Cognac Vieux XXXd WIJ ZIJN SPECIALISTEN J. A. Schoterman Zn. Het Internationale Pooljaar I EYSINK-FABRIEKEN - JULIANAPLEIN AFD. REPARATIE INTENSIEVE BRANDWEER- TRAINING Een mailboot als oefenschip JACHTOPZIENER BESCHOTEN UIT DE STAATSCOURANT Ir. JAN SCHOUTEN Geschenk gevraagd voor zijn levenswerk per flesch f3,85 II1" SNEL WERK VAN DE POLITIE Waar is de brandkast? ■n 1; LAATSTE BERICHTEN op het gebied van auto-reparaties en verrichten dan ook de reparaties or speciale wijze. Prima werk. Billijke rekening. Vraagt bezoek van onzen vertegen woordiger, opdat U een en ander met hem kunt bespreken. Geheel vrijblijvend. Oefeningsrooster voor de Amster- damsche brandweer, waardoor de dienst niet in het gedrang komt Amsterdam, 2 Dec. Naar ons in een persconferentie is medegedeeld, bereidt de Amsterdamsche brandweer onder leiding van haar commandant, den heer C. Gordijn Jr., een zeer uiutgebreid oefeningsplan voor, bij uitvoering waarvan elk lid van liet ongeveer 350 man groote corps dio trai ning zal ontvangen, welke voor een zoo niet volmaakte, dan toch aan het volmaakto grenzende functionneering van het zoo uiterst belangrijke brandweerapparaat noo dig wordt geoordeeld. Dat het ontwerpen van een desbetreffen de rooster met groote moeilijkheden ge paard is gegaan, springt wel duidelijk in het oog wanneer men bedenkt dat het geheelo corps moet worden geoefend zonder dat de dienst ook maar eenigermate in het gc drang mag komen. Zonder in technische bijzonderheden af te dalen kan gemeld worden dat het oefeningsrooster waar aan nog steeds gewerkt wordt als grond slag acht perioden van zes weken hpefl, met een vacantia van vier weken. Op deze wijze wordt dus een gehcele jaar gevuld Elke periode omvat een bepaald gebied van oefeningen: eerste hulp bij ongelukken, oefeningen met gasmaskers onder toezicht van een medicus, oefeningen in groot ver band, in torens en groote gebouwen, thco retische oefeningen in het „instructiege bouw" aan de Lepelstraat en wat dies meei zij. Het groote voordeel van het systeem is dat de oefeningen zooveel mogelijk tei plaatse van het gekozen object gehouden zullen worden; voornamelijk met dien ver stande het rooster is ingedeeld in ploe gen van zestien manschappen dat een bepaaldeploeg, vóór zij op do plaats van het gekozen object (bijv. de Pclroleumha- ven) zelf oefenen gaat, in een daaraan voorafgaande periode wordt voorbereid in zake het bij zoodanige branden te bezigen materiaal, enz. Ook zal elk van de man schappen in het bedienen van den reddings- wagen van welke voertuigen de brand weer er twee bezit worden geoefend. Het ligt in de bedoeling om liet rooster 12 December a.s. to doen Ingaan. Een be langrijk oefeningsobject, waarover do brandweer sinds kort do beschikking heeft gekregen, hebben wij opzettelijk uit de vorenstaande beschouwing gehouden, om dat deze zaak een afzonderlijke bespreking waard is en dan ook het lioofddool van do persconferentie vormde. Het betreft hier het feit dat de brandweer dc beschikking heeft gekregen over een mailboot, die door haar als oefenschip mag worden gebruikt De directie van dc Stoomvaart Maatschap pij „Nederland" deed n.l. op 4 November 1.1. dus kort vóór de brand uitbrak, die /dc „P. C. Hooft" zou verwoesten weten, dat zij bereid was het passagiersschip „Prins der Nederlanden" aan dc brand weer als oefenschip tot wederopzegging in bruikleen te geven. Door dit aanbod krijgt het gehcele per soneel thans de gelegenheid niet alleen allerlei oefeningen in dit schip te houden, doch ook om zeer waardevolle leering op te doen omtrent de beste bcstrijdingsmetho- den, en meer en meer vertrouwd le worden met het doolhof van gangen, trappen en trapjes; kortom met alle ruimten, die in een schip voorkomen; zoomede met alle eigenaardige bijzonderheden, die zich bij de bestrijding van scheepsbranden de „P. C. Hooft"! kunnen voordoen. STICHTING WATERLEIDINGSBEDRIJF IN DE KRIMPENERWAARD. Na geruimen tijd van voorbereiding is Woensdag te Stolwijk een gecombineerde vergadering gehouden van de raden der ge meenten Ammerstol, Bergambacht, Berken- woude, Stolwijk en Vlist om te beraadsla gen over de gemeenschappelijke stichting van een waterleidingsbedrijf. Van do 39 raadsleden waren er 36 opgekomen. Tevens waren aanwezig de burgemeesters dier gemeenten, alsmede de heer H. van Boeijen, lid van Ged. Staten van Zuid-Hol land, de heer mr. H. W. J. Muller, hoofd van de 2e afdeeling van de provinciale griffie, en de heer P. D. Stuurman te Waddinxveen, adviseur van de vijf gemeenten. De verga dering stond onder leiding van den burge meester van Stolwijk. Bij de stemming over de vraag of men principieel voor de stichting van een water leidingsbedrijf is, verklaarden zich 21 raads leden voor cn 15 tegei, zoodat het comité van voorbereiding met zijn werkzaamheden zal blijven voortgaan. GESTOLEN GOED GEDIJT NIET. Ongeluk op een gestolen motor. Een rijwielreparateur te Groningen kwam gisteren tot de onaangename ontdekking, dat een nieuw motorrijwiel merk „Ariel", des nachts uit zijn werkplaats was gehaald. Een week of zes geleden was ook iets der gelijks gebeurd. Hij had daarna een extra slot op de deur laten maken cn gisteren bleek, dat men om het slot te openen een ruit had vernield. Door de Groningsche recherche werd een ondei-zoek ingesteld, waarbij een spoor leidde naar zekeren E. Het bleek, dat E., die bij zijn ouders te Lop- persum woont, gisternacht een ernstig motorongeluk heeft gehad en met een her senschudding te bed lag. Bij het verhoor heeft hij den diefstal bekend, terwijl ook is gebleken, dat bij 111 het bezit van den an deren motor is geweest. (Msb.) De dader gearresteerd In de Wassenaarsche duinen heeft een 26-jarige strooper uit Den Haag met een revolver een schot gelost op den 35-jarigen jachtopziener E. Klaster, nadat de man ook een schot had afgevuurd op den hond van den jachtopziener. Deze brutale aanslag speelde zich in slechts enkele minuten af, in dat deel van de duinen, dat behoort lot dc terreinen der Duinwaterleiding, bekend onder den naam de „Bierlap", dat als jachtgrond is gepacht door den heer R. A. F. Prins uit Wasse naar. Het volgende wordt er nog over ge meld: Omstreeks 11 uur Donderdagochtend zwierf de jachtopziener, vergezeld van zijn hond, door de voor het publiek verboden terreinen, toen hij zich plotseling tegenover twee clubjes stroopers bevond, de eene groep beslaande uit twee, de andere uit drie personen. Onmiddellijk riep hij de mannen aan, die bij het zien van den jacht opziener het op een loopen zetten. Bij de achtervolging werd een van de stroopers door den hond van den jachtopziener ge grepen. Ziende, dat een van zijn makkers was ge grepen, en in afwachting van de komst van zijn baas door den hond werd vastgehou den, draaide één van de vluchtende stroo pers zich om en loste een schot op den hond en vervolgens een tweede op den jachtop ziener, die evenals het dier, niet werd ge raakt. Onmiddellijk hierna zette do dader het op een loopen, terwijl Klaster den door den hond niet losgelaten strooper arresteer de. De man, zekere K., uit den ITaag, werd naar het politiebureau aan de van Zuylen van Nyeveltstraat te Wassenaar overge bracht, waar hij onmiddellijk door inspec teur W. M. Walpoott aan een verhoor werd onderworpen. Waar de jachtopziener in den strooper. die op hem en zijn hond geschoten had, positief den in die streken welbekenden 26- jarigen C. N. had herkend, werd onverwijld den hoofdcommissaris van politie hier ter stede diens aanhouding verzocht. N. is toen nog Donderdagmiddag 3 uur in zijn woning aan de Spaarnestraat gearresteerd en ver volgens naar Wassenaar overgebracht, waar hij eveneens door inspecteur Wal poott, die het onderzoek in deze zaak leidt, is verhoord. Van de revolver, welke door hem bij den aanslag was gebruikt, had hij zich inmiddels ontdaan. N. werd in voor- loopige bewaring gesteld in afwachting van zijn ter beschikking stelling van den offi cier van justitie. De gearresteerde K. is, na verhoor, vrij gelaten. Hij was weliswaar in gezelschap van N., doch tegen hem kon slechts proces verbaal worden opgemaakt ter zake van het feit, dat hij zich op verboden terrein be vond. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Jan. 1933 wegens verandering in de inrichting van het dienstvak, waarbij hij werkzaam is, eervol ontslag verleend aan C. A. R. W. G. A. Graaf van Aldenburg Bentinck, gezantschapsraad met den persoonlijken titel van buitengewoon gezant en gevol machtigd minister met standplaats Boe dapest, REVOLVERAANSLAG TE AMSTERDAM. Om het meisje. Amsterdam, 4 December. Hedenavond ongeveer acht uur heeft een omstreeks 36- jarige man in dc Ortheliusstraat met een automatisch pistool op zeer korten afstand een schot op een anderen persoon gelost, dat gelukkig echter geen doel trof, zoodat geen slachtoffers te betreuren zijn. De man werd gearresteerd en is overgebracht naar het bureau Marnixsttaat. Naar het schijnt gaat het hier om een meisje, hetwelk door beide mannen bemind werd. Huldebetooging bij zijn SOen verjaardag Op 14 December hoopt de heer Jan Schou ten c.i. en b.i., de oprichter en leider van het atelier voor glasbrandkunst ,,'t Prin senhof" te Delft, zijn tachtigsten verjaar dag le vieren. Do meeste jaren van zijn leven van ar beid en toewijding heeft Jan Schouten ge geven aan een taak van nationale bcteeke- nis: het herstel, en dus liet behoud, van de wereldberoemde glazen in do St. Janskerk te Gouda, die dreigden to loor tc gaan. Thans, nu het herstellingswerk, dat met de medewerking van overheidswege cn den steun van vele landgenooten kan worden uitgevoerd, ten einde loopt, vloeien dc mid delen daartoe minder ruim De restauratie kan echter niet worden stopgezet. Er heeft zich nu een Comité ge vormd, dat meent, dat de tachtigste ver jaardag van den kunstzinnigen en bekwa men man, die haar leidde, een aanleiding zou mogen zijn om, en nu voor liet laatst, een beroep op alle landgenooten te doen teneinde het behoud der Goudscho kunst schatten te verzekeren cn do kroon tc zet ten op den levensarbeid van den leider van het Delftsche ,,'t Prinsenhof." Het vraagt geen geschenk voor Jan Schouten zelf, doch voor zijn werk. Nog is hij vol levensmoed cn werkkracht, en nog zijn de deskundige helpers, wier niet genoeg te waardeeren ervaring ten op zichto van de Goudsche glazen niet kan worden gemist, aan zijn atelier verbonden, doch indien de restauratie, bij gebrek aan dc noodige gelden, thans zou moeten wor den beëindigd, zal het later niet meer mo gelijk zijn, dat dezelfde beproefde handen dit weder zullen hervatten en voltooien. Er zal nog moeten worden bijeengebracht een bedrag van f 33.000 voor de restauratie der glazen 2, 3 cn 4. Het zou het comité een voorrecht zijn dit bedrag aan Jan Schouten op zijn tachtig sten verjaardag le kunnen aanbieden. Bij dragen kunnen worden gezonden aan den heer L. P. Visser, giro S1677 te Delft. De bedoeling is voorts, een album met hand tcekening der deelnemers aan het huldeblijk bij het geschenk te voegen. TRAM TE VROEG VERTROKKEN. Doodelijk ongeval te Groningen. Zaterdag heeft bij de Heercbrug te Gro ningen een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer en mevrouw K. verlieten hier een stilstaande tram Toen de heer K. zich reeds op den vluchtheuvel bevond, gaf de verkeersagent een teeken tot doorrijden. Zonder dat de conducteur daartoe een sein had gegeven, zette de wagenbestuurder nu de tram in beweging. De 77-jarige mevrouw K., die nog op de treeplank stond, kwam daardoor te vallen. Haar echtgenoot