NIEUW PARIJS BANKIER LEENES STAAT TERECHT Op e/Ae wonc/ IN MASSA'S SLIJTERIJ Ir. MUSSERT NAAR GOCH DOODELIJK AUTO ONGELUK Tuinparasols en Ligstoelen LANGESTRAAT 35 GEEN STILSTAND BIJ DE K.L.M. VERDUISTERING VAN EFFECTEN Onze Postvliegers onderweg één uur vooruit Om te spreken voor de Nederlanders in het Rijngebied Het Volk bevat het volgende bericht: Duitscbo bladen melden uit Goch bij de Nederlandsche grens: A.s. Zaterdag des avonds 8 uur vindt in den Stadttorsaal een zeer gewichtige ver gadering plaats, in welke vergadering de leider der nationaal-socialistlsche bewe ging in Holland, ir. A. A. Mussert uit Utrecht, zal spreken over het onderwerp: „Wij en de Duitsche revolutie." Er zullen o. a. aanwezig zijn de gouw leider Terboven uit Essen, de plaatsclijko groepsleider Salzm&nn uit Goch en do kringleidor Görlicb uit Kleof. Ir. Mussert zal met zijn staf Zaterdag middag om half vijf door de S.A. en S.S, uit Goch, onder leiding van den heer Salz- mann, aan de grens bij Siebengewald, fees telijk ingehaald worden. De muzickcorpson zullen meomarcheeron. Wij hebben ir. Mussert naar de juistheid van dit bericht gevraagd. Het Volk, zoo deelde ir. Mussert ons mede, heeft waar schijnlijk do klok hooren luiden... De hoofdleider der Nationaal-Socialistischo Be weging gaat inderdaad naar Goch, maar om daar uitsluitend voor Nederlanders te spreken. Het verzoek daartoe was hem eenigen tijd geleden door een deputatie Ne derlanders uit het Rijngebied gedaan, en omdat ir. Mussert naar haar verzekering zijn volksgenooten een dienst kan bewijzen gaat hij. Er worden trouwens regelmatig lezingen voor do Nederlanders, waarvan er 60.000 in bot Rijngebied wonen, gehouden en er bestaat daartoe zelfs een commissie onder bescherming van de Nederlandsche regeering. Van de festiviteiten, die Het Volk op somt, is ir. Mussert niets bekend; trouwens, zoo zei hij ons, als het Nederlandsche pu bliek iets van de Nederlandsche Nationaal- Socialistische Beweging wil weten, doet het beter om daarvoor niet Het Volk te raadplegen. Tegen een boom gereden Eindhovein, 12 Mei. Hedenmiddag omstreeks 4 uur hoeft in den „Wolfshoek" te Tongelre nabij Eindhoven een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Op dat moment reed ter plaatse een luxo auto, bestuurd door zekeren van Well uit Woensel, terwijl naast hem de chauffeur was gezeton. Door den slechten toestand van den weg zitten verscheidene kuilen in het wegdek schijnt van W. de macht over het stuur verloren te hebben met het gevolg dat de auto tegen een boom botste. De wagen werd totaal vernield; van W. werd achter het stuur doodgedrukt. De chauffeur, wiens naam nog niet bekend is, bekwam min of meer ernstige kwetsuren aan hoofd rri handen. WORDT MAASTRICHT BADPLAATS? Joodsche vluchtelingen willen de warmwaterbron exploit»*- ren. Do warmwatorbron de ecnige in Ne derland die bij een boring te Maastricht oenlge jaren terug ontstaan i6, beeft de mogelijkheid geopend Maastricht tot een kuurbadplaats te verheffen, zooals bot na burige Aken en Spa. In bet Joodsche weekblad wordt gewag gemaakt van plannen, dio Joodscho vluch telingen koesteren om in Maastricht een grootsch en modern „Kurkaus" to bouwen. Zelfs wordt reeds een plaats in bot stads park genoemd waar de inrichting zou ge bouwd worden. Bij nadere bespreking is gebleken, dat het niet volkomen juist is, dat de inrich ting in bet stadspark zal komen. Wel heeft de burgemeester toegezegd, dat op de ter reinen onmiddellijk grenzende