AMERSFOORTSCH DAGBLAD Verkooprngen Dinsdag 3 Januari 1933 31e Jaargang No. 159 Met valsche papieren VAN Ir. DAMME EERSTE KAMER DE POSTERIJEN IN 1932 Het bedrijf kan zich financieel handhaven „Meer zakenman dan ambtenaar" 's-G r a v e n h a g e, 2 Jan. Hedenmorgen heeft de directeur-generaal der posterijen, i telegrafie en telefonie, ir. M. H. Damme, in het gebouw van het hoofdbestuur der poste rijen voor de ambtenaren van het hoofd bestuur een nieuwjaarsrede gehouden. Ir. Damme herdacht twee ambtenaren, die i in het afgoloopen jaar het hoofdbestuur door den dood ontvallen zijn, mr. Bertrand jen mej. Colthoff, aan wier nagedachtenis hij hulde bracht, f Spr. merkte op, dat er, bij een gelegen heid als deze, alle aanleiding is tot een te rugblik, al moet men bedenken, dat in de eerste plaats belangrijk is niet datgene, wat I men bereikt heeft, maar datgene wat men nog moet bereiken, de dingen, welke nog i moeten worden gedaan. Wij hebben, aldus de directeur-generaal, gestreefd naar verdere verbeteringen in den dienst en moesten tevens terugnemen wat als verouderd moest worden beschouwd en wat niet kan worden gehandhaafd. liet publiek laat het eenmaal tot stand gebrach te moeilijk los. Maar doordat zekere maat regelen, welke noodzakelijk blijken, inder daad genomen worden, kan het bedrijf zich financieel handhaven. Dooi het bedrijf tij dig passend te maken bij den nieuwen toe stand en door veranderingen, welke noodig zijn, tijdig voor te bereiden, kan men wat terugnemen, zonder grootc schokken te ver oorzaken. Leverde het jaar 1929 een overschot van 10 millioen, 1930 gaf er één van 6V* mil- liocn en 1931 van ruim 6 millioen. De toe neming van den verkeersomvang gaf toen goede financieele resultaten en stelde ons in staat, het nieuwe te financieren en het oude in 6tand te houden. De verkeersindex, welke in 1931 nog was gestegen, is eerst in 1932 teruggeslagen. Toen de verkeersom vang ging verminderen, was het noodzake lijk, dat zekere dingen, werden achterwege gelaten. Begin 1932 hebben wij maatregelen genomen om te zorgen, dat door tijdige be zuiniging het evenwicht gehandhaafd zou blijven, nu uit een vermeerdering van het verkeer niet langer nieuwe financieringen zouden kunnen plaats vinden. Spr. legde er nadruk op, dat het uiterst gevaarlijk is om met bezuiniging te begin nen, als de nood aan den man is. Vele maatregelen immers hebben tijd noodig om tot gelding te kunnen komen. En er moet een marge zijn tusschen opbrengst en uit gaven, zoo lang het eenigszins kan. Spr. huldigde de zesde afdeeling (perso neel) voor de juiste manier, waarop zij maatregelen uitvoert, welke op zichzelven onaangenaam zijn ,en voor haar zorg om zoo min mogelijk dc belangen van het per soneel te schaden. Meer zakenman dan ambtenaar. Overgaande tot een bespreking van wat bij de posterijen heeft plaats gevonden, deed spr. uitkomen, dat men zich op het stand punt stelt, dat in elk opzicht de belangen van het publiek zooveel mogelijk moeten worden behartigd. Met heel veel genoegen had spr. van één onzer groole dagbladen gehoord dat het zeer tevreden was met dc gestie van het bedrijf in den laatsten tijd. Wij gevoelen ons, aldus dc directeur-gene raal, de laatste jaren meer zakenman dan ambtenaar. Als een bestaande bepaling niet Laat ons dat zijn, wat wc zijn en spreken wat wc denken en in alles waar zijn. Longfellow. van HERMAN ANTONSEN. 