DE NAZI'S NEMEN WRAAK VICTORIAWATER PER FLACON 32 ets. SPUITWATER PER SYPHON 15 ets. A. van de WEG Langestraat 23 Tel. 217 BEROEMD PASSIESPEL DORP AFGEBRAND RESOLUTIE VAN DE ZILVERCOMMISSIE DE VALUTAPOLITIEK DER STERLINGLANDEN BELGISCHE REGEERING GEKRITISEERD NAAR DE SLOTZITTING TE LONDEN GEMAKKELIJK EN GOED! OUD-BUSSEM SCHEIDEMANN'S VER WANTEN IN GIJZELING EVANGELISCHE KERK IN DEN NIEUWEN STAAT TOEGELATEN KATHOLIEKE VEREENIGINGEN Rosenheim, 19 Juli. (V.D.). In den af- geloopen nacht is het beroemde passiespel- dorp Erl in Tirol nabij de Beierscho grens geheel afgebrand Er bestaan vermoedens, dat de brand door brandstichting is verporzaakt Het H. N. mcklt nader, dat vanmorgen nog slechts de grondmuren overeind ston den. Dc brand is vannacht tegen 2 uur uit gebroken achter het tooneel. Het vuur sloeg spoedig op de zaal over. Daar het gebouw voor liet grootste gedeelte uit hout opge trokken was, vond het vuur overal rijkelijk voedsel. De coulissen en de garderobe zijn ook geheel verloren gegaan. Voortzetting der werkzaamheden in het najaar? Londen, 19 Juli. (V. D.) Heden zijn nieuwe commissierapporten gepubliceerd, waarvan sommige aankondigen, dat de werkzaamheden in het najaar zullen wor den voortgezet. De zilvercommissie nam met algemeene stemmen een deel der voorstellen van den Amerikaanschen senator Pittman aan in den vorm van een resolutie. Deze resolutie beveelt den staten het volgende aan: 1. De voornaamste zilverproduceerende en zilverbezittende staten sluiten een over cenkomst tot beperking van de schomme lingen in den zilverprijs. De andere staten onthouden zich van maatregelen, die een ongunstigen invloed op de zilvermarkt kunnen uitoefenen. 2. De regeeringen onthouden zich van nieuwe wettelijke maatregelen, die een de valorisatie van haar muntzilver beneden 80 pet. met zich zouden kunnen brengen. 3. De regeeringen vervangen papieren geld van lagere waarde door zilveren mun ten, voor zoo ver de begrooting en dc plaat selijke omstandigheden dat toelaten. 4. De andere punten treden op 1 April 1934 buiten werking, indien het onder 1 voorgestelde accoord op dat tijdstip nog niet tot stand is gekomen en zullen in geen geval tot na 1 Januari 1938 van kracht blij ven. De regeeringen kunnen de maatregelen nemen, die haar noodig voorkomen, om de desorganisatie harer zilveren valuta's door het stijgen van de barenprijs boven de pariteit tc vermijden. Inzake de voorstellen van Pittman tot het beperken van zilververkoop op de we reldmarkt kon geen overeenstemming be reikt worden door het verzet van China, Spanje en Britsch-Indic. S.A.-MAN NEERGESTOKEN IN GERECHTSGEBOUW. D u s s e 1 d o r f, 18 Juli. (V. D.) Heden vond voor de rechtbank te Dusseldorf de behandeling plaats van de zaak tegen den communist, die ervan verdacht wordt een S.A.-man door messteken zwaar te hebben gewond. Even na de uitspraak drong zijn broer in het gerechtsgebouw binnen, viel den S.A.Tman, die de behandeling had bij gewoond, aan en bracht hem een messteek in het hoofd toe. Met zeer ernstige verwon dingen moest de S.A.-man in het zieken huis worden opgenomen. De dader kon on middellijk worden gearresteerd. VON PAPEN WEER NAAR ROME. Berlijn, 10 Juli. (V.D.). Vice-kanselicr Von Papen is vanmorgen te 7J0 uur per vliegtuig van Tempelhof naar Rome ver trokken ter 'Onderteekening van het con cordant. LANDESHAUPTMANN ENDER MINISTER ZONDER PORTEFEUILLE. We en en, 18 Juli. (V.D.) Naar officieel wordt medegedeeld, heeft bondskanselier dr. Dollfuss den bondspresident Miklas voorgesteld den vroegeren bondsleider, thans Landeshauplmann van Vorarlberg, dr. En- der, to benoemen tot minister zonder por tefeuille. Dr. Ender zal belast worden met grondwets- en bcstuurshervorming. De bondspresident heeft gevolg gegeven aan het voorstel van den bondskanselier. De be- eediging van dr. Ender zal nog in den loop van dezo week geschieden. JOODSCHE MARKTKOOPLIEDEN IN „BESCHERMINGSHECHTENIS". Naar de Jenaïsche Zeitung mededeelt, ko men op de jaarmarkt te Erfurt, evenals vroeger, vele Joden, onder wis ook een groot aantal uit het buitenland. Daar door velen nadrukkelijk is geëischt, dat de Joodsche handelaren uit het jaarmarkt- beeld van de stad verdwijnen, zag de poli tie zich gedwongen in den loop van Don derdagmorgen maatregelen te nemen, om eenerzijds aan „de gerechtvaardigde wen- schen van de inwoners van Erfurt1' tege