VIJFTIG JAAR A.N.W.B. AMERSFOOR1SCH DAGBLAD LEERDAM - GLASWERK GESCHENKEN Donderdag 11 Mei 1933 31e Jaargang No. 287 EEN INITIATIEF VAN i KRANIGE JONGENS Amersfoortsche Kunsthandel RAAD VAN HOEVELAKEN HET GEBEURDE AAN DEN JUTFAASCHEWEG Radioprogramma Een terugblik op de won dingsgeschiedenis Zooals reeds bekend is geworden, zal het op 1 Juli van dit jaar vijftig jaar geledon zijn, dat de A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland werd opgericht. Vijftig jaar! Een menschenleeftijd, waarin zoo duide lijk is aangetoond, dat arbeid jong en frisch houdt, krachtig en doelbewust Want. on danks de vijftig jaren, welke do A. N. W. B. torst, is hij in zijn arbeid, in al zijn uitin gen naar buiten een organisatie gebleven, waarin het jeugdig vuur en de overtuigde geestdrift voor haar idealen onverminderd zijn gebleven. Wanneer wij terugzien op haar eervol ver leden, dan blijkt weer eens duidelijk, van welk belang de vorming van het jonge, wordende geslacht is. Dit jonge geslacht eenmaal tot rijpheid gekomen, zal de moeilijke, verantwoordelij ke en oervolle taak in gezin en maatschap pij van de ouderen en heengeganen moe ten overnemen en voortzetten. Zal het hiertoe in staat zijn, dan is vroeg tijdig ontwakende belangstelling voor een of ander ideaal onontbeerlijk, want de strijd om dit to bereiken schoolt den geest kweekt zelfrespect en vertrouwen, gevoel van saamhoorigheid en eensgezindheid. De jongens, die den A. N. W. B. opricht ten, bédden een ideaal, hetwelk voor hen het kompas was, dat den te volgen weg wees. Zij ondervonden en aanvaardden ook de waarheid, dat de weg tot slagen door moeilijkheden gaat en men door onverpoos den, eervollen strijd groot wordt. Deze jonge menschen, van wie velen niet ouder dan 16 17 jaar, slechts enkelen boven de 20. waren doordrongen van de groote beteckenis van het zich eendrachtig geven aan een taak, welke, zoowel indivi dueel als voor hen gezamenlijk, van practi- schen, maatschappelijken en ideüelen aard was. Zij waren de pioniers, die rusteloos voort arbeidden en na het bereiken van bot eer ste ideaal zich een volgend kozen, dat zij met toenemend élan nastreefden. Met hun werk, dat steeds grooter en om vangrijker werd, in betcekenis won en meer en meer aandacht trok en waardeering ge noot, groeiden zij op tot bruikbare staats burgers, door hun ervaringen beseffend, dat in eenheid en eensgezindheid de geheime kracht ligt besloten, welke bindt en niet scheidt. Zoo groeide het werk van den A. N. W. B., dank zij het onverpoosde werk der pioniers, waarvan velenthans vergrijsd zijn en an deren door jongeren werden opgevolgd. Die ouden, van wie de voorzitter, de heer Edo J. Bergsma, bijna 49 jaar aan het hoofd der vereeniging staat, de heer G. A. Pos 40 jaar deel heeft uitgemaakt van het Dagelijksch Bestuur, hot pas afgetreden lid van dit college, thans cerclid, de heer J. C. Redelé, 36 jaar om ons tot dit drietal te bepa len hebben nimmer den arbeid als een last, doch immer als een lust beschouwd. Zij hebben met zooveel anderen van den beginne af bun levensperiode in den Bond beschouwd als een praeludium tot groote- re uitbreiding en volmaking door anderen van hetgeen door hen tot stand was ro- bracht Zonder de gezonde eigenschappen van deze gave jonge menschen zou de A. N. W. B. nooit geworden zijn de krachtige, stuwende vereeniging, welke een zegen is geworden voor ons land en ons volk, want men mag zeggen, dat de Bond sbelangen in den waren zin Volk sbelangen zijn ge worden. Een terugblik. De voorgeschiedenis der oprichting van don Bond gaan wc voorbij. De oprichting zelve op 1 Juli 1883 had ten doel het vélocipède-rijden in Nederland, dat zich, door