HITLER SPREEKTTE BERLIJN SIERKUNST MATRASSEN „L'HIRONDELLE „DE RAMPEN VAN HET MARXISME" Het Russische voorbeeld Faillissementen UW LANGESTRAAT 63 TEL. 88 W. K. VAN ROSSUM V oor jaar shoed.cn WAAR GAAN WIJ HEEN? De heer P. J. Smidt spreekt Capaciteit en genialiteit worden door het marxisme geworgd, aldus de rijkskanselier Berlijn, 2 Maart (I-I.N.) Vanavond js in het sportpaleis cle nationaal-eocialistische betooging gehouden, waar Hitier zijn met spanning verwachte rede hield. Hitler be gon met te zeggen, dat hij als aanklager optrad tegen de partijen en mannen, die vóór hem geregeerd hebben. Hij heeft daar toe tweeërlei recht. In de eerste plaats ont leent hij het recht aan de grondwet, welke deze mannen aan het Duitschc volk heb ben opgedrongen. Het ligt in het wezen van deze grondwet, dat het volk van tijd tot tijd opgeroepen wordt om de regeering naar haar daden te beoordeelen. Dat is de zin van de democratie. Het volk moet on derzoeken, of de regeering gehouden heeft, wat zij vroeger beloofd heeft. In de tweede plaats wordt het recht, om aan te klagen, ontleend aan het feit, dat het Duitschc volk in nood verkeert. De mannen van het vroe gere systeem hebben steeds verklaard: „Wij zijn de mannen van het ijzeren front". Eigenlijk hadden zij moeten zeggen: „Wij zijn de mannen met het ijzeren voorhoofd, met een ijzeren brutaliteit". Zij hebben het klaar gespeeld om li jaar lang te regeeren, zonder iets voor het volk te doen. Hitier wilde de feiten laten spreken, die de vroegere regeerders zelf toegegeven heb ben toen zij beweerden, dat de werkloos heid uit den weg geruimd moest worden. Deze werkloosheid is door hen geschapen. Duitschland iö niet 6teeds werkloos ge weest, anders hadden de vroegere regeeders niet veertien jaar lang kunnen regeeren. Nu Duitschland voor de ruïne en ineenstor ting voor de ellende staat, ziet het vroegere systeem geen weg, welke naar boven leidt. Anders zou het op 5 Maart en op 30 Januari niet verdwenen zijn. Op 30 Januari is een andere regeering tot stand gekomen en het zal thans anders worden. Op ieder gebied, op dat der buitcnlandsche, der binnenland- sche, der sociale en der algemecne econo mische politiek is het oude systeem in ge breke gebleven. Waar zijn de beloften van een omhoog brengen van het volk en van welvaart gebleven? Ook op het gebied der cultuurpolitiek is het oude systeem in ge breke gebleven. Waar is de kunst en de ontwikkeling gebleven, welke aan het volk beloofd zijn? De arbeiders zijn zonder het beloofde paradijs gebleven. Iets zou bereikt zijn, indien het oude 6ysteem ten minste één stand had geholpen. Dan had het kun nen zeggen, het burgerdom heeft slagen ontvangen, doch de arbeidersstand is tot een staat van geluk gekomen. Doch ook dat is niet het geval. Er is voor niemand gedacht of gewerkt. De arbeidersklasse is nog het ergste geslagen, deze is nagenoeg vernietigd. Hitler wees er op, dat hij dezen uitslag veertien jaar lang voorspeld heeft. De te genstanders kunnen niet zeggen: „Wat is uw program". Zij zelf zijn niet in staat, een programma te beoordeelen. Dat hebben zij zelf bewezen. Critiek op het Marxisme. Het doel en de methoden, welke door het marxisme worden toegepast, zijn zoo ver keerd, dat dit geen succes kan hebben. Het marxisme is opgebouwd op de verdeeld heid van het volksleven, wat tot verzwak kingvan het geheelc volkslichaam moet lei den. Het marxisme is opgebouwd op de