DE ZWITSERS VERSLAAN ONS IN EIGEN HUIS 'AMERSFOORTSCH DAGBLAD EEN TWEE-NUL NEDERLAAG Maandag 23 Januari 1933 31e Jaargang Na. 176 MET DE TRADITIE GEBROKEN sDe gasten speelden vooral in technisch opzicht beter. De beste Zwitsersche ploeg, die ooit ons land bezocht HOE KOUD HET WAS Zou Van den Broek het er beter afgebracht hebben De wedstrijd, welke onze oranjeploeg gistermiddag tegen de Zwitsers heeft ge speeld, zal ongetwijfeld in de voetbalana len met een extra kantteekening worden to boek gesteld. De voorgeschiedenis reeds kenschetste zich door een zeker mysticisme en zulks in meer dan een opzicht. In de perste plaats heeft onze bond het aange durfd om in Januari een interlandwed strijd op het program te plaatsen, hetgeen nog nimmer was gebeurd en wat zelfs in onze kwakkelwinters van de laatste, jaren een heel waagstuk was. De Zwitsers had oen echter geen andere datum disponibel en zoo werd de match definitief vastgesteld. Nu wij behoeven niet to zeggen, dat Ja nuari ons juist dit jaar leelijk in het ootje heeft genomen en gezorgd heeft voor wc- rier, dat voor voetbal nu niet bepaald ge schikt kan worden genoemd. Het dient ge waardeerd, dat de Stadiondirectie kosten noch moeite heeft gespaard om het terrein bespeelbaar te houden. Met een flinke laag stroo en groote zeilen was alles afgedekt en daar bovendien de fortuin m zooverre gunstig was, dat sneeuw althans achter wege bleef, ging dit experiment inderdaad op en konden de spelers op een prima ter rein aantreden. Het deed wel komisch aan die groote stapels stroo langs da lengtezij den van het terrein. I-Iet was net of Sarra- sani van plan was zijn tenten binnen de tSadionmuren op to slaan. Pas om één uur hebben de rappe handen van de ter reinknechts het terrein „stroovrij" gemaakt en kon worden begonnen met het kalken van de lijnen! Nog veel meer onzekerheid hcerschte er echter en dat was b:v. die omtrent do de finitieve samenstelling van de beide ploe gen. Onze gasten sdkkclden met een ge blesseerden midvoor en tot het laatste mo ment bleef het onzeker wie zou spelen, Passello (Scrvette) of Jaggi (F.C. „U.G.S."). Tenslotte kreeg men op do perstribune deze mededeeling: Wanneer u straks een zwartharigen jongeling op de midvoor- plaats ziet staan dap is het Passello, is het echter een „blondje" dan speelt Jaggi mee. Nu het werd tenslotte Jaggi, die ech ter meer van een blonden reus weg had dan van een „blondje". Jaggi heeft zich later dan ook als de stormram van de Zwitsersche voorhoede doen kennen en het tweede doelpunt was behalve aan de onachtzaamheid van onze achterhoede toch ook voor een '"groot gedeelte aan het ste vige doorzetten van dezen blonden zoon van Willem Teil te danken. Ook de samenstelling van de oranjeploeg bleef tot het laatste moment kwestieus. Om 12 uur werd een communiqué uitge geven, waarin medegedeeld werd, dat het elftal in dezelfde formatie zou aantreden als tegen Duitschland met Lagendaal ech- 1er in de plaats van v. d. Broek als rnid- voor. De T.C. behield zich echter ook in dat communiqué nog het recht voor om als nog een wijziging in de ploeg aan te bren gen! Dat is echter niet gebeurd en zoo be leefden wij den joyeusen terugkeer van La gendaal als midvour van het Nederland- sche elftal. Of men achteraf pleizier van dit besluit heeft gehad, durven wij niet te zeggen. Doch daarover zoo straks meer. Tenslotte was den Zwitsers