HET REGIME DER NAZI'S DE ORGANISATIE VAN DEN VREDE HET FRANSCHE KABINET BERAADSLAAGT DE VLIEGRAMP BIJ DIXMUIDEN BESLUITEN VAN HET RIJKSKABINET RUSLAND ONTSTEMD OP HITLER TEGEN JOOD EN ROOD Wederinvoering van visa t De plannen van Mussolini en Mac donald in het middenpunt der aandacht Do Fransche ambassadeur te Rome, de Jou Venei, heeft een vertegenwoordiger van de Agcnce IIava3 een verklaring gegeven over de ware beteckenis van het Italiaan- sche voorstel betreffende een accoord der vier groote mogendheden. Hij wees er op, dat het voornaamste doel van dit pact was een garantie op te stellen voor een vrede van tien jaar in Europa. Dit pact blijft vol komen binnen het kader van den Volken bond. Wanneer de vier mogendheden het eens zouden zijn geworden over een pro bleem. zouden zij hun besluit aan den Vol kenbond voorleggen, waar vier stemmen nog lang geen meerderheid vormen. Er kan geen sprake zijn van een „directorium van do vier groote mogendheden", dat het ove rige Europa zijn wil zou willen opdringen. De groote kwestie is op het oogenblik be perkt tot do vraag, of het belangrijker is, clat de vier Europeesche groote mogendhe den tot overeenstemming komen, of niet. Niemand kan er aan twijfelen, dat de op zich zelf reeds moeilijke toestand in Euro pa werkelijk dreigend zou worden, wan neer de ontwapeningsconferentie tot geen resultaat zou komen en Europa in twee partijen zou verdoelen. Door de aaneenslui ting der vier groote mogendheden met het doel een overeenstemming te bereiken, roept men een soort verzekeringsmaat schappij in het leven tegen allo risico's, in het bijzonder tegen het risico van een po ging tot gewelddadige herziening der ver dragen. Parijs, 3 April (H.N.) Vandaag is de ministerraad onder voorzitterschap van Daladier bijeengekomen. Over de beraad-' slagingen is geen communiqué verschenen, doch men neemt aan, dat de ministerraad een memorandum heeft vastgesteld, dat als antwoord op de Engelsch-Italiaansche voorstellen voor een vicrmogendhedenpact moet dienen, welk memorandum Woens dag a.s. verzonden zal worden. Volgens de Temps zal het memorandum een duidelijk onderscheid tusschen de Italiaansche en de Engelsche voorstellen vaststellen en het Fransche standpunt derwijze definieeren, dat dit meer op de Engelsche voorstellen lijkt. Het memorandum zal vooral den Volkenbond weder op den voorgrond bron gen, waardoor de rechten van derde mo gendheden meer gewaarborgd zullen wor den. Parijs, 3 April (V.D.) Do Fransche mi-, nister van buitenlandsche zaken, Paul Boncour, die belast is met do uitwerking van een Fransch plan, dat de opvattingen der Fransche regeering nopens het En- gelsch-Italiaansch plan zal bevatten, hoopt hiermede Woensdag gereed te zijn, zoodat het in een Woensdagavond te houden mi nisterraad kan worden besproken en den staatspresident ter goedkeuring kan wor den voorgelegd. P a r ij s, 3 April (V.D.) Hedenmorgen heeft Paul Boncour in den kabinetraad den stand der onderhandelingen met be trekking tot het plan van samenwerking tusschen de vier groote mogendheden uit eengezet. Na een uitvoerige bespreking werd overeenstemming bereikt inzake de principes, die tot basis zullen dienen van dit memorandum, met welks opstelling Paul Boncour werd belast en waarvan de tekst na den volgenden ministerraad te Londen en Rome zal worden bekend ge maakt, Intusschen verluidt, dat de Fransche nota geen tegenvoorstellen ten opzichte van het plan van Mussolini zal bevatten, maar veeleer een algemeene uiteenzetting zal ge ven van de Fransche opvattingen. Frank rijk is bereid mede te werken aan de con solidatie van den vrede met Engeland, Ita lië en Duitschland, daar deze vier staten op den voorgrond tredende verantwoorde lijkheden bezitten jegens Europa, welke verantwoordelijkheden door de andere mo gendheden zijn erkend door het toekennen \nn het recht op een permanenten zetel in den Volkenbondsmad. Met het oog op de handhaving van den vrede in den geest van het