MILITAIRE MUTATIES Electrische Installaties en Reparaties UIT HET BAKKERSBEDRIJF LICHT, KRACHT, WARMTE De electrische spoorweg Onze Postvliegers onderweg NAT. CRISIS-COMITE Bij K. B. zijn met ingang van 1 Januari 1933 benoemd. Te. bij bet wapen der infanterie: a. tot reserve-tweede luitenant, bij bet le Regiment infanterie, de vaan drigs A. W. Kamminga, J. 13. van Rijs, M. Systma, II. Schouten, L. P. van der Does, J. Bolsius, H. A. D. Nieuwenhuis. II. A. W. Rótgers, G. L. Popken, K. J. Muller. M. Wie- ïinga, G. M. Laverman, J. Boer. L. H. Post- rna en R. G. Ekkens, allen van het kogps; bij het 2e Regiment Infanterie, do vaan drigs W. F. Anceaux, L. II. Verbeek, A. M. A. Bogaerts, F. A. W. H. van Melick, J. II. Moedt, L. J. P. M. Beckers, II. Tbien. W. 11. Cuppens, J. L. P. M. Schmeitz en A. J. J. Vluggen, allen van bet. korps: bij het 3c Regiment infanterie, de vaan drigs .1. P. A. Wagtman, J. Oggel, M. L. Cr. Broglrop, H. A. S. Leicher, J. C. F. Helung, L. II. A. Schreider, G. Bleeker, F. J. M. van Gesscl, J. J. Malta, D. J. van der Spek, L. A.. Ostcr, L. P. de Boer. P. C. Scbricck, K. Darten, F. J. M. van der Pluijm. J. van der Burg, M. L. M. van Gasselt, P. W. C. Schotel, B. G. Gelderblom. A. J. Veenstra er» J. E. Wortman, allen van bet korps; bij het -5e Regiment infanterie, de vaan drigs J. D. Emeis, H. P. van Dijk, J. P. Broens. L. G. Romswinckel, J. Raadsen, L. C. Slechte, C. A. Campagne en C. P. Tuk, allen van het korps; bij het 5e Regiment infanterie, de vaan drigs J. XV. Bouman, J. M. den Hengst, F. A. F. Boot, T. Goos, H. G. G. Nanninga, H. M. de Zwart, W. van der Most, F. C. J. Winke- lor, A. O. Brauri, J. P. van der Steur, W. Wilts, D. L. Kedde en L. Brandon, aller» van bet. korps: bij het 6e Regiment infanterie, de vaan drigs M. C. Buis. J. E. Henneman. B. J. dc Jong, XV. L. J. Bom, E. E. Egcr, J. Vier gever, G. A, J. Schicre, G. M. Wytvlict, E. C. J. van der Horst, J. J. M. Koek. II. Schey- grond, A. N. \V. Ploegmakers. F. B. W. Koopmans, J. Wal terbeek. II. .T. F. Veugcr, W. E. Siegmann, P. V. H. J. Hamburg, D. van Dijk, K. F. W. Mühlcisen, A. Bergmans en J. M. Groenoveld, allen van het korps: bij het Te Regiment infanterie, dc vaan drigs G. J. Puister, G. M. van Bossum, L. Goudswaard, F. van Wecren. W. H. van der Veer, C. J. Moolenburgh. J. A. Schoevaart, J. G. Eckhardt, L. L. A. Verpalen, L. C. van As, L. P. M. Hoozcn, L. A. de Blois, J. A. M. Borghols, J. Dijkstra en L. F. Huycr, allen var» het korps; bij bet 8e regiment infanterie, de vaan drigs J. C. Klausz, S. W. Henry, C. van de Merwe, II. J. A. Verbeek, X. W. Bruynis, A. G.* Lutgei borst, R. E. J. Voss. C. J. Roo- senschoon, M. van der Dusscn, W. J. Serné, B. van der Kuijp, C. J. Kers, J. van Houten, J. D. van Malssen, W. Scboonderbeek, C. Marree, H. Roder, P. H. J. F. T. Schnellen, .7. H. Fock, XV. J. F. van der Bijl, J. Vrijs, P. W. Foeken, .1. Vinkenborg en A. M. van Bnchem, 3llen van het korps: bij het 9e Regiment infanterie, dc vaan drigs N. J. Nink, L. Adams. P- B. Renes, J. van de Streek, H. K. de Vries. R. C. Schaapman, F. M. Inger» Housz, XV. II. Gal las, en F. .1. Limenberg, allen van bet korps; bij het 10e regiment infanterie, de vaan drigs B. L. van Delden, J. B. Cape!, W. Dek