zulk een goeden roep vooruitgegaan, dat wij hecle- maal niet gerustgesteld waren over het verloop van dezen tienden kamp tegen de sportieve Helveten. Er bestond wel is waar een traditie, die wilde dat de Zwitsers zoo wel als onzo jongens baas in eigen huis bleven, doch nietwaar tradities zijn er om op een goeden dag gebroken to worden. Ziet maar eens naar de recks van vijf mat ches welke onze ploeg achtereenvolgens op vreemden bodem wist te bevechten. Nu, de traditie is inderdaad op dezen kouden zonnigen winterdag gebroken. De Zwitsers hebben ons in eigen lani ge slagen. En verdiend. vJnze ploeg is wel is waar het grootste gedeelte van den kamp in de meerderheid geweest in dien zin, dat het spel zich op de Zwitsersche helft afspeelde, doch onze meenfng is, dat juist in dat aanvallen onze zwakte schuilde. De Zwitsers verde digden puik en het was duidelijk, dat hun elftal qua techniek onze jongens de baas was. Feitelijk heeft hetzelfde spelbeeld zich gedurende den gelicelcn wedstrijd ge handhaafd. Felle aanvalspogingen van Ne derland, welke echter onvoldoende afge werkt werden cn bovendien al te eentonig werden opgezet. De Zwitsersche attaques droegen een veel verrassender karakter. De gebroeders Abegglcn ontpopten zich als buitengewoon knappe spelers, klein van stuk, doch snel en uiterst handig met het leder, dat keurig langs den grond werd aangegeven. De midvoor viel in dit samen spel wel iets uit den toon, doch daar staat tégenover, dat hij juist „kracht" in den aanvallenden motor van onze gasten bracht. Bovendien had de Zwitsersche doel- verdediger een buitengewoon goeden dag, waarbij hij zooals dat meer voorkomt te vens een niet weg te cijferen hulp van Vrouwe Fortuna had. Voor onzen v. d. Meu len daarentegen zal deze match wel de grootste teleurstelling zijn hem ooit in zijn roemrijke internationale loopbaan deelach tig geworden. Gcjus kreeg zoo goed uls niets te doen, doch hij was juist bij de bei de doelpunten nog al onfortuinlijk, al draagt o i. ouk van Run ecnigszins dc schuld van do beide Zwitscrscho goals. Mooi waren deze doelpunten dan ook niet, al dient gezegd, dat zoowel von Kacnel als Jaggi buitengewoon handig profiteerden van de geboden gelegenheid. Een ondeel baar oogcnblik talmen en deze kansen had den niet benut kunnen worden. Hieruit volgt reeds, dat de Zwitsersche goals zeer onverwachts werden gescoord. Wij herha len echter: deze overwinning is voor onze gasten niet onverdiend te noemen. Zij voet balden ongetwijfeld beter dan onze ploeg. Men zou zich kunnen afvragen of de felle koude van invloed is geweest op het spel. Het is hekend, dat de Zwitsers ge wend zijn in deze temperatuur te spelen, terwijl dat voor onze spelers niet het geval is. Het is mogelijk, dat van der Meulen in derdaad veel last heeft gehad van de kou de, doch overigens gelooven wij niet, dat hierin een excuus voor de nederlaag is te vinden. Do spelers hadden het heuscli nog niet hot slechtste. Maar, och-die arme toeschouwers! On danks diverse plaids,extra-pullovers, oor kleppen en wat dies meer zij werd er braaf kou geleden cn werd het einde van den wedstrijd met spanning verheid. Hierme de willen wij niet zeggen, dat de wedstrijd liet aankijken niet waard was, doch het was inderdaad geen temperatuur om te spelen en wij juichen het toe, dat het bij onzen bond immer usance is geweest de voetballiefhebber^ onder dergelijke