HET PORCELEINHUiS BERKELITE EDEL ALUMINIUM Agenda Marktberichten VALSCHE DUITSCHE EFFECTEN UITVOERING VAN JAHN Fa. KalSeveen 56 cent DEWOLBAAL 4 OCTxteOIKWESTIE. Do bctrooiraacl te 's-Gravenhago heeft beden bfj eindbeschikking uitspraak gedaan in de octrooi-kwestie tusschen de N.V. Phi lips Gloeilampen Fabrieken te Eindhoven en den heer J. M. F. A. van Dijk te Amers foort, waarbij de oppositio van Philips on gegrond werd verklaard en het octrooi werd verleend. Dit octrooi betreft een toestel go- schikt voor den ontvangst van alle golf lengten, met inbegrip van ultra korte gol ven. De oppositie van Philips werd niet- ontvankelijk verklaard en besloteu werd het octrooi onder no. 36753 te verleenen. InKioogef beroep hebben voor het Haag se 1)6: gerechtshof terecht gestaan de 36-ja- rigebedrijfsleider H. G. R., do 49-jarige koopman J. S., en diens broer de 53-jarige koopman F. II. J. S., waarvan beide laatst genoemden door de Rotterdamschc recht bank wegens heling zijn veroordeeld ieder tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van 3 maanden voorarrest, terwijl R. van de hnn ten laste gelegde gebruikmaking van een vervalscht geschrift, werd vrijgespro ken In deze zaak werden vanwege het O.M. 5 getuigen gehoord. Verdedigers waren voor R. mr. J. Swart uit Rotterdam, en voor de beide verdachten S., mr. W. Kok Sr. Als eerste getuige werd gehoord de heer Th. Slavenburg, bankier te Schiedam, die verklaarde, dat op 2 Juli van het vorig jaarde derde verdachte Th. S., to zijnen kantore was gekomen en mededeelde, hem alléén tc willen spreken over een zaak waarbij geheimhouding geboden was. Tij dens dit gesprek deelde de bezoeker den getuige mede, dat hij zijn bemiddeling ver leende bij de verboden kapitaalvlucht in Duitschland en dat hij kans zag per week voor 50.000 aan effecten te verhandelen. Er werd een stuk vertoond van de Farbe Industrie A.G., doch het trok de aandacht van getuige dat het daarop voorkomend woord Aktie als Acktie gedrukt stond, zoodat het vermoeden gewekt werd, dat het stuk, valsch kon zijn. Om deze reden werd de politie van de aanwezigheid van dit stuk in kennis gesteld. Daarna werd gehoord de uitgever van Dam te Amsterdam, wien door den ver dachte J. S. een aanbod zou zijn gedaan om valsche aandeelen aan den man te bren gen. Naar getuige verklaarde zagen rie hem, getoonde Duitsche effecten er als echt uit. doch het Nederlandsche zegel ontbrak. Er werd ook bij die gelegenheid gespro ken over de provisie welke getuige voor zijn bemoeiingen zon'g3TTiet<m; 'Da verkla ringen van dezen getuige werden evenals did van den heer S. door do gebroeders S. betwist. De drukker L. verklaarde in opdracht van de gebroeders S. de aandeeleii gedeel telijk tc hebben gedrukt. De inspecteur van politie S. Valken heeft den eersten verdachte op 6 Juli j.l. aangehouden. Deze was in opdracht van den derden verdachte er op uitgezonden om de valsche stukken af te leveren. Ge- Uiige heeft bij die gelegenheid 90 stuks valsche effecten in beslag genomen. Een door getuige ingesteld onderzoek in Duitschland verschafte hem de zekerheid, dat de stukken valsch waren. Voors werden door getuige nog andere Duitsche aandeelen bij verdachte Th. S. gevonden, die eveneens valsch bleken te zijh. Getuige deelde nog mede, dat de vader