pact van Locarno en het Briand-Kel- loggpact zullen genoemde vier mogendhe den gezamenlijk een oplossing zoeken voor alle problemen, die gestold zijn in verband met de Europeesche betrekkingen. Telken male, wanneer blijkt, dat een probleem, hetwelk van belang is voor een anderen staat, moet worden bestudeerd door de vier mogendheden, zal de betrokken staat wor den uitgenoodigd zich van den aanvang af te doen vertegenwoordigen bij de bespre kingen. Waar deze samenwerking binnen het ka der van den Volkenbond zal blijven, zou den de onderteckenaars van een vertrou- wensaccoord van deze soort in de eerste plaats moeten overwegen of het wel ge schikt is verschillende bepalingen van het pact, die onafscheidelijk blijven, in wer king te stellen, waar toch artikel drie aan geeft, dat de Assembléo kennis neemt van alle problemen, die den wereldvrede be treffen en artikel 10, dat de staten zich verbinden eerbied te hebben voor de ter ritoriale onaantastbaarheid en de politieke onafhankelijkheid van allo landen van den Volkenbond en deze te handhaven, terwijl artikel 11 aan alle leden van den Volken bond het recht geeft een beroep op den bond te doen in alle gevallen, die de in ternationale betrekkingen kunnen beïn vloeden en ten slotte artikel 16 de sanc ties aangeeft, die door alle leden van den Volkenbond genomen moeten worden tegen ■taten, die hun toevlucht nemen tot oorlog. Door al deze bepalingen schijnen de rech ten der verschillende staten dus volledig beveiligd. Verder zouden de onderteekenaars van dit accoord van vier zich moeten verbin den tijdens den duur van deze verbintenis tot geen enkele verhooging van bewapenin gen over te gaan. Een verklaring van Norman Da- vis over de economische wereld conferentie. Volgens een bericht van de Vossische Zeitung heeft de leider der Amerikaansche ontwapeningsdelegatie Norman Davis van Londen uit den vertegenwoordiger van de Radio-Agentuur een verklaring gegeven over het oorlogsschuldenvraagstuk. Nor man Davis verklaarde, dat de definitieve regeling van het schuldenprobleem geen direct geneesmiddel voor de economische wereldcrisis is en daarom moeten reeds thans alle voorbereidingen worden gemaakt om de economische wereldconferentie een succes te verzekeren. Besprekingen tusschen Norman Davis en Hoesch. Londen, 3 April (V.D.) In het kader van zijn besprekingen te dezer stede heeft do Amerikaansche gevolmachtigde Norman Davis Maandag een onderhoud gehad met den Duitschen ambassadeur v. Hoesch, tij dens hetwelk de met de economische we reldconferentie in verband staande proble men ter sprake werden gebracht. Men acht het waarschijnlijk, dat Norman Davis, die, naar verluidt, gaarne to Berlijn persoonlijk contact zou willen zoeken, om streeks Vrijdag van Parijs naar Berlijn zal vertrekken, daar het weekend zal blijven en dan weer naar Londen zal terugkeeren. Norman Davis heeft behalve met den Duitschen ook met den Franschen ambas sadeur besprekingen gevoerd in verband met zijn bezoek aan Parijs, waarheen hij Dinsdagmorgen vertrekt. Hedenmiddag is een conferentie, die een uur duurde, bij Macdonald gehouden, waar ook Baldwin en do minister van handel, Runciman, do minister van financiën, Chamberlain en do minister van buiten landsche zaken, Simon, aanwezig waren. Naar verluidt, betrof dezo conferentie de vraag of de economische wereldconferentie tegen einde Mei of begin Juni zou kunnen worden bijeengeroepen. Een definitieve overeenstemming is nog niet tot stand gekomen. Norman Davis zal nog met Washington moeten overleggen, terwijl de Engelsche regeering bij de be trokken staten inlichtingen zal inwinnen. Norman Davis heeft ook nog een bezoek gebracht aan den op het oogenblik te Lon den vertocvenden voorzitter van de ontwe- peningsconferentie, Henderson, met wien hij een langdurig onderhoud had. Londen, 4 April. (V..D.) Uit de beschou wingen in de Engelsche per6 over de onder handelingen tusschen Macdonald en Nor man Davis over de economische