HET DEBAT IN DEN VOLKSRAAD FORTMANN HEHENKAMP .CRISES ZIJN GROEIKWALEN' MEDEDEELING BIJKANTOOR TE AMERSFOORT en DE HEER THAMRIN IS ONTEVREDEN Voor de Vacantie. W K. VAN ROSSUM VOLKSGEZONDHEID ONDERWIJS EN VAN UW VEERENBED LANGESTRAAT 63 TEL 88 TOENEMEND AANTAL SPEELGELEGENHEDEN BEGROOTING 1934 SLUITEND? FRAAI HOLLANDSCH! VOORDRACHT VAN DR. G. J. BLINK ADVERTENTIËN ABONNEMENTEN J. LAMBRECHTS Oude Soesterweg .109 Mr. Fruin betoogt dat de inheemsche bevolking dezelfden kansen heeft als iedere andere bevolkings: groep Batavia, 13 Juli. (Aneta.} Bij de voort zetting van de Algemcene Beschouwingen verklaart de heer Burger, dat na de beta ling onzer schulden geen geld overblijft voor personeelskosten. Spreker meent, dat men er met een sala riskorting, zelfs met een hooger percen tage, niet komt. De heer Soejono bepleit het zenden van een handelsdelegatie naar Japan. Hij kon digt een motie dienaangaande aan, wan neer de regeering niets daarvoor voelt. Spreker bepleit eveneens vertegenwoordi ging van Ned.-Indie in het Nederlandsche parlement, waarbij de Kamerleden door dezelfde colleges zouden kunnen worden gekozen, welke thans voor den Volksraad kiezen, zulks ter versteviging van de ban den met het Moederland. De heer Thamrin meent, dat de regeering nog steeds doorgaat met zich blijvend af hankelijk te maken van enkele exportpro ducten. Hij noemt de maatregelen als restrictie en contingenteering economische ketterijen. Hij meent, dat de politiek van den geringsten weerstand verminderen der inkomsten tot gevolg moet hebben, waar door de belastingen steeds zwaarder druk ken. Batavia, 13 'Juli. (Aneta). De heer Thamrin noemt den heer Colijn een be kwaam Nederlander, die niet karig is met toezeggingen, doch die niettemin duidelijk verklaarde dat verleening van zelfstandig heid aan Indonesië niet het nakomen van zedelijke verplichtingen zou zijn. De Voorzitter waarschuwt spreker zich 'te matigen. De heer Thamrin acht het bedroevend dat men Indonesië blijft zien alsof het nog der tig jaar geleden was. Spreker verklaart dat de bevolking in stinctief voelt dat de leiders haar belang beoogen. Het leed, den leiders aangedaan, wordt derhalve als eigen leed aangevoeld. Spreker acht het onjuist dat het verzoek tot het gebruik van het woord „Indonesiër" op louter verstandelijke overwegingen is afgewezen. Hij wijst er op. dat in Britsch- Indië evenzeer het gebruik van het woord >,Inlander" in officieele stukken verboden is. Vervolgens behandelt de heer Thamrin het recht van vereenjging en van vergade ring, dat volgens spreker in den laatsten tijd herhaaldelijk werd gedwarsboomd. Hij wijst er op, dat artikel 153bis van het Wetboek van Strafrecht leidde tot veroor- 'deeling van Rasoena Said tot 15 maanden gevangenisstraf, van een andere dame tot 9 maanden, van een redacteur van de s.Soeara Oeraoem" tot een jaar en acht maanden, terwijl een ander tot drie jaar en acht maanden werd veroordeeld. De heeren Reens en Vrijburg daarentegen kregen boe te en een lichte straf. Spreker verklaart tenslotte dat door go- jtveld alleen niet kan worden geregeerd. Op de vraag van den Voorzitter of de heer Thamrin hiermede wil zeggen dat de Regeering dit wil, verklaart spreker dit niet bedoeld te hebben. De heer Mr. Fruin wijst den heer Tham rin, die over de moreele verplichtingen van Nederland sprak op de moreele verplich tingen van Indië, dat alles dankt aan de Nederlandsche leiding. Het feit dat de heer Thamrin kon spreken zooals hij deed. dankt hij aan zijn benoeming door de Regeering. Spreker vraagt of de Inheemsche bevolking niet dezelfde kansen heeft als elke andere bevolkingsgroep. De Chineesche bevolking toch wordt niet vriendelijker behandeld en toch kwamen velen tot welstand. Spreker waarschuwt tegen de neiging om alles van de