2 Plotseling rees Thornton overeind en trok het valies naar zich toe. Het was niet op slot. Het bevatte een heel stel kleeren, een scheermes en verdere toiletbenoodigdhcdon. In een der taschjes bevond zich een dikke portefeuille met Amerikaansch bankpapier. In een ander zaten persoonlijke papieren, en een langwerpig enveloppe met schuldbe kentenissen, geteekend door een zekeren Charles Derwent in Londen aan een zeke ren Henry Derwent in New-York, benevens de door de bank geaccepteerde wissels over die bedragen. Thornton deed ze zorgvudig weer in de enveloppe en sloot het valies. Na enkele minuten nagedacht te hebben, begon hij zijn kleeren uit te trekken. HOOFDSTUK II. Erkend en herkend. Ofschoon het een mistige en regenachtige avond was, en dus geen weer om bui tenshuis te zijn, was het toch tamelijk druk bij het. binnenkomen van den mailtrein op het Paddingtonstation Nog vóór de trein stil 6tond had een kruier het portier reeds opengetrokken met de - onveranderlijke .vraag* nuttig is, moet men niet bang zijn, een af wijking ervan tot stand te brengen. Alleen door een juiste aanpassing op het goede oogenblik kan men het belang van bedrijf cn publiek duurzaam dienen. Spr. uitte de hoop, dat in 1933 in deze richting zou wor den doorgewerkt. Met betrekking tot de vierde afdeeling (postdienst) memoreerde spr. de groote ver anderingen, welke in de vervoersomstandig heden, in de bestellingen enz., hebben plaats gevonden, in het algemeen de afschaffing van wat economisch niet verantwoord is. Behalve dat zaken moesten worden weg genomen, welke voor sommigen van waar de waren, zijn verbeteringen in het vervoer tot stand gebracht. In dit verband herdacht spr., wat de dienst der spoorwegpostkanto ren heeft gedaan, en stelde hij m het licht de buitengewone waarde van de uitvoering van den dienst van de luchtpost naar In- dië. De snelheid van dezen dienst, zeide de directeur-generaal, is belangrijk, maar be langrijker nog is de regelmatigheid, waar voor de K.L.M. zorgt, aan welke onderne ming ir. Damme hulde bracht. Hij voegde er met waardeering bij, dat, als zich een onregelmatigheid voordoet, de K.L.M. door incidcnteele maatregelen de gevolgen daar van weet weg te nemen. Terwijl bijna alles achteruit gaat, gaat de luchtpost naar Indic vooruit. De scheep vaartmaatschappijen, verklaarde spr., heb ben langen tijd afwerend tegenover het luchtverkeer gestaan, maar toonen nu een bereidheid tot samenwerking. Met groote ingenomenheid had spr. in dit verband geluisterd naar de peroratie eener rede van den heer Bronsing, directeur van dc Maatschappij „Nederland", maar ir. Damme uitte de hoop, dat de heer Bronsing en zijn mededirecteuren zelven onder den indruk van deze peroratie zullen zijn geko men. Is dit het geval, dan zullen zij voortaan niet meer spreken van een „ver weer" tegen het luchtverkeer, zooa.ls de heer Bronsing in zijn rede nog deed. Noch de scheepvaart, noch de luchtvaart, vervolgde spr., kunnen zich maatregelen veroorloven, welke het verkeer duurder ma ken. Een verlaging van de kosten der lucht vaart is waarschijnlijk mogelijk. Maar men zegt, dat er, wat de scheepvaart aangaat, misschien binnenkort zal worden overge gaan tot dure accomodatiemaatregelon, hierin bestaande, dat bij elke eerste klasse hut een badkamer zou worden gemaakt. Baat zou dit niet geven, wel een enorme vermeerdering van schcepsruimte. Spr., zulke dingen hoorende, vroeg zich af, of men bij de scheepvaart wel economisch ge noeg te werk gaat, cn ook, of het wel in die^ kringen.gocd-gezien.is om zich zoo sterk te interesseeren voor de vraag, of bij het vervoer van sprekers dienst voldoende eco nomie betracht wordt. De telegrafie. Wat betreft de telegrafie, zij heeft een voortdurenden strijd te voeren met een ern stig tekort. Wel wordt dit getemperd door de uitkomst van de radio-telegrafie, maar de telegrafie bedruipt zich zelve niet. Even- wei heeft men zich een groote inspanning getroost en spr. uit de hoop, dat de uit komst van 1933 de vruchten zal toonen van den arbeid van 1932. Bij de draadtelegrafie heeft zooveel mo gelijk beperking van uitgaven plaats ge vonden. Spr. vestigde de aandacht op de samenvoeging van telegrafie en post op de verschillende kantoren, behalve op de drie heel groote, en op de algemeene verbete ringen in de organisatie op de groote tele