ker, D. J. Braak, J. G. M. Kraayenoord, J. G. de Bruin, W. J. Kloosterman. A. J. Braun, M. Oversier, L. Lodenstein. XV. F. van der Griend, W. A. Hemelraad, A. P. I. H. Quaed- vlieg, M. M. Bachus, J. Reijnhout, P. .T. Zaayer, K. Kupers er» J. S. AI. Blank, allen van het korps; bij bet 11de Regiment infanterie, de vaan drigs H. Eggink, P. W. A. van der Pas, J. W. de Vries, 11. H. Klaassen, E. Wevers, J. van Vucht Tijsser», XV: R. Ertzen, J. H. W. van Beek, T. J. Bijlsma, G. M. D. Vogelsang en A. A. Gips, allen van liet korps; bij het 12c Regiment infanterie, de vaan drigs J. Albarda, S. H. Kijlstra. H. Zwarten- hot, J. K. Deisz, H. Douma, W. Hcllinga, B. L. Banthes, K. Poelstra, J. van Wilgen, J. B. van der Pol, N. L. Jansonius en G. C. A- Tunge, allen van het korps; bij het 13e regiment infanterie, de vaan drigs G. A. H. Slits, H. C. Vonhogen, J. T. Ligthart, G. Plernper, H. J. J. Overgaauw, F. Britzei en L. Beekes, allen van het korps; bij het lie Regiment infanterie, de vaan drigs F. J. van der Peijl, A. P. H. Mourcr, J. Varkens, P. J. Evers, M. J. Maasdonk, H. Pieterse, J. II. Günkel, J. H. Andreae en W. X). Ihnken, allen van het korps; bij liet 15e Regiment infanterie, de vaan drigs M. C. Reinders, B. A. J. van Boxtel, K. L. F. M. Rouppe van der Voort, J. Wijt zes, H. J. Waalwijk, L. van Marlen, M. F. A. Brok, S. H. G. Wanrooy, H. J. Daneel, H. G. A. Brouwers. J. Peeters. A. P. J. van Odijk, A. X. de Vin, H. G. Rokeerst. J. B. A. M. Schiphorst. II. J. M. Derks. L. van den Ende, R. M. H. C. Nadnud, T. Feima. K. C. Jager en J. A. van Vliet, allen van het korps; bij het 16e Regiment infanterie, de vaan drigs XV. T. F. Wijnholds, C. Harmse, W. van Eijk, G. J. Visser, f. J. Vermeulen, K. H. Verkoren, G. H. van de Weerd, J. J. Dekkers on J. C. Bultcrinan, allen van het korps; bij het 17e Regiment infanterie, de vaan drigs H. H. Jantzen, E. Westerbeek, T. J. M. Andricsscn, S. H. A. Thijs, C. Vogelcsang, G. A. XV. van Enschot, M. J. Merkclbach, .7. A. Pulles, P. P. Vermaes, J. M. J. Wechers, ■7. T. A. H. van der Putten, P. H. IJaenens, 'J, Visser, P. G. A. Willems, R. Sikkens, T. Ziekman, J. J. do Bois en C. \V. J. J. Heufke, allen van het korps; bij het 18c Regiment infanterie, de vaan drigs XV. van der Meer, P. S. Panhuis, J. A. Hoppcner, W. Visserman. E. J. Hoppe. J. II. Visser, H W. N. van der Woude, N. H. Ker- vezee en J. H. F. van den Berg, allen van het korps; bij bet 19e Regiment Infanterie, de vaan drigs J. H. Bal, A. C. J. Riel, H. .T. P. ham mers, C. van Kammen, I). Hartgcrink, O. K. R. de Roos, J. Hendriabs, P. G. Schneider, P. J. Roose en H. Lindeman, allen van het korps; bij het 2üc regiment infanterie de vaan drigs E. S. Telder, H. J. Arentshorsf, W. J. C. D. Baerte, B. J. Boevink, G. J. Mole naar, H. Versluis, L. G. Mazure, H. W. Wes terhof, H. Alkema, H. Jj M. Eggels, G. J. van der Graaf. M. P. L. van Aalst, F. L. J. Hamburg en J. Stikkelarum, allen van het korps: hij het 21o regiment infanterie de vaan drigs P. van de Geest, P. D. de la Sauasaye Briét, A. van Dusseldorp, H. H. P. Kettner, A. A. Kramer en A. II. M. van den Hoek, allen van het korps; bij hel 22e regiment infanterie de vaan drigs G. J. Kcsteloo, J. J. M. Jacobs, H. C. Huycrman, J. A. van