HET GOUD VANDELUTINE Het Porceleinhuis INMAAKGLAZEN N. H. BERGER Woensdag 12 Juli 1933 32e Jaargang No. 10 OVERIJLING SCHAADT! VALSCHE AANDEELEN UITGEGEVEN Langestraat 2 - Tel. 525 Fa. KALLEVEEN Zuidsingel 69 UURWERKEN WACHTGELDERS BIJ HET ONDERWIJS „DE STEM UIT DE LUCHT" In het Paleis van den Koning De bergingswerkzaamheden nog steeds uitgesteld door het ontbreken van gunstig weer Terschelling, 10 Juli. De plotselinge warme dagen aan het einde der afgeloo- pen week, gepaard gaande met Zuidelijken tot Oostclijkcn wind, beloofden eindelijk de gunstige gelegenheid te brengen om de in stallatie. waarmee de heer Fr. Beckers het goud der voor Terschelling verzonken „Lu- tine" hoopt te bergen, zee te doen kiezen naar de plaats buiten het Stortemelk. waar het geheel verzande wrak zich op ongeveer 3 K.M. van de kust volgens do pulsingen van den heer Beckers zelf moet bevinden, en welke nlaals door een boei is gemerkt Reeds had men alle voorbereidingen ge troffen om de beide lichters; waartusschcn de conische klok. die het onderste gedeelte van den bergingstoren zal vormen, aan ta kels is opgehangen, naar buiten te sleepen, toen in den nacht van Zaterdag op Zondag de wind weer om liep en opnieuw uit het Westen ging blazen cn zoo ligt de geheele ingenieuse installatie nog steeds in de ha ven van West-Terschelling en trekt de be langstelling van de velen, die misschien toch een zomeruitstapje naar het aan na tuurschoon zoo rijke Waddeneiland hadden willen maken, maar nu bovendien nog ko men omdat de fantasie nu eenmaal geprik keld wordt als men hoort van pogingen tot het bergen van verborgen schatten en men zich allicht fantastische voorstellingen gaat maken als men bij herhaling hoort spreken over het „goud-eiland", een naam die het eiland nu eenmaal een bijzondere glans verleent in de oogen van de velen, die blijk baar niet genoeg hebben aan de gouden glans van een zomerzon boven zee cn dui nen. Op Terschelling is men er al aan gewend, dat de lichters met den bergingstoren niet zuilen uitvaren. Het gaat daarmee onge veer als met het telkens herhaalde uitstel van den start van de Italiaansche Oceaan vliegers onder leiding van generaal Balbo. Ook hier twijfelden de sceptici ten slotte er aan, of het eskader wel ooit zou vertrek ken. en zooals overal ter wereld, ontbreken ook op Terschelling en daar buiten de .sceptici niet. Toch hebben deze sceptici, wat de Italiaansche Oceaanvlucht betreft, ongelijk gekregen cn bleek generaal Balbo inderdaad slechts op de voor het slagen van zijn onderneming noodzakelijke gunsti ge weersgesteldheid te wachten, een voor zichtigheid. die toen zijn vertrek eenmaal een feit was geworden, algemeen slechts waardeering heeft gevonden. Een ontmoeting met den heer Fr Beckers leerde ons, dat de omstandigheden hier na genoeg dezelfde zijn. Ook voor het slagen van zijn onderneming heeft de heer Beckers gunstig weer noodig en wel een aan onze kust zoo bij uitstek zeldzame Oostenwind, die dan nog niet te hard mag blazen, om dat hij dan te groote deining zou veroorza ken. Zij die gclooven haasten niet. en de heer Beckers gelooft neen. is heilig over tuigd van het slagen van zijn onderneming. Deze overtuiging berust bij hem niet op hoop of kansberekening, maar op een ja renlange ervaring die hij bij de uitvoering van soortgelijke werken cn het plaatsen van putten en pijlers in drijfzand heeft op gedaan. Do heer Beckers weerlegde met vuur de bezwaren, die van verschillende kanten tegen zijn plannen zijn geopperd, o.a. dat de vorming van drijfzand in cn onder den ketel het plaatsen daarvan op den leembodem en over het wrak onmoge lijk zou maken. De conische vorm van het onderste deel van den toren zal volgens hem een zoo grooten druk ondervinden van zand en water, dat hij de vorming van drijfzand er onder uitgesloten acht. Boven dien zou men den toren met water gevuld kunnen laten