KLEINE KAMERS EN GROOTE BEDDEN. Radioprogramma VARIA WAT NIET IEDEREEN WEET Hoe deze tegenstelling op te lossen? Zondag 25 JunL Hilversum: V.A.R.A. 9.00 Tijdsein. 9.01 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga spreekt over: „De fruittuin in den zomer". 9-30 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.-Standaartorgel. 10.00 Einde V.A.R.A.-programma. V.P.R O. 10.30 Kerkdienst uit de Doopsgezinde kerk te Hilversum. Spreker: ds. P. Oosterbaan, Hilversum. Organist: J M. Timmermans, Utrecht. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01 Lunchconcert door 'net Omroepor kest onder leiding van Nico Treep. 1.00 Radio-rede uit te spreken door rech ter J. F. Rutherford van New-York over het them® „De stabiliseering der wereld", ver taald door Arn. Werner. 1.30 Omroeporkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Tielsche Mannenzangvereeniging „Zang en Vriendschap" onder leiding van Lieven Duvosel. 3.00 Aansluiting, met het Kurhaus te Schevcningcn Concert door het Residentie- Orkest o.l.v. Jgnaz Neumark Solist: Cor nells van Munster, tenor. 4.30 Gramofoonmuziek. •1.43 Sportuitslagen Vaz Dias. 5.00 Sluiting. V.A.R A. 5.00 Tijdsein. 5.01 Dilettanten-uitzending Arbeiders Mandoline-Orkest „Kunst aan het Volk", Hengelo; Arbeiders Mandoline-Orkest „P.A. L.V.U.", Enschedé, onder leiding van A Vorpahl Preus. Aangesloten bij den Bond van Arbeiders Mandoline Clubs in Neder land. 6.00 V.A.R.A -kinderkoor „De Krekeltjes" o.l.v. Leida Hulscher, met pianobegeleiding van Jo Kickhefer. Een geschiedenis van speelgoed en groote menschen voor kleine rncnschen. Belinfante. 6.40 Uitzending voor den Algem. Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „De wederwaardigheden van Wakker en Tropcnduit". 7.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst met zang van Esther Phillpsc. (7.15 Morse-tijdsein.) 8.00 Sluiting. A.V.R O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuws- en sportberichten V. D. 8.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveiiingen. Concert door het Residentie- Orkest o.l.v. Albert van Raalte. Soliste: Jo Vincent, sopraan. 9.15" Radio-tooneel. Studio-opvoering van „Mondschein-Sonate", spel van maan en menschen in één bedrijf door Joh. W. Broe- delet. Regie: Kommer Kleijn. 9.45 Kovacs Lajos en zijn orkest (Refrein zang: Bob Scholte.) Hermann Ernst zingt Zwitscrsche liede ren. Aan den vleugel: Egbert Veen. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizen: N.CR.V. 8.30 Morgenwijding te leiden door ds. J. Louw. Zang: raej. C. de Jager. Orgel: C. v. Drieenhuizen. K.R.O. 9.39 Morgenconcert. 11.00 Pontificale Hoogmis uit de Kathe drale Baseliek van St. Jan te 's-Hertogen- bosch opgedragen door Z.II. Exc. Mgr. A. F. Diepen. Bij gelegenheid van het eerste Eeuwfeest der St. Vincentiusvereeniging. 12.30 Middenstandskwartiertje onder de .auspiciën van den Ned. R.K. Middenstands bond. 12.45 Lunchconcert door de Kro-Boys, o.l.v. Piet Lustcnhouwer. Rcfreinzang: Jack Mossel. 1.30 „Hedendaagsche religieuze kunst" door Cl. Meuleman. 1.45 Vervolg concert. 2.10 Boeken en schrijvers. „Ze zinken" en „Cirkelgang" van J. Rouselaar, besproken door Henk Kuitenbrouwer. 2.30 Gramofoonmuziek. 4.30 Ziekenhalfuurtje door Pater II. Rot- hoff. N.C.R V. 5 00 Kerkdienst uit de Ned. Nerv. Kerk (Groote Kerk) te Vlnardingen. Voorganger ds. D. Grootjans ThznOrganist: de heer G. de Graaf. 