge deeltelijke behoorlijke hygiënische voorzie ningen in rioleerings- en afvoerstelsels ont breken. In een deel dezer gemeenten zijn verbeteringen in uitvoering. Het aantal onvolledig uitgevoerde afvoer stelsels, onhygiënische omstandigheden, achterlijke, hinderlijke en onsmakelijke toe standen in de huizen en langs de openbare wegen over het geheele land verspreid, is dermate groot, dat door het verhelpen van dit alles een aanzienlijke hoeveelheid ar beid geschapen kan worden. Arbeid, die tot verhooging van het wel zijn en het geluk der inwoners van tal van steden en dorpen zou leiden en daardoor in hooge mate tot verbetering van de volks gezondheid zou bijdragen. Arbeid, die vermindering van werkloo- zensteun zou meebrengen. Nuttige produc tieve arbeid, immers gelijkelijk ten goede komende aan het algemeen volksbelang en aan de moreele en materieel© behoeften van vele bekwame arbeiders. Talrijke groepen geschoolde vaklieden, die in normale omstandigheden aan de bur gerij belangrijke diensten bewijzen als het leggen van aanvoerlcidingen voor gas, electriciteit en water, het opstellen van sa nitaire en badinrichtingen, het maken van afvoerlcidingen voor verschillende doelein den zijn thans zonder werk. Dit werk is niettemin in overvloed aanwezig en wacht slechts op ten-uitvoerlegging. Vroeg of laat zal toch de noodzakelijkheid rijzen dezen arbeid te doen verrichten. Derhalve mag dit geenszins als „gezocht" werk worden aangemerkt, terwijl het bij de huidige mate- riaalprijzen voordeeliger nu dan later uit gevoerd kan worden. Deze werken doen aan toekomstige ar beidsgelegenheid geen afbreuk, omdat uit gereed-gekomen leidingsinrichtingen tal van aansluitende werkzaamheden en be hoeften voortkomen, zoodat eerder sprake is van het aanboren van nieuwe werkbron- nen. De hier aangegeven vorm van werk verruiming verdient ook om haar ideëele waarde en praktische voordeelen, ongetwij feld belangstelling. Aan de regeering is nu gevraagd het tot standkomen van deze werkverruiming krachtig te bevorderen. MISLEIDING IN DEN BOTERHANDEL. Namens den Centralen Besturenbond van Zuivelhandelorganisaties in Nederland wordt het volgende medegedeeld: Door de crisis in den zuivelhandel en de ingewikkelde rijksbemoeiïng met zuivel producten acht het bestuur van den Cen tralen Bond het gewenscht om boterver- bruikers te verzoeken bij aankoop van bo ter den verkoopers op gezette tijden te vra gen welke soort boter ze leveren. De moge lijkheid is helaas niet uitgesloten, dat in dezen tijd behendig wordt getracht om koelhuisboter voor versche roomboter te doen doorgaan, een handeling, die in strijd is met de belangen der koopers en van den bonafiden handel. Boter en in het alge meen alle zuivel-producten als consump- tiemelk, kaas e. d. betrekke men, om tegen fraude gevrijwaard te zijn, in deskundig geleide speciaalzaken met volgens de wa renwet ingerichte hygiënische bewaarplaat sen (art. 32 melkbesluit). Het bestuur voornoemd besloot in deze ernstige zaak de medewerking der regee ring in te roepen. NEDERLANDSCH BUIZENWERK. Naar men ons meedeelt, wordt door het oprichtingscomité Th. de Groen (stichting van fabricage van Ned. gasbuizenwerk, overwogen, aan het buizenwerk te verbin den een walswerk voor het maken van de strippen, dienende ter vervaardiging der gasbuizen, alsmede voor het walsen van betonijzer. MIJNBOUWSCHADE. Verzakking van de kweekschool voor onderwijzeressen te Heer- len. De nog betrekkelijk nieu\ye Kweekschool voor Onderwijzeressen in het Bekkerveld te Heerlen heeft naar de „Limb. Koer." meldt, ernstig door mijnschade geleden. Het schijnt, dat de Oranje-Nassaurnijncn onder de school door een laag kolen hebben afgebouwd op betrekkelijk geringe diepte. Daarbij zou men toen men nauwelijks onder de