J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILI GEVESTIGD 1878 UTR.STRAAT 17 1928 per flesch f 1.45. per anker f58. DE ZAAK DER ANONIEME BRIEVEN NIEUW PARIJS Ir. MUSSERT SPREEKT TE DEN HAAG A. H. VAN NIEUWKERK N.V. WIJNHANDEL TEL. 145 PREDIKANT VOOR HET AMSTERDAMSCHEHOF BRIDGE- SCHAAK DAMSPELEN LANGESTRAAT 35 Hofstede ,,0UD-BUSSUM"| HET MARXISME VEROUDERD Kabaal tot slot U ZULT TEVREDEN ZIJN WANNEER U BIJ ONS KOOPT. NIET ALLEEN DOOR DE GEWELDIGE KEUZE DOCH WIJ LEVEREN ONDER VOLLE GARANTIE Korte Beekstr. 6 Tel. 543 Beekenst.laan 10 COMPLETE MEUBILEERING 18 MODELKAMERS HUMORHOEKJE De advocaat:generaal vordert op: nieuw 1 maand gevangenisstraf Amsterdam, 13 M a a r t. Het gerechtshof onder presidium van Mr. J. Jol les zette vandaag de behandeling voort van de strafzaak tegen een predikant in Winterswijk, die wordt verdacht van het schrijven van anonieme brieven met belee- digenden inhoud, o.a. aan Jhr. W. A. Ortt, directeur van de stichting Zandbergen te Amersfoort. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde verdachte in Jan. 1932 conform den eisch tot 1 maand gevangenisstraf. De predikant ging in hooger beroep. Bij de behandeling voor het hof in Mei 1932, verklaarden schriftkundigen, dat er geen twijfel bestond of de predikant was de schrijver van de anonieme brieven. De procureur-generaal cischtc eveneens 'één maand gevangenisstraf. Op 20 Mei werd een nieuw onderzoek ge last naar de later ingekomen brieven. Op 6 Febr. j.l. werd do behandeling voor het hof voortgezet. De schriftkundigen wa ren het niet eens. Het hof besloot de zaak uit te stellen tot heden, om de schriftkundigen charge ge legenheid te geven het rapport van den heer Dulfers te bestudeeren. In de zitting van heden werd als eerste getuige-deskundigc de heer Garnier gehoord. Deskundige had een vingerafdruk ondcr- zocht, die op écn der briefkaarten voor kwam en verschillende punten van over eenkomst gevóndért met een van verdachte's vingers. De heer Waltmann, inspecteur van politie te Den Haag was tot jiet resultaat gekomen, dat het schrift op een der brief kaarten niet van Ds. R. was. Pres.: U bent bij de politie in den Haag, hoe komt U in dit onderzoek décharge? Wordt de Haagsche politie A décharge te Amsterdam gebruikt? Desk.: Ik kreeg twee briefkaarten toegé stuurd ter onderzoek. Tenslotte bleek, dat desk. vier schrifturen had ontvangen. Ook de procureur-generaal Mr. Bauduin geeft zijn ontstemming te ken nen over het feit, dat de chef van den dacty loscopischen dienst te Den Haag zich leende tot dit décharge onderzoek. Pres. (tot desk.): Bemoeide U zich wel eens meer met een zaak, die U niets aan gaat? Deskundige vond dit onderzoek belangrijk in verband met Haagsche zaken op dit ge bied. Ik heb aan den verdediger mr. Voorink gevraagd mij door den procureur-generaal te laten beëedigen voor deze zaak. Mr. Bauduin: U behoort niet in overleg te treden met particulieren over deze zaak. Deskundige was tot het resultaat gekomen, dat het schrift op een der briefkaarten niet van ds. R. was. Pres.: Ja, dié briefkaart misschien niet, maar dat is er een van de honderden. liet gaat hier om Andere schrifturen. Ook bleek, dat desk. nog een onderzoek naar den vingerafdruk had ingesteld. Pres.: Ik begrijp er hoe langer hoe minder van. U stelt een uitvoerig onderzoek in, in een zaak, waarmede U niets te maken hebt. Is het een zucht om Uw deskundig licht te latuii schijnen? Deskundige van Ledden Hulsebosch: Toen de heer Waltman bij mij kwam om over den vingerafdruk te spreken, was hij van alle stukken al op de hoogte. Mr. Bauduin (tot Waltman): U hebt zich zelfs met de feiten bemoeid, U hebt tegen een rijksrechercheur gezegd: „ik kan je een spoor geven, dat