van den eersten verdachte R., naar zijn mecnlng de hoofdschuldige is, doch deze beeft kans gezien te ontvluchten. Ver dachte R. zou meer als stroopop zijn op getreden. De verdachte R. zeide, destijds bedrijfs leider [van den Luxorbioscoop te zijn ge weest, [waarvan do beide andere verdachten de directie uitmaakten Vanf deze - laatstcn heeft hij een pakket ontvangen dat bij de firma D. op de Groote Marktl moest worden bezorgd, als komen de van zekeren Röliring, welke naam even wel gefingeerd was Verdachte J. S. zeide in Mei van den va der van den verdachte R. te hebben ge hoord dat deze een middel wist om geld te verdienen met het smokkelen van Duit sehe aandeelen. Over valsche stukken is niet gesproken. Toon later de stukken kwamen, heeft hij ze bij getuige van D. ge bracht om zc met echte stukken te verga lij kon. Verdachte F. H. J. S. zeide, dat R. Sr. hém dè effecten had ter hand gesteld, doch daarbij had opgemerkt, dat het Nederland sche zegel ontbrak en dat daarom de ef fecten niet aan do beurs verhandelbaar waren. Requisitoir. In zijn requisitoir, zeide de advocaat ge neraal, dat de eerste verdachte z.i. wel geweten heeft dat zijn vader de effecten heeft doen drukken. Te zijnen aanzien is oven wel geen overtuigend bewijs te ern- strueeren, zoodat spr. bevestiging van liet vrijsprekend "vonnis verzocht. Wat de gebrs. S. betreft, zeide spr., dat aan beiden een serie misdrijven zou kun nen worden ten laste gelegd, waarvan al leen de schuldheling bewezen is ver klaard en waar de door de rechtbank tp- gelegde straf spr. geenszins te boog voor kwam, concludeerde ln'j tot bevestiging van dit vonnis. Verdediging. Mr. Kok Sr. bestreed de betrouwbaarheid van ,de afgelegde getuigenverklaringen. Pleiter noemde deze zaak een zeer vies zaakje. De beide verdachten S. zijn, naar pleiter betoogde, slachtoffer van anderen geworden. Waar beiden reeds geruimen tijd preventieve hechtenis hebben ondergaan, voeg pleiter uiterste clementie. Arrest 22 Maart a.s. De verschillende nummers ga tuigden van ernstig oefenen Gisteravond gaf de Amersf. Christ. Gym- nastiekvereeniging „Jahn" een uitvoering in Amicitia, onder leiding van haar direc teur, den heer A. P. Rutgers. Onder de tonen van de turnersmarsch „Jahn" had even half acht de opmarsch plaats, waarna het ensemble onder leiding van den heer v. d. Vijzel hot Wilhelmus speelde. De Voorzitter, de heer Ziedses les Plan- tes, opende met gebed en sprak vervolgens een welkomstwoord, meer in het bijzonder tot de afgevaardigden der zustervereni gingen. Verder herinnerde hij aan den turn- dag op tweeden Pinksterdag alhier te hou den door het gewest Holland en wees er op, dat het doel der uitvoering was de lichamelijke opvoeding op goede wijze te beoefenen. De christelijke gymnastiekver- eeniging wil er door een gezonde tucht oefenen en daardoor een onderwerping aan het gestelde gezag. Daarvoor is geen fascis tische groep noodig. Onze christelijke jeugd is trotsch op haar vrijheid door zich zelf standig tc oefenen en zich ten doel fce stellen zich zoo noodig te verzetten tegen buitenlandsch en binnenlandsch geweld. De uitvoering der turners begon met vrije en lenigheids-oefeningen voor heeren, wel ke een uitstekenden inzet vormden. De cor recte afwerking van dit eerste nummer stelde dc