school door was, gestooten zijn op een storing, die ver dere winning van de kolen onmogelijk maakte. De verzakking, die intrad, was daarom van een zeer ernstig karakter- zU was niet regelmatig. De school schoof naar den kant van Heerlen af, daarenboven zakte zij in het midden méér dan aan de zijkanten. Het gevolg daarvan was, dat de solide massa van den bovenbouw van de hoeken van de fundamenten ongeveer 10 centimeter af schoof, doch daarop nog gedeeltelijk bleef rusten. Voorts ontstonden groote scheuren in het gebouw en viel er gips van de plafonds naar beneden. De verzakkingen zijn nu tot stil stand gekomen. Dc aardschok heeft een spoedige zetting bevorderd. Het is een geluk dat liet gebouw van zeer stevige constructie is, anders ware het zeker ingestort. Het ge- vaard aarvoor is nu wel geweken en open baren zich geen ernstiger gevolgen, dan zal de school wel niet behoeven te worden ont ruimd. liet is ook mogelijk, dat door ver dere zakking meer een gunstige toestand ontstaat. De schadepost is intusschen zeer belang rijk. Reparatie der school zal meerdere tien duizenden guldens vorderen. Vergadering van organisaties in den straathandel Op initiatief van het Bestuur van de Cen trale Verceniging van Venters en Markt kooplieden in Nederland, vond dezer dagen een bijeenkomst plaats van de besturen van verschillende organisaties in den straathan del, ter bespreking van de actie tegen de Zondagsluiting. De vergadering bestaande uit de vertegenwoordigers van Venters en Marktkoopliedenverceniging „Ons Belang" te Amsterdam, de Venters- en Marktkoop- liedenvereeniging „Ons Belang" te Utrecht, den Bond van Rotterdamsche Bloemenven- ters te Rotterdam, dc Haringventersvereeni- ging „Door Eendracht Sterk" te Amster dam en de Centrale Verceniging van Ven ters en Marktkooplieden in Nederland, be sloot een Landelijk Comité van Actie tegen de winkelsluiting te vormen, welks taak zal bestaan uit: le. Het richten van een adres aan de Tweede Kamer der Statcn-Generaal ten einde liet verbod van den verkoop op Zon dag uit de Winkelsluitingswet te verwij deren. 2e. Het organisecren van plaatselijke co- mité's van organisatie uit den straathandel en het tot stand brengen van de samenwer king met de kleine winkelstand, door het vormen van Plaatselijke Gemeenschappe lijke Comités van Actie. 3e. het richten van verzoekschriften tot de plaatselijke overheden, ten einde een zoo groot mogelijke vrijheid van handel voor de straathandel te verkrijgen, binnen dn grenzen door de Rijkswet bepaald. Het deelnemen aan deze actie van de Haringventcrsverceniging „Door Eendracht Sterk", geschiedt niet om meerdere vrijheid voor den verkoop te bereiken, omdat voor hen te Amsterdam een toestand is verkre gen zooals gewenscht wordt. Het streven in deze door „D.E.S." heeft ten doel, om ook voor andere groepen te bereiken, wat door haar reeds bereikt is. Ook andere organisaties, dan dc reeds ge noemde, kunnen zich aansluiten. Het secre tariaat van het Landelijk Comité is geves tigd: Alb. Kloos, Gilles van Ledenbergli- straat 9 I, Amsterdam-West. Het eigenlijke winterweer tot nader order uitgesteld Onze weerkundige medewerker schrijft ons: De rustige weerstoestand van de laatste dagen zou niet doen vermoeden, dat over de Noordelijke helft van Europa een bij die als het ware een vervolg is op de zware zonder actieve weersgesteldheid heerscht, stormen, die pas over Engeland hebben ge woed. Het is daarom wel van belang even na te gaan wat er alzoo in de laatste dagen met den algemeenen wroerstoestand voorge vallen is en welke beteekenis dat voor de te verwachten weersgesteldheid kan heb ben. Het is in de eerste plaats de omstandig heid, dat zeer diepe en actieve depressies over de Noordelijke helft van Europa trek ken, die de aandacht