MEDEDEELING R HAGENBEEK BIJKANTOOR TE AMERSFOORT LEERDAM GER0 -ZILVER-TIN NIEUW PARIJS Fa.M.R.N.00STERVEEN DE VUURSCHE KRIJGT WATERLEIDING WERKVERSCHAFFING TE BAARN ADVERTENTIEN ABONNEMENTEN AGENTSCHAP TE SOEST Ferd. Husjckiaan 22 J. LAMBRECHTS SJESTERWEG 107 RIJWIELPADVEREEN. U.M.O. Radioprogramma LANGESTRAAT 35 I WAT ETEN WIJ MORGEN? Langestraat 42 Tel. 77 Goedkoops aanbieding Soepen Onze Postvliegers onderweg Het pompwater is ondeugd delijk gebleken Baara Ten aanzien van de watervoor ziening van het buurtschap de Lage Vuur- sche hebben Burgemeester en Wethouders het advies ingewonnen van den heer ir. B. F. van Nievclt, te Haarlem, die in een zeer uitvoerig rapport o.m. het volgende zegt: Het komt mij voor, dat de totstandkoming eener behoorlijke watervoorziening van de buurtschap de Lage Vuursche een aange legenheid van zoodanige beteekenis is, dat niet geaarzeld mag worden deze met kracht te bevorderen. Het betreft hier een neder zetting van ouden datum, waar plaatselijke vervuiling van den bodem in de naaste om geving der woning sedert eeuwen zal heb ben plaats gevonden; het is dan ook geens zins te verwonderen, dat een onderzoek naar de hygiënische betrouwbaarheid van het water uit do plaatselijke pompen heeft aan getoond, dat dit water voor gebruik on deugdelijk is. Er dient naar gestreefd te worden met den meest mogelijken spoed afdoende maat regelen te treffen, hetgeen kan geschieden door uitvoering te geven aan het plan eener centrale voorziening, dat de Utrechtschc Waterleiding Maatschappij heeft voorge steld. De waterwinplaats. De 6trook terrein, die de heer jhr. II. P. J. Bosch van Drakestein wil afstaan, ten einde daarin een tweetal waterwinnings middelen te plaatsen, is daartoe gunstig ge legen. Een analyse beeft uitgemaakt, dat het te winnen water zonder reiniging voor distributie gebruikt kan worden. Daar deze centrale waterwinplaats zal bestaan uit een watervang, gelegen bij het Rusthuis, zal het noodig zijn, dat dit huis en de portiers woning voorzien zijn van behoorlijk wer kende septic tanks en andere bezinkbakken. De watervang zal bestaan uit twee put 'ten, welke ter diepte van 30 tot 40 meter on der het maaiveld zullen worden gesteld, elk met een capaciteit van 20 M3. per uur. Het buizennet. Dat enkele perceelen, die verder van de buurtschap verwijderd liggen, niet voorzien zullen kunnen worden, is onvermijdelijk. Zes perceelen, n.l. nummers 14, ISa, 23, 32, 33 en 48, liggen weliswaar aan of bij wegen, waarin een buisleiding zal worden gelegd, doch niet binnen den afstand van 30 meter. Deze perceelen zullen dus zonder meer niet aansluitplichtig zijn. Vijf aftakkingen zullen dezen plicht ech ter doen ontstaan, waarmede bereikt wordt, dat alle 48 bewoonde perceelen inderdaad tot aansluiting verplicht kunnen worden. Brandblusschlngen. De wijdte van het geprojecteerde hoofd buizennet is voldoende om brandblussching mogelijk te maken, doch de capaciteit der pompinstallatie is daartoe ten eencnmale on toereikend. Het zal echter mogelijk zijn, dat het buizennet de brandspuit onder den noodigen druk kan voeden met een hoeveelheid water, welke voldoende is om door middel van brandkranen effectief op te treden tot blussching van brand, door de zuigleiding van het pompaggregaat te voorzien van een spruitkoppeling, waarop de zuigleiding van de Baarnsche motorbrandspuit kan worden bevestigd. Volgens