en het werk aan het wrak door duikers kunnen laten verrichten. Evenals aanstonds als de toren geplaatst is, gaat men ook nu bij de voorbereidingen met de grootste voorzichtigheid te werk. Daarom laat men zich niet jagen door het ongeduld der buitenstaanders en wacht men het gunstige oogenblik af met het geduld van iemand, die voor zichzelf de overtuiging heeft, dat zijn prooi hem niet kan ontsnappen. Twee Amsterdammers in arrest Amsterdam, 11 Juli. Door de Suez- Kar.aal Maatschappij in Parijs is ontdekt, dat een irroot aantal valsche aandeden van deze Maatschappij in omloop zijn gebracht. Door twee Hollanders, Ilaaxman cn Strad- meyer genaamd, waren door ieder duizend aandeden gedeponeerd bij een bankinstel ling aldaar. Deze had op deze aandeden negen millioen francs voorgeschoten. Met dit voorgeschoten geld werd gespeculeerd er* zoo nu en dan afgerekend. Daarvoor kwa men de beide heeren dan naar Parijs. Ongeveer een week geleden ontdekte de directie der Suez-Maatschuppij, dat valsche aandeden in omloop waren. Deze waren afkomstig van een bank te Amsterdam. Het bleek dat de aandeden afkomstig waren van de Fransche Bank. waar de twee Hol landers hun aandeden hadden gedeponeerd. Do directie van de Fransche Bank heeft toen de heide Hollanders ontboden. Toen zij kwamen zijn zij door do justitie in arrest gesteld, gelijk wij reeds in het kort hebben gemeld. Zij beweren tc goeder trouw te zijn ge weest en niets van vaischheid af te weten. De aandeden waren hun toevertrouwd dooi den lieer Cadus een bankier uit Geneve. Zij kregen V/o commissieloon, waartegen over stond dat zij 4 rente moesten betalen. De speculaties gingen ook uit van dezei» bankier uit Genève en een Franschman, Ramu genaamd, van vvien zij den naam niet kenden. Zij hadden alleen dc vaste winst van het verschil tusschen de 7l/o cn 4 Door de toevallige omstandigheid dat enkele aandeden vyerden verkocht, onder voor waarde van weder-inkoop en dat daardoor coupons verzilverd werden, is men achtei deze zaak gekomen. Bij een onderzoek tc dezer atede is ons gebleken dat noch bij de Centrale Re cherche, noch bij het Bureau van do Val sche Gold Centrale iets hekend is van deze fraude. ONTPLOFFING. Dinsdagmiddag omstreeks half één is in de werkplaats van de firma gebroeders Den Adel aan de Vredenoordslraat te Rot terdam een ontploffing gebeurd. De werk plaats is ingericht als autogenische las- scherij en -snijderij. Vat er precies is ont ploft is nog niet bekend. De bouwpohtie stelt een onderzoek in. De werklieden hadden allen het gebouw verlaten, in verband met het schaftuur. Slechts één van de patroons was in de werkplaats. Mij heeft een wegslingerend stuk hout tegen het hoofd gekregen, waar door een niet ernstige hoofdwonde is ont staan. In de werkplaats is een groote verwoes ting aangericht. Het plafond is over een groot gedeelte ingestort. Do straatdeur is met groote kracht weggeslingerd. In het pand is een sterke carbidlucht waargeno men. (N.R.Ct.) PRIMA verlaagde prijzen. SteriÜseertoestel met 5 glazen a 1 Liter, ringen, klemmen, receptenboekje en thermometer f 2.65. Goud Zilver Brillen Solide reparatie-inrichting Speciaal adres voor ANTIEKE KLOKKEN Prijzen zeer billijk. Personen van 60 jaar en daan boven worden niet van herplaatsing uitgezonderd Op vragen van mejuffrouw Groeneweg 1. Is het den Minister bekend, dat wachtgelders van 60 jaar en ouder worden opgeroepen om onderwijs te ge ven aan scholen builen hu<n woon plaats? 2. Is de Minister niet van mccning, dat uit de bewoordingen van het vier de lid van artikel 56 der Lagcr-onder- 'wijswet 1920, zooals dit gelezen moet worden tot 1 Januari 1937, terecht bij de wachtgelders van 60 jaar en ouder dc verwachting kon ontstaan, dat zij bij het bestaande overschot van leer krachten, niet meer zouden worden aangesteld? 