aan hot stadspark (dus togenover de inrichtingen van den Waronkouringsdienst) do moge lijkheid bestaat de gewenschto inrichting te bouwen. (Het Volk). Zondag 14 Mei. Huizen, 1875 M. Vliegdiensten gaan door na het ontslag der piloten '6-G ra venhage, 12 Mei. In verband met do aangekondigde ontslagneming te gen 1 Juli a.6. van 27 piloten der K.L.M en de nadere mededeeling, dat 8 piloten hun dienstverband met de maatschappij niel hebben opgezegd, heeft de Telegraaf bij den directeur der K.L.M., den heer A. Pies man, geïnformeerd of de K.L.M., wanneer er geen verandering in de situatie komt, het vliegbedrijf op 1 Juli a.s. zal stilzetten Do heer Plesman verklaarde woordelijk het volgende: Wij hebben den plicht het bedrijf der K.L.M.mcnschelijkerwljs gesproken, te la ten doorgaan; dit za' ook gebeuren!" De K.L.M. denkt er dus niet aan de vlieg Iiensten na 1 Juli te stakon. Zij zal, moge lijk op bescheiden schaal of op andere wijze, het bedrijf voortgang doen vinden. BEROOVING EN DOODSLAG TE ZENDEREN. Voor het gerechtshof te Arnhem is be handeld de zaak tegen een 33-jarigen ma- machinevormer, zonder vaste woonplaats, die wegens zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende, door de rechtbank te Almelo tol drie jaar gevangonjsstraf was veroordeeld. Do officier van justitie had acht jaar gevangenisstraf geöischt, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis De verdachte heeft in October van het vorig jaar to Genderen gem. Borne inge broken in een woning, bewoond door twee vrouwen. Een van haar heeft hij met een mes in de borst gestoken, aan de gevolgen waarvan zij is overleden De adv.-generaal bij hot gerechtshof cischte thans acht jaar gevangenisstraf mot torbeschikking stelling van den verdachte van de regeering De verdachto bekende hoofdzakelijk de feiten. OPSLAGPLAATS VAN STROO VERBRAND. Helmond, 12 Mei. Hedenavond is brand uitgebroken in een opslagplaats van den Nederlandschen Coöperatieven Boeren bond, die 60 bij 17 M. groot was en die gevuld was met 250 ton stroo. Deze werden geheel een prooi der vlammen. De schade, die door verzekering wordt gedekt, be draagt 15.000. De brandweer bepaalde zich er toe nabijgelegen gobouwen, waar van er één chili-salpoter bevatte, te behou den. SUPERFOSFAATFABRIEK TE AMSTERDAM STOPGEZET. Afzetmogelijkheid verminderd. Naar de Tolegraaf verneemt, is do fa briek to Amsterdam der Amöterdamsche Superfosfaatfabriek dezer dagen stopgezet. Dit is thans van het concern Amster damsche SuperfosfaatfabriekVereenigde Chemische Fabrieken de derde kunstmest fabriek waarin het bedrijf is gestaakt. Be halve te Amsterdam wordt n.l. ook in de kunstmestfabriek to Zwljndrecht en Gro ningen niet moer gewerkt De kunstmest- fabriek te Groningen is facultatief geslo ten, die te Zwijndrecht definitief. De zwa- velzuurfabrleken zijn echter in bedrijf. Door dit jongste besluit wordt thans al leen nog in de fabrieken te Rotterdam en te Pernis kunstmest gefabriceerd. De oorzaak van de2en gang van zaken moet gezocht worden In do gedaalde afzet mogelijkheid. zijn nog steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLARF" en het bekende S. H. M. „Schilletje" lAVIK «L TeL 292. N. C. R. V. 8.30-9.30. Sncinte-Moan-wiJing. Foargon- gcr: Ds. R. Dijkstra fen Amsterdam. 5.00—5.50. Gewijde muziek vanuit dc Park- kerk, te Amsterdam, tc verzorgen door het Jeruzalem-Kerkkoor (dir. W. v. Laar), den heer W. van Laar, orgel. 