BONDSFEEST VAN HET K.N.G.V. BeldanopNo.42 MEDEDEELING RHAGENBEEK BIJKANTOOR TE AMERSFOORT NEDERLAND WINT DEN LANDENWEDSTRIJD Wedel de beste turner Hebt U eer. KEURIGE PRESTATIE VAN NEDERLAND B Taxi of Auto noodig? GRASBAANRACES TE HILVERSUM ADVERTENTIËN ABONNEMENTEN AGENTSCHAP TE SOEST Ferd. Huijcklaan 22 1. LAMBRECHTS Oude Soesterweg 109 Fraaie resultaten van vereent: gingen uit Utrecht en omge\ing Rotterdam. Ter herdenking van zijn 65-jarig bestaan heeft het Koninklijk Ne derlandsch Gymnastiek Verbond met de Pinksterdagen zijn 25ste Bondsfeest alhier gehouden. De officieele opening had plaats Vrijdag avond in de burgerzaal van bet Raadhuis te Rotterdam, waar de vertegenwoordigers van het K.N.G.V. door het gemeentebestuur wer den ontvangen. üe gala-uitvoering in den Grooten Schouwburg, die Zaterdagmiddag werd ge geven met medewerking van twee Italiaan sche groepen en enkele der beste Nederland sche vereenigingen, zooals D.O.S. uit Am sterdam, K. en V. uit Utrecht, Aspasia (Rot terdam) en dan niet te vergeten de keur korpsen dames en heeren van het K.N.G.V. is een groot succes geworden Wij mogen niet onvermeld laten, dat het werk der gasten goed was, maar toch de Italianen waren niet beter dan de Nederlandsche tur ners, die zich gerust met hen mogen meten. Veel indruk maakten de spannings en ont spanningsoefeningen van de Utrechtsche turners, die van veel kunstgevoel getuigden, gepaard met een goed gymnastisch begrip Het avondfeest, dat des avonds in het Sparta-Stadion werd gegeven, slaagde uit muntend en de optredenden werden der halve telkenmale uitbundig toegejuicht. De aanbieding van een nieuwe Bondsvlag werd gevolgd door een officieele toespraak ter begroeting van alle leden van het K.N, G.V. hier aanwezig, door den voorzitter van het Verbond, dr. J. U. O. R e y s. De wedstrijden van Zondag. Onder de beste weergesteldheden werd het Bondsfeest Zondagmorgen al vroeg her vat. In het Sparta-Stadion werden irym- nastiekwedstrijden gehouden voor turnsters, turners en veteranen, alsmede handbalwed strijden voor turnsters De handbalwedstrij den voor turners vonden op Vreelust plaats. *8 Middags was er een groote gymnastiek uitvoering op Sparta, waarvoor flinke be langstelling bestond. Een uitvoering van uitstekend gehalte. De dames hebben dezen middag wel een bijzonder gunstigen indruk achtergelaten De turnsters van den Stichtschen Turn kring kwamen met een zorgvuldig uitge voerd Menuet van Mozart, dat gevolgd werd door keurturnen van de Hollandsche dames keurploeg aan de brug en turnen van de buitenlandsche afdeelingen. De Belgen had den vrije oefeningen. Daarna werd alles in gereedheid gebracht voor het vertrek van den optocht door de stad. Een kleine 4000 turners en turnsters marcheerden in breede formatie door de etrateD van het westelijk stadsgedeelte van Rotterdam. In hun frissche sportkleeding en met bun talrijke vaandels en vlaggen maakten zij een uitstekenden indruk. Vele duizenden langs den weg sloegen de stoet, waarin ook enkele praalwagens meereden, met belangstelling gade. Drielandenwedstxijd tarnen. Het belangrijkste onderdeel van het feest programma van het K.N G.V. vormde de Drielandenwedstrijd, die den eerf en Pink sterdag 's avonds in de Nenytohal werd ge houden. Zooals