DE GISTING IN OOSTENRIJK AMERSFOORTSCH DAGBLAD 'T NETELIG PROBLEEM DER SCHULDEN Vrijdag 16 Juni 1933 31 e Jaargang Na. 296 DE STRIJD OM HITLER'S LEER DERDE BLAD HEVIGE HAGELSTORMEN IN JAPAN FRANKRIJK ZAL NIET BETALEN Frauenfeld wendt zich in een proclamatie tot de Duitsche bevolking van Weenen „W'y zyn herauten van een groote idee" Weenen, li Juni (V.D.) De leider van de gouw Weenen der N.S.D.A.P., Frauen feld, publiceert een proclamatie tot de Duitsche bevolking van Weenen, waarin hij om. zegt, dat do N.S.D.A.P. niets te ma ken heeft met de gebcurtonisscn der laat ste dagen en deze ook niet goedkeurt. De gebeurtenissen moeten verklaard worden uit de toestanden, welke in de laatste maanden in Oostenrijk zijn geschapen. Daar de N.S.D.A.P., aldus Frauenfeld, deze toestanden niet heeft geschapen, kan zij er ook niet verantwoordelijk voor worden ge steld. Do tegenwoordigo toestand In Oosten rijk is niet in do laatste plaats ontstaan, doordat de verschillende politieke partijen zich bediend bobben van de machtsmidde len van den staat om een andere politieke partij (do N.S.D.A.P.) te bestrijden. De be schuldiging van staatsvijandigheid wijst Frauenfeld als ongemotiveerd van de hand. De gouwleider wendt zich tegen de mee ning, dat een ontbinding der partij bet ein de der beweging ten gevolge zou hebben. Het nationaal-socialisme is onafhankelijk van de omstandigheid, of zijn aanhangers in een partij zijn aaneengesloten of niet Ik weet mij één van zin met de besten van bet Duitsche volk in Oostenrijk, wanneer ik verklaar, dat de strijd voor de leer van Adolf Hitler de inhoud en het doel van ons leven is geworden. De worsteling om de vernieuwing van ons volk, ook in Oos tenrijk, is een missie, welke wij met even veel liefde als fanatisme willen vervullen Wij zijn de herauten van een groote idee, welke in Duitschland heeft overwonnen en welke in Oostenrijk zal overwinnen en moet overwinnen, om het even of men de partij ontbindt, of niet. Onze strijd gaat voort. Hij zal pas eindigen door de schep ping van het hoilige derde Duitsche rijk. Tot dan luidt de leuze: Met Hitier voor Oostenrijk. Groot-Dultscho elvaardlgin© bij don bondsprcsldont. Weenen, 14 Juni (V.D.) Een delegatie van leden van den Nat ionalen Raad van de GrÉK)t-Duitsche Volkspartij heeft heden een bezoek gebracht aan den bondspresi dent, bij den vice-kansclier en bij den mi nister van justitie. Zij protesteerde tegen de arrestatie van een groot aantal Duit- schers. die in geen enkel verband stonden met de aanslagen der laatste dagen en eischten spoedige invrljbeidsstellin'g van al diegenen, tegen wie geen onmiddellijke ver denking bestaat Verder protesteerde de de legatie er tegen, dat twee politieke natio nale partijen staatsvijandig zijn genoemd, zonder dat het resultaat van het onder zoek eenigerlei staatslijandige handelingen aan het licht heeft gebracht. Ook wees de delegaties op de schade, die het bedrijfsle ven door dit optreden lijdt en eischte zij het herstel van normaio betrekkingen met het Duitscho rijk. Verder wees de delegatie er op, dat door de thans gevoerde politiek de radicaliseering steeds vorder zou voort gaan, weshalve niets onbeproefd mag blij ven om een dergelijke ontwikkeling tegen te gaan. Do bondspresident, de vice-kanseller en de minister van justitie namon kennis van do verklaringen, zegden toe de medege deelde concrete gevallen zoo spoedig moge lijk te onderzoeken cn diogenen op vrije voeten te stellen, wier onschuld buiten twijfel staat. Zij betreurden de ontwikke ling in de verhouding lusschcn Oostenrijk en het Duitsche rijk en gaven uiting aan de hoop, dat spoedig weer normale poli tieke cn economische verhoudingen tus- schen beide staten zouden worden hersteld. Vor-gaande volmachten voor do veiltgheidsdirccteuren. Weenen, 14 Juni. (V. D.) Uit een rede van den minister van