gelijkheid van den mensch en op de gelijk waardigheid van de rassen. Dit is onzin, want deze gelijkheid of gelijkwaardigheid bestaat niet. Het idee van gelijkheid leidt tot het ontnemen van de waarde aan alle hoogere goederen. Capaciteit en genialiteit worden in het marxisme geworgd door het aantal. Het is krankzinnig de capaciteit onder curateele te wille stellen. Een volk moet daaraan ten gronde gaan. Dit is ook in de laatste 14 jaren gebleken. De democratie van het marxisme is zoo minderwaardig en klein, dat de vertegenwoordigers dezer democratie niet het recht hebben zich bo- ben de massa te verheffen. Deze week heb ben wij wonderen beleefd. Een beroemde sociaal-democraat, waarvoor het Duitsche burgerdom zich nog diep boog, omdat men in hem een man van formaat en van de daad zag, kwam tot Göring, die hem zeide: „Wij kunnen niet met U samenwerken. Ge zult begrijpen, dat gij moet heengaan." De man antwoordde daarop: „Ja, doch laat mij tot October blijven, want dan komt de tijd, dat ik met pensioen kan gaan." Göring dacht een oogenblik na en zeide toen: „Wij willen niet wraakgierig zijn, daarom zal ik U tot October met verlof zenden." De man ging weg, doch keerde terug en had nog een verzoek, of hem namelijk ook zijn ver huiskosten niet betaald konden worden. En dat was een eik onder de sociaal-democra tische planten. Hitler tartte de sociaal democratische bladen, zijn woorden in twij fel te trekken. In dat geval zal hij man en paard noemen. De toestand in Rusland. Hoe is de toestand, waar het marxisme werkelijk heerscht? Heeft het marxisme in Rusland een einde aan den nood gemaakt? De cijfers spreken een ontstellende taal. Millioenen menschen verhongeren in een land. dat de graanschuur van de geheele wereld kon zijn. Millioenen menschen moe ten evenals in Duitschland in den oorlogs tijd in een rij staan om levensmiddelen te bekomen en dat in een land, waar over vloed kan hecrschen. Er heerscht slechts nood en nog eens nood. Thans worden hon derdduizenden gedwongen de steden te ver laten. Wat is er geworden van het pacifis me, van vrijheid, gelijk en broederschap? Honderdduizenden, ja millioenen zijn dood geschoten. Moge de toekomst het Duitsche volk voor een dergelijk lot bewaren. Als het in een land waar 8van de bevolking in de steden en 92% op het land leeft, zoo gaat, hoe zal het dan gaan in een land waar nog geen 35% van de bevolking op het land en 65% in de steden leeft? Het mar xisme heeft het kapitalisme niet overwon nen. Het kapitalisme heeft Rusland kapi taal, machines, fabrieken en ingenieurs moeten leveren. Rusland heeft de overige wereld noodig. Hoe werkt het marxisme in de bosschen van Siberië? Ik zou dege nen, die de Russische toestanden in Duitschland wenschen, aanbevelen daar een week heen te gaan. Er is geen vernie tigender vcroordeeling van dit systeem als de uitlating van enkele jonge heethoofdige communisten, die nadat zij in Duitschland nationaal-socialistcn hadden vermoord, naar Rusland gevlucht waren, maar van daar terugkeerden met de woorden: „Liever in Duitschland in het tuchthuis dan daar in vrijheid". Honderden en duizenden heb ben dezelfde ervaringen opgedaan. Wij hebben nooit voor het Duitsche ka pitalisme „geschwarmt". Wij voelen niets voor het kapitalisme, doch wel voor den Duitschcn boer en den Duiischcn arbeider. Zooals wij ons gedurende veertien jaar ontwikkeld hebben en in practischen ar beid de groote