L'HIRONDELLE DE BUNSCHOTER SCHOUW VOOR UW ZITKAMER jj KAMERMUZIEKAVOND VAN DEN KUNSTKRING W K. VAN ROSSUM Voorjaarshoeden Wol m. zijde DAMESKOUSEN moderne tinten, ook grijs opruimingsprijs 1.29 DE WOLBAAI. Foor onzuivere watergangen zien enkele nalaiigen zich door het kantongerecht ge= straft Dronken achter het stuur Aanrijdingen in velerlei vorra kwamen gisteren wederom bij de openbare zitting van het kantongerecht in behandeling. Wij zullen zc hier niet weergeven, ons tot een enkel geval bepalen, teneinde de kans van eentonigheid te vermijden. Begonnen werd met een tweetal uitspra ken. Het O.M. hail de vorige maal ƒ20. boete subs. JO dagen hechtenis geöisoht voor het in een speciale inrichting in voor raad hebben van oen hoeveelheid van 400 liter benzine, zonder Vergunning. De kan tonrechter achtte de „speciale inrichting" niet bewezen cn gaf vrijspraak Hetzelfde vonnis viel den verdachte in zake de Vogelwet-overtreding ten deel, die zich op 20 Januari onder de gemeente Leus- den bevonden had. De eisch was 10.— subs. 4 dagen, doch de kant mrechter acht te hot ten laste gelegde niet bewezen. Eet gladde rijwielpad. Vorige maal was een wielrljdster als ver dachte verschenen, die in Januari op den straatweg AmersfoortUtrecht gefietst had cn geen gebruik maaklt van het rijwiel pad. Verdachte had verklaard, dat het voor geschreven pad niet berijdbaar was door de groote gladheid. Dc zaak werd aangehouden om den ver balisant te hooren. Deze gaf gisteren toe, dat het rijwielpad niet in idealen toestand, maar tooh wel degelijk berijdbaar was. Ver dachte, die gisteren niet verschenen was, werd daarop overeenkomstig den eisch van het O.M, veroordeeld tot een geldboete van ƒ3.subs. 2 dagen hechtenisstraf. Niet gezuiverde watergangen te Bunschoten. In de gemeente Bunschoten werd eenigen tijd geleden een schouw gehouden, waarbij geconstateerd werd, dat eenige watergan gen niet van planten enz. gezuiverd waren. De verdachte, een 83-jarige inwoner van het visschersdorp, had zijn zoon als gemach- tigdo afgevaardigd. Deze wees er op, dat de zuivering een onmogelijkh«a;d was en dat daarvan ook kennis gegeven was aan het bestuur van het waterschap. Nimmer was daarop ecnig antwoord ontvangen, wat wel een slecht voorbeeld van christelijke naas tenliefde was, aldus verklaarde de gemach tigde. Een tweetal bestuursleden werden als ge tuigen k charge gehoord. Hierbij kwam aan het licht, dat ook vorig jaar deze verdachte voor een dergelijk feit vero>rdeeld werd. Een onwillige houding wordt door den man ingenomen. Het O.M. wijst op den last, die deze hou ding met zich brengt. Het ten laste gelegde is hier wel bewezen cn waar het een reci dive betreft, wordt een boete van ƒ25.— subs. 10 dagen hechtenis geëlscht. Overeen komstig dezen eisch wordt verdachte ver oordeeld. In een gelijksoortig geval beriep een in woner van Bunschoten zich op de omstan digheid, dat hij hot onderhoud had aan besteed en dus zelf niet voor het schoon maken behoefde te zorgen Bovendien wordt de schouw steeds bijzonder vroeg gehouden, hetgeen moeilijkheden bij het werk oplevert Op een verzoek om den schouw uit te stellen, is zelfs heelemaal geen antwoord ontvangen. De bestuursleden van lie.t waterschap ver klaren, dat inderdaad een verzoek om uit stel is binnengekomen. E^ waren echter geen termen aanwezig om op dat verzoek in te gaan. Bovendien waren de kennisge vingen zeer vroegtijdig