AMERSFOORTSCH DAGBLAD Dinsdag 30 Mei 1933 31e Jaargang No. 282 KABAAL IN DEN RAAD HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN AANGETEEKENDE BRIEF ONRECHTMATIG GEÏND TWEEDE BLAD UIT DE STAATSCOURANT In het Paleis van den Koning PAKHUISBRAND TE AMSTERDAM velink, commandant van het 20o regiment infanterie. Benoemd tot luitenant-kolonel, comman dant van het 20e regiment infanterie de ma joor J. Nijdara van het 2e regiment. Eervol ontslagen als adviseerend lid der V'lootcommissio de eervol ontslagen kapi tein ter zee J. C. M. Warasinck en is als zoodanig benoemd de kapitein-luitenant ter zee J. E. Meijer Ranneft. Toegekend zilveren eerc-medaille Oranje- Nassau Orde aan commandeur le klasse der koperslagers bij Rijkswerf te Willemsoord L. J. A. Bock. Op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de reserve-eerste-luitenant C. A. van Vliet en de reserve-twecdc-luitenant C. J. Jager, beiden van het De regiment infan terie. Benoemd tot rescrve-luitenant-kolonel de reserve-majoors G. J. C. Verhoeven van het 10e regiment infanterie, J. Busquet van het öe regiment infanterie en prof. mr. J. C. Kiclstra van het regiment jagers, allen ter nadere indecling door den minister van De fensie en bij de Schoolcompagnie van den motordienst do reserve-majoor M. H. A. Juta, van die schoolcompagnie. is, met ingang van 1 September 1933, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend 'aan den loeraar aan de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer, P. N. W. van Dam, onder dankbetuiging voor de in deze betrekking bewezen diensten. Bij beschikking van den minister van Fi nanciën is de inspecteur der directe belas tingen enz. J. van Tilburg, hoofd van de in spectie der directe belastingen, enz. te Lo- bith, \erplaatst naar Oklenzaal en aange wezen, als hoofd van de inspectie der direc te belastingen, enz. aldaar. Frissche toestanden onder de y,vroede vaderen va/? Heesch In de Vrijdagavond gehouden raadsverga dering van de gemeente Heesch kwam het weer tot onaangenaamheden lusschen den burgemeester en de raadsleden. Op do vraag van den voorzitter, of een van de raadsleden nog aanmerkingen had op de notulen, verzocht het raadslid v. d. Ven den burgemeester om een nadere ver klaring over diens insinuatie aan het adres van het lid der Ven. De voorzitter zou na melijk in de vorige vergadering gezegd heb ben, dat het lid van der Ven wel meer zou weten over de inbraak, bij hem in de buurt gepleegd. Toen de voorzitter hierin niet wilde tre den, verweet het raadslid van der Ven, den burgemeester, dat het hem te doen was, om de raadsleden van Heesch in den lande in een ongunstig daglicht te stellen. Het lid van der Ven laakte in scherpe be woordingen het optreden van den burge meester, daar het volgens zijn zeggen, een algemeen bekend feit is, dat deze zelf on eervol ontslagen is uit den politiedienst te 's-Herlogcnbosch. Spr. noemde de benoeming van den bur gemeester van Heesch een schande voor degenen, die aan deze benoeming hebben medegewerkt. Een hevig tumult ontstond. Scheldwoorden als oplichter, leugenaar «nz. waren niet van de lucht, Hierop schorste de voorzitter voor een half uur de vergadering. Na heropening was de toestand niet minder gespannen. Eenigen tijd geleden is over de burgemees terskwestie een brief gezonden aan de Kroon. Deze brief is door de Kroon gere tourneerd met de opmerking, dat het ver zenden van dit epistel niet door den raad was goedgekeurd. Toen deze brief weder om ter sprake kwam en de voorzitter wei- eerde dezen in behandeling te nemen, ver lieten de wethouders met» de raadsleden als protest en bloc de raadszaal. De voorzitter was toen gedwongen de fclbewogcn verga dering, die ongeveer drie uur had geduurd, wegens onvoltalligheid te sluiten Nog twee arrestaties in het bekende internationale complot Dat de Ilaagsche zeden-politic in samenwer king rnct den vreemdelingendienst een goe den slag heeft geslagen, toen Woensdag avond j.l. twee Italianen en één Hagenaar aan