J. A.SCHOTERMAN Zn. BOLS ZEER OUDE GENEVER PRIMA LIKEUREN Sier* en Nijverheidsknnst Hoe het Instituut in 1931 werkte Dalende honoraria onvermijdelijk Tijdschriften DE EERSTE VROUWELIJKE ONTVANGER Een uitbreidingsplan Onze Postvliegers onderweg Radioprogramma en Utr. straat 17 Wijnhandel Gevestigdl878 Telefoon 145 Moeilijkheden vanwege den slechten tijd. Uit eenloopende adviezen Aan het jaarverslag van het Instituut voor sier- en Nijverheidskunst 1931 is het volgende ontleend: Waar alle6 lijdt onder den druk der on gunstige economische toestanden, kan niet worden verwacht dat onze stichting daar op een uitzondering zou maken. Integen deel. De opvatting dat kunst, in welken vorm en in welk verband ook, weelde is en derhalve in tijden van crisis en malaise in de laatste plaats moet komen, zoo niet tijdelijk geheel moet worden achterwege gelaten, is algemeen verbreid. Zij wordt weliswaar in breede kringen, ook buiten die der kunstenaars zelf, niet meer aan vaard, (en van de zgn. toegepaste kunsten is het wel allereerst velen duidelijk dat zij op velerlei wijze een maatschappelijke waarde vertegenwoordigen), de Neder- landsche opdrachtgevers in het algemeen, de leiders van bedrijven en handelslieden niet het minst, zijn met deze laatste ge dachte niet vertrouwd, zijn er niet genoeg van doordrongen om niet in moeilijke tij den licht over te gaan tot de uiterste be zuiniging of schrapping van uitgaven juist op dit gebied, liet is hier niet de plaats deze overwegingen verder te ontwikkelen; wij kunnen slechts vaststellen, dat in het werk van ons Instituut natuurlijk de weer slag van dezen maatschappelijken toestamd en zijn consequenties voelbaar is. Dat het zijn arbeid verzwaart, eenerzijds doordat het resultaat op zijn bemoeiingen, (voor zoover dit afgelezen kan worden uit den omvang der door de kunstenaars uitge voerde opdrachten en de honoraria die hun geworden)geringer blijft bij sterker in spanning; anderzijds omdat de uit deze omstandigheden volgende nood onder de kunstenaars tot nieuwe pogingen dwingt om daarin op ecnigerlei wijze te helpen voorzien. Dat het Instituut ook in dit laatstgenoemde in nauwe samenwerking blijft met de algemeene organisatie der kunstenaars op ons terrein, de Ncderland- sche vereeniging voor ambachts- en nijver heidskunst, ligt voor de hand. Naar alle waarschijnlijkheid zullen wij dan ook in ons volgend jaarverslag concreter mede- deeling kunnen doen t. o. v. den weg die onze pogingen gaan, waarvan in het af- geloopen jaar de voorbereiding moest wor den overwogen. Voor zoover van deze bij zondere maatregelen de bevordering van opdrachten en het tot stand brengen van contact tusschen publiek (in den ruimsten zin) en kunstenaar, als begrijpelijk, een onderdeel vormt, liggen zij geheel m de lijn onzer taak, die het Instituut ook in 1931 als te voren is blijven vervullen. Dat dit voortgaande werk ons, door zijn groei, voor vragen van middelen en ruimte heeft ge steld, is in vorige jaarverslagen meerma len toegelicht. Dat het uitzicht geopend* werd, hierin althans voor een bescheiden deel te gaan voorzien, stemt ons dank baar; al moeten wij bedacht blijven op het feit dat bij de ongunstige tijdsomstan digheden de verwachting niet gerechtvaar digd zou zijn dat de volledige uitvoering der plannen eens bij de stichting van het Instituut ontworpen, nabij zou zijn. Er ligt echter bij de belemmeringen die het Insti- tuur met allen in dezen abnormalen tijd ondervindt, een voldoening in de bewust heid dat zijn werk des te noodzakelijker is. De adviezen. De onderwerpen waarover adviezen wer den uitgebracht waren wederom van zeer uiteenloopenden aard; zij betroffen een be- zoekersboek