HOLLANDS VIERDE ZEGE IN SUCCESSIE BELGIE MET 3-1 GESLAGEN Onze Zuiderburen waren niet gelukkig EEN SPANNENDE KAMP HOE DE SCH00LV0ETBAL ROLDE Bonsema en van Nellen scoren de doelpunten Reeds in den loop van Zaterdag waren duizenden Nederlanders naar de Sclielde- stad getrokken, om daar getuigen te zijn van den traditioncelen voetbalwedstrijd tusschen de Roodo Duivels en ons verte genwoordigend elftal. Zondagochtend duur de de stroom bezoekers uit het Noorden voort; met extra-treinen, autobussen en particuliere auto's kwam een record aan tal Nederlanders naar Antwerpen. De Antwerpsche hotels waren Zaterdag avond allo vol, meer dan vol zelfs en Zon dagochtend bood de binnenstad de bekende gezellige drukte, die aan den jaarlijkschen BelgiëNederland wedstrijd vooraf gaat. Ondanks alle maatregelen waren opkoo- pers er toch nog in geslaagd kaarten in handen te krijgen en zij maakten goede zaken met hen, die zonder kaartje naar hier waren gekomen, in de hoop nog een plaatsje in het Stadion te kunnen verove ren. Roeds vroeg in den middag trokken de vele tienduizenden naar Deurne, waar de vroege toeschouwers werden bezig gehou den met een wedstrijd tusschen juniores van de provincie Antwerpen en de provin cie Brabant. De sportjournalisten uit beide landen hadden des morgens reeds tegen elkaar gekampt en onze Nederlandsche collega's hebben hierbij met dezelfde cijfers (3—1) het onderspit gedolven, als ons elftal des middags zou winnen. Tegen het begin van den wedstrijd drie uur Belgischen tijd was het Sta dion tot de laatste plaats bezet Ongeveer dertig-duizend toeschouwers, waarvan on geveer de helft Nederlanders, van wie de meesten met kleine rood-wit-blauwc vlag getjes, wachtten ongeduldig op hetgeen zou komen. Onder luid gejuich van de landgenooten en ook van onze zuidelijke buren betraden van der Meulen en zijn mannen ruim vijf minuten voor het vastgestelde tijdstip het terrein, direct gevolgd door de rivalen, wier aanvoerder, de spil Hellemans van der Meulen bloemen aanbood. Hellemans won den toss en onder leiding van den Engelschen scheidsrechter Crew Stelden de beide elftallen zich als volgt op: den buitenspelval, die door de Nederlan ders wordt toegepast. Ook aan de andere zijde loopen onze spelers er vooril vóór de rust nog al eens in. Het eerste doelpunt. Na een kwartier spelen komt de eerste corner voor Nederland, die indirect ook het eerste Hollandsche doelpunt oplevert. Wels plaatst goed naar van Reenen, die snel op het Belgische doel afgaat. De Belgische linksback Dedeken kan niets anders doen om een doorboring van het Belgische doel te voorkomen dan corner te trappen. Deze wordt goed door Wels voor doel geplaatst, waar van den Berghe het leder wegstompt. Hij raakt den bal echter maar half en Bonsema is er snel bij en schiet van kor ten afstand onhoudbaar in het Belgische doel (0—1). Een oorverdoovend gejuich van de on geveer vijftienduizend Nederlanders be loont onze spelers voor dit eerste resul taat, na 16 minuten spelen bereikt. De Belgen zijn door dit doelpunt der Ne derlanders in het geheel niet ontmoedigd. Integendeel schijnen zij het tempo nog sneller op te voeren en steeds combineeren zij nieuwe aanvallen. In de Nederlandsche voorhoede komt het hoofdzakelijk van den linkervleugel, waar vooral van Nellen zeer actief is. Eenmaal vliegt zijn schot op doel rakelings naast. Tot dusver is het spel der Belgen, vooral