¥ÖSSiUS GYMNASIUM TE AMSTERDAM Weer „latijnsche scholen" DE FILM „MORGENROT" UIT DE STAATSCOURANT F aillïsseineiitee WA T ETEN WIJ MORGEN? Radioprogramma Wethouder Boekman draagt het gebouw over aan curatoren A msterdam, 3 April. Aan het einde van do Noorder Amstellaan, daar waar de haringvlietstraat ons voert naar den Zuide lijken wandelweg, ligt aan de overzijde een wijde zandvlakte, waarop zich twee gebou wen verheffen, het ecno is'n Remonstrant- sche kerk, 't ander 't nieuwe Vossins Gym nasium. Aan de straten&ordjes dio op het laatste gebouw zijn aangebracht blijkt dat hier nog een geheele nieuwe wijk is gedacht. Het front van het nieuwe gymnasium staat aan de Messchacrtstraat. Het was (Jaar he denmiddag drukker dan ooit tevoren. De officieele opening van dit magistrale ge bouw had heden plaats en tal van autori teiten op onderwijsgebied en andere genoo- digden waren er verzameld. Door den Wet houder van Onderwijs, den heer E. Boekman is de school overgedragen aan Curatoren. In een rede wees de heer Boekman er op dat voor de gymnasiale studio in Amster dam 't een dag van bijzondere beteekenis is, dat een tweede gebouw in gebruik wordt genomen. In dit feest demonstreert zich de groei van het gymnasiale onderwijs in de stad. Uitvoerig ging spr. de ontwikkeling van dat gymnasiale onderwijs na en deelde mede, dat in 1923 het aantal leerlingen aan het gymnasium steeg tot 361 en in 1925 zelfs tot 464. Toen kon de stichting van een twee de openbaar gymnasium niet langer worden uitgesteld en werd het gebouw van de le H.B.S. met 3-j. cursus aan de Jozef Isracls- kade er tijdelijk voor ingericht. In Juli 1930 keurde de Raad de plannen goed, waarvan do kosten geraamd werden op 750.000.—. Hot nieuwe gymnasium be schikt thans over 18 klasselokalen, twee gymnastiekzalen (1 voor jongens, 1 voor meisjes met kleedkamer en voor de jongens met ingerichte douches) proevenlokaal en leslokaal voor natuurlijke historie, prakti- kumzaal en leslokaal voor scheikunde, aardrijkskunde lokaal, teekenlokaal, ka mers voor den rector, voor den conrector, \oor curatoren en voor de docenten, een bi bliotheekzolder, een fietsenkelder, een don kere kamer, een aula met filmcabine, een botanischen tuin en een betegelde speel plaats. Voorts is een clavigerswoning bijge bouwd. Bijeen zijnde om het nieuwo gebouw te openen, zegt spr. verder, gevoel ik een woord van groote erkentelijkheid te moeten spre ken tot hen, die door hun arbeid, dit schoo- ne en doelmatige gebouw tot stand hebben gebracht. Dank dus aan don Dienst der Pu blieke Werken, die het gebouw en de in richting heeft ontworpen, dank aan de aan nemers, uitvoerders en arbeiders, die hier gezamenlijk een goed stuk werk hebben ge leverd. Dank aan de kunstenaars, die het gebouw met hun scheppingen hebben ge sierd. Dank aan allen, die er toe hebben me degewerkt, dat dit resultaat is verkregen. De stichting van het tweede gymnasium had ook tot gevolg dat de gelegenheid werd geschapen, de namen van de eerste hoog leeraren van het Amsterdamsch Athenaeum, Barlaeus en Vossiue te verbinden aan de beide gymnasia. Moge de geest van die beide mannen, die de grondslagen hebben gelegd voor het Amsterdamsch hoogcr onderwijs en van den aanvang of er een eigen zelfstandig karakter aan gaven, ook dit gymnasium blijven bezielen. Onder het uitspreken van dezen wensch droeg