6.10 Chr. Koor „Toewijding", o.l.v. Herm. v. d. Berg, zingt: „Lof zij den Heer". 6.45 Zondagmiddag Evangelisatie. (Korte Evangelisatiodienst.) Spr de heer J. Valk. Zang door een dameskoor, o.l.v. Ferd. Kloek. K.R O. 7 43 „Religieus Socialisme" door Pater dr. J. v. Gestel O- P. S.10 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 8.15 Gevarieerd orkest- en koorconcert door het K.R O.-Orkest o.l.v. Johan Gerrit sen en het K.R.O.-koor o.l.v. Gerard Ver meulen. 850 en 10.15 Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.40 Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Jos. H. Piek kers. Maandag 26 Juni. Hilversum. V. A. R A. ALGEMEEN PROGRAMMA. 8.00 Tijdsein. 5.01 Gramofoonmuziek. (8.15 Morse-tijdsein). V. P. R. O. 10 00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Frans Nienhuys draagt voor: Frag ment uit „Kees de jongen", Theo Thijssen. Theun de Vrie6. 10.30 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.45 Frans Nienhuys draagt voor: Frag ment uit „Kees de jongen", Theo Trijssen. 12.00 Tijdsein. 12.01 V.A.R.A. Kle'tn-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 2.00 Onderbreking voor Verzorging van den zender. 2.30 Amsterdamsch Salon-orkest o. 1. v. Dirk Kiekens. (3.15 Morse-tijdsein). 3.15 Rolien Numan draagt voor: Frag ment uit „Fabian", Erich Kastner. Vert. Theun de Vries. 3.30 Amsterdamsch Salon-orkest o. 1. v. Dirk Kiekens. 4.30 Na Schooltijd. Hetty Beck vertelt: Het verhaal van een jas, P. J. Cohen de Vries. Het toovertuintje, P. J. Cohen do Vries. 5.00 De Flierefluiters, o.l.v. Jan van der Horst. 6.00 Overgang naar den versterkten zen der. 6.01 Gramofoonmuziek. 6.40 Rolien Numan draagt voor: Het spoorwegongeluk, Thomas Mann. Vert. Ro lien Numann. 7.00 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R.A.-Standaart-orgel. (7.15 Mcrse-tijdsein). 7.20 V.A.R.A.'-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.59 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.00 Persbureau Vaz Dias. 8.15 Opera-concert door het V.A.R.A.-or kest o.l.v. Piet Tiggers. Met medewerking van: mevr Liesbeth Poolman—Meissner, (dramatisch sopraan), mevr. Sophie Haa- sePieneman (lyrische 6opraan), Jules Moes (tenor), Anton Dirks (bariton), Henri Bloemgarten (bas). 9.00 A.N.W.B jubileum. P. E. Peaux, chef van den A.N.W.B.-pei'sdienst, spreekt over: Het werk van den A. N. W. B. als Toeris tenbond. 9.15 Opera-concert (vervolg). 10 00 V.A.R A.-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen. Telefoon, hoorspelletje van Frank van Duin. 1030 Opera-concert (vervolg en slotL 11.15 Gramofoonmuziek. (11.15 Morse-tijdsein). 12.00 Tijdsein en sluiting Huizen. N. C. R. V. 4 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert (Gramofoonplaten). 10.30 Morgendienst, te leiden door Ds. W J. van Lokhorst. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. Voorgele zen wordt: s Levan© gang". Novellen door J. C Homoet. 11.30 Populair halfuurtje. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert uit do Lulhersche kerk te Amsterdam, te geven door den heer Ne- lis Brouwer, orgelist der Geref. Kerk, t» Wilms. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.35 Causerie, door den heer A. J. Her wig, te Bussum: „Zomersnool van vrucht- boomen". 3.15 Cursus knippen en naaien. 