UIT DEN UTR. PR0V. VOETBALBOND DE WITTE AMERSFOQRTSCH DAGBLAD F aillissemeetee Donderdag 22 Juni 1933 31 e Jaargang No. 301 DERDE BLAD DE BROCHURE DU YS UIT DE STAATSCOURANT STAKING OP LETLANDSCHE HOUTSCHEPEN TWEE DOODEN BIJ MOTORONGELUK Twee meisjes gewond HET JAARVERSLAG VAN DEN SECRETARIS Radioprogramma PERSOVERZICHT Het soc.sdemocratische standpunt ten opzichte der ontwapening Het Volk wijdt nog een enkel woord aan wat mr. Duijs in het slothoofdstuk van zijn brochure schrijft over het soc.-democra- tisch partijstandpunt inzake nationale ont wapening en eenige andere punten. Die an dere punten vat hij in eenige regels samen Het Volk zegt daarvan: Hij wil onder zocht zien, „of bijv. ons standpunt inzake den bestaanden klassenstrijd en wat daar mee samenhangt, nog wel juist is," voorts of in onze dagbladen „niet onder meer bijv. bet sensationeele" een te groote plaats be kleedt, en of „het systeem van ons verte genwoordigend stelsel" ook gewijzigd moet worden. Hij zou het „zeer kortzichtig" vin den, als men deze vragen met een hoog hartig gebaar afwees." Het sociaal-democratische hoofdorgaan merkt op, dat het geen zin heeft zulke punten in een brochure met een paar re geltjes aan te stippen, zonder ook maar een poging te doen om er nader op in te gaan. „Hier raken wij een ernstig bezwaar tegen het geheele geschrift, dat belangrijke vra gen op hoogst onvolledige en oppervlak kige wijze bij den kop pakt, doch nergens ook rnaar een eenigszins gefundeerde be handeling verstrekt. Op die wijze, door al leen maar vraagteckens te zetten, doch gee nerlei bijdrage tot een doordacht antwoord te leveren, kan men gemakkelijk sensatio neele onrust in de partij wekken, doch be vordert men haar bezinning en verdieping niet Zeer in het bijzonder geldt dit zeker de wijze, waarop de schrijver ons standpunt inzake nationale ontwapening behandelt Met een eigen standpunt tegenover dat van de partij komt hij niet voor den dag. Hij be perkt er zich toe, twijfel aan het bestaande standpunt te wekken. Zijn voorstel gaat niet verder dan een commissoriaal onder zoek, of dit standpunt „nog wel juist mag worden genoemd." Men kan natuurlijk op ieder gegeven oogenblik omtrent alle moge lijke punten een onderzoek voorstellen, maar wil zulk een onderzoek zin hebben, dan zullen toch zeer ernstige momenten van twijfel moeten worden aangegeven. Dit nu doet Duijs naar onze meening al lerminst. Zijn voornaamste, eigenlijk zijn eenige argument is, dat, sedert wij ons ont wapeningsstandpunt hebben vastgesteld, „een bewapeningsconcours" begonnen is ,.als nog nimmer aanschouwd", door de groote mogendheden n.l. In stede echter van tegen onze leuze der nationale ont wapening te pleiten (in navolging van de burgerpers geeft Duijs er de voorkeur aan steeds van „eenzijdige" ontwapening te spreken), moet deze overweging van de ont zaglijke opdrijving der bewapening door de groote mogendheden er juist vóór pleiten. Het allerbelangrijkste argument voor ons standpunt is immers geweest, dat in den wereldoorlog het wapengeweld van een uitbreiding en van een kostbaarheid ge worden is, waardoor het ten ecnenmale uit gesloten is, dat een klein land als het onze nóg verdedigbaar zou zijn. De nog ver meerderde bewapening na den oorlog ver sterkt dit argument ten zeerste inplaats van het to verzwakken, zooals Duijs blijkt te meenen. liet is toch ook werkelijk geen toeval, dat sindsdien niet alleen ten on zent ook de vrijzinnig-democraten en ver schillende kleinere burgerlijke groepeerin gen tot onze leuze zijn overgegaan, maar de Deensche socialistische regeering dio leuze in een wetsontwerp belichaamd heeft en ook de socialistische partijen van verschil lende andere kleine landen tot dat stand punt zijn overgegaan, terwijl zelfs in