AMERSFOORTSCH DAGBLAD WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE Zaterdag 1 Juli 1933 32e Jaargang No. 1 DE TWEEDE DAG Weinig spanning DE SP00RV0GELS ROTTERDAMSCHE KANTOOR VOETBAL ORG. DE OLYMPISCHE SPELEN OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP ZWAARGEWICHT Sportterrein „BIRKHOVEN" H.V.C.-E.00.-combinatie De Jonge Vier A van Triton wint van Willem lil Amsterdam, 30 Juni. Vandaag zijn de roeiwedstrijden van de Koninklijke voort gezet. Het weer was iets beter dan giste ren. Kr stond wederom een 6terke mcc-wind. de roeiers hadden echter tegen een hevi- gen onderstroom te kampen. De belangstel ling langs de oevers was weer gering. Allereerst werden de ongestuurde num mers op de Ringvaart bij Sloten afgewerkt In de ochtenduren werd de laatste heat der voorwedstrijden verroeid in do Jonge Skiff A. Aan den 6tart 1. Amstel (Bhjcnburgh), 2. Njord (James). Deze' race werd gemakkelijk door den j\"jord-6kiffcur gewonnen met een verschil van Vier lengten in den tijd van S min. 21 'K sec. Het eerst 6tarten in de Jonge Skiff B. aan boei 1 II. O. Andersen (Societe Royale Nautoque Anvcrsoiöe); aan boei 2 J. II. Brommet (Viking). Brommet loopt dadelijk uit en neemt on middellijk de leiding. Zijn voorsprong be draagt al 6poedig meer dan een lengte. De Antwerpenaar, die er niet veel van terecht brengt behalve zijn stijl is zijn stuur- werk slecht raakt meer en meer achter op. De Utrechtenaar, die met een korten, pittigen slag roeit, wint op zijn gemak met groot verschil in 8 mm. 10% 6ec. Uitslag: 1. Viking (Brommet) 8 min. 10 'sec.; 2. S.R.N.A. (Andersen). Vervolgens gaat in de Oude Skiff De Vries van Het Spaarne alleen over de baan. Deze jeugdige 6culler roeit lang niet kwaad. Hij moet weliswaar nog heel wat leeren, want er hapert nog wel wat aan zijn stijl. Bij goede training is er van hem wel iets als wedstrijdroeier te verwachten voor de toekomst. De Vries roeide de baan in precies 8 min. Een behoorlijke tijd. voor al als men in aanmerking neemt, dat hij enkele snoeken ving en veel hinder onder vond van een passeerende motorjalk. In de Overnaadsche Skiff (Begin nelingen) Verschijnen aan den 6tart: 1. De Hoop (Van Beek); 2. Willem III (Ten Hauten). In den start vangt de Iloopskiffcur da delijk een snoek, waardoor hij meteen een volle lengte achter is. Hij spurt echter weer bij, maar Ten Hauten weet zijn tegenstan der van het lijf tc houden. Op 500 M. is er licht tusschen de hootcn. Van Beek blijft voortdurend aanvallen, 'doch Van Ilauten weet zijn voorsprong te handhaven. Op 1000 Meter bedraagt Jict ver schil een lengte. De Willem III-6culler loopt geleidelijk steeds meer uit. Op liet laatste stuk vangt Van Beek wederom een reusachtige snoek en moet weer een slag laten loopen. Met. ruim vier lengten ver schil gaat Ten Hauten het eerst door de finish. Uitslag'. 1. Willem III (Ten Hauten) tijd 8 min. 39% sec.; 2. De IIoop (Van Beek) ruim vier lengten. Het laatste nummer in de Jonge Skiff A. gaat tueschcn 1. De Laak (Slotboom) en 2. Njord (James). Beide 6kiffeurs starten fel, vooral Slot boom slaat een hoog tempo. De Laakman neemt met een halve lengte dc leiding. Ja mes stuurt slecht, doch houdt zijn tegen stander goed bij om hem op 500 Meter in te halen. Na een korten boord-aan-boord- strijd is het pleit beslecht. James gaat er van door, Slotboom, die blijkbaar in het begin te veel van zijn krachten heeft ge vergd, raakt 6teeds meer achterop. Jame6 Wint met groot verschil. Uitslag: 1. Njord (James) 8 min. 17 sec.; 2. De Ldak (Ir. Slotboom) met vele lengten achterstand. Des avonds werd op den Amstel een aan vang