om standigheden „ijsvacantie" te geven En toch, laten de toeschouwers, die het stadion tegen de verwachting bijna geheel vulden slechts op de duurdere rangen vertoonden de tribunes enkele hiaten nog maar blij zijn, dat het althans zonnig weder was, zoodat wij maar zullen hopen, dat de meeste kijklustigen er geen nadeel van zullen ondervinden, dat zij gisterm'd dag van 2 (of wel.icht nog vroeger!) tot 'i hebben zitten klappertanden! Hadden onzo jongens echter nu nog maar gewonnen zullen velen wel hebben gejam merd, doch daar staat tegenover, dat de overgroote meerderheid van het publiek den sympathieken Zwitsers ten volle d« overwinning gunde. Als het nu tegen de Belgen of Duitscliers was geweest, ja dan Van spel en spelers. Uit het bovenstaande kan men zich reeds een beeld vormen van het spel. Beschouwen wij de spelers echter meer in het bijzonder en beginnen wij daarbij met de overwin naars, dan gelooven wij niet te veel te zeg gen, wanneer wij verklaren, dat de rood- hemden nog nimmer zoo'n goede ploeg naar ons land hebben afgevaardigd. Dc Zwitsers zijn inderdaad met hun spelen in de op gaande lijn en vooral technisch geeft hun spel veel te genieten. De achterhoede is van zeer goede kwaliteit met den keeper als uitblinker. Scchehaye is een doelverdedi- ger, die het spel geheel aanvoelt en daarom bijna immer op de goede plaats staat. Zijn stijl is daarbij uiterst aantrekkelijk. De ecnige opmerking, welke wij op zijn spel zouden willen maken is deze, dat hij naar onzen smaak wél wat te veel.stompt. Bo vendien had hij bij het onverwachte schot van Van Heel in dc tweede helft buitenge woon veel veine. Van de beide backs trapte Woiler beter dan Minelli, welke laatste zich wel eens aan vuurpijlen bezondigde, doch overigens vormden deze spelers een buitengewoon hechte defensie, die bovendien een geduchte steun had aan dc hardwer kende middenlmie, waarin de spil het minst opviel en Spiller ongetwijfeld de boste partij vertolkte. Vat de voorhoede'betreft hebben wij hierboven reeds op het goede spel van de beide Abegglens gewezen. Vooral de jongste speelde een voortreffelijke partij, doch ook dc oude „Xam", dc man die reeds in 1922 tegen ons land speelde, toonde zich een voetballer bij uitnemendheid. In het korte samenspel, dat dé Zwitsers zoo nu en dan ten toon spreidden en dat keurig sloot, had het broederpaar het meest de hand. Van den midvoor zeiden wij boven reeds liet een cn ander: een doorzetter pur sang! Van dc vleugelspelers was de rechtsbuiten zulks niet alleen door zijn fraaie goal, dc beste. Jaeck viel minder op. En nu de Hollanders! Van der Meulen had, zooals wij al schre ven, een onfortuinlijken dag, waarbij hij de „ongelukjes" niet goed kon maken door enkele fraaie saves, omdat hij daartoe dp kans niet kreeg! Ja, met een weinig minder geluk, had hij zelfs na rust nog een derde doelpunt moeten laten passeeren. Maar dit schot, dat van de bovenlat terugketste, was zonder twij fel onhoudbaar. Wat onze backs betreft speelde Weber beter dan Van Run. De P. S. V.'cr had nog al eens momen ten van aarzer ling, hetgeen van zijn partner niet gezegd kan wor den. Deze gooide zijn robustc body meermalen rnct succes, in den strijd, waar mede hij vooral weber xam abegb'cn weber nqg u, ccns kon overtroeven. Over onze middenlinic kunnen wij niet zoo enthousiast zijn als anders. Vooral op Andricsscn's spel zouden wij