Regeering te verwachten en haar te be schouwen als een Deus ex machina. De neiging om te luisteren naar verzets- stemmen, ook in F.uropeesche kringen acht spreker grooter. De heer Fruin kan zich voorstellen dat de Gouverneur-Generaal wel eens spijt heeft dezen boedel niet onder benefice van inventaris te hebben aanvaard De Regeering doet haar best, doch schiet te kort op het gebied \an het financieel be leid en haar houding ten aanzien van de gezagsvraag. Teneinde de ontevredenheid over het fi- nancieele beleid tot uitdrukking te bren gen overweegt de fractie van de Vaderland- sche Club tegen de begrooting der derde af- deeling te stemmen. Spreker vraagt een nauwkeurige afbake ning van de positie der Regeeringsgemach- tigden. Hij juicht het feit toe dat de nieuwe Regeeringsgemachtigde voor Algemeene Za ken een blanco politiek verleden heeft en hoopt dat de heer Peekema op juiste wijze Korte Sportmantels Regenmantels Vilten reishoeden Gebloemde Zomerjapon met pofmouwtjes, reclameprijs f 4.90 18 LANGESTRAAT do inzichten der Regeering zal vertolken en even juist de uitingen van den Volksraad aan de Regeering zal overbrengen. Sreker vraagt hoe de Regeering denkt over het beleid van den Directeur van het Departement van Gouvernementsbedrijven, wiens verzet tegen den bezuinigingseisch veel critiek ondervindt. ITij merkt op dat de vraag of in de affaire van „Do Zeven Provinciën" de hoogste Marine-leiding vrij uit ging. door de Regeering nog niet is be antwoord, terwijl deze vraag van grooter belang is dan de berechting der muiters. Ten aanzien van de gezagshandha\ ing meent spreker dat de liquidatiegedachte definitief moet worden verlaten en de Groot-Nederland-gedachtc ook door het Bin- nenlandsch Bestuur dient te worden ge propageerd. Mededeelingen der regeering in de M. ven A. aan den Volksraad Batavia, 13 Juli. (Aneta) In de Memo rie van Antwoord op het afdelingsver slag van den Volksraad inzake den dienst van volksgezondheid wordt aange kondigd, dat de wijziging en aanvulling van de doodsschouwordonaivtie in ontwerp gereed is en zoo spoedig mogelijk den Volksraad zal worden voorgelegd. Aan het tactvol optreden der personen, belast met dc miltpunctie, wordt voortdu rend aandacht besteed. Het is onmogelijk om na den dood op andere en eenvoudiger wijze dan door middel van de punctie de pest als doodsoorzaak aan te wijzen. Af schaffing van de miltpunctie acht de re geering in ernstigen strijd met de belan gen der bevolking. Het gezonde deel dor bevolking tegen contactgevaar en het zieke deel tegen zichzelf te beschermen, acht de regeering haar plicht, mede met het oog op de bestaande internationale verplichtin gen. Om deze redenen kan niet worden af gezien van de maatregelen, die den inzet vormen van een juiste wijze van bestrij ding. De regeering betreurt, dat haar geen vaccins als voor de bestrijding van pok ken, cholera en typhus ter beschikking staan. Voor de preventieve bestrijdingsmidde len heeft men thans de keuze tusschen: tun eerste havenbewaking, ten tweede isolatie van de longpestpatiunten van de contact personen, tan derde woningverbetering. Van den laatsten maatregel zijn de moge lijkheden voor toepassing beperkt doordat eerst nadat de epidemie aanzienlijk is ge luwd en derhalve ook de epizootic onder ratten waarschijnlijk tot slaan is gekomen, lot wijziging der woningtoestanden mag worden overgegaan. De regeering voert nog een viertal andere motieven aan om te concludeuren, dat het denkbeeld om midden in het pestgebied een pestvrije zone te scheppen om vandaar uit naar Oost en West te werken, onbruik baar is. Batavia, 13 Juli. (Aneta) In de Me morie van Antwoord op het afdelingsver slag van den Volksraad terzake van de af- deeling onderwijs voor de begrooting voor het dienstjaar 1934 merkt de regeering op, dat de vraag of het Hooger Onderwijs hier te lande, zij het zooveel mogelijk verso berd, dient te worden gehandhaafd, nauw verband houdt met de andere vraag of de academici, die Ned.