wilde haar grijpen, rnaar hierdoor we-den beiden eenige meters door de tram meegesleurd. Bij onderzoek door den politiedokter bleek, dat de oude dame ernstig aan borst, hoofd en pols was gewond. Zij werd naar het dia- conesscnhuis overgebracht, waar zij aan de gevolgen is overleden. De lieer K. had slechts lichto wonden bekomen. SANEERING VAN HET BAKKERS BEDRIJF. De vier patroonsbonden wenden zich tot den minister van Eco nomische Zaken. De vier nationale bonden in het bakkers bedrijf hebben thans, naar het orgaan van den Ned. Bakkersbond meldt, een adres aan den minister van Economische Zaken ge zonden. waarin melding gemaakt van de overeenkomst met de maalindustrie tot saneering van het bakkersbedrijf. Aan den minister wordt thans verzocht mede werking to willen verleencn bij de uitvoe ring der bepalingen van het contract. Deze medewerking zou, zoo wordt gezegd, kun nen bestaan in het volgende: a. het benoemen van oen commissie van toezicht op het door contractanten bedoelde saneeringswerk; b. door het aanwijzen van een accountant bij het bepalen van een mi nimum broodprijs in een gemeente, waar getracht zal worden te saneeren. Het is niet de bedoeling, aldus wordt ver klaard, van contractanten om den brood prijs zoo hoog mogelijk op te voeren, doch slechts het daarheen te leiden, dat de prij zen van het brood, die beneden kostprijs zijn, door maatregelen in bedoelde overeen komst vastgesteld, te brengen op een peil, dat een bestaan van den bakker mogelijk is Om den minister te waarborgen, dat dit doel niet voorbij gestreefd en het consu mentenbelang gediend zal worden, verzoe ken de bakkersorganisaties den minister door het aanwijzen of beschikbaar stellen van een Rijksaccountant en het instellen van een commissie van toezicht, het sa neeringswerk te controleeren. Mocht U. Exc., aldus luidt het in het adres, eventueel bezwaar hebben tegen dit verzoek, dan zouden de contractanten U.E. een welwillende neutraliteit ten opzichte van bedoeld saneeringswerk in overweging willen geven. Voorts wordt verzocht in een audiëntie toelichting tot de saneeringsDlannen te mo gen geven. (Jtr straat 17 Wijnhandel Gevestigd 11S7 8 Telefoon 146 MC De vooruitzichten van het aerologisch station te Reykjavik, De uitgaven voor de herstelling der stormschade aan de hangar stellen het Co mité voor groote moeilijkheden. Het is al gemeen hekend, dat de geheele onderne ming aangevangen moest worden met een uiterst bescheiden budget. De praktijk wees uit, dat de begrooting op een reëcle basis was opgezet en dat de uitgaven voor het transport en de kosten voor het vliegter- dein in overeenstemming met de daarvoor begrooto sommen zijn geweest. Het was echter te verwachten, dat een definitieve uitspraak over de kwestie of de regelmatige werkzaamheden op het aerolo gisch station met de ontvangen gelden te financieren zouden zijn eerst mogelijk kon zijn na het begin dezer werkzaamheden. Daartoe werd op den lsten November, 11a een periode van twee maanden intensief werken der vliegers 63 opstijgingen en 27 loodsballonwaarnemingen een kas- staat opgemaakt en een begrooting der uit gaven voor de rest van het Pooljaar. Het blijkt mogelijk met de nog voorhanden middelen het bedrijf met hetzelfde tempo voort te kunnen zetten tot begin April. Mede met het oog op de stormschade op 12 dezer, waarvan de kosten nog niet bekend zijn, zal het Comité zich over eenige maan den voor de moeilijke beslissing gesteld zien, de vliegtuigopstijgingen vanaf een ze keren datum aanzienlijk te moeten beper ken wat uiterst ongewenscht zou zijn of de bemanning in het voorjaar te moe ten terugroepen. Het Comité is niet in 6taat hun voor het verblijf op IJsland eenige vergoeding te geven; geheel belangeloos getroost zij zich de opofferingen, die het verblijf tot October 1933 buiten het vader land met zich brengen. Een