moet te komen en anderzijds de Joodsche handelaren te beschermen. Door de politie, die door hulptroepen was versterkt, werden ongeveer 30 Joodsche kooplieden in ..bcschermingshechtenis" gï- uomen en voor den politiepresident geleid. Hun werd medege^eld, dat de politie hun voor een beperkten tijd volle bescher ming verleent, doch dat hun overigens ech ter werd aanbevolen, „door hun optreden op de markt de Erfurter bevolking niet ver der te provoceeren, daar de politie dan iedere verentwoordelijkheid zou afwijzen." Londen, 19 Juli. (V. D.) De Daily Telegraph deelt mede, dat gisteren bespre kingen zijn gevoerd tussclien leden der En gelsche delegatie en vertegenwoordigers der dominions over de mogelijkheid van een gemeenschappelijke valutapolitiek in het Britsche rijk. De dominions vooral bc pleitten krachtig een gemeenschappelijke politiek, terwijl de Engelsche regeering ta melijk gereserveerd was. Tastbare resulta ten van deze onderhandelingen worden voor de verdaging der economische wereld conferentie in geen geval verwacht. Merkwaardigerwijze bevat de Times in een hoofdartikel een warm pleidooi voor een gemeenschappelijke valuta-politiek der sterlinglanden, met een tendens van prijs stijging en tegen toenadering van het pond ter de dollar en de Fransche franc. Hoewel de terugkeer van het pond sterling tot den gouden standaard het uiteindelijke doel moet zijn, zullen de voorwaarden hiertoe binnen afzienbaren tijd niet vervuld kun nen worden, zoodat het voor de regecring noodzakelijk wordt een op de belangen van den Britschen wereldhandel en dc belan gen der overige staten van het rijk geba seerde sterlingpolitiek te voeren. Hoewel Engeland zoowel als Amerika een politiek van prijsstijging voeren, is een stabilisatie van hel pond ten aanzien van den dollar onmogelijk door de onzekere positie van den dollar. De Times beveelt derhalve een onafhankelijke Britsche valutapolitiek aan, op de basis van een politiek van prijsstij ging en een niet al te vasten band tusschcn het pond, den dollar en de franc. De socialisten echter evens eens tegen inflatie Brussel, 18 Juli. (H.N.) Het parlement, dat na het verleenen van de volmachten aan de regcering uiteen was gegaan, is van raiddag weder bijeengekomen om over de regecringsmaatregelen te beraadslagen. De socialisten hebben een desbetreffende inter pellatie ingediend. In de Kamer lichtte Van dcrvclde deze interpellatie toe. Hij begon met mede te declen, dal vanmorgen bij den voorzitter van de Kamer een petitionne ment tot ontbinding van de Kamer is inge diend uit naam van de arbeidersverenigin gen. Het petitionnement is door 1.426.000 ar beiders onderteekend. Vanderveldo ver klaard voorts, dat de socialisten met den minister accoord gaan om iedere inflatie te vermijden. Dc regeering heeft echter met het uitvaardigen van haar bezuinigings maatregelen het land bedrogen, daar zij be loofd had de financiën in orde te zullen brengen zonder de salarissen en loonen aan te tasten. De Vlaamsche nationalist de Bac ker oefende eveneens kritiek op de regee- ring6maatrcgelcn. Hetzelfde deed een com munistisch afgevaardigde. Credioten aan de reederijen. Brussel, 18 Juli. (H.N.) De regeering overweegt het verleenen van crcdictcn aan de reederijen. De minister van financien heeft vanmorgen verschillende desbetref fende besprekingen gevoerd. HET DUITSCHE ARBEIDSFRONT. Berlijn, 19 Juli. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld, dat het lid van den rijksdag en Pruisischen staatsraad, Walther Schu mann, als leider van de naL-soc. bedrijfs- cellcnorganisaties aan alle N.S.B.O.-in- stanties elk ingrijpen èn in het bedrijfs leven èn in dc organisaties van het ar beidsfront heeft verboden. Teneinde verstoring van het systemati sche opbouwwerk van de leiding der N.S.B.O. en van de arbeiders-organisaties te voorkomen, zal overtreding van dit'ver bod met onmiddellijke uitsluiting uit de N.S.B.O. worden gestraft. Dwang tot toe treding zal niet worden uitgeoefend, voor al niet wanneer dit in strijd met de goede zeden zou zijn. Voormalige marxistische functionarissen zijn van het lidmaatschap uitgesloten. De Duitsche arbeiders zijn daardoor voorgoed teg^n. deze elementen beschermd. MODERNE RECHTSPRAAK IN DUITSCHLAND. Voor de rechtbank te Saarbrücken had zich dezer dagsn een bockhandelaar te ver antwoorden wegens het tentoonstellen van anti-semitische