verwacht kon worden be stond hiervoor groote belangstelling. De groote hal, die in veertien dagen tijd van een plantentuin der „Primavera" in een soort schouwburgzaal was omgetooverd in het midden waarvan het podium was op gesteld was op weinige plaatsen na ge heel gevuld. De ploegen van Holland, België en Engeland namen aan den wedstrijd deel, en het resultaat was dat onze keurploeg met flinke puntenvoorsprong als overwin naar uit het strijdperk trad. Het turnen van de Engelsche keurploeg heeft wel teleurgesteld. In den aanvang maakten de heeren sterk den indruk van aan „Bühnenfieber" te lijden, hetgeen voor al bij de paardoefeningen tot uiting kwam. Later was daar echter geen sprake meer van, maar toch konden hun verrichtingen zich niet tot het peil van het Nederlandsche en Belgische turnen*opwerken. Men veronderstelle na het hierboven ge schrevene niet, dat de Engelschen ook hun goede zijde niet gehad hebben. Individueel zag men van Whitford b.v op bijna alle nummers turnen van uitstekend gehalte Maar in doorsnee legde het Engelsche tur nen getuigenis af van een zekere slordigheid en van overdreven groote fantasie. Het werk der Belgische ploeg kenmerkte zich door een betere stijl en grootere sou plesse. Het kunnen van deze zeven men- schen bewoog zich over het algemeen op een gelijk hoog peil, hetgeen tot gevolg had,'dat op elk nummer behoorlijke totaalcijfers be haald werden. Een turner met bijzondere kwaliteiten bracht België met Reynaert, wiens volkomen correcte en gave afwerking der oefeningen, in het bijzonder aan ringen en rek. bewondering afdwong. De Hollandsche turners hadden zich klaarblijkelijk wel bijzonder goed op den landenwedstrijd voorbereid. Stuk voor stuk vestigden onze vertegenwoordigers den in druk van een degelijke oefening en den ernstigen wil om hun prestaties zoo hoog mogelijk op te voeren. Voor de verrassing zorgde de kleine Hage naar Wedel, die zich aan alle toestellen onze beste turner toonde en die aan de ringen xelfs het maximum aantal punten toegewe zen kreeg. Een stevig gebouwde knaap, sterk in de schouders, die in strammen, maar niettemin heel soepelen stijl elk num mer perfect verzorgde. Het publiek had al spoedig gemerkt in dezen turner den man ontdekt te hebben, die tot buitengewone prestaties in staat is en hij genoot dan ook na het eerste optre den ringwerk, waarvoor hij de volle twintig punten behaalde een zekere po pulariteit, die zich telkenmale wanneer hij weer op het podium verscheen in applaus uitte Knap werk leverden onmiddellijk na Wedel ook van Dam en Melkman, tusschen wie een zekere rivaliteit bestaai, omdat ze elkaar zoo weinig in kracht en intelligent turnen ontloopen. Van Dam werd na het paarspringen van Zondagavond een tikje gunstiger door de jury beoordeeld. We zou den het kunnen van de andere Hollanders, met name Zwaaf, v. d. Vinden, van Gen- deren en Haufe, teKort doen, wanneer we ook niet van hen zouden getuigen, dat ze hun oefeningen met groote zorg ten uit voer brachten. Het Hollandsche werk was steeds goed van stijl cn rijk aan variatie en fantasie. Het gevarieerde element con trasteerde wel heel sterk met dat der En- gelsch ui. Het bleek, dat Nederland den wedstrijd gewonnen had met een totaal van 603 V# punt. Als