spr. het gebouw namens de gemeen te Amsterdam voor wat het bestuur van de school betreft, welke er in is gevestigd, over aan het Curatorium der Openbare Gymna sia. Uit naam van het College van Curatoren aanvaardde daarna de president-curator, prof. dr. H. Brugmans de zorg voor dit nieu we gebouw, waarin het Vossius Gymnasium thans officieel gevestigd is, met een rede voering. In deze rede werd door spr. herinnerd, dat Amsterdam nu weer twee „Latijnschc scho len" heeft als in de vijftiende eeuen. Ver volgens stond hij stil bij Erasmus en Vos sius, de geleerden wier beeltenis in het ge bouw is aangebracht en van wicn do laat ste de peetvader is. Zien wij eerst naar Erasmus, zoo vervolgt spr. en plaatsen wij dan deze school onder de auspiciën van Vossius, dan kan zij de toekomst met rustige zekerheid tcgemoet- gaan, want boven alle moeilijkheden des le vens staat onze geestelijke rijkdom; wie daaraan zijn levenswaarden ontleent, zal immer rijk door het leven gaan. Vooral hier in ligt de waarde van het gymnasiaal on derwijs, dat het zijn adopten in het leven een kostbaar geestelijk bezit medegeeft. Zoo gezien, is deze school een verrijking voor Amsterdam en zijn burgerij. „DE GROOTE INZAMELING" VOOR HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. Het zal den zeer velen vriendinnen en vrienden van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolo- nies aangenaam zijn te vernemen, dat de zg. „Groote Inzameling" tot heden een be drag van ruim 14150 gulden heeft opgcle- verd. Het geraamd bedrag aan minder rijkssub sidie van 18,000 gulden is nog niet bereikt, maar voor de afdeelingcn is het verlies toch greotendeels ingehaald. AUTOBUS-ONGEVAL TE STAPHORST. Meppol, 3 April. Hedenmorgen is te Staphorst een dochtertje van den vracht rijder Veger, dat met eenige andere school kinderen plotseling den weg overstak, door een autobus gegrepen en gedood. Een an der meisje, een dochtertje van den heer Visscher, brak haar sleutelbeen en beide voeten. De auto sloeg door het krachtig remmen over den kop. De inzittenden, een tiental Friesche arbeiders die naar de werkverschaffing werden vervoerd, bekwa men lichte verwondingen. Een verklaring van de redactie van het maandblad „Filmliga" Geen censuur en geen terreur De Redactie van het maandblad „Film liga" publiceert de navolgende eenstemmige verklaring met betrekking tot de film „Mor- genrot": „Wij hebben ons principieel nimmer ver zet en zullen ons ook nimmer verzetten tegen een demonstratieve afkeuring van een film van de zijde van het publiek, dat daar op evenveel recht heeft als op de goedkeu ring door middel van applaus. Wij verzet ten ons echter tegen demonstraties, die door een voorstelling onmogelijk te maken of doelbewust een verbod van vertooning uit to willen lokken, het karakter aannemen van een dictatuur. Wij protesteeren voorts tegen dit verbod, tc rneer waar het niet gekomen is van de officieele censuur, maar van den Neder- landschen Bioskoopbond en dus niet is een wettelijk verbod, maar een moreele pressie op deszelfs leden een onjuiste daad en een uiterst gevaarlijk precendcnt, waar men aldaar reeds blijk gegeven heeft te gehoor zamen aan een zeer verschillend geaarden, dus op den duur wellicht aan iederen aan drang „Potemkin", door do overheid in gelaten, werd verboden, thans „Morgenrot." De parallel, die wij in dezen