3. Is de Minister bereid, zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen om de tegen hun zin ophieuw-benoemden van 60 jaar en ouder te vervangen door jongere leerkrachten en voor het ver volg dergelijke ook in het belang van het onderwijs ongewenschte benoemin gen te voorkomen? heeft dc heer Marchant, Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, het volgende geantwoord: 1. De eerste vraag beantwoordt de on- dergeteekende bevestigend. 2. Bij juiste lezing kuinnen de be woordingen van art. 56, vierde lid, der Lager-ondenvijswct 1920 bij do op wachtgeld gestelde onderwijzers van zestig jaar en ouder geen verwachtin gen van niet-herplaatsing opwekken. Het geheel of gedeeltelijk verlies van het wachtgeld, als gevolg van her plaatsing, wordt beheerscht door art. 51, vierde tot en met zesde lid, dier wet, waarbij de groep der zestigjari gen niet is uitgezonderd. Art. 51 werkt onafhankelijk van art. 56, hetwelk uit sluitend den gemeentebesturen aan gaat. Ingevolge de Pensioenwet 1922 ver krijgen de op wachtgeld gestelde on derwijzers recht op uitgesteld pensioen, wanneer zij den leeftijd van vijf en zestig jaar hebben bereikt, zoodat het rationeel is, dat, zoolang deze leeftijd niet is bereikt, de wachtgelders be schikbaar blijven voor herplaatsing in den dienst 3. De ondergeteekende overweegt een wetswijziging, volgens welke aan onderwijzers boven 60 jaar de keus zal worden gelaten tusschen den tegen- woordigen toestand en het onmiddel lijk aanvaarden van een verlaagd wachtgeld met vrijstelling van de 'ver plichting om een herplaatsing tc aan vaarden. De firma Verkade heeft het Italiaansche vliegtuig gecharterd Demonstratie op Schiphol Amsterdam, 11 Juli. Hedenavond heeft zich voor een aantal genoodigden voor do eerste maal boven Schiphol „Dc Stem uit do Lucht", het Italiaansche sprekende en musiceercnde vliegtuig doen hooren. De I A.B.C.Q., het dricmotorie Caproni vliegtuig, dat het geluid 1.600.000 maal ver sterkt, heeft boven Schiphol een demon stratie gegeven van de vluchten die het bo ven verschillende steden van ons land zal houden. Voor een demonstratie waren dc omstan digheden niet gunstig. Er stond beneden reeds veel wind en boven was de wind sterkte 65 M. De Italianen zelf voelden er dan ook niet veel voor om op te stijgen, omdat zij van meening waren, dat een goe de demonstratie beter zou zijn dan één die de omstandigheden tegen had. Niettemin bezweken zij voor den aandrang der be langstellenden en tegen kwart over negen ging liet toestel, bestuurd door den piloot Poli, de lucht in, terwijl als speaker de heer I. Goudeket mee omhoog ging. Het toestel cirkelde ecnige malen om het veld en had na 10 minuten een hoogto bereikt van. circa 800 M. Opnieuw boven het vlieg veld zwenkende, hoorde men toen de klan ken van een bekenden schlager, die uit de lucht neerdaalde, zij het dan ook eenigs zins verzwakt door den wind. Bij zijn terug keer boven het platform hoorde men de heer Goudeket duidelijk aankondigen, dat hij sprak uit de I-A.B.C.Q. „De Stem uit de Lucht" van een hoogte van 1000 Meter. Deze aankondiging werd gevolgd door eeni- ge rijmpjes, waarin dc kwaliteit werd ge prezen van dc producten van de firma Ver kade te Zaandam, die het toestel hceeft ge charterd en voor wie verschillende reclame vluchten boven Nederland zullen worden gemaakt. Degenen, die het toestel reeds eerder bij windstilte hadden gehoord, wa ren eenigszins teleurgesteld, doch het effect bleef ook thans voor hen. die voor het eerst „De Stem uit de Lucht" hoorden, verbluf fend. Tegen 10 uur stond het toestel weer op den hfcgano.n grond. De eerstvolgende de monstratie zal waarschijnlijk boven de bin nenstad van Amsterdam worden gehouden. EEN VERGETEN ARREST. De inwoner van Eindhoven, die dezer dagen bericht ontving, dat hij alsnog een maand gevangenisstraf moest ondergaan, waartoe hij eind Februari 1928 door hot ge rechtshof te Amsterdam was veroordeeld, is