Duitschc beweging hebben opgebouwd, zoo willen wij door dezelfden arbeid het Duitsche rijk weder oprichten. Dat onze beweging sterk en levend is, is bewezen. Men heeft ze willen breken en vernietigen, doch dit is niet gelukt. Hitier sloot met een beroep op zijn toehoorders om mede te werken aan den wederopbouw van Duitschland. „MORGEN UM 5....!" Utrecht. Donderdag 9 Maart a.s. zal Henny Porten met haar ster-ensemble een gastvoorstelling geven van „Morgen um 5in den Stadsschouwbur, alhier. Naast Henny Porten, die zelf twee rollon vervult, zijn in dit gezelschap opgenomen Hans Zesch-Ballot, Willy Buschoff, Emil Birron, Maria Forcsen, Ilse Winter en Hans Marland. GESTOORDE FASCISTEN VERGADERING Hilversum. Woensdagavond zou in het Kegelhuis over het spoor te Hilver sum een fascistische vergadering worden gehouden, uitgaande van don Alg. Ncd. Fascistenbond te 's-Gravenhage. De entreé was bepaald op 25 cent. Verschillende communisten, O.S.P.-ers, socialisten en werkloozen zagen echter kans via zijdeu ren gratis binnen te komen. Dit gaf aan leiding tot onordelijkheden. Toen de in dringers bovendien nog de Internationale aanhieven achtte de politie het raadzaam, de vergadering, welke nog niet was aan gevangen, niet te laten doorgaan en met gummistokken werd de zaal ontruimd. Ook buiten waar veel publick aanwezig was, werd van don gummistok gebruik ge maakt. De communisten zijn hierop naar een zaal in de Heerenstraat gegaan, waar zij een protestvergadering hielden. Den g'eheelen avond was het in de om geving van do Heerenstraat zeer druk, doch een uitgebreide politiemacht wist verdere wanordelijkheden te voorkomen. De Arrondissements-Rechtbank te Utrecht heeft de volgende faillissementen uitge sproken: A. Schep Lzn, veehouder, Voorthuizen gem. Barneveld. R.c. Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur. Mr. Dr. M. Tydeman, wonende te Amersfoort. J. Liefsting, Doorn, Amersfoortschestraat 19. R.c. Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur Mr. W. M. v. d. Breggen, wonende te Zeist. A. Schutter, Maarssen, Achterstraat 14. R.c. Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur. Mr. H. P. M. Steenberghe wonende te Utrecht. De N.V. Bouw en Handelmaatschappij. „Woudhof", gevestigd te Huis ter Heide ge rneente Zeist. R.c. Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur. Jhr. Mr. K. de Wijkerslooth wonende te Utrecht. K. Benschop, manufacturer, Kamerik. R.c. Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur. Mr. A. Thomson, wonende te Bodegraven. J. Beus, koopman, Amersfoort, Stations straat 33. R.c. Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur. Mr. L. Stadig, wonende te Amersfoort. De N.V. Rijnvis' Oliehandel, gevestigd te Utrecht, en aldaar kantoorhoudende aan de Gruttersdijk 50. R c. Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur. Mr. A. de Haas, wonende to Utrecht. P. L. F. Tielens, bankwerker a.d. Ned. Spoorwegen, Zuilen, Marnixlaan 38. R.c. Mr H. P. J. M. Loeff. Cur. Mr. A. B. Adrian, wonende te Utrecht. P. A. L. Tielens, electricien, Zuilen, Mar nixlaan 38. R.c. Mr. H. P. J. M. Loeff. Cur. Mr. A. B. Adrian, wonende te Utrecht. Geëindigd. De Arrondissement-s-Rechtbank te Utrecht heeft de volgende faillissementen voor ge ëindigd verklaard: A. W. van Vliet, gehandeld hebben o.d. firma of maatschappij C. en A. W. van Vliet, Oudenrijn 100, Cur. Mr. A. Murman, wonende te Utrecht; geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelings- worden vakkundig opgemaakt en bijgevuld in één dag. Vraagt prijsopgave. 