van H.K.H. Prinses Juliana, een tegeltableau (Waddinxveen), een mo numentale klok (Medan), frankeerzegels, plaquette, oorkonden, stands voor jaar beurs e. a. tentoonstellingen, reclame en publiciteit, als reclame-zuil, -uitgaven, affi ches, lichtbakken; boekbanden, kalenders, modeteekeningen, model voor zeepfabrica ge; lampenkappen, enz. De vele regelmatig verstrekte adviezen van minder belangrij ken aard, of die welke niet onmiddellijk op het verstrekken van een opdracht gericht kunnen zijn, kunnen uiteraard niet alle worden opgesomd. Het is voor het Instituut een bezwaar dat het omtrent den loop van zaken die volgt op en uit de door ons ver strekte gegevens en inlichtingen in de meeste gevallen zoo onvoldoende wordt op de hoogte gehouden. Daardoor blijft het ons al te dikwijls onbekend of een advies werd gevolgd, of verstrekte gegevens tot een vruchtbaar contact hebben geleid. Wij wekken daarom zoowel opdracht gevers als kunstenaars nog eens op ons niet zonder berichten te willen laten aan gaande het verloop van een advies of op welke wijze van gegevens en inlichtingen werd gebruik gemaakt. In het algemeen kan gezegd worden dat de tot het Instituut gerichte vragen, zich allermeest bewegen over die voorwerpen en kunstuitingen die niet door de kunsthandels en toonzalen van tamelijk algemeene bekendheid en gemak kelijk verkrijgbaar zijn. Het spreekt bij voorbeeld van zelf dat nu in de laatste jaren overal, ook in de provincie, zaken, winkels en toonzalen het moderne ameu blement als complete kamerinrichting la ten zien (wat door tentoonstellingen, o.a. die van den B. K. I. wordt aangevuld), de vraag die men het Instituut op dit gebied stelt meer betreft het bizonder geval, het pièce unique. Daartegenover staat dat de genoemde toonzalen en winkels hunne ge gevens, ook en niet 't minst wat de serie artikelen aangaat, bij het Instituut vinden Honoraria en auteursrecht Onder de inlichtingen van algemeenen aard nemen die betretfende de honoraria een bizondere plaats in. Zij raken het leven der kunstenaars en dus de kunstvak-be oefening ook in haar ideëele beteekenis. Alle verhoudingen hebben zich in den laatsten tijd gewijzigd. Het dalen van de honoraria in 't algemeen was onvermijde lijk. Bestond reeds onvoldoende overeen stemming op dit gebied tusschen de vel schillende bedrijven onderling, thans is nog minder eenheid te vinden in de hono reeringswijzen en -normen. Dat het Insti tuut liet mogelijke moet doen om hier aan nemelijke normen te handhaven, sti^t vast; wordt het hiertoe eenerzijds gedron gen door den ongunstigen toestand voor de kunstenaars, aan den anderen kant noopt juist deze ook weer een weg te vin den zonder al te onwrikbare toepassing van de honorariumtabel der Nederlandsche Vereeniging voor Ambachts- en Nijver heidskunst, hetgeen in de practijk thans onmogelijk wordt. Hoe zeer vaster verge lijkingspunten hier van nut zouden zijn, blijkt bij de stijgende moeilijkheden meer dan ooit; en het Instituut betreurt het dan ook dat vroeger door opdrachtgevers en kunstenaars niet ruimer gebruik is ge maakt van de gelegenheid om honorarium- kwesties te doen onderzoeken (ten einde tot oogo.nblikkelijk vergelijk te komen, maar ook om usances te scheppen en rnaatsta ven), een gelegenheid destijds geboden in de commissie voor honorarium kwes ties in zake samenwerking van industrie en kunstenaar, ingesteld door Bond voor Kunst in Industrie en Neder), vereeniging voor Ambachts- en Nijverheidskunst. Hoe 't zij, dit alles maakt in dezen tijd 'n bizon der onderwerp uit van aandacht en be moeiingen van het Instituut. Aan de ge meente Amsterdam werd advies uitge bracht in een honorarium-geschil op