WAT ELDERS AANDACHT TREKT, WORDT U OOK HIER VERSTREKT! AMERSFOORTSCH DAGBLAD Binnenland Feuilleton Dinsdag 21 Maart 1933 31e Jaargang No. 225 TWEEDE BLAD UIT DE STAATSCOURANT NIEUW COLLECTIEF CONTRACT HET ANTI-SEMIETISME IN DUITSCHLAND EEN ZEER PACIFISTISCH GEBAAR De roode Vulpenhouder Bij K. B. is met ingang van 1 Mei 1933 aan den ingenieur der Telegrafie en Tele fonie, ir. F. M. Corvan, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend. Bij K. B. is aan D. W. Tombrink, verifi cateur der invoerrechten en accijnzen te Zevenaar, op zijn verzoek met ingang van 1 Mei 1933 eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Bij K. B. is benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen, tevens bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Gorinchem, A. Klein, ontvanger der registratie en domeinon te Harlingen. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, K. en W. is aan mr. R. J. Plemp van Duiveland op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van de com missie van advies inzake subsidies aan letterkundigen met dankbetuiging voor de zoodanig door hem bewezen diensten. Bij beschikking van den minister van economische zaken en arbeid is met in gang van 1 April 1933 wederom benoemd tot tijdelijk vast-assistent aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningcn R. Prak ken aldaar. Benoemd tot ridder in de Oranje-Nassau- orde J. Boeve, ontvanger der gemeenten IJsselmuiden, Wilsum en Grafhorst, wo nende te Kampen; ■toegekend de gouden eere-medaille in de Oranje-Nassauorde aan den hoofdopzich ter le klasse L. van der Brugge, van het Staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen; benoemd tot reserve-luitenant-kolonel bij het dienstvak der intendance de reserve- majoors P. W. C. van Asperen en E. J. Kools, beiden van dat dienstvak. UITBREIDING DER HUURSTAKING. En thans ook e«n radio- staking. Amsterdam, 2Q Maart. Naar aanlei ding van een Vrijdagavond j.l. gehouden vergadering van bewoners der Orthelius- 6traat in Plan-West waren vanmorgen on geveer 50 van de 80 huurders in huursta- king gegaan. Het comité .van actie heeft, in. afwijking met den gebruikelijken gang van zaken bepaald dat de huurstakers een rnet lnin financieele draagkracht overeen komend bedrag aan het comité kunnen af staan;- gewenscht i6 echter dat dit bedrag gelijk zal zijn aan dat van den tegenwoor- digen huur. Een nieuw element in deze huurstaking is het feit, dat de daaraan deelnemenden weigeren hun verplichtingen na te komen ten aanzien van het gebruik van de radio-distributie. Wij vernemen in dit verband, dat de ex ploitant van de2e radio-distributie zijn be drijf eveneens, uitoefent in de stichting Wést, waar reeds geruimen tijd een huur staking gaande is. Toen de huurstakers van laatstgenoemde stichting kennis na men van de „Radio-staking" in de Orthe- liusstraat, hebben zij zich'daarbij uit soli dariteitsgevoel aangesloten, met het gevolg dat het getal der huurders, die tevens in „radio-staking" zijn gegaan thans reeds. •iOO bedraagt. HET „HAKENKREUZ" DAT VERDWEEN. Een Jongensstreek. Amsterdam, 20 Maart. In de Teitz straat had een nog schoolgaand jongmensch voor het raam van zijn slaapkamer, die aan de straatzijde ligt, een „Hakenkrcuz" gehangen. Dat heeft de ergernis gewekt van een aantal bewoners uit dc omgeving. Toen het jonginensch hedenmorgen uit school kwam, werd hij opgewacht en zou hij zeker aan den lijve 1 ebben gevoeld, dat een dergelijke demonstratie niet ieder wel gevallig is. De politie kwam echter tijdig tu6schenbeiden en bracht den jongen naar zijn woning. Inmiddels wa6 het publiek toegestroomd dat een dreigende houding begon aan te nemen. De politie werd daardoor genood zaakt handelend op te treden. Met den gummistok werd een charge gemaakt en