door hun enthousiasme het moet wor den erkend beter, wellicht technisch niet zoo goed. Zij zijn het meest in den aanval. Voor doel echter weten zij hun aanvallen niet af te werken, waardoor geen resulta ten worden bereikt. Als v. d. Eynde een corner heeft genomen, probeert Voorhoof het met een kopbal. Reeds juichen de Bel gen, doch de bal gaat rakelings naast. Even later ontstaat voor het Nederland sche doel een zeer gevaarlijk moment, wanneer onze verdediging den bal niet vlug genoeg weet weg te werken. Een prachtige omhaal van Desmedt komt vlak onder de lat, doch van der Meulen is op zijn post en weet den bal uit zijn heiligdom te houden. Er is dan een half uur gespeeld. De Belgen blijven het snelle tempo vol houden; razend snel gaat het spel van de eene helft naar de andere en van den eenen vleugel naar den anderen. De Belgi sche middenlinie vooral blijkt een goede steun voor den aanval te zijn. Ilellemans, de spil en aanvoerder, is prachtig op dreef. v. d. Berghe (Daring C.B.) BELGIE: Nouwens (R.C. Mechelen Verboven (Berchem S.P.) Dedeken (Antwerp F.C.) Versyp Voorhoof (F.C. Brugge) (Liersche S.K.) Scheidsrechter CREW Hellemans (F.C. Mechelen) de Smet (Ukkel S.P.) de Clercq (Antwerp F.C.) Saeys St. v. d. Eynde) (C.S. Brugge (Beerschot) v. Nellen D.H.C.) v. d. Broek (P.S.V.) v. Heel (Feyenoord) v. Run (P.S.V.) v. Reenen (Ajax) Anderiessen (Ajax) Bonsema (V elocitas) Wels (Unitas) Pellikaan (Longa) Weber (A.D.O.) (H.F.C.) v. d. Meulen NEDERLAND Precies te drie uur trapt van Reenen af en de Belgen zijn het, die den eersten aan val ondernemen. Zij hebben hierbij een zeer lichten wind schuin in den rug. Overigens is het ideaal voetbalweer. De aanval der Belgen levert echter niets op en wordt direct door de Nederlanders overgenomen. Do Belgen, die er onmiddel lijk een geweldig tempo inzetten, komen echter spoedig terug en voor open doel ziet Desmedt kans te missen. Goed combineerend komen de Belgen, wanneer de bal uit de omgeving van het Nederlandsche doel is weggewerkt, steeds terug. Doch van den beginne af is onze verdediging er schitterend in. De Belgi sche keeper van den Berghe heeft voorloo- ptg nog niets te doen. Onze linkervleugel, waar van Nellen en van der Broek goed samenspelen, is het eerst actief. Doch ook de Belgische verde diging weert uitstekend af. Afwisselend komen de Belgische aanval len van links en van rechts. Vooral de ren nen van v. d. Eynde zijn gevaarlijk. Een van dese rennen wordt besloten met een hard schot van Sayes, doch van der Meu len ziet het gevaar en werkt uitstekend weg. In deze periode worden de Belgische aanvallen eenige malen onderbroken door Aan den ande ren kant laten van Run, van Heel en van Nellen nu cn dan prachtige staaltjes combi natie-voetbal zien en de Bel gen weten, dat de Nederland sche aanvallen voor doel ge vaarlijk zijn. De bal belandt op zeker mo- moment bij v. d. Broek, die Nau- VAN HEEL wens volkomen correct op zij zet Daarna schiet hij met een fraai schot tusschen de beenen van den Berghe door in het Belgische doel. Reeds juichen onze landgenooten opnieuw, maar scheidsrechter Crew heeft gefloten voor een vrije schop, naar onze meening geheel ten onrechte en het doelpunt wordt niet toe gekend. Tegen het naderen van de rust wordt het tempo van het spel iets langzamer; het is echter nog snel genoeg. Eenmaal kogelt Sayes, wanneer de Belgen weer esn goede kans