3.30 Cursus stofversicren en boedenma- ken. 3.45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. D. de Wit, Ger. Predikant te 's Hertogenbosch. Zang: J. H. Smit Duyzentkun6t. bariton. Orgelbeg. IJ Smit Duyzentkun'st-i 5.00 Saxofoon-kwartet met N.C.R.V.-or- gel, o.l.v. Piet van den Hurk. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politieberichten. 7.15 Persberichten Chr. Persbureau. 7.30 Vragenuurtje 8.00 Uurtje voor onze Zang- en Muziek verenigingen. Concert, te geven door de Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior te Oudewater. Directeur J. A. Appeldoorn, te Woerden. 9.00 Spreker: rar. dr. J. van Bruggen, te Amsterdam. Onderwerp: „Nieuwe Orga nen". 9.30 Concert door het Amsterdamsch Svmphonie-orkest. Dirigent: Johan Smit 10.00 Persberichten van Vaz Dia6. 11.00 Gramofoonplatenconcert DE TABAKSPIJP. Kent u Evert? Mijn vriend Evert? Niet? Jammer. Zoon nette vent. Dat wil zeggen, met één \oorbehoud; en dit voorbehoud is zijn tabakspijp. Want een man, wien ge in al zijn gaan en staan, en waken of droomen den pijp niet uit zijn mond kunt kri-jgen, is geen honderd procent nel mensch. En dat is het geval met Evert „Piet", zegt zijn werkelijk knappe vrouw, Coba, op zekeren dag tegen me: „Piet jé moest toch eindelijk eens je invloed als vriend doen gelden". Dat deed ik, of beter, dat beproefde ik. Ik liet hem kiezen tus- schen zijn pijp en onze vriendschap. Hij ging heen met zijn pijp en zonder groet. Per telefoon hoorde ik van Coba, dat mijn invloed niets uitgericht had. Ik raad de haar aan bun huisdokter in den arm te nemen. De dokter trok zijn voorhoofd in diepe rimpels, stak waarschuwend zijn wijsvinger op en zeide: „Evert, als je door gaat met zooveel te rooken al6 je nu doet, dan verkort je je leven met minstens twin tig jaar! Nu moet je het zelf maar weten!" „Bestaat niet, dok", zegt Evert vrien delijk, „gisteren heeft een collega van u me gezegd, dat ik op z'n hoog6t veertig jaar oud word. Ik ben nu drie en dertig. Dus u ziet: de cijfers kloppen niet erg." En hij vertrok zwaar dampend. Toen greep Coba naar het laatste mid del. „Evert", zei ze, met bevende stem, „je hebt drie dagen om een besluit te nemen: uf ik óf de tabakspijp. Als je... dan zie je me nooit weer terug!" Den vierden dag verscheen Evert bij mij ten tooneele. Hij rookte niet en zag er bleek en erg verstoord uit. „Nou", zei ik, „begin nu maar eens met te gaan zitten. Natuurlijk zal het je in het begin zeer zwaar vallen, maar mettertijd „Ja, denk jij dat ook?" Hij stond, zicht baar verlicht, op. „Maar je weet hoe ik aan Coba gewend was En toen haalde hij zijn tabakspijp voor den d.ag De mer.sch kan een koortstempcratuur van 45.6 graden Celsius verdragen. Maar daarom kan men nog niet van iederen koortslijder clit weerstandsvermogen ver wachten. Een paar strepen boven do 42 gra den brengen in de meeste gevallen den dood De Amerikaansche stad Hoboken in den staat New Jersey is genaamd naar zijn stichter Wolfgang Guillaume, hertog van Holoken, die in Vlaandoren geboren was. Zweden heeft slechts 150.000 werkloozen; daarvan zijn 350 vrouwen. Steun trokken slechts 73.390 personen In Tsjechoslowakije is den automobilist, die achter het stuur zit het rooken verbo den DE FRITZ HIRSCH OPERETTE TE PARIJS Mariene Dietrich woont de voorstelling bil Men schrijft ons uit Parijs: Nadat de première van „Dreimaderlliaus" van Schubert, wegens een lichte ongesteld heid van Richard Tauber, enkele dagen moest worden