oorlog, Va'ugoin, blijkt, dat het arbeidsveld der „Sicherbeits- direktoron" in de OostenrijkschQ, landen voel grooter is dan oorspronkelijk scheen. Aan de „Sicherheitsdirektoren" zijn niet alleen de politie en de gendarmerie-van-hot land ondergeschikt, maar zij zijn ook ge rechtvaardigd afdeelingen van het bonds- fcger op te roepen, terwijl bun tevens inge val van gevaar de assistentie der parti culiere formaties ter beschikking staat, d.z. de formaties, waaruit.de hulppolitie ge vormd is. Bovendien hebben zij het toezicht op het goheele dagbladwezciL Verder moe ten zij zorg dragen voor het nauwkeurig in acht nemen van het recht van vcreeniging en vergadering. In het bijzonder schijnt daarbij gedoeld te zijn op de z.g. paragraaf II-vergaderin- gen, dat wil zeggen vergaderingen voor leden of genoodigden, die aan een strengere controle moeten worden onderworpen, daar tot dusverre de verboden politieke vergade ringen konden worden gehouden onder den dekmantel van paragraaf II. De minister van oorlog zei ten slotte in deze redevoering nog, dat de „Sicherheits-direktoren" er voor moesten zorgen, dat de relletjes op do uni versiteiten uit waren. De Sicherhcitsdirek- toren zullen dus in de autonomie van de boogescholen mogen ingrijpen. Het Doitsclie centrum niet be trokken bij de gebeurtenissen in Oostenrijk. Berlijn, 14 Juni. (V. D.) De persafdee- ling van het centrum deelt mede: In ver schillende uitlatingen in de pers betreffen de de ontwikkeling in Oostenrijk wordt ge sproken van een contact tusscken het Cen trum cn de Christelijk-sociale partij van Oostenrijk en de regeerlng-Dollfuss. Dit contact zou zelfs zoo ver gaan, dat vertegen woordigers van het centrum trachten in vloed uit te oefenen op de binnenlandsche Oostenrijksche toestanden in den zin van een verscherping der tegenstellingen tus- schen de regeering-Dollfuss en de N.S.D.A.P. In verband hiermede wordt dan gesproken van do noodzakelijkheid van een optreden tegen het centrum. In verband met deze uitlatingen wordt vastgesteld, dat deze beweringen cn geruch ten van iederen grond ontbloot zijn. Van den kant van het centrum, zoowel van de leidlDg als van de lagere instanties bestaat noch een betrekking, noch een con tact met de Chrlstolijk-sociale partij en de regeering Dollfu9s. Het centrum heeft door zijn leider Brü- ning zijn bereidwilligheid tot positieve me dewerking aan den opbouw van den nieu wen staat duidelijk tot uiting gebracht. Het blijft aan dit standpunt vasthouden. Radicale maatregelen tegen de nazi's? Weenen, 11 Juni (V.D.) Het door de Heimwehren uitgegeven Wiener Mittags- blatt publiceert in een extra-editie scherpe verwijten aan het adres der nationaal-socia- listcu. Bondskanselier Dollfuss zou besloten hebben radicale maatregelen te nemen. Allo directeuren voor de veiligheid zijn entboden bij den minister voor de veilig heid majoor Fey (don minister van binnen- inndscho zaken). In dezelfde editie wordt een mcdedceling gepubliceerd van den bondsminister Schu- my, volgens welke de compensatiekas, waar toe de regeering principieel heeft besloten, nog niet in functie is getreden. Men zal zich evenwel breedvoerig bezig houden met de kwestie van het warenverkeer tusschcn Duitschland eD Oostenrijk. De „compensatiekas" zou er toe dienen om te zorgen, dat Oostenrijk slechts zoo veel in Duitschland koopt, als Duitschland in Oostenrijk besteedt. Ook de zwart-wit-roode vlag in Tirol verboden. Innsbruck. 