gemaakt met de voorwedstrijden der gestuurde nummers. Begonnen werd met de Jonge Vier A. (de hcat3 in omgekeerde volgorde). Tweede heat: 1. Willem III, 2. Triton. Willem III is iets sneller weg, slaat ech ter een zeer laag tempo. Triton heeft dan ook weinig moeite zijn tegenstander in te balen. De Utrechtenaren nemen hierop met ruim een lengte de leiding. Tet tempo van Triton is 32, dat van de Amsterdammers 28. Bij Nerêüs is het verschil al 2 lengten. Tri ton loopt in rustig tempo steeds meer uit en wint met vele lengten in den tijd van 8 min. 10% sec. 2. Willem III (ver) 8 min. 28% Vervolgens komen in de eerste heat te gen elkaar: aan boei 1 Argo, aan boei 2 Area. Weer een race zonder eenige spanning! Argo neemt van meet af de leiding. In het begin ziet het er even naar uit, dat Ansa den Wagen ingschcn studenten kamp zal geven. De Amsterdammers moeten echter bun uiterste krachten inspannen om de rustig roeiende Argcploeg te kunnen bij houden, Een oogenblik looien zij in, maar de spurt wordt door Argo beantwoord. Na de Berlagcbrug is het verschil al meer dan een lengte. Bij Nereu6 heeft Argo bijna twee lengten voorsprong. Arsa houdt vol en blijft goed volgen. Op den duur wordt het ver schil echter 6teeds grooter. Argo wint ge makkelijk met vijf lengten voorsprong in den tijd van 8 min. 1% sec. De tijd van Arsa was 8 min. 15% sec. Hierdoor komt Arsa als 6nclstc tweede in den eindstrijd Uitslag: 1. Argo 8 min. 1% 6ec.; 2. Area 8 min. 15% sec.. Vervolgens wordt gestart voor het num mcr Overnaadsche Vier. De tweede heat tueschcn Poseidon en Ara6tcl moet worden uitgesteld, omdat een doll van dc Amstclgick wa6 gebroken. Gestart wordt nu voor de eerste heat van het nummer: 1. Willem III, 2. De Laak, 3. Delftsche Sport. Ook deze race bracht niet de minste spanning. De ploegen kwamen dadelijk uit elkaar to liggen met de Laak aan den kop, Willem III op de tweede eri Delflsche Sport op de derde plaats. Deze volgorde blijft on veranderd. Alleen het onderling verschil tusschen de ploegen groeit aan tot ongeveer 4 bootlengten. Uitslag: 1. De Laak 8 min. 19sec.; 2. Willem III.8 min. 30 sec.; 3. Delftsche Sport Daarna starten 1. Delftsche Sport; 2. Nau tilus voor de Jonge Twee A- Weer een spanninglooze 6trijd. Beide ploe en roeien zeer 6lap. Delftsche Sport ver krijgt meteen een voorsprong en loopt ge leidelijk uit. Nautilus roeit zeer leelijk en raakt steeds meer achter. Even voor de fi nish blijken de Rotterdammers te zijn uit geroeid en geven zij op. Delftsche Sport wint met vele lengten. Uitslag: 1. Delftsche Sport 8 min. 53 sec.; 2. Nautilus (opgegeven). In de tweedp heat van dit nummer ver schijnen aan den start: 1. Viking; 2. Posei don. Viking start het best en is het eerst weg. De slagroeier van Poseidon is te lang zaam. waarvan deze ploeg onmiddellijk nadeel ondervindt. Even trachten de Am sterdammers nog bij te spurten, doch hun moeite is vergeefsch. Viking heeft bij de Berlagcbrug reeds twee lengten voorsprong. Geleidelijk loopen de Utrechtenaren uit. Poseidon verdwijnt bijna uit het gezicht. De uitslag luidt: 1. Viking 8 min. sec 7. Poseidon 9 min. 34 sec. Door het opgeven van Nautilus komt Po seidon als snelste tweede in de finale. Dan wordt gestart voor de Jonge Acht B. 1. Argo; 2. Njord. In de zeer snelle start komt Argo iets voor te liggen, maar Njord spurt geweldig bij en weldra nemen de Leidenaars, die een hoog tempo slaan, de leiding. Bij de Berlagebrug heeft Njord een voorsprong van driekwart lengte. Dan komt er voor het eerst bij deze wedstrijden eenige span ning. Argo loopt mooi in en het verschil vermindert