het ingediende plan zijn op de uiteinden van het buizennet drie brandkra nen geplaatst. Door bijplaatsing echter van nog drie kranen, welke een meerdere uit gaaf van 100 beteekenen, zal de bruik baarheid voor brandbluschdoeleinden zeer worden gediend Aanlegkosten. De kosten van aanleg, welke op 10,550 zijn begroot, komen geheel voor rekening van de Utrechtsche Waterleiding Maat schappij, mits de gemeente Baarn 870 per jaar garandeert als bruto-ontvangsten voor geleverd water enz. De ontvangsten voor de waterlevering aan alle woningen kunnen met inbegrip van dc 125, welke de heer jhr. P. J. Bosch van Drakestein voor de eerste zes jaren garandeert zulks onder voorwaarde, dat hem gedurende dat tijdvak jaarlijks 130 M3. water gratis wordt geleverd volgens het voor Baarn geldende tarief geschat worden op 710 per jaar. Ten laste der gemeente zal dan komen het gegarandeerde bedrag van 870 min 710 is 160 per jaar. Burgemeester en Wethouders deelen thans den gemeenteraad mede, dat zij, mede in verband met het verzoek van een groot aantal bewoners van deze buurtschap be treffende de totstandkoming van een be hoorlijke watervoorziening, van meening zijn, dat deze maatregelen dienen te worden getroffen, hetgeen zonder te groot risico kan geschieden door uitvoering te doen geven aan het plan van de Utrechtsche Water leiding Maatschappij Zij doen dan ook den Raad daartoe het voorstel, echter onder voorbehoud, dat de heer jhr. H. P. J. Bosch van Drakestein en jhr. P. J. Bosch van Drakestein de door ge noemde Maatschappij gevorderde formali teiten vervullen, welke vereischt zijn voor het verkrijgen van het recht tot het leggen en hebben van het buizennet in de gronden aan hen toebehoorende. Wethouders tot den aanleg van oen lucht- baan op het terrein der gasfabriek, ten be hoeve van het vervoer van cokes. Die aan houding geschiedde, ten einde Burgemeester en Wethouders in de gelegenheid te stellen te onderzoeken of het mogelijk is den Zon- dagsarbeid voor het personeel dier fabriek zonder deze inrichting te beperken. Het is dat College, de Gascommissie ge hoord, niet mogelijk gebleken een denkbeeld aan de hand te doen, dat zou kunnen leiden tot de gewenschte meerdere Zondagsrust met handhaving van lichamelijke kracht voor cokesvervoer. Op grond hiervan adviseeren Burgemees ter en Wethouders dan ook alsnog tot het aanbrengen van die luchtbaan over te gaan. De kosten daarvan worden geraamd op f 7500 en de jaarlijksche vermindering van uitgaven op 600. TOCH EEN LUCHTBAAN. Baarn. In de vergadering van den ge meenteraad van 27 Januari j.l. werd aange houden het voorstel van Burgemeester en .^IJNriARDT,s Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten. .60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bii Apoth. en Drogisten Het Pekingbosch krijgt wegen Baarn. Burgemeester en Wethouders deelen den gemeenteraad voor de vergade ring op 5 April a.s. het volgende mede: De ontginning van particuliere terreinen in werkverschaffing is thans zoover gevor derd, dat de werkzaamheden binnen korten tijd zullen afloopen, zoodat mot het oog op de aanhoudende groote werkloosheid naar nieuwe objecten voor werkverschaffing moest worden gezocht. Wij meenen derge lijke objecten gevonden te hebben in voort zetting der ontginning van een particulier terrein en aanleg van wegen in het voorma lige Pekingbosch. Het te ontginnen terrein