Bel gië de leuze sterk veld wint De schrijver meent een troefkaart uit te spelen door te berichten, dat op de vraag wat zij doen zouden als Hitier ons land aanviel, „tientallen partijgenooten" hem antwoordden: „Er op slaan" en vraagt, of zij dan soms „met een eierlepeltje" zouden willen slaan. De vraag is echter juist, of een klein land als Nederland in oorlog met een groote mogendheid iets anders dan „een eierlepeltje" ter beschikking zou heb ben, zeker als, volgens Duijs' advies, ver meden zou worden „als dollemannen de millioenen maar in den militaristischen put te gaan smijten". Immers zou Neder land met „de millioenen" der groote mo gendheden to concurreeren hebben. De auteur der brochure meent: „Het gaat bier alleen over het principe: eenzijdig of algemeen." De tegenstelling echter, die de burgerpers ons steeds heeft willen opdrin gen, is nimmer door de partij aanvaard. Wij hebben in al onze verkiezingsprograms steeds als eisch gesteld: „ontwapening, na tionaal en internationaal". Onze partij heeft eenige malen met groote adresbewegingen voor internationale ontwapening naar Go- nève het voorbeeld gegeven, hoe ontzaglijk veel haar vooral aan internationale ont wapening gelegen was, hoe zij dit als de eenig afdoende oplossing, zeker van het wereldprobleem, beschouwde. Duijs geeft dus van het partijstandpunt, waarvan hij de herziening onderzocht wil hebben, een gansch verkeerde voorstelling. Wij kunnen niet "inzien, dat de schrijver omtrent dit hoogst gewichtige punt van onze partijpolitiek materiaal van eenige be- teekenis voor een nader onderzoek heeft bijgebracht. Bij deze beschouwingen over de brochure (He noodeloos zooveel stof heeft opgeworpen, rullen wij het voorloopig laten. Benoemd met ingang van 1 Juli tot bur gemeester van Kortgene B. J. van Oeveren; mot ingang van 1 Juli eervol ontslagen met dank als burgemeester van Gilze-Ryen G. J. van Poppel. Bevorderd tot commandeur Ned. Leeuw mr. A. Fentencr van Vlieringen, president van den Hoogen Raad der Nederlanden; be noemd tot groot-officier in do Oranje-Nas- eau orde jhr. mr. P. A. J. van den Brande- ler, proc.-generaal bij het gerechtshof te 's Gravenhage, en jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, president van het gerechtshof te 's Hertogenhoschbenoemd tot ridder Ned. Leeuw jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier, vice-president van het gerechtshof te 'e Gra venhage, mr. dr. A. Slolernaker, vice-presi dent van het gerechtshof te Amsterdam; mr. J. M. v. Hettinga Tromp, raadsheer plaats vervanger in het gerechtshof te Leeuwar den; mr. L. J. M. Nelisscn, kantonrechter to Breda; benoemd tot officier Oranje Nassau ordo mr. J. J. Moll, griffier bij do rechtbank to Dordrecht, en is al aan de bovengenoem de eeivol ontslag verleend in verband met het bereiken van de door de wet gestelde leeftijdsgrens. Eorvol ontslagen wegens het bereiken van de wettelijke leeftijdsgrens mr. E. H. Mark voort, griffier bij het kantongerecht to Utrecht en mr. W. van Son, kantonrechte* te Amersfoort. Benoemd tot notari6 te Amsterdam W. Straub, L. J. van Roosendaal en mr. dr. B. J. Steinmetz, allen cand. notaris aldaar. Een collectief arbeidscon- tract gevraagd Amsterdam, 20 Juni. Hedenmiddag is op eenige Letlandsche houtschepen in de havens van Amsterdam, Zaandam en IJmui- den een 6taking uitgebroken in verband met een loongeschil. Do bemanningen eischen in de eerste plaats loonen, gelijk die in 1930 werden uitbetaald en vervolgens een rekening houden met den koers, waarin de gages worden uitbetaald in buitenland- sche havens. De schepen, waarop dc staking is uitgebroken, zijn: in do haven van Am sterdam de Everest, de Ausma en dc Skauts, in Zaandam de Ramava en in IJmuiden de Astra. Een vierde houtboot in