wereldcon ferentie blijkt, dat deze onderhandelingen niet ten volle een succes zijn geweest. Het schijnt twijfelachtig, of de conferen tie nog voor 15 Juni, den dag, waarop de volgende betalingstermijn der oorlogsschul den aan Amerika Vervalt, bijeen zal komen. Eenige bladen gelooven, dat da opening der conferentie niet \oor 1 Juli a.s. mogelijk zal zijn In dit geval zal volgens de Times de mo gelijkheid van een bezoek van Macdonald aan Roosevelt opnieuw worden overwogen. Opzienbarende bizonderheden Londen, 3 April (V.D.) De ramp van het Engelsche verkeersvliegtuig op de lijn Keulen-Brussel-Londen, de City of Liver pool, nabij Dixmuiden, zal waarschijnlijk nog een gerechtelijk naspel hebben. Het lijk van den bij de r-amp om het leven geko men G9-jarigen journalist en zakenman Al- bert Voss is direct na aankomst te Man chester door de politie in beslag genomen. Waarschijnlijk zal er sectie op verricht worden, in verband met het feit, dat het lijk van Voss op 3 K.M. afstand van de plaats, waar het vliegtuigwrak neerkwam, werd gevonden, wat in verband wordt ge bracht met het in brand vliegen van het vliegtuig. Sal ford, 3 April. (V. D.) Er doen op zienbarende geruchten de ronde met betrek king tot de ramp van de City of Liverpool en het slachtoffer van deze ramp Voss. Er zou n.l. gebleken zijn, dat Voss, die op een afstand van twee mijl van de resten van het vliegtuig neergekomen is en die slechts aan handen en hoofd brandwonden had be komen, reeds, voor het vliegtuig in brand vloog, vergif had ingenomen met het doel zelfmoord te plegen. Dit wordt in verband gebracht met het feit, dat Vpss aan den eenen kant een zeer hooge verzekering voor deze vlucht op zijn leven had afgesloten en aan den anderen kant in buitengewoon groote financieele moeilijkheden verkeerde. FILETS! Heerlijke visöhfilets „Glastra's Deli cate-sjes", versch en geJbakken ver krijgbaar. Pure visch, gesneden van de allerfijnste zeevisch. Heerlijk van smaak Extra voordeelig GLASTRA'S Vischhandel, Utrechtschestraat 40. Telef. 92. B e r 1 ij n, 4 April. .(V.D.) In de heden ge houden kabinetszitting, waaraan voor de eerste maal werd deelgenomen door den nieuwen president van de Duitsche Rijks bank, Dr. Schacht, heeft het kabinet eenige wetsontwerpen afgehandeld. 1. Het wetsontwerp betreffende het slacb ten van dieren, waarbij wordt bepaald, dat warmbloedige dieren bij het slachten tevo ren moeten zijn verdoofd (verbod van ri tueel slachten). Deze wet is reeds in eenige landen ingevoerd en is in overeenstemming met een ouden eisch der verecniging voor dierenbescherming; 2. liet wetsontwerp betreffende de voor loopige toepassing van bilaterale economi sche verdragen met vreemde staten. Deze wet wordt uitgevaardigd om de bij de Machtigingswet reeds vastgelegde procedu re te bespoedigen. 3. Een wetsontwerp tot afweer van po litieke daden van geweld. Hierbii wordt be paald: Met den dood of levenslange opslui ting in een tuchthuis of 15 jaren tuchthuis straf kan worden veroordeeld: 1. Die zich schuldig maakt aan het ge bruik van ontplofbare stoffen om men- schenlevens in gevaar te brengen. 2. Hij. die openbare gebouwen in brand steekt of opblaast of hij. die een brand sticht met het doel de bevolking angst of schrik aan te jagen. 3. Gifmenging, overstroomingen. aansla gen op spoorwegen, vergiftigingen zullen eveneens op deze wijze worden bestraft. Waarschijnlijk zal de volgende kabinets- zitting Vrijdagmiddag plaats vinden. Naar aanleiding van de benoeming van den hoofdredacteur van den Völkischer Bcobachter dr. Rosenberg tot rijkscommis saris voor buitenlandsche zaken schrijft de Iswestia, dat uit deze benoeming duidelijk blijkt, dat de woorden, welke de rijkskan selier in zijn rijksdagrede aan de betrek kingen met Rusland heeft gewijd, onwaar heid bevatten. Scherpe Russische nota aan den Duitschen ambassadeur. Moskou, 3 April (V.D.) Het telegraaf- agentschap van de sovjet-unie meldt, dat de commissaris voor