aangeplakt. Enkele perceelen waren goed in orde, doch ande ren niet. Het O M. wil er rekening mee houden, dat hier geen onwil in het spel is en een lagere boete eischen dan :n het eerste ge val. Gevraagd wordt een boete van 15 subs. 6 dagen hechtenis. De kantonrechter bepaalt daarna de straf op 5 subs. 2 da gen hechtenis. De vermoedelijke verdachte kon zich met deze uitspraak nog maar heel slecht vereenigen. Daar moest voor hem toch geen straf op zitten. Hij behoorde niet tot de onwilligen en het bestuur van het waterschap moest eens wat gewilliger wor den Het gaat toch niet aan om het hooien achterwege te laten voor het schoon houden van den watergang! Er hielp niet veel aan; de straf bleef op ƒ5 bepaald en do kantonrechter gaf den verdachte in overweging maar eens rustig met het bestuur te gaan praten, om zoo doende een eventueele wijziging in de data van den schouw te bewerkstelligen. Een nachtelijke aanrijding té Baarn. In den nacht van 28 Jénuari ohistr'ceks' 12' uur had een automobilist op den Brink gereden en den weg vervolgd naar de Laan straat. Geheel onnoodig was de auto, die een slechte verlichting had, op het linker gedeelte van den weg gekomen en had daarbij een tweetal voetgangers aangere den. Verdachte wilde passcereo en was naar links gegaan. Het O.M. wees er op, dat dit alleen gebeuren mag bij het inhalen van auto's, wagens c.d., doch niet bij voetgan gers. Ja, merkte do kantonrechter op, in dat opzicht staan de menschen nog achter bij het vee! Uit het verhoor kwamen de feilen wel vast te staan. Verdachte kon maar bitter weinig tot zijn verontschuldiging aanvoe ren. Het O.M. wil echter wel rekening hou den met de omstandigheid, dat er nog ci viele vorderingen zullen worden ingesteld. Daarom wordt een straf gecischt van 13 subs. 6 dagen, waarvan de kantonrechter in zijn vonnis 5 subs. 3 dagen hechtenisstraf maakte. Dronken achter het stuur. Op 12 Maart j.l. reed een automobilist in de Langestraat, terwijl bij onder zöodanigen drankinvloed verkeerde, dat hij niet in staat kon worden geacht een auto naar be- hooren te besturen Verdachte was gisteren niet verschenen. Als getuige werd dc verbalisant gehoord, die deze ernstige overtreding had geconsta teerd. De man zat te suffen achter het stuurrad; hij was niet in staat om het mo torrijtuig behoorlijk to besturen. Overeenkomstig den eisch werd verdach te veroordeeld tot 8 dagen principieele hech tenisstraf, met ontzegging van het rijbewijs gedurende den tijd van een jaar. WIT-GELE KRUIS. Jaarvergadering. Deze R.K. vereeniging had gisteravond jaarvergadering in de zaal R.K. Spaarbank onder leiding van den voorzitter, den heer C. W. Hebenkamp. Ook de geestelijk-advi seur, pastoor Hartman, was aanwezig. Het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Voorbraak, verbeidt 293 patiënten, 9502 bezoeken door de twee zusters afge legd, 661 maal werd aan het vvijkgebouw Zand geholpen. Uit het magazijn werd 687 maal een ar tikel uitgeleend. Dit magazijn wordt steeds op peil gehouden. Aand en Moedercu'sus namen 20 personen deel. Groote lof werd gebracht aan het weik en dc toewijding der Zusters. Het ledental was 9G4. Dc financieele gegevens van den penning meester, den heer K. M. B. Batenburg, wa ren door de commissie nagezien cn in orde bevonden. De inkomsten bdroegen, f 4796, waarbij vier kwartalen gemeentelijke sub sidie, groot f 2000. De uitgaven beliepen f 4485. Einde 1932 