5.50—7.45. Kerkdienst uit de Parkkcrk to Amsterdam. Voorganger: Ds. E. C. B. Kok, Gcref. pred. (H. V.), to Oudemirdurn (Fr.), organist: dc heer \V. v. Laar, Amsterdam. K. R. O. 9.30—10 00. Gramofoonrauziek. 10.00—11.15. Hoogmis uit de St. Plechel- mu9kerk te Oldenzaal. De Mis wordt opge dragen door Kap. Jos. Paumen. Het Paro chiaal Zangkoor (30 zangers en 67 knapen) staat onder leiding van Toon Borghuis. 0rgani6t: Ilenri Vastert. Dc wisselende ge zangen zijn die van den vierden Zondag na Paschen. De vaste gezangen zijn uit de Missa „1ste Confessor" van Giov. Pierluigi da Palcstrina voor 4-stemmig gemengd koor. 11.15—12.00 Gramofoonmuziek. 12.00—12.15. Middenstandskwartiertje. 12,152.10. Lunchconcert door de Kro Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. Rcfreinzang: Jack Mossel. 2.10—2.30. Boeken en schrijvers. „Neder landsche Volkskunde" van Prof. Jos. Schrij nen door I). Wehrcns 2.304.15. Concert m m.v. de Hollandschc Kamermuziek Vereeniging, bestaande uit: Mevrouw C. Lankhout, piano. Mejuffrouw Louiso Wijngaarden, viool S. Bahler, alt. F. Nijenhuis, bas. G. Scager, cello. W. Peddc- mors, hobo. A Toorenspits, hoorn. J. van Hell, clarinet E. Verdelman, fagot, en het Solo-Kwartet „Con Amoreo.l.v. Martin Gruithuyzen. 4.15—5.00. Ziekenlof uit 's Hertogenbosch. 7.458.10. „Stichters der groote Orden' door Pastoor W. Nolet. 8.10—8.15. Voetbaluitslagen van dc R.K F. 8.15—10.40. Johan Strauss-concert door het Orkest o.l.v. Otto Julius Kuhn, als gastdiri- gent. M.m.v. Ankic van Wickevoort Crom- melin, sopraan 10.40—11 00. Epiloog door het Klein Koor o.l.v Jos. II. Pickers. Hilversum, 296 M V. A. R A. 8.30. Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lan- tinga spreekt over: „Mislukte planten". 9.01. Orgelspel door Joh Jong op het Standaart-orgel. 9.15. Zondagmorgcntocspraak door G. J. Z wertbroek. 9.-10. Orgelspel door Joh. Jong op het Standaart-orgel. V. P. R. O. 10.30. Kerkdionst uit de Vrije Gemeente te Amsterdam. Spreker: Ds. P. v. d. Voer, Arasterdam. A. V. R. O. 12.01—12.30, Filmpraatje door L. J. Jor- daan. 12.30—2.00. Concert door het Omroepor kest o.l.v. Nico Trcep. 2.00—2.30. Boekenhalfuur. 2.30—3.15. Gramofoonmuziek. Proloog en eerste bedrijf van „Paljas", opera van Leoncavallo, door koor, orkest on solisten van de Scala tc Milaan, o.l.v. Carlo Sabajno. 3.15—4.00. Aansluiting met het Olym pisch Stadion te Amsterdam. Ooggetuige- verslag van den hockeywedstrijd Holland— Duitschland, tweedo speolhelft, door H. Hollander. Daarna gramofoonmuziek. Twee de bedrijf van de opora „Paljas". 4.45. Sportuitslagen van Vaz Dias. V. A. R A. 5.01. Kindoruurtje. 5.45. Kinderkoor „De Krekeltjes" o.l.v. Loida Hulscher, met pianobegeleiding van Jo KIckhefer. Lentebloemen (een kinder zangspol), Cath. v. Rcnnes, Tekst: C. M. v. Hille—Gaerthé. 6.15. Krontjong-Orkest „Slamat Hlndia" o.l.v Raden D. Doermakesvvara 6.50. Uitzending voor den Alg. Bond van Handels en Kantoorbedienden. 7.10. 15 Mei 1930. Zcndtijdbcsluit. Mede werking van: A. do Vries, voorzitter der V.A.R.A., toespraak; Joh. Lammen, bas, Jo han Jong, orgel. (7.15. Morse-tijdsein). A. V. R. O. 8.01—8.15. Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15—9.00 Concert door hot Omroeporkest o.l.v. Nico Treep, m.m.v. Maurits van den Berg. viool. 9.00—9.15, Zangvoordracht door Richard Taubcr. A d. vlougel: Pierre Palla. 9.15—9.40. Hot Omroeporkest o.l.v. Nico Trcep. 9.40—10.00. Richard Tauber zingt. 10.0010.10 Gramofoonrauziek. 10.10—11.10. Kovacs Lajos en zijn orkest. (Refreinzang: Bob Scholte). 