Duivendijk, J. J. de Wijs en G. C. Wilmink, allen van het korps; bij bet regiment wielrijders de vaandrigs P. Buys, W. Walter, G. Beek, A. H. Soomers J. T. Meinesz, W. II. Gesner van der Voort. J. L. H. de Haas, W. J. Bitter, A. J. Slaats. C. G. van Erp, b. W. H. Weijnschcnk, H. E. Janssen en AI. T. van den Bout, allen van het korps; bij de schoolcompagpie van den rnotor- dienst de \aandrigs F. A. T. Branteen, Jhr. D. van Doorn, O. Meeuwes, H. E. Everard, R. Schelling, H. Cajkocn, J. W. Gmetich Meyling, K. Schouten eri A. J. van den Bergh, allen van die schoolcompagnie; b. bij den Vrijwilliger» landstorm tot re serve-tweede luitenant voor speciale dien sten, bij het vrijwillig landstormkorps roo- tordienst de hoeren G. J. A. Mettrop, H. C. Emondt Fauel en mr. L. G. AI. J. A. Struycken; bij het Vrijwillig landstorrnkorps vaar- tuigendienet de hecren I. J. Havelaar en A. C. van Epenhuysen; bij het Vrijwillig landstormkorps lucht wachtdienst de heeren II. A. Thiadens et» W. F. Dirksen. He bij het wapen der Cavalerie tot re- serve tweede luitenant, bij het Ie regiment huzaren de kornetten Jhr. M. E. Gevers, M. C. Calkoen. E. van Vollenhoven, C. H. van Tienhoven, F. E. L. Graaf van Bylandt B. J. Dorhout Mees, L. R. II. Dohbelman, O. Thate, R. A. van der Waal Bake. G. L. Koltf, J. A. C. Peterse, H. E. R. Rhodius, H. van Hoorn. A. A. Land, II. F. Keetel en Jhr. A. F. C. Bendorp, allen van het korps; bij het Tie regiment huzaren de kornet ten mr. W. G. Wcndelaar, H. T. A. M. van Rijckcvorscl, Jhr. W. J. van Citters, J. G. Rueb, M. P. van Son on E. J. J. B. CTeniers, allen van het korps; IIIe bij het wapen der Artilerie tot rescr- ve-tweede-luitenant. bij bet korps rijdende artillerie de kornetten A. J. A. baron Sweerts de Laudas Wyborgh en Jhr. \y. van Andringa dc Kempenaer, beiden van bet korps; bij het le icgiment veldartillerie de kor netten F. J. Bakker, K. Koster, F. J. M. ten Bcnsel. H. W. II. Kolk, H. C. de Looper, ir. T. W. G. Dames, Jhr. L. op ton Noort, G. Struys, W. de Wit, J. van Soest, I). N. U. van Hoyteraa, E. W. Olink, Jiir. C. P. Hooft Graafland van Schotervlieland en A. P. Vcllcnga, allen van het korps; bij het 2e regiment veldartillerie de kor netten F. H. Janssen van Raaij, A. F. de Booij. H. de Groot, J. H. Heierman, M. H. Lensseri, G. Cliarborj, mr. P. F. J. de Kok, ir. W. Maas Geesteranus, T. L. D. Graaf, mr. G. L. H. van Gheel Gildomeoster. mr. O. Leijendekkers, M. Waterman en M. F. B. T. van Stapele, alsmede de dienstplich tige wachtmeesters-titiilair H. J. Oosting, T. Beetema, W. C. Visser. K. J. Evers, J. G. Huytkcs en B, de Boer, allcri van het korps bij het 3e regiment veldartillerie de kor netten II. C. L. Nelissen, J. A. Carp, F. J. J. L. van Lanschot, W. van Leeuwen, A. Afijnlieff, J. W. II. Swane, J. J. Granpré Molière, XV. J. K. Fabius en Jhr. C. Gevers Dcynoot, allen van het korps; bij het -ie regiment veldartillerie, de kor netten J. A. C. Dartels en J. B. P. Joosten, beiden van het korps; bij het 5c regiment veldartillerie, de kor netten H. T. XV. Christrnann, W. XV. van Haersma Buma, C. C. van Valkenburg, W. J. Brender a Brand-is, XV. H. van Hasselt en P. van Wijngaarden, allen van het korps; bij