-Indië steeds noodig zal hebben uit Nederland zullen worden be trokken dan wel hier opgeleid. Deze vraag is vroeger in laatstgenoem den zin beantwoord en daarmede is de zaak voor de huidige regeering beslist. Het aanbod van leerkrachten bij het mid delbaar onderwijs overtreft tegenwoordig de vraag. Tal van Nederlandsche leeraren bieden zelfs aan op eigen rekening naar Ned.-Indic te komen. De regeering, zich refereerend aan het rapport van dr. Degens, geeft toe, dat het niet is uitgesloten, dat de aansluiting van het Indische onderwijs aan dat in Neder land soms nog moeilijkheden oplevert, in verband waarmede de regeering meent, dat voor de klachten van den heer Gisolf mis schien wel eenige grond aanwezig was De toelating van de zending en de mis sie op Bali en Lombok verkeert nog steeds in een stadium van overweging. Omtrent de resultaten van de onlangs te Batavia gehouden groote kerkvergadering bereikte de regeering nog geen officieele mededeeling. De kwestie van de administratieve schei ding van kerk en staat verkeert nog in een stadium van overleg met het opperbe stuur. VECHTPARTIJ IN MISSIGIT. Me dan, 13 Juli. (Aneta.) De Deli Cou rant verneemt uit Sipirok, dat gisteren in de groote missigit aldaar een heftige vechtpartij plaats vond, waarbij verschil lende personen werden gewond. De politie arresteerde twee personen: de aanleiding tot deze vechtpartij is nog niet bekend. KOLONISATIE SUMATRA. Batavia, 13 Juli. (Aneta.) Zeven volg- wagens, gehaakt aan de eendaagsche, voer den 300 kolonisten uit Blitar mee, bestemd voor het kolonisatiegebied. Toen zij gis teravond arriveerden werden zij opgewacht door ambtenaren van het binnenlandse!) bestuur. Zij .vertrekken naar Sumatra, MAKEN WIJ EEN KEURIGE DRIEDEELIGE MATRAS VRAAGT PRIJSOPGAVE Ministerieele circulaire wijst den burgemeesters op het gevaar voor de jeugd De minister van binnenlandsclie zaken heeft zich gewend tot de burgemeesters van verschillende groote steden en bad plaatsen met de mededeeling, dat de re geering meent te moeten wijzen op de groo te moreele gevaren, vooral voor de jeugd, verbonden aan het toenemen van het aan tal speelgelegcnheden in den laatsten tijd. Den burgemeesters werd verzocht crnst:g te willen nagaan of het houden van deze speelbanken zij het dat deze wellicht niet onder wettelijke verbodsbepalingen vallen, waaromtrent intusschan nog geens zins volledige zekerheid bestaat en een evcntueele rechterlijke beslissing zal moe ten worden afgewacht uit een moreci oogpunt door de plaatselijke overheden be vorderd moet worden. Voornamelijk door bezuiniging De Telegraaf meldt: Op de departementen te 's-Gravenhage is de voorbereiding der Rijksbegrooling 1934 in vollen gang Minister-president Colijn, rekening houdend met den ernst van den tijd, verlangt nadrukkelijk, dat de nieuwe begrooting sluitend zal zijn en hij wcnscht dit resultaat te bereiken in de eerste plaats door radicale bezuinigingen. De omzetbelasting, waarin opgenomen is da wecldeverteringsbelasting zal circa 80 millioen gulden opleveren. Zooals be kend heeft dr. Colijn bet deficit voor 1934 op 260 millioen gulden geraamd, zoodat tot uitvoering van zijn plan. althans wanneer dit tekort inderdaad beslaat, bezuinigingen van circa 180 millioen gulden noodzakelijk zijn. F.en onzer lezers doet ons een prospectus toekomen, die te fraai is, om haar niet in het geheel in ons blad op te nemen. Wij citeeren: Mevrouw, Mijnheer. Het is mogelijk dat in deze guur jaar getijde gij hebt gedacht een verblijf te nomen in een land meer bevoorrecht cn gansch natuurlijk uw gedacht draagt zich op onze