18 LANGESTRAAT yy WIJ ETALEEREN DE EERSTE ATELIER VOOR VERVORMEN EN VERANDEREN lijst met ccne uitkeering van 3.5279% na ge daan verzet. A. Verhoef, koopman, Zegveld, Cur. Mr. A. Thomson, wonende te Bodegraven; ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst met eene uitkeering van 1.0914% na gedaan verzet H. Lever, koopman. Utrecht, Curatoren Mr. Dr. H. C. A. Gerlings en II. W. Wierda wonende te Utrecht; geëindigd door homo logatie van het accoord groot 37%. J. A. C. do Nijs chauffeur monteur, Maarssen, Cur. Mr. C. A. Phaf, wonende te Utrecht; geëindigd door homologatie van het accoord groot 10%. D. van Leeuwen teekenaar bij de Ned Spoorwegen, Soest; Cur. Mr. G. ter Laan, wonende te Utrecht; geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst met eene uitkeering van 50%. A. Nijman, koopman, Amersfoort; Cur. Mr. G. J. v. Harencarspel. wonende te Amersfoort; geëindigd door opheffing we gens gebrek aan actief. C. van Vliet, gehandeld hebbende o.d. fa. of maatschap C. cn A. W. van Vliet, Vleuten, Zandweg B 35; Cur. Mr. A. Mur man, wonende te Utrecht; geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdee lingslijst met eene uitkeering van 4.0169% na gedaan verzet. J Doornenbal, de Bilt; Cur. Mr. J. W. Flicringa, wonende te Utrecht; geëindigd door het verbindend worden der eenige uit deelingslijst met eene uitkeering van ni hil N.V. Nieuwendijk's Handelmaatschappij, gevestigd te Amersfoort in liquidatie; Cur. Mr. R. P. v. d. Mark, wonende te Amers foort; geëindigd door opheffing wegens ge brek aan actief. P. J. A. van Vulpen, schilder en behan ger, Driebergen-Rijsenburg; Cur. Mr. A. Murman, wonende te Utrecht; geëindigd door opheffing wegens gebrek aan actief. J. Kool, koopman, Amersfoort; Cur. Mr. IT. Tydeman, wonende te Amersfoort; ge eindigd door opheffing wegens gebrek aan actief. ORANJE VEREENZGING. Gisteravond had in calé 't Boompje alhier een bespreking plaats van het bestuur der Oranje Vereeniging met de verschillende organisaties te dezer stede, teneinde nader te overleggen of ook door Amersfoortsche organisaties zal worden deelgenomen aan de Nationale Volkshulde, welke op 17 April a.s. te Delft zal worden gehouden ter gele genheid van den 400sten geboortedag van Prins Willem I. De vergadering werd geleid door den voorzitter der Oranje Vereeniging, den heer C. van Zwceden, terwijl namens het Wil helmus van Xassauen-Comitó aanwezig was de lieer A. F. van Beurden. Slechts een klein deel der aangeschreven organisaties was vertegenwoordigd. De lieer Van Beurden sprak als afge vaardigde van het Algemeen Nederlandsch Verbond een inleidend woord, waarin hij op geestige wijze opwekte tot deelname aan deze nationale volkshulde. Voor deelname aan deze nationale hulde te Delft gaven zich gisteravond behalve dc Oranje Vereeniging reeds op R.-K. Muziek vereniging Wilskracht, Koninklijke Bond van Oud-onderofficieren, Chr. Zangvereni ging Jubal, Werkliedenverbond Patrimo nium, Nat. Socialistische beweging, R.