J. A. SCHOTERMAN ST. EMILION 1928 perflesch fl.45. per anker f58. HIEUW PARIJS DAMESTASSCHEN Fa. M.R.N. OOSTERVEEN A. H. VAM NIEUWKERK N.V. Tijdschriften Marktberichten •Indië OOK VOOR LANGESTRAAT 35 HET NOODWEER OP OOST-JAVA Onze Postvliegers onderweg WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 UTR.STRAAT 17 TEL. 145 Radioprogramma Langestraat 42 Tel. 77 Korte Beeksir. 6 TeL 543 Beek@ssst.3aan 10 COMPLETE MEUBILEERING 18 M ODELKAMERS HUMORHOEKJE Nieuw Reistijdschrift ,>Hollanc't op Reis." Het eerste nummer van liet nieuwe or gaan der Algemecnc Reisvereeniging, „Hol land op Reis", is thans verschenen. He voor zitter der A. R. V., de heer A. E. N. Bakker, voert de redactioneele leiding in samen werking met A. J. G. Strengholt's Uilgevers Maatschappij N.V., die de uitgave op zich nam. Het tijdschrift maakt een fleurigcn in druk: op mooi kunstdrukpapier komen de talrijke illustraties goed tot haar recht, ter wijl de varieerende tekst met belangstelling zal worden gelezen. Dr. W. J. M. Engelberts geeft aardige Spaanschc Reismijmeringen naast goede foto's, nadat A. E. N. Bakker een kernachtig inleidend artikel schreef. Voorts zien wij boeiende copie over de Ardennen door den Belgischen schrijver Adolph Ilardy, een ru briek „Hollanders op Reis", die voor do eerste maal gewijd is aan Freiburg, de stad van bossehen, wijn en gothieke, naast inte ressanten tekst en foto's over den Pilatus. W. P. E. van Deventer, directeur der A. N. V. V., geeft den sympathieken raad: Be reist ook het eigen land. „Reizen wij dezen zomer niet alléén buiten onze grenzen, maar ook in ons eigen goede vaderland, van het uiterste Zuiden naar het hoogc Noorden en laten we alleen of gezamenlijk de nog on vermoede schoonheid gaan ontdekken van het land, dat daar ligt tusschen Dollard en Schelde Rubrieken, Reislectuur en Tips voor toe risten naast uitvoerige aankondigingen van aantrekkelijke reizen completeeren het eer ste nummer. Het zal stellig op reis door ons reislustige vaderland zijn weg vinden. „Artsilk" Het Maart-nummer van het geïllustreerde maandblad „Artsilk" opent met een bijdrage van Joh. W. Broedelet, met name ,De My sterieuze Kamer." Vervolgens treffen wij in deze aflevering verschillende wenken aan zooals het maken van jumper-blouses, het knoopen van een kussenovertrek, breien van Tca-cosy overtrek, van een muts, alsmede aanwijzingen voor het vervaardigen van allerlei haak- en weefwerkjes. Tenslotte ver melden wij nog de rubriek waarin het be reiden van enkele groepkostjes wordt aan gegeven alsmede de rubriek voor de jeugd. HUISZOEKING BIJ ANTI-MILITAIRISTEN 's-G ravenhage, 20 Maart. Dc politie heeft hedenmiddag huiszoeking gedaan bij den secretaris en den penningmeester van de Int. Anti-militairistische vereeniging al hier, resp de heeren W. in dc Akeleistraat en R. aan den Rijswijkscheweg, in verband met opruiende artikelen, welke zouden zijn verschenen in het orgaan „Dc wapens ne der". Vervolgens begaf de politie zich naar de drukkerij „Nieuw Leven" aan do Pavrl- joengracht, waar een hoeveelheid exempla ren van genoemd orgaan, inhoudende dc gewraakte artikelen, werden aangetroffen. Wegens het ter verspreiding in voorraad hebben van opruiende lectuur is de druk ker F., directeur van „Nieuw Leven" door de politie in verhoor genomen. DR. WILLEM MENGELBERG ZIEK. Dr. Willem Mengelberg, die op het oogen- blik te Napels vertoeft, is aldaar ongesteld geworden. Influenza noodzaakt hem het bed te houden en zijn terugreis naar Nederland uit te stellen. Tengevolge hiervan zal de heer Mengelberg de eerstvolgende