Onze sportprestaties in 1932 WAT GEBEURDE ER IN 1932 IN ONZE STAD? Geen motorwedstrijden op Birkhoven De Amerf .Boys promoveerden naar den K.N.V.B. STADGENOOTEN DIE VAN ONS HEENGINGEN De voetbalclubs, uitgezonderd Amsvorde, staan er gunstig voor, wat betreft hun kampioenschappen. Wanneer wij ons nederzetten om aan het einde van het jaar met een enkel woord de voornaamste feiten op sportgebied van het afgeloopen jaar de revue te laten pas- seeren, gaan onze gedachten het eerst te rug naar de Olympische Spelen te Los An gelos, waar een klein groepje Hollanders, dank zij de medewerking van diverse sport bonden. in staat gesteld was, om to trach ten het rood-wit-blauw aan de hoogste mast te krijgen. Doch, zooals het zoo dik wijls voorkomt, indien de verwachtingen hoog worden aangeslagen, blijven do te verwachten successen meestal achterwege. Ontevreden mogen wij echter niet zijn, want onze stadgenoot luitenant Pahud de Mortanges wist individueel het Olympisch ruitertournooi te winnen, terwijl de wiel renner Jac. van Egmond eveneens beslag wist te leggen op den gouden Olympische medaille. Onze zwemsters hebben zich kra nig geweerd en, al hebben zij dan geen eerste prijzen behaald, zij hebben op waar 'dige wijze gestreden voor haar land. Zon der één der dames te kort te doen, mogon wij niet onvermeld laten het ^ranige zwemmen van Willy den Ouden, die zelfs nog kans zag om een wereldrecord te ver beteren. Zus Braun heoft maar gedeelte lijk kunnen deel nemen, daar een insecten- beet, oorzaak was, dat zij in één der zie kenhuizen verpleegd moest worden. In ver houding met andero landen heeft Holland geen slecht figuur geslagen. Het is toe te juichen, dat nu reeds besprekingen ge voerd worden voor de Olympiade 1936, welke in Duitschland gehouden wordt, om met een goed getrainde ploeg den strijd te beginnen. Het Noderlandsche Elftal, dat voor eenige jaren lcelijk aan het afzakken was is, dank zij de Keuzecommissie onder lei ding van den heer K. J. J. Lotsy, weder op peil gekomen; dit is aanleiding geweest, dat de Oranjedragers op do voelbalmarkt weer mee gaan tellen. Veel hebben de uit verkoren spelers hier voor moeten doen, doch het groote succes in dit jaar is weer een bewijs, dat men zonder training en zon der eenige opoffering niets bereikt. Do vele overwinningen in dit seizoen waren niet alleen eon succes voor het team, doch ook voor de Kcuzecommissie en niet het minst voor den enthousiasten Karei Lotsy. Ook met zijn lezingen heeft genoemde heer ve len aan zich verplicht. In tal van plaatsen heeft hij lezingen over het voetbalspel ge houden, propaganda gemaakt voor het spel, om het op hoogcr peil to brengen, kortom niets onbeproefd gelaten om het spel verder uit te dragen. bewijst wel, het groote aantal leden dat er steeds bijkomt, wat het gevolg heeft, dat The Reds 5 elftallen in het veld kunnen brengen. In navolging van H.V.C. is het be stuur eveneens overgegaan tot het uitgeven an een eigen clubblad. A.P.W.C. moeten wij eveneens tot do lei ders in de vierde klasse rekenen. Hoewel het spel nog nieet volmaakt is, doet zij ieder jaar een aardige gooi naar het afdeelings- kampioenschap. Ook dit seizoen zijn de paars-gelen aardig in vorm; zij demon streerden dit onlangs nog door den pas ge promoveerde „Amcrsfoortsche Boys" een