Ingezonden COUPONS LAATSTE BERICHTEN ROOFOVERVAL OP EEN LANDBOUWER GEEN WINTER IN AANTOCHT SIERKUNST IN ALLE ETALAGES DE A.S. VOORJAARS- BEURS Na mishandeling is hem een tasch met 2000 ontrukt Van de middag- en avondploegon is nlo- mand opgekomen. Enkele werkwilligen uit omliggende gemeenten bieden zich aan. Wielrennen. NATIONAAL KAMPIOENSCHAP OP HOME-TRAINERS. Onze weerkundige medewerker schrijft ons: De berichten over het voorkomen van tamelijk sterke vorst in Engeland in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, die in ver schillende kranten hebben gestaan, kunnen den indruk hebben gegeven, dat het althans in Engeland eindelijk ernst met den winter begint te worden. De mededeelingen waren oorspronkelijk afkomstig van den Engcl- schen officieelen moteorologischen dienst en behoeven dus niet in twijfel te worden ge trokken. Blijkbaar werd er in Engeland nogal veel waarde aan gehecht want zij wer den Zaterdag in den radio-berichtendienst opgenomen. Het zou te Kent tot 4 graden F in het gras en te South Farnborough zelfs tot li gr. F of 8 gr. C onder het vriespunt zijn gekomen. Inderdaad is vooral deze laatstgenoemde temporatuur vrij laag maar hoogstwaar schijnlijk hoeft men te doen gehad met een plaatselijke sterke afkoeling, veroorzaakt door een krachtige warmte-uitstraling ge durende een helderen nacht, waarschijnlijk ondersteund door het vooraf toevloeien van koude lucht uit het koude gebied in het Zuidoosten over het Vasteland. Intusschen is sedert dien tijd de tempera tuur eerst weer sterk gestegen, tengevolge van het doorkomen van een warmen Zuid westelijken luchtstroom, welke daarna weer is vervangen door een kouderen Noordweste lijken, die echter wel van korten duur zal zijn. Uit het verloop der verschijnselen mag dus niet afgeleid worden, dat de afkoeling van gisteren als het ware een vervolg is van het koude weer in Engeland omdat beide ver schijnselen van elkaar gescheiden zijn door den inval van een warmen luchtstroom. Behalve dit zijn er in geheel Europa nog geen voorteekenen van een zoodanigen om slag van den algemeenen weerstoestand, dat wij zouden kunnen venvachten, dat spoedig wat meer wintersch weer zal komen. Het is trouwens vrijwel uitgesloten, dat een periode van vriezend weer in Engeland zou begin nen. Vriezend weer bij ons begint altijd met daling van do temperatuur in het Oosten. In Engeland, waar men niet veel vorst ge wend is, trekken do dalingen van den ther mometer enkele graden onder nul meer aan dacht dan bv. in Duitschland en men zal er daarom altijd eerder bij zijn om er melding van te maken. (Nadruk verboden). der de verlamming van het goederenverkeer geleid zouden hebben tot een moedeloos ter zijde schuiven van het jaarsbeurs-interme- diar. Do werkelijkheid is anders. Het jaar beurswezen werkt stimuleerend op den durf en energie der zakcnmenschen. Voor deel neming aan de Jaarbeurs herleeft in den Industrieel en importeur iets van de oude opgewektheid van het zakendoen. Het jaarbeurswezen heeft de aangeboren eigen schap zich aan te passen aan de eischen van het oogenblik en het eenigc bestendige eener jaarbeurs is de onbestendigheid van den handel. Aan de economische noodzake lijkheid dankt ook de voorbereiding der XXVIIIe Nederlandsche jaarbeurs haar tot heden behaald succes." In hetzelfde blad wordt mcdedceling ge daan van de onder de deelnemers aan de Meubelbeurs gehouden enquête inzake het al of niet besloten karakter van deze groep. Wij lezen hieromtrent: In totaal zijn uitgezonden 120 vragenlijs ten. Van de 83 deelnemers, die op dit ge deelte van de enquête antwoordden, ver klaarden 45 deelnemers, innemende 1930 m2. expositieruimte, zich voorstanders eener besloten afdeeling; 38 deelnemers met 1276 in2. expositieruimte stemden voor een open afdeeling meubelen. Naar aanleiding