het 6e reg. veldartillerie, de kornet ten G. A. van Hamel, C. C. Folkersma B. J. Smits, P. van Sprang, I. de Vries, P. Dresselhuvs, A. Schellens en Jhr. J. W. O. van den Bosch, allen van het korps; bij het Te reg. veldartillerie, dc kornet ten G. W. van Stapele, F. P. J. Hamann, P. R. H. Meurs Gerkcn. D. van Oosten Slin- geland. Jhr. P. R. Feith, M. P. baron var» der Borch van Verwolde. H: L. L. Bertbeux, H. L. Graafmans en J. B. Ritzema van Ike- ina, allen van het korps; bij het 8e rog. veldartillerie, de kornetten T. J. J. Fijlstra, G. J. Westerink, b. D. Broe- kema, J. Deen en L. C. van Heukelom, al len van het korps; bij de luclitvaartafdeeling, de vaandrig J. P. Wolffram van die afdecling; bij het regiment kustartillerie de vaan drigs A. de Nes, M. van der Waarden, W. G. Reinders, H. W. J. Das, F. Bos en H. Hendriks, allen van hel korps; bij het korps luchtdoelartillerie, de vaan drigs P. A. Roeiofsen, J. N". G. Söhngen. P. F. Prinsen Gcerligs, H. Hoekstra, C. F. Klokke. T. K. de Haas, J. F. A. Derks, C. Schmidt, C. D. Meyer, mr. W. de Bouter, F. S. Veldkamp, XV. .T. van Westerhoven, H. C. Baauw, S. Schatz, AL C. J. Visscher, J. Weesels, P. A. Blaas, J. J. B. Sprey, A. T. C. van Darn, J. A. L. K. E. Kempers, W. A. J. Borg, W. C. Houdkarnp, L. L. E. Ben- verij, D. J. de Leur, F. Peletier, I. T. J. Boxsen», J. J. XV. A. Dubois en A. Goldsteen, allen van het korps; bij het. le reg. onbereden artillerie, de vaandrigs E. P. Busscher, W. H. Keyl, G. van der Bijl, J. Haantjes, R. M. van Rhee, J. G. Overbeek, L. W. J. Bonhuys, O. J. J. H. Aalpol, F. E. Weber, J. G. Boelsums, C. J. Judels, P S. Schippers. P. J. Geelker ken, D. Lafeber, P. II. de Melker en K. F. Kampenhout, allen van het korps; bij het 2e reg. onbereden artillerie, de vaandrigs P. F. van der Veen. P. Dumolcyn, E. A. P. Asselbergs. F. Bloemendaal, C. A. Roeiofsen, C. Brugman, J. de Ronde, A. H. ter Weeme, H. Roman, J. Pallhe cri A. van Daal, allen van het korps» IVe. bij het wapen der genie, tot reserve- tweede-luitenant, bij het reg. genietroepen, de vaandrigs C. Tol, A. Heynsius, ir. B. II. Wolf, ir. H. J. C. van Santen, P. Harkema, ir. G. C. Stuyt, ir. W. Croon, A. K. van der Weg, J. J. J. van Wiechen, B. E. Dieperink, ir. A. Hoogcndoorn, ir. A. M. H. Hei-mans en J. D. Suyling, allen van het korps; bij het korps pontonniers en lorpedisten, de vaandrigs C. J. Danckaerts, I\. Robbers, C. A. L. Horstman», F. Mulder, P. C. Sil ver, D. van Zuilen,' P. K. van Ginnekei» en H. P. Beusekainp, allen van het korps. Ve. bij hel dienstvak der militaire admi nistratie, lot reserve-tweede-luilenanl, bij het regiment grenadiers, de vaandrig A. AI. den Duik van dal korps; bij het 'ie reg. infautcrie, de vaandrigs B. F. Cohen en G. A. Riedijk, ondei-schei- denlijk van het reg. jagers en liet 6e reg. veldartillerie; bij het 5e reg. infanterie de \aaridrig R. Zwanenburg van dat korps; bij het 6e reg. infanterie, de vaandrig XV. Blankevoort van liet 2e reg. onbereden ar tillerie; bij het Te ïeg. infanterie, de vaandrig J. A. Blom, van het 3o ree. infanterie; bij het 16e reg. infanterie de vaandrig F. J. H. van der Ven, van het reg. wielrijders; bij het 17e reg. infanterie, de vaandrig J. Dijkstra van het