nederlaag toe te brengen. Tenslotte de Amersf. Boys. De blauw-wit- tcn zijn er in gslaagd om, na jaren in den U.P.V.B. gespeeld te hebben, te promovee- ren naar den K.N.V.B. Hoewel de club wei nig opvallend naar buiten treedt, gaan de prestaties van de Amersf. Boys toch niet ongemerkt voorbij. Do clubgeest, welke in deze vereoniging heerscht, is één der oor zaken van het groote succes en, vergissen ij ons niet, dan zullen de blauw-witten wellicht als nummer één in hun afdeeling eindigen. Op het oogenblik nemen zij een fraaie plaats in. Sopla, spelende in den U.P.V.B., maakt, evenals het vorige seizoen, weer deel uit an de leidende ploegen. Ook hier zou het ons niets verwonderen als de sigarenmeti schen het kampioenschap behaalden, wat tevens met zich meebrengt, een promotie naar den grooten bond. Zooals men ziet, hebben de meeste ver eenigingen nog een redelijke kans op bet kampioenschap. De korfbalsport is momenteel weer aan het opleven, want, zijn wij goed ingelicht, dan heeft de korfbalvcreeniging Amers foort liefst vier twaalftallen. Al zal men dan niet direct het verloren terrein her winnen, met zoo'n groot aantal leden„ is men toch wel in staat om op den duur een twaalftal te formeeren, dat eens voor een kampioenschap kan zorgen om te promo eeren naar een hoogere klasse. Voetbal neemt in do sportwereld nog steeds een aparto plaats in. Ook is dit in onze stad het geval. Hoewel H.V.C. het vo rige competitie-seizoen een fraaio kans had op het kampioenschap, moest zij ten slotte toch de eer laten aan Watergraafs meer. Het vroeg beëindigene van de compe- litie was oorzaak, dat H.V.C. inschreef voor de wedstrijden om den K/N.V.B.-bekcr. In dc tweede ronde sneuvelde zij reeds door in Rotterdam van R.F.C. te verliezen. De wedstrijden om den Zilveren Dom lever den meer succes op. Na een spannenden stT<jd wist zij de finale van Elinckwijk met A3 te winnen, waardoor zij in het bezit van genoemd kleinood kwam. Ook het kampioenschap van Amersfoort wist zij in de wacht te sleepen, zoodat de competitie hoopvol werd ingezet. Inderdaad leverde de eerste wedstrijd winstpunten op en be zette Il.V.C. do eerste plaats. Twee neder lagen tegen medecandidaten o.a. A.W. en D.O.S. deden haar eenige plaatsen zakken, doch de 122. overwinning tegen Rapiditas schenkt weer vertrouwen. Over de lagere elftallen behoeft H.V.C. zich niet ongerust to maken, de resultaten wijzen er op, dat het bestuur de toekomst nietf duister be hoeft in te zien. Amsvorde is de eenige club uit de Kei stad, welke in gevaar verkeert. Reeds in de wedstrijden om het kampioenschap van Amersfoort, waren de uitslagen van dien aard, dat te zien was, dat Amsvorde een moeilijk seizoen tegemoet ging. Inderdaad is dit juist gebleken. Wedstrijd op wed strijd werd verloren en hoewel do laatste ontmoetingen eenige winstpunten hebben opgeleverd, blijft het toch voor de sympa thieke zwart-witten nog altijd oppassen. Niet onvermeld mogen wij laten, dat Ams vorde in het begin van 1931 het initiatief heeft genomen om tot oprichting te komen van een Amersfoorlsch elftal. Hoewel dit elftal nooit in het veld is geweest op pa pier bestond het alleen doet dit aan het werk van Amsvorde niets af. Bovendien had bet nog een goede zijde n.l. dat de sa menwerking tusschen de vereenigingen na dien tijd beter