tweede volgde België met 572l/i punt, terwij) Engeland met 53SJS punt op de derde plaats eindigde. Het was al lang na het middernachtelijk uur toen het laatste nummer afgewerkt was en tot de prijsuitreiking kon worden overgegaan. De wedstrijd van Maandag. Maandagmiddag heeft het K.N.G.V. zijn zilveren feest besloten met een uitstekend geslaagde uitvoering in het Sparta Stadion ten aanschouwe van vele duizenden be langstellenden. Het prachtige keurturnen van de besto dames en heeren aan brug en ringen vorm de wel het hoofdmoment, maar ook de Ita lianen gaven prachtige oefeningen aan brug cn ringen ten beste. Zeer schitterend was het slotnummer, de gezamenlijke vrije en dansoefeningen der turnsters. Na afloop van de uitvoering heeft de minister van Onderwijs, mr. II A. Mirchant, namens de regeering zijn bewondering uitgesproken voor wat hij dien middag had aanschouwd. Met genoegen had hij de belangrijke vorde ringen gcconsta-teerd. die de lichamelijke oefening in Nederl md heeft gemaakt. Zoo lang er een 'dergelijke geest heerscht, als waar te nemen viel bij deze oefeningen, is Nederland nog niet verloren, ook niet in de moeilijke tijden die we thans beleven. De minister reikte aan de Italianen hun fraaien prijs uit. Door den bondsvoorzitter, dr. Reys, werden hierna de overige prijzen uitgereikt. De uitslagen van de wedstrijden, voor zoover daarbij vereenigingen uit Utrecht of omgeving zijn betrikkon, luiden als volgt: Driekamp tusschen adspiranten. Jongens: 1. Kracht en Vlugheid, Amsterdam 53'/2 p>; 2. Olympia, Groningen 49 p.; 3. Ernos, Zeist en D.O.O., Utrecht, elk 48J4 p. Vrije oefeningen heeren naar eigen keuze: Groepen van 19 en meer, Kracht en Vlug heid (Utrecht) le prijs met 56 pnt. Athletiek driekamp (heeren): Olympia (Groningen), Sparta (Dordrecht), Enos (Zeist), Olympia (Tilburg), Volt (Til burg) en Bato (Tilburg), allen le prijs met resp. 7054.3; 6947.5; 6511; 6344.3 en 6326 pnt. Zwemmen estafette 10 x 25 M.: 1. Ernos, Zeist 2 min. 58.2 sec., 2. Ulysses, Rotterdam 3 min. 27.4 sec. Estafette 3 x 50 M.: 1. Quick, GroninGroningon 1 min. 54.9 sec., 2, Kracht en Vlugheid, Utrecht 2 min. 6.2 sec. Dames: Rhythmlsche oef. naar keuze met groe pen van 19 en meer: 1. Turnlust, Rotterdam 51 p.; 2. Bato, Utrecht 43 p. Knotsoefeningen. Groepen van 19 en meer: 1. Kracht en Vlugheid, Utrecht 51J4 p., 2. M. A. A. S. Rotterdam 49*/a p. Niels Buck oef. Groepen van 610. 1. Brunhilde, Leiden 53.p., 2. Lichaamsontw. Vlissingen 46 p., 3. H.G.V., Hilversum 42 p. Klassikaal ringen: Groepen van 20: 1. M.A.A.S., Rotterdam 48 p., 2. D.O.O., Utrecht 44 p. Driekamp. Groepen van 6: 1. Vlugheid en Kracht, Groningen 155 p., 2. Kracht en Vlugheid, Amsterdam 146M p., 3. Bato, Utrecht 143'/t p. Groepen van 18: 1. D.O.O., Utrecht 395 p., 2. Rotterdam, Rotterdam 384 p., 3. Brunhil de, Groningen 377 p. Zwemmen Estafette 10 x 25 M.: 1. Brun hilde, Groningen 3 min 40.4 sec., 2. Aspa sia, Rotterdam 4 min. 17.8 sec., 3. Kracht en Vlugheid, Utrecht 4 min. 52.8 sec. 3 x 50 M.: 1 Brunhilde, Groningen 2 min. 19.7 sec., 2 Bato, Utrecht 2 min. 20 sec., *3. Aspasia, Rotterdam 2 min. 30 sec. KoribaL AMSTERDAM—DEN HAAG 2—6. Amsterdam, 4 Juni. Op het Wester- kwartierterrein vond heden de stedenwed- strijd plaats AmsterdamDen Haag om den AKB-beker. Amsterdam leidde met rust met 1—0, doch verloor tenslotte met 6-2. Paardensport PAARDENSPORT VAN DE VEREENIGING HOUTRUST. Voorburg, 4 Juni. Heden werden te Voorburg paardensport-wedstrijden gehou den door de vereeniging Houtrust De uitslagen hiervan luiden: Draverij A: 1. Konora, eigenaar D Pronk. 