verwachtingen op hoog plan. Over het algemeen genomen voldeden de ver schillende nummers daaraan ook wel. Stel len we enkole mislukkingen, in hoofdzaak bij dc jongeren, op rekening der nieuwe zaal en daardoor vreemde omgeving, dan mogen we zeker ten volle tevreden zijn. De vrije oefeningen voor dames en do ring- oefeningen voor dames en heeren, voldeden aan hooge eischen. Een aardig intermozzo gaven de allerkleinste jongens en meisjes, die de boot van Jahn al veilig bestuurden. Ook liet klassikaal brugturnen gaf goed werk tc zien; er was blijkbaar veel zorg besteed aan dc juiste houding en correcte afwerking. En de heeren verdienen nog een afzonderlijke vermelding voor hun rektur- nen, dat zeer goed was. Aan dc vlotte afwerking, zoo noodig bij een gymnastiekuitvocring, haperde zoo nu en dan wel wat. Wanneer dc eenc afdeeling werkt, dient de andere zich reeds op te stellen, om dadelijk te kunnen opmarchee- ren. Wanneer dit, met het oog op de oefe ningen, ook maar eenigszins mogelijk is, ver-dientdii wel aanbeveling, liet voorkomt hinderlijke pauzes en komt'ongetwijfeld ten goede aan den totaal-indruk. En dit vooral met het. oog op de jonge krachten;, het maakt de uitvoering niet noodcloos tc lang. In de pauze huldigde de voorzitter den directeur. Hij prees zijn uitmuntende lei ding en bood hem namens d* l9den een rookstel aan als blijk van waardeering. Aan mej. OckÜuisen, die de oefeningen op de oofenavonden steeds begeleidde, wer den bloemen aangeboden, alsook aan de pianiste van liet ruu?iek-cnsemble. Het zeer talrijke publick toonde herhaal delijk door luid applaus zijn groote waar deering voor hetgeen geboden werd. Wij meenen dan ook, dat de uitvoering voor Jahn een beslist succes is geweest. UTRECHTSCH STEDELIJK ORCHEST. Morgen in Amicitia. Morgenavond geeft het Utrechtsch Stede lijk Orchest liet aangekondigde concert voor den Aniersfoortschen Kunstkring. Het programma luidt aks volgt: W. A. Mozart, Ouverture „Figaro's Hochzeit"; Claude Debussy, Prélude a „L'après-midi d'un faune"; II. Berlioz, fragmenten uit „La damnation dc Faust"; L. van Beethoven, Vijfde Symphonic. DE TENTOONSTELLING VAN KAAS GERECHTEN. Men verzoekt ons 1e willen mededeelen, dat op de tentoonstelling van kaasgerecli- ten, welke Vrijdagmiddag in de Huishoud school alhier gehouden zal worden, recep tenboekjes verkrijgbaar zullen worden ge steld, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan liet Plaatselijk Crisis-Comité. SCHOORSTEENBRAND. In de Eemstraat heeft gisteren een schoorsteenbrand gewoed. Eenigc burgers hebben met emmers water, en de politie met de miniraax, erger weten te voorko men. RIJWIELDIEFSTAL. Bij de politic is gisteren meerdere malen aangifte gedaan van diefstal van rijwielen. WAARDEERING VOOR ONZE STAD. In een radio-redo van Dr. Joh. H. Scheurer. In zijn toespraak gisteren voor de radio uitgesproken ove<r dc Stichtsche Vallei, ter gelegenheid van de Utrcchtsche provinciale uitzenddag der N.C.R.V., heeft Dr. Joh. H. Sclieurer alhier over onze stad o.a. liet vol gende gezegd: Daar, waar de Vallei zich gereed maakt om zich in een breede vlakte waaier vormig uit te breiden in de richting van de kust van het IJsclmeer, begint de loop der eindeloos kronkelende Ecm, thans door provinciale waterstaatsteclinick wat rech