mooie Cóte d'Azur land van eeuwige lente. Om U te helpen uwe keus te doen wij oorloven ons hierbij U ecne kleine vlug schrift aftegeven betreffende het Al onze kamers zijn voorzien met de meeste hedendaags gemaken en bezitten het telephoon met de stadt. Wij hebben nieuw een aanzienlyke pogingen gedaan om onze fijne fransche keuken te verbeteren die alreeds eene goedde faam bezit, cn voor de middelen van vervoer te vermenigvul digen die BEAULIEU, NICE cn MONTE- CARLO verbinden; in een word, om het gemak aan onze klanten aangeboden te voleindigen. Stil en bijna nog woest, het uiterste punt van onze cap, is het ideaal rustplaats voor de zaakwaarnemers, die den kracht alge- jagen zijn door het hedendaags leven. Nogtans om het vervelende eenzelvige levenswijze te vermijden; wij inrichten dik wijls aangename feesten, die altijd een groot bijval hebben. Behalve dat> iedere dag een symphonique thee of eene thee dansant, doet van 4 tot 6 uuren eene aanzienlijke samenvloeiing van al de naburige staties toesnellen; die aan het gasthuis een aangenaam leven, vroolijk- heid en een levendigheid geven. Een groot poging of vermindering is ge daan geweest op onze prijzen, zij hebben van dichtbij gestudeerd geweest en zullen voldoening geven aan de klanten die min der gezind zijn om te verteren in deze tijden van algemeene crisis. Wij houden ons aan uwe geheelc beschik king voor al de volmake inlichtingen dat gij zoudt believen ons te vragen. Wij bidden U Mevrouw en Mijnheer gun stig te ontvangen de uitdrukking van onze onderscheiden belang. In een vergadering van „De Rotterdam- sche Korenbeurs" gisternamiddog in het Kurhaus heeft de heer ir. G. J. Blink, voor zitter van den Ncderlandschen industrie- en handclsraad voor land- en tuinbouw, een rede gehouden, getiteld: „Waarheen Ne derland!" Spr. merkte op, dat Nederland uit een periode is gekomen, van stijgende welvaart, van economischen groei, gebaseerd op con tinuïteit, die periode n.l. van omstreeks 1890 tot 1914. In dit tijdperk hebben wij ons gewend aan de gedachte, dat de lijn van dien tijd len eeuwigen dage zou kunnen w or den doorgetrokken. Met de mogelijkheid van rampen hielden wij geen rekening. Toen volgden de oorlogsjaren, met een tijdelijke schijnwelvaart, welke eiken we zenlijken ondergrond miste. En daarna kwamen tien jaren van liquidatie, waarin de wereld en Nederland zich gedroegen, als of men de bloeiperiode, welke in 1914 was onderbroken, onveranderd kon continu eeren. Zoo zijn wij gekomen in de tegenwoordi ge, algemeene crisis. Spr. betoogde voorts, dat, op welken politieken grondslag men het economische leven organiseere. crises zullen blijven periodiek terugkeerende aspecten der economische wereldorganisa tie. Crises zijn groeikwalen. Zoo lang er groei is. zullen zij zich manifesteeren. Onze voorouders hebben ze moeten doorworste len. Onze kinderen en kleinkinderen zullen bet ook moeten doen. Spr. citeerde in dit verband een boekje, in 1S85 geschreven. Hij stelde in bet licht, dat een crisis niets anders is dan een verbreking van het even wicht, waarop de wereld economisch was opgebouwd, omdat de factoren, waarop deze opbouw steunde, veranderd zijn. De eenige uitweg uit een crisis loopt langs aanpassing aan de nieuwe verliou dingen. De oude verhoudingen zijn er niet meer en kunnen niet kunstmatig In stand gehouden of opnieuw geschapen worden. Ons past slechts één houding: streven naar het nieuwe evenwicht. Onze tijd is een tijd van overgang naar nieuwren voorspoed in de toekomst, een tijd van groote ellende in het heden. Van ellen de echter, die wij door moeten maken, willen wij ooit weer tot voorspoed komen. Maar wij moeten de ellende zoo weinig mogelijk rekken, door ons vast te klampen aan het onhoudbare verleden Echter kunnen wij niet volstaan