Huiduitslag HIJ BEDANKTE VOOR DE EER ARNHEM 700 JAAR BEGRAFENIS F. C. STOOP NAAR HET ABSOLUTE NULPUNT CONTINGENTEERING VAN VLEESCH puw-K ïiiet ii tctt +tei Communist krijgt drie maanden schorsing als straf Toen de heer C. Frenay, lid van do Prov Staten van Zuid-Holland voor de C. P. H. en van den Raad van Schiedam, vorige ■week na een verblijf van 4 maanden in de gevangenis te Rotterdam ontslagen werd. hadden zijn partijgenooten voor een wel kom op den Noordsingel gezorgd. Maar de heer Frenay liet verstek gaan; toen het uur van zijn bevrijding was geslagen, verdween hij door een achteruitgang en liet de hulde de hulde. Hij had geen zin, zei hij, om direct na zijn verblijf in de gevangenis weer met de politie in aanraking te komen. Maar hij vond het ook niet noodig om zich thuis te Schiedam te laten zien en ook daar viel het welkom in het water. Eerst twee dagen later kwam hij zijn woning be zoeken, schopte zijn vrouw een standje omdat zij de „hulde" niet belet had en niet tegenstaande zijn verbod naar de gevange nis was gegaan, pakte zijn spullen op een handwagen en vertrok toen. Blijkens een mededeeling van de Tribune heeft het Politieke bureau van de C. P. H. besloten Frenay uit zijn functie als lid van het partijbestuur en districtsbestuur Zuid Holland en als propagandist to schorsen voor drie maanden. En dat nog wel ofschoon de Tribune openlijk schuld had beleden en gezegd had, dat hij geen andere verontschuldiging kon vinden voor zijn daad, dan dat de vier maanden van eenzaamheid hem blind had den gemaakt voor de gevolgen Die daad bekende hij, heeft aan den strijd der arbei ders belangrijke schade toegebracht, om dat ten 1ste de arbeiders geschokt wer den in hun vertrouwen in de C. P. H., 2e de arbeiders hun spontaan solidarisme be loond kregen met knuppelslagen. Hij bood den gedupeerden arbeiders in het bizonder en de arbeiders in het algemeen zijn ver ontschuldiging aan. Hij hoopt in de gelegen heid te worden gesteld deze grove fout en de daaruit ontstane schade voor de arbei dersbeweging door harden arbeid te her stellen en verklaarde zich bereid zich aan de disciplinaire maatregelen te zullen on derwerpen. De C. P. H. heeft niet lang met die maat regelen gewacht. Het Politieke bureau, dat de schorsing oplegde, heeft het optreden van F. ten scherpste veroordeeld. Door zich tc onttrekken aan de demonstratie op den Noordsingel en zijn particuliere aangele genheden te stellen boven zijn plicht als vertegenwoordiger van de partij en als ar beider, heeft hij blijk gegeven van een men taliteit, die de partij niet dulden kan. Het bureau verwacht, dat hij in den tijd van zijn schorsing in de practijk blijk zal geven, op grond van zijn verklaring, zijn instelling ten opzichte van de partij en de arbeidersklasse grondig tc herzien. STEUN AAN DE PLUIMVEETEELT. De Vereeniging van Broederijen- en Pluimveefokbedrijven in Nederland (V.B.N.) heeft een request gezonden aan den Minis ter van Economische Zaken, waarin zij dringend verzoekt: 1. Te willen bevorderen, dat geen steun gelden meer eenzijdig beschikbaar worden gesteld voor kleine eieren. 2. Voorschriften in het leven te roepen, waarbij verboden wordt nó. 1 Juni en vóór 1 Februari uitgebroede kuikens te vervoe ren, te verhandelen of te houden, terwijl zich na 1 Juni en vóór 10 Januari geen eieren meer in de broedmachines mogen bevinden De Mechelsche Koekoeks, Noord- Hollandscho Blauwen, Sussex, Rhode Is land Reds en de kruisingan van deze ras sen hiervan echter uit Ie zonderen, daar deze rassen en kruisingen geheel of ten deele voor den piepkuikenfok worden ge houden, welke fok no'£ steeds loonend is cn het geheele jaar door plaats vindt. AMSTERDAMSCHE UNIVERSITEIT. Benoeming hoogleeraren. Amsterdam, 14 Juli. Door B. en W. wordt aan den Raad overgelegd oen voordracht van Curatoren der Gemeentelij ke Universiteit, ter benoeming: a. Van een gewoon hoogleeraar in de sociale aardrijkskunde on do vergelijkende volkenkunde: 1. Dr. J. P. Kruyt te Arnhem; 2. Dr. J. van Hinte te Amsterdam. b. van een gewoon hoogleeraar in de Ketierlandsche taal en letterkunde: 1. Dr. A. 