VERKIEZINGSPROPAGANDA „TROPISCH TOERISME" Enkele toespraken Purol er op! REVUE VAN DE FILM Voorgestelde nieuwe bepalingen in de thans vigeerende verorde ning betreffende de straatpolitie De Commissio van wetgeving doolt den Raad mode. Nu de verkiezing voor do Tweede Kamer der Staten-Gcneraal nadcri. komt het her haaldelijk voor, dat op of aan de openbare straat aankondigingen en propaganda-op- echriften met kalk en andere middelen wor den aangebracht. Het komt ons noodzake lijk voor, dat daartegen maatregelen wor den genomen Daar het bericht van ont vangst van de Algemeene Politieverorde ning van Gedeputeerde Staten nog niet werd ontvangen, zullen de reeds in die Al gemeene Politieverordening vastgestelde be palingen dienen te worden opgenomen in de thans vigeerende verordening betreffen de do Straatpolitie en daarbij zal moeien bepaald worden, dat de bepalingen onmid dellijk na dc vaststelling zullen worden af gekondigd en direct na de afkondiging in werking zullen treden, hetwelk mogelijk is volgens artikel 202 van do Gemeentewet. Daar ons is gebleken, dat de bepalingen van de Algemeene Politieverordening tegen het hierboven geschetste euvel niet ver ge noeg gaan, stellen wij U voor aan artikel 39 een nieuwe bepaling toe te voegen. Zij, die te goeder trouw aan het verkic- zingswerk deelnemen, kunnen door een der gelijke bepaling nooit worden gehinderd; de maatregel gaat tegen hen, diz met verkeerd opzet den publieken weg en aanhoorighe- den bekladden. Ten slotte nog het volgende: Gedeputeerde Staten hebben bij artikel 29 van de Algemeene Politieverordening, waar wordt bepaald, dat het verboden is, elders in de gemeente met een woonwagen stand plaats in te nemen dan in het woonwagen kamp, gelegen aan het verlengde van dc Nijverheidsstraat, dc opmerking gemaakt, dat dit voorschrift zich ook uits-trckt over particuliere terreinen. Met het oog op het meer en meer in zwang komende gebruik van de z g. luxe woonwagens, achten zij het gcwcnscht, dat ten aanzien van particu liere terreinen een ontheffing mogelijk wordt gemaakt. Wij kunnen ons met deze opmerking wel verecnigen, maar zouden die ontheffingsmogelijkheid ook willen uit strekken tot gemeente-terreinen. Wij stellen Uwe vergadering voor aan artikel 29 écn alinea toe te voegen van dezen inhoud ..Burgemeester en Wethouders kunnen van het bepaalde in het vorige lid ontheffing verleenen." Daar de Hooge Raad heeft uitgemaakt-, dat met het oog op het afkondigingsformu lier een strafverordening m één vergade ring moet zijn vastgesteld, stellen wij U voor de algemeene Politieverordening met de wijzigingen in haar geheel opnieuw vast te stellen. Do wijzigingen in de verordening betreffende de straatpolitie. Achter artikel 11 wordt ingevoegd artikel 11a van den volgenden inhoud: 1. Het is verboden aanplakbiljetten, druk werken of geschriften aan te plakken of te bevestigen, behoudens op oigen of daar toe door den eigenaar of den gebruiker beschikbaar gestelde gebouwen, muren, schuttingen en dergelijke; 2. Behoudens aan daartoe bevoegde per sonen is het verboden op een gemeente- bord of aan een openbaar gebouw aan plakbiljetten, drukwerken of geschriften aan to plakken of te bevestigen, of de al daar aangebrachte aanplakbiljetten, druk werken of geschriften af te scheuren of on leesbaar te maken; 3. Het is verboden aan de openbare straat opschriften aan te brengen, tenzij op eigen of daartoe door den eigenaar of den ge bruiker beschikbaar gestelde gebouwen, muren of schuttingen, of behoudens ver gunning van Burgemeester cu Wethouders op de openbare straten; 4. Het is verboden tusscben 10 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags op de openbare straat te vervoeren of bij zich te hebben eenig aanplakbiljet cenig plakmid del, eenig plakgciccdschap, teer, krijt, kalk of eenige andere kleur- of verfstof. Dit verbod is niet van toepassing, voor zoover knn worden aangetoond, dat