willen aan merken, dat hij speciaal voor rust, het spel te weinig op links hield. Pellikaan vonden wij gisteren onze beste half; puik in het verdedigen, doch iets minder goed in het steunen van den aanval. Van Ilecl speelde niet slecht, maar wij zagen hem toch vaak beter. En nu onze voorhoede! Ja, het is een kwaad ding wanneer men een veldmcerder- heid niet in doelpunten weet uit te druk ken. In dc eerste plaats denken wij daarbij natuurlijk aan Lagendaal. Deze vordeelde het spél af en toe niet onaardig, doch afge zien van enkele goede schoten, had hij in andere gevallen weer veel te veel tijd noo- djg om tot een schot tc komen. En dan, o die kans in de laatste minuut voor de rust; Adam. dat was inderdaad onbesuisd! Het is echter de vraag of v. d. Broek het er heter zou hebben afgebracht. Bonsema speelde niet best, de Groninger werkte wel bard en had ook wel goede momenten, doch een open baring was zijn spel geenszins, daarvoor ontbrak er aan de afwerking te veel» Van Nellen kreeg vooral voor rust veel tc wei nig tc doen, doch speelde overigens vrij goed. Hetzelfde kan van Nagels gezegd wor den. De Delftenaar moet echter zorgen, dat de corners voor doel komen en niet er ach ter. Tweemaal plaatste hij een hoekschop achter, wat een internationaal toch feitelijk niet mag overkomen. Tenslotte: Adam! Velen waren bevreesd, dat de Zwitsers hem wel spoedig „door" zouden hebben. Inder daad bracht hij het gisteren niet ver, doch voor een deel was dat toch zeker zijn eigen schuld. Naar onzen smaak bleef hij b.v. veel te veel achter, waardoor onze toch reeds vrij zwakke voorhoede er niet door kon ko men. Hij passeerde soms twee, drie spelers om echter op nummer 3 of 4 tc stranden. Schoten heeft hij dan ook betrekkelijk wei nig gelost; de fraaie kogel van zijn voet voor rust werd even fraai door Sechehaye gehouden. In de laatste minuten ging Adam rechtsbuiten spelen, waar hij .echter in die luttele minuten weinig gelegenheid kreeg om zijn kunnen tc tooncn. Tot besluit nog iets over den scheidsrech ter Rouss (Engeland). Deze arbiter, die voor ons land geen onbekende is, heeft ook dit maal prettig cn goed geleid. Beide teams speelden trouwens zeer fair. De wedstrijd. Van der Meulen heeft den toss verloren en Lagendaal kan om 12 minuten over twee aftrappen. Dc opstelling is dan als volgt. Nederland: v. d. Meulen (II. F. C.) Wcher (A-D.O.), Van Run (P.S.V.) Pellikaan (Longa). Anderiessen (Ajax), Van Heel (Feyenoord). Nagels, (Enschede), Adam (H.V.V.), La gendaal (Xerxes), Bonsema (Velocitas), Vari Nellen (D. II. C). Jeack (Bazel), Xam Abcgglen (Grasshop pers). Jacggi (Servette), Trello Abegglen (Grasshoppers), Von Kaenel (Biel). Gilardoni (Lugano), Imliof (Carougc), Spiller (Lausanne). Weiier (Grasshoppers). Minelli (Grashop pers). Sechehaye (Servette Genève). Zwitserland. Lagendaal brengt den bal te vroeg aan het rollen, scheidsrechter Rous (Engc-land) heeft nog niet gefloten cn Lagendaal kan nog eens opnieuw aftrappen. Het eerste gevaarlijke moment ontstaat, als Adam eenige Zwitsers passeert op de hem eigen wijze, zijn pass belandt naar Lagendaal. die voor doel plaatst. Onmiddellijk v'.iegcn eenige oranjehemden op doel af, een wor steling ontstaat, doch liet gevaar wordt bc zworen. Nadat de Zwitsersche rechtsbuiten von Kaenel heeft overgeschoten, komt. Hol land weer in. den aanval en na vijf minu ten notcercn wij den eersten