het publick verspreid. Het „Hakonkreuz" was inmiddels ver dwenen. In de meubelindustrie en het behangersbedrijf Amsterdam, 20 Maart. De leden verga deringen van de drie samenwerkende ge- zellenorganisaties (Moderne, Roomsch-Ka- tholieke en Christelijke) in de meubelin dustrie en in de behangerij zijn in groote meerderheid nccoord gegaan met het ad vies van de hoofdbesturen, strekkende om het voorstel van den Rijksbemiddelaar mr. de Vries inzake een nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst voor den duur van een jaar te aanvaarden. De Bond van Meubelfabrikanten in Ne derland en de Roomsch-Katholiekc Pa troonsorganisatie „St. Reinoldus" hebben eveneens besloten om het voorstel van den Rijksbemiddclaar te aanvaarden. De Bond van Behangers- en Meubclmakerspatroons heeft besloten zijn leden vrij te laten en heeft zich daarmede als organisatie uit geschakeld. Er is hiermee tus6chcn de drie samen werkende gezellenorganisaties en de twee belangrijkste werkgeversorganisaties in de meubel-indu6trie en bet behangersbedrijf weer een nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor den duur van een jaar tot stand gekomen. De actie voor de invoering 'van deze nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst bij de leden van den Behangers- Patroonsbond en bij de ongeorganiseerde werkgevers gaat thans beginnen en zal Zoo spoedig mogelijk ten uitvoer worden gelegd. AANGEHOUDEN INBREKERS Breda, 20 Maart. Zaterdagavond zijn door de politie te Breda aangehouden de 30 jarige fabrieksarbeider IT. K. en de 22- jarige schilder P. v. d. K. beiden uit Lent die zich door middel van braak toegang hadden verschaft tot een fabrieksterrein te Breda. Eerstgenoemde bekende bij zijn ver hoor schuldig te zijn aan de kerkdiefstal te Rtjsbergen, twee weken geledon gepleegd. Commissie benoemd uit de Israe-- litische kerkgenootschappen hier te lande Amsterdam, 20 Maart. Dc permanen tc commissie uit de centrale commissie tot de algemeene zaken van liet Nederlandscb- Israelietisch Kerkgenootschap en dc hoofd commissie voor de zaken van het Portu geesch-Israelietisch Kerkgenootschap, offi cieel vertegenwoordigende het Jodendom in al zijn geledingen m dit land, op welks bo dem de strijd is gevoerd voor dc vrijheid van geweten, dien het zich opmaakt eer daags te herdenken, trotsch op hun burgerschap van dit land, dat in zijn grondwet en verdere wetgeving de vrije uitoefening van den godsdienst aan een ieder verzekert en dit beginsel in zijn toepassing van de wet tot uitvoering brengt, diep getroffen door de behandeling Jo den aangedaan in het Duitsche rijk, dat groote geestelijke goederen van de hoog ste waarde heeft gekweekt, doch den Jo den thans de eerste rechten van den ruensch dreigt te ontnemen, bij de openbare mcening protesteeronde tegen de voorgekomen mishandelingen en andere daden tegenover Joden wegens hun Jood-zijn gepleegd, willende voorkomen, dat de gemoedsbe weging, die zich van de Joden hier te lan de heeft meester gemaakt, uiting zal zoe ken in individueele daden, die den toe stand kunnen verscherpen, waarschuwen met aandrang allen, zich van zoodanig optreden te onthouden; voorts van oordeel, dat van Neder- landsch-Joodsche zijde voorbereidingen moeten worden getroffen om zoo noodig den geloofsbroeders hulp te bieden in de moeilijkheden, waarvoor zij in het Duit sche rijk gesteld zijn, hebben zij besloten uit de leden van de beide kerkgenootschappen te benoemen een commissie met opdracht die stappen le doen, welke de tijdsomstandigheden in verband met den toestand dor Joden in dat Rijk baars inziens zullen eischen, zich overtuigd houdende, dat ieder Nederlan der, wien dc traditie van zijn land lief is, moreel en daadwerkelijk zal steunen den arbeid der commissie, die zij hebben sa