de in het vorige lid bedoelde voorwerpen of stof fen niet zijn gebruikt, noch zijn bestemd om gebruikt te worden voor handelingen, die ingevolge dit artikel zijn verboden. Deze verordening treedt m werking on middellijk na hare afkondiging. Voorts wordt nog voorgesteld te bepalen, dat het verboden is tussch ;n 10 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags op de openbare straat te vervoeren of bij zich te hebben eenig aanplakbiljet, eenig plak middel, eenig plakgcreedschap, teer, krijgt, kalk of eenige andere kleur- of verfstof. Dit verbod is niet van toepassing, voor zoover kan worden aangetoond, dat de in dit lid bcdocldo voorwerpen of stoffen niet zijn gebruikt, noch zijn bestemd of gebruikt te worden voor handelingen, d.e ingevolge dit artikel zijn verboden. GEMEENTERAAD. In de raadsvergadering van Dinsdagavond a.s. zullen alsnog dc volgende agendapunten aan dc orde worden gesteld: 37. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de lijst van straatnamen. 38. Voorstel van B. en \\j om een credict to verleenen voor wegenaanleg in het Soes- ter kwartier. 39. Vorstel van B. en W. tot ontbinding van dc Koopovereenkomst gesloten met Gebrs. v. d. Heiligenberg betreffende een complex bouwterrein aan den Ouden Socs- terweg. 40. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Groen van Prinstorcrlaan, groot pl.m. 1105 M2 aan H. Herzinger en K. Schimmel voor 6100.—. 41. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan het bestuur van de Coöperatieve Ver- bruiksvereeniging Gemeenschappelijk Be lang U.A., van een perceel bouwterrein aan den Ouden Socsterweg, groot pl.m. 1230 M2 voor j 7100.—. 42. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan den Ouden Soosterwcg groot pl.m. IliS M2 voor 6000.— dan Joh. H. Blom. 43. Voorstel van B. en W. tct verhuring van een perceel grond aan do Eem onder Bunschoten aan J. Boelhout 44. Voorstel van B. en W. tot verhuring aan H. Bekkers van een perceel driestgrond gelegen te Leusden aan den Heiligenberger- weg. EEN COÖPERATIEVE BAKKERIJ. Naar wij vernemen is het perceel gemeen tegrond, liggende aan den Ouden Soester- weg—hoek Anêmoonstraat, aangekocht door de coöperatie „Gemeenschappelijk belang V.A." met het doel aldaar een bakkerij, win kel en eenige woningen te bouwen. Met den bouw, die onder leiding staat van den archi tect G. Adriaans, wordt binnenkort een aan vang gemaakt Filmvertooning van de Kon. Ver. „Oost en West" gisteravond in de groote zaal van „Amicitia" Groote belangstelling bestond gisteravond in „Amicitia" voor de vertooning van de film „Tropisch Toerisme" in een bijeen komst, welke georganiseerd werd door de plaatselijke afdeeling van dc Koninklijke Yereeniging „Oost en West." Dc aanwezigen werden wolkom gehoeten door den afdeelingsvoorzittor prof. mr. G. J. Nolst Trenité, die zijn voldoening uitsprak over de grooto opkomst De voorzitter vestig do er do aandacht op, dat „Oost en West" geen politieke verecniging is, maar wel stel ling neemt tegen alle pogingen om den band tusscben Nederland en Indie te ver zwakken. Een van de middelen om dergelijke po gingen togen te gaan, is verrijking van dc kennis van datgene, wat. ons kleine volk daar in de Tropen heeft gewrocht cn nog doen zal. Om een beeld te geven van dien arbeid en o.a. ook van dc Staatsbemoeiing, heeft men velo avonden noodig. Deze keer zal over één groot bedrijf worden gesproken en daarvan zal ook de film ons veel doen zien. Dat bedrijf is dc Kon. Pakketvaart Maatschappij. Een kort inleidend woord werd vervolgons gesproken door den heer L. D. Petit, secre- tris van de Amsterdamschc afdeeling. Deze spreker gaf een overzicht van het ontstaan en de ontwikkeling der K>n. Pakketvaart Maatschappij, waarbij hij den nadruk legde op het feit, dat het drukke passagiersver- lteer en het vlagvertoon de Rijkseenheid zeer ten goedo komen. Na de pauze is nog door luitenant-kolonel J. Hogewind