PUÜOL er op! Tijdschriften SIERKUNST BALANS OPRUIMING Omtrek DE ROOFOVERVAL TE RESSEN-BEMMEL VERDACHT VAN BRAND STICHTING SOEST ALS AUTOVAL DE WERKLOOSHEID TE BAARN Itfet verzacSit en geneest GEMEENTERAAD VAN BAARN K0RTULANUS G00SSEN De dader wordt 30 Januari door de Duitsche politie uitgeleverd Twee maanden geleden werd er in Res- scn-Bemmel bij Nijmegen een brutale roof overval gepleegd op 'n weduwe A., die s nachts in haar woning weid overvallen door den ruim 20-jarigen G. dc K. uit Nij megen, die het huis was binnengeJrongon met de bedoeling het alleen wonende vrouwtje te berooven. Door bet hevig ver zet van het slachtoffer, die door den laag- bartigcn aanrander met een revolver zwaar gewond werd, ken de dader aan zijn plan geen uitvoering geven en nam hij ijlings de vlucht in dc richting Nijmegen. Op de Waalkade bij *de pont werd hij aangehou den door een politieman, die hem sommeer de hem naar de politiewacht te volgen, wijl op hem de verdenking rustte van den roof overval te Ressen-Bemmel. Aanvankelijk liep de arrestant rustig mede, maar voor de politiewacht gekomen draaide hij zich om loste op verraderlijke wijze een revolver- schut op den agent, die toevallig de hand hield voor zijn borst zoodat de kogel op zijn pols afschampte en de man niet doode- lijk getroffen werd. De K. nam de vlucht en verborg zich in den kelder van de elec- trische centrale aan de Waalkade, waar hij zich gedurende 24 uur verborgm hield. Den volgenden dag probeerde hij aan boord van een schip over de grens te vluchten, maar hij slaagde niet in den opzet en is eerst la ter met een gestolen rijwiel naar Keulen uitgeweken. Dc rechercheur Schraven uit Nijmegen wist den dader ongeveer een week later op te sporen in een berucht*1 huurt aan den Rijn te Keulen en arresteer de hem met behulp van de Keulsche re c.lierche G. de K. die met wapens, gestolen rijwiel en onvoldoende papieren over de grc-ns gevlucht was, werd door de Duitsch*» politie in arrest gehouden, wijl tegen hem een vervolging werd ingesteld wegens hel dragen van verboden wapens en passeeren van de grens zouder legitimatiepapieren Hiervoor moest hij eenige maanden gevan genisstraf ondergaan en thans, nu hij deze straf heeft uitgezeten, volgt zijn uitleve ring aan de justitie te Arnhem. Naar wij van de Criminalpolizel verna men zal deze uitlevering op Maandag 30 Ja nuari a.s. aan de justitie te Arnhem plaat* hebben. (Mndgn.) Strafzaak voor het Bos sche Hof Den Bosch, 23 Jan. In hooger beroep stonden lieden voor liet gerechtshof alhier terecht de 44-jarige loodgieter A. J. J. v. 1. en zijn broer A. T. F. v. 1., aannemer uit Tilburg, de eerste wegens brandstichting in den nacht van 4 op 5 Maart 1932 in een magazijn van J. J. aan de Karrenstraat te Tilburg en in den nacht van 6 op 7 Juni in de boerderij van den 35-jarigcn landbou wer A. M. V. te Udenhout, de tweede we gens zijn medeplichtigheid aan de brand stichting te Tilburg, terwijl A M. V. even eens terecht stond, verdacht mede schuldig te tl'r. aan de brandstichting in zijn eigen boerderij. Beide gebouwen waren verzekerd, de boerderij van V. voor 19 000 gulden in een contract, dat in Mei 1032 ten kantore \an den verzekeringsagent J. J. te Tilburg was gesloten. Deze J. schijnt de drie verdach ten te hebben beïnvloed en misbruik ge maakt te hebben van de afhankelijkheid waarin zij tot hem stonden. Dc officier van justitie te Breda had de strafzaken in beginsel behandeld. D?ze was er van overtuigd, dat deze J. de uitlokker en de hoofdschuldige was, maar hij kon dit niet wettig bewijzen, zoodat de vervolging van J. achterwege bleef. Door de Bredasche rechtbank werd A. J. J. v. I tot drie jaar, A. T. V. van I. tot an derhalf jaar en A. M. V. tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Alle drie ver dachten legden een volledige bekentenis af. De verzekeringsagent J. ontkende, als getuige gehoord, de uitlokker van het misdrijf to zijn geweest. De advocaat generaal vorderde bevesti ging der vonnissen. LOCOMOTIEF ONTSPOORD TE ALKMAAR Stagnatie op de lijn. 