mengesteld uit de hceren: A. Asscher, voorzitter van de centrale commissie tot de algemeene zaken van het Nederlandsch-Israelietiseh Kerkgenootschap Amsterdam, voorzitter; S. van den Bergh Jr., lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, Wassenaar; Prof. mr. A. C. Jo- scplius Jitta, hooglceraar der Technische Iloogeschool te Delft, 's-GraycnhagcMr. L. E. Visser, vice-president van den Hoo- gen Raad der Nederlanden, 's-Gravcnhagc; Prof. dr. D. Cohen, hoogleeraar aan dc uni versiteit van Amsterdam, Amsterdam; Mr. B. E. Asscher, oud-voorzitter van de cen trale commissie tot de algemeene zaken van het Nederlandsch-Israelietiseh Kerk genootschap, Amsterdam; Mr. Eduard Be- linfante, advocaat en procureur, 's-Graven- hage; Mr. N. de Beneditty, rechter in de arrondissements-rechtbank te Amsterdam, onder-voorzitter van de hoofdcommissie voor de zaken van het Portugeesch-Israe- lietisch Kerkgenootschap, Amsterdam; E. Boekman, wethouder van Amsterdam. Am sterdam; Dr. D. M. Levy, lid der centrale commissie tot de algemeene zaken van het Nederlandsch-Israëlictisch Kerkgenoot schap, Maastricht; M. Lobstein, als voren, Meppel; A. J. Mendes da Costa, secretaris van dc hoofdcommissie voor de zaken van het Portugeesch-Israëlietisch Kerkgenoot schap, Amsterdam; A. S. Onderwijzer, voor zitter van de vergadering van Opperrabbij ncn in Nederland, Amsterdam; Prof. dr. J. L. Palache, hoogleeraar aan de univer siteit van Amsterdam, Amsterdam; Dr. II Polak, lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, Laren; Mr. A. Prins, lid van de permanente commissie uit dc centrale commissie tot de algemeene zaken van het Nedcrlandsch-Israèlietisch Kerkgenoot schap, Amsterdam; Dr. A. van Raai te, vice voorzitter van de verceniging Israël, Am sterdam; A. Sanders, onder-voorzitter dei- centrale commissie tot de algemeene za ken van het Nederlandsch-Israëlictisch Kerkgenootschap, Rotterdam; A. Simons Mzn., lid der centrale commissie tot dc algemeene zaken van het Nederlandsch Israëlietisch Kerkgenootschap, 's-Graven- hage; Dr. I. II. J. Vos, lid van de Tweede Kamer der Staton-Generaal, voorzitter van de Ncdcrlandscho afdeeling van het Alge meen Israëlietisch Verbond, Amsterdam; Dr. D. M. Sluys, secretaris van de centrale commissie tot dc algemeene zaken van het Nederlandsch-Israëlictisch Kerkgenoot schap, Amsterdam, secretaris met aanwij zing van de vijf eerstgenoemde hoeren als comité lot behartiging van de dagelijkschc belangen en prof. dr. D. Cohen als secre taris van dat comité. DE ZEVEN PROVINCIËN. Protest tegen een nog niet be kende stral. Zaterdagmiddag is op initiatief van mevr. II. Rol and-Holst en prof. G. Mannoury een bespreking gehouden te Amsterdam orn een comité tc vormen van kunstenaars en hoofd arbeiders, ter verdediging van hen, die in verband met den politieken of socialen strijd worden vervolgd, en meer in het bijzonder ter verdediging van de gearresteerde sche pelingen van de Zeven-Provincicn. Na uitvoerige discussies besloot men het actieterrein van het comité te bepalen tot het stennverleenen aan de gearresteerde schepelingen van dc Zeven Provinciën en aan de slachtoffers van den politieken toe stand in Duitschland. Het comité zal in de eerste plaats protes- tecren tegen iedere straf, die dc schepelin gen zal worden opgelegd en tegen de wijze van berechting,voorts zal contact worden gezocht met Indische juristen of eventueel zal men een of meer Ilollandsche juristen naar Indië zenden om, in zooverre dit mo gelijk is, juridischcn bijstand tc verleenen. Ten slotte werd een bestuur gekozen. BRAND IN EEN MANUFACTUREN WINKEL TE AMSTERDAM. Amsterdam, 20 Maart. Hedenavond tegen half negen brak brand uit in de ma nufacturenwinkel van den heer M. Rein- dorp, gevestigd in perceel Linnacusstraat 