bedroeg de schuld der Vereeniging aan de R.K. Spaarbank nog f 1466. Dc aftredende bestuursleden, de hee- ren T. C. W. Hebenkamp, R. van 't Wel. W. van Koelen, J. H. v. d. Hengel cn H. A. van Nicuwendijk werden herkozen, terwijl in de vacature-Keijzer gekozen werd dc heer W. Boog. Bij de Rondvraag werd in het bijzonder aangeroerd de Kroamvcrzorging. De Oudervereeniging en de Vrouwenbond hebben sterk erop aangedrongen, dat dit werk door het Wit-Gele Kruis zal worden ter hand genomen, zooals dit ook bij het Utrechtsche geschiedt. Het Bestuur alhier durft zoo'n zaak voor- loopig niet aan om financieele redenen. Ter vergadering werd nu aangedrongen om althans tc doen, wat thans door het Algemeen Bureau van Kraam verzorging alhier is begonnen, gevormd op initiatief an het Groene Kruis. Men vraagt dit om dat R.K. verecnigingcn als zoodanig niet kunnen aangesloten zijn bij neutrale ver- eenigingen. De besturen van Oudervereeniging en Vrouwenbond, die toch steeds samenwer ken, zullen een schema ontwerpen met kos tenberekening en voorleggen aan het be stuur Wit-Gcle Kruis. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den directeur van Openbare Werken aanbesteed het aan leggen van wegen aan de Vermeerstraat. Van de 26 inschrijvers was de laagste R. A. Batenburg, alhier, met f 51-100. RECLAME ADVIEZEN. Nieuw prospectus van adverten tiebureau Gosler en Co. Sedert eenige jaren wordt meer en meer zorg besteed aan de verschillende reclame drukwerken. De leuze „Beter drukwerk" wordt thans i i breeder kring vernomen dan enkele jaren terug. Een bewijs, dat men in derdaad door het laten vervaardigen van werkelijk goede prospecti meer succes heeft met zijn reclame. Do advertentie- en reclame-advicsbureaux hebben dan ook steeds meer aandacht besteed aan het uiter lijk van dc reclame-drukwerken en adver tenties. Vooral in het uiterlijk van deze laatsten is in de laatste jaren veel veran- 'dcring gekomen. In plaats van een grooten tekst, vaak nog uitgevoerd in slechts letter materiaal is, thans gekomen het cliché met al haai' groote mogelijkheden. Hier is het groote arbeidsveld gekomen voor den rc- clame-teekenaar, die zijn ontwerp niet al leen op een prospectus doch ook in de dag bladen ziet afgedrukt. Teneinde het publiek en meer speciaal dc zakenmcnschen een idee te geven van het geen op reclame-gebied reeds bereikt is, heeft het advertentie- en reclame-advies bureau Gosler en Co., directeur de heer J. Maat, uit Amsterdam een prospectus uitge geven, waarin verschillende door dit bureau uitgevoerde opdrachten zijn verzameld. Een bloemlezing dus van reclame-materiaal. Wij troffen hieronder zeer goede ont worpen advertenties aan, waarin hét artis tieke element domineert boven het geschre ven woord, waardoor de aandacht direct valt.op het daarin afgebeelde artikel. Spre kende annonces zagen wij ook van firma's wier belang hot is aan te geven in wel kei- omvang haar artikel wordt verbruikt, ter wijl in andere ontwerpen weer een goed harmonisch geheel is gevormd van foto cn teekening. Tenslotte bevat deze reclame-uit gave nog een map met verschillende druk werken, folders e.d., welke een beeld geven van de wijze waarop dit adviesbureau, dat als devies heeft: „Hou mact, al gaet do kost ook voor de baet". de gegeven opdrachten heeft uitgevoerd. Op het omslag prijkt het oude vlagge- schip De Zeven Provinciën met bolle zeilen, als mede het hier boven genoemde