'Alkmaar, 23 Januari. Vanmiddag omstreeks kwart voor zes is de locomotief van den trein, welke om 16.44 uur uit Den Holder vertrekt, op enkele honderden me te^ afstand var» het station alhier, uit de ra.hs geloopen. De passagiers hebben, voor afgegaan door treinpersoneel rnet branden d-> fakkels, zich te voet langs de spoorbaan naar het station moeten begeven. Om kwart o^er zeven is men erin geslaagd de ont spoorde locomotief weer in de rails te bron gen. Tengevolge van het ongeval was het treinverkeer geruimen tijd gestremd. De sreltrcin naar Den Helder van 17.54 uur Ls daardoor komen to vervallen. Naar de oorzaak van de ontsnorlng wordt een onderzoek in gesteld De matericele •cbade is niet noemenswaard. DE ZUTPHENSCHE RECHTBANK. „Laat geen bitterheid In stede van vlaggcntooi ons deel ziln." B. en W. van Zutphen hebben aan do le den van de Tweede Kamer oen adres ge zonden over liet behoud van de rechtbank. Het adres zegt o.rn.: „Wij vertrouwen dat uw Kamer die op heffing niet zal toelaten. Reeds voor hei uitstel met Kerstmis- zijn wij ton diepstv dankbaar geweest. Maar grootcr en dieper erkentelijkheid nog zal do onze zijn, zou het eindbesluit den vernietigenden slag af wendt. De ontroering werd ons te macht'g toen wij lazen van de vlaggen te Alkmaar. Waarom niet ook wij. zegt rnen hier, clL- vlak achter Alkmaar kwamen in kricin van tegenargument. Laat geen bitterlicil ons deel w orden in stede van vlaggen tooi, bitterheid over bezuiniging die geen bezui nijging is en aitijd maar weer ten kosi van den middenstand der gemeenten gaai laat ons onze rechtbank houden en nooit meer gepoogd worden te scheiden wat bij elkander hoort." DE BRANDSTICHTINGEN TE EINDHOVEN. Do uitspraak varf het Hof. Drie jaar gevangenis straf. Den Bosch, 23 Jan. Het gerechtshof te Den Bosch heeft heden in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak tegen den 27-j.?.rigcn bakker M. V. uit Eindhoven, verdacht van een 13 tal brandstichtingen, tezamen met G. v. d. L. o.a. in de boerde rijen van Van Grootel en v. d. Palen <te Eindhoven, inAugustus en September 1931. De Bossche rechtbank veroordeelde hem tot drie jaren gevangenisstraf. Het Hof bevestigde in zijn arrest het vonnis over eenkomstig den eisch van het O. M. Reeds tal van processemverbaal opgemaakt SoesL In de laatste raadsvergadering is geklaagd over het snelle rijden door automobilisten in deze gemeente. Soest ligt voor het automobiel verkeer zeer ongunstig, in dien zin. dat door Soest in zijn volle lengte van 5 A 6 K.M. loopt de groote ver keersweg Amsterdam—Amersfoort—Zwolle, Twente—Arnhem, enz. Het groote verkeer is daarom door Soest belangrijk en omdat de lengte van den weg door Soest zoo groot is. is hot begrijpelijk, dat de automo bilisten nu niei bepaald den gcheclcn weg door Soest met een snelheid van 25 tot 30 K.M. rijden. En toch eischt de verordening zulks. In den raad is er op aangedrongen, mede naar aanleiding van een request, dat was ingekomen van bewoners van perceelen, ge legen aan den rijksweg, dat de politie sterk zou letten op de overtreders van de maxi mum snelheid. En de laatste week is dit ook werkelijk intensief door onze politie ter hand genomen, met hot resultaat, dat reeds een 25, processen verbaal zijn opgo maakt. Soest is nu geworden een werkelijke lutoval. mot al do onaangenaamheden daar aan verbonden, zoowel voor de bestuurders der wagons, als voor do politie. Want dat oor» werkelijk racer er in loopt, dat is goed, maar iemand, die met een snolheid van een 50 K.M. rijdt, kan toch niet onder de wilde rijders worden genoemd. Gok zij komen op de bon Onze politie waakt gaar no voor de veiligheid van het vorkeer, maar vil toch do billijkheid betrachten. En waren het nu allen bewoners van Soest, die deze overtreding