verdient. Een van deze reeks depressies trok Zondag over het Noordelijk gedeelte der Noordzee. Zij ver oorzaakte over Engeland een zeer zwaren storm met windsnelheden van omstreeks 30 Meter per seconde. Toen deze depressie voorbij getrokken was drong aan haar West zijde een stormachtige Noordelijke lucht stroom door, die voor den tijd van het jaar ongewoon lage temperaturen veroorzaakte, liet koude weer bij ons is echter slechts ten dcele een gevolg van den inval van den zeer kouden wind| daar dc hoofdstroom vóór het bereiken van ons land naar het Oosten werd afgeleid. Dc afkoeling werd echter ondersteund door sterke nachtelijke uitstraling van warmte, die vooral in den nacht van Dinsdag vrij krachtig was, zoo dat de uitstralingstherrnometcr in het gras tot vier graden onder nul daalde, de laagste temperatuur, welke dit najaar is voorgeko De krachtige toevoer van zeer koude lucht uit het Noorden had een opccnhooping van lucht in Ccntraal-Europa ten gevolge, die daar is blijven liggen en nu nog een gebied van hoogen druk van niet al te groote be tcekenis vormt. Wij hebben bij ons dien tengevolge een stijging van den barometer van rond 20 m.M. in twee dagen kunnen waarnemen, een stijging, die echter gisteren «n een langzame daling is overgegaan. Het is opvallend, dat vooral gisteren over een zeer groot gebied in Noord- en Noord west-Europa zeer zware stormen woedden. Ten Oosten van den meridiaan van Green wich woeien deze stormen in het algemeen uit een Zuidwestelijke richting en voerden relatief warme lucht aan, terwijl ten Wes ten van dezen meridiaan de storm meest uit het Noorden woei, dus zeer koude lucht naar het Zuiden verplaatste. Intusschen be hield de warme luchtstroom over West- Europa de overhand, zoodot wij nu weer daarmede te maken zullen krijgen en hoo- gerc temperatuur te verwachten is. Het is ook niet onwaarschijnlijk, dat tengevolge van zulke groote tegenstellingen tusschen het Noordwesten van Europa en het gebied rondom de Noordzee een nieuwe diepe de pressie in het Westen tot ontwikkeling komt en haar werkingssfeer tot in onze omgeving zal uitbreiden. Daarop duidt ze ker de gisteren ingetreden baromcterdaling. Onder deze omstandigheden wordt de na dering van don eigenlijken winter-weerstoe- stand tot nader order uitgesteld. (Nadruk verboden). DE UITVOER VAN BLOEMBOLLEN NAAR ENGELAND. Do export in dit jaar grootor den in 1931. De algemeene verceniging voor bloembol lencultuur te Haarlem verzoekt ons het vol gende te willen mededeelen: In een Rcuter-telegram uit Londen van November wordt geheel ten onrechte voor gesteld alsof de invoer van bloembollen i Engeland over het loopende jaar kleiner zou zijn geweest dan in het vorige jaar. Het tegendeel is namelijk het geval, vooral in dien men de hoeveelheden in oogenschou neemt. Aan bloembollen, knol- en wortclgc wassen is over de afgcloopen maanden van 1932 ongeveer 5 millioen K.G. meer uitgi voord naar Groot-Brittannië. Natuurlijk het bedrag van dc daaraan bij invoer in En geland toegekende waarde door de prijsda ling geringer geworden dan voor het klei nerc kwantum van 1931, maar van een zeer aanmerkelijken teruggang, waarvan in het Rcuter-telegram sprake is, kan bij den bol leninvoer gelukkig niet worden gesproken. De in het Reuterbericht gegeven cijfers heb ben uitsluitend betrekking op den invoer van afgesneden bloemen in Engeland en niet op bloembollen. In de eerste maanden van het jaar bevinden zich onder de uit Nederland in Engeland ingevoerde snijbloe men ook een aanzienlijk aantal bloemen van bolgewassen, hoofdzakelijk tulpbloe- men. Deze worden sedert 1931 door Enge land zwaar belast met een hoog invoer recht. Terecht constateert het Reuterbericht hier den invloed van de Engclsche protec tie ten nadeel© van