'A. Verdenius te Amsterdam; 2. Dr. G. G. Kloeke (Hamburg). c. van een buitengewoon hoogleeraar ill de Engclsche taal en letterkunde; 1. A. G van Kranendonk te Delft; 2. J. Kooistra to Den Haag. Bijzondere leerstoel in de rechts* sociologie. Amsterdam, 14 Juli. Door B. cn W. wordt aan den Raad overgelegd een sclirijven van Curatoren der Gcm. Univer siteit. waarbij zij voorstellen de Stichlin lot Bevordering van de Studie van het Ar bci-Jsrecht en de Rechtssociologie in Neder land, toe te laten, tot het vestigen van een bijzonderen leerstoel in de Rechtssociologie aan de Universiteit alhier. B. en W. geven den Raad in overweging to besluiten overeenkomstig het voorstel van Curatoren. Wijdingsure in de Groote Kerk Arnhem, 14 Juli. De feestelijkheden ter herdenking van het zevenhonderd-jarig bestaan van Arnhem als stad zijn gister avond plechtig begonnen met een wijdings samenkomst in de. Groote Kerk. De kerk was geheel bezet. Ónder de vele autoritei ten bevonden zich de burgemeester, mr S. J. R. de Monchy, de Commissaris der Koningin in Gelderland, mr. S. baron van Heemstra, do procureur-generaal bij het Arnhemsche Gerechtshof, mr. A. A. Cno- plus, de vice-president van het Gerechts hof, mr. dr. J. A. G. baron de Vos van Steenwijk. en Suriname's oud-gouverneur, mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, cn nog vele leden van het herdenkingscomité. Do oudste der predikanten van de Neder- Duitscb Hervormde Gemeente, dr. A. Dros, ging voor in gebed en na gemecnschappe- lijken zang, sprak hij een korte herden- kinsredo uil Do kanselredenaar herinner de er aan. dat het Arnhem van meer dan zeven eeuwen geleden geen groot dorp was, dat zich niet ontwikkelde om een grafelijk slot, doch om de parochiekerk. Zoo was, al dus spreker, duidelijk uitgesproken God in het midden en Zijn dienst de bron van'.alle leven in dien tijd. In het begin van de der tiende eeuw kwam de bloeiperiode van net monnikenleven. Spreker wees verder op la tere geestelijke stroomingen, de Renais sance cn Reformatie, die groote cn geze gende veranderingen brachten in Arnhems geestelijk leven. I-Iij dacht ook aan al de tijden van verdrukking, waarvan de stad le lijden kreeg en mede aan de opleving, die weer volgde. In dit jaar, zoo besloot ds. Drost, willen wij ons geloof, vernieuwen en wenschen wij het, zooals het zeven eeuwen geleden was: God in al Zijn heiligheid in het mid den van ons aller leven. Het muzikaal gedeelte van deze treffen de herdenkingssamenkornst werd verzorgd door de Arnhemsche Orkest-vereeniging on der leiding van haar dirigent Jaap Spaan derman, met medewerking van mevr. Meta Reidel, alt, en den organist C. de Wolf. (Telegraaf.) MILITAIR AFGERANSELD. Vreemde geschiedenis te Naar- den. Woensdagavond is een milicien van het regiment motor-artillerie onder Naarden onverwachts aangevallen door enkele l)ur- ers, die hem van zijn fiets sleurden en tegen den grond gooiden, waar hij versuft is blijven liggen. De jongeman kon zich niet herinneren iets provocecrends te hebben ge daan. Blijkbaar was alleen het feit. dat hij militaire kleeding droeg, voor de aanvallers oldoende reden om lvem onder toevoeging an hot predikaat „moordenaar" een pak slaag toe le dienen. De militaire politie heeft deze vreemde zaak in onderzoek, aldus de Tijd. DOODELIJKE VAL. 