het station Iiollandscho Spoor werden aangehouden, in verband met een ongeoor- loofdon handel in blanke slavinnen heeft allerwegen grootc belangstelling verwekt zoo meldt de Ilaagsche Courant. Er viel inderdaad een complot te ontwar ren, waarbij niet alleen met veel tact, doch ook met voortvarendheid moest worden op getreden. Men had te doen met uiterst ge slepen tegenstanders, waarop moeilijk vat is te krijgen. De sluwe importeurs werden hoe langer hoe brutaler, wellicht meenden zij, dat in het vrije Nederland alles geoorloofd is. Totdat t de spuigaten uitliep cn zelfs minderjari gen werden geïmporteerd. Daarop zullen zij vermoedelijk hangen. Vandaar ook, dat het Fransche meisje, dat Woensdagavond te den Haag met den Ita liaan Blancato aankwam, voorloopig niet over de grenzen is gebracht. Zij is voor de politie cn justitie een zeer belangrijke getuige. Van haar verklaringen valt of staat voor een groot deel de vervol ging- Zooals vanzelf spreekt zijn ook uit de re sidentie zelf, diverse personen bereids in verhoor genomen. Voor zoover zij echter rechtstreeks of zijdelings tot het complot behooren, cr van af wisten of cr aan ver dienden, betrachten zij do grootst mogelijke stilzwijgendheid. Ook uit vrees voor evcn- tueele represaille-maatregelen, van de zijde van de voormannen van het complot. Zij vergeten echter, dat zij bij het handhaven dezer houding groot govaar loopen ook even tueel gearresteerd te kunnen worden. Im mers zij, die op de hoogte zijn van een straf baar feit, zijn verplicht daarvan kennis te geven aan de politie of aan de justitie. Vast staat thans, dat behalve de reeds drie gearresteerde mannen, nu ook twee vrouwen zich voor deze zaak in arrest bevonden. Aan gehouden zijn twee vrouwen van verdachte zeden, die van alles op de hoogte waren cn handelingen verricht moeten hebben, waar door ook zij grootc kans loopen in contact te komen met den strafrechter. Een harcr is de „vriendin" van den Ita liaan Blancato. Ook de mannen, die cr zich toe geleend hebben tegen geldelijke vergoeding een hu welijk aan te gaan, met buitenlandsche vrouwen, zullen tz.t- ouder cede moeten ge tuigen over de wijze, waarop hun huwelijk tot stand kwam. Het politic-onderzoek is natuurlijk nog in vollen gang. De beide aangehouden Italia ncn spreken vrij goed Fransch, echter zeer gebroken Ncderlandsch. Het zal nog wel eenigen tijd duren, alvo rens de aangehoudenen zullen kunnen wor den voorgeleid bij den Officier van Justitie. Naar vernomen wordt, heeft het optreden der politic zooveel opzien gebaard, dat be reids een aantal vrouwen, o.w. ook eenigen die met Nederlanders waren gehuwd, en later gescheiden, het beter hebben geoor deeld ons land te verlaten. SALARISVERMINDERING GEMEENTE EN FROV. AMBTENAREN? Naar verluidt moet het in de bedoeling van de nieuwe regeering liggen zeer spoedig te komen tot een sterke vermindering van de bezoldiging der gemeente- en provinciale ambtenaren. Daarbij zal gelet worden op de verlagingen, voor het rijkspersoneel reeds ingevoerd, voor zoover dat door gemeenten en provinciën niet is geschied. Vermoedelijk zal de regeling van de salarissen van al het gemeentelijke en provinciale personeel, door wijziging van de gemeentewet en de provin ciale wot, voortaan aan koninklijke goed keuring worden gebonden en op deze wijze de autonomie van gemeente- en provinciale besturen sterk worden ingeperkt. (De Telegraaf). WAARDELOOZE GROENTE. In zeven maanden tijds in Noord-Holland ruim twintig millloen k-g. Het In- en Verkoopbureau, ingesteld door de provincie Noord-Holland heeft zich in de zeven maanden 1 Oct.—1 Mei, volgens „Het Handelsblad", in totaal ontfermd over ruim 20 milliocn K.G. aan de veilingen aange voerde, doch onverkoopbare groenten. Daar van werd 0.8 rnillioen K.G. benut als men- schelijk voedsel, 18.2 milliocn K.G. (kool, roodc biet en peen) als veevoeder cn ruim één (1.2) milliocn K.G. vernietigd. Vernietigd werden o.a. 758.000 k.g. kool, 236.000 k.g. uien, 2700 stuks bloemkool en l-iS.OOOk.g. spinazie. In totaal werden onge veer 120 spoorwagons groenten aan vernie tiging prijs gegeven t Door een Pool te Heerlen. Had denzelfden eigennaam als geadresseerde. Heerlens recherche arresteert den man te Antwerpen Heerlen. 