je naar den dader zal voe ren." U hebt niets van negatieve feiten aan gewezen. Uit het rapport van den heer Waltman blijkt nog, dat hij een vingerafdruk van ds. R. heeft gemaakt. Pres.: U hebt U dus wel in verbinding gestold met verd. en den verdediger, zegt U nu maar eerlijk, dat U warm voor de zaak is gemaakt ten voordeele van verd. U hebt kosten noch moeiten gespaard om hici a décharge op te treden. De president gaat voort het rapport voor to lezen. Desk. is van mccning dat er niet genoeg punten van overeenkomst zijn, om te kunnen zeggen, dat de vingerafdruk van verd. is. Naar de meening van desk. dienen verschillende punten van overeenkomst we gens onduidelijkheid te vervallen. Desk. had slechts 5 punten van overeenkomst kunnen vinden, doch géén afwijkingen. Vijf punten van overeenkomst is echter te weinig. Er ontspint zich een debat tusschen de des kundigen charge aan de cpne zijde en den heer Waltman aan de andere zijde over het uitschakelen van punten van overeenkomst in den vingerafdruk, omdat er vlekjes in den afdruk zitten. Nadat dr. Hessclink zijn mccning over den vingerafdruk to kennen had gegeven, diende inspecteur Waltman v^n lcPlLe^' Waarbij de procureursgeneraal uitriep: j,Och_ meneer, poogt U toch geen verwarring te stichten." De heer Waltman wijst iets aan op foto's; de procureur-generaal roept dan uit: „Me neer, blijft U er af." De ontstemming van den procureur-gene raai steeg nog aanmerkelijk toen desk. Walt man een lijvig rapport overhandigde, waarin critiek op de andere deskundigen wordt uit geoefend. Thans is het debat tusschen de schrift kundigen aan de orde. Een schoolbord met de verschillende schriftcigenaardigheden van verd. wordt op het podium geplaatst. Alvorens de besprekingen beginnen, waar schuwt de President de schriftkundigen we tenschappelijk te blijven en niet persoonlijk te worden. Er bestaat tusschen dc schrift kundigen een zekere animositeit ook in andere rechtzaken aldus Mr. Jolles. Mocht iemand hier persoonlijk worden wat in de rapporten herhaaldelijk is gebeurd, dan zal ik hem het woord ontnemen. Dc deskundige Dulfers krijgt dan het woord om zijn meening te verdedigen, dat verd. niet de schrijver is van de verschil lende brieven en briefkaarten. Uitvoerig gaat hij de graphologische eigenschappen van den verd. na. Pres. (tot desk.): U haalt er enkele ver schilpunten uit en dan concludeert U, dat verd. de brieven niet heeft geschreven, dat is echt déchargewerk. Desk. Dulfers „Ik ben objectief." President: „Dat bent U niet, U staat hier décharge. Onverstoorbaar zet de schrift kundige zijn explicaties van zijn rapport voort. De deskundige v. d. Laan krijgt hierop ge legenheid om het rapport van Dr. Dulfers te bespreken en te ontzenuwen. Het rapport van Dr. Dulfers wemelt van uitdrukkingen als: ,soms", „misschien", „hoogstwaarschijnlijk", enz. Deskundige v. d. Laan gaat het rapport van dr. Duller tot in details na, de aan dacht in de zaal ie aanmerkelijk verslapt. Te kwart over een leeft de spanning weer wat op, toen dc bode een expressebrief bin nenbracht. Voor don president. Fijntjec glimlachend haalt mr. Jolles er een brief kaart uit en daar bekend is, dat hij den laatsten tijd herhaaldelijk briefkaarten van den anonymus in deze zaak krijgt, wacht de zaal met spanning. Zonder iets te zeg gen werpt de president het schiftuur op tafel. De heer v. d. Laan zet zijn aanval op dr. Dulfer's rapport voort. Dit rapport, zoo concludeert spr. ten slot te geeft blijk van een onvoldoende vergclij king en een ontstellende onwetendheid in zake het materiaal. Het is spr. een raadsel, hoe iemand tot conclusies kan komen als dr. Duller. Dr. Schrijver, die eveneens uitvoerig het rapport van dr. Dulfer