onder zijn lei ding aangekondigde concerten niet kunnen dirigeeren. Het Bestuur van het Concertgebouw beeft den heer Bruno Walter uitgenoodigd de lei ding op zich te nemen. Bruno Walter heeft deze uitnoodiging aanvaard. Tegen het einde van deze maand hf.opt dr. Willem Mengelberg weer in Nederland terug te zijn. UWN TENNIS. DE BANEN VAN A. L. T. A. Verbeteringen aangebracht. Zaterdagmiddag heeft A. L. T. A. haar tennisbanen weer opengesteld. Als gewoon lijk zagen zij cr goed verzorgd uit; een nieuwe toplaag, nieuwe lijnen, nieuwe net ten en nieuwe verf op de banken en op de scoorstoelen. Ter inwijding van de beide nieuwe vleu gels van het clubgebouw sprak de voorzit ter der vereeniging zijn waardeering uit voor het beleid van den penningmeester, die de uitbreiding heeft mogelijk gemaakt, uitbreiding, die onder het uitnemend finan- cieele beheer gedurende het bestaan der vereeniging trouwens geleidelijk heeft plaats gehad. Begonnen op een cenigszins bekrompen cementbaan zonder hehoorlijk onderdak, kan men nu bogen op drie uit muntende gravelbanen, rustig gelegen aan de Barchman Wuytierslaan, een zeer gun stig-j plek voor stadgenoot en van buiten komend wedstrijdspeler. Voor het verfraaide en vergrootc clubgebouw niets dan lof! De nieuwe meubileering zal wel groote aan trekkingskracht voor „theeleden" hebben, die tegen een zeer lage contributie van de voordeden alleen niet van het zelf-spelen kunnen genieten. Er zijn in het nieuwe gedeelte pingpong-tafels opgesteld, waarvan onmiddellijk een enthousiast gebruik werd gemaakt Dienstafdeeling, douchekamers, enz. werden verbeterd. Als oefenmeester fungeert de heer Houpst, dezelfde die het vorig jaar van wegc den Nederlandschen Lawntennisbond de scho lieren les gaf, waartoe A. L. T. A. hare ba nen belangeloos ter beschikking stelde. Voor leden is dc heer Houpst 's Maandags op het clubterrein aanwezig. CHR. GYMNASTIEKVER. „WILHELMINA' Wandeltochten. De Amersfoortschc Chr. Gymnastiekver- eeniging „Wilhelmina", organiseert in het aanstaande zomerseizoen een aantal wandel tochten, waarvan dc eerste op Zaterdag April zal plaats hebben voor jongens en meisjes. Van het Stationsplein af wordt ver trokken. Zij, die den marsch volbrengen ontvangen een hcrinncringsmedaille. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Veiling van 20 Maart Lof vS—11 et, spinazie 1216 et, iasappcl 11 ct., stoofperen 1314 et., bieten 1617 ct., sla 1213 ct., gele kool 67 ct, roode kool -8 ct., knolselderij 5 ct., rabarber 36 ct. raapsteel 1721 ct., prei 5S ct., andijvie 262-3 ct., dunsel 6—11 ct. KAASMARKT. Aangevoerd 16 wagens bevattende 3300 Kilo. Prijs f 23—f 25 per 50 Kilo. Handel vlug. Groote uitgestrektheden onder water Batavia, 18 Maart. (Aneta). In de des sa's Pangkalan en Tcgahvaroe staat het water op sommige plaatsen vijf meter hoog. De overstrooming begon hedenmorgen den omvang van een ramp aan te nemen. Het overstroomd gebied is moeilijk tc bereiken In Poerwakarta 6taan honderd huizen on der water, drie bruggen zijn weggeslagen Bij Tclok-Djambi, eveneens in het Kra- wangsche, is de vijver Tjisoebak doorgebro ken. In kampong Pengasinan, bij Krawang, staat het water meer dan een meter hoog. Bij Soebang, n.l. bij Parisboengkoer, wordt een groote bandjir gemeld. Een ongecontroleerd bericht meldt een doorbraak van de Tjitarocm op drie plaat sen, n.l. bij Telock-Noengal over 100 M., bij Kertalaja in het district Rengasdcngklok, cn bij Kedawong, vlak bij zee, in het onderdis trict Batoedjaja. De dessa Odiassa, nabij de kotta van Kra wang, staat geheel onder