den Nederlandschen snijbloemen-invoer en ten voordeele van de Kanaal-eilanden. Maar met den bloembol .enuitvoer naar Engeland hebben deze cij fers niets to maken, of het moet zijn dat door de belemmering van den bloemenin voer de bolleninvoer is bevorderd. Maar zulk een invloed is uit de cijfers nog niet af tc leiden. STEEKPARTIJ OP EEN KERMIS. A r n h e m, 30 Nov. Op de kermis tc Stok- kum gem. Bergh bij 's Heerenberg heeft 10 Oct. j 1. een steekpartij plaats gehad, waar bij een ongeveer 30-jarige borstelmaker J. L. uit 's Heerenberg door den 21-jarigen smids knecht C. P. M. C. uit Weill met een mes in den buik werd gestoken, waardoor hij levensgevaarlijk werd gewond. L. genas later. De smidsknecht C. stond gisteren wegens het toebreng-en van zwaar lichamelijk letsel voor de Arnhemsche rechtbank terecht Hij bekende en verklaarde in dronkenschap te hebben gehandeld. Het O. M. eischte 12 maanden gevangenis straf, waarvan 8 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De verdediger pleitte clementie. Uitspraak over 14 dagen. INTERN. SUIKERRAAD. Plenaire zitting te Den Haag, '-Gravenha g e, 30 Nov. Heden ochtend is in hotel des Indps een plenaire zitting gehouden van den Internationalen Suiker raad, welke om half 11 begon en tot onge veer 1 uur duurde. Na de informeele be spreking van gisteren werd hedenochtend een aanvang gemaakt met de meer prin cipieel© aangelegenheden. Naar ons met betrekking tot de gevoer de onderhandelingen ter oore kwam, was het belangrijkste punt de houding van Cuba ten opzichte van de Ostende-voorstel len. De Cuba-delcgatie zette ten aanzien van deze kwestie uiteen, dat er met betrek king tot deze Oetendc-voorstellen op ver schillende punten meeningsversehil be stond. Moeilijk blusschingswerk van de brandweer V/at is de oorzaak? 's-Gravenhagc, 30 Nov. De straten der nauwe binnenstad hingen vanmorgen vol rook en scherpe brandlucht. De vele winkelende dames trokken de neuzen op, men zocht naar de oorzaak en vond die 6poedig. De Vlamingstraat stond vol, nauw als ze is, met materieel van de brandweer. Een straal steeg van de 6traat op tegen een hoog pand, waaruit dikke rook naar buiten werd geperst, een gordijn van wa ter kletterde neer op het asfalt, op de brand vveerwagens en op de brandwachten, die bluschmiddelen aansleepten. De brand woedde, zooals reeds kort ge meld, op de zolderverdieping van het groo te, hooge pand op den hoek van Vlaming straat en Raamstraat, recht tegenover de zaken van Jamin en Frans van Wijk. In het benedenhuis in het Haagsche Lampen huis gevestigd, op de eerste, tweede en zol derverdieping drijft de heer Terpstra een tehuis voor Duitsche meisjes, die daar pension vinden van 1.50 per dag af. De heer Terpstra stond zich beneden te scheren, toen buren kwamen vragen of er soms brand bij hem was. Men had op straat een brandlucht waargenomen en dunne straaltjes rook uit het dak zien ko men. De heer Terpstra zond een zijner dienstboden naar boven, die terugkwam met de ontstellende raededeeling, dat de zolderverdieping in lichter laaie stond. Twee dagmeisjes, die daar gehuisvest zijn waren naar hun dienst gegaan. In allerijl werd de brandweer gewaarschuwd en alarm gemaakt op de beide andere verdiepingen, waar nog enkele meisjes, tijdelijk zon der betrekking, sliepen. De beste tactiek bij het bestrijden van een vuurhaard is, den brand van twee of meer zijden aan te pakken. Maar deze tac tiek ging hier niet op. Want het pand is zóó hoog, dat het vér boven dc naastlig gendc lunchroom uitsteekt. De twee voor zijden komen, zooals gezegd, op de Vla mingstraat en de Raamstraat uit, de ach terkant is van de belendende perceelen in de Raamstraat gescheiden door cen gang. Een ontploffing. En bij deze moeilijke omstandigheden is toen nog een 6oort