uitgesteld, is Dinsdagavond in het Théatre St. Martin, voor een uitver kocht huis, een voorstelling gegeven, voor een uitgelezen Fransch publiek, w.o. den politie-prefect Chiappe. Onmiddellijk, bij het verschijnen van Richard Tauber brak een daverend applaus los. Voor het gezelschap van Hirsch is liet tot een groot succes geworden. Men toonde zich ten zeerste ingenomen met bet gebo- dene en er moest herhaaldelijk worden ge bisseerd. Fritz Hirsch als Tschöll en Elly Krasser als Frau Tschöll zongen een duet in het tweede bedrijf, dat eveneens moest worden herhaald en tot een ovatie leidde. De jonge zangeres, Irene Eisinger, die de rol van ITannerl heeft vervuld, deelde in de huldebetuigingen, die aan het slot van elk bedrijf werden gebracht. Herbert Weissbach had de lachers op zijn hand, als recher cheur Novotny. Hilde Ilarrnat was zeer op dreef als Grisi. Met eere kan ook nog ge noemd worden Albert May, die de zware rol van baron von Schober op zich had geno men. Mariene Dietrich en haar echtgenoot K. Sieber hebben, in gezelschap van enkele vrienden, de voorstelling tot het einde toe bijgewoond. In de pauze heeft de filmster Ricard Tauber, die tot haar oude vrienden behoort, een bozock gebracht. Op den och tend na de première waren ook de plaatsen voor de volgende voorstelling reeds uitver- Kocht. Alles is mogelijk, als men liet absoluut Jtvil. Het probleem, dat wij hier op het oog hebben is U ongetwijfeld bekend. Het gaat om een groot bed, een comfor tabel bed, waarin men goed slaapt, in een kamer, waar het amper staan kan De kamer moet U overdag als zit- of werkkamer dienen. Wat moeten we |oen? Men kan dit vraagstuk oplossen door het bed in tweeën te verdeelen. In tweeën verdeeld ziet het er uit als twee dikke, comfortabele poeffen, bijna vierkant. 90 bij 100 c.M. We kunnen ze aanschaffen hij een matrassenfabrikant, het zijn een soort korte divans niet hetzelfde opvul sel van veeren, vastgeschroefde pooten, vastgehecht door een leeren riem, om een splitsing te verhinderen, vormen des avonds een goed bed. Bovendien kan men. in 't zelfde ve lours als de overtrekken, twee groote, platte kussens maken, waar overdag la kens, dekens, kussens, enz. in weggebor gen kunnen worden. Een ander zgn. „verdeeld" bed is een bed, in ongelijke stukken verdeeld. Dit kan gemakkelijk een plaats vinden in een hoek van een kamer. Voor dit doel uordt gebruik gemaakt van een onge veer 1.50 M. lange matras, die geflan keerd wordt door een kleine poef. Wordt nu de matras voor slaapgelegenheid ge bruikt, dan wordt de poef er tegenaan gezet en het bed heeft eon normale lengte van U M. Overdag zien de bezoekers een aardige hoek-divan, waarop bonte kus sens smaakvol eea rangeert! oen sfeer van gezelligheid te voorschijn roepen. Ev bestaat natuurlijk nog een ander middel om een bed overdag aan het ge zicht te onttrekken en dat is een z.g. op- klapbed te gebruiken. Het eenige be zwaar, dat hieraan verbonden is, dat bet nogal kostbaar is in verhouding lot do hierboven aangegeven oplossingen. Dit opklapbed komt vooral in aanmerking voor kleine kamers, waar de groote poeffen wat lomp zouden aandoen. Deze opklapbedden zijn zooals bekend toegerust met een spiraalmatras, welke door middel van scharnieren tegen den muur geklapt kan worden, en nemen zeer weinig ruimte in. Er zijn opklapbedden, dio zeer luxu eus zijn toegerust en den indruk wekken