28 Mei. Op het postkan- toor. alhier arriveerde een week geleden uit Saarbrucken een aangeteekende brief in houdende 10.000 rijksmark. Het adres luid de ten name van E. H. poste restant Heer len. Zondag 21 Mei kwam een Pool L. ge naamd. ton postkantoro informeeren of er geen bdieven voor hem waren gekomen, zijn naam was dezelfde, alö op de envelop pe 6tond. Hij legitimeerde zich met zijn pas die in orde was. Nadat de postbeambtenaar deze had ingezien heeft hij den aangetee- kenden brief aan den Pool te hand gesteld. Den volgenden dag kwam echter E. II., degene voor wiep het waardevolle stuk be stemd was, om den brief in ontvangst te nemen. Tot groote ontsteltenis ontdekte men, dat het stuk reeds was afgegeven. Do postambtenaar had niet voldoende acht ge slagen op het feit, dat de voornamen niet overeenstemden. Onmiddellijk werd de ge meentepolitie met een en ander op de hoogte gesteld. De inspecteur der recher che, de heer P. Weijraa, werd met het on derzoek belast. Heel spoedig kreeg hij een draad in handen en daarbij bleek, dat de bewuste L. II., die het aangeteekende stuk in ontvangst had genomen, met zijn buit reeds de wijk naar België had genomen. De inspecteur is toen onmiddellijk naar Luik gereisd, waar hij vermoedde den ver dachte te zullen vinden. Het onderzoek al daar wees echter uit, dat L. H. ijlings van Luik naar Antwerpen was vertrokken. Aanstonds stelde inspecteur W. zich toen in verbinding met de Antwerpsche politic cn toe hij zolf to Antwerpen arriveerde werd aldaar het onderzoek voortgezet en wel met goed succes. Dc heer Weijma smaakte het genoegen zijn werk bekroond te zien. Hij kon L. II. gistereA arrestecren. Deze werd onmiddellijk aan een streng verhoor onderworpen, waarbij bij door de mand viel. De verdachte is te Antwerpen achter slot en grendel gezet. Hij zal worden uitgeleverd. De uitlevering is reeds door onze regeering aan de Belgische regcering gevraagd (De Courant) MEN ZIJ GEWAARSCHUWD... Het Haagsche politierapport bevatte gis teren het volgende bericht: „Dc exploitant van het vlooientheater op het voorjaarefcest in den Dierentuin heeft aangifte gedaan van diefstal van 3 rijtuig jes, bespannen respectievelijk met 2, 2 en 1 vloo, gepleegd uit zijn theater". Onderscheiding. Bij Kon. besluit is benoemd lot officier in de Orde van Oranje-NassauAf. P I». Rath, deken cn oastoor tc Helmond. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit is aan G. J. van der Zwart op zijn verzoek eervol ontslag ver leond uit zijn betrekking van kantonrech- tcr-plaatsvcn anger in het kanton Assen, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten; is benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de Arrondisscmcnts-rechtbank to Dor drecht. Mr. P. J Sigmond. advocaat en no taris to Dordrecht; is aan Mr. H. C. van Kleffens. op zijn verzoek, inet ingang van 1 Juni 1933, eer vol ontslag verleen^ uit zijn betrekking van raadsheer-plaatsvervanger in het Ge rechtshof te Arnhem, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten: is aan Mr. A. Rueb. op zijn verzoek, mc-; ingang van 1 Juni 1953. eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van plaatsvervan gend Voorzitter van den Raad van B-roep (O.) te 's-Gravenhagc. onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten; is aan Mr. K. N. Ilengeveld. op zijn ver zoek. met ingang van 30 Juni 1933. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter te Gouda, onder dankbetui ging voor in rechterlijke betrekkingen be wezen dienst. Burgerlijke wetgeving. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van de Staatscommissie tot wegneming van on juistheden en aanvulling van leemten in de Nederlandse!)© Burgerlijke Wetgeving: Jhr. Mr. A. K. C. do Brauw. advocaat en procureur le 's-Gravenhagc. Voogdijraden. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot lid van den Voogdijraad: te Tssen Jhr. Mr. A. W. van Hollhe tol Echten, advocaat en procureur aldaar en te Amsterdam Mevrouw de Weduwe Mr M- H. E. van Woudenberg Hamstra, geboren Po uw. tevoren lid van den Voogdijraad Ara sterdam II; zijn to rekenen van 1 April 1933 benoemd in vasten dienst tot secretaris van den Voogdijraad: te 's-Gravenhagc: Mr. J. H. Kessler Augz. le voren secretaris van den Voogdijraad 's-Gravenhage II; te Rotterdam: mejuffrouw Mr. J. O. Knottncrus, te voren secretaris van den Voogdijraad Rotterdam II; te Amsterdam: J D. J. Idenburg, te voren secretaris van den Voogdijraad Amstcr dam I. Inspectie volksgezondheid Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken is met ingang van 1 Juni 1933 nader aatrge wezen als standplaats voor den adjunct-in specteur van de volksgezondheid voor de drankbestrijding B. de Brey, de gemeente Zwolle. Posterijen, telegrafie cu telefonie. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Augustus 1933 aan den referendaris der P.T.T. J. Willinck, belast met de functie van directeur van het Postkantoor te Eind boven op zijn verzoek eervol ontslag ver leend, met dankbetuiging voor de door aan den lande bewezen diensten. Zeedienst. Bij beschikking van den Minister van De fensie is de luitenant ter zee der 2e kl. mar.-reserve R. Rijkens, den 1 Juni 1933 ge plaatst bij de ondcrzecdienstkazerne te Willemsoord Op verzoek eervol uit militairen dienst ontslagen de luitenant-kolonel F. H. Heu- Voilighcid efscht nuchterheid. Een liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. Naar bet Engelsch door W. H. C. B 32 Dolores stond plotseling op, toen zij eerst zijn stap in de aangrenzende kamer en daarna den sleutel in het slot hoorde en toen hij bij haar binnen kwam, sloeg zij haar armen om zijn hals. Hij was erg bleek, want zijn vrees dat men haar had ontvoerd, had gelijken tred gehouden met de snelheid, waarmede hij had gcloopen. „Wat heb je? Wat Is er gebeurd?" riep zij bezorgd. „Waarom ben jo zoo bleek? Ben jo ziek?" „Ik was angstig," antwoordde hij. „Ik was bang dat men je bad ontvoerd. Kijk maar eens hier!" Hij bracht haar naar het raam cn schoof het gordijn op zij. Een koude luchtstroom kwam binnen want het raam stond half open. Hij deed het dicht en sloot het met den grendel. „Do vrouw ging daar uit; nu begrijp ik alles,' zei hij, en daarom was ik zoo bang dat iemand anders langs dcnzelfden weg zou binnen komen." Hij vertelde haar rustig wat er gebeurd was en toonde haar den brief, dien zij langzaam tot het einde las, alvorens hem terug ie geven. „Dan was die andere tenslotte toch geen liefdesbrief", zei ze met een lachje, dat meer liet gevolg was van opluchting dan van vreugde, hoewel zij het zelf niet wist. „Neen," antwoordde hij ernstig. ..Had ik dien maar gelezen, dan zou ik tenminste het raam hebben gesloten alvorens je al leen te laten." Geen spoor van angst was er op haar gezicht te zien, cn rustig vroeg zij met haar handen in de zijne: „Wat komt 't er op aan, nu wc toch weer bij elkaar zijn? Nu kan me immers niets gebeuren." „Neen, zoolang ik lofe niet. Maar hier kun jo niet blijven." „Dat. weet ik je zou me immers weg brengen. Ik .ben gereed „Dat bc-doel ik niet. Ik bedoel: in deze kamer, in mijn vertrekken. Dc koning komt hier over ecnige minuten; ik weet niet wat hij dan doen zal misschien gaat hij onderzoeken of er ook iemand hier is om te luisteren; hij is erg achter dochtig cn de reden waarom hij hier komt, is dat hij zelfs zijn particuliere vertrekken wantrouwt. Misschien doet hij de deur wel open „Die zal ik aan dc binnenzijde afsluiten cn dan kan ie zeggen dat ze afgesloten is en je den sleutel er van niet hebt. Als bij er menschen bij haalt om haar te openen, zal ik door het raam ontsnappen en me in het schilderhuis verstoppen. Hij zal toch wel niet tot morgen met je blijven pra ten!" Zij lachte en hij zag in dat zij ge''.'