is geworden. Quick begon het nieuwe seizoen al bij zonder slecht, doch dank zij do medewer king van enkele andere clubs slaagde zij er toch in zich bij de leidende ploegen te Noegen, zoodat zij haar lot nog in eigen ^Kden heeft. Dat de clubgeest prima is, De belangstelling voor het hockeyspel blijft gelukkig bestaan en aangroeien. Dc A.M.H.C., spelende in den Ned. Hockey Bond, doet nog steeds van zich spreken cn al zijn de wedstrijden niet alle gewonnen, gevaar voor een depressie bestaat er niet. Ook het dames-elftal hoekte eenige aardig- successen. A.Z. cn P.C. heeft den afgeloopen zomer geen fraai seizoen gehad op het gebied van waterpolo. Do inzet van de competitio te gen Zwcmlust was al zeer slecht, doch ook de verdere ontmoetingen leverden weinig of geen punten op. Gelukkig dat Zwemlust in het verdere verloop er ook niet veel van terecht bracht, zoodat op het einde van het seizoen beide vereenigingen een beslissings wedstrijd moesten spelen. Dezo ontmoeting, welke to Bilthoven plaats had, eindigde na erlenging in een overwinning voor do A Z. en P.C.-crs. A.Z. cn P.C. bleef dus in do tweede klasse. De jaarlijksche zwem-wed strijden van A.Z. en P.C. gingen door ver schillende omstandigheden niet door. Neptunus, voor het eerst uitkomende in de eerste klasse van den U.P.Z.B., moest ondervinden, dat het spelen in de eerste klasse niet mee valt. Meer succes had het bestuur met den traditioneelen 1 K.M. wedstrijd, welke gewonnen werd door Scheffcr (D.j.K.) en Mej. dc Groot (U.Z.C.). Het tennisspel breidt zich nog steeds uit, Naast tal van onderlinge clubjes, is de ten nisvereeniging A.L.T.A. met haar mooie ba ncn aan den Barchman Wuytierslaan, wel d vereoniging. Met een viertal teams werd het afgeloopen jaar deelgenomen aan de competitie van den N.L.T.B., terwijl het jaarlijksche tournooi weer een sportevene ment was waaraan door vele goede krach ton werd deelgenomen. hoofdwinnaar werd. Naast deze grasbaan- ace hield zij verschillende onderlinge wed strijden, terwijl door een -S-lal leden werd deelgenomen aan den Ilaag-Brussel-rit. Tenslotte gelukte het aan H. v. Wijk het provinciaal kampioenschap over 60 K.M. in de wacht te sleepen. Voorts voerde het be stuur besprekingen met het Gemeentebe stuur om te komen tot een wielerbaan. an particuliere zijde werd. eveneens steun toegezegd, om dit plan te doen slagen. De baan op Birkhoven is mede één dei- oorzaken geweest, dat er slechts éénmaal motorwedstrijden op zijn gehouden. Niette genstaande deze handicap, nam de animo voor deze bijzondere tak van sport toe. Wij betreuren het echter, dat wij van wedstrij den verstoken blijven. Dc Amcrsfoortsche ijders hebben zich anders kranig in ver schillende wedstrijden geweerd. Zoo won dc Zeeuw o.m. het kampioenschap van Gro ningen. Wind toonde zijn capaciteiten en eelal met succes op grasbaan-races. Dick Eysink hebben wc voor het laatst bewaard. Deze rijder, die ook in 1932 de aandacht weer op zich vestigde door zijn vele suc cessen in bctrouwbaarheidsritten, werd door de K.N.M.V. met Bakker Schut en v Hamersveld naar Merano uitgezonden om aan de Internationale Zesdaagsche deel te nemen. Hoewel het team, door pech van laatsgenoemde, zich niet wist to klassee •en, slaagde Dick er in om zonder straf- puntcn den wedstrijd uit te rijden. Een