's-Gravenhago, li Juli. In den afge- loopen nacht viel in een perceel in de v. Brueghcdstraot de 85-jarige weduwe II. dooi de duisternis misleid van de trap. Met een ernstige wonde aan het achterhoofd werd zij door den G.G.D. vervoerd naar het zie kenhuis aan den Zuidwal, alwaar zij kort na aankomst is overleden. DE HEER K. R. VAN STAAL BEDANKT ALS STATENLID. Naar de s.-d. pers meldt, zal de heer K. R. van Staal, die onlangs uit de O. S. P. is getreden, zijn zetel in de Provinciale Sta len van Zuid-IIolland ter beschikking stel len. Als zijn opvolger komt in aanmerking de heer P. J. van Harmeien te Schoonhoven. Een zeer eenvoudige en plechtige rouwdienst naar Schot schen trant Uit Londen wordt aan het Ilbld. geseind Donderdag is te Bij fleet in Surrey in den grootsten eenvoud, zoo in gevolge den wensch van den overledene, ter aarde be stcld het stoffelijk overschot van don heer F. C. Stoop. Den honderden menschen, die wenschten den lieer Stoop de laatste eer te bewijzen, o.w. zeer vele inwoners van By fleet, die den squire van het dorp wilden huldigen wegens zijn groote milddadigheid, was gelegenheid gegeven om in de kleine landelijke parochiekerk van Byfleet den dienst voor den overledene bij te wonen. Onder onzo landgenootcn. die daarbij tegen woordig waren, merkten wij op onzen ge zant jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, onzen consul generaal den heer H. Th. de Meester, sir Henri Deterding cn den heer J. B. A. Kessler, den heer Henry van den Bcrgh, voorzitter van het Koning Willem fends, van de Nederlandsche Vereeniging den voorzitter don heer F. B. s' Jacob, den penningmeester den beer B. A. Roelvink, van de vacantiekolonie den voorzitter den heer Ten Doesschate en mevrouw Ten Does- scliate, bestuurslid van de Nederlandsche fouwenvereeniging. van de Ned. Kamer "an Koophandel den waarnemenden voor zitter den heer M. Wynand Wolff en de bestuursleden de heeren J. N. Tollenaar, J Faure en den heer J. Rus, pedel van het Koning Willem-fonds. Een groot aantal kransen, waarbij prach tige, van de Nederlandsche Vereeniging, van de Ned. Kamer van Koophandel en het Koning Willem-fortds, toonde hoo geliefd en geëerd de overledene was geweest. Een Oranjokrans dekte de kist, dio voor den aanvang van den dienst naar binnen was gedragen. De dienst was naar Schotsche trant. 1-Iij was zeer eenvoudig cn plechtig en een aan tal koorknapen heeft prachtig gezongen. Naar den wensch van den overledene werd niet gesproken en alleen de naaste familie leden woonden de teraardebestelling tij. Brand bedreigt ons bosch-bezitl De meeste branden ontstaan door nonchalant weggegooide lucifers, door brandende siga retten-of sigaren-eindjes. Het is toch ook Uw devies, nietwaar GEVOLGEN VAN DE STAKING TE IJMUIDEN De Ilaarlemsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in een zaak tegen een ha venarbeider, die tegen het voorschrift van den burgemeester van Velzen in daar des nachts tusschen 12 en 5 uur gewandeld had, hetgeen verboden was in verhand met de staking in het visscherijbedrijf. De kanton rechter had verdachte vrijgesproken, doch de ambtenaar van het O. M. waa in beroep gegaan. De rechtbanknheeft hét vonnis van den kantonrechter vernietigd en den arbéi der veroordeeld tot een hechtenis van drie dagen. De rechtbank heeft overwogen dat het bevel om de openbare orde te handha ven het karakter had van een algemeen politievoorschrift. DE UITWIJZING VAN TYKFER. Nog drie zijner medewerkers moeten ons land verlaten. Heerlen, 14 Juli. Over de uitwijzing van den leider der Duitsche Nationaal Socia listen, den heer Tykfer te Heerlen, verne men wij nog dat hem door den commissaris van politie le Heerlen gelast is, Nederland tc verlaten, waarbij als termijn is gesteld, vóór Zaterdagmorgen 7 uur. De heer Tykfer wordt beschouwd als ongcwcnscht vreemde ling waarom hem ïïct verdere \erblijf in ons land is ontzegd. Donderdagmorgen hebben '»ok drie ander».