buitenlandsche zaken, Litwinof, heden den Duitschen ambassa deur von Dircksen een nota heeft doen toekomen, waarin geprotesteerd wordt te gen huiszoekingen bij sovjet-Russische in stellingen en arrestaties van in Berlijn ver blijvende Russische onderdanen. In de nota wordt vastgesteld, dat do te gen sovjet-onderdunen gerichte Duitsche maatregelen zouden kunnen leiden tot schade voor de Duitsch-Russische betrek kingen. De nota van Litwinof is in zeer scherpen toon gesteld en eischt het stop zetten van verdere maatregelen tegen sov jet-Russische onderdanen in Duitschland. De Russische hladcn publiceeren een reeks artikelen met betrekking tot Duitsch land. De Iswestia wijst er op, dat de benoe ming van Alfred Rosenberg tot leider van de buitenlandsche afdceling van de natio- naal-socia'islische partij een provocatie vormt ten opzichte van Rusland, daar Ro senberg een afscheiding van.de Oekraine voorstaat, welk gebied dan onder de af hankelijkheid van het Duitsche imperialis me zou moeten worden geplaatst. De Prawda schrijft, dat de anti-sovjet- politiek van Hitler geïnspireerd is door Deterding. Za Indoestrializatsoc eischt de annulee ring van de door U.R.S.S. in Duitschland geplaatste industricele orders. In politieke kringen in Warschau ver wacht men, mede in verband met den toon van deze artikelen de opzegging van het verdrag van Rapallo, van het Duitsch-Rus- sche handelsverdrag en van het verdrag van Berlijn van 1926. ONGEVAL IN EEN GASFABRIEK. Hamburg, 4 April. (V.D.) In de gas fabriek te Grasbrock waren Dinsdagochtenr arbeiders bezig met het reinigen van een gashouder, toen plotseling een ontploffing plaats had. Zeven arbeiders werden min of meer ernstig gewond. Vier van hen wer den in het ziekenhuis opgenomen. De oor zaak van het ongeval is nog niet bekend. Streicher tevreden over den boycotdag B e r 1 ij n, 3 April. (V.D.) Een vertegen woordiger van de N.S.K. heeft een onder houd gehad met Julius Streicher, den leider der anti-Joodsche actie: Het was niet steeds gemakkelijk de juiste beslissing te nemen. Het was noodzakelijk ook menigmaal tegen do eigen innerlijke overtuiging in te beslissen ten dienste van het geheel. Streicher legde er voorts den nadruk op, dat de boycott in het geheele rijk in volmaakte orde is uitgevoerd. Pro vocaties werden door de waakzaamheid der S.S. en S.A. in den kiem gesmoord. De afwcerderaonstratics waren in het ge heele rijk ontzaglijk. Ook wanneer deze af weerbeweging vandaag zou worden beëin digd, zou toch een veclbeteekenend resul taat zijn te constateeren: (1) Het internationale Jodendom ziet. dat het nieuwe Duitschland niet met zich laat spotten; (2) Dat niet alleen het Duitsche volk, maar de geheele wereld door den ons door de Joden zelf opgedrongen afweerstrijd is gewezen op de Jodenkwestie, welke niet al leen een kwestie van het Duitsche volk. maar een kwestie der menschheid is. Recklinghausen, 3 April. (H.N.) De president van politie te Recklinghausen deelt mede, dat strooibiljetten gezonden zijn, waaruit blijkt, dat communisten, die vervalsche partijbevelen bij zich hadden, de S.A. aansporen om tot plundering over te gaan van de geboycotte Joodsche winkels ten einde aldus een algemecne verwarring to veroorzaken. Men verwacht daarom, dat communisten in S.A. uniform zullen ver schijnen. In overleg met do S.A.-leiders is daarom de strengst© discipline voor de S.A.