van den uitslag dezer enquête heeft de raad van beheer besloten, dat voortaan de groep meubelen en aanvenvante vakken zal be staan uit twee, aan elkander aansluitende afdeelingen, te weten een open en een be sloten afdeeling. De deelnemers hebben de vrije keuze in welke afdeeling zij willen deelnemen. Voor de open afdeeling Meubelen en aanverwante vakken wordt gereserveerd de vijfde verdieping en een deel der vierde verdieping van het eerste jaarbeursge bouw (vrij toegankelijk). Voor de besloten afdeeling meubelen eenige gedeelten van de vijfde en van de vierde vordieping van het tweede en derde jaarbeursgebouw. Maatregelen zullen worden genomen om te doen uitkomen, dat het deelnemen in de open afdeeling meubelen en aanverwante vakken geenzins bedoelt, dat deze categorie van deelnemers wel aan particulieren wenscht te verkoopen. Speciaal in de pro- paganda-geschriftcn en in de vaktijd schriften zal dit punt naar voren worden gebracht Zooals bekend is verkoop aan particulieren op de jaarbeurs te Utrecht in allo groepen verboden. Ter groepsvergadering van 12 September lCri2 is tevens behandeld geworden de quaestie van het slechts eenmaal por jaar deelnemen der groep aan de Nederland schc jaarbeurs. Van de zijde van een aan tal deelnemers was gevraagd dit punt aan de orde te stellen. De vergadering bleek in meerderheid de voorkeur te geven aan deelneming der groep Meubelen aan één beurs per jaar, n.l. de najaarsbeurs; 11 deelnemers eenige deelnemers hadden toen deze stemming plaats had do zaal reeds verlaten verklaarden voorstan- dors te zijn var, het behoud der groep meu belen en aanverwante vakken op beide beurzen, terwijl 6 deelnemers te kennen ga ven toch aan de voorjaarsbeurzen te zul len blijven deelnemen ook al zou de groep meubelen voortaan alleen aan do najaars beurzen deelnemen. De vergadering ver zocht den raad van beheer ook t« dezer zake een referendum te willen uitschrijven onder alle deelnemers der groep. De uit slag van deze enquête was als volgt. Uit gezonden werden 120 vragenlijsten; het aantal ontvangen antwoorden bedroeg to taal 92. 43 Deelnemers met 1679 in2. expositie ruimte verklaarden zich voorstanders van deelneming der groep meubelen aan slechts één beurs per jaar. 42 deelnemers met 1414 m2. evpostie- ruimte gaven er de voorkeur aan, dat aan beide, beurzen te Utrecht (voor- en najaars beurs) do afdeeling meubelen en aanver wante vakken als groep verbonden zou blijven. 43 deelnemers met 1378 m2. deelden mede, dat het in hun voornemen lag toch aan de voorjaarsbeurzen te blijven deelnemen ook wanneer voortaan de afdeeling meubelen en aanverwane vakken als groep alleen aan de najaarsbeurzen zou deelnemen. OPENING NIEUWE MARKT TE BARNE- VELD. Bar nevoid. 6 Jan. De door den café houder W. van Middendorp, alhier, de ge meente aangeboden nieuwe biggen- en var- kensmarkt zal 12 Januari a.s. in gebruik worden genomen. WERK DER BARMHARTIGHEID Barneveld, 6 Jan. De Martha-Ver eeniging, die zich ten doel 6telt, kleeding stukken enz. te vervaardigen en die aan behoeftigen uit te reiken, heeft thans sveer 43 tot de Ned. Herv. Gemeente behoorende gezinnen met een gave verblijd. AANBESTEDINGSNIEUWS Barneveld, 6 Jan. De heer G. D. Blan ken, architect te Leiden, heeft te Garderen aanbesteed het bouwen van 'een pension aldaar, waarvoor werd ingeschreven aid volgt: J. Wegerif, Voorthuizen, 12177; A. H. van Ede, idem, 12487; C. van Nieker- ken, id. 12587; II. Vonhof en H. Schee per, id., 12700; C. J. Gaasbeek; Putten, 12?20; Gebr. van Surksum, alhier. 13671; Gebr. Dcmmer, Nljkerk. 