zienderoogen. Bij „Schollen brug" liggen de ploegen boord aan boord Njord laat zich echter niet onbetuigd, zet opnieuw een spurt in en loopt andermaal uit. Bij Ncreus bedraagt het verschil weer driekwart lengte. Njord stuurt slecht en komt gevaarlijk dicht bij de andere ploeg Het scheelt maar heel weinig of de riem bladen der ploegen raken elkaar. De Leid sche stuurman ziet gelukkig op liet laatste oogenblik het dreigende gevaar. Njord blijft zijn voorsprong behouden en bij de Amstelbrug komt er licht tusschen de boo ten. In de eindspurt loopt de Wageningsche ploeg nog iets in. Njord gaat als eerste over de finish in den tijd van 6 rnin. 56% sec. Argo volgt met 1% lente achterstand in 7 min. 2% sec. De volgende heat van hetzelfde nummer gaat tusschen 1. Aegir; 2. Nereus. Nercus ligt kort na den start een lengte voor. Het roeien van de Groningers stelt teleur. Ne rcus kan zijn voorsprong gemakkelijk be houden. Bij Poseidon hebben de Nereiden een voorsprong van anderhalve lengte. In den eindspurt loopt Aegir nog iets in, zoo dat de achterstand bij de finish een lengte bedraagt. Uitslag: 1. Nercus 6 min. 56% sec; 2. Aegir 7 min. 1% sec. De Groningers komen als snelste tweede in den eindstrijd. Tot slot wordt geroeid de uitgestelde race in de Overnaadsche Vier (tweede heat). Aan den start: 1. Poseidon; 2. Amstel. Beide ploegen gaan gelijk van start. Am stel verhoogt het tempo en Poseidon raakt achter. Het blijkt al dadelijk, dat laatstge noemden ploeg, welke een goeden stijl tc zien geeft, in snelheid niet tegen haar te- enstandster is opgewassen. Poseidon valt verschillende malen krachtig aan. maar Amstel beantwoordt ds spurt. Van strijd is geen sprake. In den tijd van 7 min. 55% sec. gaat dc Amstel het eerst over den eind- trecp, op vele lengten gevolgd door Po seidon. welks tijd 8 min. 15 sec. bedraagt. Dc Amstel wordt echter gedisqualificeerd wegens het verkeerd nemen van de eerste boei. zoodat deze race door Poseidon is ge wonnen, dat hierdoor in de finale komt. Morgen worden do wedstrijden voortge zet. H. V. C. I—E. D. O. I. Een friendly game. Zondagavond speelt het eerste team van H.V.C op het Sportterrein „Birkhoven" een vnendschappelijken wedstrijd tegen de Westelijke 2e klasser ED-O. uit Haarlem, BEZOEKT ZONDAG, 2 JULI den voetbalwedstrijd (Versterkt elftal) op het terrein der Spoorvogels. Aanvang 11.30 uur. Toegang 10 ct. liet volledige programma met de daarbij behoo rende data Ook voetbal en tennis Amsterdam, 29 Juni Naar men weet worden de Xle Olympische Spelen van 1 1ot 16 Augustus 1936 te Berlijn gehouden. Wij zijn thans in staat het volledige pro gramma te publiceercn met de daarbij be- hoorende data. Op 1 Augustus vindt de openingsplechtig heid der Spelen plaats in het Olympisch Stadion. Dc athletiekwedstrijden worden van 2 tot en met 9 Augustus in het Olympisch Sta dion gehouden. Het hockey-tournooi vangt 2 Augustus aan en duurt tot 14 Augustus. De wedstrij den worden gehouden in het Sportforum en in liet Olympisch Stadion. Het handbaltournooi vangt eveneens op 2 Augustus aan en duurt tot 14 Augustus. De wedstrijden vindon plaats in het Sport forum en het Olympisch Stadion. Het voetbal-tournooi begint op 2 Augus tus. lederen dag worden er wedstrijden ge houden, terwijl de eindstrijd, plaats vindt op 15 Augustus. De verschillende ontmoe tingen vinden plaats in het Sportforum en in het Olympisch Stadion, terwijl de mo gelijkheid bestaat, dat ook in andere Ber- lijnsche stadia nog voetbalwedstrijden wor den gehouden. Het gewichtheffen vindt plaats op 2 en 3 Augustus in liet sportforum en in het krachlsportgebouw. De