2. Stormlooper, eig. J. Vergay, Draverij B: 1. Stormlooper, eig. J. Vergay. 2. Miss Zclda Peter, eig. S. v. d. Oord. 3. Vlieger D, eig. J. de Vlieger. Toekomstprijs: 1. Xiphias, eig. A. de Vlieger. 2. Willy Beldwin, eig. J. de Vlieger. Heerrijder^prijs: 1. Newbold, eig. 7 2. Stormlooper, eig. J. Vergay. 3. Quick Boy, eig. C. F. Ookhorst. MOTORSPORT Een tekort aan goede rijders, motoren.en publiek Hilversum, 5 Juni. Hedenmiddag wer den onder een brandende zon de grasbaan races verreden. Er was een tekort aan goe de (bekende) rijders, goede motoren en pu bliek. Het was een slappe vertooning, mede door de vele lekke bandjes en pech. die de rijders met hun motoren ondervonden. De rijders mogen wel eens zorgen, dat als zij aan de start verschijnen, de motoren in orde zijn. v. Wingerden probeerde hot zelfs met een tweeden motor, waarbij hij aan de start nog moest «"epareeren en na een paar hon derd meter door motorpecb uitviel Precies 2 uur begin men met den wed strijd A nieuwelingen 500 c.c le serie: 1 Haring, 2e serie Staals, 3de serie Aartsen. waardoor deze drie rijders in de finale kwa men. Prachtige strijd leverde Aartsen en Haring, die in 't voordeel van eerstgenoem de uitviel en met een verschil van sec op Haring als eerste over de eindstreep King Wedstrijd B, Juniores 500 c.c. werd ver reden in 3 manche, le manche 1 v. Dinter, 2 Hoogeveen, 3 Police; 2e manche zelfde uitslag, 3e manche 1 Pollee. 2 Dinter, 3 Hoo gevecn. zoodat v Dinter met totaal 4 pun ten met de eerepalm ging 6trijken. Pollee en Hoogeveen hadden beiden 7 punten. In de eerste en de 2de manche had Pollee met motorpcch te kampen. Wedstrijd C, nieuwelingen 250 c.c. le serie 1 v. Hoogstraten, t%' Roos. 3 du Pont (pech); 2e serie 1. Versluys. 2 Haring, 3 Zijp. In de finale kwamen uit v. Hoogstraten. Versluijs en Haring, die door een betere tijd als Roos in de finaler werd geplaatst. Deze werd gewonnen door v. Hoogstraten, die begon als derde en door schitterend rijden Haring en Versluijs wist te passeeren. Wedstrijd D Nieuwelingen, 350 c.c. le serie. 1 v. As, 2 de Graaf. Stolte viel door pech uit en Vos wist schijnbaar niet dat er in een grasbaan bochten waren, want hij ging recht dcor en dook door een heg, richting Lage Vuursche (met een pijnlijke enkel liep het af). 2de serie, 1. v. Ekris, 2 Hamers, 3 Wil lem se. De finale werd gewonnen door Hamers, die een mooien wedstrijd reed, met ver ach ter hem v. Ekris. Wedstrijd seniores 500 c.c. le manche. 1 Jac. Schot, 2e v. Dalsum, 3 Moeke; v. Win gerden, die schitterend reed, viel uit door pech. 2e manche, 1 Jac. Schot, 2 v. D.ilsum, 3 v. Wingerden, 4 Moeke. 