ontploffing gekomen. De brandwachts en de inspecteur zaten op het gangetje boven. Niet alleen de hit te, maar ook de scherpe rook belemmer den hen in hun werk. Plotseling zagen zij den rook neerslaan, vuurgloed kwam op hen af, een doffe knal weerklonk en een sterke luchtstroom wierp de voorsten op het gangetje op de achtersten, die nog op de trap stonden; als een kluwen buitelden zij van de treden af. De ontploffing had het vuur over alle kamertjes verspreid. De vlam sloeg uit dc dakramen en lekte tusschen de dakpannen door naar lucht. Nu de strijd binnen was opgegeven, werd de 6trijd buiten met dubbele kracht voort gezet. Eerst werden stralen van de straat af op de dakramen gericht. Intusschen wer den stralen via de zaak der firma van Wijk omhoog gebracht. Over de Raam straat heen spoot men nu aan één zijde door de dakramen in den vuurhaard. Dc zolderverdieping met de acht kamer tjes is voor de helft leeggebrand. Van de drie of vier kamertjes in den hoek van het pand, is niets meer over. De dakbinten zijn zwaar aangetast. De overige kamertjes heb ben groote brandschade en natuurlijk nog veel meer waterschade. Het water op den zolder stond tot aan de enkels. Door alle zolders van het huis gutste het omlaag naar den lampewinkel. Ook op de eerste en tweede verdieping is de waterschade dus groot, vooral in de kamers onder het gedeelte van den zolder, waar het het hardst gebrand heeft. Die kamers zijn door schotten en gordijnen in kleine kamertjes onderverdeeld. De lijfgoederen en bezittin gen der meisjes in deze kamertjes kan men eveneens als verloren beschouwen, want alles 6tond onder het water. De lam petkannen en waschkannen, de koffiekop pen in de eetzaal stonden vol brandwater. Dc brand isverdronken, om het in een minder plastischen term te zeggen, dan de brandweermenschen gewoon zijn to ge bruiken. Zulk een 6pectakel is men in den Haag niet gewend. Het publiek volgde dan ook opgepropt in de nauwe straten met belangstelling dit waterbad. Onder leiding van commissaris P. Kra mer is naar de oorzaak gezocht van het vuur en van de ontploffing. Daar de zol der gedeeltelijk leeggebrand is, zijn er geen bewijstukken te vinden, kan men alleen onderstellingen maken. Een onderstelling is, dat de meisjes ge rookt hebben. Vorige week heeft personeel van het tehuis een brandend einde sigaret op een der kamertjes gevonden. Het roo- ken was verboden. Zelfs is toen met uitzet ting gedreigd. Maar hoe gaat dat? Dan is gisteren een flesch met ammoniak gebro ken. Ten derde wasschcn de meisjes zich 't haar wel eens met methyl alcohol en wel licht heeft het vuur zich met geweld lucht verschaft en daardoor een ontploffing ver oorzaakt. Om kort te gaan, men weet het niet. De meisjes zullen verhoord worden. Hebben zij gerookt wat nog niet vaststaat dan zijn zij zelf het zwaarste gedupeerd. Haar bezit is geheel verwoest. Maar de andere meisjes en vooral de lampenwinkelier lij den groote schade/ Gewijzigde plannen van den minister Naar de „Avondpost" bericht heeft de minister van Defensie aan de betrokken divisie- en korps-commandanten een mis sive gezonden, waarin wel spoedig na het parlementaire debat een nieuwe beslissing is genomen. Daarin wordt n.l. medegedeeld, dat de minister, „na ampele overweging", wijziging heeft gebracht in zijn oorspron kelijke reorganisatie-plannen betreffende de vredes-samcnstelling van de landmacht. Het resultaat van de wijzigingen kan als volgt worden samengevat: le. de 24 regimenten infanterie blijven behouden (de opheffing van 8 daarvan gaat dus niet door), doch zij krijgen elk 2 schoolcoinpagnieën inplaats van 3, zooals thans; 2e. de artillerie behoudt haar 3 school- batterijen (de minister wilde er eerst 1 op heffen); 3e. het garnizoen Middelburg vervalt-, of liever wordt