14278, enJ. Schuur, Voortbuizen, 14750. KAASMARKT. Aangevoerd werden 25 wagens, bevatten de 6000 kilo. Prijs 23 tot 27 per 50 kilo. Handel matig. FRUIT- EN OROENTENVEILING. Veiling van 9 Januari. Goudreinet 15—20 ct., Bellefleur li15 cU, Sterappel 1314 ct., Present van Engeland 13—14 ct, Comtesse do Paris 16—17 ct., Uien 28—31 ct.. Spruiten 11 ct.. Bloemkool 5—8 ct., Gele kool 67 ct, Roode kool 5 ct., Groene kool 57 ct, Boerenkool 1432 ct., Prti 4—7 ct., Peterselie 20—24 ct., Selderij 10—15 ct (Bulten verantwoordelijkheid van de Redactie). HET BROKKENHUIS. Geachte Redactie, Mag ik uwe gastvrijheid inroepen u;f naam van het Brokkenhuiscomité, om een misverstand weg te nemen, dat bij velen over ons werk blijkt te bestaan? Het Brokkenhuiscomité geeft, als regel, niets voor niets. De goederen, die verzameld zijn en nog inkomen, worden, indien noodig en doelmatig en voor zoover onze geldmiddelen strekken, gewasschen, opgeknapt en gerepareerd. We hebben daarvoor de hulp van naaisters, wasch- vrouw, breister, meubelmaker enz. Deze goederen worden afgestaan, voor een ge ringe som, aan hen, van wie we weten, dat ze niet in staat zijn in tweede-hands za ken het noodige te koopen, laat staan zich nieuw aan te schaffen. Slechts bij uitzondering wordt van den regel: niets voor niets afge weken en wel voor hen, die eeno aanbeve ling hebben van een Armbestuur of van een Vereeniging, die zich op maatschappe lijk gebied beweegt,'. Ook wordt wel door particulieren of door een Armbestuur of Vereeniging wat voor on vermogenden uit onzen voorraad gekocht. Dusmen zende niet, zonder meer, al lerlei personen naar ons toe, die dan te leurgesteld terug gezonden moeten worden. Er moet een schriftelijke aan vrage, mèt de aanbeveling, het dui delijke adres en het verlangde in de bus van het Brokkcnhuis, Appelmarkt No. 9, gedaan worden. Valt de aanvrager (of vraagster) in de termen en hebben we hot verlangde, dan zendt het Brokkenhuisco mité een schriftelijken oproep. Vooor degenen, die zelf komen koo pen, is de Vrij dagmiddag bestemd; voor de andere gegadigden in den regel de Donderdagmorgen. Op andere da gen is het Brokkcnhuis niet geopend. Nog iets Wie heeft voor ons lakens, s 1 o o p e n, maar vooral dekens, waar aan we groot gebrek hebben, wat telkens teleurstelling geeft. Ook raansklee- ren zijn hóógst welkom, daarvoor is steeds aanvrage. De goederen worden, na een berichtje of telefoontje aan een onzer comité-leden, gaarne op een overeengekomen datum af gehaald. Met dank voor de plaatsing, namens het Brokkenhuis-comité. L. L. SCIIREUDER—NIJLAND, Secretaresse. UTRECHTSCHEWEG A' BELANGRIJK VERLAAGDE PRIIZEN MAATSCHAPPIJ TCT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Jeugdconcortt' De oorspronkelijke plannen om vóór de Kerstvacantie weder een jeugdconcert te geven, konden door omstandigheden niet tot uitvoering worden gebracht, zoodat het dit keer eerst wat later in den winter zal worden cn Woensdag 18 Januari als datum bepaald i6. Waar de afgeloopen cyclus door Alexan der Schmuller en George van Renesse op viool en plano ten gehoore gebracht werd, heeft het Nut gemeend, thans over te moe ten gaan tot combinatie van meer instru menten, om aan de leerlingen-toehoorders gelegenheid te geven, zich ook op het be luisteren van dergelijke muziek te gaan in stellen. Thans zal door eenige artisten van het LUrechtsch Stedelijk Orkest, een trio, een kwartet en een quintet worden gegeven, waarbij onze stadgenoot, de heer Gerrit van den Burg, een inleiding houdt en aan de hand daarvan den weg zal aangeven om aandacht te schenken aan de instrumen ten in samenspel, wie daarvan de leiding heeft, hoe de motieven worden overgeno men enz. De stukken, die zullen worden voorge dragen, liggen in het gehoor en zijn met onzet niet te ingewikkeld. Van de scholen, die al6 altild deelnemen, zullen dezer da gen de opgaven inkomen: well'cht zal het mogeM,l: blhkcn om aan verdere belang stellenden nog eeniee plaatsen te kunnen uitgeven. Dit zal t.z.t. nog nader bekend gemaakt worden. A. SMEITINK. f In den ouderdom van 61 