de haven van Amsterdam, de Everanna, heeft zich nog niet bij deze stakingsbeweging aangesloten. De Amsterdamsche politie heeft in de nabij heid van dit schip enkele posten uitgezet om eventueele ongeregeldheden te voorko men. Naar aanleiding van de staking op de Letlandsche houtbooten hadden wij een kort onderhoud met den heer F. van Monsjou, consul van Letland te Amsterdam. Deze vertelde o.a, dat de staking was uit gebroken aan boord van de „Everest". Hij had in gezelschap van zijn secretaresse een bezoek aan boord gebracht en de beman ning er op gewezen, dat zij zich aan feite lijke muiterij schuldig maakt, daar de mon sterrol nog tot 27 Juni loopt De kapitein van de Everest heeft gedreigd een nieuwe bemanning uit Riga te laten komen cn de stakende bemanning aan wal te zetten. Ook in IJmuiden, waar de „Astra" ligt, is een dubbele politiepost bij de boot geplaatst. Dit schip had reeds moeten vertrekken, doch in verband met de staking kon dit vertrek niet plaats hebben. De bemanning, zoo vertelde de heer Van Monsjou, bestaat uitsluitend uit Letlanders en de schepen behooren toe aan verschillende maatschappijen. Zij zijn hun reis begonnen uit Russische havens. Behalve de eischen, die wij reeds noemden, wenscht de stakende bemanning ook een collectief arbeidscontract. Het schijnt, dat door communistische elementen het bericht verspreid was, dat in de Letlandsche havens een staking was uitgebroken. De staking aan boord van de schepen in de Holland- scho havens moet dan ook als een soort sympathie-staking worden beschouwd. Vanmiddag hebben de stakende beman ning ook geprobeerd de crew van de „Everanna" over te halen. Door de politie van het bureau Spaarndammerstraat zijn naar aanleiding hiervan 14 personen, sta kers en Nederlandscho agitatorische ele menten, naar bet bureau gebracht, waar zij na verhoord te zijn weer werden losgelaten. Betreffende de gestelde eischen kunnen de kapiteins niet beslissen, doch zullen de reederijen een besluit moeten nemen. Onderhandelingen. Amsterdam, 21 Juni. Op verschillen- do Letlandsche schepen, die in ons land zijn gekomen met hout uit Rusland is, zoo- als we reeds mededeelden, een staking on der het scheepsvolk uitgebroken. Deze sta king is geproclameerd om sympathie te betuigen aan de zeeliedenstaking, die in Letland zou zijn uitgebroken, en waar over aan de bemanning mcdedeeling werd verstrekt van communistische zijde. Officieel© mededeelingen uit Letland omtrent de staking van zeelieden ontken nen, dat daar ©en dergelijke slaking is. Door den Letlandschen consul zijn onder handelingen gevoerd met de bemanningen. Het resultaat is, dat hedennacht het stoomschip „Astra", dat te IJmuiden lag, naar zee is vertrokken. De bemanning van de „Ramava". die te Zaandam ligt, is be reid op vijf man na, morgen te vertrekken. Deze vijf opvarenden zullen van het schip worden verwijderd. De schepen, die hier in de houthaven liggen, worden regelmatig gelost Op den asphaltweg LunterenEde botst een motorrijwiel op twee wielrijdende meisjes en daarna tegen een boom Lunteren, 21 Juni. Hedenavond onge veer 7 uur heeft op den asphaltweg Lunte renEde een motorongeluk plaats gehad, waarvan de gevolgen zeer ernstig waren. Op dat moment reden nabjj de z.g. Goor- stceg, halfweg Ede—Lunteren, twee meis jes, de 12-jarige Jansje Meilink en de 12-jarige Hendrika v. d. Weyde, beiden woonachtig te Ede. De meisjes wilden met do fiets den weg oversteken cn gaven daar toe een teeken met de hand. Op dat mo ment naderden met vrij groote snelheid de motorrijders T. Bakker uit Utrecht, die den motor bestuurde, en B. Lagerwey uit Lun teren, die op de duo was gezeten. Zij heb ben hoogstwaarschijnlijk de signalen van de beide meisjes niet opgemerkt, althans eerst op het allerlaatste