met het oog op de toekomst gevestigd te houden. Wij moeten ook voor het loopende. dage- lijkschc le\en zorgen. Ook al weten wij. dat de komst van betere tijden daardoor ver traagd wordt. Het heden eischt, dat wij blijven leven. Daarom moeten wij het bestaande wel eens vasthouden, al weten wij. dat wij liet toch in de toekomst zullen* verliezen. Daarbij komt. dat de gcheclo wereld op het oogenblik één worsteling is om vast te houden, wat men eenmaal heeft. Aan den invloed hiervan kon ons land zich niet ont trekken. Ieder land streeft ernaar om ook voor anderen dezelfde economische daden voort te zetten, waaraan men zich gewend had. En waar dit niet gelukt, zoekt ook weer ieder land op eigen terrein emplooi voor economische activiteit, die men elders niet meer kan ontplooien. Aldus weer acti viteit van anderen verdringende. Zoo is ook Nederland veel terrein elders kwijt geraakt en wordt ook Nederland ge dwongen om ter wille van hot lieden ande- rer activiteit in zekere mate buiten zijn grenzen te bannen, opdat de eigen bevol king in het leven zal blijven. Ten slotte dc sraag: „Waarheen Neder land?" beantwoordende, merkte spr. op, dat, waar men ook rondziet, men overal een Mentaliteit vindt, die achleiuit ziet, die doet, alsof er geen toekomst is, die anders ziji) zal dan het heden en die aanpassing vereifcht. De groote landen geven meer blijk dan de kleine van het bezit dezer verkeerde men taliteit en gaan steeds daarin vóór. Do kleine landen, waaronder ons land, treft in mindere mate het verwijt, dat zij het her stel tegenhouden Dit vooropstellende, wees spr. Nederland erop, dat het meer dan tot nu toe de aan passing aun nieuwe verhoudingen moet zoeken, dat het zich minder moet richten op hetgeen eenmaal was dat het zich meer moet laten leiden door de wetenschap, dat veel van hetgeen achter ons ligt en ons aan rich verknocht maakte door de beteekenis, die het toen had en plaats zal moeten ma ken voor andere lichtingen, die vroeger niet mogelijk waren maar die zich nu beter aan passen aan de gewijzigde verhoudingen. Spr. erkende, dat veel van wat nu gebeurt, ook dan zal moeten geschieden en dat in allereerste instantie zijn beroep slechts re sulteerde in een gewijzigde mentaliteit tegenover het wereldgebeuren. Maar dez» gewijzigde mentaliteit, zou zij eenmaal over al zijn doorgedrongen, zal ook invloed oefe nen op onze daden. Zoowel bij de positie\e als bij de nega- tievo maatregelen op velerlei gebied in Nederland, is steeds de achtergedachte: hoe houden wij in stand, wat op basis van \roegere omstandigheden is opgebouwd? Echter zou bij alles moeten vooropstaan de overtuiging: wij m-octcn ons aanpassen aan de nieuwe verhoudingen, die groeien, ook al kunnen wij er niet aan ontkomen, dat wij het vroeger bestaande nog tijdelijk hand haven. De verkeerde geestelijke instelling maakt, dat er eon streven is om uitvoering van tij delijke hulpmaatregelen zoo te doen ge schieden, alsof zij voor een verre toekomst bestemd waren. Men verliest veelal uit het oog, dat het grootste kapitaal van een land zetelt in zijn bevolking, in haar kundighe den, activiteit, initiatief en verantwoorde lijkheidsbesef. Nederland moet naar 'de toekomst, naar de aanpassing. Zelfs waar ons land zich om practische redenen nog niet kan losmaken in het verleden moet toch door alles heen de overtuiging velcl winnen, dat wij slechts door nieuw leven voor ons zei ven of onze kinderen den toestand van natuurlijke wel vaart kunnen hernieuwen, dien wij ons her inneren, verloren hebben en terug wcnschen. Spr. pleitte voor zulk een veranderde men taliteit. Waarheen Nederland? Naar de toe komst, naar de aanpassing, naar activiteit, naar leven! (Applaus). De voorzitter, de heer T. van Heel, dank te den spreker voor zijn rede, waarop nog eenige