hoekschop op het Zwitsersche doel. Even to voren heeft Van Nellen een goed gericht scnot juist over de lat zien verdwijnen. Do corner wordt slecht door den D.H.C.'er genomen en liet leder belandt achter. Het veld biedt een eigenaardigen indruk door het feit, dat pas in den morgen de stroohoeveclhcid van het terrein is gehaald, doch vele strootjes zijn er op achtergeole ven. Niettemin heeft de bedekking van liet veld veel geholpen cn al was dc grond van zelfsprekend harder dan anders, door en door bevroren was het niet. Daarom was het ook niet begrijpelijk, dat de spelers op dit toch naar de omstandigheden uitste kende veld zoo'weinig balconlrólo hadden. Last van dn kou? Steeds en steeds werden ballen gemist, het leder onzuiver geplaatst, slecht geschoten enz. Zelfs Adam kon meer malen den bal niet onder contrólc krijgen en houden. Aan beide kanten werd dan ook veel geknoeid en fraai spel werd er niet te zien gegeven. Na ucht minuten krijgt Zwit serland den eersten corner te nemen ei: Jaeck is even beleefd als Van Nellen en plaatst het leder achter. Het korte spel is bij onze tegenstanders troef, doch onze verdediging weet er raa i mee, vooral omdat dit short-passing lang niet af is. Het spel gaat nu gelijk op. Nagels, die den bal van Adam krijgt toegespeeld, schiet juist in keeper's handen. Fouten in de Ncderlandsche verdediging. Een zeer gevaarlijk moment ontslaat dan voor het Hollandseho doel door een foul onzer verdediging. Von Kaenel krijgt bei leder toegespeeld binnen het strafschopge bied. De bal zou gemakkelijk voor den Hoi landschen keeper zijn geweest, als Van Run den Zwitser had afgehouden. In plaats daarvan laat de Eindhovenaar von Kaonei vrij toeloopen, deze trapt den bal uit Van der Meulen's handen, doch Pellicaan is er gelukkig bij cn kan het leder wegwerken. Doch direct daarop herhaalt zich een zelf de geval. Wederom gaat het leder naar von Kaenel, weer houdt van Run den Zwitser niet af. Thans is deze juist iets eerder dan de uitloopende van der Meulen bij den hal en met een kalm schot verdwijnt het leder in het Hollandsche doel 0—1. Teleurstelling bij de vele Hollanders, een verassing waarop niemand gerekend had. Er is dan ongeveer 20 minuten gespeeld. Een schot van Xam Abegglen houdt van der Meulen gemakkelijk. Overwicht van Holland. Niet ontmoedigd vallen de Hollanders, toegejuicht door de duizenden onstuimig aan en een veldmcerderhcM van Neder land ontstaat, waarin elkeen den gelijkma ker verwacht. Bonsema trapt fraai een kop bal van Lagendaal in, maar Scchehaye blijkt in 'uitstekenden vorm te zijn en het harde schot werkt hij zonder aarzelen weg. De Zwitsersche keeper is overigens een moe dig speler, hij werpt zich bij het uitloopen op den bal al zitten er nog zooveel Oranje- hemden op. En steeds kan bij met succes zijn doel verdedigen. Een goed opgezette aanval van den rechtervleugel wordt be sloten met een schot van Nagels, hetwelk naast gaat. Ook Lagendaal kogelt naast doel als hij in vrije positie den bal krijgt toegespeeld. Door de spanning is de wed strijd aantrekkelijk, wat het spel betreft, op hoog peil wordt er niet gespeeld en vooral Zwitserland valt zoowel technisch als tac tisch tegen. Weer krijgt de lango Xerxaan den bal toegespeeld, een schot... doch juist ketst het schot tegen den paal het veld weer in. Weer ontstaan enkele doelivorste- lingen voor het Zwitsersche doel, geen