hebben, hoog over, terwijl even later een schuiver van denzelfden speler voor van der Meulen geen moeilijkheden oplevert. Dan komt vlak voor de rust de verras sing. Bonsema geeft het leder bliksemsnel over aan van Nellen. Deze rent op doel af. Van den Berghe loopt uit en wordt door het schot van v. Nellen gepasseerd. Rake lings vliegt de bal naast, doch het is slechts uitstel. Een oogenblik later blijft de ge- hcele Belgische verdediging staan voor vermeend buitenspel, doch dit blijkt niet het geval te zijn. Wels krijgt den bal cn Bonsema. rent op doel af. Nauwens raakt liet leder juist voor doel maar half en Bonsema krijgt den bal te pakken en het tweede doelpunt scoort hij dezen middag, waardoor de voor sprong van het Nederlandsche elftal tot 20 is vergroot. Met dezen voor ons wel wat geflatteerdcn stand komt direct daarop de rust. De tweede belit. Direct na de hervatting is de spanning er hij het publiek weer in. Wel hebben de Nederlanders een mooien voorsprong, doch het laat zich aanzien, dat do Belgen zich niet gewonnen geven. Zij blijven hevig aan vallen en hun meerderheid in het veld komt tot uitdrukking in het aantal corners, dat op het Nederlandsche doel wordt ge nomen. Deze kunnen echter alle worden weggewerkt. Zij geven den moed echter niet op; het schijnt, dat zij er alles op zul len zetten om den achterstand in te halen. Doch juist in deze periode van Belgisch overwicht komt hot derde doelpunt voor de Nederlanders. Van Reenen krijgt het leder te pakken, drijft voorbij de Belgische verdediging. In het strafschopgebied wordt zijn voorzet door Dedeken met de hand weggewerkt. Scheidsrechter Crew, die dit niet schijnt te hebben opgemerkt, laat echter doorspelen. Van Reenen krijgt opnieuw den bal. Op schitterende wij- J^SESSSSSSB^ ze weet hij voor de tweede maal het leder vrij te maken en een prachtige voor zet wordt kalm door van Nellen langs van den Berghe gekopt (0-3). De wedstrijd lijkt voor ons dan gewonnen. Er is nog een kleine twintig minuten te spe len en men kan aan de spelers VAN NELLEN zien, dat zij vermoeid raken. Do Nederlan ders beginnen zich iets terug te trekken op de verdediging, waardoor echter het ge vaar bestaat, dat de Belgen meer de vrije hand krijgen. Dat blijkt dan ook spoedig. Want nog geven onze zuidelijke tegenspe lers den moed niet op en nog probeeren zij den achterstand in te halen. Met enorm enthousiasme werpen zij zich in den strijd. Als echte duivels zitten zij op den bal. In deze periode is hun samenspel subliem. Onze verdediging met Weber aan het hoofd staat echter pal en telkenmale worden de aanvallen der Belgen afgeslagen. Als van der Meulen even aarzelt, maakt Voorhoof zich van den bal meester. Hij geeft het leder aan Sayes, die door naast te schieten deze mooie kans mist. Er is nog 17 minuten te spelen als de Belgen opnieuw komen opzetten en dan komt ook het eerste en eenige doelpunt der Belgen. Sayes weet gebruik te maken van een fout van Pellikaan, die zich overigens in dezen wedstrijd uitstekend geweerd heeft, en schiet langs den uitgeloopen van der Meulen kalm in het Nederlandsche doel. (1-3). Onze getrouwe achterhoede, welke ook ditmaal van geen wijken wist. De Belgen blijven, aangewakkerd door hun landgenooten en met den wil het beste resultaat te bereiken, wat to bereiken is, het beste spel geven. In het veld blijven zij in de meerderheid al zijn de Nederland sche aanvallen