trekken tus- schen Potemkin" en „Morgenrot", zal niet iederen lezer even makkelijk aanspreken, sinds deze laatste film als ostentatieve ocr- logsverheerlijking ingaat tegen een zoo al- gemeene publieke opinie en zeker ook tegen die van ons persoonlijk; en sinds de film afgezien van technische vaardig heid in elk opzicht de baanbrekende en oorspronkelijke schoonheid der eerste Rus sische films, die wij ook niet om de propa ganda en vaak ondank? de propaganda aan vaard hebben, mist cn als filmkunst en middelmatig gemaakte film temidden 'Ier Duitsche productie is. Het staat nog te be zien of ooit het Duitsch nationalisme in staat zal zijn. zoo bevruchtend op de inspi ratie van zijn filmkunstenaars te werken als de Russische ideologie dat heeft gedaan. Wij wensclicn echter elke film te beoorice- len naar do kracht van haar resultaat en wenschcn ons niet door een verbod, vooral niet van onofficicclc zijde, althans do theo retische cn door de billijkheid geboorn mogelijkheid van een zoodanigen vooruit gang ontnomen te zien. Instemmen met het verbod van „Morgen rot", hoezeer wij ook innerlijk tegen deze film gekant racgen zijn, zou tevens betee- kenen, het recht prijsgeven, waarmee wij wel hebben geprotesteerd tegen het verbod van „lm Westen nichts Neues" in Duitsch- land onder pressie der Duitsche opinie en eertijds tegen dat van „Potemkin" en ,De Moeder", die hier slechts onder overheads- prcssic, weinig of niet door het publiek ge steund, hebben te lijden gehad. Wat voor het verleden geldt, geldt ergo ook voor de toekomstgeen censuur en geen terreur." Bij bevordering benoem! tot officier in de orde van Oranje-Nassau D. A. Caspers, commissaris van politie te Rotterdam. Is benoemd tot notaris te Zuid-Scliarw ou de H. W. Smit, candidaat-notaris te Bever wijk. LANDEOUWERSWONING AFGEBRAND. O s s, 2 April. Hedenavond omstreeks 8 uur brak ccn felle brand uit in dc groote landbouwerswoning van L. Vcrbruggen op den Boonakkcr. De geheele landbouwers woning stond in een ommezien van tijd in lichterlaaie en brandde geheel af. De brandweer die spoedig ter plaatse was, kon door gebrek aan water weinig hulp bieden. Van den inboedel kon zoo goed als niets gered worden. Eenig vee kwam in de vlammen om .Verzekering dekt de schade. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP II e 1 m o n d, 2 April. Zaterdagmiddag werd de 16-jarige Frans van Nunen aan gereden door een auto, waarbij hij zoo on gelukkig kwam te vallen, dat hij een her senschudding bekwam, aan de gevolgen waarvan hij Zondagmorgen is overleden. DE STRAFZAAK-DS. REESER. De nasleep in kerkelijke kringen. Het classicaal bestuur van Zutphen heeft naar aanleiding van het arrest van het ge rechtshof te Amsterdam, waarbij ds. E. Roeser, pred. der Nederlandsch Hervorm de Gemeente te Winterswijk in hooger be roep is veroordeeld tot een maand gevan genisstraf, dezen provisioneel geschorst en deze zaak in handen van het Provinciaal Kerkbestuur van Gelderland gesteld, aldus meldt dc N.R.Ct. 25 Maart opgegeven door r. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken door Arrondissements Recht bank Den Haag: 23 Maart: R. M. Peersman, koopman, den Haag, Bun- scholenschestraat 73. R.c. Jhr. Mr. Th. W. C. Calcoen. Cur. Mr. H. Parfumeur, Den Haag, W. H. Bodaan, schoenmaker, Katwijk a. Zee, Sluisweg 5. R.c. Mr. F. J. A. Hijink, Cur. Mr. C. Punt. Noordwijk. A. van den Burg, rijwielhandelaar, Monster, Choorstraat 12. R.c. Mr. H. Haga. Cur. Mr. W. v. d. Chijs, Delft. W. J. A. Jacobs, koopman en isoleerder, Den Haag, Wolmaranstraat 325. Cur. Mr. L. G. Hortensius, Den Haag. R.c. Jhr. Mr. H. O. Feith. H. Mathlener, den Haag, Vlierboomstraat 1.82. R.c. Mr. G. Scholten. Cur. Mr. H. van Wijk, Den Haag. P. M. Th. v. Oostveen, koopman, den Haag, Nieuwstraat 4. R.c. Mr. G. H. B. van den Boom. Cur. Mr. W. M. Nathans, Den Haag Uitgesproken door andere Rechtbanken: 23 Maart: P. Steeg, koopman, Hoorn. R.c. Mr. J. Krabbe. Cur. Mr. S. A. Thomas, Hoorn. 24 Maart: H. Smit, manufacturier, Glimmen. R.c. Mr. Kloppenburg. Cur. Mr. T. Bout, Groningen. N.V. J. K. Hammingh's Vereenigde Fabrie ken, Groningen. R.c. Mr. Kloppenburg. Cur. Mr. S. K. de Waard. Groningen. A. Lukken, kruidenier, Groningen, Billiton- straat 59a. R.c. Mr. Kloppenburg. Cur. Mr. H. I. Buwalda, Groningen. G. Vrieling, reiziger, Groningen, Tuinbouw- dwarsstraat 26a. R.c. Mr. Kloppenburg. Cur. Mr. U. Strikwerda, Groningen. Johannes Franciscus Jansen, caféhouder, Box tel. R.c. Mr. C. W. Vollgraff. Cur. Mr. H. W. A. Schipperijn, Den Bosch P. A. J. v. d. Sande, koopman, den Dungen. R.c. Mr. K Sassen. Cur. Mr. M. J. Witlox, Den Bosch. Maarten van Es, bierbottelaar, Gorinchem, Kerksteeg 7. R.c. Air. J. Bentfort van Valken burg. R.c. Mr. C. J. Beukelman, Gorinchem. Nalatenschap van Willem Hoving, Zuidlaren R.c. Mr. L. v. d. Bijtel. Cur. Mr. H. J. Meye- ringh, Assen Arend Stoffer, winkelier, Koekange, gem de Wijk. R.c. Mr. L. v. d. Bijtel. Cur. Mr. J. W. Bast, Meppel. Lambertus Jantinus Ossel, koopman in ga lanterieën, Assen, Varkensmarkt 15. R.c. Mr. L. v. d. Bijtel. Cur. Mr. W. J. S. J. Blom, Assen. Johannes Christophorus van Well, handelen de onder den naam van Klein Parijs, Tilburg, K. Schijfstraat 13. R.c. Mr. Ch. Roebrocck. Cur Mr. Wes. Onland, Tilburg. W. Hoes, koopman, Tilburg, Jacob v. Ouden- hovenstraa-t 59. R.c. Mr. Ch. Roebroeck. Cur. Mr. Dr. J. F. Eras, Tilburg. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 23 Maart: C. Bot, Den'Haag; W. N. Steinwegs, Was senaar; Nalatenschap1 van J. A. Klijn, Rijswijk; L. Huisman. Den Haag; R. Verbeek, Delft; M. J. Rennes, Der. Haag; W. P. C. Smits, Eindho ven; G. van Stckelenburg, Eindhoven; B. Ver meulen, Eindhoven. 27 Maart opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Surséance van betaling Verleend aan Antonius Henricus Herman- nus Sloot, caféhouder cn houder eener radio-centrale, wonende te Oldcnzaal, Deur- ningerstraat 41, voor den tijd van een iaar cn zes maanden, ingaande 22 Februari 1C33. met benoeming van Mr. E. A. F. J. Baron Sloet tot Everlo, advocaat cn procureur te Oldenzaal, tot bewindvoerder. Uitgesproken door de Arrond. Rechtbank te Rotterdam 24 Maart. Martinus Ravestein, waker, Gouda, Tollensstraat 153. R.c. Mr. J. Over water. Cur. Mr. J. Smit, Gouda. 24 Maart. Margaretha Petronella den Ex- ter, winkelierster in kruidenierswaren, Rot terdam, Oostervantstraat 7, zaakdoende te Schiedam, Lourensplein 2. R.c. Mr. J. Over- water. Cur. Mej. Mr. J. Zeelenberg, Rot'er dam. 24 Maart. Georg Lampe, caféhouder. Rot terdam, Hang 14, zaakdoendc Westzeedijk 70. R.c. Mr. J. Overwater. Cur. Mr. C. R C. Wyckerheld Bisdom, Rotterdam. 24 Maart. J. A. Fluks, Rotterdam, Sta tionsweg 26a. R.c. Mr. J. Overwater. Cur. Mr. E. Haubrich, Rotterdam. 