oogenblik hebben de beide mannen de fietsende meisjes ont waard. De bestuurder trachtte nog uit te wijken, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen. De meisjes werden met fiets en al tegen den grond gesmakt, de motor bot ste tegen een langs den weg 6taanden boom. De beide motorrijders werden van den mo tor geslingerd en zeer ernstig gewond ble ven zjj, buiten bewustzijn, op den weg lig gen. Onmiddellijk werden geneesheeren en rijks- en gemeentepolitie gewaarschuwd. Dr. Gerritsen en Dr. Appel, beiden uit Lun teren verleenden de eefste hulp. Niet lang na het ongeval bezweek de ongeveer 35-jari- ge bestuurder T. Bakker uit Utrecht aan de gevolgen van de bekomen verwondingen. De 35-jarige B. Lagerwey uit Lunteren lag stervende op den weg, zijn toestand was hopeloos. Het 12-jarig meisje, Jan6je Mei link werd met een hersenschudding en ver schillende verwondingen opgenomen, ter wijl het andere meisje, Hendrika v. d. Weyde, licht gewond werd. De motor werd zwaar beschadigd, beide fietsen werden totaal vernield. Het stoffe lijk overschot i6 voorloopig door de politie in bewaring genomen. De motor i6 in beslag genomen. Ede, 21 Juni. Naar wij nog nader verne men was Commissaris H. P. J. Hulsman van Ede op de plaats van bet ongeval, hal verwege Ede—Lunteren, aanwezig. Met be hulp van gemeente- en rijkspolitie werd de plaats van het ongeval afgezet en het ver keer geregeld. Eenige honderden personen waren na het gebeurde naar de plaats van het ongeval gekomen. In den loop van den avond is ook de tweede motorrijder, de duopassagier Brand Lagerwey uit Lunteren, op de plaats van het motorongeluk, aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. Het stof felijk overschot van de beide overleden per sonen is naar Lunteren overgebracht. De consternatie in het dorp Lunteren was zeer groot. ATHLETIEK. Voor de athlcliek-wedstrijden, georgani seerd door de G.A.C. op Zondag 2 Juli a.s. op het hoofdterrein van het Ged. Sportpark te Hilversum, bestaat groote belangstelling van de zijde der athleten. Talrijke personen schreven reeds in ter wijl van de Ililversumsche voetbalver, do toezegging werd ontvangen o.a. van 't Gooi, Hilversum en Donar, dat zij met een ploeg zullen deelnemen. Iedereen, onverschillig of hij al dan niet lid van een vereeniging is, kan aan deze wedstrijden deelnemen. liet programma omvat de volgende num mers: Aangesloten vereenigingen: 100 Meter hardloopen; 400 M. hardloopen; In de „straf af deeling" valt een kleine verbetering waar te nemen Competitie over 't algemeen vlot verloopen Het is in den U.P.V.B. een goede gewoon te het jaarverslag zoo spoedig mogelijk na beëindiging van het 6eizoen te doen ver schijnen. Ditmaal heeft secretaria-competl- tieleider de heer Bouwens wel voor een zeer vroegtijdige verschijning gezorgd, de compe titie is momenteel nog niet geheel beëin digd. Maar op 2 Juli a.s. komt het U.P.V.B.- parlement in algemeen© vergadering bijeen. Het verslag wijst allereerst op den groei van den Bond, er moe6t meer werk verzet worden, maar de werkzaamheden op het Bondsbureau verliepen vlot, van ernstige stagnatie was geen sprake. Den algemecnen toestand in den Bond besprekende merkt de secretaris op, dat wat de strafafdeeling betreft een kleine ver betering valt waar te nemen, te meer daar het aantal aan de competities deelnemende elftallen, aanmerkelijk is toegenomen. Do protestcommissie heeft zeer veel werk ge had, vele protesten moesten worden afge wezen. Het verloop van het Zaterdagmiddagvoet bal was minder gunstig, in Amersfoort en 't Gooi bleef het verloop als gewoon. Docb in Utrecht was het slecht, het resultaat is, dat op het oogenblik de Zaterdagmiddag competitie voor gewone elftallen dreigt ten onder te gaan. Meer dan ooit zal het noodzakelijk