korps luchtdoelartille rie; bij het 18e reg. infanterie, de vaandrig J. C. Walker, van de schoolcompagnie van den motordienst; bij het 19e reg. infanterie, de vaandrig J. C. Palfenier, van het «ie reg. infanterie; bij het 22e reg. infanterie, de vaandrig W. Bijl van het 8c reg. infanterie; bij de schoolcompagnie van den motordienst, de vaandrig H. A. Wingelaar, van het 4e reg. huzaren; hij het 3e reg. veldartillerie, dc vaandrig J. F. van Rooy, van het 13e reg. infanterie; bij het -ie reg. veldartillerie de vaandrig J. A. C. Frederici, van het lc reg. huzaren; hij het Ce reg. veldartillerie, dc vaandrig E. Godthclp van het 2e reg. veldartillerie; bij het regiment kustartillerie, de vaandrig P. G. H. Brouwer, van dat korps; bij het 2e reg. onbereden artillerie, P. A. Verhagen en H. van der Aleulcr», onder scheidenlijk van het 3e reg. veldartillerie en het korps pontonniers en lorpedisten; bij het korps pontonniers en torpedisten, de vaandrigs J. Kraan en S. Valk, onder scheidenlijk van het I6c reg. infanterie en het le reg. huzaren; bij de luclitvaartafdeeling, de vaandrig J. van Tuin, van die afdeeling; bij de le Compagnie hospitaalsoldaten, de vaandrig XV. I. BosschaarL van het lie re/* infanterie nn bij de 2e compagnie hospitaal soldaten de vaandrig J. Kunnen, van het le regiment infanterie. Nieuwe vereeniging opgericht Amsterdam. 20 Dec. Op initiatief van een aa»ital bakkers, is gisteren in ..Krasna- poleky" een vergadering gehouden van bakkers uit het kleinbedrijf. Besproken werden de tot nu toe ondernomen pogingen om tot «saneeririg van net bedrijf te gera ken. Naar de mcening der vergadering, wordt daarbij door de bonden geen, althans onvoldoende rekening gehouden met het kleinbedrijf, terwijl dc pogingen tot sanee ring ook te weinig zijn afgeklemd op dc be langen van het broodetend publiek. Dit vindt zijn oorzaak mede hierin, dat hel grootbedrijf een overwegende invloed bij de eaneering is toegekend, terwijl de lede!» der verschillende bonden bij het bespreken en samenstellen van saneeringaplanner», deels niet, deels onvoldoende zijn geboord. Deze te weinig medezeggihgschap der le den moet naar het oordeel der vergadering hierin worden gezocht, dat in de bestaande bonden het grootbedrijf eveneens een over wegende invloed uitoefent. Teneinde te voorkomen dat liet kleinbe drijf en het publick de slachtoffers zullen worden van. de pogingen tot trustvorming e.d. door het grootbedrijf, w erd door dj vergadering besloten tot oprichting van de „Neutrale Ainsleniarnsche Patroonsver- eenigittg var» Bakkers in het Kleinbedrijf'. Deze vereeniging stelt zich o.rn. ten doei de belangen van het kleinbedrijf te behar tigen, waarbij zij deugdelijk rekening wil houden met de belangen der consumenten. Deze vereeniging stelt zich o.rn. ten doei de belangen van het kleinbedrijf te behar tigen, waarbij zij deugdelijk rekening wil houder» met de belangen der consumenten. Zij wenschl roede te werken tot liet schep pen van meer geordende toestonden iu het bakkersbedrijf. Te dier» einde wil zij sa menwerken .mei iedere vereeniging, groep of corporatie die een gelijk doel bcoogen. Bij deze samenwerking moeten echter do belangen der bedrijfsgenootcn op den voor grond