prestatie, welke dubbel zoo mooi is, als men weet, welke zware eischcn er gesteld worden om nog maar niet te spreken van het zware parcours. Wc willen Thans een terugblik werpen over het afgeloopen jaar met betrekking tot de ruitersport, Wat speelde zich in en om onzo ge meente af op het gebied dezer sport? Welke zijn dc voornaamste praestaties van Amersfoortsche ruiters in 1932? Ziet hiel de twee vragen, welke zich voordoen, wan eer men ind it blad een en ander, de hip pische sport betreffendo, dc revue wil doen pnssecren. Dc beantwoording van do eerste vraag moet helaas tot cenig nadenken stemmen, Op hei gebied der concoursen-hippique vertoont 1932 een duidelijke inzinking, ver- verschillende min of meer gevestigde con coursen ontbraken dit jaar op de agenda en speciaal de liefhebbers der paardensport in deze streken zijn veel te kort gekomen. Niet alleen dat Birkhoven hare hekken voor deze sport gesloten hield, ook dc con coursen te Hilversum cn Bussum bleven dit jaar achterwege. Een concours-hippique te Amsterdam stond op het programma het kwam echter niet verder dan do aan kondiging. Daarentegen heeft Utrecht dit jaar weer eens een en zelfs een zeer geslaagd concours-hippique te zien ge geven. Excelsior herdacht het afgeloopen jaar haar 15-jarig bestaan, hetgeen voor het K.N.G.V. aanleiding was orn op verzoek van de 15-jarige, aan haar de organisatie op te dragen van de K.N.G.V.-kampioens- wedstrijden. Dit 2-daagschc athletiek-fes- tijn is uitstekend verloopen. Een oppositie van een deel der leden dreigde kort hierna het hechte fundament, waarop Excelsior staat, aan het wankelen te brengen. Welis waar hebben enkele bestuursleden moeten wijken, doch de kern, het vereenigingsle ven is intact gebleven, zoodat Excelsior nog steeds excelsior gaat. Wilhelmina herdacht haar zilveren jubi leum. Op grootschc wijze is dit vijfde lus trum gevierd. Vanzelfsprekend werd een jubileumuitvoering gegeven, doch daar naast organiseerde zij dc eerste loop door Amersfoort, welke gewonnen werd door J. Toornenenburg, alsmede afstandsmarschen en zwemwedstrijden voor leden enz. De gymnastiekvereeniging Victoria be oefende naast de gymnastiek ook dc athlc- liek. Vooral tot' dc veldloopen gevoelden haar leden zich aangetrokken. Enkele ath leten behaalden bij verschillende veldloo pen aardige resultaten. Zélf organiseerde de vereoniging ook dergelijke loopen over verschillende afstanden. Dc athleet J. Brandsen wist in deze loopen de beste pres taties te bereiken. De gymnastiekvereenigingen St. Ilubor tus cn Jahn beoefenden hoofdzakelijk de gymnastiek. Ook deze vereenigingen heb ben niet over belangstelling te klagen want bij propaganda-optochten trokken zij vooral den aandacht door hun groot aantal gymnasten. De A.R. en T. C. „De Pedaalridders" heeft nog geen concurrentie te duchten. Op haar bekende stille wijze ging zij voort propa ganda te maken om dezo tak van spor O.a. organiseerde zij een grasbaan-wed- strijd op Birkhoven, waarin T. Veldman Dat liet dezen energieken ruiter c .