24 Maart. P. van Oosterom, timmerman, Willige Langcrak. R.c. Mr. J. Overwater. Cur. Mr. G. A. Vos, Schoonhoven. Opgeheven wegens gebrek aan actief 24 Maart. N.V. Maatschappij \an Onroe rend Goed „Voorschoten", Iiillegersberg, Burgemeester de Villcncuvesingel 10. 24 Maart. M. Groenheide, rijwielhandelaar, Rotterdam, Hugo de Grootstraat. 24 Maart. Gilles Joh. v. d. Vcekcn, muziek handelaar en caféhouder, Rotterdam, Lnnee Hilleweg 81/83. Surséance van betaling: Verzocht door de N.V. Favelum tc Slic- drecht. Verhoor 19 April 1933 des nam. 2.30 uur in het gerechtsgebouw te Dordrecht. Bewindvoerder: dir. P. Bluslé van Oud-AI- blas te Dordrecht. Verleend aan Jan Vrijland, handelaar in granen, zaden cn peulvruchten, Halfweg, Zwanenburgerdijk 299 voor den tijd van een half jaar, ingaande 18 Januari 1933. Bewind voerder. mr. dr. A. F. H. Schreurs, Haar lem. Verlenging surséance van betaling: Verleend aan J. en J. 't Mannetje te Delft, handelende onder dc firma Gebr. 't Man netje, Electrischo Ramen- en Kistenfabriek, Delft, voor den tijd van VA jaar. Uitgesproken door de Arrondissements rechtbank te Amsterdam: 27 Maart. J. Vermet, Bussum, Oude 'sGra- veiandschewog 9. R.c. mr. G J Jutte. Cur mr. J. Langhout> Hilversum, Groeöt 73. 27 Maart R. C. van Vulpen, handelende onder de firma van Vulpen en Co., kantoor houdende Keizersgracht 398, Amsterdam, commi6sionnair in effecten, wonende Blari- cum, Schapendrift 11. R.c mr. G. J. Jutte Cur. mr. A. W. Kymmell, Amsterdam, Mu seumplein 10. 27 Maart Fr. H. Dinkelman, bedrijf uit oefenende aan de Vrolikstraat 325 Amster dam, van beroep winkelier, Amsterdam, Pic- ter Lastmankade 102 II. R.c. mr. G. J. Jutte. Cur. mr. L. Th. M. Bronsgcest, Amsterdam, Leidschegraclit 18. 27 Maart. S. de Jong, kapper, zaak drij vende en wonende Amsterdam, Rapenbur gerstraat 58a. R.c. mr. G. J. Jutte. Cur. mr L. Th. M. Bronsgcest, Amsterdam, Leidsche graclit 18. 27 Maart. J. H. Rooseboom Jr., stoffeerder en meubeiwinkelier, zaak drijvende en wo nende Amsterdam, Hemonystraat 21. R.c. mr. G. J. Jutte. Cur. mr. R. P. 's Jacob, Am sterdam, de Lairesscstraat 19. 27 Maart. W. J. Helsloot, zaak drijvende Bellamystraat 93, Amsterdam, koopman, wo nende Amsterdam, Hartenstraat 22 I. R.c. mr. G. J. Jutte. Cur. mr. A. P. Bauer, Am sterdam, N.Z. Voorburgwal 100. 27 Maart. A. J. Mesman, Bussum, Huizer- weg 46a, R.c. mr. G. J. Jutte. Cur. mr. A. H. J. M. Kampmeijer, Amsterdam, Keizers gracht 227 In het faillissement van A. F. A. Bosch is in de plaats van mr. A. Furnee tot cu rator benoemd mr. J. E. Sdho'.tens, Amster dam, Keizersgracht 391. Opgeheven wegens gebrek aan actief: P. Cossee, kleermaker, Marktweg 161, Den Haag. J. M. van Vliet Sassenheim G. Ileegelaar, kruidenier, Haarlemmerstr. 270, Leiden. J. Carlier, Vrouwesteeg, Leiden. J. J. J. Nouwens, van Ledenberckstraat 2, Leiden M. J. Hartman, Kijkduinschcstraat 93, Loosduinen. O. Pomstra, Busken Hucttstraat 44, Den Haag. M Sangers, handelaar in wild en eieren, Spoorstraat 59, Alkmaar. 27 Maart, A. Oudenaller, Hilversum. 27 Maart. A. Polak, Amsterdam. 27 Maart. H. Kijl, Amsterdam. 27 Maart. J. Koopman, Amsterdam. VQETBAL P. V. C.