14 Juni. (V.D.) Benige hotels te Innsbruck, die na het verbod van do hakenkruisvlag gisteren de zwart-wit- röode Duitsche rijksvlag hadden geheschen, kregen gisteren <en aanzegging van de autoriteiten, dat ook dezo vlag moest wor den ingenomen. De Duitsche consul-gene raal te Innsbruck heeft naar aanleiding hiervan 6tappen bij de Tiroolsche landsre- geering gedaan. Inmiddels zijn opnieuw nationaal-socialis- ten gearresteerd, zoodat alleen te Innsbruck zich op het oogenblik 44 nationaal-socialis- tische leiders en functionarissen in arrest bevinden. Te Kufstein zijn negen nationaal- socialistische leiders gearresteerd, terwijl ook te Zillertal en Hallein arrestaties zijn geschied. Weenon, 14 Juni. (H.N.) Ook hedenmor gen hebben over bet geheele land arresta ties en huiszoekingen plaats gehad. Te Weenen werd een Ileimwehr-man bij een vechtpartij met nationaal-sociallsten door een schot gewond. Te Salzburg is een auto in beslag genomen, waarmede wapenen en munitie werden vervoerd. De inzittenden, twee Dultschere, zijn in hechtenis genomen. Regeering en parlement. Weenen, 14 Juni. (V.D.) Op een jubi- leumsbijeenkomst ^*an de vereeniging do buitenlandsche pers heeft Woensdag vice- kanselier Winkler het woord gevoerd. Hij zeide daarbij o.m., dat in het buitenland veelal de meening is verbreid, dat de tegen woordigo regeering permanent wil afzien van de medewerking der volksvertegen woordiging en deze wil uitschakelen. Tegen deze opvatting moet men met beslistheid opkomen. Ook de regeering is zich er van bewust, dat natie, volk en 6taat op don langen duur niet buiten een volksvertegen woordiging kunnen. De S^A.-formaties aan de Ooston- rijksche grens. Een Duitsche lezing. Berlijn, 14 Juni. (V.D.) Het Wiener Tcl- geblatt publiceerde heden een extra-editie, waarin melding werd gemaakt van een op- marsch van S.A.-formaties aan de Duitsch- Oostenrijksche grens. Naar het schijnt heeft dit betrekking op het volgende: Reeds sedert eenigen tijd was gebleken, dat de bewaking van do Duitsch-Oosten- rijkflche douanegrenzen door de op het oogenblik aldaar gestationneerde douane ambtenaren niet in voldoende mate kan worden waargenomen. Do vermeerdering van werkzaamheden dezer douane-ambte naren i6 vooral het gevolg van do bekende maatregelen inzake reizen van Duitschland naar Oostenrijk. Dientengevolge heeft het betreffende ministerie zich er mede accoord verklaard, dat eenige S.S.-manschappen worden aangesteld voor een tijdelijke ver sterking van den grensdienst. Deze S.S.- manschappen zullen geen swastikabanden dragen, maar het groene douanelint. Zij worden ook niet als formatie in dienst ge steld, maar met leder afzonderlijk wordt een contract gesloten en do betreffende zal alleen ais hulpambtenaar van de grens politie optreden, in het normalo aantal der gevallen begeleid door een douane-ambte naar. Wanneer eenigerlei samentrekking van S.S.-manschappen aan de grens is op- gemerkt, kan dit alleen betrekking hebben op het feit, dat men juist voor het in dlen6t stellen van deze mannen hen derwaarts heeft gezonden om hun instructies te ge ven. Hierin ligt niets alarmeerends en l?et is een volstrekt tijdelijke maatregel Land- en gemeente-ambtenaren mogen geen lid der N.S.D.A.P. zijn, Weenen, 14 Juni. (V.D.) De bondsregee- riiig heeft tot de landsregeeringen den op roep gericht ook voor de lands- en gemeen te-ambtenaren het lidmaatschap van de N.S.DA.P. ontoelaatbaar te verklaren. De regeering van KarinthiÖ heeft reeds een dergelijke beschikking uitgevaardigd. Het systeem in Oostenrijk van Duitsche zijde als „waanzinnig" aangeduid. Aan het slot van 'de leiders-bijeenkomst der N S.D.A P, waar Hitier het woord voer de, werd een telegram gezonden aan lands- inspccteur Habicht en do N.S.D.A.P. in Oostenrijk, waarin do rijksleiders en gouw leiders der N.S.D.A.P. Habicht en do Oos tenrijksche partij een groet zenden en waar in verder gezegd wordt: Wij denken in achting en eerbied aan allo partijgenooten, dio door een waanzin nig systeem in de gevangenis zijn gewor pen, met voorbijgaan van ieder recht en met het opdringen van een verantwoorde lijkheid voor handelingen, waarvoor zij niet verantwoordelijk zijn. Weenen, 15 Juni (V.D.) Bij de arresta tie van nalionaal-socialistischo leiders in Ivarinthie kwam het in verschillende plaat sen tot politieke botsingen, waarbij dc gen darmerie moest ingrijpen. 