devies. Een reclame-uitgave, welke voor zichzelf spreekt en haar doel zeker niet zal missen, gezondhteids- g gg opklapbed met matras Wolvlokmatras met kapok kussen Java kapokmatras met kussen Ombouw massief oiken 11.45 15.75 9.90 LANGESTRAAT 63 TEL. 88 GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers boven de 18 jaar. 1 behanger-stoffeerder aank., 4 dagmoisjes, 5 dienstboden, 1 fotograaf, 1 hocdenverkoop- ster, 1 noodhulp-dienstbode,' 1 juffr. v. d. toiletten, 1 metaaldraaier aank., 1 naaister. Beneden de 18 jaar. 1 leerl.-fotograaf, 1 leerl. bch.-stoffeerder, 1 leerl. timmerman, 1 leerl. steenhouwer, 1 leerl. mach.-bankwerker, 2 magazijnjongens, 1 loopjongens, 4 dagmeisjes. Aanbiedingen van werkzoe kenden boven de 18 jaar. 10 autogccnlasschers, 6 automonteurs, S banket cn broodbakkers, 2 banketbakkers, 23 bankwerkers, 2 behangers-stoffeerders, 1 bierbottelaar. 2 bloemisten, 5 boekbinders, 7 boekdrukkers, 3 boekhouders, 1 bouwk. opzichter, 5 broodbakkers, 31 chauffeurs, 2 chocoladewerkers, 1 colporteur, 3 dagmeisjes Depothouders, 4 dienstboden, 19 clectricicns, 2 elcctr. lasschers, 1 emballeur, 2 expoditic- kricchten, 36 fabrieksarbeiders, 3 fabrieks meisjes, 1 forceur, 1 framebouwer, 1 graniet- werker, 71 grondwerkere, 2 hoefsmeden, 1 houtdraaier, 2 huishoudsters, 2 huisknechts, 1 hulp i. d. huishouding, 5 incasseerders, 5 npakkors, 1 instrument-maker, 24 kantoor bedienden (mann,), 5 kantoorbedienden (vrouw.), 12 kantoorwerksters, 2 kappersbe dienden, 10 kcllners, 1 hulpvakarbeidcr (Typ.), 7 ijzervlechtcrs, 3 waterb. opz. tee kenaars, 2 bctontimmerlieclen, 1 lijnkoek persei', 1 fabriekstimmerman, 5 arbeiders Zeepfabriek, 2 olectr.-technikers, 1 kisten maker, 4 kleermakfers, 1 klinker, 5 koks, 1 koperslager, 1 kookster, 4 kruideniersbedien den, 1 kuipers, 1 lederbewerker, 10 letter zetters, 2 lompcnsortcei'dcrs, 4 loodgieters, 5 loopknechts, 162 losse arbeiders, 9 machinale houtbewerkers, 9 macliinc-bankwerkers, 1 machinist, 8 magazijnknechts, 1 magazijn meester, 5 mctaaldraaiers, 1 metaal f raiser, i metaalslijpers, 1 metaalstampcr, 20 metse laars, 5 mcuhelbeitsers, 17 meubelmakers, 5 meubelstoffeerders, 1 motorschipper, G naai sters, 33 opperlieden, 3 pakhuisknechten, 1 papierbewerker, 1 pettenmaker, 1 piano stemmer, 7 plaatwerkers, 1 pijplegger, 2 radio-monteurs, 7 reizigers, 3 rijwielherstel lers, 3 rij wiel lakkers, 4 rijwielrnontcurs, 5 scheerders (textiel), 1 autobëkleeder, 1 con- structiewerker, 1 ketelmaker, 1 kotteraar, 1 niedai Uemake r, 1 zilverslijper, 1 darmbewer ker, 1 banderolleerder, 1 chef sigarenfabriek, 80 schilders (huis), 1 schilster, 4 schoen makers, 26 sigarenmakers, 1 sigarensorlcer- der, 6 smeden, 2 soldeerders, 1 spoeler, 1 steendrukker, 7 steno-typisten, 1 stoker, 10 straatmakers, 6 straatmakcrs-handlangcrs, 6 stukadors, 3 suiker-werkers, 1 .teekenaar (clcctro-tochn. werktk.). 1 textielarbeider, 57 timmerlieden, S tuinlieden, 3 veldarbeiders, 1 venster, 1 verfspuitcr, 9 verwarming-mon teurs, 1 verwarming-techn., 1 viïtbewerker, 4 voegers, 11 voerlieden, 1 vuurwerker, 4 wafelbakkers, 2 wagenmakers, 1 wagenwas- scher, 2 waschkriecht's, 14 werkvrouwen, 33 wevers, 4 winkelbedienden, G winkeljuffrou wen, 1 filiaalhouder, 1 aquisitcur, 24 haven arbeiders, 1 kruier, 1 expeditiechcf, 1 bouwk. teekenaar, 1 mcubclteckenaar, 1 teckenaar, 1 onderwijzer, 1 pianolceraar. Beneden do 18 jaar: 1 Bankwerker, 1 