begingen, zoor zeker was het kwaad in 14 dagen, zeg een maand uitgerooid. Maar we weten beter Het mcerendcol der gcverbaliseerden zijn bewoners van andere gemeenten, die nf er toe maar eens doorkomen. Nu en wellicht over een half of h*»el iaar weer eens. En dan maakt een val wel tijdelijk vele slacht «ffers. maar met geen hlijvcnd resultaat In den rand werd Gezegd. dat in Hoeve laken hét geen automobilist zou wagen de •naximum snelheid te overtreden. Een 'doale gemeente als het waar is Maar wij hoorden dat dit alles fantasie is. Het is daar niet anders dan hier. Wellicht beperkt men zich daar in de korte kom even, maar men bodenko nogmaals dat Soest een kom heeft van 5 A fi K.M. De automobilist die dit leest wete in elk geval, dat hij in Soest voorzichtig zij. Werkverschaffingsobjectenvoorge* steld door Ben W. Baarn. In hun prae-advies aan den Raad zeggen Burgemeester en Wethouders in het kort samengevat het volgende: De voortdurende groote werkloosheid in deze gemeente maakt het gewenscht ook hier werkverschaffing in het leven te roe pen rnet steun van het Rijk. Objecten van werk"crschaffing mecnen wij gevonden te hebben in: 1. ontginning van particuliere terreinen; 2. verbetering van de Torenlaan. de Java laan en den Kettingwog, alsmede verbete ring van de voetpaden langs de-Nicolaas- Beetslaan: 3. aanleg van twee voetbalvelden en een hockev-veld in het gemeentelijke sport park, hot maken van een tribune, kleed kamertjes. contrólehokjes enz. De te ontginnen terreinen zijn gedeelten van het Koninklijk Domein Soestdijk van II. M de Koningin-Moeder (ongeveer 4 H.A van het landgoed Pijnenburg van E. H. D. Insinger (ongeveer 7 H.A.) en van het land goed Buitenzorg van mr. L. M. do Jong Schouwenburg (ongeveer 4 H.A.). De kosten van deze ontginningen, waarin de grondeigenaren een bijdrage van 30 pet. hebben toegezegd, zijn geraamd op 11276.80. Die eigenaren dragen dus bij 3309.60, terwijl de Rijksbijdrage wordt ge raamd op 3039.88. Aannemende, dat aan steun 4770 minder zal behoeven te wor den uitgegeven, dan blijft voor do gemeente nog te betalen het geringe bedrag van 137.32 De verbetering der genoemde wegen be slaat hoofdzakelijk, wat de Torenlaan aan gaat, uit onder profiel brengen van de voet paden, aanleg van een rijwiel- en ruiter pad, maken van verharde uitritten, verbe teren der grasstrooken °n het inboeten der beplanting en wat de Javalann en Ketting weg betreft, aanleg van trottoirs, verbree ding der verharding van de Javalaan, ver betering grasstrooken, verwijdering der thans aanwezige boomen en het weder plan ten van nieuwe boomen. De vervaardiging van de benoodigde betonnen trottoirbanden leent zich tevens bij uitstek voor werkver schaffing. De uitvoering dezer werken zal naar ra ming kosten 11957.90, terwijl bij een subsi die van 1800.40 en een mindere uitkeering aan werkloozensteun van 2754 nog 7403.56 blijft uit te geven. De aanleg van sportvelden en toebehoo ren zal naar raming kosten 2299.60 voor een hockeyveld, 9393 voor twee voetbal velden en f 5744.03 voor een tribune rnet opstallen. Totaal .18,037 53. Hiervoor blijft dan voor de gemeente bij een subsidie van 356011 en een mindere steunu'itkeering van 5706 nog 3771.42 uit te geven. Dnór de ujivó'éiMif^r Viezer werken zal het op de exploitatie geleden wordende tekort gedurende de eerste zes jaren gemiddeld 349 per jaar hooger worden. De bestrij ding der werkloosheid is o. i. echter dit offer wel waard. De voetbal vereen iging Baarn is bereid de voetbalvelden met opstal te huren voor 800 per jaar, terwij! de Baarnsche Ly ceum Hockoy-verceniging het -Hockeyveld wil huren voor 150 per jaar. Genoemde plannen, waartegen bij de Ne derlaridsche Heide-Maatschappij geen be denkirigen bestaan, zijn bereids ter goed keuring aan den Minister van Binnenland sche Zaken gezonden. Het ligt in onze be doding, indien U zich met onze voorstellen kunt