130 en 60ct. SCHEURING BIJ DE FRANSCHE SOCIALISTEN Parijs, 15 Juni (V.D.) Do spanning in do parlementaire fractie der Franscho so cialistische partij neemt met den dag toe en steeds duidelijker tcékent zich do schei ding af tusschcn de befje groepen, waar van de recbtsche ongeveer 75 aanhangers telt, de linkscho 58. Men vreest dat een 40-tal parlementsleden do partij zal verla ten, indien do beide groepen niet tot over eenstemming komen. Tokio, 15 Juni. (V.D.) Gisteravond bob ben do sedert jaren hevigste hagelstormen gewoed boven de provincies Hyogo. Spiga en Goemraa. Negen personen zijn om het leven gekomen, honderd gewond. Meer dan honderd huizen zijn vernield, terwijl 1000 huizon zijn beschadigd. Dc verwoesting had plaats ton gevolge van een cycloon, welke na den storm kwam opzetten. ONTPLOFFING IN EEN TUNNEL. Drie doodeu. Parijs, 15 Juni. (V.D.) In een zich in aanbouw bevindende spoorwegtunnel tus- schen Westerling en St. Maurice in de na bijheid van Mühlhausen heeft een ernstige ontploffing plaats gehad waarbij drie ar beiders gedood en één ernstig gewond wer den. Voor het opblazen van het gesteente bad men in plaats van dynamiet vloeibare lucht gebruikt Er zouden negen ontplof fingen plaat9 hebben. De arbeiders hadden alle voorbereidingen getroffen en zich daar na teruggetrokken. Nadat acht ontploffin gen hadden plaats gehad, wachtte men een kwartier, waarna de arbeiders ln den tun- nen terug gingen, daar zij meenden dat de negende ontploffing tengevolge van een fout niet zou plaatshebben. Nauwelijks wa ren zij echter in den tunnel, toen een vrce- selijke ontploffing plaats had, waarbij drie arbeiders door wegslingerend gesteente op slag gedood werden. Een vierdo arbeider werd zoo ernstig gewond, dat hij in hope- loozen toestand naar bet ziekenhuis moest worden gebracht. Dl GEARRESTEERDE DUITSCHERS OVER DE GRENS GEBRACHT. Weenen, 15 Juni. Naar uit Linz ver meld wordt zijn do met den rijksafgevaar dirde Habicht gearresteerde Rljksdultschers naar de grens gebracht. S.S.-leider Alfred Bigler werd in zijn eigen auto, begeleid r^oor twee crimineel© ambtenaren, naar SchSrding gebracht. EEN NIEUWE OCEAANVLUCHT MET RECORD-POGING. P a r ij s14 Juni. (V. D.) De Franscbe vliegers Rossi en Codos ztjn heden naar New York vertrokken, vanwaar zij zullen starten voor een vlucht met het doel een nieuw record voor een afstandsvlucht te vestigen. Zij zullen vliegen in de richting Europa naar Siberië of Europa naar de Perzische Golf. Parijs, 15 Juni (V.D.) Volgens de Echo de Paris heeft de Fransche regeering haar ambassadeur te Washington opdracht ge geven te bevoegder plaatse te verklaren, dat Frankrijk den Junitermijn evenmin zal betalen als den December-termijn, zoo lang niet een alomvattende oplossing van bet schuldenvraagstuk is gevonden. Daladier heeft den Amerikaanschen staatssecretaris Huil, bij wien hij voor zijn vertrek uit Londen een bezoek aflegde, het zelfde medegedeeld en tegelijkertijd gewe zen op do noodzakelijkheid van stabilisee ring van den dollar. Huil zou daarover verbaasd zijn geweest, waaruit de Echo de Paris concludeert, dat Frankrijk voor doo- vemans ooren spreekt In verband met dit gebrek aan begrip van de situatie in Amerika, blijft Frank rijk zich verzetten tegen de benoeming van een Amerikaan tot voorzitter van do va- lutacommissic te Londen, want dit zou een overwinning bcteekencn voor do aanhan gers der inflatie. Amerikaansch verzet tegen schrapping of vermindering der schulden. Washington, 15 Juni (V.D.). Hoewel de Amcrikaanscho pers het antwoord van Roosevelt aan Engeland in haar hoofdar tikelen min of meer noodgedwongen gun stig beoordeelde, staat men in do kringeD der belanghebbenden met zeer gemengde gevoelens tegenover do ontwikkeling van het