het gebied der ambachtskunst. Een andere categorie van inlichtingen is die betroffende plagiaat en kwesties van auteursrecht. Kon het Instituut eenige ma len raad geven die tot bevredigende resul taten voerde, in 't algemeen is dit een ter rein van bizondere moeilijkheden. Daaron der is bijvoorbeeld te noemen de onacht zaamheid of onvolledigheid waarmee al te vaak overeenkomsten worden aangegaan. Soms valt daardoor weinig meer te redden. Echter stuit in de practijk dikwijls het be hoorlijk vastleggen van de overeenkomst vooral bij opdrachten van middelmatig of kleiner belang, op bezwaren ten nadeele van den kunstenaar. Overigens ontstaan door veelvuldige samenwerking van kunstenaars cn industrieën meer en meer gevallen waarbij het persoonlijk auteurs recht, vooral door de vereenvoudiging der vormgeving, tot nieuwe beschouwingen en vragen aanleiding geeft. Het bevorderen van goede usancen in deze is een algemeen belang. Wij wijzen er bovendien op dat het van groot nut kan zijn nieuwe ontwerpen en modellen in de verzameling van het In stituut te doen opnemen, waardoor om trent het tijdstip van ontstaan een aanwij zing bestaat. In dien geest hield in het af- geloopcn jaar het Instituut besprekingen met een groep zilverfabrikanten; wat er toe leidde dat de aangeslotenen hunne nieuwe modellen aan het Instituut doen inschrijven en bewaren. Kerstnummer van „Unicum". Het geïllustreerde weekblad „Unicum", onder redactie van Nono, geeft een Kerst nummer uit, met een in frissche kleuren gedrukt omslag en een rijk gevarieerden inhoud. Het bevat een aantal fraaie gekleurde platen en foto's, interessante artikelen over Noorwegen, Kerstgebruiken, film, sport in Zwitserland, enz., alsmede een tweetal Kerstverhalen en een Kerstpuzzle met ver borgen stationsnamen, samengesteld door Nono. Het Kerstnummer maakt een zeer verzorgden indruk; het zal dan ook wel in den smaak vallen. Decembernummer van „Artsilk". Het Decembernummer van „Artsilk", maandblad voor het familieleven, is we derom keurig verzorgd. Deze uitgave van de N.V. Artsilk te Breda opent met een aardige foto „Vroolijk Kerstfeest", bevat een Kerstvertelling van Guy Thome, ver taald door P. Oreille cn biedt verder ver schillende uitvoerige artikelen betreffende de vervaardiging van klecdingstukken en huishoudelijke benoodigdheden. Vooral dit nummer zal een bijzonder geschikte serie adviezen inhouden voor de dames, die van weven en breien houden. Bovendien worden er tal van wenken ge geven voor de bereiding van gerechten voor Kerstmis en Nieuwjaar. „DE WANDELAAR". Bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren is verschenen de December-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. De wijze, waarop kinderen met dieren om gaan, gaf Jan P. Strijbos interessante noti ties in de pen, terwijl J. H. Brinkgreve-En- trop den „wondervollen Kerstnacht" vooral van den folklorisclien kant bekeek. K. No- rel wijdde zijn laatste Zuiderzeoartikel aan de Enkhuizer ansjovisvisschers, aan wier bedrijf nun een einde is gekomen. C. van An- del schetste de stille bekoring van oude schaapskooien en A. C. de Koek ging o.a. na of de weersgesteldheid door de hemel lichamen wordt beïnvloed. Omtrent de averechtsche belangstelling dor Franschen in gevederde zangers wor den wij ingelicht door H. L. van Zurk, die aan zijn artikel den titel „Vogclverdelging" gaf. Dr. Felix Rutten beschreef den tragi- schen ondergang van zoovele prachtige kasteden in Limburg, terwijl P. L. Rusti- cus den lezers weer profijtelijke inlichtin gen verstrekte over de werkzaamheden in den Decembertuin. Aandacht trekt ook ditmaal weer de uit voerige rubriek Van c 11 voor de lezers (natuurhistorisch allerlei), waarin de meest uiteenloopende onderwerpen worden aange roerd. Oudergewoonte zijn ook ditmaal de tal rijke illustraties weer boven allen lof verhe ven; de boeiende sneeuwlandschappen bren gen ons heelemaal in de wintersfeer, die nu eenmaal bij December hoort. Een voortreffelijke reproductie naar een houtsnede van J0I1. Melsc werd als bijlage van het laatste nummer van den vierden jaargang toegevoegd. VOETBAL. HET PROTEST HOLLAND—RODI. Door Holland gewonnen. Inplaats van 12, 22. In den wedstrijd Holland—Rodi annu leerde do scheidsrechter een door Holland gemaakt doelpunt, de bal kwam van den keeper terug en werd door den centervoor ingeschoten. Door Holland werd een protest ingediend hetwelk gisteravond door de protestcom missie van den K.N.V.B is behandeld en toegewezen. De uitslag van den wedstrijd welke in dertijd in een 1—2 zege voor Rodi eindigde wordt dus een 22 gelijk spel. Voorts behandelde de commissie het pro test van Hercules betreffende den wed strijd Zeist Iï—Hercules II. Door Hercules was een protest ingediend tegen een dooi Zeist gemaakt doelpunt. Het protest is evenwel afgewezen. IJSSPORT. NEDERLANDSCHE SCHAATSENRIJDERS NAAR DAVOS. Voor deelname aan internatio nale wedstrijden. Amsterdam, 21 Dec. Heden vertrok ken naar Davos 23 Nederlandsche hardrij ders onder de vlag van den Kon. Nederl. Schaatsenrijdersbond, om aldaar te trainen voor de internationale jubileumwedstrij den op 20, 21 en 22 Januari 1933 te houden door de Neder)., IJsclub „Davos", ter gele genheid van het 50-jarig jubileum van den bond en het 40-jarig jubileum van de Inter nationale Eislauf Verein, van welke laatste de Nederlandsche bond oprichter was. Het zijn: Jan van Zijl, Oud-Karspel, J. Lan- gedijk, Oud-Karspel, Ben. Blaisse, Amster dam, L. Dijkstra, Den Haag, G. Henne man, Bloem.ndaal, K. Schenk, Anna Pau- lona, L. van de Ruit, Amsterdam, D. Keet man, Dinkel, B. H. Scholten, Bussum, A. Saai, Wieringerwaard, A. J. Jansen, Am sterdam, C. Jongert, Ilpendam, Jac. de Ko ning, Purmerend, J. P. dKoning, Purme rend; T. Hooftman, IJsselmonde; F. S. Hei den, Bolnes: A. F. .van de Scheer, Zutphen. J. v. d. Garde Jr., Lochem; R. Loops, Zuid Laren; Th. J. de Laat, Zutphen; J. van Dam, Vught (N.-Br.), H. Bronsveld, Arn hem en A. W. Sneetman, Haarlem. De twee laatste rijders zullen zich hoofdzakelijk oefenen in het kunstrijden. GEMEENTERAAD. Hoevelaken. De raad dezer ge meente is in vergadering bijeengeroepen te gen Woensdag 28 December a.s., des namid dags te 2 uur Mej. Dorrestein als zoodanig gein stalleerd in den Raad van Woudenberg Woudenberg. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Woudenberg op 20 Dec. 1932, des nam. l'/i uur. Afwezig de heer J. W. van Alphen. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen, goedgekeurd en geteekend. Door mej J. Ph. Dorrestein. benoemd ge meente-ontvanger, worden in handen van den voorzitter de bij de wet vcreischte eeden afgelegd, waarna de voorzitter onge veer het volgende zegt: Mej. Dorrestein, het is mij een hoogst aangename taak U te kunnen gelukwen schen met uwe benoeming. Gij zult de functie bekleedcn, die gedurende 52 jaren door uwen vader en 10 jaren door uw zwa ger is bekleed. Gedurende de laatste 10 jaren waart gij de rechterhand van uw zwager. Ook daarbij hebt gij U leeren ken nen als iemand, die de voetsporen van uw vader hebt willen drukken. Ik hoop dat U aldus voort zult blijven gaan en gij nog vele jaren uwe functie zult mogen beklee- den." In verband met het feit dat.mej. Dorre stein, zoo niet in het land, dan toch zeker de eerste vrouwelijke ontvanger in de pro vincie Utrecht is, overhandigt de voorzitter haar een