3e Manche: 1 Jac. Schot, 2 v. Dalsum, hoe wel gevallen toch 2de, geklasseerd werden door pech van Moeke en v. Wingerden. Uitslag: 1 Schot, 3 p.; 2. v. Dalsum, 6 p.; 3 v. Wingerden 10 p., 4 Moeke 11 p. Wedstrijd F Seniores 350 c.c. le Manche, 1 Schot, 2 Kuyper, die zijn achterband in een bocht aan stukken reed; 2e manche: 1 Kuyper, 2 Schot 3e manche: 1 Kuyper, 2 Schot Uitslag 1 Kuijper, 4 p.; 2 Schot 5 p. De lange baan-races over 10 ronden werd niet gereden bij gebrek aan rijders en mo toren. Het bestuur van de Hilversumsche gras- baanvereeniging deelde nog mede, dat voor de volgende races onderhandeld wordt met een aantal buitenlandsche renners. De wed strijden krijgen dan een internationaal ka rakter. Dit zal zeker do belangstelling doen stijgen. RENNEN EN DRAVERIJEN OP DUINDIGT. Den Haag, 5 Juni. De uitslagen der he den op Duindigt gehouden draverijen en rennen zijn als volgt: Dominoprijs (Draverij der vierde klasse over 1750 M.); 1. Willy Belwin, eig. R F. Sormani. 2 Vita Lida, eig. H. v. Zalinge. Dianapnjs (ren op ae vlakke baan over 1200 M.): 1. Elass, eig. A. Rietkerk. 2. Maalstrom, eig. P. G. Riem. Dalilaprijs (prijzendraverij der tweede en derde klasse over 2010 M.): 1. Victoria, eig G. Wisker. 2. Tanny See van Kerrigan, eig. H. L. Nyveld. Vierde Heerrijdersprijs (handicapdraverij over 2010 M.): 1. Fanfare, eig. gebr. Knijnenburg. 2. Olympia, eig. W. H. Schuil Double Change (ren op de vlakke baan over 2100 M.): 1. Paddy's Darling, eig. A. M. v. Oss. 2. Rieuse, eig. W. Jochems. Groote Pinksterprijs (Heatdraverij der eerste klasse): 1. Ulpia H., eig. A. P. Kaiser. 2. Druy, eig. RL P. W. v. Renswoud. T0URN00I TE LUXEMBURG GEWONNEN België B en Frankrijk B met 20, resp. 31 geslagen Nagels en Breitner blinken uit Luxemburg, 4 Juni (Van een specia- len V.D. verslaggever). Nederland B won hedenmiddag van België B, nadat do rust met blanken stand was Ingegaan, met 20 door doelpunten van van Vliet en van Reenen. Daar Frankrijk B met 41 van Luxemburg won speelt het Nederlandscb B-elftal op Tweeden Pinksterdag tegen het Fransche B-elftal In de finale. Men melt ons nader uit Luxemburg: Voor ongeveer 8000 toeschouwers speel de het Nederlandsch B-elftal tegen het Belgische B-elftal in het tournooi, dat door den Luxemburgschen voetbalbond is uit geschreven ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan. Het Nederlandsch B-elftal is als volgt samengesteld: Doel: van Male (Feyenoord). Achter: Pcttinga (Hermes DVS) en Lely- veld (VUC). Midden: van Maren (ADO), de Leeuw (Willem II) en Breitner (ADO). Voor: Nagels (Enschede), v. Vliet (HBS), van Reenen (Ajax), van der Tuyn (Hermes DVS) en Mulders (Ajax). Het Belgische B-elftal zag er als volgt uit: Doel: Christiaens (Lierscbe SK). Achter: Van Poucke (CS Brugge) en Her- remans (Daring). Midden: Verboven (Berchem Sport), Stynen (Berchem) en van Brandt (Ber chem). Voor: de Vries (Antwerp FC), Decylot (Tilleur), Desmedt (Uccle Sport), van Beeck (Antwerp FC) en Franckx (Lyra). Nederland won den toss en de Belgen trokken het eerst ten aanval Het eerste schot in dezen wedstrijd werd door van de Tuyn gelost, doch Christiaens in het Bel sche doel stopte uitstekend. Een voorzet van Nagels bleef zonder succes. De Belgen zijn sterker doch tot een doel punt konden zij het voorloopig niet bren gen. Bij Nederland viel hel goede spel van den spil de Leeuw op. Hij zette uitstekend de beide vleugelspelers aan het werk, waar bij' vooral Mulders zich door zijn rennen onderscheidde. Over het algemeen waren de Belgen toch iets sterker, doch