gedachtenwisseling volgde. VAN ONZE VEEMARKTEN. De al reed6 enkele weken korte aanvoer met vorige week een zeer geringe, op de verbruik6veemarkten, heeft er toe geleid dat de prijzen zicht langzaam door steeds iets verhoogd hebben. Het valt niet te ont kennen, dat ook daardoor een zeer stugge en moeilijke handel ontstond, doch deson danks hebben de prijzen zich goed 6taande gehouden en nauwkeurig bezien zijn ze ook de laatste weken nog weer een tikje hooger geworden. Deze verhooging, welke zich eeist wel in hoofdzaak tot de goede soorten bepaalde, heeft bij do kortere aanvoeren toch over de geheele linie den prijê opgewerkt. Nu en na de warme dagen de hoog noodig zijnde regen is gevallen, i6 er alle kans dat er volop gras komt, hetgeen er ongetwijfeld toe zal medewerken dat de vraag naar goed gebruiksvee er zal blijven. Wij voorzien, al is het een feit dat nu nog ten opzichte van de zuivelwaarde ons gebruiksvee te hoog in prijs staat, dit toch niet lager in prijs zal komen. Te meer niet daar ongetwijfeld straks vele consumptiemelkers zich van het noodige gebruiksvee zullen voorzien om hun „taxe" te kunnen leveren. De nieuwe regeling, ontstaan door de re- geeringscontracten, zal onsinziens het ge volg hebben, dat de kaasboeren nu geen aanvullende winterleveranciers van con- sumptiemelk meer zullen zijn. De oude toe stand van vroeger zal er weer door ont staan, n.l. dat er 's winters door den kaas boer niet gemolken wordt, ons inziens i6 dit zoowel in 't belang van hun zelf als ook in 't algemeen; de veestapel komt dan op zijn voordeeügst door den winter met zoo weinig mogelijk krachtvoer. De inzet deze week is, bij een wat rui meren aanvoer, ruim prijshoudend voor de goede soorten, de mindere kwaliteit was door de ruimere aanvoer moeilijker ver koopbaar. Te Rotterdam was de aanvoer iets ruimer dan dc week er voor. Over 't geheel was er een tikje meer handel. De verkoop ondervond de moeielijkheid van de absoluut hoogere inkoopsprijzen, den boer valt dit tegen, vandaar een 6tugge handel. Voor de goede versche melkkoeien be steedde men van ƒ150 tot ƒ200, een enkel prima beest wel eens hooger. De slachtvecmarkten hadden in 't begin der week tamelijk vergroote aanvoeren, vooral Rotterdam had beide dagen een zeer ruim aanbod Deze markt was vandaar niet geheel prijshoudend Op dc Maandagmarkt kon alles ook niet geplaatst worden. Den volgenden dag verliep de markt een tikje beter, de goede 6oorten gingen toen nog wel prijshoudend van de hand, besteed werd voor eerste kwaliteit van 50—60 ct., 2e kw. 44—50 ct., 3e kw. 34—40 ct. per Kg. geslacht. De vette kalverenmarkt had, op de vorige week wat betere prijzen, nu over 't geheel een te ruim aanbod, hetgeen de prijzen sterk beïnvloedde. Op do beide dagen te Rotterdam b.v. een aanvoer van ongeveer 900 stuks, het is begrijpelijk dat zoo'n aan voer niet behoorlijk is te plaatsen, en de prijzen daardoor terug vallen. Eerste kwa liteit gold nu van 16—20, 2e kw. 1416, 3e kw. 1012 ct. per pond levend. Op de vette varkensmarkt is het maar stil, de aanvoeren zijn zeer beperkt, vooral goede 60ort zware varkens worden gering aangeboden, hetgeen den prijs daarvan iets opvoerde. De zware varkens behaalden dan ook den prijs van 17 cent, de lichtere en mindere soorten beduidend lager, n.l. van 15—15Vt cent per pond levend. H. Amersfoort. 14 Juli, Beestenmarkt, verkoop van een partij hout, 10 uur v.m. 18 Juli, café De Zwaan, verkoop van een huis met bakkerij, Leusderweg 289, 8 uur. Baarn. 26 Juli, Koffiehuis Kuyer, ver koop van een boerderij, V/t uur n.m. 27 Juli, Café de Pauw. verkoop van twéé wei- en hooilanden, 11 v.m. Hoogland. 20 Juli, „de Faam", ver koop van 6 perccelen rogge, 7 uur n.m. worden ook aangenomeif door ont

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 10