/ omdat zij nergens veiliger kon zijn dan waar zij was. ,.Je ziet dus dat je me hier moet houden, of je wilt of niet!!" zei ze vroolijk. „Je bent net zoo bang als een kleine jongen- Wat zouden de rncnschen wel zeggen, a!s ze zagen dat jij bang was!!" „Je hebt gelijk," antwoordde hij glim lachend. „Maar ik zal je wel moed inspreken," vervolgde zij. „De koning kan nog niet ko men, want je zei me zooeven dat Perez net naar hem is toegegaan. Minstens een half uur zullen ze blijven confereercn cn 't is heel waarschijnlijk dat hij den koning overreedt hcelemaal niet naar je toe 1c gaan, omdat die zoo vreeselijk boos op je is, zoodat Perez misschien zelf komt, om dan erg poeslief te doen en te trachten den vrede lusschen jou en den koning te her stellen. Hij is wel erg handig, maar ik mag zijn gezicht niet; hij doet mij altijd denken aan een mooicn, zwarten vos. Maar zelfs al zou de koning komen, dan hebben we nog meer dan een half uur den tijd. Nu ben jc toch niet meer bang., is 't wel? Maar hij bleef zenuwachtig en begon on rustig heen en weer te loopen. „Ik hen ten einde raad," spak hij zonder haar aan te zien. „Naar Villagarcia kan ik je niet laten gaan, want dat zou gelijk staan met ondergang en ongenade, zoowel voor mijn pleegmoeder als voor haar man de koning zou 't zelfs hoogverraad kun nen noemen, als *t hem in zijn kraam te pas kwam. Bovendien zou je daar niet kunnen komen zonder dat het uitlekte. Uk kan je er toch niet in mijn armen naar toe dragen!" „Dan wil ik cr ook niet heen," antwoord de Dolores kalm. „In een klooster kan ik je ook niet ver stoppen," vervolgde hij. „Binnen een dag zou men je. hebben gevonden, want de ko ning weet alles. Er is maar één plaats, waar ik heer en meester ben Plotseling hield hij op en keek in de ruimte, alsof hij daar, heel ver weg. iets zag. „Waar is dat dan?" vroor Dolores „Breng me daar dan heen! O, breng me waar jo heer cn meester bent, waar er geen ander koning is dan jij, waar we, zoolang we leven, bij elkaar kunnen blijven!!" Onbeweeglijk bleef hij zoor zich uit sta ren, als in verbazing over de grootte van do verzoeking, die hij vóór zich zag. Dolo res begreep het niet, maar zij deed wat een liefhebbende vrouw doet, wanneer zij ziet dat de man, dien zij lief heeft, moeilijke oogenblikken door maakt. Zij ging naast hem slaan cn bracht haar arm door den zijnen, dich zij tecder drukte, zonder een woord te zeggen. Er zijn momenten dat een man alleen zooiets noodig heeft om hem te troosten en kracht te geven. Maar zelfs een vrouw onderkent zulke oogenblikken niet altijd. lleel langzaam wendde hij zich naar haar toe, bijna alsof bij trachtte aan den blik uit haar oogen weerstand te bicden, maar. dat niet kon. Hij legde zijn handen ter weerszijden van haar gezicht en streek haar als goud glanzende haar van haar voorhoofd. Maar zij begon ongerust te wor den, want er straalde iets uit zijn oogen, dat zij daarin nog nooit had gezien; Iets leek op een uittarting van God, een on weerstaanbare kracht om niets te doen, wat niet mocht. „Je bent *t waard!" riep hij uit op een toon die zoo sterk afweek van zijn gewone stem, dat Dolores er van schrok. „Wat bedoel je?" vroeg ze, zich meer en Voor het publiek was niets dan rook te zien Amsterdam, 29 Mei. Ongeveer half zeven hedenavond werd brand ontdekt in het groote pakhuispand Oude Schans 25. Door de deuropeningen en de vensters van het gesloten perceel kwam rook. Eerst wei nig, daarna meer. Het gelijkstraatsche ge deelte waaruit do rook naar buiten drong is in gebruik bij gebrs. Jacobs als opslag plaats van glas, porcelein en aardewerk, verpakt in stroo en kratten. Toen de be manning van den eerst aanwezigen brand weerwagen den ingang van het perceel for ceerde, braken groote grijze rookwolken zich baan naar buiten. Het bleek, dat het in dit ongeveer tien meter breede gebouw flink brandde. Er werd onmiddellijk om versterking door de brandweer gevraagd, want dc eerste bevelvoerder begreep, dat bet een zware taak zou worden dezen brand te