11.10—12.00. Gramofoonmuziek. Maandag 15 Mei. N. C R. V. 8.00—8.15 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3' -11.00 Morgendicnsl. te lelden door Ds. W. J. van Lokhorst, Ned. Herv. predi kant tc Hilversum. 11.00—11.30 Lezen van Chr. lectuur. Voor gelezen wordt: „Van Mcnschenharten en Menschongeluk", van A. K. Straatsraa. 11.30—12.00 Een half uur marschmuziek. 12.1512.30 Gramofoonmuziek. 12.302.00 Orgelconcert uit de II. E. Lu- thcrsche Kerk, Kloveniersburgwal to Am sterdam, te geven door den orgelist Jan Zwart. 2.00—2.35 Uitzending voor scholen. (Laat ste Les). „De Irmcnzuil", door den heer S. Stemor- Jing, te Voorburg. 2 353.15 Beantwoorden van vragon over kamerplanten, door den h*er A. J. Herwig, to Bussum 3.15—3.30 Cursus knippen en naaien. 3.30—3 45 Cursus stofversieren en hoeden- maken. 4.00—5.00 Zeemansuurtje. te lelden door lonkvrouwe J. W. Ortt, directrice tehuis voor zeelieden der Ned. Zeemanscentrale te Rotterdam Zang door J. H. Smit Duyzentkunst, ba- De moederoverste van het klooster niet verschenen 's-G ravenhage. Do Haagschc Recht bank heeft heden behandeld dc zaak tegen den 41-jarigen bankier I. Leenes, thans ge detineerd in het Huis van Bewaring wien ten laste is gelegd, dat hij te 's-Gravenhage, als directeur der N.V. Trustkantoor voor Belegging en Administratie op of omstreeks 26 Januari 1932, opzettelijk twee obligaties elk groot 1000 dollar en een obligatie groot 500 dollar, Havenbestuur Danzig, rentende 6V2 behoorende aan het kloostei van den Goeden Herder te Conradshammer bij Dan zig welke obligaties hij onder zich had als ze kerheid voor de nakoming van de verplich tingen van genoemd klooster tegenover obligatiehouders die hebben deelgenomen in de 8% lc hypothecaire obligatieleening groot 200.000,— ten laste van voornoemde instelling, wederrechtelijk zich heeft toe. geëigend; dat hij op dezelfde wijze zich toegeëigend heeft 2 obligaties, elk van 1000 dollar en 2 van 500 dollar, ten behoeve der V r ij e S t a d Danzig, waarvoor deze stukken als ze kerheid strekten voor door haar aan ge noemd klooster ter leen verstrekte gelden; verder, dat hij zich wederrechtelijk heeft toegeëigend 2 obligaties van 500 dollar op 12 Februari 1932, 2 obligaties van 500 dollar op 2 Maart 1932. in Mei 1932, S obligaties als voormeld, van 500 dollar in Augustus 1932, 5 obligaties van 1000 dollar 6Vfe% Havcnbe stuur Vrije Stad Danzig, toebohoorendc aan genoemd klooster. Het O. M. had opgeroepen do volgende ge tuigen: J. E. van Koetsveld, accountant te Rotter dam, Zuster Maria A. L. Benneman, Moeder Overste van het klooster van den Goeden Herder te Conradshammer, Georg Hagemann Regicrungsrat, wonende te Danzig, A. J. B. Burgers, zonder beroep te 's-Gravenhage, W M. Raphael, boekhouder te 's-Gravenhage. W. G. J. van der Gocst, kantoorbediende te 's-Gravcnhago, C. C. van Steyn, kantoorbe diende, idem en J. J. Marincic to 's-Graven- hago. De verdediger, mr. Goldstein, wierp de niet-ontvankelijkheid van den officier van Justitie op. Verdachte is tweemaal gedag vaard cn de eerste dagvaarding is niet iu getrokken. Verdachte staat aldus mr Goldstein dus terecht volgens twee dag vaardigingen, hetgeen niet toelaatbaar is. De rechtbank begeeft zich hierop in raad kamer, nadat de zitting is geschorst. Na heropening doelt de president mede dat de rechtbank het beroep verwierp. Als eerste getuige wordt gehoord de heer G. Hagemann, Regicrungsrat. Hij zeide den heer Leenes in Danzig tc hobben