102, hoek Transvaalstraat. Een voorraad goederen, die te dicht bij den gas-radiator hing, had, nadat de eige naar het perceel te ruim acht uur verlaten had, vlam gevat. De vlammen sloegen plot seling fel naar buiten en wekten de aan dacht der voorbijgangers. Dc brandweer was echter spoedig ter plaatse en had wei nig moeite om met enkele stralen het vuur te blusschen. Dc brand heeft in den win kel eenige schade aan den inventaris aan gericht, terwijl ook door waterschade eeni ge goederen onbruikbaar werden. Binnen een kwartier was echter het laatste sprank je vuur uit den winkel verdwenen. De blussching stond onder leiding van hoofdbrandmeester Brunet de Rochebrune. NOTARIS J. L. MEYER, f Zondag is op 57-jarigenleeftijd le Rot terdam overleden de heer J. L. Meyer, die sinds 1917 aldaar notaris was. De crematie zal Woensdag a.s. te Drie huis-Westerveld plaats hebben na aan komst van trein 15 u 14. Poging tot brandstichting in het Rembrandtitheater te Amsterdam Amsterdam, 20 Maart. Tijdens de tweede avondvoorstelling in het Rembrandt Theater, waar de film „Morgenrot" vertoond werd, heeft een jongmensch, dat in da zaal zat, uit protest tegen deze film een hoeveelheid zwavel, die hij bij zich droeg, in brand probeeren te steken. Gelukkig bevond zich in zijn onmiddellijke nabijheid een agent, die den brandstichter in da kraag greep en hem overbracht naar het bureau Singel, waar hij is opgesloten. Men mag van geluk spreken, dat nie mand in dc zaal alarm heeft gemaakt door „brand!" tc roepen, aangezien het gebeur de in het geheel gevulde gebouw dan hoogstwaarschijnlijk een paniek met zeer ernstige gevolgen zou hebben veroorzaakt. Later op den avond is ook op het Rem- brandtplein en in de omgeving daarvan dc politic enkele malen opgetreden tegen kleine groepen demonstranten. Van politie zijde had men rekening gehouden met de mogelijkheid, dat na afloop der hedenavond in dc Diamantbeurs tegen de vertooniug van „Morgenrot" gehouden proteötvergadc- ring, waaraan ongeveer 1300 personen heb ben deelgenomen, in optocht naar net Rein brandtplein zou worden getrokken. Om dit te verhinderen had zich voor het gebouw onder leiding van een inspecteur een poli tiemacht van 4 ruiters en 10 agenten opge steld, die echter niet behoefden op te tre den. Ook door een tweede persoon, die zich op het balcon bevond is geprobeerd in zijn omgeving brand te stichten. Verschillende personen, die bemerkten, dat er ict6 bizon- ders te doen was verlieten in allerijl de zaal. Het kalme optreden der politie voor kwam ernstiger voorvallen. Ook in Rotterdam heeft een groot aantal personen door fluiten en joelen gepoogd de orde in het Luxor-theater te verstoren. De politic is met kracht opgetreden en heeft 30 personen verwijderd, terwijl velen reeds de toegang tot de bioscoop tevoren ont zegd was. Amsterdam, 20 Maart. Een comité, samengesteld uit de besturen van een veer tigtal verecnigingen omvattende vele tien duizenden leden, heeft zich met het volgen de verzoek tot dc directies van alle bios cooptheaters in Nederland gewend: De U.F.A.-vorhuurraaatschappij heeft uit gebracht een film, genaamd „Morgenrot". Vrijwel algemeen is de Nederlandsche pers van meening dat deze film een pro-milita ristische tendenz heeft. Wij achten dit oor deel juist en willen er onzerzijds nog aan toe voegen, dat in deze film het oorlogs- handwerk wordt verheerlijkt en dat dc film bovendien uitgesproken anti-Engelsch is, In deze tijd van zich voortdurend meer toe spitsende internationale tegenstellingen en toenemend systematisch aangekweekte rassenhaat, mccnon wij U met groote klem te moeten verzoeken deze film niet te ver- tooncn. PRINS WILLEM-HERDENKING DOOR DE VRIJE UNIVERSITEIT. Dc Senaat der Vrije Universiteit te Am sterdam zal op Maandag 27 Maart tc 4 uur, in plechtige publieke zitting bijeen zijn, ter herdenking van den geboortedag van Prins Willem I, meldt de „Stand.". Na een openingswoord van den rector- magnificus, prof. dr. D. H. T. L. Vollen- hoven, zal prof. dr. A. A. van Schelven een rede houden over: „Prins Willems geloof en godsdienstpolitiek". De zitting vindt plaats in het Koloniaal Instituut (groote zaal). Wie al te strenge spant, die breekt óf poes of boog. Vondel. Geautoriseerde vertaling naar 't Engeisch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. 