blusschcn. In den verstikkenden grijzen rook was bet onmogelijk door te dringen. Uit een ingesteld onderzoek bleek, ook, dat het vuur alleen aan de voorzijde van het gebouw kon worden bestreden, want dit ongeveer 25 M. diepe gebouw heeft aan den achterkant een blinden muur die uitkomt tegen woningen in de Nieuwe Uilenburger straat. Door een poort kan men dien ach- tprkant beroken. Taen het bleek dat bet vuur steeds meer om zich heen greep en dc rook den geheelen omtrek als het ware in den mist zette werd om nog versterking gevraagd en kwamen behalve de „Jan van der Heydc" ook de stafwagen en de ge reedschapwagen op het terrein van den brand. Toen uit alle verdiepingen rook sloeg is een onderzoek ingesteld naar de bovenverdiepingen, waarvoor een mechani sche ladder tegen het vijf verdiepingen hooge gebouw werd geplaatst. Het bleek, dat de zolders boven het gelijkstraatsch brandende gedeelte niet in gebruik zijn. De derde verdieping was de opslagplaats van huiden van de firma Duveen en op de vijf de verdieping was kurk opgeslagen van de firma Schoenitzer. Het gebouw is in twee deelen verdeeld, een rechts en een links, die ieder een toegang hebben, maar ook van binnen met elkaar in verbinding staan. In het rechter gedeelte dat het meest brand de had de brandweer spoedig vasten voet en was zij binnen niet al te langen tijd moester van het terrein. Uit het linkerdeel golfden steeds zeer zware rookwolken, die den brandwachts de tranen uit de oogen persten. Met zuurstofmaskers gewapend zijn eenige brandwachts den rook gaan trotseeren om zich op dc hoogte te stellen van den inwendigen toestand. Inmiddels was ook aan den zijmuur, die te bereiken was in de Nieuwe Uilcnburgerstraat, een gat gemaakt waardoor met een paar stra len water werd gespoten op de brandende kratten. Tenslotte heeft de brandweer een z.g. water-kanon voor den ingang opgesteld en deze machtige waterstraal heeft wel het lot bezegeld van bet vuur. De grijze rook werd wit, een bewijs, dat meer waterdamp dan rook ontsnapte. Ongeveer half negen was de zwaarsto taak van de brandweer afgeloopcn en kon begonnen worden met het nablusschen dat nog geruimen tijd in beslag nam. Op het terrein van den brand waren behalve de commandant, die het blusschingswerk leidde, de wethouder van de brandweer mr. Kropman, de hoogcom- missaris van politie, dc heer H. J. Versteeg, d.- directeur van den Geneeskundigen Dienst, dr. H. Hcyermans. Hondorden en rtog eens honderden heb ben in den omtrek naar dezen brand geke ken, die niets dan rook to zien gaf. DOODELIJKE AANRIJDING. B u s s u m 2 9 Mei. Dc 50-jarige majoor, die Zaterdagmiddag op den rijksweg bij Bussum door een auto is overreden, is hedennacht aan de bekomen verwondingen overleden. meer ongerust makende. Een oogenblik dacht zij dat hij krankzinnig werd. „Jc bent 't waard," herhaalde hij. „Je bent 't ten volle waard en nog veel meer! Je weet niet hoe lief ik je heb; je zult 't nooit beseffen! Zij werd kalmer. „Zooals ik jou lief heb mijn lieveling!" antwoordde zij eenigszins verbaasd, maar toch gelukkig. „Neen nu niet. Ik houd meer van jou. Dat zal je pas begrijpen, als je weet, wat ik voor je zal doen." Hij zei iets onsamenhangends en bet was alsof zijn blik haar verblindde, t£)en hij haar zoo stevig in zijn armen sloot, dat, zij het wel had kunnen uitschreeuwen. En plotseling kusto hij haar, ruw, bijna wreed, alsof het zijn bedoeling was haar pijn te doen. Een zonderlinge angst voor hem maakte zich van haar meester en zij tracht te zich los te wringen uit zijn omarming. Toen liet hij haar plotseling los en wend de zich snel van haar af, terwijl zij half in zwijm tegen den muur stond. Een tranen vloed steeg haar naar de oogen. Don JuaD ging zoo ver mogelijk van haar af tegen den muur staan, met zijn hoofd in zijn ge kruiste armen. Hij haalde hoorbaar adem en sprak in zich zelf. „Of jc 't waard bent? Mijn God! Wat zou jij niet waard zijn!" .(Wordt vervolgd?

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5