jaa» overleden. Gisteravond is na ernstig lijden de heer Anthonie Smoitink in don ouderdom van 61 jaar te dezer stede overleden. Do heer Smeitink was een in breede krin gen geachte figuur, die zich vooral op ker kelijk terrein sterk bewogen heeft. Do over- ledene, die zich door zijn religieuse over wogingen liet leiden, heeft steeds betoond oen man te zijn, die zijn meening met goede gronden wilde en kon verdedigen. Daar naast heeft hij ook altijd betoond een goed hart voor zijn medemensch te bezitten. De ontslapene is jarenlang ouderling van do NederL Hervormde kerk geweest en is daarna kerkvoogd geworden. Verder be kleedde hij het voorzitterschap van het Her vormd wijkgebouw „Filalethes" en van de Hervormde kiesvereeniging „Evangelie en Belijdenis." De Vereeniging voor Christelijk Nationaal onderwijs telde den heer Smei tink onder haar bestuursleden en in gelijke functie had de overledene zitting in do ver eeniging „Kindcrzorg". Voor de slagersbelangen stond de heer Smeitink eveneens immer op de bres. Jaren lang is hij voorzitter der plaatselijke afdee ling van den Nederlandschen Slagershond geweest, terwijl hij als vice-voorzitter ook langen tijd deel uitmaakte van het hoofde bestuur van dien bond. De begrafenis is bepaald op Vrijdagmid dag a.s. op de algemcene begraafplaats aan den Soestcrweg. Om kwart voor drie uur wordt van het sterfhuis vertrokken. VRIJE RELIGIEUSE GEMEENSCHAP. Lezing op Woensdag 11 Jannari. In toonzaal Sierkunst zal ds. A. P. v. d. Water morgenavond voor de Vrije Reli gieuze Gemeenschap een lezing houden over: „Het recht en de pla§ 8 van de Vrije Religieuse Gemeenschap ir onzen tijir'. Muzikale medewerking a«n deze bijeen komst zal worden verleend door mej. Dietü Blooker (zang). NEDERL. MONTESSORI-VEREENIGING. Lezing op Vrijdag 13 Januari De plaatselijke afdeeling der Nederland sche Montessori-vereeniging zal op Vrijdag 13 Januari a.s. een bijeenkomst in hotel „Monopole" houden, waarbij prof. dr. II. Jordan zal spreken over: „De waarde van de Montessori-methode voor het hooger on derwijs." BURGERLIJKE STAND. 9 Januari. Geboren: Engelina Maria, d. v. Albertus van Doorn en Roslna Maria van der Mast Hermina Wilhelmina Hubertlna, d. v. Leo nard Martin Hubert Ramakers en Geer- truida Emilie Lange. Frederik Jan, z. v. Frederik Jan Kappers en Teuntje de Hen. Hans, z. v. Jan Daniel Heykoop en Anne Christine Thiessen. Overleden: Alijda Berg, oud 75 jaar, weA van Albertus Woudenberg. Oude N i e d o r p, 10 Jan. Maandagavond omstreeks 7 uur heeft te 't Velt, gemeente Oude Niedorp, een roofoverval plaats gehad op den landbouwer M. de Wit, waarbij den dader een tasch met 2000 in handen is ge vallen. De heer M. de Wit, die socretaris-pcn- uingmeester van de zuivelfabriek te Oude Niedorp is, verliet ongeveer 7 uur aan de achterzijde zijn woning. Hij droeg een tasch bij zich met 2000 baar geld en zou zich naar de zuivelfabriek begeven tot hot doen van uitbetalingen. Nauwelijks had hij zijn huis verlaten of hij werd nog op zijn eigen erf overvallen. Een man smeerde hem vuil in het gezicht, opdat hij niets kon zien en een tweede persoon trachtte hem de tasch met geld te ontrukken. De heer De Wit, die 45 jaar oud is, liet de tasch echter niet los. waarop de aanvaller hem met een mes een 6-tal sneden over de hand gaf. Dientenge- gevolge kon de aangevallene de tasch niet meer vasthouden. Do beide aanvallers maakten zich van de buit meester en vlucht ten onmiddellijk achter het huis door een sloot het land in. Dc politie werd gewaar schuwd en ook dr. C. Postuma werd ontbo den om het slachtoffer geneeskundigo hulp te geven. Het bleek dat de snijwonden, hoe wel flinkaangekomen, niet van ernstigen aard zijn. De politie heeft tot dusverre geen spoor van de daders, die goed op de hoogte moeten zijn geweest van de werkzaamheden van den hoer De Wit, ontdekt. DE SALARISKORTING TE DEN HAAG. Voorstel van B. en W. aangeno men met 2517 stemmen. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft gisteravond gestemd over het voorstel van B. en W. inzake loonkorting en verschil lende daarop ingediende amendementen. Een amendement van mr. Varenkamp (lib.) om o% over de geheele linie te korten, werd verworpen met 33 tegen 9 stemmen, die van de liberalen en de heeren De Niet en Hart man (C.-H Een amendement van den heer Guit (R.K.) om over de eerste duizend gulden geen korting toe te passen, over de tweede en derde duizend gulden 2K-% en over de vol gende 5%, werd verworpen met 35 tegen 7 stemmen, alleen die dor R.K., behalve wet houder Quant, Het voorstel van B. en W. om 2'A% te korten over de geheele linie werd aange nomen met 25 tegen 17 steramen (do S.D. met in inbegrip der beide S.D. wethouders, do communist Schaddelee en de R.K. leden Moonun en Guit). ONGEREGELDHEDEN BIJ EEN STEMPELLOKAAL. Amsterdam, 9 Jan. Op het Ambon- plein, waar een stempellokaal is gevestigd, is het heden rumoerig geweest. Enkele boek jes van werkloozen waren daar door een ambtenaar ingehouden, omdat zij niet aan het verzoek voldaan hadden, de boekje ge opend aan het loket af te geven. Dit was niet naar den zin der werkloozen die voor het lokaal bijeengroepten. De ambtenaar werd om 5 uur opgewacht toen hij naar huis zou gaan en moest door de politie in bescherming worden genomen. Zij dreef de ongeveer 200 werkloozen uiteen. Ook in de Retiefstraat werd daarna nog even hande lend opgetreden, omdat men zich daar weer verzamelde voor de woning van den ambte naar. AUTOBUS GESLIPT. Een groote auto, merk Cadillac, afkom stig van de Amerikaansche legatie te Den Haag, is te Dorst bij Breda geslipt. De wa gen, uit de richting Tilburg komende, slin gerde driemaal in bot rond, kwam toen tegen een boom terecht en tuimelde daarna in de bermsloot. Wel een wonder mag het genoemd worden, dat de inzittenden er met eenige onbeduidende ontvellingen afkwa men. Twee kraanwagens konden den auto niet uit de sloot halen; er moest nog een derde bijkomen en met vereende krachten kon hij tenslotte naar een naburige garage golvacht worden. NOODLOTTIG VERLOOPEN KANOTOCHT NAAR TRANSVAAL. De man verdronken. Naar de „Echo de Paris" melclt is een Ne derlander Werner bij d'Albefeuille verdron ken. Het echtpaar WernerDingvort was, naar men zich wellicht zal herinneren, als spor tieve onderneming, een kanotocht naar Transvaal aangevangen. Terwijl de vrouw uit de boot stapte sloeg de kano om en de man verdween voor de oogen van zijn vrouw in de diepte. DE STAKING BIJ REINDERS TE ZWOLLE. Majoor van politie bij relletjes gewond. Gistermiddag was het te Zwolle, waar 't grootste deel der arbeiders van Reinders' Oliefabrieken in staking is, vrij rustig. Des avonds, toen alle personeel weg was, werd uit een menigte van ongeveer 500 personen, die zich voor de fabriek bevonden, met steenen naar de politie geworpen, zoodat de politie moest chargeeren. Een majoor van politie is aan 't rechteroog getroffen: liij werd bewusteloos cn is naar het zieken huis gebracht. Een paar agenten kregen lichte kwetsuren. Onze stadgenoot S. Veger kam pioen over 1 K.M. Zondag j.l. werden te Amsterdam de kam pioenschappen wielrennen op home-trainers verreden over 1 en 3 K.M. Onze stadgenoot, de heer S. Veger, waarvan de verwachtin gen hoog gespannen waren, heeft deze niet beschaamd en wist op fraaie wijze beslag te leggen op den kampioenstitel over 1 K.M. Door dit ongetwijfeld voor den jongen ren ner fraaie succes heeft hij reeds twee con tracten voor Hollandsche wielerbanen. Als bijzonderheid kan nog worden bericht, dat de heer Veger v5ór de Zondagmidiac verreden kampioenschappen des ochtends to Utrecht e. n competitie-wedstrijd won. De uitslag van