-lukte den in 1923 te Amerstdam veroveren kam pioenstitel na vier jaar wederom te verove ren, nog wel met dezelfde getrouwo Mar- croix, wordt als het prachtc hippische evenement beschouwd door alel tijden heen. Dat Nederland daarbij de tweede plaats bezette in het landenklasscmcnt, bracht nogmaals den naam van een stadgenoot naar voren: luitenant Jlir. van Lenncp, die na het uitvallen van zijn paard Luftikus voor de uiterst zware en ondankbare taak stond Henk, het reserve-paard, in den sa- mcngcstelden ruiterwedstrijd te rijden, een taak, waarvan hij zich op schitterende wijze heeft gekweten. Als deelnemers aan onze vaderlandsche concoursen zijn de Amersfoortsche officie ren weinig op den voorgrond getreden. Majoor dc Kruijff, jarenlang onze stadge noot, werd op 1 Mei naar Breda overge plaatst, waarmede onze voornaamste hin- dernisruitcr verloren ging. Toch mogen wij diens 25-jarig jubileum als zoodanig niet onvermeld laten: hij vierde dit op 5 Mei j.l. (Hemelvaartsdag) op de allerbes te wijze door het. winnen van den Beker voor Breda. Majoor Labouchëre, sinds jaar. en dag een onzer beste concours-ruiters, is in 1932 niet meer op springconcoursen uitgekomen. Wc vreezen dat wij dezen kranigen hin dernis ruiter niet meer in den ring zullen terugzien. En zoo zijn dc gelederen der Amcrsfoortsche concours-ruiters ernstig gedund, speciaal die der oude garde. Er staan echter, gelukkig, eenige jongere krachten gereed om de opengevallen plaat sen te bezetten. Moge 1933 bewijzen dat zij hierin op eervolle wijze konden slagen! Wij hebben in het kort dc verrichtingen van de voornaamste takken van sport de revue laten passeeren, doch wij weten dat zij niet volledig is, aangezien hier ter stede nog meerdere sporten beoefend worden zooals, schermen, schieten, kegelen, dam men, schaken enz., doch deze sporten tre den niet zoozeer naar buiten. Over het algemeen is er dit jaar niet veel veranderd, hoewel in het begin van het sei zoen factoren aanwezig waren, welke veel goeds inhielden. Laten wij hopen dat het jaar 1933 een sportjaar bij uitnemendheid mag zijn en dat Amersfoort zoowel op voet bal- als op korfbalgebicd spoedig een klas se hoogcr speelt. Met dezen wenöch beslui ten wij ons overzicht. LUIT. PAHUD DE MORTANGES. Olympisch Ruiterkampioen. Ter illustratie van het vorenstaande dicnc, dat het aantal springconcoursen, het voornaamste onderdeel van ieder con cours-hippique, in 1932 bedroeg 37, tegen Ad in 1931. Het aantal deelnemers aan do ze concoursen liep terug van 112 tot 104, hetgeen in het licht der vorige cijfers, nog vrij gunstig moot worden genoemd. II militaire element slonk echter in niet ge ringc mate; in 1931 namen 31 officieren aan onze springconcoursen deel, waarte genover voor 1932 slechts 24 officieren ge teld kunnen worden. Dc burgers zijn met 80 deelnemers dus sterk in de meerder lieid. Vooral voor Amersfoort, dat slechts militaire deelnemers voor onze concoursen levert, zij deze getallen niet zonder betee kenis. Do beide in onze gemeente zetelende vereoniging op hippisch gebied, deKonink lijke Nederlandschc Jachtvereeniging en de Ruiterspurlvcreeniging Eemland bock ten een, naar omstandigheden, gunstig jaar Het jachtseizoen der K.N.J.V. kenmerkte zich door een goede weersgesteldheid, die toeliet dat de agenda vrijwel zonder inter ruptie werd afgewerkt. Ook de Amersfoort sche dreven waren herhaaldelijk het too necl van deze sport in het rood. Met uitzon dering van het concours-hippique op Birk hoven, dat den crisistijd ten offer viel. heeft do R.S.V. „Eemland" haar Iraditioneele