thans, overeenkomstig den elsch van den procureur-generaal veroordeeld tot een geldboete van 25. Het vonnis van 1928 was den man vroc- eer nooit bcteekend, waardoor het dus niet in kracht van gewijsde was gegaan. Toen hem nu kort geleden bericht werd, dat hij zijn straf nog moest ondergaan, is de man onmiddellijk in verzet gegaan tegen het ar rest van Februari 1928. Hij is thans een rustig burger, vader van een gezin en de hccle vechtpartij was allang in het vergeet boek geraakt HET WEER IN JUNI IN EUROPA EN IN NEDERLAND Groote tegenstellingen Onze weerkundige medewerker schrijft ons: l Het weer in de maand Juni vertoonde* zoowel in Nederland in het bijzonder, als in bijna geheel Europa in het algemeen, groote tegenstellingen. Er kwamen in hoofdzaak twee perioden van zeer verschili lend karakter voor een van 1—8 Juni du-> rende, die in geheel Midden-Europa zonnig, droog weer bracht, waarbij, vooral in het westen, overdag hooge zoraertempcraturen* des nachts vrij lage minima voorkwamen* en een van den 9den lot het einde der maand met koel, regenachtig weer. Vooral in Zuid-Duitschland kwam veel regen voor* Terwijl in bet Westen boven den Oceaan nog een uitgebreide depressie lag, die zich de volgende dagen naar het Noorden be woog, ontwikkelde zich over Midden-Euro-i pa een gebied van hoogen druk, dat zich! gaandeweg over het grootste gedeelte van dit werelddeel uitbreidde. In de eerste da gen van Juni was de ligging van de kern zoodanig, dat hier te lande droge, warme lucht uit Z.O.-lijke richting komende, werd aangevoerd. Er kwamen toen h.tL 5 dagen voor met een maximum-temperatuur bo ven 25° C. en zeer lage relatieve vochtigi heid. De eerste 8 dagen brachten bijna on afgebroken zonneschijn. Vanaf den 9den lag een gebied van hoo gen druk in het Z.W. en W. over den Oceaan en werd de Oostelijke helft van Europa door dieper wordende depressies beheerscht, zoodat het weer in W.- en Mid den-Europa onder den invloed kwam te staan van een koelen Noordelijken luchti stroom cn buiig werd. Den 15den Juni ver anderde de algemeene luchldrukverdeeling geheel. Een depressie bewoog zich van de omgeving van IJsland naar het Zuidoosten en breidde zich snel over de geheele weste lijke helft van ons werelddeel uit. Daardoor kwam een krachtige Z.W.-lijke tot W.-lijke luchtstroom in actie cn trad vochtig, zwaarbewolkt weer met overvloedigen re genval in. Dit soort weer hield aan tot den langstcn dag. De depressies, die aanmer kelijk verzwakt waren, trokken langzaam naar het Oosten af terwijl in het Westen, boven den Oceaan, zich een gebied van hoogen druk ontwikkelde en dientengevol ge de wind naar het Noorden liep en het weer verder koel en meest betrokken bleef met regen tegen het einde der maand. Met uitzondering van dc eerste 8 dagen der maand was dus de weerstoestand zoo wel in ons land als in het grootste gedeelte van Zuid-, Midden- en West-Europa vrij ongunstig. De gemiddelde temperatuur der maand was in de N.W.-lijke helft van Euro pa boven de normale met dc grootste af wijking (+4° C.) in Z.-Noorwegen. in de Z.-lijke cn Z.O.-lijke helft beneden de nor male, met de grootste afwijkingen 2°C) in het Alpengebied en den Balkan. In ons land was de afwijking ongeveer 1° C, De eerste week was ongeveer 5 graden war mer dan normaal, de laatste drie weken waren te koel voor den tijd van het jaar. Op weinige uitzonderingen na was de hoeveelheid regen overal veel grooter, dan de normale. Uitzonderingen hierop lever den de Bilt met S8 Noord-Europa met 1550, de Britsche eilanden met 50—90 en enkele kleine gebieden in N.W.-Duitschland en Tsjeclio-Slowakije met 60—90 procent van de normale regcnhocveelheid, terwijl W.-, Z.W.- en Z.