44 Hij vertelde haar de geschiedenis van de beurs, en toonde haar toen den rooden dop, dien de man hem ha-d gegeven en verklaarde de beteekenis er van. ..Met mrs. Dogget komt het in orde, daar krijg ik haar wel toe. Maar de dop is be langrijk,, oom Fayre! Ik ben blij, dat u er heenging!" ..Ik nu- ook. Je had groot gelijk cn het «s aardig van je, er mij niet om te lïoo- nen."' Hij wachtte, terwijl Cynthia het hyi9 bin den ging. Na een korte jxjos kwam zij er Meer uit, gevolgd door een prettig uitzien de oude vrouw. ..Dit is mrs. Dogget," zei ze. „Mr. Fayre is-een groot vriend van mij, mrs. Dogget, dus moet u vriendelijk tegen hem zijn." Mrs. Dogget's antwoord was een breede. glimlach en een ouderwetsche kniebuiging. ..Het was werkelijk haar beurs," ver volgde Cynthia, „en zij is een schat en laat den armen man ongemoeid. Vertel mr, Fayre eens, mrs, Dogget!* „Ik moet hem verloren hebben, even voor ik bij het hek was, mijnheer," verklaardo de oudo vrouw. „Ik was pas kort thuis, toen ik hem miste en weer naar builen op den w eg ging om hém tc zoeken. Ik vond liem bijna dadelijk, maar hij was leeg. Ik stond er. versteld van, en begreep niet, wie hem in dien korten tijd had kunnen leeg maken, toen ik mij herinnerde, dat ik iemand naar mij toe had zien komen, toen ik het hek naderde. Ik ging den weg een eind op, maar zag niemand cn gaf het dus op. Er had maar één halve kroon in gezéten en als hij het geld noodig had, ben ik blij. dat lu'j het vond, die arme ziel!" „Weet u nog, om hoe laat u dien avond thuis kwam'/" vroeg Fayre. „Ik zou liet u niet op de minuut af kun nen zeggen, mijnheer, maar het zal om streeks 'half zeven zijn geweest, denk ik. Ik had gewinkeld in Whitbury en gewoon lijk blijf ik dan tot de winkels sluiten, tot zes uur, en het is zoowat een half uur loo- pen naar huis." „Hoe lang was u al thuis, toen u het verlies ontdekte?" „Dat kan ik. niet precies zeggen, niet langer dan een kwartiertje. Ik haastte mij naar buiten, zoodra ik het merkte. Het kan niet lang gewast zijn, want mijn man komt om zeven uur eten, en alles was toen al gekookt cn stond al klaar voor hem. En liij is bij mijn weten deze heele maand nog niet te la.at gekomen, mijnheer!" „Dan gaat de landlooper dus vrij uit. U hebt hem vandaag meer danéén goeden dienst bewezen, mrs. Dogget! Misschien lieeft lady Cynthia u uitgelegd, dat ik had beloofd, den diefstal niet bij de politie aan te geven; als u er dus niet. op tegen hebt, het stil te houden. „Zij zullen van mij niets lioorcn, mijn heer! Ik wil met hen liever niets te ma ken hebben. Zij schrijven alles in hun boekje op! Neen, ik kan het niet aanne men, dank u vriendelijk," eindigde zij, toen Fayre haar een bankbiljet in dc hand stopte. „Het was maar een halve kroon, en ik neem het hem niet kwalijk!" „U zult wel moeten, mrs. Dogget," riep Cynthia over haar schouder, terwijl de auto vooruit sprong. „En je \erdient het, omdat je zoo'n goede ziel beirt „Wat is dat," zei Fayre met een volsla gen gebrek aan oorspronkelijkheid. „Hij is uit den put. Nu kunnen we ons tot de ware schuldigen bepalen. En dat zal ons al onzen lijd kosten," voegde hij er spijtig aan toe. Hij wist zelf niet, hoe waar het was, wat hij zei. Juist waren zij den weg, die