een dressoir te zijn of een boekenkast Maar ook kan men lolstaan met een gordijn, dat het opklapbed aan het ge zicht onttrekt. Het beweegbare onderstel van het bed rust op vier opvouwbare pooten, terwijl het beddegoed door mid del van een paar breede singels aan de matras bevestigd, vast blijft zitten als het bed wordt opgeklapt. Het bed is dus altijd klaar om beslapen te worden, be houdens natuurlijk het noodzakelijke luchten, dat in de ochtenduren kan ge schieden, als geen visite verwacht wordt. Het canapè-bed, dat hier in Nederland zelden gebruikt wordt, doch in Frank rijk een bekende verschijning is bij de klein behuisde gezinnen en het fau teuil-bed zijn ook zeer practische midde len om een bed aan het gezicht te ont trekken. Toch zijn al deze bedden, die voor twee doeleinden gebruikt kunnen worden, heerlijke rustplaatsen en behoe ven in niets onder te doen voor de ge wone bedden. s Verven van veeren. Om witte veeren te verven kan men het best houtbeits gebruiken, dat in alle mogelijke tinten te krijgen is bij de dro gist. Men koopt een klein pakje en lost den inhoud op in heet water of brand spiritus en daarna worden de goed ge- wasschen en gedroogde veeren in de op lossing gedompeld en op perkamentpa pier te drogen gelegd. Indien men dit v.enscht kunnen de veeren b.v. donker en licht getint worden door de eene helft in een sterke oplossiDg en de andere in een verdunde te dompelen. Lange dunne koperen gordijnroeden buigen in het midden vaak door, zoodat de glasgordijnen ongelijk komen te han gen. Men kan dit voorkomen door in de eerste plaats in het midden een steun te plaatsen, doch eveneens door in een ijzerwinkel een stuk ijzerdraad te koo- pen, dat iets langer is dan de roede. Men klopt het draad goed recht en voert hel door de roede en bevestigt 't aan de be gin- en eindsteunen. MODERNE BLOUSE EN ROS. 799 Deze moderne blouse met klei ne raglan-mouw, is gedacht van kunstzijde met 'n moesje en kan met 'n vest van hetzelfde weefsel, doch ook met een garneering in de tint van do zijde of het motief ge maakt worden. Wil men iets bijzonders ma ken van deze blouse, dan neme men de mode kleur brique, 'n zeer bijzondere tint steenrood van dunne wol len- of zijden stof, die vooral bij een zwarte, doch ook bij een donker bruine rok past. De sluiting is mid- 1 den voor, hier is I 'n split gemaakt /II met nessel-gaten 1 L aan beide zijden, 0 waardoor krui- selings een dun koordje wordt gebaald. De rok bestaat uit twee deelen, een gladde achterbaan en een voorbaan met plooien en knoopgarneering. Naar verkiezing kan deze blouse ook geleverd worden met lange raglan mou wen en een langer model, dat boven den rok gedragen kan worden, waardoor het ook geschikt is voor gezette figuren. Patronen kan men aanvragen in alle maten onder no. 799 HET AANVRAGEN VAN KNIP- PATRONEN. Om het onze leveressen gemakkelijk te ma ken kunnen patronen voortaan ook per brief onder bijsluiting van f 0.58 In postzegels voor japonnen en t 0.30 voor brelpatronen worden aangevraagd bij de moderedactrice van dit blad, Muzenstraat 5 b, 's-Gravenhage. Patronen worden ook toegezonden na over» schrijving van het bedrag op postrekening 191919 ten name van den knippatronendienat to 's-Gravenhage. De maat en het nummer van het patroo» met uw volledig adres vooral duidelijk ver 01 el dan.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 16