ter getrokken en wat dieper geslepen. In" lang vervlogen jaren waren daar de doorwaadbare plekken, waar de legers ten strijde doorheen togen en waar men de kudden tc drenken voerde, de „vorden", de Emcrs-vorden. Daar vestigde zich in die oude tijden Vallcibewoners en bouwden uit de simpele Emcrsvorden Amersfoort, do in snel tempo groeiende tweede stad onzer provincie, dat met zijn thans al meer dan 40.000 inwoners de Noordelijke poort en de hoofdstad der Stichtsche Vallei is. Langs de boorden van de Eem, die wacht, om in haar bedding doorsneden te worden door het nog steeds verbeide Valleikanaal, strek ken zich Amersfoort'» goede industrieter reinen uit. In de centrumstad zijn de kan toren en de fleurige winkolrijen. Tegen den heuvelrug van den Aniersfoortschen Berg en naar de Valleizijde af in do richtingen Maarn en Leusden breidt zich een 6nel groeiendo villa- en woonwijkencomplex uit, bekorend en verrassend door kunstzinnige zorgvujdiglieid en hygiënische gerieflijkhe den. Als slcrrcstralen schieten naar alle zijden do verbindingen uit. Snelverkeer naar eiken kant: per trein en tram en auto bus en goed verzorgde autowegen. Is het dan wonder, dat deze mooie hoofd stad onzer mooie Vallei èn door weelderige natuuromgeving, èn door haar uitzonderlijk gunstige verkeersligging èn door liaar schit terende, ruim gesorteerde woon- en werk gelegenheden èn door haar steeds betere voorziening van allerlei onderwijs en ver tier, al meer forenzen en nieuwo bewoners tot zich trekt?' DE AUTOGENE METAALBEWERKING. Flimvertooning in „de Valk". Gisteravond is in „de Valk" een vertoo ning gegovcn van de film: „De autogene metaalbewerking", welke voorstelling ge organiseerd werd door het Adviesbureau voor Aulogene Laschteclmick tc Rotterdam. De vortooning, die zich in een flinke be langstelling mocht verheugen en verzorgd werd door het filmspel „dc Faam", werd Aoorafgcgaan door een. korte uiteenzetting van ir. P. B. Vos, leider van het genoemde Adviesbureau. Daarbij deed spreker uitko men, dat de autogene metaalbewerking een groote vlucht genomen heeft en dat oen film van dezen arbeid dientengevolge een groote waarde toegekend worden moet. Do rolprent is geheel in Zwitserland ge maakt, werd vervaardigd onder leiding van prof. C. F. Keel te Bazel. De opnamen zijn zeer duidelijk sprekend en voor geïnteres seerden van veel belang. De inleiding doet ons do goedkoope natuurkracht in den vorm van een waterval zien, die door mid del van een centrale omgezet wordt in electrischo kracht. Een kijkje wordt gebo den op de ovens, waar do reusachtige clec trische stroom een doelmatige aanwending vindt. Het eerste deel dezer rolprent toont hoe liet lassclion geschieden moet. Tal van voor beelden worden gegeven betreffende de verschillende hoeken, waaronder brandei' en laschstaf elkander raken kunnen en 'moeten. Ook de voordeden èn bijzondere eigenschappen van do tweevlammen-bran- dcr, gepropageerd door prof. Keel, worden aan het daglicht gesteld. Aangenomen mag worden, dat deze brander grootcn ingang vinden zal. Opgemerkt dient te worden, dat platen, die dikker dan 12 m.M. zijn, tegen woordig in twee lagen worden gelascht. Er volgen dan tal van voorbeelden, waar van wij noemen het lasschen van een hoek ijzeren raam; het lasschen van buizen (overeenkomende met dat van platen), Waarbij op de film bijzondere aandacht be steed wordt aan de juiste houding; het branden van gaten in buizen en pijpleidin gen, welke werkzaamheden, zich uitermate leenen voor het autogene procédé, etc. Een kijkje Wordt dan nog geboden in een cur sus der Zwitscrsche Acotyleen-Verccniging te Bazel. De tweede acte biedt de voorbeelden uit de industrie, bet groote gebruik in de ver schillende fabrieken, dje zich van de auto gene metaalbewerking bedienen. Men ziet o.a. het lasschen van zeer groote tanks met een inhoud van 30.000 liter; de reparaties aan alle mogelijke stoomketels. Thans ge schiedt deze laatste arbeid alleen nog maar in bet buitenland, doch met stelligheid mag worden aangenomen, dat Nederland spoedig volgen zal. Du beer Vos vestigt er in zijn explicatie de aandacht op, dat alleen ecii gemakke lijke houding van den arbeider goed las schen mogelijk maakt. Het dragen van brillen is daarnaast gebiedende eisch. Dc laatste deelon der film behandelen tenslotte de beproevingen op deugdelijk heid en da toepassing bij het transportbe drijf. ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN. De simcltaan-wcdstrijden in schaken en dammen. Gistermiddag hebben in het Algemeen Militair Tehuis simultaanwedstrijden in schaken en dammen plaats gevonden voor werkloozen, welke wedstrijden georgani seerd werden door de Commissie voor Ont wikkeling en Ontspanning voor Werkloo zen. Er bleek groote animo voor deze massa krachtmetingen te bestaan. De wedstrijden hadden oen prettig verloop en namen on geveer 4 uur tijds in beslag. Voor de win naars, en eveneens voor lion, die remise wisten te bereiken, waren prijsjes ter be schikking gesteld door genoèmde commis sie. Bovendien werden allen spelers ver snaperingen aangeboden. Een lid der scbaakvereeniging „Amers foort" bad tegen 12 spelers te kampen. De simultaan-speler won 9 partijen en verloor van de heeren v. Dijk, Arler en v. d. Berg. In dc afdeeling dammen kwamen niet minder dan 46 spelers uit. Het. aanwezige materiaal was niet toereikend en om ieder ingeschrevene toch te laten spelen, namen twee leden der „Amersfoortsche Damver- eeniging" den strijd op. die uitgespeelde borden door andere deelnemers lieten ver vangen. Het resultaat was dan de simul- tanisten 28 borden wonnen, 6 remise maak ten en 2 verloren aan dc heeren II. Brand- sen en G. van Dijk. LANGESTRAAT 2 TEL. 525 Een sieraad in Uw keuken Eenstevigezwarekwaliteitvande bekende B.K. Emaille fabrieken OPVOEDING GEMEENSCHAPS LEVEN KULTUUR. Tentoonstelling in Huizo Vonk. Evenals twee jaar geleden zal in Amers foort weder een tentoonstelling worden ge houden van reproducties naar werken van den kunstschilder Fidus (Hugo Höppencr), o.m. bekend door zijn grootcn invloed op de Jeugdbeweging cn kulturecle stroomin gen. Tevens zullen boeken ter kennismaking liggen betreffende Levenshervorming, Nieu we Opvoeding en Natuurlijke Leefwijze; o.a. van Gcrtrud Prellwitz, Krishnamurti, Wagner, Pythagoras, Dcmarquctte, Werner Zimmerman», Surén, c.a.; cn voor Arische Kuituur cn Germaanschc Herleving, o.a. van Guido von List, R. J. Gorsleben, C. R- Petter, Prof. Ilerm. Wirth, W. Tcudt. Dc groote waardecring, welke reeds vo rige jaren in vele steden werd ondervonden, toont, dat steeds meer erkend