een kernachtge toespraak ge houden over het leven cn de situatie in In die. Spreker wees daarbij op do agitatie, die door enkele politieke partijen in ons land ge voerd wordt om Indie los van Nederland to maken In krachtige bewoordingen werd deze agitatie afgekeurd, omdat Indië niet buiten Nederland kan voortbestaan. Nu niet on gedurende de eerstvolgende geslachten niet! De bevolking in de Tropen is opge bouwd uit groepen, die elkander niet goed verdragen kunnen. Zonder Nederland zou er éép vechtende en moordende massa over blijven. Het Nederlandsche gezag heeft tot taak om do orde en rust bij al die volks stammen te handhaven. Spreker wijst er bo\endien op, wat ons vaderland al heeft gedaaiv in Indië v&or liandol, onderwijs, hygiëne, irrigatievverken, naast tal van andere sociale maatregelen. Omgekeerd heeft Nederland ook Indië noodig, want zonder doze koloniën zou de thans in ons land gel dende werklogsheid nog in schrikbarende mate toenemen. Met een krachtige opwekking om het streven te steunen, dat Nederland en Indië één willen houden, besluit do heer Hoge wind zijn toespraak (langdurig applaus). De Illm: „Tropisch Toerisme." Do filmvertooning, die door toepasselijko gramofoonmuziek gcillustrecrd werd, gaf als inleiding het eigen steenkclenhedrijf der Kon. Pakketvaart Maatschappij op Borneo te zien. Dit bedrijf is een van de vele onder dooien der genoemde scheepvaartmaat schappij. Men zag daar de groote drukte, die in do mijn heerscht, het kolentransport en tal van andere werkzaamheden. Open oog werd door den filmoperateur behouden voor dc rijko natuuropnamen. Na deze inleiding volgde een tocht over Java, waarbij kennis gemaakt wordt met de fraaie bouwwerken, dc haven (o.a. Tand jong Priok), het paleis van den Gouverneur Generaal, de beroemde Botanische tuin te Buitenzorg en last not least met het leven der inlandschc bevolking. Dc reis door Java voert ons ook door het dichte Prean- gerbergland; zij brengt ons verder do in- Jandscho batik-industrie en de rijst-, suiker en tabakscultures. Op Sumatra wordt eveneens een treinreis gemaakt waarbij natuurlijk de Padangsche Bovenlanden niet vergeten worden. Onbe schrijflijk finai is hier dc natuur weerge geven, terwijl do Indische muziek hierbij dubbele waarde heeft Het geheel brengt ons in gedachten naar dit machtige Tropen rijk. Vandaar gaat het naar Borneo cn daar bij naar do hoofdstad Bandjermassin, het Indische Vonctiö. Na de pauze volgden tenslotte nog reisjes naar Nieuw-Guynea en de Papoea's naar het eiland Bali. Het was een genutvolle avond, die „Oost cn West" den bezoekers heeft weten te bieden. Zij die het Tropische rijk reeds bezochten of bewoonden, zullen vele herinneringcen hebben zien opdagen. Wie er nie geweest zijn, zullen ongetwijfeld veel hebben geleerd en mogelijk den wensch om met eigen oogen in werkelijkheid te gaan aanschouwen, in versterkte mate thans aanvoelen. Wij willen daarmee zoggen, dat de band tusschen Nederland en Indië on betwist hechter geworden moet zijn cn ook in dat opzicht mag de verecniging „Oost en West" van een geslaagden avond spreken Rest ons tenslotte nog te vermelden, dat de aanwezigen tijdens de pauze in den foyer verrast werden met krontjong muziek, uit gevoerd door een „Holland-Indië-combinn tic." gevormd door enkele leden van do Utrechtscho sportvereeniging „Moon". Een aardigo attentio NEDERL. REISVEREENIGING. Lezing door drs. P. Julien op Woensdag 29 Maart De plaatselijke afdeeling der Nederland sche. Reisverceniging houdt op Woensdag29 Maart a.s. een bijeenkomst in „Amicitia", waar drs. P. Julicn uit Utrecht een lezing met lichtbeelden geeft over het onderwerp: „Als bloedjager in Liberia." Nadere bijzonderheden omtrent deze bij eenkomst treft men in de „Keitjes" in dit blad. SOEFIBEWEGING. Muzikale voordracht. Naar aanleiding van een advertentie in ons blad van heden, verzoekt men ons mede te deelen, dat de voordracht