door j^omen aan. De backs verdedigen stug, al hoewel niet fraai en ook niet zeker, ter wijl boven alles en allen dc Zwitsersche keeper uitblinkt. Holland is niet van de helft dér tegenstanders af te slaan. Van Nellen schiet zelf in plaats dat hij de bal voorspeelt. Zijn schot gaat schuin over doel. Weer knalt Lagendaal in, maar Sechehaye is waakzaam cn redt onberispelijk. Nagels weet een corner te forceeren. Dc bal wordt gevaarlijk dicht voor doel geplaatst en Se chehaye kan niet anders doen dan het le der wederom hoekschop tc slaan. Van Nel- len plaatst nu lllEllllllV voor. een prach tige kans ont staat, doch het middentrio laat deze ongebruikt voorbijgaan cn Adam schiet naast. Na dit langdurige over wicht van Ne derland komen dc Zwitsers weer los, doch de on zen blijven het beste van het spel behouden. Als van Iieel zijn buitenman LAGENDAAL yon Kaene] un fair afhoudt,, is scheidsrechter Rous in de war en kent Nederland een vrijen schop toe. De laatste minuten voor de rust zijn weer voor Holland, een schot, van Lagendaal ketst tegen de paal. Zal het nog voor de rust gelijk worden. Een kopbal van v. Nel len goed gericht wordt geretourneerd, een harde schuiver van Lagendaal heeft geen succes en dan is het rusten. Tweede helft. In de rust wordt er gebromd door menig een. Het is ook zoo koud en het spel is niet veel bijzonders. En dat overwicht van Holland was duidelijk en nog geen gelijk maker. Neen, tevreden is men niet. Alleen voor Sechehaye heeft een elk niets dan lof. Ruim 13 minuten over 3 uur wordt weer afgetrapt. Even zijn de Zwitsers er in cn als zij na dat een aanval is afgeslagen weer goed samenspelend terugkomen, een van dc weinige fraaie aanvallen, die wij tot nu toe van hen zagen, wordt do aanval beslo ten met een prachtig schot van Trello Abegg len. Ver buiten bereik van v. d. Meulen vliegt den bal tegen do lat cn dan het veld weer in. Ten slotte kan Zwitserland nog een hoekschop nemen, die overgekopt wordt Von Kaenel is geblasseerd Ilij gaat even buiten het spclvcld, waardoor Zwitserland eenigen tijd met vier voorhocdcspelers aan valt. Als Adam weer eens liet initiatief neemt rent IJonscma met den bal naar vo ren, loopt Minelli omver, doch Scchehaye heeft het gevaar gezien en bliksemsnel too- loopcnd verhuist de bal al weer naar den anderen kant. Lagendaal krijgt nog al eens kansen, doch zijn schot is gemeenlijk te hoog en ook ditmaal ziet men een goede kans teloor gaan door huizen hoog over te trappen. Von Kaenel komt dan weer in het veld, met applaus begroet. Langzamerhand wordt het veldspel van Nederland weer beter cn opnieuw is Oranje weer in de meerderheid. Moedig houdt do Zwitscrscho verdediging stand, er is geen doorkomen aan. We noteeren achter elkaar schoten van Lagendaal en Van Nellen maar in de meeste gevallen behoeft Sechehaye er niet eens aan te pas tc komen. Een prach tige kans krijgt Lagendaal als do linker vleugel zeer snel den bal voor het Zwit sersche doel heeft gebracht. Als onzo mid voor wil inschieten, beletten 2, 3 beenon hem dat en al weer is de kans verkeken. Adam forceert een corner. Nagels plaatst dezo goed voor, Sechehaye stompt den bal het veld in, waar Van Heel is toegeloopen, een fraai schot, hoog over de spelers heen op doel. Toevallig steekt Sechehaye, achter een haag van spelers de handen uit en vin diers hand komt do bal tegen de paal, In t veld weer in en dan