naar Les lie's hoeve voerde, voorbij, toen een kleine tweezits auto uit een zijweg rechts van hen kwam en iicn met groote snelheid voorbijreed, den weg naar Whitbury op. Hij werd door Gregg bestuurd, en naast hem zat dc man, die de verf van Fayre's jas had afgewasschcn in de garage. Toen hij Cynthia zag, bracht Gregg de hand aan zijn hoed, maar zijn oogen waren op Fayre gevestigd, en het scheen dezen toe, dat die blik zoowel een uitdaging als wantrouwen uitdrukte. Hij keerde zich om en keek de auto na, en slaakte een kreet bij het gezicht van den bagagedrager achterop. Die was bela den met een valies en een grooten hand koffer. „Goede God, dat had ik kunnen raden! Wat. een ezel ben ik geweest!" sprak hij hevig verschrikt. „Wat scheelt er aan?" vroeg Cynthia, verbaasd over de toon van zijn stem. „Hij neemt de vlucht! Idioot, die ik was, dat niet te hebben voorzien!" „Dokter Gregg? Verdenkt u hem dus werkelijk?" „Dat niet alleen, maar hij weet het! Cynthia, ik heb de heele boel in dc war gestuurd! Het eenige, wat wij nu doen kun nen, is zoo gauw mogelijk naar Staveley te gaan. Ik inoet Grey opbellen en hem waarschuwen." Cynthia verloor geen tijd met vragen stellen. Zij deed haar best, en Fayre.be loofde zichzelf plechtig, nooit meer, wan neer zij aan het stuur zat, er zelfs maar op te zinspelen, dat hij haast had. Om hem recht te doen, dient vermeld te worden, uat hij drie keer ternauwernood aan den dood ontsnapte, zonder een kik te geven, maar hij dankte zijn goed gesternte, toen hij de trap opvloog en het kamertje inliep, waar de telefoon hing. Verbalend gauw had hij aansluiting met Grey en vertelde hem, wat er was gebeurd. „Ik vrees, dat het mijn schuld is. Als ik hem niets had laten merken, zou hij niet bang zijn geworden. Kunt u daarginds iets doen?" „Ik zal het probeeren, als hij naar Lon den komt. Ik kan hier een man op het station postccrcn. Hoe is hij gekleed, hebt u dat opgemerkt?" „Ik heb er niet het minste idee van. Ik keek alleen naar zijn gezicht. Maar daar op kan uw inan niet afgaan. Als ik dien trein maar kon halen!" „Als u dat deed, zoudt u het nog erger maken. Ik wou, dat wij een foto hadden. We moeten op het kaartje afgaan. Ik zal mijn mannetje op het hart drukken, hem goed in het oog te houden, als het eenigs- zins mogelijk is. Gelukkig staat hij op goe den voet met het stationspersonecl. Maar bet zal een strop zijn, als Gregg naar het noorden gaat!" „Het is zelfs niet zeker, dat hij met den trein gaat! Hij was op weg naar het sta tion, maar dat zegt niets. Hij had zijn be diende bij zich, dat wijst er op, dat hij de auto van het station weer naar huis terug wilde sturen. De man is ook zoowat tuin man, dus kan hij hem moeilijk meenemen, als hij ver gaat." „Dat zou een treinreis betcekenen, dus is het geluk misschien nog met ons. Be schrijf hem mij zoo goed u kunt!" „Lengte ongeveer vijf voet zes. Haar cn snor bruin, de laatste vrij slordig. Kleur: roodachtig. Heel stevig gebouwd, op het zware af; hij ziet er uit, alsof hij op later leeftijd zwaarlijvig zal worden. Bruine oogen, geloof ik. Hij draagt gewoonlijk ruwe tweeds, maar ik heb er geen idee van wat hij vandaag aan had. Er stonden een valies cn een groote bruine handkof fer op den bagagedrager. Tien tegen een, dat bij den koffer zelf zal dragen. Beter kan ik hem niet beschrijven." „Beter iets dan niets. Luistert u eens. bent u vrij, om op ieder oogenblik over te kunnen komen?" „Ja. Vanavond, als u wilt „Er is geen groote haast bij, maar u zoudt in den loop van de volgende twee dagen over kunnen komen. U kunt daar toch niet veel meer doen, en bet is zoowat tijd, weer eens rnet elkander te overleggen. Misschien weet ik iets vcor u, tegen den tijd, dat u hier bent." Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5