niet ongevaarlijk. Do Bel gische achterhoede wordt ook nu nog ver scheidene malen op een harden proef ge steld. Tot het laatste toe blijven de Belgen echter volhouden, doch de minuten ver strijken, steeds meer nadert het einde en doelpunten blijven uit. Vijf minuten voor het einde schijnen de Belgen in te zinken en de Nederlanders zetten weer den eenen aanval na den an deren op. Eenige goedgerichte schoten wor den nog op het Belgische doel gelost, doch van den Berghe weet deze laatste pogingen cm te scoren tegen te gaan. Geen enkele maal meer lukt het onze. landgenooten den voorsprong en daarmede de overwinning, die nu zeker is, grooter to maken. Met Nederland in den aanval komt ten slotte het einde: een 31 overwinning voor ons elftal op Belgischen bodem, de vierde overwinning op de Belgen in successie. Het Wien Neèrlands Bloed schalt over het veld, staande aangehoord door alle aan wezigen en onder luid gejuich trekken de duizenden Nederlanders dan terug naar de stad, opgewonden over een spannenden wedstrijd, bekroond door een Nederland sche overwinning. Nabeschouwing. Het is een zeldzaam spannende wedstrijd geworden. Gedurende den gebeelen kamp werd in een hoog tempo gespeeld, dat zeer veel van het uithoudingsvermogen van de spelers vergde. Wat het vertoonde spel betreft, wij von den eerlijk gezegd, dat van België in het geheel een tikje beter. Het samenspel was goed, snel cn enthousiast en de aanvallen werden Systematisch opgezet. Het ploegver- band was uitstekend, doch België vond in onze verdediging een onoverkomelijke hin derpaal, waarbij dient gezegd te worden, dat het afwerken van hun aanvallen zeer slecht was. Ook in het veld was Belgiö een groot deel van den strijd iets sterker. De uitvallen van Nederland bleven intusschen toch talrijk en meestal waren zij niet van gevaar ontbloot, zoodat het geheel een uiterst enerveerendo strijd werd met tal- looze spannende momenten, zonder dat het spel een groote hoogte bereikte. Wat onze ploeg betreft, in haar geheel heeft zij goed voldaan en zwakke plekken waren er niet, al stelden eenige spelers ook ditmaal wel iets teleur. In de eerste plaats moeten wij hulde brengen aan het werk van de verdediging. Het drietal Van Run Weber en v. d. Meu len heeft den strijd uit het vuur weten te sleepen. Wat zij hebben weggewerkt, vanmiddag buitengewoon geweest. In do eerste plaats moeten wij den stoe- ren Weber noemen, die, wat het breken van de aanvallen betreft een speler zonder weerga was. Telkenmale zat hij tusschen de Belgische aanvallers in en het was in de allereerste plaats zijn rustig, doch snel en resultaat optreden, dat het vertrouwen in de ploeg gaf. Van der Meulen was er weer goed in en heeft, er eenige schoten op magnifieke wij ze uitgehouden. Van Run deed niet veel voor de beide anderen onder cn samen vormden zij drieën het sterkste deel van het elftal. In do middenlinie was Van Heel verre weg het beste, zoowel verdedigend als wat betreft het voeden van de voorhoede. Ook ditmaal bereikte zijn spel technisch een groote hoogte. Anderiessen en Pellikaan verrichten destructief bergen werk en over het algemeen heeft de middenlinie onze verdediging uitstekend terzijde gestaan. In de voorhoede blonk niemand uit. Al len voldeden, al was onze linkervleugel Van Nellenv. d. Broek beter dan de rech tervleugel, waarin Wels beneden zijn kun nen speelde. Bonsema heeft twee goede