graafkantoren. Ook memoreerde de direc teur-generaal da instelling van den vèr- schrijfdienst, de telegraaf van huis tot huis, in den zin van de telefoon, een blijk van het ontstaan van nieuwe mogelijkheden. Ten aanzien van de radiotelegrafie, ging ir. Damme voort, hebben wij ons erop toe gelegd, het verkeer te doen toenemen, in een loyale en stimuleerende concurrentie met de uitstekend geleide kabelmaatschap pijen. De ambtenaren hebben daarbij ge toond, het belemmerende element, dat het Bagage, meneer? Thornton boog zich snel naar den man toe en zei zachtjes: Ga dadelijk den stationschef hier ha len! Deze heer hier is öf dood óf lieel ern stig ziek! De kruier wierp een onderzoekenden blik in dc coupé cn haastte zich weg. De stationschef was blijkbaar terstond bij de hand, want nog vóórdat dc passagiers naar den uitgang begonnen te stroomen, kwam hij reeds achter den kruier aan cn zijn niet al to vriendelijke: „Plaats astu- blieft!" trok de algemeene aandacht. Voor een groote groep samengedrongen nieuws gierigen moest Thornton dus het eerste on derzoek doorstaan. Zelfs do passagiers uit Amerika schenen het geval belangwekkend genoeg te vinden om hun verwanten te laten wachten. Bent u er zeker van, dat hij dood is? vroeg de chef, het lijk even aanrakend. Ongetwijfeld! Wanneer is het gebeurd? Dat kan ik niet zeggen. Ik heb min stens het laatste uur geslapen. Ik werd pas enkele minuten geleden wakker en er was iets in zijn uiterlijk, dat mijn aandacht trok. Ik sprak hem daarom hardop aan, maar kreeg geen antwoord. Toen schudde ik hem eens heen cn weer. Toen kwam ik tot de ontdekking. En, omdat wc juist het 6tatión binnenreden, achtte ik het niet noo dig om aan den noodrem te trekken. Met een misnoegd gezicht keek hij naar de om standers en vervolgde dan uit de hoogte: Ik hoop, dat u zoo vlug mogelijk de benoodigde formaliteiten wilt afmaken. U begrijpt, dat het me nogal overstuur ge bracht heeft... Ik wil graag zoo gauw mo' gelijk hier weg. Ir. M. H. DAMME. ambtelijke zou kunnen aankleven terzijde te kunnen 6tellen. Met erkentelijkheid ge waagde spr. van de hierbij getoonde activi teit. De telefonie. Met betrekking tot de telefonie is een sprekende vooruitgang te conslateeren, door de uitbreiding van den diensttak, de toe neming van de aansluitingen en van de op brengst. Ir. Damme merkte op, dat, als hij misschien wat veel den nadruk legde op wat op een bepaald gebied van het bedrijf geschied is, dit niet beteekende, dat hij niet evenzeer zou waardeeren, wat op een an der gebied is tot stand gekomen. Maar juist bij do telefoon had spr. met groot genoe gen vastgesteld, dat het bedrijf deelneemt in de maatregelen, welke dc techniek ver oorlooft. Binnen weinige jaren zullen wij een telcfoonstelscl hebben, dat behoort tot de beste stelsels van Europa, ja, van de wereld. Maar dit is alleen mogelijk, door dat wij ervoer zorgen, het budget in even wicht te houden, waardoor men ons met vertrouwen geeft, ft'at wij behoeven om het bedrijf op een hoog peil te houden. Wij profiteeren, vervolgde dc directeur- generaal, van de medewerking en den steun ook van organisaties buiten het bedrijf, waarvan spr. het Binnenhof en den Post- raad noemde. Ilij uitte hiervoor zijn waar deering. Dc organisatioproevcn bij de telefoon, al dus spr., zijn nog te kort van duur, dan dat daarover reeds definitieve mcdedeelingen zouden kunnen worden gedaan. In 1933 zul len onvolkomenheden moeten worden aan gevuld. Dc samonwerking van de districten is bevredigend. Spr. wees voorts op den te lefoonboodschappendienst. te Utrecht tot stand gekomen, en op het aanbrengen van vele telefooncellen, waardoor do spreekge- legenheid wordt vergroot. De postchèque en girodienst. Spr. huldigtle voorts de leiding van den postchèque- cn girodienst, die in het afgo loopen jaar voor een zeer bijzondere taak stond en die met