- Duitschers die mét den heer Tykfer samen werkten, van don commissaris van politie last gekregen, ons land vóór Zaterdag morgen te verlaten. Het zijn de Duitschers Stollcnberg, Kra mer cn Martin. Do laatsto is» reeds vertrokken. VALSCHE OORMERKEN BIJ VARKENS. Na een langdurige achtervolging hebben rijksveldwachters uit Roermond nabij Gra- them aangehouden den 26-jarigen varkens koopman H. J. uit Liane, onder verdenking van het bezigen van val6chc oormerken bij varkens, gevankelijk naar Roermond over gebracht en in de strafgevangenis aldaar in gesloten. Een zwaro vrachtwagen met een groote partij varkens met valschc oormer ken is voorloopig in beslag genomen. Uit het kanaal werd later een zakje uit het water opgehaald, inhoudende een merktang cn valscho oormerken, hetwelk door den angehoudeno tijdens zijn vlucht daarin was geworpen. PEINS HENDRIK NAAR ZWITSERLAND. Z. K. II. de Prins heeft hedenochtend met den trein van 7.37 voor een vacantie- rcis de Residentie verlaten. Tegen het ein de der maand Augustus wordt Z. K. H. in Den Haag terug verwacht. De Prins be geeft zich allereerst naar Zwitserland en na een verblijf aldaar is hij voornemens over Mecklenburg naar Nederland terug te keeren. JONGETJE VERDRONKEN. Amsterdam, 14 Juni. Hedenmiddag geraakte een 5-jarig kind in de Kostverlo- renvaart. Dit werd opgemerkt door den heer R. Bakker, wonende aan den Baars- jesweg 164, die zich gekleed te water begaf. Hij wist den kleine te bereiken en op den wal te brengen. Het kind bleek echter reeds te zijn overleden. Pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten al thans niet meer haten. LIJK VAN EEN MAN DRIJVENDE GEVONDEN. Amsterdam, 14 Juli. De politie heeft vanmorgen in het water van Wcespervaart bij de Ilartveldschebrug het lijk van een man van middelbaren leeftijd drijvende gevonden. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis vervoerd. Sedert ongeveer om maand geleden in het Kamerlingh Onnes Laboratorium te Leiden door Professor Dr. W. J. de Ilaa; directeur van het Laboratorium, Dr. E. C, Wiersma, conservator ervan cn Professor Dr. IJ. A. Kramers van de Rijksuniversi teit te Utrecht een temperatuur van 0.27 graad hoven het absolute nulpunt word bereikt, is het werk ter verkrijging van zeer lage temperaturen voortgezet. Eerst werden de proeven verder doorgevoerd met het zelfde zout, ceriumfluoride, als waarmede reeds vroeger gewerkt werd. Er werden daarmede lagere temperaturen verkregen, door grootere massa's stof to nemen en de ontmagnetisatie tot lagere velden voort te zetten. Ho 2wel zeker temperaturen beneden twee tiende graad boven het absolute nulpunt bereikt werden, werd het wenschelijk acht andere zouten te onderzoeken, daar de verandering van de susc3ptibilitcit met de temperatuur voor ceriumfluoride een eigenaardige functie wa6, welke extrapola tie vrij moeilijk maakte. Eerst werd toen gewerkt met een kristal van dysprosiume- thylsulfaat, waarmede temperaturen be reikt werden beneden veertien honderd st?n. van een graad boven het absolute nulpunt, aannemende dat het moment er van niet veranderde met de temperatuur, wat volgens de metingen bij hoogere tem peratuur aannemelijk was. Hetzelfde bleek te gelden voor ceriumthylsulfaat, doch bij dit zout loverden de ontmagnetiseerings- proeven nog beter resultaat op, waardoor de extrapolatie aangaf, dat een tempera tuur beneden acht en een half honderd ste van een graad boven het absolute nul punt verkregsn was. Om het verloop der proeven eenigszins duidelijk te maken, moge het volgende zeer schematische beeld dienen. Men denke zich een magneetje in eïn magnetisch veld. Staat dit magneetje zoo, dat het juist de tegengestelde richtin; heeft als die, welke het in het veld wil aannemen, dan heeft bet 'groote