gemis aan centrale organi satie niet in gelijke mate had ontwikkeld als in andere landen van Europa, op alle mogelijke wijzen te bevorderen en te ge rieven door: a. ten minste eenmaal per jaar een wedstrijd in het rijden op véloci- pèdes, uitsluitend voor amateur-rijders, te houden; b. het toercD in Nederland te on dersteunen en uit te breiden door benoeming van vertegenwoordigers van den Bond in groote steden, het drukken van kaarten voor het gebruik door vélocipèdisten. enz.: c. het verkeer tusschon verschillende clubs onderling te vergemakkelijkend. de rech ten van vélocipèdisten to handhaven; e. vé- locipèdeclubs in steden, waar ze niet be stonden. op te richten. Voorzitter der Vereeniging („Het Ncder- landsch Vélocipèdistcn Bond") werd de heer C. H. Bingham, captain der Haag schc vélocipèdeclub ,.De Ooievaar Het le dental bedroeg op 20 Januari 1884, toen te Rotterdam de eerste bestuursvergadering werd gehouden. 93 werkende leden en 103 niet-werkende leden. In deze vergadering werd besloten den heer E. J. Bergsma. te Leeuwarden, als hoofdafgevaardigde voor district VI (Groningen en Friesland) voor te ■tellen. Nadat voorts het ontworpen reglement grondig was nagezien, werd het den secre- Moderne thee- en presenteerbladen in de Utrechtscheweg 36 Telefoon 1758 EDO. J. BERGSMA, Voorzitter van den A. N. W. B.- Toeristenbond voor Nederland. taris ter hand gesteld, om het door een taalkundige te doen redigeeren. Besloten werd nog, zoo spoedig mogelijk een hand boek uit te geven. Afgevaardigden werden dringend verzocht in alle steden van hun district een consul te benoemen, „alsook in alle steden en grootere dorpen hotels, kof fiehuizen en reparateurs te noteeren." Ook werd hun verzocht de meest nauwkeurige inlichtingen over de wegen in hun district ip te geven. In deze korte vermelding herkent men reeds enkele zaken, welke thans nog steeds dc vollo belangstelling van het bestuur hebben. Op 21 Sept. 1884 werd dc beer Edo J Bergsma als voorzitter gekozen. In do „Staatscourant" van 5 en 6 Juli 1885, no. 156. werden do Grondregelen van den Bond opgenomen, en hiermede was de Algcmcene Nederlandsche Wielrijders Bond, gelijk de naam toen *-eeds luidde, getreden in de rij der groote voreenigingen. Althans men wilde op grootcren voet voortgaan op het ingeslagen pad. De propaganda voor het vélocipède-rijden werd krachtig ter hand genomen. „Do Nederlandsche wielersport", zei het in 1885 uitgebrachte jaarverslag, „is geen kunstmatig gekweekt brocikasplantje. maai do krachtige jonge stam van een boom. die op gezonden bodem in de vrije natuur groeit en eens zijn vruchtdragende takken over ons geheele land zal uitbreiden." Een voorspelling, welke volkomen werd verwezenlijkt! De wielersport werd gepropageerd om het wielrijden populair te maken, doch dat het toerisme als doel en wel als vrij nabijlig gend doel werd beschouwd, bleek reeds in 1886, toen er in het Bondsorgaan op gewe zen werd, dat de Bond zich in dat jaar meer geuit had in wedstrijden dan in hei bevorderen van reizen en toeren; hieraan werd toegevoegd: „In 1887 zal dit anders zUn." Behalve, de tot mannen opgegroeide jon gens van '83 en later, traden toen ook reeds velen, die tot de meer bedaagden behoor den, tot het lidmaatschap van den Bond toe Wanneer één tak van sport populair kan genoemd worden, is dit zeker het geval met dc wielersport. In ons land is die popu- lairiteit voor hot grootste deel te danken aan den A. N. W. B. De nadoelen, aan hel wielrijden verbonden, heeft hij zooveel mo gelijk geweerd of genezen, de vooroordeelen heeft hij bestreden, onwilligen heeft hii be keerd Met welk een breeden, vèr-vooruitzienden blik de