wordt dat slechts in zooverre de eenling naar vol maaktheid streeft, het geheel volmaakter wordt; cn dat alle arbeid aan de uiterlijko omstandigheden geen primaire oorzaken van misstanden kan wegnemen, daar de Mensch zijn eigen lot schept, cn Ras het lot der Menschheid bchcerscht, Inlichtingen over het tentoongestelde en de daaraan ten grondslag liggende Idee worden steeds gaarne verstrekt. Dc tentoonstelling wordt gehouden in Huize Vonk, Langestraat 87a, op Zater dag a.s. D a g e 1 IJ k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Melodie der Liebe." Rembrandt Theater, Langestraat. Ver too ning van „Oorlogsverplcegsters" en „Jeug dige; zondaars." Museum Fléhite, Weslsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Thees. Vereeniging, Regentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50 Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23, *<-.* 25 Febr.—IS Maart. Toonzaal Sierkunst. Tentoonstelling van schilderijen door Jacob Nieweg (dagelijks 9—5 uur). 4—19 Maart de Poth. Amersf. Kunstkring Tentoonstelling van schilderijen van Jan Sluyters (dagelijks 10—4 uur). 7 t'm. 9 Maart. Markthal. Lichtenbcrg- bazar. Q Maart. Café d'Oranjeboom. Lezing van den heer v. d. Broek voor dc Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt. 7% uur. 9 Maart. De Valk. Kindervoorstelling A. G. V. „Excelsior." 9 Maart. Amicitia. N.V. Het Schouwtoc- neel, opvoering van „Dc eerlijke vinder." 8 uur. 10 Maart. Industrie- en Huishoudschool Tentoonstelling van kaasgerechten. (3—5 uur). 10 Maart. Hotel „dc Zwaan." Ledenver gadering Tuinbouw vereeniging „Amers foort" (gevolgd door lezing van den heer P. Kalkman). 7% uur. 10 Maart. Amicitia. Amersf. Kunstkring. Concert Utrechtsch Stedelijk Orkest. 8 uur. 10 Maart. Theosof. Loge. Spir, Ver. „Har- minia." Psychometrische avond mevrojw dr. Akkringa. 8lA uur. 11 en 12 Maart. Huize Vonk, tentoonstel ling van reproducties naar werken van Fidus, resp. van 2—10 uur en van 1010 uur. 11 Maart. Amicitia. H.B.S.-soirée. 8 var. 11 Maart. Dc Valk. Feestavond Friesche Club. 8 uur. 12 Maart. De Poth. Amersf. Kunstkring. Rondgang langs de schilderijen van Jan Sluyters onder leiding van ir. L. B. Iluygcn 3 uur. 13 Maart. School 7 (Oude Soes ter weg). Uitvoering gymnastiekverecniging „Jonge Kracht." uur. 13 Maart. Toonzaal Sierkunst. Lezing voor de Soefi-beweging door miss Lloyd over: „The secret of health." 8 uur. 14 Maart. Toonzaal Sierkunst. Amersf. Kunstkring. Lezing van W. Jos. de Gruvter over„Mexicaanschc en Maya-kunst." 8 uur. 15 Maart. Theosof. Loge. English Associa tion. Lezing mr. R. Churchill over: „Young England looks at America." 8 uur. 15 Maart. Amicitia. Uitvoering Orkestver- eeniging. 15 Maart. Remonslr. Ivcrk. Ned. Protes tantenbond. Lezing met lichtbeelden door dr. R. Miedema over: Prins Willem van Oranje. 8 uur. 15 Maart. Toonzaal Sierkunst. Vrije Rclig. Gemeenschap. Lezing dr. Alfr.Hackct %lA uur. 16 Maart. Amicitia. Nutsavond. 8 uur. 17 Maart. Amicitia. Kunstavond „Ons Be lang." 8 uur. 17 Maart. Toonzaal Sierkunst Spir Ver. „Harmonia." Lezing H. van Walt over: „Magi dep oudheid." 8yK uur. 17 en 18 Maart. De Valk. Tooncelavond „Advendo", opvoering van „Do Kilometer vreter" (17 Maartvolksavond). 