water. Twee vrou won zijn verdronken. In Bekasi is de schade, toegebracht aan den aanplant, in Tamboen groot. Het benedendeel van het district Bekasi en het onderdistrict Tamboen staan geheel onder water. Semarang, 18 Maart. (Aneta). De ver binding met Pekalongan is verstoord. De weg naar Demak staat een meter onder wa ter. De kotta van Pekalongan staat een hal ven Meter onder water. De treinenloop in Midden-Java is prac tisch normaal. Batavia, 18 Maart. (Aneta). De Chinee sche kampen van Genocng Gede en Tjika rang zijn geheel overstroomd. De bewoners zijn in de steenbakkerijen en de kazenno der veldpolitie te Tjikarang ondergebracht De Tjisadane bandjirt, en bedreigt Maoek 16-3 16-3 17-3 19—3 20-3 Amsterdam Parijs Marseille Rome Athene Mersamatruh Cairo Rutbawclls Bagdad Boeshir Dj ask Karachi Jodpoer 20—3 Allahabad Calcutta 19-3 Rangoon 18-3 Bangkok K oh-Lak Medan 17-3 Batavia Bandoeng 17—3 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Arasterdam 23 Maart. Cheribon, 18 Maart. (Aneta). Tengevol ge van dc zwaro regens is de noordelijke verbindingsweg met Batavia vanaf de grens der afdeeling Cheribon in de richting na- menockan-Tjikampck overstroomd, waar door het verkeer langs dezen weg onmoge tijk wordt. Batavia, 18 Maart. (Aneta). Het loco motief-depót te Poerwakarta Is geheel ge isoleerd. Gisteravond 12 uur keerde dc Bandoeng trein, welke '6 morgens vergeefs naar Ba tavia was vertrokken, te Bandoeng terug. Een hulpbrigade wordt georganiseerd ten einde de 60 inhccmsche passagiers van den trein uit Krawang, die bleef steken twee kilometer voor Lemahabang, af te halen. Cheribon, 18 Maart. (Aneta). De reizi gers met bestemming Weltevreden, uit de richting Semarang on Djokjakarta, konden hun bestemming niet bereiken en waren ge noodzaakt alhier te overnachten. Bandoeng, 20 Maart. Aneta. De Staats spoor deelt mede, dat gistermiddag de stremming bij Sadang is opgeheven. De dienst Bandoeng—Poerwakarta—Cheribon v.v. kan worden uitgevoerd met óón keer overstappen wegens een lastige stremminsr bij Tjiganea. B a t a v i a, 20 Maart. Aneta. Dc brug voor bij Lemahabang is ingestort en moet geheel worden vernieuwd, hetgeen 15.000 zal kos ten. De brug nabij Rawahmentah (Bengas Dengklok) is ingestort. De verbinding met dc Noordstreek is verbroken. De verbinding tusschen Cheribon en Batavia blijft ge stoord, mede door de weggeslagen brug na bij Lemahabang. De verbinding met Poer wakarta is hersteld. Batavia, 20 Maart. Aneta. Hedenmor gen ontlastten zich opnieuw regenwolken boven West-Java, waardoor waarschijnlijk de wind van den drogen Zondag werd te niet,gedaan. Hoewel aanvankelijk gunstiger berichten binnen kwamen, blijkt uit het to taalbeeld dat de recente overstrooming veel schade zou hebben veroorzaakt. De scht.de kan echter nog niet in cijfers worden uit gedrukt. Cheribon, 20 Maart. Aneta. West In- dramajoe is overstroomd. Het water staat 50 c.M. boven de wegen. De standplaatsen van een adspirant-controleur te Bocgis cn van den wedana te Kandanghavcr zijn al len per bootje te bereiken. Talrijke kam pongs zijn overstroomd. Poerwakarta, 20 Maart. Aneta. Zon dagnacht is de Tjipoenegara buiten haar oevers getreden. Duizenden bouws aanplant sawahs staan onder water. Pamanoekan is geïsoleerd. Twee bruggen zijn weggeslagen. De voedselvoorziening geschiedt door de Pa manoekan cn Tjiascm landen. Dc Noordelijke postweg is zwaar bescha digd. Nabij Telok Moenggal zijn zeventien huizen door het water weggesleurd. De ri vier zakt langzaam. Cheribon, 20 Maart. Aneta. Gistermid dag 4 uur is de dessa Djalaksana