wedstnjdprogrumma ten uitvoer gebracht. Dit vermeldde achtereenvolgens dc cross country voor de Zielhorst, de rallye-paper van 30 K M., het springconcours op Kie vitsdal, het springconcours op de Leusder heide en de afstandsrit voor dames. We komen thans tot de praestaties der Amersfoortsche ruiters. Welke de voor naamste is, kan geen vraag meer heeten Want met zijne overwinning in den samen gestelden ruiterwedstrijd der Olympiade te Los Angeles heeft onze stadgenoot lui tenant Pahud dc Mortanges immers beslag gelegd op bet wercld-ruiterkampioenschap. 13 Jan. A. C. de Jonchccrc, gep. Schout bij Nacht. 3 Maart. Ds. II. Teerink, Em. predikant van dc Gcref. Kerk te Amersfoort. 3 Maart. J. Polier, onderwijzer aan de Gabriel Mehenschool, secretaris van do Schaakvereeniging. „Amersfoort". 1 Juli. J. H. A. Rutgers, vertegenwoordiger van den Noord Duitsch^n Lloyd te Bremen en van Wm. H. Muller en Co's Alg. Scheep vaart Mij. van Ned. Indiö. 4 Aug. L. Pesie, eigenaar van dc Zwemin richting alhier, die voor do zwemspórt zoo veel heeft gedaan. li Aug. J. dc Gruytcr, letterkundige. 15 Aug. G. Dekker, oud-commies, chef der afd. Militaire Zaken en Verkiezingen der Ge meente. 20 Sept. Ds. Vincent Loosjes. 29 Sept. Dr. G. A. Bonthuis, oud-officier van gezondheid le kl. O.I.L. 20 Oct. H. W. Pierik, opperwachtmeester zadelmaker. 3 Nov. Teunis Hoogeveen. 21 Nov. Mevr. Chr. M. v. d. Brink—Maters, Binnenmoeder van het St. Pieter- en Blok landgasthuis. 13 Dec. A. J. Valewink, gep. kapitein der infanterie, havenmeester der Gcmoente Amersfoort. Belangrijke raadsbesluiten en jubilea 12 Jan. De Raad verleent een crediet van 2000 voor ontwikkeling en ontspan ning der wcrkloozen. 13 Jan. Herdenking van het 25-jarig be staan van de Vereeniging „Ivindcrzorg". 2 Febr. Herdenking van het 15-jarig be staan van Het Algemeen Militair Tehuis. G Febr. De Raad besluit tot het aangaan eener geldleening van 2.000.000. 17 Febr. Herdenking 10-jarig bestaan van do afd. Amersfoort van den Ned. Chr. Bond van personeel in Publieken Dienst. 23 Febr. De Raad besluit tot den bouw van 58 woningen op het terrein aankoop- Oskam. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. tot reorganisatie van den gemeen telijken geneeskundigen dienst. 24 Febr. Het 25-jarig bestaan der gym nastiekvereeniging „Wilhelmina" herdacht met een uitvoering in de Markthal. 10 Maart. Het rusthuis Dc Lichtenberg geopend. 13 Maart. De Amersf. Boys behalen het kampioenschap eerste klasse U.P.V.B. en komen in de vierde klasse K.N.V.B. 30 Maart. Dc Raad besluit tot reorgani satie van den dienst Opcnb. Werken, over eenkomstig een voorstel van B. en W. 1 April. Hot 10-jarig beslaan van de Ka mer van Koophandel herdacht. 23 April. Verplaatsing van De Amers foortsche Kei naar het Plantsoen (Zuid). 26 April. De Raad vereenigt zich inct het voorstel der Commissie van Wetgeving tol vaststelling van een Algemcene Politiever ordening. Op voorstel van B cn W. wordt besloten tot verhooging van het pensioem erhaal voor het gemeentepersoncel. 2 Mei. De actie voor het stichten van een Sportfondscnbad ingezet met een vergade ring in de Valk. 5 Mei. Algcmeene vergadering van den Prot, Chr. Bond van Spoor- en Tramweg personeel in de Markthal. 5 Mei. Nationaal concours van de Amersf. mondaccordeon-vereeniging „Bravo". 