het nationale kampioen- schau luidt 1. S. Veger, tijd 51% sec. 2. S. Hoevens, tijd 51% sec. 3. Do Ruit, tijd 52 sec. 4. Do Wolf, tijd 5% sec Dammen. A. D. V. I—O. K. K. I 5—9. Een zware en onfortuinlijke wed strijd. Het eerste tiental der Amersfoortsche Damvereeniging heeft gisteravond de reeks van competitie-wedstrijden in het nieuwe jaar minder goed ingezet. In sociëteit „Con cordia" werd den strijd aangebonden tegen hot sterke tiental van „Oefening Kweekt Kennis" uit Baarn. De gasten hadden éón, onze stadgenooten twee invallers. Het is een moeilijke kamp geweest, die tenslotte in het voordeel van O. K. K. be slist werd. Op bijzonder onfortuinlijke wijze ging reeds kort na den aanvang een der Amersfoortsche partijen verloren; De gasten wisten hun voorsprong geleidelijk tot 60 op te voeren en eerst toen kwamen er en kele A. D. V.-punten. Tenslotte werd do voorloopige uitslag 59, terwijl drie par tijen ter arbitraire beslissing omstreeks middernacht werden afgebroken. Waar schijnlijk worden deze borden remise ver klaard, zoodat O. K. K. de match dan met 128 zal hebben gewonnen cn daarmee een nieuwe overwinning aan haar reeks zal hebben toegevoegd. De gasten maken ook dit jaar weer een uitstekende kans op het kampioenschap. Alle andere ploegen hebben reeds een of meerdere nederlagen te slikken gehad. De gedetailleerde uitslagen luiden: A. D. V. O. K. K. 1. E. Kroes—C. J. Nobels afgebr. 2. A. J. Beij—P. de Kleer 0—2 3. Ph. Rintel—A. Noordljk 2—0 4. C. B. v. d. Bint—IJ. J. Timmer afgebr. 5. J. v. d. Velden—G. Staal 1—1 6. C. Berkenbosch—J. Dolman 1—1 7. E. v. d. Wart—J. Lüscher 1—1 8. A. Ploeg—E. Dijkhuizen afgebr. 9. Th. van Barneveld—P. v. Soelen 02 10. C. v. Colmjon—A. Benning 0—2 59 Maandag a.s. speelt A. D. V. I thuis tegen R. K. U. D. V. I uit Utrecht. De 28e Jaarbeurs te Utrecht wordt ge houden van 14 tot en met 23 Maart a.s.. Wij lezen hierover in het orgaan van de Beurs: „De kiel is gelegd voor de XXVIIIe Neder landsche jaarbeurs. De voorbereiding dezer voorjaarsbeurs is in vollen gang. Omvang en samenstelling der verschillende groepen beginnen vastere vormen aan te nemen. De groep bouwmaterialen en wegenbouw heeft reeds op al de voor haar beschikbare ruimte beslag gelegd. Een enquête onder de deel nemers in de groep meubelen heeft defini tief uitgemaakt, dat men voor deze groep de voorjaarsbeurzen niet missen wil: een open en een besloten afdeeling staat voor deelnemers in deze groep op de komen de voorjaarbeurs open. De electrotechnischc groep en die der metaalindustrie hebben zich aanstonds voor deelneming aan de ko mende beurs aangemeld: de meeste stands zijn door oude deelnemers alweer bezet. De inschrijving van deelnemers in de groen huishoudelijke en luxe artikelen, zoowel als die der deelnemers in de groep voedings- en genotmiddelen heeft een bevredigend ver loop. In de groep textiel en confectie is een actie gaande om ook in den handel dezer beide industriegrocpen het jaarbeursinter- mediair, in bet bizonder met het oog op de binnenlandsche markt, op grooter schaal dan tot nog toe in to schakelen. Nieuwe deel nemingen op het gebied van de schoen-in dustrie en van kantoorbehoeften zijn in voorbereiding. De radio-industrie uit bin nen en buitenland heeft voor het meeren- deel haar oude plaatsruimten alweer be sproken en naast den terugkeer van een Oostenrijksche en Fransch sectie zal de ko mende voorjaarsbeurs de komst begroeten van een collectieve inzending van Belgische nroducten. Bedriegen de voorteekenen niet, den zal de voorjaarsbeurs 1933 geen teleur stellende cijfers van deelnemers-aantal te zien geven. Tróts den ernst der tijden een vermoedelijk gevuld beursgebouw. Men zou wellicht verwacht hebben, dat de span nende nood van dezen tijd en in het bijzon-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2