hetzelfde of met een mis schien wat ingekrompen personeel uitge breidere werkzaamheden heeft verricht. Verder herdacht ir. Damme liet werk van de zevende afdeeling (comptabiliteit), waar aan steeds hoogere cischen worden gesteld en waar men zich beijvert om de aanpas sing aan de behoeften van dc instanties, welke uitgaven hebben te maken, te verbe teren. Spr. zeide, veel te verwachten van een samenwerking tusschen de zevende af deeling en de negende (de economische) Hij memoreerde wijders de totstandbren ging van de Tico, de telefoon-incasso, de centrale inning van telefoongelien, abonne menten e.d. Zij is, verklaarde dc directeur- generaal, nog in wording, maar wij ver wachten er in 1933 goede vruchten van. Waardecring betuigde spr. voor het werk De beambte nam hem snel op van het hoofd tot de voeten. Ja, natuurlijk mijnheer! Het moet wel een heelc schrik voor u geweest zijn! Hij fluisterde enkele woorden tot den naast hem staanden kruier, die haastig wegging. U kende dien heer zeker niet, wel mijnheer? Totaal niet! Ik heb hem nooit te voren gezien. Ik ben Amerikaan en eerst heden avond aan land gekomen. Deze heer kwam in Downchester in den trein. De beambte schrok en keek alsof hij een slag in het gezicht kreeg. Bedoelt u, dat hij in Downchester op den trein gesprongen is? Mailtreincn stop pen daar anders nooit. Ik bedoel, dat hij gewoon in den trein kwam... hij is er niet opgesprongen. Ik weet niets van de.gewoonte van uw mail- treinen af, maar ik weet wel zeker, dat deze trein in Downchester gestopt heeft. Onmogelijkbegon dc stationschef. Dat is in orde, mijnheer, zei een stem en dc conducteur stak zijn hoofd in de coupé. Het signaal in Downchester stond op onveilig en we moesten er iemand van de regcering opnemen 3 In ongelooflijk korten tijd verscheen er een dokter, gevolgd door een grijsharig man, die onopgemerkt de coupé inkwam en in het uiterste hoekje ging zitten. De dokter onderzocht haastig en 6telde Thornton eenigc vragen. Voor het oogenblik zullen wc maar zeggen: hartkramp, maar ja, de lijkschou wing kan het wel anders uitwijzen, zei hij Onder het publiek op het perron ontstond een luid gemompel, toen die uitspraak werd rondverteld en verschillenden gingen van de ambtenaren op het congres te Ma drid, door welks langen duur zij een be langrijk offer aan hun gezinsleven hadden moeten brengen cn waar zij voor Neder land uitstekend werk hadden verricht, al hadden zij er moeten arbeiden onder on gunstige, voor een bevredigend resultaat weinig geschikte omstandigheden. Ook ver klaarde ir. Damme ,het op prijs te stellen, dat de ambtenaren, die in Den Haag waren gebleven, ervoor hadden gezorgd, dat tij dens het verblijf der anderen te Madrid geen stagnatie in het werk ontstond. Dank bracht spr. voorts aan den psycho- tcchnischcn dienst cn aan de kantoor machine-centrale. Vervolgens maakte hij gewag van het werk der tiende afdeeling (arbeid), een jon ge afdeeling, welke zich verdienstelijk maakt ten aanzien van ontwikkeling en ont spanning. Hij wees op de wcnschelijkheid van maat regelen van het jeugdige personeel, dat waarschijnlijk later geen taak in het be drijf zal vinden en dat moet worden voor bereid om later in de maatschappij zijn brood te kunnen verdienen. Mede stelde spr. het belang in het licht van maatregelen voor het andere jiersoneel, dat zich een zwaardere inspanning miet getroosten. Zoo blijken noodig een geestelijke en lichame lijke ontwikkeling en verzorging. Spr. uitte zijn respect voor de volharding cn de toe wijding van het personeel dezer afdeeling, dat zich voör een moeilijke taak ziet ge steld, omdat men licht geneigd is het be drijf niet te gunnen, wat het voor deze taak noodig heeft. Men ziet het belang van dit werk niet in of men overdrijft de zuinig heid of men is naijverig. Maar alle drie dezo motieven zijn verkeerd. Nog wees spr. op