geestdriftige, maar tocb steeds bo dachtzamc, tactische voorzitter, de heer Edo J. Bergsma, de zaken bekeek en den Bond bestuurde, moge blijken uit hetgeen hij in Januari 1890 in het Bondsorgaan o. m. schreef over de taak van den Bond in de naaste toekomst: a. een reiswijzer onderhouden cn verbe teren en het werk aanvullen door hot op nemen van de wegen in een tamelijk uit gestrekt gebied over de Nederlandsche grenzen, opdat ook dc 'Nederlandsche grens bewoner naar alle zijden toeren en reizen kan met den Bondsrciswijzer als alwetende vraagbaak in den zak; b. het plaatsen van waarschuwingsborden op gevaarlijke plaatsen; c. betere regeling van de verhouding tus- schen den Bond en de Bondshotels; d. het aanbrengen van hotelschilden; c. bevordering van het plaatsen van weg wijzers: f. bestrijding van gemeentelijke politie verordeningen, die het wielrijden reglemen- tceren. doch bevordering van een voor bet geheele land geldende wetgeving op dit punt In den geest van de desbetreffende En- gclsche wet; g. bevordering van de kennis der wijze, vaarop wegen kunnen worden aangelegd, die beter zijn dan vele bestaande en tevens op den duur goedkooper voor dc onder houdsplichtigen; h. bevordering van het bestemmen van bepaalde paden en wegen voor wielrijders op do wijze van ruiterpaden (te Utrecht reeds sedert jaren ingevoerdl; i. het bevorderen van een goede verstand houding tusschon de wielrijders ter eene zijde en het publiek, de tolbeambten, be stuurslichamcn enz. ter andere zijde. Wederom besloten om de werkver schaffing dezen zomer geen voortgang te doen vinden Huurverlaging bü „Ons Belang" Hoevelaken, 10 Mei. Hedenmiddag kwam de raad in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, Jhr. P .A. van Evs. Nadat de secretaris, dc heer Bartclsman, de notulen dciv vorige vergade ring had voorgelezen, kwam in behandeling het adres van den vecverloskundige J. van Malkenhorst, met verzoek om een jaarlijk- sche toelage van 200. De Voorzitter deelde mede, dat bet subsidieverzoek door de gemeente Amers foort is afgewezen; ook B. cn W. onzer ge meente stellen voor op het verzoek af wij' zend te beschikken, met welk voorstel dc raad accoord ging. Het \erzoek van de afdeeling van den Centralen Veldarbeiders- bond om aan de leden, die in de werkver schaffing werken per dag een bedrag van 55 cent per week te betalen als toeslag voor contributie-betaling, had tot rosultaat. dat op voorstel van B. en W. aan de betrok kenen een extra-toelage van 11 cent per dag zal worden verstrekt Destijds is voor de bouwvakarbeiders eenzelfde maatregel ge nomen, zoodat het billijk werd geacht dit ook voor de vcldarbeiders te doen. Vervolgens werd de voorgestelde wijziging van de begrooting 1932 vastgesteld. De door de woningbouw vereeniging Ons Belang gevraagde goedkeuring voor een huurverslaging van f 3.50 tot 3.— per week, werd thans verleend, daar sedert de vorige raadszitting van het ministerie van binnénlandsche zaken bericht was ontvan gen, dat tegen deze verlaging geen bezwaar bestaat. Het Rijk zal nu 75 procent en de gemeente 25 procent dezer verlaging beta len. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van den Commissaris der Ko ningin over de verordening, regelende de cischcn van benoembaarheid en de bezol diging van de veldwachters is een geheel nieuwe verordening ontworpen, waarbij in het algemeen met de opvatting van den Tinister wordt accoord gegaan. Na een uit voerige toelichting van den burgemeester werd de nieuw ontworpen verordening on gewijzigd goedgekeurd. Vervolgens kwam aan de orde de vast stelling van drie afzonderlijke vero^denin- Ten, regelende do rechtspositie van den secretaris, ontvanger en