-Duitschland 160220 procent der normale regenhoevcelheid hadden. Overal, waar tc veel regen viel, was ook het aantal dagen met regen grooter dan het normale aantal. (Nadruk verboden.) De ware vrijheid luistert naar de wetten. PERK. Een liefdesgeschiedenis uil het oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. Naar het Engelsch door W. H. C. B. 68 „O, neen!" riep zij uit. „Vanavond niet meer over doodgaan spreken! 't Woord is ine onvcrdragelijk." „Dan maar over leven! Samen leven in vrede en liefde! Maar vóór alles moet die kwestie in orde worden gebracht en wel onmiddellijk, al is het ook al laat. En daar voor bestaat maar één middel." Een oogenblik zweeg hij en hij keek vlug naar de deur en toen naar Dolores' gezicht. „Ik kan niet heengaan," zei ze, zich te gen hem aan vlijend. „Toe, laat me blijven! AVat komt het er op aan?" „Heel veel, vooral voor later." Door zijn ■wilskracht gedreven, stond hij op, alsof hem niets was overkomen. En naar de deur gaande, riep hij. „Inez, is er niemand op het terras? Geen knecht, geen schild wacht? Héla daar! Wie ben je? Kom eens h'er, man. O, ben jij 't, Adonis?" Inez en de dwerg kwamen binnen. Dolo res begreep niet wat hij ging doen. Toen legde hij zijn hand op den arm van den nar en zei: „Ga zoo gauw je maar kunt een priester, een monnik of een bisschop halen iemand, die priest erkleeding draagt en Latijn spreekt. Dreig hem uit mijn naam, als het noodig is, met den dood. Zeg hem dat Don Jan van Oostenrijk op het uiterste ligt en een priester hij zich wil hebben. Vlug. man! Vlieg! Je geluk en leven zitten in je bcjncn! Vooruit! Weg!" Adonis was al weg en bewoog zich, alsof hij op rolletjes stond, met zijn zwaaiende, armen in het halfduister voort, meer ge-' lijkend op een reusachtige vleermuis dan op iets menschclijks, en met een snelheid, die nooit iemand zou gedacht hebben dat hij met zijn mismaakte bccnen kon ontwik kelen. „Zoolang cr nog geen priester hier is, mag niemand in of uit de kamer," zei hij. „Maar dan mag de hcele w ereld komen, en do koning, het hof en de duivel met al zijn enkelen. Iedereen zal me welkom zijn," zei hij lachend cn opgewonden. Jo vertelt me niets," begon Dolores, maar ook haar oogen lachten. „Dat hoeft ook niet. want je begrijpt me best," antwoordde hij. „Zoodra gedaan is, wat alleen een priester in een wip kan doen, dan behoort ons de hecle wereld toe, en dan kunnen alle mannen en vrouwen 1*1 koningen naar de maan loopen!" „De wereld behoort ons nu al toe," riep Dolores blij uit. „Maar is 't wel verstandig wat je doet? Handel je niet tc haastig?" „Wou je dan dat ik langzaam tc werk ging, terwijl jij en je naam en mijn eer op het spel staan en afhankelijk zijn van een vluggen zet? Kunnen we bij zoo'n spel met het lot we! vlug genoeg zijn? We zullen nauwelijks den tijd hebben, en niet rneer, want zoodra het nieuws bekend is dat ik leef. zal 't zich als een loopend vuurtje ver spreiden Tiet verbaast me zelfs dat er nog niemand is gekomen." Zij luisterden scherp, maar hoordea nie mand komen. Want behalve Dolores en Inez waren de dwerg en de prinses van Eboli de eenigen, die wisten dat Don Jan niet dood was. Den dwerg was door de prinses het zwijgen opgelegd, cn zelf had zij geen haast het nieuws te verspreiden, voordat zij had besloten wicn zij het 't eerst zou vertellen en hoe daardoor haar eigen belangen het best 1c behartigen. Inmiddels zwaaide Adonis door de half duistere gang, holde wenteltrappen op en af, tot hij belandde bij den kleinen, ver schrompelden priester, die eenzaam in* den westelijken toren woonde cn wiens taak bet was eiken morgen voor den een of an der, die daar toevallig werd opgesloten, een mis tc lezen. Was er geen gevangene, dan las hij de mis voor zich zelf in de kleine kapel, die door een zwaar ijzeren tralie werk van de gevangenis was gescheiden. Van tijd tot tijd kwam de nar hem in zijn eenzaam verblijf bezoeken, om hem nu eens te ergeren, dan weer te amuseeren met verhalen over de verdorvenheid van het hof en met onschuldige grappen, die hem deden lachen, zoodat er in zijn