wat het bedrijf doet op het gebied van den radio-omroep. Hij deed voor het nieuwe jaar een be roep op aller medewerking en gaf uiting aan zijn meening, dat, als de tijden niet veel ongunstiger worden, dan zij nu zijn, men er zal komen zonder ingrijpender maatregelen, dan men nu neemt. Dan ook zal 1933 een sluitende uitkomst geven. Dc directeur-generaal wenschte ten slotte al len geluk in het nieuwe jaar. (Applaus). De heer Lazonder, directeur van den postchèque- en girodienst, antwoordde den directeur-generaal namens de ambtenaren, als hun nestor. Dc Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 10 Januari, dos avonds te half negen. Mededecling zal worden gedaan van een besluit der centrale afdeeling. De voorzitter is voornemens, aan de cen- Irale afdeeling voor te.stellen, in de afdee- lingcn te doen onderzoeken op Woensdag 11 Januari, des morgens elf uur, met voort zetting op volgende dagen, de onderschei dene wetsontwerpen betreffende de rijksbe- grooting voor 1933, dc heffing van opcen ten op de gemecntefondsbelasting en de vermogensbelasting over het belastingjaar 1933—34 en de tijdelijke .voorziening met betrekking tot het ter beschikking van de regeering stellen van personen, bij wie tij dens het begaan van een strafbaar feit ge brekkige ontwikkeling of ziekelijke storing. d<y* geestvermogens bestond. In de openbare vergadering der Kamer op 10 Januari zullen voorts worden behan deld de wetsontwerpen machtiging van de ministers van waterstaat en van financiën tot oprichting van de N.V. Haven van Vli6- singen en regeling van den invoer van versch of gekoeld cn van bevroren rund en kalfsvleesch. JUBILEUM HELDRING EN PIERSON. 's-G ravenhage, 2 Januari. Gisteren herdacht de firma Heldring en Pierson den clag, waarop 60 jaar geleden haar firma werd opgericht. In het begin was de naarn Heldring van Oordt en Co. Deze naam werd in 188 bij toetreding van den heer H D. Pierson veranderd in Heldring en Pier son. weg, teleurgesteld omdat het blijkbaar geen moordgeval was. In dc coupé klonk een scherp tikken cn dan nog een. De grijsharige man had een paar opnamen met bliksemlicht gedaan. Daarna wisselde hij enkele woorden met den dokter, die daarop hardop ten ant woord gaf: Ik kan geen uitwendige teekenen van geweld vinden, zoodat ik niet zeggen kan, of u goed doet rnet dien heer in voorloopige bewaring te nemen of niet. Ik zou liever een vollediger onderzoek in het goederen lokaal doen. Er werd een baar gebracht en onder een laken werd het lijk van den vreemdeling weggebracht. De grijze man bleef onopval lend in de buurt van Thornton cn volgde hem naar de wachtkamer, terwijl onder- tusschen de dokter in het naastgelegen lo kaal zijn onderzoek begon. Het duurde on gelooflijk lang voordat hij terugkwam om den uitslag te vertellen. Geen enkel teeken van geweld is te vinden. Naar mijn meening is die man aan hartkramp gestorven. Het is een wonder, dat dit al niet jaren geleden gebeurd is. Hij was een heel sterke drinker. Maar bij het gerechtelijk onderzoek zal het getuigenis van dien heer daar wel van belang zijn, Sanders, zoodat je dus goed doet met hem in contact te blijven. Met een geruststellend knikje in de rich ting van Thornton verdween de dokter. Ik zou graag toch enkele bizonderhe den weten, mijnheer, begon Sanders be leefd. In dergelijke gevallen schrijft de wet het nu eenmaal voor. Mag ik beginnen met uw naam en adres te vragen? Percy, Mackinaw Derwent uit New-y Amersfoort. Donderdag 5 Januari, v. Asch v. Wijckstraat 11, verkoop van een inboedel. 9 uur v.m. Woensdag 11 Januari. Verkooplokaal Muurhuizen 47, verkoop van een inboedel. 9l/3 uur v.m. I-Iamersveld-Leusden. Dinsdag 10 Januari. Café „de Ros Bayert", verkoo- ping van hout. Baarn. Donderdag 12 Januari, Hotel „Groeneveld", verkoop van eike-, beuke- en sparreboomen. 