bespreekt, drukt er zijn verwondering over uit, dat het niet eveneens is onderteekend door den heer Waltman, daar deze er ook aan heeft mede gewerkt. Op een desbetreffende vraag van den pro cureur-generaal verklaart dr. Schrijver, dat zoowel verd. als anonymus over een buiten gewoon groote schrijfvaardigheid beschik ken. Dr. Schrijver is van meening, dat verd, een psychopaat is. De verdediger mr. Voorink (tot desk Schrijver): Is het mogelijk, dat iemand het schrift van den anonymus heeft leeren na maken. Dr. Schrijver: Alles kan men namaken, zelfs een schilderij van Rembrandt. De president deelt nog mede, dat er een briefkaart is binnengekomen in het beken de handschrift, onderteekend „oud ver pleegde van Zandbergen". Op de briefkaart is een gebeurtenis te Baarn van 10.15 ver meld. Op dat moment was verd. reeds hier. Ook de verdediger had'tijdens dc zitting een brief ontvangen, waarin zich perron kaartjes van de stations Baarn en Amere foort bevonden. Hierop werd gepauzeerd. Tc kwart voor drie wordt dc zitting her vat. Dr. Hcsselink heeft in de pauze een onderzoek ingesteld naar de brieven, welke indertijd door den predikant aan de Ne derl. Wielren Unie zijn geschreven en die eigenlijk buiten deze zaak staan. Onder dezo brieven zou verd. val6che handteeke- ningen hebben geplaatst. Dr. Ilesselink is tot dc conclusie gekomen, dat de brieven zelf en de handteekeningen, door een en denzelfden persoon zijn ge schreven. Verd. erkent de brieven te heb ben geschreven, maar hij ontkent dc hand teekeningen er onder te hebben geplaatst. Dr. Dulfer, weer voor het hekje geroepen, moet toegeven, dat het schrift in die brie ven overeenkomst vertoont met dat van anonymus. Dr. Hesselink handhaaft als zijn meening, dat de geïncrimineerde briefkaar ten door verd. zijn geschreven. Ook is dr. Hesselink van meening dat verd. een huisnummer op een briefkaart opzettelijk heeft vervalscht. De deskundige Frima sluit zich aan bij de conclusies van de andere deskundigen, die zich tegenover dr. Dulfer stellen. Dr. Dulfer krijgt daarna nogmaals de ge legenheid zijn rapport te verdedigen. Hij wijst nogmaals op een groot aantal ver schilpunten tusschen het schrift van ds. R. en dat van den anonymus. Vervolgens leest de president verschillen de briefkaarten voor, waarvan de inhoud zeer beleedigend is. Verd. ontkent deze briefkaarten te, heb ben geschreven. Dan leest de president en kele brieven van verd. voor, welke hij erkent te hebben geschreven en waaruit blijkt, dat hij met de stichting „Zandber gen" niet veel op heeft. Pres.: „U hebt een grief tegen „Zandber gen?" Verd.: Geen grief, wel zijn er bij mij wel eens klachten van een paar jongens geko men. Verd. blijft hardnekkig ontkennen de geïncrimineerde briefkaarten te hebben ge schreven, noch weet hij wie de brieven en briefkaarten schrijft. Requisitoir. De procureur-generaal mr. Bauduin zeide zich eigenlijk te kunnen rcfereeren aan zijn op 20 Mei '32 gehouden requisitoir. Doch daar dit reeds bijna een jaar geleden is, wil spr. opnieuw de feiten releveeren. Het alibi, ontstaan door de opsluiting in de Werkhorst bij Meppel, heeft géén betrek king op de geïncrimineerde briefkaarten, doch op volgende schrifturen. Daar komt nog bij, dat deze opsluiting zich afspeelde onder vriendjes. De geheele alibi-geschie denis is ineengezet zonder dat het Open baar Ministerie er iets van afwist. De hee- ren hadden vrij spel en uit het onderzoek van dr. Hesselink is zonneklaar gebleken, dat verd. contact met de buitenwereld kon hebben. Verd. kon in het huis vrij rondloo- pen, zelfs de buitendeur was niet gesloten. De ecnige „bewaking" was een oude vrouw van ca. 60 jaar, „een braaf menscb, geloof ik", aldus het