vereenigen, spoedig, dus zonder te wachten op de vaststelling van het subsidie bedrag, met de uitvoering een aanvang te maken. Bij de ontginningen zullen 64 personen gedurende 8 weken, bij dc verbetering van de wegen 30 personen gedurende 10 weken cn bij den aanleg van sportvelden en toebe hooren 40 personen gedurende 16 weken kunnen worden tewerkgesteld. Aan toezegging van de Rijksbijdrage zul len de volgende voorwaarden worden ver bonden: a. alleen werkloozc hoofden van gezinnen cn kostwinners (één uit één gezin), aange wezen na verkregen toestemming van de Inspectie voor do Rijkswerkverschaffing te Vccncndaal, mogen worden tewerkgesteld: b. er zal zooveel mogelijk in accoord moe ten worden gewerkt, tegen een zoodanig loon, dat bij flink werken gemiddeld 0.38 per uur kan worden verdiend: e. bij verzuim, wegens regen, mogen de eerste 3 uren per week niet worden ver goed. de volgende regenuren ract 30 cent; d. met de algemeene contrólo op de werk verschaffing wordt de Nederlandsche Hei de-Maatschappij to Arnhem belast; c. de premie, verschuldigd ingevolge de Ziektewet, moet voor een vierde deel op de arbeiders worden verhaald. Deze voorwaarden komen ons aanneme lijk voor. Immers bij behoorlijk werken volgens besluit van den Minister zal per weeknormaal 50 uur als arbeidstijd wor den aangenomen, behalve voor dc maanden November en Februari, wanneer de arbeids tijd per week op 47 Vi en voor December cn Januari op 45 uur per week wordt aange houden kan een weekloon van 18 5 19 worden verdiend, terwijl wij den Minis ter nog gevraagd hebben machtiging te ver leencn tot het verstrekken van een huur toeslag ten bedrage van van hetgeen de huur mee bedraagt dan 3.50 per week, tot een maximum van 2.50 per weck. Tot 1 April 1933 kan bovendien een brandstof fentoeslag van 1 worden gegeven. In verband hiermede stellen wij U voor tot de uitvoering dezer werken te besluiten en een crcdiet toe te staan van rond f 10500. Als Uw I-Ianden ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal of pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei hukl'verv/ondingen Het Janaarl-numiher van „Artsilk." Met een „Gelukkig Nieuwjaar", den lezers toegewenscht door een vriendelijk tilmpaar, open „Artsilk", het rnaandb'ad voor het familieleven, zijn Januari-nummcr Een goede wensch komt nooit te laat on de lezers van het interessante, geïllustreerd*- tijdschrift zullen haar zeker nog wel willen accepteeren. Tal van nuttige werken zijn in dit num rner opgenomen, die vooral bij de darn os met belangstelling zullen worden ontvan gen. De kinderen kunnen zich bezig hou den met de pagina „voor jonge oogen". zoo dat ook hier het „voor elk wat wils" geidt. ONGELUK OP HET IJS. So e s t. Zondag viel mcj. van Aech, wo nende aan het korkpad zoodanig op het ijs. dat zij een rib kneusde. Zij reed in een sue tempo en kwam daarbij in botsing met pen andere schaatsenrijder. Zij bleef bewuste loos liggen; en men vreesde het ergste. Ge lukkig kwam zij later weer bij en thins schijnt haar toestand bevredigend. Bijeengeroepen op 27 Januari a.s Baarn. In de vergadering van den ge meenteraad van 27 Januari a.s. zal o. rn. liet volgende aan de orde komen. Voorstel tot voltooiing van het rijwielpad langs den Eemweg en tot aankoop van den benoodigden grond, waarvan de gezamen lijke kosten op 1714 worden begroot. Voorstel afwijzend te beschikken op het verzoek om subsidie ten behoeve van den autobusdienst van E. van Leijden te Laren van Laren—Kemncs—Baarn v.v. Voorstel tot omwisseling van de obliga- tien 5 pet. Nederlandsche Staatsleening 1932 tot een nominaal bedrag van 4400 in obli gation 4 pet. Nederlandsche Staatsleening 1933. Voorstel tot het bouwen van een woning voor den Opzichter der Gasfabriek op een in de onmiddellijke nabijheid van de fa briek gelegen gemeentolijk terrein. Voorstel afwijzend to beschikken op het verzoek van de afdeeling Baarn van den Nederlanüschen