10l/3 uur v.m. Woensdag 18 Jannari, Hotel „Central", verkoop van de villa Nassaulaan 8. 8 uur. Woensdag 18 Januari, (bij inzet) en Woensdag 25 Januari (bij afslag). Hotel „Groeneveld", verkoop van boerderij met bijbehooren, gelegen Groeneveld no. 12. 11 uur v.m. Donderdag 26 Januari, Hotel „de la Promenade", verkoop van de villa „Gclre", Eemncssereweg 40. 8 uur n.m. Leusden. Woensdag 11 Januari, hout- verkooping op huize „De Boom." Dinsdag 17 Januari, houtverkooping voor het landgoed „Do Treek." Ee m ncs-Buitcnd ij k. Donderdag 5 Januari, Koffiehuis „do Lindenboom", ver koop van eikenhakhout, rijsen en boomon. 11 uur v.m. Hoogland. Woensdag 4 Januari. Wa- tersteeg E 39, verkoop van inboedel, land bouwgereedschappen en veldvruchten 1 uur n.m. Woensdag 11 Januari. Koffiehuis „de Faam", verkoop van hout van landgoed „Schothorst." 11 uur v.m. Dinsdag 17 Januari. Foffiehuis „de Faam", verkoop van hout. II o e v e 1 ak e n. Donderdag 12 Januari. Hotel „Kolfschoten." Houtverkooping voor „Huis-tc-Hocvelaken." 11 uur v.m. 2nGo7gbgwk kgdlaxkw cifè32C 2kgeijdmut,z HET HEK IN DE DUINEN BIJ BERGEN. Vragen aan Ged. Staten. De heer Thomassen uit Bussum heeft de volgende vragen aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gesteld: 1. Hebben Ged. Staten overleg gepleegd met de gemeente Bergen over het plaatsen van een hek langs een deel van de grens tusschen het natuurreservaat dier gemeen te en de duinen van het provinciaal water leidingnet? 2. Is het de bedoeling van Ged. Staten om dit hinderlijke en met de omgeving vloekende hek zoo ver door te trekken dat liet terrein van het provinciaal waterlei dingnet geheel wordt ingesloten? 3. Willen Ged. Staten mededeelen wat zij met de plaatsing van dit nieuwe hek be oogen, nu het terrein waar de waterwin ning plaats heeft, reeds door een hoog hek is omringd? 4. Is het juist dat indertijd bij den ver koop van dit duinterrein aan de provincie door den verkooper is bedongen dat het voor vrije wandeling opengesteld zou blij ven? 5. Zijn Ged. Staten bereid het hek te doen verwijderen subs, het te doen verplaatsen naar de naaste omgeving van de prise d'eau en, indien het noodig mocht blijken, een eenigszins grooter terrein voor veront reiniging te behoeden? 6. Zijn Ged. Staten van plan om, indien behoud van het hek wenschelijk mocht blijken, cTe uitreiking van gratis wandel- kaarten ook toe te staan aan de V. V. V. te Bergen? DE UITZENDINGEN VAN Dl PHOHL Op Nieuwjaarsdag heeft de Phohi-uitge- zonden een Nieuwjaarswensch met Oscar Tourniaire als Thomasvaer en Mevr. Anna Klaassen als Pietornel. York, Newport en Indiania. Elk van dio adressen is genoeg. Sanders schreef op. Indertijd kwam de naam Derwent in verband met de korenmarkt geregeld in de bladen voor, mijnheer, zei Sanders. Was dat soms Ja, dat was mijn vader. Sanders keek nog wat ongelooviger. Bent u naar Londen gekomen, mijn heer voor uw plezier of voor Ik ben hier gekomen om zaken te doen met mijn oom Charles Derwent, die woont in de Conigsby Gardens 19, Hampstead. In den trein had Thornton de noodzake lijkste namen cn zoo meer uit het hoofd ge leerd en de besliste manier waarop hij ant woordde, scheen den kruier teleur te stel len, want hij droop langzaam af en liet den chef als eenigen getuige bij het onderhoud tegenwoordig. U hebt den overledene dus nimmer te voren gezien? Nooit! En u weet natuurlijk niets van hem af? Niets, dan wat hij zelf verteld heeft. Zoo heeft hij me verteld, dat hij met een derdeklas kaartje reisde cn dat een kruier hem onverwachts in den trein duwde, toen die in Downchester stoptehij zat na melijk t? wachten op den gewonen trein naar Londen. Hij vertelde ook, dat hij geen geld had en heelemaal alleen op de wereld stond. De detective schreef ijverig op. Is dat alles, mijnheer? Dat is alles, wat hij me feitelijk ver teld heef/ (Wordt vervolgd^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5