betreft ongeveer vier H.A. van het landgoed Buitenzorg van mr. L. M de Jong Schouwenburg, met wel ken eigenaar, die bijdragen heeft tocgezogd van der bruto-kosten van de sociale verzekering en van 30 in dc overige kos ten, is terzake de noodige overeenstemming bereikt. Intusschen zijn wij met andere grondeige naren in onderhandeling over verdere be werking hunner gronden. De kosten van ontginning zijn geraamd op 761, waarin de heer De Jong Schou wenburg 233.18 bijdraagt, terwijl de rijks bijdrage geraamd wordt op 218.10. Aan nemende, dat aan steun 288 minder zal behoeven te worden uitgegeven, blijft er voor de gemeente nog te betalen het geringe bedrag van rond 22. Do aanleg van wegen in genoemd bosch zal naar raming f 33,056.34 kosten. Bij oen 6ubsidie van 3020.70 en een mindere uit- keering aan werkloozensteun van 6120 blijft voor deze werken dus nog 23,915.64 uit te geven. De eigenaren van de voor den aanleg van deze wegen benoodigde gronden zijn bereid deze kosteloos aan de gemeente over te dra gen en voorts nog een stuk grond, groot 9200 M\ Dit laatste stuk dient dan als ver goeding voor de door de gemeente te maken kosten. Voorts zijn de eigenaren nog bereid een tweetal stukken grond af te staan ten behoeve van de afronding van hoeken van wegen. De ontginningskosten kunnen uit den ge wonen dienst betaald worden, terwijl die voor den wegenaanleg ten laste van den kapitaaldienst moeten komen en dus het aangaan van een geldleening tezijnertijd noodig zal zijn. Bij de ontginning zullen 4 personen gedu rende 17 weken tewerkgesteld kunnen wor den. De commissies van bijstand voor de finan cièn en voor Publieke Werken hebben zich met beide plannen vereenigd. Indien uw College ermede accoord kan gaan, zouden wij spoedig, dus zond»r te wachten op de vaststelling van het subsidiebedrag van het Rijk, met de uitvoering willen aanvangen. Wij stellen u voor overeenkomstig het vorenstaande te besluiten en een crediet van rond 24,000 toe te staan. en worden ook aangenomen door ons en ons Uitbreiding van het rijwielpadennet met bijna 9 K.M. lengte Al sinds jaren heeft de Rijwielpadvereen „Utrecht met Omstreken" alle fietsers in het oostelijk deel van de provincie Utrecht aan zich verplicht door den aanleg en het onder houd van fietspaden, die het schoonste deel van de provincie en de prachtigste natuur voor ieder openleggen. Nu behoeft men niet meer dan noodig is gebruik te maken van de hoofdwegen, die door het toenemende snelverkeer hoe langer hoe gevaarlijker wor den, waarbij nog gevoegd kan worden de wolken van stof, waarin men des zomers in een droge periode gehuld wordt Een scherpe tegenstelling hierbij vormen de rustige fietspaden door bosch en veld, over heide en tusschen akkers door. Plekjes, die zonder fiets nooit ontdokt zouden zijn geworden, plekjes, waar men van do schoon ste vergezichten kan genieten, zijn door II. M. O. bereikbaar geworden. En wie wer kelijk dc natuur in wil, zal ten allen tijde van dc paden dezer vereeniging moeten ge bruik maken. In de korte jaren van haar bestaan heeft de vereeniging reeds ruim 124 K.M. rijwiel pad aangelegd en steeds in onderhoud ge had, een onderhoud, waan oor U.M.O. alle lof toekomt. In het afgeloopen winterseizoen hfeeft U.M.O. wederom bijna 9 K.M. rijwielpad aan haar net toegevoegd, waardoor dit een lengte kreeg van 133,100 K.M. Natuurlijk zijn zoo wel aan