cnïrgie, immers het wil zich draaien en kan daar bij arbeid verrichten. De deeltjes, die in de veldrichling staan hebben dus kleine ener gie. - Bij het begin van de proef bevindt zich de stof in een zeïr hoog magnetisch veld Dit heeft ten gevolge, dat zeer vele deel tjes gunstig staan ten opzichte van het veld en dus kleine energie hebben. Nu wordt plotseling het veld verlaagd, terwijl de stof geen 'energie van de omgeving kan opnemen. De magnetische energie neemt nu toe, daar er veel rneer deeltjes ongun stig ten opzichte van het veld gaan slaan. Deze meerdere energie kan alleen door de energie van de temperatuursbeweging ge leverd worden; deze moet dus afnemen, en •dat is juist, wat men onder afkoelen ver staat. HOLLAND OP REIS. Ilct officieel orgaan der Algcmeene Reis- vereeniging voor Nederland, heeft in zijn nummer van 15 Juli extra aandacht gewijd aan Oostenrijk. De vertegenwoordiger der Oostenrijksche Bondsspoorwegen in Neder land, de lieer II. G. Tulp, schreef een arti kel: „Oostenrijk, liet land voor den vacan- tieganger", A. E. N. Bakker, voorzitter der A.R.N., wekt op, om de Oostenrijksche Alpen te gaan zien. Dr. W. ,T. M. Engelbert' artikel „Van dicht-bij cn Vèr-af' bevat een ernstige vermaning orn -de jeugd eerst het eigen land tc doen loeren kennen alvorens haar naar het buitenland mede te nemen tevens behandelt hij de mentaliteit van het Ilollandsche publiek in verband met het toerisme. Manneer men Roeland van Ruyven's bijdrage „Naar Luganol!" heeft gelezen, is men al bijna besloten om ook daar een deel der vacant ie door te brengen, De aandacht wordt voorts gevestigd op Freiburg cn op de vacantieleergangcn aan de universiteit te Straatsburg. Verder: tal rijke reisproogramma's en aanlokkelijke illustraties. DEVIEZENSMOKKELAARS AANGE HOUDEN. Vcnlo, 14 Juli. Aan liet grenskantoor te Kaldcnkirchcn werden door de douanebe ambten hedenavond aangehouden een En- gelscliman, die voor een bedrag van 60.000 Mark aan Duitsch geld cn waardepapieren over de grens poogde te brengen en de ca féhouder L. uit Vcnlo, die een aanzienlijk bedrag aan Duitsch geld op frauduleuze wijze ons land poogde binnen te brengen. TUSSCHEN TWEE AUTO'S DOOD- GEKNELD. Gistermiddag te ongeveer wier uur is het driejarig kindje van den garagehou der B. in de Tuinbouwstraat tc Groningen tusschen twee auto's bekneld geraakt, waarvan de ecne de garage wilde in- en de andere haar wilde uitrijden. Het kind was onmiddellijk dood. SMOKKELARIJ VAN MARGARINE* Marechaussees te Budel hebben op den Maarhezerweg aldaar een auto aangehou den, waarin 500 kg. frauduleus ingevoerde Belgische margarine werd vervoerd. Auto cn lading zijn in beslag genomen. Tegen den bestuurder, een zekeren v. d. V. uit Helblond, is proces-verbaal opgemaakt. \s-G rave n h a g e, 14 Juli. Naar wij vernemen zal de Staatscourant van heden avond een Koninklijk Besluit bevatten, waarhij de invoer van: vcrsch, gekoeld, be vroren, gezouten, gerookt cn/of gedroogd, en/of op andere wijze bewerkt of geconser veerd rund- en kalfsvlcesch; versch, gekooid, bevroren, gezouten, gerookt en/of gedroogd, cn/of on andere wijze be werkt of geconserveerd schapen- en paar- dcnvlccsch; alsmede van levende schapen en slachtpaarden, voor den tijd van 6 maan den wordt gccontingcntetird (16 Juli16 Januari 1934). Het percentage van den tocgestanen in voer is vastgesteld op 100 van de gemiddeld ingevoerde hoeveelheden in de tijdvakken: 16 Juli 1931—10 Januari 1932 en 16 Juli 193216 Januari 1933, behalve voor den in voer van vlecsch, gekoeld of bevroren rund en kalfsvlcesch, welke gecontingenteerd blijft op 60% van den gemiddelden invoer per 6 maanden in de jaren 1929, 1930 cn 1931 De invoer van de genoemde artikelen zal met ingang van 16 Juli slechts zijn toege staan aan een door den