worden gesteld. De vereeniging be sloot in verschil lende wijken van de stad propaganda voor haar denkbeeld te ma ken en de bakkers in het kleinbedrijf op te wekken tot hoar toe te treden. Zij besloot tevens zich met de respectievelijke autori teiten te verstaan, omtrenl de heerseliende lbedrijfstoc€tandej> Prospectus van de Int. Electri citeitstentoonstelling in April 1933 te 's-Gravenhage Wij ontvingen het prospectus der In ternationale Elcctricitcits-Tcntoonstelling „ElcctVa'", die van 15 t/in. 24 April 1933 in deri Dierentuin te 's-Gravcnhage zal wor den gehouden onder het motto „licht, kracht, warmte De tentoonstelling wordt gehouden met medewerking van bet Gem. Electrisch Bedrijf te 's-Gravenhage; er wor den wetenschappelijke voordrachten, lezin gen en andere bijeenkomsten aan verbon den. Breedvoerige cere-comitê's ei» andere commissies gaan aan den eigenlijken tekst vooraf. Het uitvoerend comité bestaat uit dr. W. Vinkhuijzcn van Maerssen, eere voorzitter, die in dit geschrift ook het voorwoord schrijft; A. J. Kal ff, vice-voorzit- ler en AL H. van Vriesland Han., seer.-pen- ningmeester. Het technisch aesthetisch co mité bestaat uit de heeren Piet van der Hem, kunstschilder; A. IT. van Leeuwen, arch.; Jan de Quack, arch.; Willy Sluyter, kunstschilder; Corn, van der Sluys, bin nenhuisarchitect; A. C. Sommer, tooneel- decorafeur; Jan .Wils, architect; II. Wou- da, architect. Het prospectus, royaal uitgevoerd in den vorm van een tijdschrift, bevat dan arti kelen var» ij'. A. H. O. XV. de Bats, electro- technisch adviseur bij de arbeidsinspectie, over Eject riciteit en Veiligheid, van di\ A. Bouwers, leider van liet Röntgenlaborato- rium der Philips' Gloeilampenfabrieken in Eindhoven over Elcctriciteit in dc Genees kunde; van A. B. Brcebaart, voorzitter nfd. Den Haag van do Ncd. Ver. van Elcctro- technjschc Werkgevers over Wat organisa tie vermag; van J. van Dam, adviseur der regeering inzake de levering van clcctri- schen stroom, ^ver do clectricitcitsvoorzie- ning in Ncdermnd; van prof. dr. ir. H. Ge- lissen over dc provinciale electriciteits- voorziening cn haar z.g. monopolie; van G. A. Ghyseïs, ing. Gcm. El. Bedrijf te 's-Gravcnhage over de Electrische Huisin stallatie; van prof. dr. ir. H. S. Hallo over technisch wetenschappelijk onderzoek; van ir. XV. J. Harders, directeur der Duinwater leiding van 's-Gravenhage over warmwa tervoorziening in woningen; van ir. II. J. van: Lessen, chef van de electrische tractie der, Ned. .Spoorwagen over elect»', tractie op Spoorwegen; van ir. H. Mak, ing. Gem. Te lefoondienst teo Den Haag over Radio; van mevr. dr. D. Oppen heinierBclinfante, secr.-penn. Hoofdbestuur Ned. Ver. van Huisvrouwen, over de huisvrouw cn de electi'iciteifvin ir. J. M Riemens, rijkstuin- bouwconsulent te Naaldwijk over het ge bruik van elcctriciteit in den tuinbouw; P. W. Scharroo, luit.