het zwak ke punt in hun spel was wel het schieten, waardoor uitstekende kansen verknoeid werden. Zoo noteerden wij schoten van v. Beeck. Desmedt en weer van Beeck, die naast doel belandden. De aanvallen der B-ers waren steeds ge vaarlijk en als van Reenen fraai doorgaf aan Mulders, schoot de laatste rakelings naast. Na een goed door Nagels opgezetten te genaanval en weer snel vleugelspel van de Vries kwam de rust met blanken stand. Tweede helft. Onze landgenooten hadden in de eerste helft den wind mee gehad, welk voordeel thans aan de Belgen kwam. Van Reenen trapte af en van der Tuyn was weer de eer ste speler, die een schot loste, waarbij het leder juist in handen van doelman Chris tiaens kwam. Een oogenblik later miste Desmedt aan den anderen kant een prach tige kans om de score te openen. Vanzelf sprekend was het tempo nu niet meer zoo vlug als in de eerste helft, waarbij spoedig zou blijken, dat de Belgen nog het meest last zouden hebben van de warmte. Lang zaam maar zeker veranderde het spelbeeld Holland kwam er betor in, de Belgen gin gen zwakker spelen en het duurde niet lang, of het Nederlandsch B-elftal was in het veld uitgesproken sterker. Een doelpunt kon niet uitblijven cn in direct kwam het eerste Hollandsche punt uit een hevige doelworsteling. De bal be landde tenslotte bij Nagels, deze gaf door aan Mulders, die naar het midden kopte. Van Vliet kreeg den bal te pakken, hij aar zelde niet en met een fraai schot in den rechterbenedenhoek werd Christiaens ge passeerd 0—1. Er waren toen 21 minuten gespeeld. Dit doelpunt gaf den Hollanders nog meer moed, zij gingen steeds beter en vooral sneller spelen, waarbij het spel zich voor namelijk op de Belgische helft bewoog. Het einde kwam in zicht. Christiaens hield nog een schot van Mulders. In de laatste minuut ging deze Ajaxied er nog maals van door. Zijn voorzet werd schit terend door van Reenen ingeschoten 02. Onmiddellijk daarna klonk het eindsignaal Frankrijk B won van Luxemburg (scheids rechter Bangerter Zw.) met 41 (ruststand 1—0), zoodat Luxemburg en België B de verliezersronde spelen en Frankrijk B te gen Nederland B in de finale. De tweede Lu emburg, 5 Juni (V.D.). Het Neder landsche B-elftal won heden in de finale van het Luxemburgsche voetbaltoumooi met 3—1 van het Fransche B-elftal, nadat de rust met gelijken 9tand 1—1 was inge gaan. Daar Luxemburg van het Belgische B-team won, eveneens roet 31 werd de einduitslag van het tournooi als volgt: 1. Nederland B 4 punten; 2. Frankrijk B 2 punten; 3. Luxemburg 2 punten; België B 0 punten. In de rust van den wedstrijd Nederland BFrankrijk B werden spelers en officials de Groot-Hertogin van Luxemburg voorge steld. De voorzitter van de Technische Com missie van den K.N.V.B., de heer K. J. J. Lotsy heeft een onderscheiding ontvangen en is benoemd tot Ridder in de Orde van de Eikenkroon van Luxemburg. Men meldt ons nader uit Luxemburg: Het Fransche team, dat hedenmiddag in de finale tegen het Nederlandsche team uit kwam is als volgt samengesteld: Doel: Klares (UL Moyeuvre-Grandc). Achter: Rolhion (SO Montpellier) en Zeh- ren (Hayange). Midden: Halter (FC Mulhouse), Finot )CA Paris) en Barbieux (Excelsior). Voor: Taillis (FC Rouen), Bertrans (Red Star), Gunbard (CA Paris), Chauvel (FC Roubnix) en Lhermine (RC Rouen). Het Nederlandsche B-elftal was thans als volgt samengesteld: Doel: van Male (Feyenoord). Achter: Pienter (Be Quick) en Lelyveld (VUC). Midden: van Maren en Breitner (beiden ADO) en van der Tuyn (Hemes-DVS). Voor: Nagels (Enschede), van Vliet HBS) van Reenen (Ajax), Schoemakcr (Quick Haag) en Mulders (Ajax). Nederland won den toss en had het voor deel van den wind. Onmiddellijk zaten de Hollanders voor het doel der Franschen. Het spel was in het eerste gedeelte van den wedstrijd niet best te noemen. Een gevaar lijk moment ontstond na eenigen tijd voor het Fransche doel, met het gevolg, dat Hol land den eersten hoekschop kon nemen. De Franschen combineerden in de voor hoede uitstekend en na fraaie combinatie van Gunbard en Taillis wist de laatste met een prachtig schot, onhoudbaar voor van Male te doelpunten. Frankrijk B leidde na vijf minuten De Franschen vielen enthousiast aan en Breitner was het, die het spel weer naar den anderen kant verplaatste. Bij een doel worsteling voor het Fransche doel treuzel de Mulders en de kans was verkeken. Scho "ten van Nagels en Schoemakers leverden geen succes op. De Hollanders kwamen er tegen het einde van de eerste helft steeds beter in, enthousiast werd er gespeeld en de middenlinie steunde den aanval op goe de en juiste wijze De Fransche aanvallen werden meermalen door buitenspel onder broken. Eindelijk, vijf minuten voor rust kwam de gelijkmaker. Schoemaker kwam vrij te staan na een doorbraak, doch diens schot was te zwak. Intusschen ontstond hierop een doelworsteling, waarbij Klares met Zehren en van Vliet op zich zoo in moeilijkheden kwam, dat de bal achter de lijn rolde 1—1. Holland bleef aanvallen, van Reenen schoot over toen hij een goede kans kreeg om Holland een voorsprong te gevon. Do rust kwam met 11. Tweede helft. De Franschen waren in de tweede helft aanvankelijk het meest in den aanval. Eenige malen stonden onze tegenstanders buitenspel, terwijl een hoekschop door Tail lis ingezet werd naastgescholen. Langzamerhand wist Holland het spel te verplaatsen en Nagels en van Reenen scho ten over doel. Dan wist Holland de leiding te nemen. Een voorzet van Mulders werd door Schoemakers in eens op de schoen genomen en op buitengewoon fraaie wijzo in dn hoek geschoten, onhoudbaar voor Klares 12. De Franschen reageerden fel op dit doel punt, zij ondernamen eenige goede aanval* len, doch zij misten toch het pittige van het werkelijke goede Fransche spel. De Franschen wijzigden op eenige pun ten hun elftal, doch bracht geen verbete ring teweeg. Een vrije trap wegens hands belandde bij Nagels, de Sportclubman ren de langs de lijn, zwenkte naar binnen en met een onhoudbaar schot verdween dc bal in het Fransche doel. Na 32 minuten leidde Nederland dus met 3—1. De Franschen ondernamen nog eenige pogingen om den achterstand te verkleinen dccb Lelyveld stond uitstekend te verdedi gen. Verandering in den stand kwam er niet meer, zoodat het einde kwam met een 31 overwinning van het Nederlandsch B-elftal De eindstand van het tournooi luidde: Nederland 2 2 4 5—1 Frankrijk 2 1—12 54 Luxemburg 2 1—12 45 België 2 2 1—5 worden ook aangenome» door ons on ons

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 8