Minister van Eco nomische. Zaken aan te wijzen centrale. Als zoodanig zal worden aangewezen de Crisis-Rundvee-Centrale, gevestigd te 's-Gra- venhage, 2e van den Boschstraat No. 2. Naar wij, in verband met bovenstaande mededeeling, nog vernemen, was de centra lisatie van dén in voor van vlecsch noodza kelijk oni te voorkomen dat de toepassing van do Landbouwcrisiswet op rundvee aan effect zou inboeten. Krachtens deze Land bouwcrisiswet kan men een heffing op tc slachten vee leggen, waardoor de vlecsch- prijzen zullen stijgen. Dit zou echter tenge volge hebben dat do invoer van vee en vlcosch aangetrokken werd. Nu kan men dezen invoer, wan rundvc betreft, met do Landbouwcrisiswet regelen. Voor die van vlecsch moest men echter de Crisisinvoer- wot gebruiken. Dit geschiedt thans door deze contingentecring. Door deze centralisatie en monopolisec- ring van den invoer is de Rundvcecentrale thans in staat ook voor het geïmporteerde vlcesch prijsregölcnd op tc treden. ONGELUK BIJ EEN SPRING- CONCOURS. 's-Gravenhage, 14 Juli. Bij het springconcours op Houtrust hedenmiddag is de luitenant L. C. Onderstal, wonende te 's-Gravenhage van zijn paard gevallen. Na dat hem eerste hulp verleend was, is hij vervoerd naar het Roode Kruis-ziekonhuis. Wasch de aangedane plaatsen met- war.n w.a.lcr cn Piirolzcep, rifoog daarna, voor zichtig af. doé ei* dan wat Purol pp eii strooi daar overheen nog wat Purolpocder. Herhaal dit eiken dag, zoolang hel noo dig is. WANDELSPORTVEREENIGING „ZONDER UITVALLERS TERUG." Op 12 Augustus organiseert de onlangs alhier opgerichte Wandelsportverccniging „Zonder Uitvallers Terug," met medewer king san de plaatselijke Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, een nationale pro paganda wandeltocht over 30 K.M., welke goedgekeurd is door de K.N.A.U. Allen, dio den tocht binnen deiT vastge- stcldcn tijd (6 uur) volbrengen ont\angen een fraai uitgevoerd herinnefingsmedaille. Bovendien worden extra prijzen beschik baar gesteld voor: grootste deelnemende vereeniging; grootste militairen groep; grootste politie-sportvereeniging; verst komende groep of vereeniging; die vereeniging welke den besten indruk maakt; verst komende deelnemer (ster); oudste deelnemer(ster); Het parcours is als volgt: Start om 2.30 uur vanaf Hotel „Zwarte Bergje" Leusdcrweg, (R.), Edisonstr. (L.), Slephensonstr. (R), Lorentzstr., Celsiusstr., Woestijgerweg (R), Ev. Mcijstenveg spoor wegovergang (L), Arnh.wcg (R), Bisschops- weg (R), Heiligenbergweg naar I-Iertekop (L), J3avoort, „De Treek," daarna rechtsaf Doornschcweg, langs Hotel .Waterloo, Oud 'Lcusden (daar ziet U het 13c cemvsche Go- thischc torentje van Leusden), langs Hotel Oud-Leusden, Leusderweg, naar Hotel Zwarte Bergje (verplichte rust en contróle) Leusderweg (L) Javastr., Kapelweg, Von delplein, Vondellaan, (L), Utrechtscheweg (langs den theetuin de Amersfoortsche Berg, mooiste uitzicht in Nederland), Daam Foc- kemalaan (rechts van U staat het JÈfcdgisch monument, aangeboden cloor dc Beige» voor de gastvrijheid, Nvelkc zij tijdens den we reldoorlog in Amersfoort mochten genie ten), daarna linksaf Barchman Wuijtiers- laan, langs halte Vlasakkers, langs het prachtige bosch Birkhoven, bij Hotel Birk- liovcn rechtsaf, Soesterweg, even voorbij den spoorwegovergang linksaf, Zonnebloem straat, Oude Soesterweg, Puntcnburgcrlaan (L), Soesterweg, spoorwegovergang, linksaf Smallepad (daar komen wij bij het schitte rend bouwwerk „de Koppclpoort' (hetwelk dateert uit omstreeks 1400), kleine Spui, (R), Wcstsingel (langs de Onze Lieve Vrou we toren, de mooiste toren van Nederland) Varkensmarkt, Arnhemschestraat (langs de Amersfoortsche Kei), Arnh.weg, Juliana- plein, Leusderweg naar Hotel „Zwarte Bèrgje."

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2