moderne vijfkamp vindt plaats op 3, 4, 5, 6 cn 7 Augustus in het Olympisch Sta dion en op andere sportterreinen. De zeilwedstrijden worden op de Müggel- see gehouden van 3 tot cn met 14 Augustus. Do worstelwedstrijden vinden in het krachtsportgebouw plaats, terwijl als data hiervoor zijn vastgesteld 4 tot en met 9 Augustus. Do schermwedstrijdon nemen geruimen tijd in beslag.' Zij vangen op öi^Augustus in het Sportforum aan en eindigen op 15 Augustus. Do lawntenniswedstrijden vinden op de banen van onderscheidene Berlijnsche ten nisclubs plaats met als aanvangsdatum 5 Augustus, terwijl de finales op 12 Augus tus worden gehouden. De roeiwedstrijden vinden op dc Gru- nauerbaan plaats en worden gehouden op 7, 8 en 9 Augustus, voorts op 11, 12 cn 13 Augustus cn tenslotte op 15 Augustus. Het schieten vindt plaats op 7, 8 en 9 Augustus aan de Wannsee of in het Sport forum. Dc wielerwedstrijden worden in drie da gen afgewikkeld, n.l. op 7, 8 en 9 Augustus. Wielerbaan wordt nader aangewezen. Dat dc wedstrijden in het Olympisch Stadion worden gehouden schijnt nog niet zeker te zijn. De zwemwedstrijden nemen weer veel dagen in beslag. Zij vangen, aan op 8 Augustus en zijn eerst op 15 Augustus be ëindigd. liet zwemstadion is als plaats aan gewezen. Boksen vindt in het krachtsportgebouw plaats en wel van 10 tot en met 15 Augus tus. Het gymnastiektournooi neemt vier da gen in beslag en duurt van 10 tot en met 13 Augustus. De wedstrijden vinden in het Sportforum plaats. Tenslotte het ruitertournooi. Dit vangt aan op 11 Augustus, terwijl tegelijkertijd met do sluitingsceremonie op 16 Augus tus het ruitertournooi wordt beëindigd in het Olympisch Stadion. Ook in het Grune- wald vinden ruiterwedstrijden plaats. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN K.N.V.B. Zondag, 2 Juli. Om het kampioenschap lan Nederland. Eindhoven: P.S.V.Feijenoord. UIT DEN U.P.V.B. Het wedstrijdprogramma voor Zondag 2 Juli. Ltiecht; Velox—B.F.C. P.V.C.Utrecht. DE SPOORVOGELS. Bovenstaande Voetbalverecniging ont vangt a.s. Zondag een elftal uit Rotterdam, hetwelk is samengesteld uit spelers van de bij den „Rotterdamschcn Ivantoorvoct- bal Organisatie" aangesloten vereenigingen. Met het oog daarop heeft de v.v. de Spoor vogels haar elftal versterkt niet eenige goede spelers uit diverse vereenigingen hier ter stede, zoodat venvacht kan worden twee gelijkwaardige elftallen tegenover elkaar te zien, welke een spannenden wed strijd te zien zullen geven. Voor bijzonderheden, zie de advertentie dit blad. BOKSEN Camera wereldkampioen, door knock:out in de zesde ronde van Sharkey New-York, 30 Juni. (V.D.) In het Sta dion van Long Island heeft Donderdag avond de bokswedstrijd plaats gehad om liet wereldkampioenschap zwaar gewicht tusschen den titelhouder Jack Sharkey en den uitdager, don Italiaan Primo Camera. Camera slaagde erin zijn tegenstander reeds in de zesde ronde knock-out te slaan. Nadat de zesde ronde 2 minuten cn 27 se conden had geduurd, plaatste Camera een rechtschen upper cut op de kin van Shar key en deze hevige slag vloerde den Ame rikaan. Er werd tot 9 geteld en toen tracht to Sharkey op tc staan, doch hij viel weer op den grond. Camera won hiermede den titel van wereldkampioen. Sharkey woog 201 pond, terwijl Camera liet tot niet minder dan 2G0% pond bracht. Het gevecht. Zestigduizend toeschouwers woonden den bokswedstrijd bij. onder hen bevonden zich dc vroegere wereldkampioenen Gene Tun- ney en Jack Dempsey. In de erestc ronde wist Camera eenig voordeel to behalen. Sharkey moest door do aanvallen van zijn tegenstander de tou wen opzoeken. In