8J4 uur. IS Maart Dc Poth. Amersf. Kunstkring. Rondgang langs de schilderijen van Jan Sluyters onder leiding van dr. J. Nieweg 3 uur. 19 Maart. De Poth. Amersf. Kunstkring. Rondgang langs de schilderijen van Jan Sluyters onder leiding van ir. L. B. Iluygcn 3 uur. 19 Maart. De Valk. Feestavond Joodsche Vereeniging „Nut en Genoegen", opvoering van: „Eén dag dame." 8 uur. 22 Maart. Theosof. Loge. Experimenteelo séance door het echtpaar L. G. Roos— Hallensleben. 8,'i' uur. 22 Maart. Toonzaal Sierkunst. Vrije Relig. Gemeenschap. Lezing dr. Alfr. Hackel 8uur. 22 Maart. Amicitia. Uitvoering Chr. Gym nastiek ver. „Wilhclmina" 7Vs uur. 24 Maart. Amicitia. Ver. „Oost cn West." Vertooning van do film „Tropisch Toe risme." 8 uur. 25 Maart. Dc Valk. Feestavond Groning schc Club. 8 uur. 25 Maart. Amicitia. Uitvoering „Stem des Volks", „II. J. Hegcraat" cn „Kunst na Ar beid". 8 uur. 27 Maart. Toonzaal Sierkunst. Voordracht- avond M. Musharuff Khan voor dc 'Soefi beweging. Ilindocscho muziek on zang met inleiding. 8 uur. 30 Maart. Amicitia. Nederl. Ver. van Huis vrouwen. Tentoonstelling op modegebied. (2%5 en 7—9 uur). 31 Maart. Amicitia. Amersf. Kunstkring. Gezelschap Saalborn, opvoering van: „Z. M. Hot Publiek." 8 uur 12 April. Amicitia. Nederl. Toonoel voor Kinderen, opvoering van „Bruintje Beer. 2 uur. 18 April. Gereformeerde Ivcrk (Zuid«in- gel). A.-R. Kicsverccniging „Nederland en Oranje." Verkiezingsvergadering. Spreker oud-minister Mr. II. Bljlcveld. 8 uur. 19 April, Markthal, Oranje-Vcrecniging, Groote huldigingssamenkomst ter herden king van Willem do Zwijger. 19 April. Remonslr. Kerk 't Nnt. Lezing dr. A. Grocncvcld. UTRECHT. 9 Maart. Stadsschouwburg. De artiste I-Ienny Porton met baar ensemble, opvoe ring van „Morgen um 58 uur 9 Maart. Tivoli. Buitengewoon U. S. O.- concert, te geven door het Utrechtsch Rtu- dentcnconeirt. 8 uur. 18 Februari11 Maart Kunstzaal W. Wa genaar (Nieuwe Gracht 25). Tentoonstelling van schilderijen door P. P. Koster. 10 Maart. Stadsschouwburg. N.V. Het Schouwtooneel, opvoering van „Do Sweepstake." 8 uur. 11 Maart. Stadsschouwburg. Amsterd. Toonccl, opvoering van „De reis van Nonch op dc wateren" (gcm. abonnement). 8 uur. 15 Maart. Stadsschouwburg.' Amsterd. Tooneolvereeniging, opvoering Van „Circus Knie." 8 uur. ZEIST. 11 Maart. Concertzaal Figi. Concert Vera Janacopulos. 8 uur. 24 Maart. Concertzaal Figi'. Amsterd. Too nccl, opvoering van: „Circus Knie." 8 uur. HILVERSUM. 18 Febr.—15 Maart. Kunstzaal Willem Brok. Tentoonstelling van schilderijen door Jac. Eriks (dagelijks 10—12 en 2—4 uur; Zondags gesloten). B A A R N. 21 Maart. Musis Sacrum. Gezelschap Cor Ruys, opvoering van „Grömpie." 8 uur. EIERENMARKT BARNEVELD. Aanvoer 1,280,000 eieren. Witte eieren 2.60—2.80, bruine 2.753.25, eenden* eieren 1.75—2.25. Alles per 100 stuks. Handel tamelijk vlug. JASPÉ WOL zeer geschikt voor kousen en sokken. Diverse fraaie tinten per 100 gr. knotten nu maar ARNH.STRAAT 26a Amersfoort- BURGERLIJKE STAND. 0 Maart 1933. Gehuwd: Willem Grocnewoud en Jo hanna -Remmers. OMREKENINGSKOERSEN. Off Not. Niet Off. 8 Maart 9 Maart 12 uur Londen 69 8.60 Berlijn 58.92% 58.92 9.79 Brussel 34 80 34.7® Zurich 48.17% 48 03 Kopenhagen 39.— Oslo r 44.85 44 80 Stockholm 46.10 45 80 New-York 12.67% Medegedeeld door de Rotterd. Banhvereen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3