schuldenvraagstuk. In beide huizen van het congres kwam het tot opgewonden discussies; vooral eenige repubilkeinsche afgevaardigden vielen woedend uit, en verklaarden op scherpe wijze, dat Enge land doodgewoon in gebreke was gebleven al zei Roosevelt het ook anders. Eén hun ner liet zich zelfs verleiden tot do uitla ting, dat Roosevelt Wallstreetpolitiek maakte in het belang van Morgan. Do democraten verdedigen Roosevelt, doch verklaarden eveneens beslist, dat zij in geen geval accoord zouden gaan met vermindering der schulden. Londen, 15 Juni (V.D.) Vrijdag wordt een bespreking gehouden tusschen verte genwoordigers uit Duitscho financieel© en bankkringen, cn de commissie van ver strekkers van credieten op langen termijn aan Duitschland. Dr. Schacht zou, naar verluidt, bereid zijn de Dawesleening preferent te behande len. Gisteren werd een bespreking gehou den met vertegenwoordigers van firma's die te Londen leeningen hebben geplaatst voor Duitscho landen cn gemeenten. Polen nlot bij machte te betalen. Warschau, 15 Juni (V.D.) Officieus wordt medegedeeld, dat te Washington de Poolscho antwoordnota op do Amorikaan- sche aanmaning, om den beden vervallen den termijn der oorlogsschulden te betalen, is overhandigd. Do Poolsche regeering beroept zich hier bij op haar eerste nota van December 1932 cn verklaart, dat in den destijds geschet- sten toestand alsmede in de uiteengezette overwegingen geen verandering is geko men, zoodat Polen voorstelt ook de beta ling van den heden vervallcnden termijn te verdagen. De Poolsche regeering Is ten allo tijde bereid, met de Vereenigde Staten over de schuldcnkwestie te onderhandelen. Een Engelsche delegatie naar Washington. Londen, 15 Juni (V.D.) Do onderhande lingen voor de definitieve regeling der schuldenkwestie tusschcn Engeland en Amerika zullen zoo spoedig mogelijk te Washington worden geopend. Volgens de Morning .Post kan roods binnenkort het vertrek eener Engelsche delegatie naar Washington worden verwacht. Do Engel sche gedeeltelijke betaling van 10 millioen dollar in zilver kost het Britscho departe ment van de schatkist bij den huidigen zil- verprijs slechts ongeveer 1.6 millioen pond in plaats yan do 2 millioen pond, die in de nota van Roosevelt worden genoemd. Daladier optimistisch. P a r Ij s, 15 Juni (V.D.) Ministerpresident Daladier is gisteravond uit Londen te Pa rijs teruggekeerd. Bij aankomst gaf hij aan de pers een tamelijk optimistische verkla ring omtrent de economische wereldconfe rentie. Van het begin der conferenio af had hij een gunstige ontwikkeling der pro blemen kunnen constateeren. Do onderhan delingen schenen sneller tot een oplossing te zullen leiden dan men had verwacht. Men koestert vooral den wensch om te ko men tot stabiliteit der valuta's. Zelfs de Amerikanen hadden toegegeven, dat men geen concreet werk kon verrichten, zoo lang de dollar niet vast was, do Engel- schcn waren dezelfde meening toegedaan. Daladier voegde er aan toe, dat hij voor nemens is de komende week naar Londen terug te keeren. Do Matin weet mede te deelen, dat Daladier te Londen met den onderstaatssecretaris van het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken een bespreking heeft gehad, over de a.s. reis naar Rome van Daladier. In Fransche krin gen neemt men aan, dat Daladier zijn reis naar Italië zal uitstellen tot na de ratifi catie van het viermogendheden-pact door kamer en senaat. Frankrijk schort de betalingen op. Parijs, 15 Juni (V.D.) Officieel wordt thans medegedeeld, dat de Fransche regee ring haar ambassadeur te Washington op dracht beeft gegeven de Amerikaansche re geering een memorandum te overhandigen, waarin Frankrijk mededeelt, dat het do betaling van den vervallenden schulden-» termijn opschort tot na een definitieve re geling van de kwestie der oorlogsschulden. „Wij betalen nlet'\ New-York, 15 Juni. (H. N.) De