—AMERSF. BOYS 5—1 Een gemoedelijk partijtje. Vóór den aanvang van den wedstrijd P.V.C.Amersfoortsche Boys werden dc kampioenen door P.V.C. gehuldigd, waar hij de voorzitter van deze Utrechtsche verecniging aanvoerder v. d. Biezenbosch een fraai schildje rnet inscriptie aanbood. Dan neemt de wedstrijd een aanvng en het blijkt dat P.V.C. het meest in den aanval is. Na 20 minuten weet hun links binnen uit een vrije schop op fraaie wijze te doelpunten. De Amersfoortsche Boys, spelende met twee invallers, blijven een lauw partijtje geven. Voor de rust nog krijgt de bezoekende club een penalty toegewezen, die genomen, gehouden 'cn overgenomen wordt. A. Kraak maakt geen fout en de stand is gelijk. (1—1) Na de thee gaan do partijen goed tegen elkaar op, P.V.C. is iels meer in den aan val. Successievelijk wordt de score der Utrechtenaren opgevoerd tot 51. De in valler-doelman der Amcrsf. Boys kan op een goeden wedstrijd terugzien. KORFBAL AMERSFOORT III—SAMOS IV. Ondanks minder gunstig weer vond deze ontmoeting Zaterdagmiddag toch doorgang, en het gelukte den blauwwitten zelfs ccn groote overwinning tc behalen. Deze uitslag is voor een groot deel te wijten aan het feit dat de Utrechtenaren slechts met 4 heeren verschenen, al moet er direct aan toego- voegd worden dat het derde vooral voor rust, toon het veld cn de bal nog niet zoo glad waren door den r"gcn, dikwijls heel aardig speelde. Het blijkt, wel dat do oefe ning reeds vruchten begint af tc werpen, een rede te meer orn gestaag te bljjven trai nen, in welk geval deze verecniging nog voel plcizier van verscheidene spelers zal beleven Vooral het schieten was zuiver wat uit den uitslag ook wel blijkt, Amersfoort opende reeds vrij kort na hel begin de score en voerde deze met rcgolmatige tusschenpoo- zen op tot 8, zonder dat de Amersfoortsche korf ook maar ccn oogenblik ernstig in ge vaar kwam. Het tegenpunt was volkomen verdiend, alleen al door het zwoegen der Stichtenaren. Een raad nog voor dc aanval lers; blijft niet onder dc paal maar gooi het spel open door te verspreiden, daar anders dc gelegenheid van behoorlijk door te bre ken ontbreekt en de tegenpartij steeds ge makkelijk kan ingrijpen. SPORT EN POLITIEK. Marxistische organisaties buiten gesloten. Berlijn, 31 Maart. (V. D.) Officieel wordt van de zijde der sportorganisaties medege deeld, dat aansluiting van sport- en turn verenigingen met Marxistischen inslag niet geoorloofd is. Het opnemen van indivi- dueele leden dezer vereenigingen is onder bepaalde voorwaarden en na een overgangs periode van minstens drie maanden toege staan. Voor de koffietafel. Zwitsersche kaasschotel. Smeer een vuurvasten schotel met boter in en leg op den bodem een laagje besmeer de sneedjes brood zonder korst. Bestrooi deze met geraspte kaas en doe er wat mos terd op. Daarna weer een laagje brood enz. Ga zoo door tot de schotel A vol is. Maak vervolgens een sausje van twee eieren, wat melk, noot cn zout, dat men au-bain-Marie gebonden laat worden. Giet deze saus over het brood, zoodat het er geheel mee bedekt is. Maak het schoteltje af met een paar klontjes boter en laat het in den oven sauffleeren tot het een goudbruine Kleur heeft. Voor de middagtafeL Varkenslapjes. Spinazie met hard gekookt ei. Aardappelen. Droge rijst met caramelsaus. Bereiding: Voor de saus: 5 d.L. melk, 15 gr. suiker, 15 gr. custardpoeler, 1 ei. .Brand 2/3 van da suiker in een niet te kleine pan, blijf er met een houten lepel in roeren tot het over de geheele oppervlakte begint te schuimen. Giet er vervolgens bij kleine hoeveelheden de kokende melk bij. Klop het ei cn vermeng het met de rest van de suiker en de enstardpoeder en voeg dit druppelsgewijzo steeds roerende bij de kokende vloeistof. Laat de saus daarna op zacht vuur nog eenige minuten doorkoken. Dinsdag 4 Aprfl. Hi 1v crsu m: A. V. R. O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek 10.01 Morgenwijding. Lezing: Mattheus 26 :116. Zingen. Gezang 232:1 en 3; v. W.K, 41:3. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Orgelconcert door Piet van Egmond Jr. Solist: Johan van der Ploeg, tenor. 11.00 Kook cn bakpraatje door Mevr. R. Lotgerir^g-IIildebrand. „Zoete schoteltjes". 11.30 Voortzetting orgelconcert. 12.00 Tijdsein. 12.01 Lunchconcert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 2.15 Rustpoos zender. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 4.00 Zangvoordracht door Anna Stroink. Aan den vleugel Egbert Veen. 4.30 Radio-kindcrkoorzang onder leiding van Jacob Hamel. 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen door Mevr. Antoinette van Dijk. V. P. E. O. 5.30 Jeugdhalfuur. Menschen in den Bijbel 23e voordracht: Simon van Cyrene. S$>rckar: Ds B. J. Aris, Amsterdam. A. V. R. O. 6.00 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. Verkiezingsredevoeringen 1933 Vastgesteld op last van den Minister van Waterstaat door den Radioraad. 7.00 Anti-Crisis-partjj. 7.15 Ned. Chr. Arbeiderspartij. A. V. R. O. 7.30 Engclsche les voor beginners aoor Fred Fry. 5.00 Tijdsein. 8.01 Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 9.30 Radiotoonel. Cyclus. „Het moderne Engelsche Tooneel" Studio-opvoering van „Justitia", drama in 4 bedrijven (6 tafe- reelen) van John Galsworthy. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein*» zang: Bob Scholte. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziok. 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizen* IC. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor L. H. Perquin. 12.00 Tijdsein. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door de IC.R.O.-Boys o.l.v. Tiet Lustcnhouwcr. Rcfreinzang: Jack Mossel. I.45 Verzorging zender. 2.00 Vrouwenuurtje. „Feitera uit de IC.J.V.-beweging". 3.00 Solistenconcert, m.m.v.: Annie van Eyndthoven-Bollen, sopraan. Theo Al Smit, bas-bariton. Anten Ponten Jr., piano. 4.00 Middagconcert door het K.R.O. orkest o.l.v. Johan Gerrritsen. 5.00 Voordracht deor Hcnri t' Sas. Frag ment uit zijn boek „Jacob Janson's liefde". 520 Vervolg middagconcert door het K. R.O. Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 6 00 liet IC.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lusten- houwer. б.30 Espcranto-cursus door P. Heilker. 6.50 Het IC.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lustcn- houwer. 6.50 Het IC.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lusten- houwer. 7.10 „Het water lokt" door Fred. Thomas 7.30 Politieberichten. Verkiezingsredevoeringen 1933. 7.45 R.K Staatspartij. 8.00 R.K. Staatspartij. IC. R. O. 8.15 Lijdensmeditatie door Prof. Dr. F. Feron in de Kathedraal te Roermond. 9.30 Nieuwsberichten Vaz Dias. 9.35 Concert door Vocaal F.nsemble o.l.v. Jaap Vranken m.m v. Phia Berghcmt, har piste. 10.30 Gramofoonmuziek II.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.05 Gramofoonmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2