bloemstuk. Mej. Dorrestein dankt den voorzitter voor zijne gelukwensch en den Raad voor hare benoeming en verklaart dat zij altijd haar best zal doen om het in haar gestelde ver trouwen niet te beschamen. Vastgesteld wordt eene instructie voor den te benoemen geneesheer, terwijl de jaarwedde wordt bepaald op 400. Voor de vacante betrekking hebben zich aangemeld de heeren Geijskes cn Zweers, beiden al hier. B. en W. geven in overweging beide heeren om beurten aan te wijzen en stellen voor voor het jaar 1933 te benoemen de heer Geyskes, aangezien die hier reeds ge vestigd was. Met 7 stemmen wordt hierop voor 1933 benoemd dr. Geijskes. Blijkens mededeeling van Gedep. Staten zal op de jaarwedden van de wethouders tijdelijk 5 pet. worden gekort. Besloten wordt tot af- en overschrijving op de begrooting 1932. De jaarwedde van den waagmeester wordt bepaald op V< gedeelte van de op brengst der waaggelden. De Voorzitter deelt mede, dat ter vorige vergadering door B. en W. werd voorge steld aan den gemeente-opzichter eene te gemoetkoming te verleenen. berekend tegen 300 per jaar, voor zijne bemoeiingen met betrekking tot de werkloozcn. Toen werd echter door den heer de Jong uitgesproken, dat de opzichter ook percenten zou genieten van leveringen aan de gemeente. De opzich ter verklaart pertinent, dat zulks niet het geval is. Hij is bereid dit zoo noodig onder cede te bevestigen. In verband hiermede wordt voorlezing gedaan van een paar brie ven van leveranciers, waarin ook ten stel ligste het verstrekken van percenten aan den gemeente-opzichter wordt ontkend De Voorzitter zou hot daarom gewenscht achten om de vergadering eenige oogen- blikkcn te schorsen, teneinde den gemeen teopzichter gelegenheid te geven zich te verantwoorden. De vergadering ziet het nut van een per soonlijke verschijning van den opzichter in de vergadering niet in, aangezien een en ander dan nog meer in eene persoonlijke aangelegenheid zal ontaarden Bovendien zal men toch niet tot eene oplossing kun nen komen. Na eene langdurige en vaak heftige discussie omtrent dit punt brengt de voorzitter het voorstel van B. en W. in stemming om den gemeente-opzichter eene toelage te verstrekken, berekend tegen 300 per jaar. Over dit voorstel staken de stemmen, zoodat het in de volgende verga dering opnieuw in stemming zal worden gebracht. Op voorstel van B. en W. wordt besloten weldra over te gaan tot het maken van een uitbreidingsplan. De heer Vermeulen bepleit meerdere werkgelegenheid en verhooging der loonen voor de werkloozen. De Voorzitter zegt, dat het absoluut onmogelijk is om hen langer te laten werken. De financiën laten dit ten eenenmale niet toe. Getracht zal worden met Kerstmis eenige brandstof te verstrek ken. De heer van Bruggen zou tegemoet wil len komen aan den nood van die arbeiders, die reeds dezen zomer bij de werkverschaf fing waren geplaatst en dus reeds langen tijd een te gering loon hebben genoten. De heer Vermeulen stelt voor om ingeval de Raad niet tot uitbreiding der arbeids dagen wenscht over te gaan. aan hen, die de overige twee dagen in het vrije bedrijf geen werk hebben kunnen vinden, een toe slag te geven van 1. De vergadering gevoelt hiervoor niets en besluit voorloopig gedurende een maand wekelijks een mud eierkolen te verstrek ken. •Hierna sluiting. VEILIN GNIEU WS. Soest. Door notaris Dammers is in het stationskoffiehuis geveild. Een woonhuis met schuur, loods, erf en grond, waarin sedert jaren een brandstof- fenzaak gevestigd is, aan de Kerkstraat no. 38 te Soest groot 10 aren 40 c.A. Verkocht aan makelaar Reintjes voor 7.100.