leeron ken nen. Ilij vertelt één en ander over de posi tie van het Klooster van den Goeden Herder cn over een telefoongesprek, dat de heer Leenes in Jan. 1932 had met den vice-pre sident van den Senaat van Danzig, in welk gesprek de vice-prcsidcnt voorwaarden stel de voor liet te hulp komen van het kloosffcr. Het trustkantoor had 10.000 van de lecning achter gehouden als waarborg voor verdere rentebetaling. Dit bedrag werd den Senaat van Danzig aangeboden als pand als hij do verplichtingen van het klooster wilde oven nemen. In Juli 1932 leefde do Senaat nog in de onderstelling, dat de benoodigde stukken noo waren in het bezit van het Trust kantoor. I»1 December merkte men, dat verschillende stukkon verkocht en beleend waren. Er be stond geen rekening-courant-verhouding tus- sehen den Senaat en hot trustkantoor. Leenes had geen recht, over die stukken te beschikken. Op een vraag van den verdediger, ver klaart getuige, dat ten dage der tcnlasteleg ging de taxatiewaarde van hot onroerend goed, aan deze leening verbonden, tot op de helft was gedaald. Getuige Burgers, oud-directeur van Burgers en Co's Bank, was do volgende ge tuige. Hij vertelde van de bemoeiingen der Bank met het Trustkantoor. Get. is commissaris van het Trustkantooi geweest, maar was niet geheel op de hoogte met de zaken, die heel moeilijk waren. Bur gers on Co's Bank had een procedure in de Sodalitas-affairc. Deze procedure kostte veel geld. Leenes'wist aan geld tc komen door de obligaties te beleenen. Voorzoover getuige wist, was beleening of verkoop geoorloofd. Verdachte: Was er een groote vijandschap tusschcn mij en den accountant v. Koets veld? Getuige: Ja. Die gespannen verhouding is ontstaan na het uitbrengen van het rapport Inderdaad stond in het eerste rapport van den accountant, dat er bepaalde stukken ver dwenen waren. Maar de heer Leenes heeft mij die stukken getoond. De volgende getuige was de accountant J. E. v. Koetsveld, die tevens als deskundige optrad. Getuige zegt, dat er aanmerking gemaakl is op zijn rapport Hij heeft zich bereid ver klaard, zijn rapport tc wijzigen indien, wan neer het juist bleek te zijn, de kosten van het onderzoek ten laste van het trustkantoor zouden komen. Men is daarop niet inge gaan. Getuige geeft verslag van do verschillende helecningen, welke gebeurden aan Burgers en Co's Bank ten behoeve van het Trust kantoor. Verdachte betoogde nog, dat Burgers en Co's Bank, waarbij de stukken herbolecnd waren, opdracht gaf tot verkoop. Het Trust-' Kantoor, noch verd. persoonlijk had eenig belang bij verkoop. Volgens de getuige was W. M. Raphael, hoofdboekhouder. Hij had zoowel de boek houding van Burgers en Co's Bank als die van het trustkantoor bij te houden. Bij dit verhoor ontstond een langdurige discussie over het al of niet voorkomen van fouten in het accountantsrapport Getuige verklaar de, dat hier belcening cn geen herbeleening plaats had Get. v. d. Geest verklaarde, dat verdach te Leenes opdracht gegeven heeft de effec ten te beleenen. Op een vraag van verdach te bevestigde get., dat per week Burgers en Co's Bank voor het trustkantoor omstreeks 8 a 10.000 gulden aan coupons honoroerde Volgende getuige was J. J. Marincic, kan toorbediende, die ook medcdeelingen deed omtrent de boekhouding. De President wilde toen voorlezen een verklaring van de Moeder-Overste van het klooster, die niet verschenen was. Mr. Goldstein had hiertegen bezwaar, omdat hij dit proces-verbaal in strijd achtte met de