-K. gymnastiekvereniging St. Hubcrtus, Bond van personeel in publickcn dienst, Chr. Nat. Werkmansbond. De plaatselijke herdenking. Vervolgens word de plaatselijke herden king, welke georganiseerd wordt door de Oranje Vereniging, besproken. Op Donder dag 20 April zal ccn groote samenkomst in de Markthal worden gehouden, waarbij eenige sprekers het woord zullen voeren, terwijl een muziekcorps medewerking zal verleenen. Voorts ligt het in de bedoeling een openbare demonstratie te houden, waar voor de medewerking van alle plaatselijke verenigingen wordt ingeroepen. liet plan is Zaterdagmiddag 29 April een vaandcl-dcfilé te houden. De heer Van Zweeden wees er rnet nadruk op, dat het in dezen tijd vooral noodig is om kleur te bekennen en te toonen, dat wij allen nationaal denkende menschen zijn. Verschillende aanwezige vereenigingsaf gevaardigden voelden voor deze herdenking. In een volgende vergadering zal een cii an der nader worden besproken. Een druk bezochte vergadering van de Onafhankelijk Social. Partij in „De Keizerskroon" Gisteravond heeft dc plaatselijke afdee- ling der Onafhankelijk-Socialistische Partij een druk bezochte vergadering in „de Kei zerskroon" gehouden, waar de partij-voor zitter, de heer P. J. Schmidt uit Amster dam, een spreekbeurt vervulde met liet onderwerp: „Waar gaan wij heen?" Een inleidend woord werd gesproken door den heer Joop Flamcling, voorzitter der plaatselijke afdeeling. Do vergadering was belegd in verband met het gebeurde in Indonesië en met de Kamerontbinding. Naar aanleiding van de vergadering van den Plaatselijken Raad op Maandag 20 Maart j.l., is deze O.S.P.-bijcenkomst ver vroegd. Men heeft nu een uitnoodiging ge zonden aan dien Plaatselijkcn Raad, doch er is geen antwoord op ontvangen, even min een vertegenwoordiging gezonden. Do voorzitter wijst verder nog op het recente schrijven der O.S.P., waarmee ge poogd wordt een proletarisch eenheidsfront te vormen tegen het fascisme en de bour geoisie. De heer Schmidt vangt zijn betoog aan met de opmerking, dat de vraag: „Waar gaan wij heen?" ook de vraag is geweest, waardoor de O.S.P. zich uit dc S.D.A.P. heeft afgescheiden. Het is ook de vraag geweest, die den grondslag vormde van de discussies op het congres te Haarlem. Reeds eerder heeft do lieer Schmidt in Amersfoort de mededeeling gedaan, dat de klassentegenstellingen nog steeds ver scherpt zouden worden. Wc behoeven daarvoor niet naar het buitenland to kij ken, doch zien ze ook bij ons in den vorm van arrestaties, verboden, enz. Zoo is men ook in het buitenland, o.a. Duitschland, begonnen en als niet principieel een andere tactiek gevoerd wordt als tot nu toe, dan zullen wij ook in Nederland dien weg op gaan. Spreker komt tot de vraag hoe het mo gelijk is, dat een kleine groep bourgeoisie dc macht nog steeds heeft kunnen hand haven over een zoo veel grooterc massa van het proletariaat? Daarop moet geant woord worden, dat de schuld ligt bij het proletariaat zelf, dat zich ten clecle leent om dc bourgeoisie ten dienste te slaan. En dat is dc grondslag voor het fascisme! Om het begrip en liet verloop duidelijker te doen uitkomen, geeft de heer Schmidt in korte trekken de Duitschc historie aan. Gaan wij na wat in Holland is geschied, dan hebben wij ook hier al het voorspel gehad van het terrorisme. Men heeft de salarissen bekort, er zijn massa's werkloo zen en men heeft dc schroef steeds sterker aangedraaid, waardoor het leven voortdu rend moeilijker wordt voor het proleta riaat. En dit alles is nog maar een voorspel van datgene, wat voor de bourgeoisie noo dig is om haar machtspositie door deze crisis heen te handhaven. Uitvoerig gaat spreker dc Duitsche politiek na, waarbij hij de talrijke noodverordeningen