van den heer Musharaff Khan, Maandag a.s. in de Toon zaal Sierkunst, een bijzonder karakter draagt. De lieer M. Khan zal met zijn solo zang een indruk geven van gewijde Hin- doesche liederen, die zich kenmerken door een natuurlijkheid cn eenvoud, welke vreemd is aan de westersche muziek. Inayat Khan zegt: „Het leven is muziek en de mensch is muziek. Om ons aandeel het best te spolen, is het eenige wat wij doen kun nen, onze toon en rhythme op de juiste wijze afgestemd te rouden, waardoor het doel van hot leven in vervulling gaat. Deze oostersche muziek is een hulpmiddel tot de bevrijding der ziel. Dan zijn in een ommezien handen, ruw en rood van huishoudelijk of welk ander werk ook, weer zaciht, gaaf en blank. EEN AUTOMOBIEL-SHOWROOM IN DE KALVEESTRAAT TE AMSTERDAM. Er is nauwelijks een luxe of gebruiksar tikel uit ons dagclijksch leven denkbaar, dat m<an niet in een van de prachtige ma gazijnen van dc Kalverstraat kan koopen. Alleen automobielen heeft men er tot nog toe heel weinig gezien en dan nog uitslui tend op het plaveisel. Waar zij overigens zooveel mogelijk geweerd worden wegens dc moeilijkheden, die zij aan het voetgan gers-verkeer veroorzaken. In dit rijk der Voetgangers nu ziVlon voortaan ook Automobielen uitgestald en verkocht worden. De Citroen Fabrieken hebben hiertoe het initiatief genomen en dc plannon zijn, zoo als het op Vrijdag 24 Maart geopende, ge.- heel verbouwde pand zich in- cn uitwendig aan het oog voordoet, verrassend goed ge slaagd. Nauwelijks anderhalf jaar na de Inge bruikneming van het groot-opgezette Ci troen Gebouw aan het Stadionplein is nu alweer een uiterst modern en smaakvol automobiel-boudoir in het oude hart van Amsterdam geopend, wel oen bewijs dat achter dezo onderneming voortvarendheid cn gezond optiraismo zit. Deze permanente expositiezaal is op eenige hivzcn afstand van de Dam gelegen, op de hoek van een der stegen, die de Kal verstraat met de N.Z. Voorburgwal verbin den. Er zijn dus aan twee zijden etalage ruiten, hetgeen de tentoonstelling van der gelijke groote objecten ten goede komt. Door vernuftige toepassing van een spie gelwand is do interieurruimte schijnbaar verdubbeld, terwijl een draaischijf, waarop een der nu reeds algemeen bekende 'model len van het nieuwe „type 8" zich van alle zijden laat zien, een aantrekkelijk, beweeg lijk effect teweegbrengt. Natuurlijk verwekt dit ongewone, glan zende, intens, en toch gemaskeerd, verlichte schouwspel in do Kalverstraat groot op zien; geen enkele Voetganger wil het ^ich laten ontgaan een oagenblikjc ziju hulde aan do Automobiel to brengen en nu dan ontstaat or een „verkeersstremming waaraan noch voetganger, noch auto als zoodanig „schuldig" verklaard kunnen worden. Citroen hoeft weer eens getoond dc geest van zijn tijd te begrijpen door op zulk een verzorgde wijze zijn fraaie, luxueuso oh toch in prijs zoo aantrekkelijke 1933 mo dellen in een brandpunt van publieke be langstelling neer te zetten. En Amsterdam is weer een van die dcco- ratief-zakelijlke effecten van gechroomd metaal, spiegelglas, en van neon- en schijn- vvcrperlicht rijker geworden, die de oude Kalverstraat geveltjes in dc hoogto het hoofd tegen elkaar doen schudden over deze „revolutionnaire tijden". (Adv.) KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat door hen is beslo ten, dat vervoer, het in voorraad hebben of behandelen van melk en/of melkproducten en van als zoodanig aangeduide waar door of vanwege hem, die het bedrijf van mclk- verkooper uitoefent, niet mag plaats hebben zonder een door of vanwege den Burge meester to verleenen vergunning. Geldige vergunningen, welke door het in werking treden van dit besluit zijn uitge reikt, zullen gelden als vergunningen, uit gereikt op grond van het gewijzigdo artikel 29 van het melkbesluit en allo bepalingen van dit gewijzigde artikel zullen daarop van toepassing zijn. WOONWAGEN UITGEBRAND. Gisteravond