aanleg als aan onderhoud groote kosten verbonden, waan-an de wielrijders, zelfs zij die nog geen lid zijn, bij voortdu ring profiteoren. Wie echter nadenkt en nuchter oordeelt, zal zelf inzien, dat hij. die gebruik maakt van deze paden ook de mo- reele verplichting op zich laadt, deze ver eeniging financieel te moeten steunen door lid te worden. Volledigheidshalve zullen we hier nog ver melden, welke nieuwe paden aan het net zijn toegevoegd: le. Door de gemeente Amersfoort:" a. Een rijwielpad langs den Buurtweg van Hotel „Waterloo" aan den grintweg Oud- LcusdcnMaarn naar Bavaart, lang 2500 M. b. Een rijwielpad langs den Liendertschcn weg naar den straatweg Amersfoort-Nijkerk, lang 4100 M. 2c. Dor dc gemeente Driebergen—Rijsen- burg: c. Een rijwielpad dor het Rijsenburgsche Bosch van de Diederickslaan naar den Arn- hemschen Bovenweg, lang 7000 M. d. Een rijwielpad door het Dricbergsche hosch van den Arnhemschen Bovenweg in liet verlengde, van de Buntlaan naar Café Klein Zwitserland aan dc Verlengde Traai. mg 880 M. e. Een rijwielpad door het Driebergsche bosch aan den Arnhemschen Bovenweg in het verlengde van de Hydeparklaan naar het U.M.O.-pad bij het Hudig-Kolonichuis, lang 550 M Zondag 2 April Hilversum. V. -A. R. A 8.30 Tuinbouwhalfuurtje. 9.01 Doe het veilig. Ir. R. A. Gorter spreekt over: „Aan welke eischon moet een goede bevoiliging van cirkelzagen voor al gemeen werk voldoen?" 9.15 Voetbaimcdt Ji clingen. 9.17 Zondagmorgentoespraak door G. J Zwertbroek. 9.37 Orgelspel door Joh. Jong. 10.00 Eirtde V.A.R.A.-prograinma V. P. R. O. 10.00 Orgelspel. Koralen van César Franck 10.05 V.C.J.B.-6preekkoor, onder leiding van Abraham van der Mes. 10.25 Orgelspel 10.30 Kerkdienst uit den N.P 8. te Bloc- mendaal. Spreker: ds. N. Zwiep Enschedé. A.V R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01 Filmpraatje door L. J. Jordaan. 12.30 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.00 Boekenhalfuur. Dr. P. H. Ritter Jr. 6preekt over „Willem van Oranje" door A. A. van Schelven. 2.30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Abonnementsconcert door het Concertgebouworkest o. 1. v. dr. Willem Mengelberg. Solist: Marguerite Long, piano. 4.00 Radiotooneel. Cyclus: „Het Engel- 6che tooneel". „De tweede mevrouw Tan- queray" van Sir Arthur Pinero. Spreker en inleiding, dr. G. A. Dudok. Opvoering van fragmenten o. 1. v. Kommer Kleijn. 4.45 Gramofoonmuziek. Sportuitslagen Vaz Dias. 5.00 Sluiting. V. A. R. A. 5.00 Tijdsein. 5.01 Kinderuurtje XXVI. „Op het booze eiland". „Bij het dwergenvolk". 6.00 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot 6.50 Uitzending voor den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden. „Do we derwaar iigheden van Wakker en Tropen- duit". 7.10 V.A.R.A. orkest o. 1. v. Hugo de Groot, met medewerking van Henriëtte van Breemen, sopraan. 8.00 Sluiting. A. V. R. O 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuws- en sportberichten van V. D 8.15 Concert door Marek Weber en zijn orkest 9.00 Clinge Doorenbos; „Het klokje van negen". 9.20 Marek Weber en zijn orkest. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Concert door loerlingcn en oud-leer- lrngen van mevr. Rose Schönberg te Am sterdam. Het Omroeporkest. Het geheel o. 1. v Nico Treep. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting Huizen. K. R. O 8.30 Morgenwijding door pastoor F. C. Beukering. N.C.R.V, 9.30 Gewijde gramofoonmuziek. 