Bond van Personeel in Overheidsdienst om den Zondagsdienst voor het personeel tot het volstrekt noodzaken lijke te beperken.. De werkzaamheden aan heft bedrijf laten zulks n.l. niet toe. Voorstel tot het aanbrengen van een luchtbaan voor cokesvervoer op het terrein van de Gasfabriek, waarvan de kosten op ongeveer 7500 en de jaarlijksche vermin dering van uitgaven (rente en aflossing van dit bedrag inbegrepen) op 600 worden geraamd. Voorstel tot het verleenen van eervol ont slag zulks in verband met de opheffing van het instituut boventallige onderwijzers met ingang van U April a.s. aan K. van Wijk als onderwijzer aan dc Prinses- Julia- naschool, L. Oldenziel al9 onderwijzeres aan die school en A. M. J. Lensselink als on derwijzeres aan de school te Lage Vuur- sche, en met ingang van 1 September 1933 aan II. A. Herselman en II. Oldenziel als onderwijzeressen aan dc scholen de Oor sprong. Nadere behandeling van het voorstel tot vaststelling ecner verordening tot toeken ning van subsidie aan bijzondere bewaar scholen. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van R. II. .T. Heintjes te Soest hem alsnog vergunning te verleenen voor den bouw van een blok van 4 woningen aan de Teding van Berkhoulstraat. Hem is op grond van de wejstandsbepaling daartoe vergunning geweigerd door B. en W. Voorstel afwijzend te beschikken op het verzoek van J. Ie Clercq te Utrecht, hem alsnog vergunning te verleonim tot het arno- veeren van de villa Rozenburg, hoek Prins- MendriklaanAmalialaan, cn tot het ver kavelen van dat terrein. Voorstel tot vaststelling cener verorde ning, regelende dc rangen, het aantal, de samenstelling, de eischcn van benoembaar heid en de bezoldiging der gemeentepolitie, alsmede een verordening, regelendo de eischen van benoembaarheid voor onbezol digde gemeeirto-vold wachters. Voorstel, zulks in verband met het adres van het Permanente Comité van Samen- werking der drie plaatselijke Middenstands vereenigingen. om op Maandag tot en met" Donderdag van do week voor Paschcn on op Maandag tot en rnet Vrijdag van do week voor Pinksteren het sluitingsuur voor winkels vast te stellen op 10 uur. Het is h.i. niet gewenscht op Goede Vrijdag een later sluitingsuur te doen gelden. Verzoek van het bestuur der Vereeniging een School met den Bijbel te Lage Vu-.ir- sche om vervanging van de destijds bij don bouw van de school overgelegde verkla ring. betreffende hot aantal leerlingen, waarvoor de school ruimte moest bied-in Dit getal was 100. In verband met de vermindering van het leerlingen tal hebben R. en W. een deel der waarborgsom vervallen verklaar', reke ning houdende met het getal van 96 leer lingen. waarvoor de school werkelijk ruim te biedt. B. cn W. stellen thans voor afwijzend «ip het verzoek te beschikken, daar het toch niet aangaat een verklaring, bchoorende lot een aanvrage, waarop reeds is beschikt, later door een andere te vervangen. Dit zou gelijk staan met wijziging der feiten, waarop die beschikking steunde, zon lei- dat van het wettelijk geregelde recht van beroep gebruik knn worden gemaakt «Is waarborg, dat de beschikking met de fei ten strookt. UTRECHTSCHE WEG BELANGRIJK GEREDUCEERDE PRIJZEN - J - - Een afscheid aan 's Rijks plantentuin te Baarn Baarn. In verband met het bereiken van den 65-jarigen leeftijd nam Zaterdag middag de heer J. Goossen als Hortulanus afscheid van 's Rijks Plantentuin, het Can- tonspark. Voor deze plechtigheid waren o.a. uitgenoodigd het Bestuur van de afdeeling Baarn van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de, van welke afdeeling de heer Goossen het Presidentschap bekleedt, het Bestuur der Floralia-Vereeniging de neer Goos sen vervult daarin de functie van Penning meester eenige studenten en assistenten van Prof. Dr. A. Pulle en Prof. Johanna Wcsterdijk, het personeel van het park en eenige verdere belangstellenden. Een feestelijk aangekleed werkkamertje