behanger-stoffeerder, 2 dagmeisjes, 2 clectricicns, 7 fabricksjongens 1 gas- en waterfitter, t kantoorbediende, m. 2 kantoorbedienden (vi\), 1 kappersbedien de, 1 verw. monteur, 1 bloemkweekor, 3 los se arbeiders, 2 meubelmakers, 5 monteurs auto, 1 naaister, 4 rijwielherstellers, 1 schil der (huis), 1 straatmaker, 1 timmerman, 1 voeger, 1 wagenmaker* 1 winkelbediende. EEN AUTO OMGESLAGEN. Om een aanrijding met een wielrijdstcr te voorkomen. Gistermorgen omstreeks 11 uur reed een vrachtauto, beladen met grint, op den Ou den Soesterwcg in de richting Zonnebloem straat Vóór de auto reed een wielrijdster, die ter hoogte van de Willebrordusstraat linksaf wilde gaan, teneinde genoemde straat in te riiden. Dit werd echter gedaan zonder een teeken te geven. De auto was de wielrijdster zeer dicht genaderd en om een aanrijding te voorko men, werd zeer krachtig geremd. Tevens werd het stuur naar rechts omgegooid; een voorwiel kwam toen in aanraking met den trottoirband, waardoor het stuur geheel om sloeg en de auto, na in aanraking te zijn geweest met ecu gaslantaarn, omver gewor pen werd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Op medisch advies zal hij echter eenige da gen rust houden. De auto moest worden weggesleept. Een onderzoek naar de wielrijdster is tot nu toe zonder resultaat gebleven. Het wordt echter met kracht voortgezet. TOONEEL. Voorstelling „Vader des Vader lands" uitverkocht. Naar wij vernemen zijn de plaatsen voor do opvoering van: „Vader des Vaderlands" door het Hofstadtooneel, uitverkocht. Deze voorstelling, waartoe 't Nut het lni- tatief heeft genomen, zal op Woensdag 3 Mei in Amicitia plaats vinden. MUZIEK MauriceMaréchal, violon cel en Geza Frid, piano. Als laatste executanten in dc serie ka mermuziekconcerten had de Amcrafoort- scho Kunstkring gisteravond tweo ras-mu sici te gasrt: Maurice Maréchal (de Fran- sche meestercellist, welko titel hij moet deelen met André Lévy) en do reed9 eenige jaren in ons land gevestigde Hongaarschc pianist en componist Geza Frid. Ras-musici noemde ik hen beiden, want de vrije, natuurlijke muzikale begaafdheid is bij hen niet door de noeste studie, waar aan elk talent zich te onderwerpen heeft, verwrongen tot de vaardige toepassing van een reeks aangeleerde manieren, neen, de technische perfectie waartoe zoowel de pianist als cellist zich heeft weten op te werken, is bij den een zoowel als bij den ander geheel in dienst blijven staan van de directe impulsies van het geïnspireerde oogenbllk. Maréchal produceert somwijlen een ongeloofwaardig-mooie toon, doch men kan ervan verzekerd zijn, dat dit geen aca demisch kunststukje is, doch dat hij, al vorens de stok op de snaar te zetten, zich deze toon tot in de geringste dynamische en timbrische nuance o'dus heeft voorge steld cn in den hoogsten zin noodzakelijk heeft bevonden. Zijn voordracht van de Solosuite van Bach zal voor velen het hoogtepunt van den avond gevormd heb ben. Zij werd met onbotwistbaar stijlgevoel uitgevoerd, met eon onderling juist afge wogen afwisseling der tempi en van begin tot einde edel van toon. Men rnoet werke lijk een aristocraat van don geest zijn om het cellospcl van een dergelijk gehalte te doen blijven. Want er is geen instrument wellicht dat zóó gemakkelijk en zóó onge merkt verleidt tot vulgariseering, al is het nog in zoo geringe mate, als do violoncel. Sentimcntaliteiten vinden bij voerkeur op d i t („smartelijke") instrument hun weg. Maréchal echter heeft zich den ganschen avond aan geen onkel overdadig vibrato bezondigd, toch was zijn spel niot koel. Integendeel, vooral do korto stukken van na de pauze: do geniale Sandades do Bra zil van Darius Milhaud (deze schijnen iedere transcriptie te kunnen doorstaan!) en de Granadina van Josquin Nin legde hij fel temperament aan den dag. Geza Frid was een uitnemend begeleider: volgzaam tot in de kleinste schakeeringen cn toch niet karakterloos of slaafs. In de Variaties van Beethoven, waarin de beide instrumenten ten opzichte van elkander volkomen evenwaardig zijn behandeld, kwam het hechte samenspel hot best tot zijn recht. Frid deed zich ook als compo nist kennen in eon reeks van zes piano stukken De Toccata, waarmede hij aan ving, is. een verbazend aardig- stuk, iets te Jang alleen. liet stelt aan de repititie-ine- chaniek van den vleugel de hoogste eischen (ecnig gerinkel kan op den duur niet uit- b'ijvcn, zelfs bij het beste instrument* en zou zeer goed dienst kunnen doen als etude voor vingerwisselen. Do Nocturne ,.k la Chopin" had m.i. meer van Debussy dan van den Poolschen meester. Geestig was het soldatenmarschje, met de inge nieuze uitwerking van het fanfare-motiefje en de, origineolc (hoewel huiten-pianis- tische) vondst, om liet verdwijnen van de troepen nog even te acccntueeren door de slotmaten met den voet- op het pedaal uit te tikken. De „Petite rapsodie hongroise" tenslotte was minder lawaaig, minder na drukkelijk en minder dom dan eenig ge lijknamig stuk van Liszt. De piano klonk in de Amicitiazaal wer kelijk uitnemend: helder, duidelijk en di rect. Aan succes heeft het den concertisten niet ontbroken. Zij dankten met een toe gift. Er bestond op dit concert gelegen heid, wenschen voor het komend 'seizoen kenbaar te maken. Op grond van derge lijke ervaringen zullen er zeker wenschen zijn! WOUTER PAAP. GEMEENTERAAD. Aanvulllngsagenda. In de raadsvergadering van Dinsdag a.s. zullen alsnog de volgende agendapunten aan de orde worden gesteld: 28. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van de schoolgelclverordening. 29. Advies van B. en W. naar aanleiding van het bestuur van den Ned. Arbeiders Sportbond, waarbij verzocht wordt ver schillende maatregelen te nemen ter bevor dering van sportbeoefening door werkloo- zen. 30. Voorstel van dc Commissie van Wet geving tot wijziging van do verordening op de straatpolitie en tot wijziging en opnieuw vaststelling van de Algemeene Politieveror dening. 31. Voorstel van B. en W. betreffende de bepaling tot wering van ontsierende recla me, in verband met een opmerking van Ge deputeerde Staten. 32. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de J. Bos boomstraat groot pl.m. 885 M2 voor 6000,- aan J. Pot. 33. 2e Kohier hondenbelasting dienst 1933. 34. Ie Kohier hondenbelasting dienst 1933. 35. Reclames schoolgeld dienst 1932/1933. 