omstreeks half twaalf werd oen „groote boschbrand" achter Hotel Wa terloo aan de Leusderheidc gealarmeerd. Bij aankomst bleek het een woonwagen te zijn die in brand was geraakt. De wagen brandde uit De brandweercommandant, rijksveldwacht en een paar verslaggevers konden weer huiswaarts keeren van den grooten boschbrand, welke geen boschbrand bleek te zijn... De nieuwe films in Citydheater, Cinema Amicitia en het RembrandUtheater City Theater draait deze week het reeds zooveel besproken filmwerk „Het Teeken des Kruises" van den grooten Amerikaanschen regisseur Cecil B. de Mille. Eenige weken geleden reeds hebben wij in onze filmrubriek uitvoerig de geschiedenis dezer rolprent als mede bijzonderheden over haar tot stand komen vermeld. Het geheel is geïnspireerd op de Christenvervolgingen onder Nero's regeering in het decadente Rome van Bi na Christus. De Mille heeft hierin aanleiding gevonden om de krankzinnige weelde maar tevens ook de treurige toestanden van de Romeinsche maatschappij uit dien tijd uit .te beelden. Hij hoeft dit gedaan op een inderdaad voortreffelijke wijze. Grootsch van opzet is deze film, die ons doet donken aan „Ben Hur", „De tien geboden" en „Koning de Koningen". Een geweldige massa regie treft direct ieder toeschouwer evenals de schier weergalooze montage, welke haar bestaan dankt aan de millioenen waarover alleen de Amerikaansche filmindustrie kan beschikken. Ook de artiesten zijn allen ge schikt voor hun rol. Charles Laughton is een voortreffelijke Nero, die door het onnutte cn vadsige leven een zoo scherpe tegenstelling vormt met de eenvoud en diepe vroomheid van de in deze verworden maatschappij ver guisde Christenen. Het is vooral in deze tegenstellingen, dat men het Amerikaansche in de film op den voorgrond ziet treden. Het op den voorgrond dringende sentiment, dat hier en daar door het herhalen van ver schillende fragmenten wel wat opdringerig wordt. Als geheel is de film te respecteeren om haar opzet en haar persoonsuitbeclding hoe knap is bijvoorbeeld de grime van de beide fillsofen! doch verschillende scènes hebben ons nu niet bepaald kunnen beko ren. Wij denken bijv. aan de overdreven historie tusschen Marcus Superbus; de pre Scène nlt „Het Teekon des Kruises". Het bevel tot arrestatie der Christenen wordt ter kennis van Marcus gebracht. In het midden het christenmeisje Mercia. feet van Rome (Fredric March) en het Christenmeisje Mercia (Elissa Landi). Waar om met Marcus al die genade, terwijl de anderen zoo meedogenloos worden behan deld? Om dc groote tegenstelling te laten uitkomen, waarbij we nog maar niet willen spreken van de speculatie op de gevoelig heid van dc massa. Ook de gevechten in de overigens natuurgetrouw nagebootste arena hebben we niet kunnen bewonderen, on danks hot effectvolle gebruik der leeuwen. Claudette Colbert is een knappe weergave van de keizerin Poppaea voor wie het leven alleen gonieten is van alles wat een pom- peuse omgeving als de hare biedt. WIJ zijn er van overtuigd, dat deze fdro er een is, waarover de meeningen zeer zul len verschillen, doch op de grootschheid van opzet en de regie zal niemand iets kun nen afdingen! Het bijprogramma geeft ditmaal een aar dig overzicht van de belangrijkste gebeur tenissen in 1932, alsmede een geestige teekenfilm. Rembrandt-theater, vertooning van: „Het nichtje uit War schau". In het Rembrandt-theater gaat deze week als hoofdnummer de laatste serie van „Tar- zan", die ons het einde brengt van deze spannènde avonturenfilm. Als eerste hoofdnummer 1® de keuze Lu clenne en een veel ouderen echtgenoot Bürel. De jonge vrouw heeft een vriend, Fred Carteret genaamd. Er komt spanning en jalouzie tusschen Bürel en Fred en bo vendien wordt er als hulp in den nood nog een nichtje uit Warschau (Sonja) bijge haald. Zouden deze enkele gegevens nog niet voldoende zijn om te overtuigen, dat hier een rolprent geboden wordt, die zonder bepaalde