-kol. der genie over electricrteifc in het leger; voorts nog artike len over erkende installateurs, de techniek der verlichting (door R. Swierstra, leider van Philips' Demonstrntiezalen te Amster dam), en over dc telefoon. Het prospectus is met dezen bundel van artikelen van deskundige hand een leer zaam en interessant boek geworden. Aan de bijdrage van ir. H. J. van Lessen is door ons het volgende ontleend: „Einde 1930 waren op óe gehecle wereld ruim 18000 kilometer spoorweg gecleclrifi- cceid. Het totaal aantal electrische locomo tieven overschreed het aantal 3000, terwijl ongeveer 6700 motorrijtuigen en 5300 aan hangt ij tuigen in gebruik waren. Het aan- 1al kilometers door motorrijtuigtreinen af gelegd bedroog 193.000.000. De hoeveelheid electrische energie voor de electrisch voort- bewogen treinen noodig, was ruim 3000.000.00G kilowattuur. Ter vergelijking worde gewezen op de overeenkomstige cij fers de Nederlandse!»© Spoorwegen betref fende, t.w.: lengte der geëlectrificeerde baanvakken 184 kilometer; aantal motorrijtuigen 153: aantal aanhangrijtuigen 155; aantal kilometers door electrische trei nen afgelegd 6.325.000; energieverbruik por jaar 74.000.000 kilo- vvattuui*. Omtrent de resultaten rnet de electri sche tractie bereikt, kan zonder voorbe houd worden gezegd, dat deze hier te lan de alleszins gunstig zijn. Na invoering van het electrisch bedrijf is een sterke ver keerstoename gebleken, het verschijnsel destijds op den Zuid-Hollandschen Elcctri- schen Spoorweg waargenomen, dat een snelle cn geregelde dienst een sterke ver keerstoename tengevolge heeft, bleek even eens op de andere geelcctrificeerde lijnen. Het lijdt dan ook geen twijfel of de electri sche tractie zal ook in de toekomst in de ontwikkeling van het verkeer op het Ne- derlandsche Spoorwegnet een belangrijke rol vervullen.'* A Usvosd Pelikün 15—12 Amsterdam Alarseille 1512 Rome 16—12 Athene 17—12 Alersaraatruh Cairo Gaza Rut ba wel Is 18—12 Bagdad Boeshir 19—J 2 Dj ask 20—12 20—12 Karachi Jodpoer 19—12 Jhansi Calcutta IS—12 Rangoon 17—12 Bangkok Koh-Lak 16—12 Medan l Batavia 16—12 Bandoeng 1 r n Vertrek van het eerstvolgend© pOStr vliegtuig van Amsterdam 22 December. DB NALATENSCHAP VAN IS. QUERIDO. Amsterdarn, 19 December. Voor de eerste kamer der rechtbank zou vandaag behandeld worden de door een aantal boekhandelaren ingediende faillissement» aanvrage van de nalatenschap van Is Querido. Dit was geschied op grond, dat er niet voldoende actief zou zijn. Wij ver nemen echter, dat de veiling van wijlen Querido's bibliotheek, die oorspronkelijk aan de gemeente Amsterdam aangeboden, doch door deze geweigerd was, in zooverre een succes is geweest, dat alle crediteuren volledige betalingen kunnen krijgen. Op dezen grond heeft Mr. Benno J. Stok vis, advocaat en procureur te dezer stede, weten te bereiken, dat de faillissements- aanvrage is ingetrokken, Extra hulp aan werkloozen Naar aanleiding \an het feit, dat de mi nister van Binnenlandsche Zaken ook over het kalende»*jaar 1933 een bijdrage van 750.000 aan het Nationaal Crisis Comité verleend heeft voor ext»-a hulp aan werk loozen, heeft het N.C.C. ccn circulaire aan gemeentebesturen cn plaatselijke comité's gezonden betreffende liet vei-strckken \an exlra hulp aan werkloozen. In die circulaire wordt medegedeeld, dat voor deze «teunverleening alleen in aan merking kornet» werkloozen, die hetzij uit keer» ng ontvangen ingevolge cenige steun regeling, hetzij bij een van Rijkswege ge- subsidieerdc werkverschaffing zijn ge plaatst. De steun is bedoeld voor die ge zinnen, waar tengevolge