-mannen bevolen, terwijl plunderaars zonder pardon neergeschoten moeten wor den. Op grond van de paragrafen 3 cn 6, lid IA, van de verordening op paspoorten van 10 Juni 1919 (Reichsgesetzblatt blz. 510) wordt het volgende bepaald: Rijksonderdanen hebben tot nader order voor het overschrijden der grenzen bij de reis uit Liet rijksgebied een visum noodig. De termijn, waarbinnen het visum voor grensoverschrijdingen inag. worden gebruikt (Nutzungsfrist) wordt als volgt bepaald: (a) Voor een reis naar het buitenland gedurende ten hoogste een maand; (b) Voor vcelvudige reizen gedurende ten hoogste 6 maanden. B e r 1 ij n, 3 April. (V.D.) Ter uitvoering van de verordening betreffende de tijdelijke wederinvoering van visa voor reizen naar het buitenland heeft het Pruisische mi nisterie van binnenlandsche zaken den po- litiepresidenten per radio medegedeeld, dat de verordening in den nacht van Maandag op Dinsdag om twaalf uur van kracht is geworden. De visa zullen kosteloos worden uitgereikt, te Berlijn door het politiepresi dium. De buitcnwerkingstelling van par. 42 van de paspoortenverordening van 7 Juni 1932 beteekent, dat in het vervolg de visum dwang ook van toepassing zal zijn op rijks onderdanen (tot nu toe slechts voor bui tenlanders). Berlijn, 4 April (V.D.) Blijkens de aan vullende verordening inzake den visum- dvvang voor Duitschers voor het verlaten van het land hebben Duitsche kinderen be neden den leeftijd van 15 jaar geen visum noodig. Aan Duitschers, die hun woonplaats of duurzaam verblijf in het buitenland hebben, kan het uitreisvisum worden ver strekt door de Duitsche autoriteiten in het buitenland, die gewoonlijk de toclatings visa verstrekken. Weigering van het uitreisvisum kan ge schieden, wanneer de feiten de veronder stelling rechtvaardigen, dat de betrokkene: (a) zich in het buitenland schuldig zal maken aan staatsvijandige handelingen te gen het rijk of een Duitscli land; (b) in het buitenland den rijkspresident, leden van de rijksregeering of van de re geering van een Duitsch land of andere organen, instellingen of autoriteiten van het rijk of een Duitsch land zal beschim pen of moedwillig verachtelijk zal maken; (c) in het buitenland onjuiste berichten zal verspreiden, die de vitale belangen van het rijk of van een Duitsch land in gevaai kunnen brengen; (d) de deviezcnvoorschriftcn zal overtre den; (e) zich door zijn reis naar het huiten land aan zijn belastingverplichting wil onttrekken. De bepalingen tot regeling van het klein grensverkeer en het maken van grens excursies blijven ongewijzigd, evenals de bepalingen, waarin de Duitsch-Poolscho overeenkomst voor Opper-Silezic inzake verkeerskaarten van 15 Mei 1922 voorziet Het uitreisvisum wordt kosteloos verstrekt. Anti-Duitsche manifestaties in Oost.Opper-Silezië. Kattowitz, 3 April. (V.D.) De anti- Duitsche manifestaties in Oost-Opper-Silezië hebben ook vandaag plaats gehad. Te Kat towitz zijn opnieuw Duitsche bladen uit de kiosken verwijderd. De politie verspreidde de menigte. De editie van Maandag der Kattowitzer Zeitung is in beslag genomen. Ook in Teschen hebben studenten gede monstreerd. Alle Duitsche bladen zouden, naar gemeld wordt, uit de koffiehuizen zijn verwijderd en door de studenten zijn ver brand. De naar hot buitenland uit- geweken Duitschers. Berlijn, 3 April. (V.D.) Van welingo^ lichte zijde wordt vernomen, dat overwogen wordt, in het bijzonder voor het geval, dat het naar het buitenland uitgeweken amb tenaren of in staatsdienst staande personen betreft, maatregelen tc nemen om deze ver vallen tc verklaren van hun rechten. Riga, 3 April. (H.N.) De Lctlandsche re geering heeft den verkoop van alle Duit sche couranten cn tijdschriften verboden Berlijn, 3 April. (H.N.) Naar verluidt, zijn de werken van Thomas Mann, den bc kenden schrijver, wicn ook den Nobelprijs is toegekend, geplaatst op de lijst van de boe ken, die uit de schoolbibliotheken moetcD verdwijnen. De maatregelen bij de Prui sische justitie B e r 1 ij n, 3 April. (V.D.) Volgens de Zei- tungsdienst zou worden getracht den schijn te wekken, alsof de maatregelen, welke door den Pruisischen minister van justitie Kerll zijn genomen, verband houden met den boycot tegen bet Jodendom. Bommen in Hamburg gevonden. Hamburg, 3 April. (V.D.) De pcrsafdce- ling der politie deelt mede: Maandagmiddag tegen 17 uur is bij het hoogspoor-viaduct bij het Bahnhof Stadt- park een in papier gewikkelde bom van groote explosieve kracht gevonden. Dc bom is door do politie onmiddellijk onschadelijk gemaakt. In een huis aan