ambtenaren van den burgerlijken stand. Na voorlezing van het ontwerp, werd ook dit ongewijzigd vastgesteld. Tenslotte kwam in behandeling het schrijven van wethouder Van Zuilichem, waarin hij den Raad verzoekt de werkver schaffing voort te zotten. Zooals bekend was deze werkverschaffing 1 Mei j.l. stop gezet. De Voorzitter wilde thans dc meening van den Raad hierover, daar B. en W. niet tot een omlijnd voorstel hebben kunnen komen. Spreker gaf de voorkeur aan het voortzetten van de werkverschaffing boven het verleenen van steun zonder tewerkstel ling bij de werkverschaffing De heer van Zuilichem lichtte toe, dat er momenteel nog 4 werkloozen zijn. terwijl er nog een paar bij zullen komen. Zij wer ken zoo nu en dan eens een dag, doch als er geen werk voor hen is. moeten zij toch de zekerheid hebben, dat zij bij dc werk verschaffing terecht kunnen. Thans leven deze menschen in het onzekere. Spreker noemde het een zedelijke plicht deze men schen te helper.. Het voorstel om door te gaan met de werkverschaffing gedurende den zomer werd in stemming gebracht. De heer Van Manen merkte nog op, dat het beter zou zijn om in het najaar weer vroeger met de werkverschaffing te be ginncn. Besloten werd dc werkverschaffing gedu rende den zomer niet voort te zetten, doch haar in het najaar vroeger te laten aanvan gen. De Voorzitter stelde voor om naast B. en W. een commissie te benoemen, die dit col lege bijstaat in de controle van hen die te werk gesteld willen worden. Op dezo wijze <s een juister inzicht in deze moeilijke ma terie te verkrijgen, terwijl er bovendien een betere controle mogelijk is. Deze zaak zal nader overwogen worden zoodra de werkverschaffing weer een aan vang neemt De heer Van Zuilichem merkte tenslotte nog op. dat men door dit besluit zelf in deze gemeente een ontevredenheid kweekt, waar voor hij niet gaarne de verantwoording op zich wil nemen. Nadere mededeelingen omtrent de toedracht der feiten Utrecht. 10 Mei. Naar aanleiding van de vele geruchten, welke dezer dagen de ronde doen over het verdrinkingsgeval aan den Jutphaasschen- weg, waarbij een 35-jarige aapjeskoctsier, zekere Galiard, het slachtoffer is geworucn, heeft dc politie thans nadere inlichtingen verstrekt over do toedracht der feiten. De zaak heeft zich als volgt toegedragen Galiard bevond zich Zóndagavond op het Vreeburg met twee kennissen, met wien hij een „bakje" huurde. Het gezelschap reed naar een café op den Steenweg, waar cernge vertering werd gemaakt, terwijl buiten de koetsier bleef wachten. Tegen sluitingstijd is men toon naar Hoograven gereden, waar dc twee andere inzittenden woonden. Deze werden daar uitgeladen, waarna Galiard bij den koetsier op den bok ging zitten, en teruggereden werd naar de rich ting Jcremiebrug. Tezelfdertijd naderde uit de stad op Jen Jutphaasschcnweg een groepje van vier per sonen, welke den avond doorgebracht had den in een café in het Wed. Zij ontmoetten nabij de Jercmiebrug iemand, die r.jet heelemaal nuchter meer bleek to zijn, eu die niet in staat was zijn fiets behoorlijk te berijden. Men heeft dezen man gehol pen. Een van het gezelschap nam zijn rij wiel, terwijl de overige drie hem tusscbcn zich in namen, om hem naar huis te heiten, aangezien zijn woning in de Rivierenwijk gelegen was. Galiard en dc huurkoetsier kwamen eerst den man, die met het rijwiel liep, tegen. Galiard noodigde deze uit, om in het bakje te komen zitten; de fiets was geen bezwaar, die kon er ook wel bij. Toen de man antwoordde, dat hij geen geld had om te rijden, zeide Galiard: dat komt er niet op aan, ik zal het wel betalen. Even later vond .dc ontmoeting plaats met de andero vier heeren, die ook zeer