doel punten op zijn credit staan, ter wijl ook van Reenen bij zijn wederoptreden in het Neder landsche elftal wel voldaan heeft, al. bereik te zijn spel nooit groote interna tionale hoogte. Wat de Bel gen betreft, wij memoreerden reeds, dat er in de ploeg als ge heel geen zwak ke plekken te vinden waren. Vooral spil Hellemans heeft een prachtpartij gespeeld en ook Voorhoof in de voorhoede was uitmuntend op dreef. Bepaald zwak was het afwerken van de aanvallen, terwijl het schieten veelal te wenschen overliet. Scheidsrechter Crew (Engeland) leidde rustig en correct dezen moeilijken wed strijd, waarin nog al eens op den man werd gespeeld, al werd nimmer unfair spel ver toond. Begrijpelijk is, dat na afloop de duizen den Hollanders met groot enthousiasme uit het Stadion naar Antwerpen terugkeerden. De vijfde uit-wedstrijd in successie was gewonnen! WELS Fraai weer op den eersten wedstrijddag Het jaarl. schoolvoetbaltournooi isj.l Za terdag te Utrecht weer aangevangen, 't was buitengewoon fraai, voetbalweer. Bovendien is er weer op sportieve wijze om een plaats in do volgende ronde gestreden, zoodat deze eerste dag wel als een prachtige inzet van het tournoi kan worden beschouwd. Het was weer als vorige jaren een gezel lige boel op cn langs de velden, de spelers werden flink aangemoedigd door de talrijk aanwezige schooljeugd die rijkelijk gebruik maakte van bellen, claxons, enz. Ook dit jaar worden de wedstrijden weer gespeeld op de velden van Hercules cn U. V. V., zoodoende is de belangstelling ver deeld. Jammer, maar er is nu eenmaal geen complex velden bij elkaar gelegen zooals b.v. in Amsterdam, liet zou do gezelligheid wel verhoogen. Van de gespeelde wedstrijden zullen we een enkelen memoreeren. De Munnik b.v. bleek veel te sterk voor het Stedelijk Gym nasium en won verdiend met 03. Een te leurstelling voor de Utrechtenaren was wel dat de Rijks H. B. S. met 5—2 verloor tegen Rijks H. B. S. Amersfoort Spannend was de strijd St. Bonif. Lyceum tegen Lyceum Baarn, 1—1 bleef het ook na verlenging, na 18 strafschoppen won Lyceum Baarn. De Gemeente H. B. S. uit onze stad bleek over een aardig elftal te beschikken en de 02 zege op Handelsschool (A) was verdiend. Over het geheel genomen is er flink gedoel punt, de hoogste score was de 010 vaD G. H. B. S. 2 uit Hilversum. De wedstrijden hadden een vlot verloop, op de Hercules velden werd te laat be- gonnen. Doch alles hijeen een prettige voetbalmid- dag voor de schooljeugd. De volledige uitslagen zijn als volsU le klasse: Sted. Gymn.—do Munnik St. Bonif. Lyceum—Lyceum Baarn 0-3 1-1 Na verlenging ea 18 strafschoppen wlnl Lyceum Baarn. Rijks H. B. S. (A.)—Rijks H. B. S. (Utr.) 5-2 Utr. Opl. Instituut—M. T. S. b. 2—0 Handelsschool (A.)-G. H. B. S. (Ütr.) 0-2 Chr. Lyceum ZeistRijkskweekschool (A.) 6-0 2e klasse A: Lyceum 2 Baarn-G. H. B. S. 2 (Utr.) 1-5 n. H. B. S. 2 (A.)—R. H. B. S. 2 (Utr.) 2-0 St. Bonif. Lvceum 2—G. H. B. S. 2 (H.) 0-10 Chr. H. B. S. 2—Chr. Lyceum 2 Zeist 0—i 2e klasse B: Oorsprong BaarnJanskerkhof 2—1 Chroisywcg Zeist—Julianaschool (H.) 6—0 2e afdeeling C: r.ijkskweekschool (Utr.)—Chr. Gymnasium 2-5 Jan v. Nassau—Nijverheidsschool 2 1—3 H. H. S. 1—H. D. S. (Utr.) 4—1 3e klasse *S: Nicwoldsenooi—Jules Verne School S—2 Zuilen 4—Rijks H. B. S. 6 3-0 VljjtstraatMaasplein 04 Geref. Burgerschool 2Majellaschool 0—0

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6