uitgedroog de wangen nog meer rimpeltjes kwamen. Hij koesterde altijd nog de hoop der armen nar tot een godvruchtig leven te bekeeren. Zoo waren zij langzamerhand vrienden ge worden. Toon de oude priester vernam dat Don Jan van Oostenrijk plotseling in zijn ka mer op sterven lag en er niemand was om hem de biecht af te nemen trilde hij van zijn hoofd tot zijn voeten, cn de knoopen van zijn toog werden in zijn zwakke vin gers druppels kwikzilver, die overal heen wilden, behalve in de knoopsgaten, zoodat de dwerg in razende haast zijn toog dicht knoopte, zijn stola te voorschijn haalde, zijn hoek op zijn hoofd drukte en met zijn eigen zijden zakdoek de tranen van opwinding van zijn wangen veegde. Daarna liep hij met den ouden man, hem bijna dragend, naar Don Jan's deur cn duwde hein da kamer binnen. Maar toen de priester den man, dien hij meende dat op sterven lag, daar rechtop vóór hem zag staan, een zeer mooi jong meisje bij haar hand houdend, deed hij een stap achteruit, omdat hij bemerkte, dat men hem voor den gok had gehouden, en vreesde dat hem verzocht zou worden een handeling te ver richten, waartoe hij niet gerechtigd was. Maar dc lange armen van den dwerg be letten hem te ontsnappen. „Dit is de priester van den westelijken toren, uwe hoogheid," zei Adonis. „ITij 'S een goede priester, maar nu een beetje ge schrokken." „U behoeft voor niets te vreczen," zei Don Jan Vriendelijk. „Ik ben Don Jan van Oostenrijk en deze dame Dona Maria Dolo res de Mendoza. Verbind ons zonder uitstel in het huwelijk. Wij verklaren echtgcnoo- tcn te willen worden." „Maar" de kleine priester aarzelde „maar, uwe hodoghcid dc huwelijksaf kondiging of de vergunning van den bisschop „Noch het een, noch het ander is voor mij noodig; daar sta ik boven, mijn waar de priester," antwoordde Don Jan, „cn mocht er iets aan dc formaliteiten ontbre ken, dan zal ik zorgen dat daaraan mor gen wordt voldaan. U bent volkomen ge dekt; heb dus geen vrees, maar haast u, want ik kan niet wachten. Begin dus." „En de getuigen?" stamelde de oude man, ziende dat hij wel moest zwichten, maar nog steeds twijfelend. „Deze dame is Dona Inez de Mendoza." antwoordde Don Jan, acn dit is Miguel de Antona, de hofnar. Dat is voldoende." Zoo geviel het dat de getuigen van Don Jan's geheime huwelijk een blind meisje en 's konings nar waren. De oude priester schraapte zijn keel en begon LaUjnscho woorden te spreken, ter wijl Don Jan on Dolores hun ineen ge strengelde handen vóór hem hielden en elkaar in de oogen keken, waarin zij de gansche wereld, die beteekenis voor hen had, zagen. Al zei de priester dingen, die zij maar half begrepen, toch beseften zij dat deze voor hen een mijlpaal op den le vensweg beduidden. De plechtigheid was spoedig afgeloopen. De priester hief zijn bevende handen op om hen te zegenen. Hij sprak de beteekenis- volle woorden heel zacht cn duidelijk en zonder te hakkelen. De dwerg lag op zijn kniecn en hield zijn ruw behouwen, roode hoofd diep cn eerbiedig gebogen, terwijl Inez met gevouwen handen knielde en haar blinde oogen gewend hield naar het gezicht van haar zuster, biddend dat alle zegenin gen des levens en- alle vreugde het deel zou worden van het paar, dat zij zoo innig lief had. Toen de woorden van den priester in de stille kamer waren weggestorven, werd op het terras het geluid van vele voetstappen cn stemmen hoorbaar, die snel dichter bij de deur kwamen. Angstig keek de priester om zich heen, niet wetend wat er nu weer ging gebeuren, en van ganscher harte wen- schend dat hij weer hoog en droog in zijn torenkamer buiten alle gevaar was. Maar Don Jan, die nog steeds Dolores' hand in de zijne hield, glimlachte en de dwerg ging vlug met den priester naar de aangrenzen de kamer, waar Dolores zoo lang was ge weest en sloot de deur achter zich. fëlQi Splgfy'

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5