den Muggen- kamp heeft de politie verder nog een gra naat cn een mijnpatroon in beslag geno men. Ernstige beschuldigingen tegen den eersten burgemeester vau Bochum Bochum, 3 April. (V.D.) Naar door den staatscommissaris voor de stad Bochum wordt medegedeeld, blijkt uit de acten van de stadsadministratie, dat de eerste burge meester, dr. Rür, niet alleen beschuldigd kan worden van incorrecte uitoefening van zijn functie, maar tevens, dat in talrijke gevallen gesproken kan worden van ver kwisting der stedelijke middelen, zelfs van gebruik van stadsgelden voor persoonlijke doeleinden. Er zal disciplinair tegen den eersten burgemeester worden opgetreden met het doel hem uit zijn ambt te ontzet ten. De Duitsche industrie- en han delsdag op de hand der regee- iing-Hitler. B e r 1 ij n, 3 April. (V.D.) De hoofdcom missie van den Duitschen industrie- en handelsdag heeft heden onder voorzitter schap van den president, dr. Grund, ui'v, Breslau, een zitting- gehouden,waarbij, de president het standpunt van,den Duitschon industrie- cn handelsdag t.o.v. de Duitsche regeering uiteenzette. Spr. zcide o.m. dat het doel van Adolf Hitler, de definitieve bevrijding van Duitschland cn de samen vatting der Duitsche stammen, standen en beroepen tot één Duitsch volk ook hun doe» was. Spr. gaf uiting aan vertrouwen in de regcering, dat zij een vaste en veilige basis voor het nationale leven vormen zal. Wat de economische politiek betreft, zeide spr., dat hij den rijkskanselic- in een persoonlijk onderhoud verklaard heeft, dat de door den industrie- en handelsdag vertegenwoordigde ondernemers in industrie, handel, scheep vaart. banken en verkeer zich zonder re serve uitspreken voor medewerking aan den nationalen staat en bereid en vastbeslo ten zijn mede te werken aan de taken van herstel en versterking der bedrijfseconomie van Duitschland Geen andere houding kan tegenover de regeering worden aangenomen dan die van een door een krachtigen wil gedragen helpende medewerking. Een blik naar het buitenland maakt dat bijzonder gebiedend. De motieven en doeleinden van de Duitsche verheffing zijn daar vaak ver keerd begrepen cn, wat erger is, verdraaid. In verband hiermede is het zaak dergelijke uitingen tegen tc gaan in nationalo geslo tenheid en discipline. Communistische drukpers voor naL-soc. dagblad. Hannover, 3 April. (V.D.) Door ingrij pen van don president van politie alhier, I-Iabbcn, is het gebruik, van do door de po litie in beslag genomen drukpersen, die aan de modernste cischcn voldoen, van liet tot dusverre hier verschijnende communis tische blad Neuc Arbeitcrzeitung vrijgege ven voor gebruik door de nat.-soc. Nieder- sachsische Tageszcitung. De inventaris is op korten termijn gepacht. Keulen, 4 April. '(V. D.) De- Wcst-Deut- sche Bcobachter deelt mede, dat gister avond de centrumafgevaardigde en eerste vice-presiden.t van den rijksdag Thomas Es- ser is gearresteerd, evenals de president en de secretaris van de ambachtskamer te Keulen Welter on dr. Engels. Het onderzoek van de papieren van de ambacht6kamer zou groote onregelmatigheden aan het licht hebben gebracht en de boeken van dr. En gels zooden een tekort van een millioen R.M. aanwijzen. Thomas Esser als voor zitter van den raad van toezicht zou een met hem bevriende familie 3i,000 R.M. uit de kas van het economisch bureau hebben gegeven tegen een niet gedekten wissel of onderpand. De bescheiden van de am- bachtskarner zijn door de justitie in beslag genomen. Keulen, 4 April. (H.N.) Thomas Esser de ondervoorzitter van den rijksdag, 'aat naar aanleiding van het bericht van den Westdeutschcr Beobacliter over zijn arresta tie bekend maken, dat hij zich te Euskirchen bevindt, waar hij zich aan zijn gewone werk zaamheden wijdt. Wel is hij door de recherche te Keulen gisteren op het bun-au ontboden en om inlichtingen verzocht, doch men heeft hem na het verhoor weder vrt| laten vertrekken-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2