vriende lijk door Galiard werden geïnviteerd om in het rijtuig te komen zitten. Geld speelde ook nu geen rol. Galiard gaf wederom te kennen, dat hij tracteerde, en dat men zich om dc betaling niet ongerust moest maken, Hij zeide zelfs, dat hij nog een goed adres wist waar bier gedronken kon worden, en ook dat zou allemaal voor zijn rekening zijn. Dat liet men zich geen twe» keer zeggen. Allen stapten in, de fiets bleef er ook bij, zoodat er in het rijtuigje zoo ongeveer geen muis meer bij kon. Men reed in de richtins van de Rivierenwijk waar dc meesten woonachtig waren. Bij dc Hoendiepstraat gaf een tweetal te kenneo, dat zij uitgcla den wilden worden, want zij waren vlak in de buurt van hun huis Do overigen wilden toen ook maar uitstappen, maar Galjard noodde hen dringend te blijven zitten, dan zou er een vroolijke nacht van kunnen wor den gemaakt. Dc anderen bleken hiervoor echter niet te vinden cn een van hen trok de fiets uit het wagenfe, waardoor de klecding van een der andere Inzittenden eenigszin6 werd beschadigd. Dit nu schijnt de oorzaak van alle kra keel geworden te zijn. Er ontstond al da delijk ruzie tU6schen den man, die aan de fiets trok, en dongeen wiens kleeding in disordc was gebracht. Galiard heeft zich daar onmiddellijk mee bemoeid. Hij schijnt een van de vechtersbazen een klap te heb ben gegeven, hetgeen deze weer niet op zich liet zitten. Hij keerde zich tot Galiard, die op den weg viel. Hij stond echter spoedig weer op, maar werd achtervolgd door en kele anderen, die opnieuw met hem aan het bakkeleien sloegen. Gaiiard is weer ge vallen, en bij dien tweeden keer is hij te water geraakt, ongeveer ter hoogte van de wasscherij van Snijders. Op wat voor manier, dat heeft de politie tot nu toe niet kunnen vaststellen. Intus- schen heeft zich een meisje aangemeld, dat Galiard in dien nacht op den Jutphaas schenwcg heeft hooren roepen: „Verzuipen jullie me dan maar". Twee van de vrienden zijn na dit gebeurde naar huis gegaan, maar twee anderen hebben de politie ge waarschuv/d, die dadelijk aan het dreggen is gegaan Om ongeveer halt twee in den nacht hoeft men het lijk opgehaald. Het rapport van de gerechtelijke sectie is nog niet verschenen, maar men kan wel aannemen,®dat Galiard door verdrinking om het leven is gekomen Er is voorts nog verband gelegd tus- schen dit verdrinkingsgeval en een inu dont. dm zich met Fascisten op het .lans kerkhof, een weck te voren heeft voorge daan. De politic heeft ook in deze richting gespeurd, maar is voorloopig tot de slot som gekomen, dat hier gcencrlei verband bestaat met het gebeurde op het Janskcrk hof. Er zijn natuurlijk politieke partijen, die uit dit goval wat men noemt politieke munt pogen te slaan, maar dit drijven is volko men onjuist; het betreft hier een geheel toevallige omstandigheid, die losstaat van hetgeen zich een week later op den Jut phaasscheweg heeft afgespeeld. Tot arrestaties is de politie niet overge gaan; het zal trouwens voor haar zeer moeilijk zijn om uit te maken, in hoever hier van eenig misdrijf gesproken kan worden. Te meer, daar de betrokkenen zelf de politie hebben gewaarschuwd om redding te verlccnen, wat. wij reeds daags na het gebeurde in ons blad hebben mede gedeeld. EIERMARKT BARNEVELD. Aanvoer 2.420.000 stuks. Prijzen wit 2 2.30; bruin 2.302.70; eendeneieren 1.50 —1.80. Handel taraolijk vlug. rre\ JteppjOTiajsia st tngmuoyi ap *jq Vrijdag 12 MaL V.A.R.A. Hilversum. Golflengte 296 M. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. (8.15 Morse-tijdsein.) V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Viool-recital door Eddy Elsas, met medewerking van Joh Jong, orgel. 