Nederlandsche wet. Do rechtbank ging hierop in raadkamer. Do president doelde hierop mede, dat de rechtbank beslist had, dat het stuk rechts, geldig was. Het zal worden voorgelezen in een volgende zitting. Deze zal gehouden worden a.s. Zaterdag over een week. IJsvogcI Ocho, 4-5 11—5 4-5 5-5 0-5 11-5 12—5 7-5 85 9—5 10—5 11-5 12-5 Amsterdam Leipzig Boedapest Belgrado Athene Mersamatruh Caïro Rutha wells Bagdad Boeshir Djosk Karachi Joilpoei Allahabad Calcutta Rangoon Banirkok Singapore Motlan Batavia Bandoeng 12—5 11—5 10—5 10-5 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 18 Mei. Vergeet vooral niet om Zondagavond voor U naar bed gaat, al Uw klokken een uur vooruit te zetten, want de zomertijd begint in den nacht van Zondag 14 op Maandag 15 Mei. Wanneer het in dien nacht 2 uur slaat rekent men, dat het 3 uur is. Zoo Iaat bent U misschien niet meer op, dus: zet Zondagavond Uw klokken riton. Orgelbegeleiding: II. Smit Duyzent kunst. 5.00—5.15 Guy Woitz, orgel. 5.156.15 Christelijk Liederenuurtjo, uit sluitend gewijd aan „Liederen op verzoek", te houden door den heer Johannes de Heer, te Driebergen, met medewerking van den heer VV. Verver, te LeideD, viool. 6.15—6.30 Serenade voor 13 blaasinstru menten, Mozart. 6.30—7.00 Vragenuurtje. 7.157 30 Persberichten van het Ncderl. Chr. Persbureau. 7.30S.00 Vervolg vragenuurtje. 8.00—9.30 Uitvoering van gewijde muziek in de Groote Kerk te Arnhem, door de Chr. Oratorium-vereeniging Arnhem. (Dir. Arn. Wagenaar). Soliste: Mevrouw Jo Vincent, öopraan. Orgel: C. de Wolf. Piano: Gerard Dekker. Harmonium' G. v. d. Graaf Bazuinen-Trio van de Arnh. Orkest-vereeniging. 9.309.45 Persberichten van het Persbu reau Vaz Dias te Amsterdam. 9.45—10.30 Arthur Schnabc!, piano, speelt met hot Londensch Symphonie-orkest, o.l.v. Dr Malcolm Sargent. 10.30—11.30 Gramofoonplatenconcert. Hilversum. V. A. R. A. 8.01 Gramofoonmuziek V. P. R. O 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Dc Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.00 Janny v. Oogen draagt voor „Werk", J. v. d. Wal le. 11.15 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.45 Janny van Oogen draagt voor: „De erfenis". Auteur onbekend 12.01 Klein-orkest o.l.v. Hugo do Groot. 12.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 1.00 Klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot I.30 Orgelspel door Joh. Jong op bet Stan daart-orgel. 2.30 Amsterdamsch Salon-orkest o.l.v Dirk Kiekens. 300 Frans Nienhuy9 draagt voor: „Kunst en biefstuk". J. Eilkema de Roo 3.20 Orgelspel door Cor Steyn op het Standaart-orgel. 3.30 Amsterdamsch Salon-orkest o.l.v. Dirk Kiekens. 4.00 Orgelspel door Cor Steyn op het Stan daart-orgel. 4.15 Amsterdamsch Salon-orkest o.l.v. Dirk Kiekens. 4.45 Na schooltijd 5.15 Lohengrin, verkorte opera In 3 acten van Richard Wagner, uit te voeren door: Solisten met koor en orkest der Staats- opera te Berlijn o.l.v. Hermann Weigert. (Gramofoonmuziek). 6.10 Orkest o.l.v. Hugo de Groot 6.45 Jan Lemaire draagt voor. 7.60 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.40 Muzikale babbeltjes door Piet Tig-» gers 7.59 Herhaling van S.O S. berichten. 8.00 Uitzending vanuit het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam, van een concert, te geven door: „De Stem des Volks", Rechter Maasoever Rotterdam; Utrechtsch Stedelijk Orchcst; Michel Go- bets, tenor. Het geheel o.l.v. Hendrik Al-> tink. II.00 Persbureau Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6