nabij Koe- ningan door een wervelwind geteisterd. De passar werd geheel vernield. De wervelwind ging gepaard met zwaren regen. Batavia, 20 Maart. (Aneta). Het vol gende kan thans nog inzake de overstroo mingen in West-Java worden gemeld: De eerste schaderapporten uit Cheribon geven aan, dat de schade meevalt, doordat het water tijdig zakte, zoodat de aanplant kon worden gered. Dergelijke berichten komen ook uit Bui tenzorg. Uit Buitenzorg worden twee gevallen van verdrinking gemeld, terwijl vier kinderen werden getroffen door een aardstorting bij de Poentjak. Twee hunner werden zwaar gewond. In de richting van de kust begint dc si tuatie door het afstronmend wat°r moeilijk te worden, waardoor 'n het Tangcrangsche 100 en in onderdistrictcn in het Krawang- sche 15.000 bouw sawah zijn overstroomd. Op den Provincie-weg naar Sampalan is een brug verdwenen. Uit het district Pamanoekan wordt een bandjir gemeld. De controleur van Soebang meldt dat dc Noordelijke verbindingsweg naar Cheribon flink onder water staat. De Landsirrigatiedienst ving aan met het dichten van den eersten doorbraak bij Kra wang, die 40 Meter lang is. Het opruiraingswerk bij den gederailleer- den trein nabij Lemahabang wordt krachtig aangevat, doch dc kraanwagen kan nog steeds het critiekc punt niet bereiken, zoo dat verwacht wordt dat minstens enkele weken met het herstel van het normaal spoorwegverkeer zullen zijn gemoeid. Een 8-jarige Inheemsche jongen in het Buitenzorgsche werd meegesleurd en is nog niet teruggevonden. Telegraaf en telefoon gestoord. Bandoeng. 20 Maart. (Aneta). De te legraaf- en tclefoonlcidingen in het Kra- wangsche zijn over een afstand van ander halve kilometer door den modder geheel verbroken. Heden worden hcrstelploegcn uitgezonden daar het water voldoende is gezakt. Verwacht wordt dat de verbinding spoe dig zal zijn hersteld. Woensdag 22 Maart. Huizen 296.1 M. N. C. R. V. 8.00—8.15 Schriftlezing en Meditatie. 8.159.30 Morgenconcert. 10.00—10.30 Zang door het N.C.R.V. Da meskoor. 10.3011.00 Morgendienst, te leiden door Ds. K. Prins, Geref. predikant, te Naarden. 11.00—12.00 Viool-recital door Mevrouw Myra Meyer-Verhoeven. Aan den vleugel- Mej. Jet Troostwijk. 12.00—12.15 Politieberichten. 12.15—2.00 Trio van der Horst, met mede werking van Mevr. C. van Ravcnzwaay Möllenkamp, zang. 2.00—2.45 Landbouwuurtje. „Weidever Plcging" door W. P. Cnossen, hoofd Chr Lagere Landbouwschool to Woerden. 2.453.00 Verzorging van den zender. 3.00—3.30 Lezen van Chr. Lectuur. Voor gelezen wordt: „Sietske" van J. A. Visscher 3.30—4.00 Populaire bespeling van het N C.R.V.-orgel. 4.00—4.30 Symphonic No. 4 (De Italiaan sche) in A-majcur. F. Mendelssohn 4.30—5.00 Vervolg populaire bespeling van het N.C R.V.-orgel. 5.00—6.00 Kinderuurtje Leidster: Mej N Verhaar, te Rotterdam. Zang: Mej. J. v. d. Spek, te Utrecht. Piano: de heer G. Ver haar te Utrecht. 6.00—0.15 Gramofoonmuziek. 6.15—6.30 Do heer II. Amelink, lid van do Tweede Kamer der Staten-Generaal, Secretaris van het Christ. Nat. Vakverbond in Nederland. 6.30—7.00 Cursus Engelsch voor beginners door den heer J. F. v. d. Sloot, te Haarlem 7.007.30 Op last van den Minister van Waterstaat afgestaan. 7.30—7.45 Politieberichten. 7.45S.00 Persberichten van het Ncd Chr. Persbureau. 