11.10 Onze keuken, door P. J. Kers Jr. 11.40 Rolien Numan draagt voor: „Tien minuten" Fritz Rosenfeld. Vertaling: Ro- iien Numan. 12.00 Einde V.A.R.A.-programma. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01 Gramofoonmuziek. 12.30 Lunchconcert door het Omroepor kest onder leiding van Nico Treep. 2.00 Causerie door Mr. J do Vries: „Pa lestina". 2.30 Omroeporkest. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Sluiting. V.A.R.A. 4.00 Tijdsein 4.01 De Vleermuis. Verkorte operette in drie acten van Johann Strauss, uit te voe ren door Solisten met Koor en Orkest der Staatsopera te Berlijn o.l.v. Hermann Weigert. (Gramofoonmuziek.) 5.00 Na schooltijd Janny van Oogen ver telt sprookjes. 5.30 Piatroglbas-kwartot o.l.v. Joop Carl- quist 6.15 Overgang naar den versterkten zen der. 6.16 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A. R.A.-Standaart-orgel Prelude Guilmant 6.20 Herdenkingsstondo Pieter Jelles Troclstra, gestorven 12 Mei 1930. Met mede werking van: Hollandscb Strijkkwartet, Jan Lamaire declamatie Joh Jong, orgel. (7.15 Morse-tijdsein.) 7.20 Dc Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst 7.45 V.A.R A.-Kinderkoor „De Roodbost- jes" o.l.v. L#lda Hulscher met pianobege leiding van 3o Kickheffer. 8.00 Einde V.A.R.A.-programma. V.P.R.O. Sprekers Ds. F. Dijnema, Amsterdam. Mr. F. M. Westerouen van Meerteren, den Haag. Herman Rutters, Amsterdam. Muzikale medewerking- Het Haagwclie Strijkkwartet: Sam Swaap, viool; A. Pnth, viool; J Devert, alt; Ch. van ïsterdael, callo. 8.00 Tijdsein. 8.01 Cursus. Waarin wij Vrijzinnig Prote stanten verschillen en één zijn. 2de Voordracht- Godsdienstig verschil en godsdienstige eenheid. Spreker: Ds. Dij- kema. 8.30 Concert Brahms' cyclus, op 51 No. 1. 9.00 Lezing. Het beroep van den advocaat Spreker: Mr. F. M. Westerouen van Mee- teren. 9.30 Concert 10.00 Persbureau van het Vrijzinnig Gods dienstig Persbureau. 10.05 Nieuwsberichten Vaz Diaa. 10.15 Lezing over Brahms. Sprekor: Her man Rutter». 10.45 Gramofoonplatenconcert V.A.R A 11.00 Orgelspel door Cor Steyn op het V.A R.A.-Standaart-orgel. (11.15 Morse-tijdsein). 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. H u i z o n. ALGEMEEN PROGRAMMA N.C.R.V. 8.00 Tijdsein. 8.00 Schriftlezing cn meditatie. 8.15 Morgenconcert. (Gramofoonplaten). 10.30 Morgendienst, te lelden door Ds. L. J. S. Crousaz. 11.00 Concert Mevr. My ra Verhoeven, viool. Jan G. Meyer, cello, Mej. Jeanne Ver ver, piano. (Gramofoonplaten). 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Middagconcert door het Trio van der Horst, met medewerking van den klarinettist J. H. v. Ginkci. 200 Verzorging van den zender. 2.30 Lezen van Chr. lectuur. Voorgelezen wordt: „In den greep van bet goud", van L. Penning. 3.00 Huishoudelijke Raadgevingen, door Mej. T. Hagenbeek. „Vervaardiging en on derhoud van glas, kristal en aardewerk". 330 Bespeling van het N.C.R.V-Orgcl. 4.30 Ilalfuurtjo voor jeugdige amateur fotografen. „Het fotografeeren van vogels cn andere dieren". 5.00 Concert J. van Helden, viool. Elsa Nolthcnius, piano. 6.00 Spreker namens de Chr. Boeren- en Tuindersbond. Dr. Ir. C. Kooy, te Voorscho ten: „De nieuwe Koers". 6-30 Het planten cn verzorgen van Dah- liastekken" door A. J. Herwig. 7.00 Politieberichten. 7.15 Persberichten Chr. Persbureau. 7-30 Literair halfuurtje. „Do Sjoencmietische" van Seerp Aneraa, door Dr. J. van Ham. 8.00 Tijdsein. 8.00 Concert door de Amstcrdamsche Orkestvereeniging. Kapelmeester: Frans van Diepenbeek. 9.00 Spreker: A. J. L. Looijen, VisscherlJ- bioloog. Onderw.: „Do oogst van het water", 10.00 Persbureau Vaz. Diaa. 10.45 Gramofoonplatenconcott

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 9