36. Reclames schoolgeld Gymnasium, Han delsscholen enz. dienst 1932/1933. SCHOORSTEENBRAND. De politie heeft gisteren mot de minimax een schoorsteenbrand gebluscht in een per ceel aan den Heiligenbergerweg. Jf yy 18 LANGESTRAAT WIJ ETALEEREN DE EERSTE ATELIER VOOR VERVORMEN EN VERANDEREN VIERING VAN DEN 1-MEI DAG. De O. S. P. wil samenwerking met de andere linksche groepen. Hat bestuur van de plaatselijke afdcclirig der onafhankelijk Socialistische Partij heeft zich in een schrijven tot de besturen van de S. D. A. P., Amersfoortschen Bestuurderé- bohd, C. P. II., Rev. Soc. Partij, Ned. Arb, j Secretariaat, V.A.R.A., Vereen, van Vrienden. van de Sovjet Unie en den Plaatsolijkon Raad gericht, met het verzoek om dit jaar gezamenlijk den 1 Mei dag tc vieren. Zij is van oordeel, dat het feit, dat men dit jaar Prinsessedag op 1 Mei gaat vieren aanlei ding moet zijn tot ceii gemeenschappelijke demonstratie van alle linksche groepen, daar do 1 Mei dag volgens dc O. S. P. de dag van de arbeidersklasse moet blijven. 24 Maart. Amicitia. Ver. „Oost en West" Vertooning van do film„Tropisch Toe risme." 8 uur. 25 Maart De Valk. Feestavond Groning>7 sche Club. 8 uur. 25 Maart. Amicitia. Uitvoering „Stem dos Volks", „H. J. Hegeraat" cn „Kunst na Ar beid". 8 uur. 26 Maart Rembrandt Theater, V. V. S U. vertooning van „Lente in Rusland." 10 uur. 26 t/m 28 Maart. Cinema Amicitia, vertoo ning van „Congorilla". 27 Maart. Toonzaal Sierkunst Voordracht* avond M. Musharaff Khan voor de beweging. Hindoesche muziek en zang met inleiding. 8 uur. 28 Maart Gebouw Thcosof. Logo. Spirit. Ver. „ïlarmonia". Psychometrische avjnd door den heer J. G. de Groot 8 l/A uur. 29 Maart. Eben Haézer. Feestelijke Jaur-, vergadering Ned. Christelijke Rcisvoreeni- ging. 8 uur. 29 Maart Hotel do Zwaan. Jaarvergade ring Vereeniging voor Vreemdelingenver keer. 8J4 uur. 29 Maart Amicitia. Ned. Rcisvcrooniging. Lezing drs. P. Julicn over het onderwerp; Als bloedjagcr in Liberia". 8 uur. 30 Maart. Amicitia. Nederl. Ver. van Huis vrouwen. Tentoonstelling op modegebied; (2}<5 en 7—9 uur). UTRECHT. 26 Maart Stadsschouwburg. Gezelschap Saalborn, opvoering van „Dc Violiers." S uur. 27 Maart Tivoli. U. S. O.-volksconccrt, S'/x uur. 29 Maart Stadsschouwburg. Rotterd. Hofi stadtooncel, opvoering van: „Boefje" (goed- koopo voorstelling). 8 uur. ZEIST. 24 Maart Concertzaal Figi. Amsterd. Tnó- ncel, opvoering van: „Circus Knie," 8 uur. 8 April. Concertzaal Figi. Fritz Hirsch- operetto „Ball im Savoy." 8 uur. 19 April. Concertzaal Figi. Rotterd. Hof- stad-tooneel, opvoering van „Amor in do Pastorie" (abonnement). 8 uur. BAARN. 22 Maart t/m. 9 April. Baamsch Lyceum. Tentoonstelling van boekband- en b )ek- omslagversieringen van Nederlandsrhe on buitenlandsche kunstenaars (dagelijks 10—4 uur; Zondags V/«4 uur). 3 April. Musis Sacrum. Rotterd. Hofstad tooneel, opvoering van: „Amor in de Pas torie." 8 uur. HILVERSUM. 18 Maart—15 April. Kunstzaal Willem Brok. Tentoonstelling van schilderijen door Born. A. van Beek (dagelijks 10—12 en 24 uur). BURGERLIJKE STAND. 23 Maart Geboren: Gcrardus Johannes Maria, z. v. Antonius Gerhardus Th. v. Langen on Ma ria Cornelia Fleur; Arie Lambertus, z. v. Arie Lambertus Boshuizen en Johanna van Asselt; Robbert Ernst, z. v. Iletto Theodo rus de Jong en Jannetje Kok: Ondertrouwd: Albertus van Barre veld en Rijntje van Dorland; Adrianus Johannes Bcijnders en Jacoba IJzerman; Berend Plante en Gerardina Louisa van den Heu vel; Hendrik Jacobus Frankena en Grietjo van der Meulon; Gerrit Willem dc Kruiff en Josephina Janssen. Gehuwd: Henri Johan Blom en Evert]ja Hocgen. Overleden: Ciebe Frederik Besselsen, oud 79 jaar, weduwnaar van Jannetje van Gin- kel; Jan Christiaan Kok, oud 57 jaar, echt genoot van Sijgina Willemina Haak; Joi hanna Alijda van Wandelen, oud 6 dagen* d. v. J. B. J. van Wandelen. AHNH.STRAAT 26a Amsraioort,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3