O.M. Aan deze heele geschiedenis is de conclu sie vast te knoopen, dat vroeger voor het Hof onjuiste verklaringen over de internee- ring zijn afgelegd door de heeren Bosma en Buiten. Noch verdachte, noch verdediger hebben tegen de te mooie voorstelling van feiten t.a. van dc interncering geprotes teerd. Verd. is oorspronkelijk bij dr. Schrijver gekomen orn hem als getuige a décharge rapport te doen uitbrengen. Dr. Schrijver weigerde dit echter, daar hij direct tot de conclusie kwam, dat verd. de brieven w e 1 geschreven had. De vier deskundigen a charge zijn het in dit geval volkomen eens, wat niet altijd het geval is. Verd. is verder gaan zoeken naar een desk. décharge, hij vond toen dr. Dul fer. Dr. Dulfer aldus mr. Bauduin is mij als schriftkundige volkomen onbekend, hoewel ik 20 jaar een plaats in het O.M. bekleed. Ten aanzien van zijn schriftkundigheid heeft spr. geen enkel bewijs kunnen vinden. Hetgeen dr. Dulfer naar voren heeft be bracht, beeft het vertrouwen van het O.M. in de deskundigen a charge niet doen wankelen. Mecningen van schriftdcskundi- gen zijn echter niet voldoende om iemand te doen veroordcclen. Er is hier echter meer. De vingerafdruk, die gevonden i6, is van verdachte afkomstig. Hoewel ver dachte dit aanvankelijk niet ontkende, al gaf hij er een wonderlijke uitleg van, heeft de heer Waltman verklaard, dat de afdruk niet van verd. is. Nogmaals geeft Mr. Bau duin er zijn verwondering over te kennen, dat de heer Waltman de zijde van den ver dachte heeft gekozen en niet van het O.M., waar hij thuis hoort. Een andere aanwijzing is de geesteshouding van verd., hij had een wrok tegen „Zandbergen". Het schrijven van anonieme brieven ligt in verd.6 lijn, wat uit de vervalsche brieven aan dc Wiel ren Unie blijkt. Spr. brengt nog verschillen de bezwarende aanwijzingen naar voren, o.a. do stijl van de briefkaarten en dc juiste spelling van vreemde woorden. Al deze aanwijzingen versterken de des kundigen-rapporten en zijn zeker niet min der belangrijk. Daar komt nog bij, dat ver schillende betrouwbare personen, die verd. reeds lang kennen, hom als dader aanwij zen. Het schrijven van anonieme briefkaarten schijnt epidemisch te zijn in Hoogland. Hieraan dient krachtdadig een einde te worden gemaakt. Spr. vorderde opnieuw een gevangenis straf van één maand tegen verd. Voor het pleidooi van mr. Voorink wil mr. Jolles de beide brieven behandelen, wel ke tijdens de zitting zijn ontvangen. Het blijkt, dat een der brieven een getypt adres heeft en in Amsterdam is gepost. Mr. Voorink, aldus de president, weet U niets van dit couvert, het adres is getypt met eenzelfde machine, die U bezit. Ik heb meerdere brieven van U gehad, getypt met een dergelijke machine. Bovendien zit op de briefkaart, gesloten in het couvert, een postzegel. Mr. Voorink: Ik weet er niets van, hot adres is niet door mij getypt, ik ken die enveloppe niet. Mr. Jolles: De „oud-verpleegde" van Zand bergen gebruikte vroeger nooit een schrijf machine. Pleidooi. Dc verdediger mr. Voorink uit Winters wijk zegt in zijn pleidooi, dat z.i. de schrift- expertise van d.r Dulfer wel degelijk waar de heeft. Om dit te bewijzen legt hij een schrijven over van een Zwitserschen grapholoog, in dit schrijven wordt tevens de deskundigheid van dr. Schrijver in twij fel getrokken. De heer Waltman, zoo vervolgde pl., is een zeer gezien ambtenaar bij de Haagsche politie, wat ook blijkt uit de uitlatingen van den procureur-genoraal mr. de Visser in de zaak Eschauzier. Pl. onderwerpt de rappor ten van de deskundigen a charge aan een felle critick. Naar de meening van mr. Voo rink waren de deskundigen a charge niet onbevooroordeeld. Wat de vingerafdrukken betreft betoogt pl., dat