zijn, dat in Utrecht en omgeving een flinke cam pagne op touw wordt gezet, wil men ver zekerd zijn, dat het komende seizoen een behoorlijke competitie-afdeeling kan worden gevormd. Gewezen wordt op de totstandkoming van georganiseerd voethal op de Veluwe, dank zij veler medewerking was het mogelijk op de Veluwe een Zondag- en Zaterdagcompe titie in het leven te roepen. Gememoreerd worden het Schooivoetbal- tournooi, waaraan meer dan 100 elftallen hebben deelgenomen. Het JeugdtournooJ voor adspiranten en juniores slaagde prach tig. Ook de wedstrijden van de vertegen woordigende K.N.V.B.-elftallen waren een succes, hetgeen, aldus het verslag, uit tweeërlei oogpunt bezien zeer nuttig is. N.L tot versterking van de Bondsfinantlën -en ook als propagandamiddel. Met voldoening wordt melding gemaakt van de uitstekende prestaties van het Bondselftal, voor de zesde maal werd dit maal het kampioenschap behaald in het vier-bondentournooL- De wedstrijden om den Zilveren Dom schenken nog steeds geen bevrediging, eeni ge vooraanstaande K.N.V.B.-clubs onthou den zich regelmatig van medewerking, het geen betreurt wordt Dit jaar is het verloop van de wedstrijden niet erg gunstig, de oorzaak is late beëindi ging competitie en promotie-competitie. Hetzelfde bij de wisselprljswedstrijden, van de 179 elftallen schreven er 43 in, wat bepaald weinig is. Wat de groei van den Bond betreft valt een belangrijke uitbreiding te constateeren. Het aantal vereenigingen bedroeg 74 te gen 61 in het seizoen 1931/1932, aantal af- deelingen 21 (vorig jaar 17), aantal wed strijden 1284 (vorig jaar 1002), aantal elf tallen 179 (vorig jaar 136), aantal leden 7000 (vorig jaar 6000). Als nieuwe vereenigingen tradon toe: Avance, Bunnik, F.A.K., G.M.U., Ivroo6twijk, N.V.C., de Meem, P.V.C., Rapid, S.D.O., Vic toria, IJ.F.C. en Nijenrodes. Het bestuur was helaas genoodzaakt de v.v. Soe6tdyk uit bet Bondsverband te ver wijderen. Het aantal aangesloten K.N.V.B.-vereenl- gingen bedraagt thans 27. Gememoreerd wordt verder de degradatie van Baarn en de promotie van D.O.S., verder de kam pioenschappen van U.V.V. en Amersfoort- sche Boy6. De secretaris constateert, dat de verhou ding tot den K.N.V.B., U.K.V.B. en andere sportorganisaties goed is geweest. Het be staande contract met den Utr. Kantoor- Voetbalbond werd herzien. Met groot leedwezen wordt een „ln memo riam" gewijd aan den overleden scheids rechter Ph. J. Staal en den aanvoerder van het U.P.V.B.-elftal Hugo Vrooman. Beiden zullen niet gauw in den Bond worden ver geten. Een speciaal woord van dank richt de heer Bouwens tot heeren scheidsrechters, kingconsuls en commissieleden, die eiken Zondag ter beschikking waren. Zonder hun gewaardeerde medewerking zou er van onze voetbalzaak niet veel terecht komen. De competitie is over het algemeen goed verloopen, in sommige gevallen erg onre gelmatig. Zoo is het voorgokomen, dat b.v. Brede- rodea reeds lang was uitgespeeld, terwijl haar ergste concurrent 4 wedstrijden achter bleef en do spanning voor Brederodes 7 weken heeft geduurd. De oorzaak hiervan waren de oefenwedstrijden voor het Bonds elftal, hierin zal ln de toekomst verande ring worden gebracht. Sopla wordt gelukgewenscht met het eer ste klasse kampioenschap en promotie naar den K.N.V.B., voorts N.I.O. met haar terug keer. in de eerste klasse. Het verslag geeft verder de competitie standen der verschillende afdeelingen en besluit met een chronologisch overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen jn den Bond. De verslagen van de diverse commissies zijn nog niet verschenen- AFDEELING WIJNHANDEL TELEFOON 22 Constantino Port f 1.85 Vlno Seco Sherry f 1.85 1931e Zeltinger Hlmmelreich 1. per anker van 45 !L 43.—. 