releveert, die de sociaal-democratie er heeft willen slikken. Bij de verkiezing heeft die so ciaal-democratie haar stemmen uitge bracht op Hindenburg, teneinde Hitler's kansen to doen dalen. Maar nu zien wij, dat Hitler er toch door Hindenburg geko men is. Indirect heeft niemand anders dan de sociaal-democratie in Duitschland deze nazi-terrein in de hand gewerkt? (Ap plaus.) En thans is er rust bij dc sociaal- democratie, men boort of ziet ze er niet! En onverbiddelijk gaan ook wij dien zelfden weg op, tenzij het proletariaat nog tijdig inziet, dat het anders gedaan moet worden. Meer dan ooit is nu het revolu- tionnaire werk noodzakelijk, waarop bij voortduring gewezen is door de O.S.P. In dit verband wil de heer Schmidt dan de gebeurtenissen in Indonesië nagaan, waar ccn terreur is, die in Italic of Duitschland niet geëvenaard wordt. Ieder gevaarlijk woord, iedere actie beteekent een verbanning naar Bovcn-Digoel! Op een moment, dat men in Indië niets meendc« te vreezen te hebben, is daar juist dc op stond op „De Zeven Provinciën" werke lijkheid geworden. Sinds 1918 had de Nc- dcrlandschc bjurgeoisie niet meer zoo'n angst gekend en men voelde eerst nu goed dc zwakke rechtspositie dezer bourgeoisie. Fel hekelt dc heer Schmidt de wijze, waar op toen is ingegrepen tegen deze iTidono- siërs, die het machtsapparaat hebben dur ven aantasten. En de hulp voor dc bour geoisie kwam ook van d>sociaal-demo cratie, die dc muiterij eveneens afkeurde. Daarmee is bewezen, dat in belangrijke momenten geen principieel verschil tus- schcn deze twee groepen bestaat! Zij zien niet meer, dat muiterij tegen het kapita lisme heel iets anders is dan, dc muiterij van het kapitalisme tegen bet. proletariaat! En toen de bom gevallen was, had de ar beidersklasse in geheel Nederland al dus verklaart de spreker hij wijze van protest tegen die terreur het werk voor b.v. een uur moeten neerleggen. Het was een sein voor de revolutie geweest, doch dat is het reformisme niet bekend, zoomin als aan de bourgeoisie. Ook daar heeft men de angst gevoeld om achter de ministers Ie gaan staan en men probeert thans dui delijk te maken, dat het bloed vergieten is geweest, als een onbezonnen daad moet worden gezien. Dat is nog het ergste van alles, want daarmee tracht men het laat ste revolutionnaire sentiment in het prole tariaat stuk te maken. Spreker meent daarop eclïter een ander licht geworpen te hebben en te hebben laten zien, dat het een feit van gewicht is geweest on ongetwijfeld vruchten voor de arbeidersklasse zal af werpen. UTRECHTSCHE WEG Adviesbureau voor Woninginrichting Nieuwe Gordijnstoffen Tentoonstelling werken Jacob Nieweg van 25 Febr. tot 18 Maart Maandag 6 Maart gesloten Juist het arheidersbloed is ons zoo duur,!, zegt de heer Schmidt. Daar willen wij (2 gaarne voor vechten en dientengevolge kan M het proletariaat zich zoo goed vereenigen met de daad dezer muiters, die voor allen I ccn aansporing tot actie zal moeten zijn, Van de gelegenheid tot debat werd door geen der aanwezigen gebruik gemaakt, waarna de vergadering op dc gebruikelijke I propagandistische wijze gesloten werd doorB den voorzitter. TOONEEL. Circns Knie, Het Amersfoortech Dagblad organiseert op 19 April in Amicitia een voorstelling van het groote tooneelsucces van 1933: „Circus Knie". Hoe het stuk ontvangen wordt, blijkt wel uit een verslag in het Utrechtsch Dagblad over de derde voor- 1 