9.50 Kerkdienst vanuit do Evangelische Gemeente (Wetenngkrrk), to Amsterdam. Voorganger ds. P. van Vliet, organist Jac. v. d. Bijl. K. R. O. 12.15 „Wij en de rijpere jeugd" door me vrouw A. Scherfhout—Van der Meulen. 12.30 Lunchconcert door het K.R.O.-Sex- tet o. 1. v Piet Lustenhouwer. 2.10 „Rehabilitatio van Magdalena'6" door J. Bechtold. 2.30 Middagconcert door de Harmonie „Semper Crescendo", o. 1. v. Adr. van Nis- selrooy. Pianist: H. C. Willems. 4.00 Ziekenlof uit Bloemendaal. N. C. R- V. 5.00 Kerkdienst uit de Geref. kerk (Hooi gracht), te Leiden Voorganger: ds. H. Tho mas. Organist: Aart Smink 6.30 Orgelbespeling door den heer Aart Smink. 7.00 Gewijde gramofoonmuziek. K. R. O. 7.45 „De fabel der Kruisvertrapping door dc Hollanders in Japan", door G. J. Rooy- raans. 8.10 Voetbaluitslagen van de R.K.F, S.15 De K.R.O.-Boy6 o. 1. v. Piet Lusten houwer. Refreinzang: Jack Mossel. 9.00 Persbureau Vaz Dias. 9.05 Het K.R.O -orkest o. I. v. Johan Ger ritsen. Soliste: Anna el Tour, zang. 9 45 Volksliederen door Anna el Tour. 10.00 Het K. R. O.-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen. Soliste. Anna cl Tour, zang. Na no. 5 Persbureau Vaz Dias. 10.40 Epiloog door het K.R.O.-Klcin Koor o l.v. Jos. H Pickkers. Maandag 3 ApriL Hilversum: V. A. R. A. Algemeen programma. 8.01 Gramofoonmuziek (8.15 Morse-tijd sein.) 9.30 Orgelspel door Cor Stcyn op het V.A.R.A.-Standaart-orgel. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Willem van Cappellen draagt voor: „De eerste". 10.30 De Notonkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.45 Willem van Cappellen draagt voor: „Agent Sapogof", Arkadi Awcrtschenko. 12.00 Tijdsein. 12.01 V.A.R.A.-klein-orkest o.l.v. Paul Duchant. Gramofoonmuziek. V.A.R.A.-klein-orkest. 2.00 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Rolien Numan draagt voor: „De Ring", Hans Heinz Ewers vertaling: Rol. Numan 3.15 Gramofoonmuziek. 3.45 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.-Standaart-orgel. 4.45 Na schooltijd. Hetty Beck vertelt sprookjes. 5.15 Muzikaal allerlei met medewerking van: Evert Brantenaar, viool; Riek Har donk, zang; Felix Pels, hobo; Barend Ren den, pianosoli en -begeleiding; Jan Vogel, celesta-soli en pianobegeleiding; Greta van der Wal, viola di gamba. 6.00 uur Overgang naar den versterk ten zender.) 7.00 Muzikale babbeltjes door Piet Tig- gers. „Hooren, luisteren en opmerken". Toegelicht met gramofoonplaten. (7.15 Morse-tijdsein.) 8.00 P.T.T.-kwartiert je. L. J. A. M. Lam- rners spreekt over: „Nachtpostvervoer". 8.159.15 10 Meisjes en geen man! Komi sche opcretto in één bedrijf van Franz von Suppé, Nederlandsche bewerking van Arend Jonckers. Uit te voeren door V.A. R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot. Solisten: Nita Najclli, Coba Kuurstra, Bella Norden, Julie Gerhard, Jetty Schut, Elize de Haas. Gerda Beumer, Han Stutterheim, Hetty Doornbos, Bertha Jonckers, Michel Gobets, Marcus Plooyer. Rolverdeeling: Mijnheer von Schonhaln, landeigenaar met 10 dochters. Michel Go bets. 9.15 Persbureau Vaz Dias. 9.30 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.00 V.A R A.-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen; Opoe beurt pensioen, Hoorspel door Gerard Pilger. 10.30 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.15 Orgelspel door Cor Steyn op het V.A.R.A.