intriges toch spannend is, dan willen wij ook nog wel even aantippen, dat de oofdrollen in handen van de artisten Liane Haid, Fritz Schulz en Szöke Szakall zijn. Dit drietal weet van hun rollen iets zeer bijzonders te maken en schept een voor treffelijk cachet voor deze film, die aller aardigst en daarom een groot bezoek over waard is. Het hij programma geeft hier voor „elck wat wils". Vertooning van de natuur film .iCongorilla" In „Ami citia" Van morgen af wordt' in Cinema „Amici tia" een natuurfilm gedraaid, die in haar genre doet denken aan „Trador-IIorn" en „Afrika spreekt". Toch wint deze rolprent het in onze oogen; zij heeft' zich uitsluitend bepaald tot het schilderen van het leven van mensch en dier in den Congo. Osa en Mar tin Johnson, de bekende Amerikaansche natuuronderzoekers, zijn cr in geslaagd om met klankcamera en microfoon in het hartje van Afrika door te dringen. Twee jaar lang hebben deze lieden in do wildernis gehuisd, met enorm geduld de natuur beluisterd en haar weten weer te geven in al haar rauwe wreedheid, doch ook in alle schoonheid! Zij hebben do primitieve klanken der wilde volksstammen met' lens en klankband vast gelegd, zijn daarnaast de dierenwereld door getrokken, waarvan ons door long-set-opna men een duidelijk beeld gegeven wordt. Dat alles het leven van mensch en dier in het diepste van de jungle vindt men samengevat in de film „Congorilla", die tot cn met' Dinsdag in „Amicitia" draait We zien er de leeuwen, zebra's, gnoe?, wilde honden, giraffen, aasgieren en de kaméclen, die allen hun rol in dit filmwerk vervullen, hun normaio leven toonen en do rolprent Juist daardoor zoo bijzonder inte ressant maken. Men maakt kennis met de angstwekkende rhinocerossen, dio zich meestentijds schuil houden in het struik gewas; met de flamingo's, die er in duizend tallen gevonden worden cn zoo dicht op elkaar plegen te staan, dat de binnenste ge lederen niet eerder kunnen uitvliegen dan nadat de buitenste rijen vertrokken zijn Buitengewoon fraai is de opname van de massa-vlucht dezer dieren. Men ontmoet verder in dit stork varieerende Afrikaanscho dierenrijk de nijlpaarden, do olifanten en de krokodillen, die den Nijl tot stroom der ver schrikkingen maken. Zeer bijzonder is ver volgens dc kennismaking in deze omgeving met de gorilla's, de mensch-apen, die een enorme kracht bezitten en in „Congorilla" daarvan menig staaltje geven. Vlug en be hendig kunnen zij zich bewegen, springen in het geboomte van tak op tak en hebben voor de koene natuuronderzoekermenig moeilijk oogenblik geschapen. Het echtpaar Johnson heeft die moeilijk heden echter met groote vastberadenheid weten te overbruggen. Slechts in uiterste noodzaak werd van de geweren gebruik go maakt. Speciale aandacht werd ook aan de volks stammen, hun zeden en gebruiken geschon ken. Welke voortreffelijke beelden zijn hier verkregen! Wij denken slechts aan het leven der Pygmeeën, het dwergvolk in het Itura woud, waar men zeven maanden heeft ver toefd. In dit bijna ondoordringbare oerwoud, dat zich over een groot gebied in den Bel gischen Congo uitstekt, wonen ongeveer 50.000 menschcn. Feitelijk zijn het maar menschjes", want een der „groote" bewo ners heeft maar een lenfte van 1.24 M. Ty pische gebruiken, eigenaardige (althans voor ons) handelingen voltrekkon zich voor Ons oog cn maken ook dit filmgedeelte zeer aantrekkelijk. Deze volksstam, die zich uit sluitend met den ivoor-handel bezig houdt, kent een familie-indeeling. Ieder heeft een eigen grondgeied en alleen op' order van het stamhoofd hebben van tijd tot tijd samen komsten plaats. Als wij er tenslotte nog op atleftdeereïl, dat ook het' bij programma met veel zorg werd samengesteld, dan zal men kunnen be grijpen, dat een bezoek aan .Amicitia" veel voldoening schenkt. In het biizonder voor natuurliefhebbers valt hier ruimschoots te genieten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2