stelling in Utrecht. Het blad schrijft: Zaterdagavond ging in den Utrcchtsclici Schouwburg voor do derde maal „Circus Knie", met Van Dalsum cn Charlotte Köb- I Ier in de hoofdrollen. Stuk en spelers had- den ook nu weer een buitengewoon succes1! Een succes in die mate, dat aan het slnijj alle optredenden voor het voetlicht werden geroepen en tot vijf maal toe het doek moest opengaan. Bij de vijfde maal bracht de goed-bezelte zaal het gezelschap een ovatie. Een geestdrift, zooals niet vaak wordt beleefd. Boven het applaus uit hoorde men roepen: „Bravo, „Bravo". VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Jaarvergadering en lezing. De plaatselijke afdeeling der Nederland- -I sche Vereeniging van Huisvrouwen zal H Maandagmiddag 6 Maart a.s. in jaarverga- j dering in den foyer van „Amicitia" bijeen komen. Na afloop dezer jaarvergadering zal lieer A. ter Cock, voorzitter van den Raad van Arbeid, een lezing houden over: „Wal moet de huisvrouw van de sociale veizekt l ringswetten weten?" Tentoonstelling op modegebied op Donderdag 30 Maart. Op Donderdag 30 Maart a.s. zal de Ver-B eeniging van Huisvrouwen een tentoonstel-1 ling op modegebied te houden in „Ami l citia". BEVORDERING DER BIJENTEELT. Lezing van den heer v. d. Broek. Donderdag 9 Maart a.s. zal dc heer v. d.I Broek voor de plaatselijke afdeeling der h.' Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt! in Nederland een lezing over deze teelt liou-l den in café d'Oranjeboom. Waarschijnlijk zal in hoofdzaak worden! behandeld de Koninginneteelt. FILMVERTOONING OVER AUTOGENE METAALBEWERKING. Op Woensdag 8 Maart in De Valk. Op Woensdag 8 Maart a.s. zal in De Valk g dc film „Dc Autogene Metaalbewerking'R worden vertoond. Deze film welke vervaar* digd is onder leiding van Prof. C. F. Keel uit w Bazel, zal worden voorafgegaan door een I lezing van den heer P. B. Vos, dipl.-lng. van het adviesbureau voor autogene laschtech-y niek. In onze stad wordt deze film vertoond kj met medewerking van den directeur derc ambachtsschool. Aan alle fabrieken en I werkplaatsen, henevens aan verschillende I garages zijn circulaires betreffende dezcuw filmavond gezonden. ALGEM. MILITAIR TEHUIS. Ontspanningsavond in Amicitia. Eenige malen per jaar organiseert het 8 Algemeen Militair Tehuis alhier ontspan- ningsavonden voor de dienstplichtigen uit hel garnizoen alhier. Zoo had gisteravond I wederom een dergelijke avond plaats in Amicitia, welke was bedoeld als afscheids* I avond voor de vertrekkende miliciens e« I welkomstavond voor dc nieuwelingen in g ons garnizoen. Evenals reeds eerder is geschied, werd S medewerking verleend door de tooneelver- p eeniging „Advcndo" alhier, die het beken* l de blijspel „In den Mist" van T. II. Danley voor het voetlicht bracht. Met de opvoering van dit stuk heeft de vereeniging op linar I eigen uitvoering succes gehad, zoodat een j verdere bespreking bier achterwege kan blijven. Ten prijzen is liet evenwel, dat z'i telkenmale opnieuw bereid is voor bp*' A.M.F. op te treden. De arbeid van Advendo word, gehoord het spontane applaus, op hooger prijs gesteld. In de pauze werd een reuzen-tombola ge* houden, waarvoor van verschillende zijden prijzen waren beschikbaar gesteld. De verlofgangers behouden door dezcfl avond oen goede herinnering aan het A.M.T* terwijl de nieuwelingen op sympathiek* •wijze zijn ^ingehaald''

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2