er niet genoeg pun ten van overeenstemming zijn gevonden om te kunnen zeggen, dat twee afdrukken over- eenstemmen. Uitvoerig bespreekt pl. ver volgens _de 7i&< .alibikaarten.en de. verschil lende schrifturen ontvangen na de internce ring. Kunnen de deskundigen géén absolute ze kerheid geven, dan kan het Hof niet anders doen dan verdachte vrijspreken. Pl. voert aan, dat door een 'werkelijken deskundige steeds kan worden aangetoond, dat het schrift is nagemaakt. Mr. Vooring concludeert tenslotte tot vrij spraak subs, ontslag van rechtsvervolging. Nadat verd. nog het woord heeft gevoerd, en waarbij hij o.a. vertelt dat hij met vrij groote zekerheid weet, wie „oud-verpleegde II" is. Daar „oud-verpleegde I" dezelfde is, als „oud-verpleegde II" althans volgens dr. Schrijver zijn we een 6tuk verder, aldus verd. Nogmaals verklaart verd. met klem, dat hij onschuldig is. Hij hoopt, dat het Hof de alibi briefkaart van vandaag no j zal onder zoeken. Arrest 27 Maart. Het filiaal van de is verplaatst naar Stationsstraat 33, teL 1203. Het woord „dienen" is in vele opzichten vervangen door „verdienen" 's-Gravenhago, 13 Maart. Ir. A. A. Mussert, leider der „Nationaal-Socialistische Beweging" in Nederland heeft vanavond in een stampvolle Dierentuinzaal het woord gevoerd voor den Kring 's-Gravenhage der Beweging. De heer M use e r t begon met een be schrijving van den nood der tijden. Wij merken op het nedergaan der natie, en dat nedergaan is onze ondergang. Gij voelt dat aldus spr. wat zoudt gij onders hier doen? Wij zijn opgestaan omdat wij niet vrijwillig ter slachtbank geleid willen worden. Ons volk is bereid hand in hand te strijden om zijn bestaan, nu liet zich be dreigd voelt. Het Nationaal Socialisme, dat 6pr. verkondigt is niet anti-Joodscli. Men scheldt sprekers medestrijders voor groot moordenaars en landverraders. Het is dan ook niet zoo aantrekkelijk om aan politiek te doen. Wie echter wat voelt voor ons volk, zal zich niet laten afschrikken. De beweging zal groot moeten worden en groeit dan ook tegen alles in. Hoe zullen wij bouwen? Tegen het marxisme, maar niet tegen de Marxicten, want zij zijn volks genooten en binnen korten of lanken tijd zullen velen van hen onder de vanen van het nationaal-socialisme 6taan (applaus). Spr. ging na het ontstaan van het Marxis me, en zeide eerbied te hebben voor hen, die volgens hun geweten voor liet Marxis me hebben gestreden en geleden. Maar dc leer is verouderd. Het woord „dienen" is in vele opzichten vervangen door „verdienen" Het is nu zoover gekomen, dat men in het Marxisme het grootste gevaar moet zien voor de toekomst. Spr. ging na wat het marxisme in Duitechland verzuimd heeft. Wat heeft het gebracht aan orde en wel stand? De boeren heeft het ten gronde ge richt, den middenstand gedecimeerd. Wan neer het gaat tegen den middenstand kun nen het groot-kapitalisme cn de soc. demo cratie hand in hand gaan. Na 14 jaren Marxistisch bewind heeft het Marxisme in Duitschland de arbeiders klasse in armoede gedompeld. Spr. bestreed do verschillende stellingen van het marxis me, dat de bekwaamsten stelt onder cura- teele van het getal en besprak den toestand in Rusland, waar nood en nog eens nood heerscht, waar alle vrijheid is verlaten. Onze strijd aldus spr. gaat echter niet voor het kapitalisme, hij gaat voor geheel liet Nederlandsche volk. Zonder Mussolini en zonder Hitier zou geheel Europa thans communistisch zijn. Dc eenige werkelijke vijanden van Moscou zijn de nationaal- socialisten. De z.g. rechtsche partijen docnl Moscou geen kwaad. Men heeft in Duitsch-»] land gezien de regeering-Brüning. Deze i geering heeft óók het Karl Liebknecht Haus doorzocht, maar vond nooit iets (applaus),! Spr. komt