gezanten van België en Estland hebben de Ameri kaansche regeering medegedeeld, dat deze landen niet in staat zijn den Junitermijn te voldoen. Nieuwe Brfitsche Staf in Washington, Washington, 15 Juni. (V.D.) Dc Brit- sche ambassadeur heeft in het Staatsdepar- tement een besproking gehad. Hij verklaar de, dat zijn regecring wil vaststellen of Roosevelt een Britscho commissie voor do schulden, geleid door een prominent ;id van het kabinet wil ontvangen of de voor keur geeft aan diplomatieke onderhande lingen. De Fransche ambassadeur heeft een nota overhandigd, waarin wordt medegedeeld, dat het de bedoeling is de vervallende schul denterraljn niet te betalen. Ter motiveering wordt gezegd, dat de situatie thans gelijk is aan die van December. Een gelijke slap werd ondernomen door Polen, welks ambassadeur tezamen met den Franschen ambassadeur een bezoek heeft gebracht aan bet Staatsdepartcment. De Engelsche partieele be taling uit zilvorvoonraad van Indische schatkist De betaling van den heden vervallenden scbuldentermijn aan Amerika zal volgens berichten in de bladen, geschieden met een bedrag van 20 millioen pond zilver, dat overeenkomt met de gedeeltelijke betaling van 6 millioen dollar, en afkomstig zal zijn uit de groote zilvervoorraden van het Indi sche ministerie van Financiën. De zending zal van Bombay direct naar New York worden verscheept. Goedo vorderingen. De onderhandelingen over stabiliseering der valuta tusschen de Engelsche. Ameri kaansche en Fransche delegatieleden en fi- nancieele deskundigen zijn heden voortge zet en hebben goede vorderingen gemaakt Naar verluidt, kan het afsluiten van een valuta-wapen9tilstand voor de deur der conferentie als voorloopige stabilisatie maatregel verwacht worden. DE DAGELIJKSCHE MACEDONISCHE MOORD TE SOFIA. Weer een communist neerge schoten. Sofia, 14 Juni. (V. D.) Hedenmorgen is te Sofia op straat de leider der vluchtelin gen uit de Dobroedsja, Witejef, door een Macedoniër neergeschoten. Do moordenaar werd gearresteerd cn verklaarde te hebben gehandeld op bevel van de Imro. Do vermoorde Witsjef was communist en had een belangrijk aandeel in het bolsjewi- seeringswerk onder de vluchtelingen uit do Dobroedsja. Hij stond op het punt een bui tenlandsche reis to maken naar Moskou en naar Weenen, waar de communistische cen trale voor den Balkan is gevestigd. Met het oog op de dagclijksche moorden door of op Macedoniërs te Sofia wordt over wogen, in do Bulgaarscbo hoofdstad den staat van beleg of te kondigen. VACANTIE-REIZEN TUSSCHEN DUITSCHLAND EN BELGIË. Berlijn, 15 Juni. (V.D.) Tusschen de Duitscho en de Belgische regeering is een wederzijdsche overeenkomst tot stand ge komen over het reisverkeer tusschen beido landen in de vacantieperiodo. Volgens dezo overeenkomst mogen van 15 Juni af voor den duur van vier maanden Duitschers, die voor vacantie-doeleinden naar België paan boven de door de deviefcenverordenin- ccn vastgestelde grens nog een bedrag van 500 Mark per maand meenemen, echter niet in bankbiljetten. KORT PARTICULIER BEZOEK VAN GOERING AAN ZWEDEN. Stockholm, 15 Juni. (V.D.) Naar ver luidt, arriveert de Pruisische ministerpre sident en rijksminister Goering vandaag of morgen per vliegtuig te Stockholm voor een kort particulier bezoek aan Zweden ter bijwoning van het huwelijk van zijn nicht, een dochter van één zijner zwagers. Te bevoegder plaatse te Berlijn wordt deze mededeeling bevestigd. VERBODEN EN IN BESLAG GENOMEN. Stuttgart, 15 Juni. (V.D.) Het Wur- tembergsche ministerie van binnenland sche zaken heeft op grond van de veror dening van den president ter bescherming van volk en staat de strijdorganisaties van revolutionaire nationaal-socialisten (het zwarte front van Otto Strasser) voor Wur- temberg ontbonden en het aanwezige vaf* mogen ln beslag genomen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 9