der studenten achter in den plantentuin was voor dit afscheid uitgezocht en daar werd de heer Goossen met diens echtge noot© en zijn beide dochters het eerste toe gesproken door den heer Prof. Dr. A Pulle, Hooglceraar van de Utrcchtsche Rijksuni- versiteit cn Directeur van het Cantonspark, de tweede Hortus van die Universiteit. Deze sprak in het kort als volgt: Waarde Goossen. We hebben je vandaag uitgenoodigd met je familie hier te komen, niet voor een feestelijke bijeenkomst, rnaar om afscheid van je te nemen, een aange legenheid, die noch voor ons noch voor jou een feestdag beteekent, omdat we iets gaan verlaten, waaraan we gehecht zijn. Je bent een philosoof. dat heb ik je al meerdere ma len gezegd, en je weet je dan ook in het onvermijdelijke te schikken De bestaande stomme wettelijke bepalingen maken het ook voor jou noodzakelijk nog in de kracht van je leven uit je werkkring te treden. Je herinnert je nog wel. dat we meerdere ma len langs boomen wandelden hier in den tuin, die wij rijp oordeelden en waarvan wij velling noodzakelijk achtten. Het ging ons dan wel ann het hart. maar in zei dan ook steeds: Er is niets aan te doen, hij moet er uit. En we lieten hem dan^ook niet staan totdat hij in verval geraakte. En nu is het de Staal, die als ware natuurbescher mer zegt, Goossen je moet eruit. Je-bent nog wel in de kracht van je leven, maar je moet eruit, zoodra de eerste teekenen van verval (gclachl zich gaan vertoonen. Op 20 Juni 1919 heb ik den eersten voel; gezet in dezen tuin met Prof. Went cn wel in verband met het schenken van dezen tuin door den heer August Janssen aan het Rijk. Toen bemerkte ik welk een kunst werk je hier tot stand gebracht had. Ik kon niet zien of de tuin 3 of 10 H.A. groot was, omdat je zulke geestige plantengroepeerin- gen gemaakt had cn de padjes en lanen op zoo vernuftige wijze had aangelegd. Als beheerder van den tuin van den heer Janssen werd je Rijksambtenaar cn je schikte je uitstekend in de nieuwe toestan den. Ik dank-je hier voor alles wat je voor den tuin cn voor het Rijk geweest bent.. De Regecring he*>ft reeds eerder je diensten gewaardeerd door je een gouden eerepen ning toe te kennen. Namens de schenkers bied ik je hierbij een enveloppe aan, terwijl de crapaud, waarin je zit, met het voor je staande ta feltje en het daaronder liggende tapijt we! een goede plaats zullen vinden in je nieuwe woning te Soest. Prof. Jotanna Westerdijk, Directrice van liet Phytopatologisch Laboratorium alhier, deed uitkomen, dat van Goossen zeer veel te leeren viel en dat de jongeren daarme de hun voordeel hebben gedaan. En Me vrouw Goossen toesprekende, overhandig de spreekster haar een bouque-t bloemen als een soort boetedoening voor de vele nachtelijke inbraken in haar woning; die steeds voor spreekster heeft opengestaan en waarin zij zooveel vriendelijkheid heeft on dervonden. Nadat prof. Pulle eenigj telegrammen had voorgelezen, bood de heer G. Smit na mens liet personeel van het park aan den scheidenden chef een klein meubelstuk aan, gelegenheid biedende voor de berging van tijdschriften. Zijn collega uit Utrecht, de heer Romeijn, prees den heer Goossen als een vriend in den volsten zins des woorcls. Deze spreker kwarn niet om een stoffelijk geschenk, rnaar om zijn blijvende vriendschap aan te bieden. Nadat eenige ververschingen waren rond gediend. plantte de heer Goossen in het park een Arnerikaansche moeraseik, welke boom onder den naam „Boom van Goos sen" de herinneringen aan hem levendig zal doen houden. OMREKENINGSKOERGEN. Off Nol Nipt Off. 23 Jan 24 Jan. 12 uu f Londen 0 o £.36 8 42y; Berlijn 0 69 20 59 20 Parijs 6 y-'iK *73',; Brugse! o 0 3*50% .1 57 Zurich o O O 48 09 8 22 Kopenhagen 6 O O 42 20 42 20 Oslo 0 0 43 - 43 Stockholm 45 70 45 75 New York 0 0 9 48.^ 4.48»/, 12.75 12 74 Medegedeeld door de Rotterd. Bankvereea.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2