gedeprimeerde stemming tengevolge van zóó ingrijpende beperking der werkgelegenheid zou niet kunnen uitblijven en zoo ongunstig wer ken op de activiteit van het station. Op het Comité rust thans na de vestiging van het aerologisch 6tation de moreele ver plichting, alles te doen om de werkzaam heden ten dienste van het Pooljaar tot het einde toe te doen voortzetten. Het zou in zijn plichten tekort schieten, indien het de waarnemers niet in staat kon stellen met volle activiteit hun taak te doen volvoeren. Het is aan do voortvarende m*-T~.,.nrkinc van den chef van den Generalen Staf, van den Commandant der L.V.A., en van de be drijfsleiding te Soesterberg te danken, dat het vertrek der expeditie en het transport der vliegtuigen zoo snel na do ontvangst van de beslissende toezeggingen van Z.E. den Minister van Defensie op 15 Juli kon den plaats hebben. Zonder de vérstrekken de hulp van het Departement van Defensie zou het niet mogelijk zijn geweest juist ze ven weken na den bovengenoemden datum de waarnemingen te Reykjavik te begin nen. Thans zullen allo krachten moeten wor den ingespannen om de beschikbaar ge stelde geldmiddelen te versterken en ze aan te vullen met zoodanige sommen, dat een rustig voortwerken onzer vliegers na den succesvollen arbeid in de eerste maanden en na het overwinnen der moeilijkheden, die de Pool winter verder brengen kan, ver zekerd wordt. De hoogste militaire autori teiten hier te lande volgen met groote be langstelling het wetenschappelijk werk te Reykjavik en uit het buitenland worden van alle zijden blijken van medewerking ontvangen en aanbiedingen om het station instrumenteel en organisatorisch zoo effec tief mogelijk te doen werken. Wat betreft ons eigen vaderland werk ten verschillende Hollandsche firma's mee om de bemanning het leven zoo aange naam mogelijk te maken door hun zendin gen genotmiddelen en levensmiddelen te doen toekomen. De firma van Nelle zond koffie, thee en tabak; de firma vn Houten zond cacao en chocolade, Ticleman en Dro6 I-Iollandsche groenten in blik en vaderlandsche winter- pot De firma Verkade verklaarde zich bereid de eerste zending van haar artikelen aan te vullen, indien deze verbruikt is. Krenkend zou het zijn voor ons natio naal gevoel en teleurstellend in de hoogste mate voor de vliegers, die met taaie volhar ding, zonder eenigen ophef, zonder eenig uitzicht op geldelijke belooningen en met opgewekte aanvaarding van alle ongemak ken, die het verblijf in den vreemde met zich brengt, hun wetenschappelijke en sportieve taak op IJsland volbrengen. Vóór alles moet voorkomen worden, dat deze taak onvoltooid zou moeten blijven. Het is ook van belang op te merken, dat de vliegtuigwaarnemingen juist in het voor jaar van het meest directe belang zullen zijn voor de weersverwachtingen in West Europa. Immers de tijd van Maart tot Juli is het seizoen der Noord-Westelijke winden die de polaire luchtmassa'6 met haar gure buien, langs den kortsten weg naar onze kusten voeren. De ijsheiligen in Mei en de koude invallen in Juni met hun scha delijke nachtvorsten zijn afgezanten van het land waar onze vliegers thans verblij ven en werkzaam zijn. In de dagen zonder nachten zullen ze hun waarneminge op zoodanige tijdstippen kunnen doen, dat ze in de weerberichten van 7 cn 8 uur W.E.T. opgenomen kunnen worden, en op die wijze hun maximaal nut hebben voor de weers verwachtingen in West-Europa. Het Comité heeft zich genoodzaakt ge zien de oorspronkelijke bcgrooting voort durend te beperken. Er moest tenslotte be gonnen worden met een begrooting die 5000.