67 Mei. Scherm wedstrijden van E.M. M.A. 6 Mei. De lieer Cozijnsen stelt zijn functie als voorzitter der Kamer ïan Koophandel ter beschikking. 10 Mei. Dc fruit- en groentenveiling be sluit tot het houden van ciervcilingcn. 11 Mei. Het nieuwe gebouw van dc Meis jesschool aan den Bisschopsweg officieel geopend. 15 Mei. De Jeugdherberg verplaatst naar het gebouw van het Burgerweeshuis aan den Zuidsingel. 16 Mei. Vootbaltournooi van den Christ. Ned. Voetbalbond op het sportterrein Birk hoven. 20 Mei. De heer J. H. van Lonkhuyzen gekozen tot voorzitter van do Kamer van Koophandel. 21 Mei. Eerste loop door Amersfoort. 22 Mei. Congres van de Nederl. Unie van Speeltuinorganisaties in de Valk. 24 Mei. De Raad aanvaardt het voorstel van B. en W. betreffende vaststelling van bepalingen tot wering van ontsierende re clame. Aangezien de geldleening van 2.000.000 niet volteekend is besluit de Raad tot bet aangaan van een loening groot 650.000. Do Raad verleent medewerking voor do verbouwing van Amicitia en aanvaard de ttricfsvcrlaging der P.U.E.M. 12 Juni. Zangersfeest op Birkhoven, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van den Bond van Arbeiderszangvcreemgingcn. 12 Juni. Vootbaltournooi van Do Spoor- vogels op het terrein Leusdcrweg. 15 Juni. Herdenking 10-jarig bestaan van hot 5de Reg. Veld. art. 24 Juni. Bij de nieuwe Drankwet-ver ordeningen worden vergunning-vrije stads wijken aangewezen. 1 Juli. De brand-alarmeer-inrichting in gebruik gesteld. 5 Juli. 25 jarig bestaan van Amersf. Man nenkoor. 10 Juli. Mevr. N. M. Bolleman-Wehr- meijer. 16 Juli». Herdenking 15-jarig bestaan der gymnastiekvereeniging „Excelsior". 6 Aug. De Raad besluit tot het aangaan van do dading met den bouwondernemer J. II. Felix. 30 Aug. Do Raad besluit tot het verhoo- gen van de credieten voor werkverschaf fing met 73.000. 1 Sept. Afscheid van Ds. H. C. v. d. Brink als predikant van do Gereformeerde Ge meente in Hersteld Verband. 3—4 Sept. K.N.G.V. kampioenschappen op het sportterrein Birkhoven. 6 Sept. De Raad aanvaardt de Rijks-re geling voor steun aan crisis-werkloozen. 15 Sept. liet 20-jarig bestaan van dc Han delsschool herdacht. 17 Sept. Feestelijke intocht van don Olym pische» ruiterkampioen luit. Pahud de Mor tanges. 21 Sept. Do geasfalteerde Utrechtscho straat geopend. 25 Sept. Sportdag van den Ned. Arb. Sport Bond. 30 Sept. Eerste steenlegging voor het nieu we gebouw van het Gymnasium. 4 Oct. De Raad stelt 2000 beschikbaar voor extra hulp aan stcuntrekkendeu krachtens de crisisregeling. 25 Oct. Herdenking 12^-jarig bestaan van do Christelijke voetbalverecniging C. J.V. 2627 Oct. De Raad behandelt do begroo ting dienst 1933. 1 Nov. Herdenking van het 2ö-jarig be staan der Gabrio Mekenschool. 23 Nov. Opening van de Winefa. 29 Nov. De Raad besluit afwijzend te beschikken op hot verzoek der Amcrsfoort sche werkloozen om ieder werkloozen ar beider dio voor steun in aanmerking komt een bedrag in eens uit te keeren van 100. 1 Dec. Herdenking 75-jarig beslaag der Rijschool. 8 Dcc. Officieele opening van het sana torium „Hèbron". 13 Dec. De Raad besluit tot het aanleg gen van een Zwembad in Birkhoven. 22 Dec. Herdenking 10-jarig bestaan der Eerste Amersf. Politie Sport Vereenigin®,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1932 | | pagina 16