1500 M. hardloopen; hoogspringen; vërsprin-. gen; kogelstootcn; speerwerpen; polsstok-* hoogspringen; 4 x 100 M. estafette. Niet aangeslotenen: 100 M. hardloopen; 800 M. hardloopen; 3000 M. hardloopen; hoogspringen; vèrsprin gen, kogelstooten. Inschrijvingen tot Maandag 26 Juni a.s. bij het secretariaat Marconistraat 13. Door de Arrondissemcnts-rcchtbank te Utrecht zijn: failliet verklaard: II. v. d. Broek, timmerman, Soest, Ko- ninginnelaan 83. Rechter-comraissaris mr. C. Veen, curator mr. J. C. M. Tondu te Baarn. De N.V. Banketfabriek „de Vlijt" v/hü J. L. Niessen Zonen, gevestigd en kan- toorhoudende te Amerongen, Overstraat. Rechter-coramissaris mr. C. Veen; curator mr. J. A. Bremer te Wijk bij Duurstede. G. B. II. Zees, manufacturier te Mont* foort. Rechter-commissaris mr. C. Veen; curator mr. H. N. J. Bink te Utrecht IJ. Visser, meubelhandclaar te Woerden* Wagenstraat 2. RecfrteiJ-commissaris mr. C. Veen; curator mr. A. F. v. d. Bosch te Woerden. L. Verleun, veehouder te Snelrewaard, Wijk B no. 7. Rechter-commissaris mr. C. Veen; curator mr. H. N. J. Bink te Utrecht S. M. van der Sluis, weduwe J. Hoek te Utrecht, Pelikaanstraat 39. Rechter^ commissaris mr. C. Veen; curator mr. I. A. v. d. Bent te Utrecht Geëindigde faillissementen. Geëindigd is het faillissement van: J. P. Kenzen te Amersfoort, St Jorisstraat 6a. Curator mr. T. Olthoff te Utrecht Geëindigd door opheffing wegens gebrek aan actief. A. Hendriks, kruidenier te Harmeien. Curator mr. C. Maris te Utrecht. Geëin digd door opheffing wegens gebrek aan actief. H. C. van der Poel, koopman, te Utrecht, Staringstraat 4. Curator mr. T. M. Feike^ ma te Utrecht. Geëindigd door opheffing wegens gebrek aan actief. E. J. van Vclzen, landbouwer te Bode* graven. Curator mr. R. van Genechton te Utrecht Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst met eene uitkeering van nihil. Vrijdag 23 Jank Hilversum: 8.00 V.A.R.A. Gramofoonplaten. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding 10.15 Declamatie Hetty Beck 10.30 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 11.00 „Onze keuken", door P. J. Kers. 11.30 Vervolg concert 12.0112.30 Gramofoonmuziek. 12.30—2.00 Ivovacs Lajos cn zijn Orkest (Refreinzang: Bob Scholte). 2.002.20 Causerie door A. du Croix. „Het a.s. studenten-werkkamp". 2.203.00 Gramofoonmuziek. 3.003.30 (3.15 Precisie-tijdsein). Mieke Ver9traete leest Vlaamsche schetsen. 3.30—4.00 Gramofoonmuziek. 4.00 V.A.R.A, Orgelspel C. Steyn. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.20 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. H. de Groot 6.45 Causerie over de blnncnvisschers. 7 00 Vervolg concert. 8.00 V.P.R.O, Causerie door Prof. Dr. B. D. Ecrdmans. 8.30 Concert door Jo Vincent, zang Betsy Rijkens-Culp, piano. 900 Causerie door Ds. J. R. Immink. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.45 Causerie door P. Hendrix. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 V.A.R.A. Orgelspel J. Jong 10.3012.00 Gramofoonplaton. Huizen: 8.00 N.C.R.V. Schriftlezing cn meditatie. S.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgenwijding door Ds. E Schou ten 11.00 Concert door Trio v. d. Horst, m.m, v. J. H. van Ginkel, klarinet. 1.15 Orgelspel. 2.30 Chr. Lectuur. 3 00 Voor do huisvrouw. 3.30 Zang door Corrie Bijster, sopraan* m.m.v. G. Hengeveld, piano. 4.30 Voor jeugdige amateur-fotografen. 5.00 Concert door J. van Gijn, viool, H< Franke, cello cn A. Franke-Hcndriks, pia^ no. 6.00 Landbouwbalfuur. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Boekbespreking. 8.00 Concert door de Stafmuziek van het 6de R. I. o.l.v. Kap. L. de Morée. 9.00 Declamatie door Mevr. H. Arntx—d* Jong. 9.30 Vervolg concert ca, 10.00 Vaz Dlas. 10.30—11.30 GramofooDplatea,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 9