de tweede ronde heeft Sharkey het tempo versneld, terwijl Camera zich ver dedigen moet. Deze rondo was voor Shar key met een geringen puntcnvoorsprong. Ook in de derde rondo was Sharkey het meest aanvallend en bewerkte het lichaam van zijn tegenstander met harde slagen, zonder dat dit echter eenige uitwerking scheen te hebben. Ook in deze ronde be haalde Sharkey meer punten. In de vierde ronde droeg de strijd een spannend karakter. Sharkey moest heel wat incasseeren. o.m. eenige linksche en rechtsclie en op het eind van de ronde plaatste Camera wederom twee harde linksche op het hoofd van zijn tegenstan der. In de vijfde ronde heeft Sharkey zich her steld. Het gevecht is nu zeer hard geworden en beiden deelden zware slagen uit. Het incasseeringsvcrmogcn van beide boksers was uitstekend en zoo eindigde deze ronde met een kleinen voorsprong van Sharkey. Dc zesde ronde bracht de beslissing. Sliarkcy begon met een linksche te plaat sen, doch. Camera nam den aanval over. Sharkey werd geblesseerd, dóch scheen daar gfen hinder van te hebben. Camera kwam steeds meer in den aanval cn plaatste een goeden linkschen treffer op het hoofd van Sharkey. Bij een rechtsclie ging Sharkey op den grond, doch stond snel weer op. Met een harden linksche op het lichaam ging Sharkey wederom neer. Mot een enorm harden upper-cut op den kin van den wereldkampioen werd dezo gevloerd. De Scheidsrechter telde tot negen, Sharkey trachtte nog op te staan, doch viel plat op den grond. Camera had gewonnen door knock-out. -De nederlaag van den Ameri kaan kwam al zeer onverwacht. De toe schouwers namen dc zege van den Italiaan zeer gemengd op cn veel bijval verkreeg deze niet. Dc upper-cut. van Camera had Sharkey geheel verdoofd en het duurde geruimen tijd voor en aleer de ex-wereldkampioen in staat was het terrein van den strijd te ver laten. Het is zeer waarschijnlijk, dat dc nieuwe wereldkampioen Primo Camera in het na jaar tegen den Amerikaan Max Baer zal uitkomen, die onlangs van Max Schmeling heeft gewonnen en daarmede het recht had verkregen den winnaar van het gevecht van heden uit te dagen. Wielrennen. DE TOUR DE FRANCE. Vierde etappe voor Jan Aerts. Parijs, 30 Juni. (V.D.) De vierde etappe van de Tour de France het traject Metz Belfort (220 K.M.), is gewonnen door den Belg Jan Aerts in 7 uur 14 min. 15 sec. Tweede was Cornez, derde Gucrra. 4. Ar- chambaud. 5. Magne. Het totale klassement luidt thans: 1. Archambaud 25 uur 11 min. 01 sec. 2. Jan Aerts 25.15.32. 3. Lemaire 25.18.32. 4. Hardiquest 25.18.47. 5. Guerra 25.19.24. Het landenklassement luidt als volgt: 1. België: 75 uur 55 min. 45 sec. 2. Frankrijk 76.07.21. 3. Duitschland 76.13.05. 4. Italië 76.32.54. 5. Zwitserland 76.55.17. DE WEDSTRIJDEN TE WIMBLEDON. Timmer uitgeschakeld. Londen, 30 Juni. (V.D.) Tc Wimbledon is de Nederlandsche tennisser Timmer thans ook in het dubbelspel uitgeschakeld. Farquharson en Kirby sloegen Timmer cn Fisher met 62, 61, 64. Me|. Rollin Couquerque wint in het dubbelspel. Londen. 30 Juni. (V.D.) Te Wimbledon erslocg Mej. Rollin Couquerque met Mej. Valerio het Dubbel Pennycuick—Johnstone met 4—6, 6—3, 6—J, ZONDAGAVOND 6 UÜR (Haarlem) Voorwedstrijd 4.45 H. V. C. ADSP. B—QUICK ADSP. Wielrennen. HET SPRINTKAMPIOENSCHAP VOOR NEDERLAND. De Nederlandsche Wielren Unie deelt mede, dat op 8 en 9 Juli a.s. op de Stadion wielerbaan te Amsterdam verreden wor den de kampioenschappen voor Nederland sprint cn de kampioenschappen van Neder land op de baan 1933 over 100 K.M. met motorgangmaking. De 6portcommis6ie der Nederlandsche wielren-Unie heeft in haar \ergadering van 19 Juni j.l. besloten, dat in afwijking met vorige jaren het sprintkam pioenschap van Nederland verreden zal worden over 500 M., dat is slechts over 1 ronde van de 6tadion-wiclcrbaan te Am sterdam. Onmiddellijk na het sein van ver trek zal de bel worden geluid ten toeken dat dc laatste ronde is ingegaan. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie?. DUITSCHE TRANSFER MORATORIUM. Protestactie. Geachte Redactie. Dc Vereenigingen Effecten bescherming Den Haag cn die van Fondsenhouders Am sterdam hebben te den Haag cn tc Leiden protcstvergaderingen gehouden tegen het Duitschc transfer moratorium. Daar het ook nog verder beleggen van vergaderingen tc veel tijd vraagt, en het absoluut noodzakelijk is, den Minister Raad ten spoedigste te doen weten dat Nederland verwacht, dat zijn regeering een zeer krach tige houding aan zal nemen tegen dc rechts verkrachting door Duitschland begaan ten nadeele van Nederlandsche obligatie bezit ters, zoo is het wenschelijk dat ieder Ne derlander, die gevoelt voor recht, adhaesio betuigt aan het volgende protest, dat ter kennis van den Ministerraad zal worden ge bracht. Protest. „Nederlanders, zoowel bezitters als niet bezitters van Duitschc schuldvorderingen van voor- en na den oorlog, opkomende voor eerlijkheid, recht en fatsoen bij het aangaan cn nakomen van verplichtingen, spreken hun verontwaardiging uit over het Duitsche transfer moratorium cn dringen er met klem bij den Ministerraad op aan, dat krachtige maatregelen worden getroffen ter bescherming der Nederlandsche beleggers en denken daarbij in dc eerste plaats aan bet ten spoedigste invoeren van een ver plichte clearing, waardoor het Duitsche ex port-overschot kan worden gebruikt ter be taling der renten, verschuldigd- aan Neder landsche bezitters van Duitsche vóór-oor- logs- en na-oorlogs-schuldvordcringcn." Nederlanders, zoowel obligatichouders als niet-obligatichouders, die zich in het alge meen genomen met dit protest kunnen vcr- eenigen, worden verzocht hetzij hun kaartje hetzij een briefkaart in te zenden aan een der onderstaande personen, waarop hun naam cn volledig adres duidelijk staat aan gegeven met de toevoeging, dat zij zich met het protest vcreenigen kunnen. Men bedenke hierbij, dat de Nederland sche Regeering en eventueel ook de Neder landsche Bank krachtig dienen te worden gesteund door dc openbare mcening in hun optreden in het belang van den Neder- landschen crediteur. Laat ons dus handelen. Het protest, vergezeld van de adhaesie- betuigingen zullen den Ministerraad ten spoëdigstc worden toegezonden. Den Haag: Dr. D. J. Ilulshoff Pol, Van Lennepweg IS. Jlir. Ir. P. T. M. Stoop van Hilligersberg, Billitonstraat 22. Jhr. Ir. J. M. Stoop, Danckcrtstraat 36. Utrecht: Mr. II. Th. Gcrlings, Domplein 1. Notaris C. Onnen, Boothstraat S. Amsterdam: Acct. W. H. Ellós, Koningsplein 1. FRUIT- EN GROENTEN VEILING. Veiling van 30 Juni. Aardbeien 8—14 ct., druiven 41—43 ct., tomaten 1215 ct., frambozen 2437 ct., roode bessen 610 ct., perziken 515 ct., snijboonen 4116 ct., sp. booncn 40—48 ct., doppers 12—16 ct., peulen 1726 ct., capu- cijncrs 18—20 ct., tuinboonen 46 ct., spi nazie 14 ct., postelein 89 ct., bloemkool 8—12 ct., groene kool 34 ct., spitskool 35 ct., rabarber 23 ct., wortelen 57 ct., kon> kommers 47 ct., andijvie 1219 ct., sla 8— 15 ct., bieten 20—34 ct. EIERVEILING. Veiling van 29 Juni. Aanvoer pl.m. 60.000 stuks. Kleine witte eieren f 1.95 tot f 2.10. Groote witte f 2.10 tot. f 2.50. Kleine bruine f 2.20 tot f 2.30. Groote bruine 1 2-30 tot f 2.80 Handel vlug.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 9