vervolgens op de rcsuUaien[ dio de rechtsche regeeringen in NederlanL behaalde en herinnert o.m. aan het Belgisch! Verdrag, dat ons land ten gronde gericht] had. Hij herinnert aan de onvoldoend*] verdediging van Curasao, de radiopolitiekf die het volk vierendeelde om het woord la: geven aan Teun de Klepperman. Dc werk[ loosheidsbestrijding is een gclduitdeelinga systeem geworden. Wat de muiterij betreft^ wie zijn dc voornaamste schuldigen? (Geroep: Deckers!). De heeren der S.D.A.P.! Iedereen wist, daFj] leger en vloot onbetrouwbaar waren. Allcenf de regeering wist het niet, maar heeft het'] nu weer geleerd voor een poosje niet be£< hulp van de „Zeven Provinciën.". Toen het lager personeel zóó slecht betaald werd, dat men er niet eens over kan spreken, onfcp stonden de vakbonden, die verbetering wij ten te verkrijgen. In Italië zijn geen bonden noodig om behoorlijke betaling tQ garandeeren. Er is nu een coalitie ontstaan tegen dë~| nationaal-socialisten, die loopt van Lou do Visser tot Duymaer van Twist. En er is een J legerorder verschenen volgens welken litairen geen lid mogen zijn van de Na] Soc. Beweging. (Geroep: schande!). Aan het slot- van zijn rede vond dc befl Mussert nog gelegenheid te zeggen, dat hij meer respect heeft voor een man als Lou de Visser, die eerlijk zegt voor dc natffl™ niets tc voelen dan voor den man, d^jc jaar in jaar uit duizenden guldens pensioen trekt uit Indjë en die bij de muiterij de gej legénheid te baat nam ora ons gezag te be vuilen. (Luid applaus). Voorts gaat het nationaal-socialisitfc éi den strijd voor opbouw van land en volk.J" De heer Mussert werd langdudig toegf juicht. Na een pauze werd de gelegenheid geg) ven tot het 6tellen van vragen. De heer Mussert antwoordde op een dei betreffende vraag, dat hij sympathi^ staat t.o.v. de Groot-Nederlandsche gedaclf te, maar van Nederland uit mag niet won den geprobeerd België in tweeën tc split* sen. Gevraagd werd voorts hoe de heer Mus] eert denkt over de vrijheid in Duitschland! die hij zoo huldigt, maar die Hitier mefl voeten treedt. De Israëlitische zakenmer schen in Duitschland worden aangerand en ten doode opgeschreven. De heer Mussert zeide, dat ons niet aan^ gaat wat in Duitschland gebeurt. Er ontstaat rumoer, omdat deze debate den heer Mussert tegensprak. Opeens blij ken er eenige sociaal-democraten tusschei de menigte te zitten, die de partij van den debater kiezen. Er wordt gevochten en politie-agcnten onder leiding van een in specteur maken er een einde aan. De vergadering zong tenslotte hot Wel helmus. Na afloop werd nog een demon 6tratieve omgang gemaakt. EEN OUDE MAN OVERREDEN. Zondagavond omstreeks negen uur stond op den Rijksweg Nijmegen—Venlo tegen over Hotel Piasmolen te Mook de 75-jange Jansen, bijgenaamd „Witte Jan", die bij zijn zoon op bezoek \va6 geweest, op de tram te wachten. Toen de tram kwam, wil de hij den weg oversteken. Op dat oogon- blik naderden uit dc richting Gennep twee auto's. De eerste auto wist den man te ont wijken, doch de tweede reed hem aan, waar door de man over den weg werd geslingerd en op het rijwielpad terecht kwam. Hij was deerlijk verminkt en op slag dood. De auto botste na de aanrijding tegen de tram en slingerde daarna over den weg tegen een boom. Dc wagen werd zwaar gehavend. De vier inzittenden kwamen echter met den schrik vrij. Het lijk van het slachtoffer, als mede de auto afkomstig uit Venlo, werden in bcslaer eenomen <Hbld.L Vriendelijke oude dame: „En ben je daar nu werkelijk tevreden mee, het land rond te loopen en te Ledelen?" Landloopcr: „Nee, dame dikwijls ge- nog zou ik eenJklein„autootje wille hebbc.* x(Sunny, MafJi

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6