van langduriga werkloosheid met betrekking tot de aan schaffing van kleeding, schoeisel, bedde- goed e.d. zoodanige achterstand is ontstaauj dat verstrekking van extrahulp in den vorm van genoemde goederen noodzakelijk blijkt. Ecnc bijdrage kan slechts worden toege kend aan die gemeenten, waar een gesub sidieerde steunregeling en/of werkverschaf fing toepassing vindt; in tegenstelling met het vorig jaar zullen deze bijdragen niet meer naar een bepaald bedrag per inwoner worden berekend, maar los van het bevol* kingscijfcr volgens een nader te noemen bedrag per werklooze worden vastgesteld. Behoudens door het. Comité te verleenen machtiging mag over het kalenderjaar 1933 per gemeente niet meer worden besteed dan: le. het vijfvoud in guldens var» het aarn tal werkloozen ter plaatse, indien de gei mecnle subsidie ontvangt in de kosten van 6teunverlcening; 2e. het vijfvoud in guldens van het aan* tal werkloozen te»* plaatse, indier» de ge< meente subsidie ontvangt in de kosten van steunvcrleening cn werkverschaffing. 3c. het drievoud ir» guldens van het aan* tal werkloozen ter plaatse, indien de ge« rncente alleen in de kosten van werkveri sciiaffing subsidie ontvangt; met dien verstande, dat het Nationaal Ciisis Comité 50 pCt. van dit bedrag voor zijn rekening zal nemen, indien de gemeen teraad een overeenkomstige bijdrage be-' schikbaar stelt. Voorts wordt medegedeeld, dat de hul# individueel en niet dan na csn (er zake ïn> gesteld onderzoek omtrent de aanvraag dient te geschieden. Zij wordt alleen dan verleend, indien daaraan dringend behoefte bestaat. Bij de beoordeeling der aanvragen zal op de eerste plaats de duur der werk* loosheid, benevens de grootte van het gezin in aanmerking moeten worden genomen. De steun dient voorts in natura tc worden! verstrekt, slechts in zeer bijzondere geval len mag een geldelijke uitkeering worden' toegekend na voorafgaand overleg met hei Comité. Do ongeorganiseerden dienen hun aanw vraag in rechtstreeks bij het comité, ter wijl de georganiseerden bun aanvraag in* zenden door bemiddeling van het bestuu!» hunner vakverecniging. Dit bestuur kan dê aanvraag aanvullen met. een rapport om trent de behoefte van den aanvrager aan kleeding, schoeisel, enz. De steun worde voor zoover ongeorgani seerde»» betreft door het comité rechtstreeks uitgekeerd, terwijl die voor de georgani seerden aan het bestuur van de betrokken vakorganisaties worde ter band gesteld, hetwelk vervolgens voor de uitkeering aatt de betrokkenen zorg draagt. Van deze re geling mag niet dan rnet goedkeuring van on» Comité worden afgeweken. 'i Het secretariaat vaji het Nat. CrisiscomïtS deelt mede: I)e directie en beambten der Steenkolen* mijnen Laura en Julia te Eygelshoven heb* ben als bijdrage over November 198.43 aan het N.C.C. afgedragen. Do directie der N.V. Bataafóehe Petrd* leum Mij. te 's-Gravenhage heeft 159.13 overgemaakt, welk bcdi*ag werd hijeenge-i bracht door de employe's der N.V. Curasao* sche Petroleum Industrie Maatschappij eiï der Cura^ao-sche Scheepvaart Mij. Namens de ambtenaren bij het hoofdbe» «tuur der P.T.T. heeft het N.C.C. 189.4* ontvangen, zijnde de bijdrage over October

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6