gaat het leder uit. Pech. Er is dan een kwartier gespeeld met een duidelijk overwicht van Nederland. Tweede Zwitsersche doelpunt. En wederom in een periodo van Nedcr- landsch overwicht profitoeren de snelle Zwitsers van een kapitale fout in onzo verdediging. Ditmaal is liet Weber, die do fout begaat, Van der Meulen loopt uit en wordt door Jaeggi gepasseerd 0—2. Een zelfdo soort doelpunt als het eerste. Met nog een half uur speeltijd in zicht geeft Holland hot niet op. Stormachtig toegejuicht door de tiendui zenden Hollanders komen de Oranjehemden terug.' Een onverdiende nederlaag mag niet geleden worden. Met een onverzëttélijkén wil werpen allen zich in den strijd. Iedereen geeft zijn uiterste krachten. En wederom volgt een overwicht, een sterk, zeer stérk overwicht van de Hollanders. Op het nip pertje redt Minelli als hij een harde schui ver van Bonsema van richting doet veran deren, waardoor het leder juist corner vliegt. De corner, door Van Nellon genomen wordt fraai voorgezet, Sechahaye kan niet anders redden dan wederom corner te slaan De tweede corner is nog gevaarlijker dan de eerste, angstige spanning, zal 't leder ér in gaan? Maar het Zwitsersche doel lijkt totaal dichtgespijkerd te zijn. En al is het schieten der Hollanders niet al te fraai, niet te ontkennen is dat de Zwitsers een groote dosis geluk hebben. Wederom hoek schop. Drie achter elkaar dus. Weer geen resultaat. Het wordt eentonig te herhalen, maar het Zwitsersche doel wordt gewoon weg belegerd. De Zwitsersche backs trappen maar uit, de bal moet weg, waarheen doet er niet toe. Sechehaye is kalm en vastbe raden en overal duikt hij op waar gevaar dreigt. Geruiracn tijd komen de roodhem- den niet meer over de helft. Van Meel trapt over, Van Nollen lost een fraai schot pre cies onder de lat, maar alweer is het Seche haye die den bal tot hoekschop stompt. Langzaam verstrijkt de tijd en met den tijd vervliegt do hoop van geheel Holland om den achterstand in te halen. Men wil niet meer gelijk spelen, slechts één doelpunt slechts één doelpunt tegen Zwitserland, dat zou tenminste voldoening wekken. Als er nog slechts tien minuten te spelen zijn zakt het elftal plotseling in, zij zijn uit gespeeld, zoowel moreel als physiek. Zelfs Adam geeft hel op, gaat op de buitenplaats staan, Nagels linksbinnen. De wedstrijd is verloren. De Zwitsers herademen even, krij- ;en nu gelegenheid om eenige tegen-aan- allen te doen. Een corner op het Nedcr- landsche doel levert niets op. Zoo komt het eindo cn is de strijd verloren. Als Rous voor dc laatste maal fluit gaat ieder ver drietig en teleurgesteld naar huis, het was toch niet noodig geweest, deze nederlaag op éigen terrein. EEN WEDSTRIJD NEDERLAND- OOSTENRIJK Amsterdam, 21 Januari. Volgens een bericht uit Weencn heeft de K. N. V. B. den Oostcnrijkschen Voetbalbond voorgesteld op Zondag 19 Februari te Amsterdam een wedstrijd Nederland—Oostenrijk te spelen. Op 12 Februari speelt Oostenrijk n.l. te^cn Frankrijk te Parijs cn in aansluiting hier op zou deze interlandwedstrijd kunnen plaats hebben. Principieel voelen de Oos tenrijkers er veel voor om naar Amsterdam te komen, doch de vergoeding was hun n^et hoog genoeg. De K. N. V. B. wil n.l. ^000 betalen, doch Oostenrijk acht dit bediag te laag. Dc onderhandelingen zijn intusschen nog niet definitief afgebroken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5