gewijzigd, doordat het deel (mitrailleur-compagnie) van het 14e regi- ment infanterie, dat daar ligt, naar Bergen- op-Zoom wordt overgeplaatst, maar inplaats daarvan wordt in Middelburg gevestigd de school voor reserve-officieren der militaire administratie, die thans in Breda is geves tigd; 4e. het le regiment Onbereden Artillerie in Gorinchem wordt opgeheven. Uit het bovenstaande volgt, dat eenige garnizoenen, die eerst door de voorgeno men reorganisatie zouden worden opgehe- ven, thans behouden blijven. Op enkele plannen is dus radicaal terug gekomen. Het belangrijkste punt is, dat alle 24 regimenten infanterie en als gevolg daarvan alle garnizoenen ook in de vrc- dessamenstelling behouden blijven. Wel wordt het „garnizoen" Middelburg opgehe ven, maar feitelijk is dit slechts op papier, want van militaire zijdo werd verzekerd, dat de school van reserve-officieren der Mi litaire Administratie, welke er zal worden gevestigd, zeer vermoedelijk meer militai ren in die stad zal brengen dan op het oogenblik tot de mitrailleurcompagnie be- hooren. Door de wijzigingen wordt aan vele in do Tweede Kamer vernomen bezwaren tege moet gekomen. MOTORRIJDER KOMT TERECHT ONDER TRAMTREIN. 'Amsterdam, 30. November. Heden morgen reed een motorrijder in de richting van de. Meeuwenlaan. Van den tegenover- gestelden kant kwam een tram-troin van de Noord- en Zuid-Hollandsche tramweg My. De jonge man reed tegen de tram op en verdween onder de baanschuiver. Le venloos werd hij onder de tram vandaan gehaald. ONDER DE KAR. E x 1 o, 30 Nov. De 65-jarige landbouwer Rossing uit Exlo begeleidde gisteren eenige wagens, die zwaar beladen waren. De man kwam daarbij te vallen, waardóór hij onder dc wielen van een der wagens terecht kwam. Enkele uren later is hij aan de ge volgen van de bekomen verwondingen over* leden. DOODSLAG OP KONINGINNEDAG. Gevolg van voortdurend sarren, Rotterdam, 29 Nov. De rechtbank al hier heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den 41-jarigen koopman H. W.» gedetineerd, die terechtgestaan heeft ter zake, dat hij op Koninginnedag van dit jaar in de Rotterdamschestraat zijn zwager G, Ph. H. met een mes heeft doodgestoken. De verhouding tusschen beide personen was reeds gedurende geruimen tijd zeer slecht. De oorzaak heirvan moet voornamelijk hierin gezocht worden, dat het gezin van \V. met kinderen was gezegend, en dat van H. niet. Herhaaldelijk had W. allerlei schunnige opmerkingen van H. moeten ver duren en toen er op Koninginnedag weer kwestie was geweest, hadden zij zich met de wapenen tegenover elkaar gesteld. Het mes van W. was H. in de borst gedrongen, waarbij de linkerlong werd geraakt en de lichaamsslagader werd doorgesneden, ten gevolge waarvan II. bijna op slag werd ge dood. De rechtbank heeft hem, nadat nog als getuige gehoord waren verdachte"s rouw en de echtgenoote van den versla- gené, die in een zitting met gesloten deuren inlichtingen gaven over de familieverhou dingen, veroordeeld tot 5 jaren gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis, overeenkomstig den eisch van het O. M. DREIGEND CONFLICT BIJ VAN HEEK TE LOSSER. Een ultimatum der arbeiders. Enschede, 30 Nov. Door de textielar beiders-organisaties de Eendracht, St. Lam- bertus en Unitas wordt medegedeeld, dat er een conflict dreigt bij de textiel-Mij. L. van Heek en Zonen te Losser. Na een ver gadering met dc arbeiders is het volgende ultimatum namens de drie organisaties aan de firma gesteld: le Intrekking van de laalst ingevoerde twee maal 5 loonsverlaging. 2e. Erkenning der organisaties door bij eventueele wijziging der loonen en arbeids- oorvvaarden de hoofdbesturen in de gele genheid te stellen hierover met de directi# te onderhandelen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6