—. Een woonhuis met schuurtje, erf cn t"in aan de Kerkdwars9traat no. 8 te Soest, groot 1 A. 70 c.A. werd op gehouden voor 2400. Ijsvogel Pelikaan 15—12 Amsterdam Marseille 15—12 Rome 16—12 Athene 17—12 Mersaniatruh Caïro Gaza Rutba wells 21—12 18—12 Bagdad 19—12 Boeshir D j ask 20—12 20—12 Karachi 21—12 Jodpoer 19—12 Jhansi Calcutta 13—12 Rangoon 17—12 Bangkok Koh-Lak Medan 16-12 Batavia Bandoeng 16—12 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 22 December. Vrijdag 23 Dacembar. Hilversum: 8.00 V.A.R.A. Gramofoonmuziek. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 V.A.R.A. Gramofoonmuziek. 11.15 P. J. Kers: Onze keuken. 11.45 Voordracht door R. Numan. 12.00 Tijdsein A.V.R.O.-Klok. 12.01—2.00 Lunchconcert door het A.V.R.O.-kh-in-orkest o. 1. v. Nico Troep. 2.002.30 Gramofoonmuziek. Opera „II Trovatore", (Verdi). 1ste acte. 2.30—4.00 Het A.V.R.O.-Kamerorkest 0. 1. v. Louis Schmidt. (3.15 Precisie-tijdsein). 4.00 V.A.R.A. Gramofoonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 De Noten krakers o. 1. v. D. Wins. 6.15 Orgelspel door Joh. Jong, m. m. v. Alb. de Booy, zang. 6.40 Causerie over sowjet-Rusland door Z. Stokvis. 7.00 Orgelspel door Joh. Jong, m. m. v. Alb. de Booy, zang. 7.15 „De Notenkrakers" 0. 1. v. D. Wins. 8.00 V.P.R.O. Causerie. 8 30 Concert. Louis Zimmermann, viool: Marie Janette Walen, piano. 9.00 Ds. G. J Sirks: Christus in onzen tijd. 9.30 Vervolg concert. 10 00 Vrijz. Godsd. Persbareau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Voordracht door Dora Wallant. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00—12.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. Huizen: 8.00 N.C.R.V.-Klok. 8.00—8.15 Schriftlezing cn meditatie. 8.15 Tijdsein. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Morgendienst, te leiden door Ds. J. G. Hooijer, Ned. Herv. Predikant, to Diemen. 11.00—12.00 Harmonium-concert door G. Snijders, Organist der Prinsessekerk, te Am sterdam. 12.0012.15 Politieberichten. 12.152.00 Concert: H. Hermann, viool. II. v. d. Horst Jr., cello. 2.003.00 Concert: Jans Bierma, zang. F. Eldert Bakker, viool. E. G. v. d. Brink Prakken, fluit. Johan de Nobel, cello. Willy v. Leeuwen, piano. 3.00—3.30 Huishoudelijke raadgevingen, door Mej. T. Hagenbeek, Leerares aan de Prot. Chr. Nijv. School, te Haarlem. 3.15 Tijdsein. 3.304.30 Vervolg-concert. 4.305.00 Verzorging van den Zendei 5.00 N.C.R.V.-Klok. 5.00—5.30 Botanisch halfuurtje voor de jeugd. Spreker: de heer Rinke Tolman, te Soest. Onderwerp: „Gevaarlijke planten". 5.30—6 00 Halfuurtje voor jeugdige Ama teur-Fotografen. Spreker: de heer C. A. Deul, fotograaf, te Hilversum. Onderwerp: „Praatje over Geelfilters". 6.00 N.C.R.V.-Klok. 6.00—6.30 Spreker: de heer Chr. v. d. Heu vel, te Heemstede, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Voorzitter, afd. Tuin bouw, Holl. Brab. Afd. Chr. Boeren- en Tnin- dersbond. Onderwerp: „De tuinbouw in den crisis- greep". 6.30—7.00 Causerie door den heer A. J. Herwig, te Bussum. Onderwerp: „Kerstfeestplanten en Kerst feestversiering met bloemen". 7.00 N.C.R.V.-Klok. 7.00—7.30 Literair-halfuurtje. Spreker: de heer H. v. d. Leek, te Amsterdam Onderwerp: „Zakelijkheid en communisti sche literatuur". 7.15 Tijdsein. 7.307.40 Politieberichten. 7.40—8.00 Gramofoonmuziek. 8.00 N.C.R.V.-Klok. 8.0010.30 Concert door het Symphonie- orkest der N.C.R.V. (de II.O.V.), 0. 1. v. Frits Schuurman. Solist: Herman Kruyt, plano. 8.00—9.00 Orkest. 9.009.45 Spreker: Dr. A. van Deursen, te Groningen. Onderwerp: „Heilandsverwachtingen bij natuurvolken". 9.45—10.30 Vervolg-Concert. 10 00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.3011.30 Populair Programma. fGramofoonmuziek). 11.15 Tijdsein.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 6