8.009.30 Uitzending eener samenkomst van hel Leger des Heils. te Goes, onder lei ding van Kommandant Bouwe Vlas, bijge staan door don Divisie-Officier Majoor Bul terman. Mr. P. Dieleman en Luitenant J. d« Proe van Zierikzee. WAT ETEN WIJ MORGEN? Voor de KoffietafeL Gebakken lever met gebakken schijfjes appel. Voor do middagtafel. Varkenslapjes. Aardappelen. Spruitjes. Laurataart. Bereiding: 100 gram bloem, 100 gram bo ter, 100 gram basterdsuiker, 100 gram aman delen, wat jam. Broei dc amandelen (d.w.z. zet ze met koud water op en neem ze af als ze begin nen te koken). Ontdoe ze van dc schillen, wasch ze, droog ze in de oven en maal ze fijn in dc mandelmolen. Kneed vervolgens alle ingrediënten tot een samenhangende bal. Verdeel het deeg in tweeën en vul er twee ondiepe met bo ter ingesmeerde zandtaartvormen mee. Zet dc vormen in den warmen oven en bak ze lichtbruin en gaar in ca. 20 minuten. Stort de koeken, laat ze bekoelen, doe er wat jam tusschen en leg ze op elkaar. Be stuif de bovenkant met wat poedersuiker. Dien de taart in punten gesneden op. SCHOONMAAK ARTIKELEN geschaafde was, roode en witte terpentijn, boenwas in diverse kleu ren, poets- en schuurartikelen enz. 3.00 Voor de kinderen. Met medewerking van: Trio Drukker; Tooneel o.l.v. Willem van Cappcllen; Oom Henk, vraaguurtje. Een r>n ander afgewisseld door gramofoonmu ziek. 5.30 Orgelspel door Joh. Jong op het Stan daart-orgel. 6.15 Gramofoonmuziek. 7.00 S.D.A.P.-kwartiertjc. Overzicht van de afgeloopen week door Jan Oudegeest, voorzitter der S.D.A.P. 7.20 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. De mu ziek en het Rijk van Neptunus. 7 58 Herhaling van S.O.S.-berichten. S.00 Matthaus-passion, J. S. Bach. Uit te voeren door „De Stem des Volks" afd. Den Haag. Jongenskoor „De Kleine Stem". Het Residentie-Orkest. Solisten: To v. d Sluys, sopraan; Annie Woud, alt; Micnel Gobets, tenor; Willem Ravelli, banton; Dick Wei man, bas: Gravclottc, orgel; Marinus Fllpse clavecimbel. IIet geheel o.l.v. Piot Zwager. Uitzending vanuit het Gebouw voor Kun sten cn Wetenschappen te Den Haag. 9 30 De Vakbeweging XVII. De erkenning van de vakbeweging. „Het Overheidsbedrijf" door F. van Meurs. 9.50. Malthaus-Passion. Vervolg. Uitzen ding vanuit Den Haag. 11.00 Persbureau Vaz Dias en Varia. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. Wij exposeeren thans, op onze modelkamers ie étage, SALON- MEUBELEN. Mogen wij U eens uitnoodigen tot een bezoek waar U een overzicht krijgt om Uw salon of zitkamer gezellig en smaakvol te meubileeren. Medewerking verleenen de vereenigde mu ziekkorpsen en zangbrigades van Goes en Middelburg. Muzikaal-leider: Adjudant G. Clacijs. 9.3010.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de H.E.L. kerk, Kloveniersburgwal, Am sterdam. 10.3010.40 Persberichten van het Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.40—11.30 Gramofoonplatenconcert. 11.15 Tijdsein. Hilversum, 1875 M. V. A. R. A. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gram.jfoonmuziel".. V. P. F.. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continu bedrijven. Jan Lemaire draagt voor „De kracht der overtuiging", Upton Sin clair Klein-orkest o.l.v. Paul Duchant, in. m.v. Jo Hekkert—Van Eysden. sopraan. 12.01 n.ra. De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.00 Vrouwenuurtje In samenwerking met den Bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs Mej. Hermien v. d. Heide spreekt over „Meisje van heden". Gramofoonmuziek Mevr. B. Buisingvan Besouw spreekt over: „Gemeenschappelijke idealen". Gra mofoonmuziek. „Het spijt me, maar van de week kan ik den termijn niet betalen." „Er valt geen staat op U te maken, het zelfde zei U al do vorige week cn dc week daarvoor." „Nou, cn heb ik mijn woord dan niet gehouden (Lustige Ivölner Ztgjf

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6