-Standaart-orgel. (11.15 Morse-tijdsein.) 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting Huizen: N. C. R. V. 8.00 Tijdsein. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgonconcert (Gramofoonplaten). 10.30 Morgendienst, te leiden door J. Valk, oud-godsdienstonderwijzer- ZONDAG, Voor de Kofliatafel. Haringsla. Bereiding: 3 zoute haringen, 3 zure ap pelen, 1 groote biet, 300 gr. aardappelon, 2 kropjes sla, 2 hard gekookte eieren, wat mayonnaise. Week de haringen in water of melk, maak ze schoon en 6nijd ze in kleine stuk jes. Schil de appelen en de biet en hak zc fijn. Maak ook do gekookte aardappelen fijn. Gebruik een gedeelte van de schoonge maakte sla voor garneering en vermeng do rest met al de andere ingrediëten en dc mayonnaise. Dien de haringsla op een schotel op en garneer hem met slablaadjes, uitjes, au gurkjes en partjes hard gekookte ei Voor de Middagtafel. Printamèresoep. Ossenhaas la jardiniere (met doperwten, bloemkool en worteltjes). Gebakken aardappelen. Sinaasappelgelei. Bereiding: 8 sinaasappelen, 2 citroenen, 150 gr. suiker, 15 gr, gelatine (half rood, half wit). Pers de vruchten uit en los hierna do suiker en de geweekte gelatine op. Zorg er echter voor, dat het 6ap niet aan don kook komt. Giet het nat vervolgens door een paardeharen zeef en vul er champagnegla zen mede. Na bekoeling kan men de gelei gamee- ren met slagroom en geconfijtc vruchtjes. MAANDAG Voor do KoffLatafeL Spiegeleieren op gebakken brood. Bak in de koekepan do 6needjes brood (zonder korst) aan een kant bruin. Keer ze om en breek er voorzichtig de eieren op. Zet de koekepan even in den open oven om bet eiwit te laten stollen. Voor de Middagtafel. Capucijners met uitgebakken spek. Karnemelk6cke pap. GROENTEN TOMATEN SOEP MPPEN B°°NEr>ct per blik Oehoe Snip Rilstvog. Havik 23—3 30—3 Amsterdam Parijs 23—3 Marseille 30—3 Rome 24—3 31—3 Athene SI 25—3 Mersamatruh Cairo SO—3 26—3 Rutbawells Bagdad 29—3 27—3 Boeshir '^'osk 28—3 Karachi 28—3 Jodpoer 27—3 Allahabad 29—3 L.aieutta 26—3 30—3 Rangoon 25—3 Bangkok I\oh-Lak 31—3 Medan 31—3 24—S ^tavia 31—3 2-1—3 Bandoeng V i t Vertrek ui het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 6 ApriL 11.00 Lezen van Chr. lectuur. Voorgele zen wordt: „Conflicten" van E. M. F. Kleyn. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert vanuit de H.E.L.-kerk, Kloveniersburgwal te Amsterdam door den orgelist Jan Zwart. 2.00 Schooluitzending. Schoolzang door de leerlingen der A. H. Franckeschool te Rotterdam o.l.v. J. G. Blok. 2.35 „Zaaien en uitdunnen en verdere verpleging van éénjarige zaaiplanten", door A. J. Herwig. 3.15 Cursus knippen en naaien. 3.30 Cursus stofversieren en modevakop- Iciding. 3.45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door ds. C. B. Schocma- kers. Zang J. H. Smit Duyzentkunst, bari ton. Orgelbegeleiding: H. Smit Duyzent kunst 5.00 Een Kwintet o.l.v. Piet van den Hurk. 6.30 Vragenuurtje. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten Chr. Persbureau. 8.00 Concert door het N.C.R.V.-orkest o.l.v. Piet van den Hurk. Solisten: Karin Maria Kwant, sopraan; Bram Hemerik, cello. 9.00 Spreker: prof. dr. A. v. Veldhuizen. Onderwerp: „Het uitspreken van de preek". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persberichten Vaz Dias. 10.45 Gramofoonplatenconcerk

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 10