— lager was dan de som die oor spronkelijk noodig werd geoordeeld. Niet temin meende Z.E. de Minister van Defen sie ons geen verdere moeilijkheden in den weg te moeten leggen en op grond van deze tot het uiterste beperkte begrooting, zijn toestemming tot het uitzenden der vliegers te kunnen verleenen. Bovenstaande mededcelingcn noodzaken het Comité de algemcene aandacht te ves tigen op dc nooden van het Nederlandsch aerologisch station te Reykjavik. Op de bei de gironummers, 19767 van den voorzitter te de Bilt en op nr. 192335 van den penning meester Lt. E. Visch te Huis ter Heide (Utr.) zullen bijdragen voor het in stand houden van het station dankbaar aanvaard wor den. |D< de 1 ver, Grot elect toov hoef uit het baai zen delij jsd Een inbraak in den Haarlems mermeer. Drie verdacht ten aangehouden Amsterdam, 5 Dec. In den afgeloopen nacht heeft de politie van Haarlemmermeer in samenwerking met de hoofdstedelijke po litie waarschijnlijk een zeer goede vangst gedaan. Zondag tusschen 7 en 12 uur werd ingebroken bij den aannemer Graauwel- man, Lijndertdijk, Zwanenburg te Haarlem mermeer. Toen te middernacht de zoon des huizes thuiskwam, ontdekte hij tot zijn grootent schrik dat ongewcnschte bezoekers in de woning waren binnengekomen. Er .waren krachtdadige maatregelen genomen. De geheele brandkast, een klein model, was meegenomen. Het bleek dat de inbrekers binnen waren gekomen na de werkplaats cn de buitendeur te hebben opgebroken. Onmiddellijk werd de politie te Zwanen burg gewaarschuwd. Deze steldo onmiddel lijk een uitvoerig onderzoek in en het bleek, dat een auto met drie personen in de nabij heid van de woning had stilgestaan. De politie vermoedde dat dit het werk was van een ouden bekende van dc politie, zekeren H. M., die vroeger daar in de nabij heid heeft gewoond en thans te Amsterdam woonachtig is. Men waarschuwde de Am sterdamsche politie en vanochtend te onge veer 4 uur trok een auto, die in de Vinken- straat stond, en waarin zich drie personen bevonden, de aandacht van een agent van politie, die op de hoogte was gesteld van het gebeurde. Hij hield de drie mannen aan, te meer daar zich in de auto inbrekers werktuigen bevonden. Het 3-tal werd over gebracht naar het hoofdbureau van politie. De auto is een oude wrakke witteband- taxi. Het inbrekersmatcriaal bevond zich nog in den wagen. Waarschijnlijk hebben de mannen de brandkast uit de auto gewor pen. Geld bevond zich hierin echter niet. Slechts papieren en enkele gouden voor werpen. Deze laatste zijn teruggevonden, van dc brandkast zelf echter geen spoor. Hedenmorgen werd het drietal overge bracht naar de plaats-des misdrijfs, en daarna zullen zij worden ingesloten in het huis van bewaring te Haarlem. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de aan gehoudenen ook betrokken zijn bij verschil lende andere inbraken in den laalsten tijd in den Haarlemmermeer gepleegd. zësijl liUK wan waa jury een Rhe |HW wit zei li 25-ti sff50 de I wee: Jn< J oen i '11 betr kali eèn JL)i Vhis r. l»el S0ll( Dc ■cl er ■n OO12 pels nen] tlr Br don Den 4Y< don Bra met lani kon war vöYi Bra Een in uur F doo en 2. E het een ons spoi •le JuH gen bur nen vlal gel. ron ivei wei lioo D den nas del: BOTSING TUSSCHEN BUS EN LUXE AUTO. Ncuss, 5 Dec. (V.D.j. Op den straatweg van Neuss naar MünchenGladbach is gisteravond een personenauto in botsing gekomen met een van den voetbalwedstrijd DuitschlandNederland uit Düsseldorf tc- rugkeerende Nederlandsche autobus. De luxe-auto reed in volle vaart op de stil staande en niet verlichte autobus. De bot sing was zóó hevig, dat de chauffeur van de luxe-auto door de voorruit van zijn wa gen vloog en een gecompliceerde schedel breuk opliep, terwijl de beide andere inzit tenden eveneens ernstig werden gewond. Van de 30 inzittenden der Nederlandsche autobus werden zes gewond, terwijl drie andere inzittenden door den schrik een zenuwschok kregen. wel hoe bok van spr< ein. bijc win ten bel. "er. gev ste hot D hui „elf V seg van ivai uur t K ziel sell er dig de pla, zett sin; me. uit! een

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6