boeken, w.o. ook zulke, waarin werd vermeld, dat Joden Christen- bloed voor ritueele doeleinden gebruiken. De president van de rechtbank, Messin- ger, wees de klacht tegen den boekhande laar van de hand, omdat, naar hij z>ide, deze bewering geenerlei ophitsing inhield, wijl zij met de feiten volkomen in overeen stemming was Heropening van de Conferentie in October Londen, 18 Juli (V.D.) Het kleino bu reau der Economische Wereldconferentie heeft heden het programma voor de slot zitting vastgesteld, die op 27 Juli zal plaats vinden. Naast Macdonald en de voorzitters der commissies zullen do leiders der be langrijkste delegaties het woord voeren. Lon'den, 18 Juli (V.D.). Het volgende programma is voor de Economische con ferentie vastgesteld: Vrijdag hc>ft een plenaire zitting van de Economische Commissie plaats, Maandag een plenaire zitting van de monetaire com missie, Dinsdag een zitting van het bureau. Donderdag 27 Juli de plenaire zitting van de conferentie, die dan wordt verdaagd. Heden heeft do commissie voor de pro ductie officieus de mogelijkheid van een hervatting van de conferentie in October onthuld. Voorloopig accoord bij de graan- besprekingen, Londen, 18 Juli (V.D.) Heden hebben nieuwe besprekingen plaats gevonden over de beperking der internationale tarwepro- ducti3. Naar in Engelsche kringen verluidt, is een voorloopig accoord bereikt, volgens hetwelk dc Donaustaten hun uitvoer in 1934 beperken tot 54 millioen schepel en in het daarop volgends jaar tot 50 millioen sche pel. Dinsdagmiddög werd een bespreking van twee uur gehouden, waaraan de vertegen woordigers van alle tarweverbouwende lan den deelnamen, alsmede de vertegenwoor digen der Europeesche tarweverbruikende landen. O.a. hebben het woord gevoerd de vertegenwoordigers van Italië, Duitschland en Frankrijk, die den toestand in hun lan den schetsten, maar zich niet vastlegden aan de eischen der verbouwende landen, De vertegenwoordigers van Roemenie en Australië verklaarden, dat de oplossing der tarwekwestie afhangt van de verbruikende Europeesche landen. Hit betreft volgens hen minder een productieprobleem als een probleem, optstaan door den onvoldoenden afzet in de Europeesche industriestaten, die in de laatste jaren hun eigen tarweverbouw hebben uitgebreid en nog steeds uitbreiden. Een memorandum over do Inter nationale sohulden. L o n d e n 18 Juli. (V.D.) Engeland, Frank rijk, Italië en Roemenië hebben de redactie commissie van de eerste valuta-commissie een resolutie voorgelegd over dc inlërnatió nale schulden. In deze resolutie wordt o.a. gezegd 1. Dc buitcnlandschc schuldcndienst zou slechts kunnen worden verzekerd, wanneer het debiteurland de, noodigc bronnen ter beschikking staan, waarbij liet doen op leven van de econorpischc activiteit van het crcdiet en van het internationale goederen verkeer een belangrijke rol spelen. 2. De uniforme behandeling van alle geval len is niet mogelijk, daar de voorwaarden in de verschillende debiteurstatcn van ver schillenden aard zijn. Voor het herstel van het crediet is het onvermijdelijk, dat de be staande contracten worden gehandhaafd, zoolang de betrokken partijen het' niet over veranderingen zijn eens geworden. Aanbe volen wordt, dat dc landen, die ondanks hun moeilijkheden hun verplichtingen nakomen, met bijzondere consideratie worden behan deld. 3. Nieuwe schuldenovereenkomsten moe ten worden beperkt tot onvermijdelijke ge vallen en direct worden afgesloten tusschen debiteur- en crediteurstaten. 4. Het is wenschelijk, dat in ieder land organisaties der verschillende soorten schuldeischers bestaan of worden geschapen* die met elkander in verbinding staan. In Duitsche delegatiekringen wordt deze resolutie in het algemeen aanvaardbaar ge acht. Naar verluidt, is het echter niet in overeenstemming met het Duitsche stand punt, dat de bestaande contracten zullen worden gehandhaafd, zoolang men het niet over verandering eens is. Het is mogelijk, dat de Duitsche delegatie derhalve op dat punt een amendement zal voorstellen. Londen, 18 Juli (V.D.). De subcimmis- sie voor financieele spoedmaatregelen heeft de EngelschFranschItaliaanschRoe- meensche resolutie inzake de internatio nale schulden met kleine wijzigingen aan genomen. levert U pap van modelmelli met havermout of karnemelk met gort. 15 ct. per flesch van 3 porties. Filiaal: AMERSFOORT: STATIONSSTRAAT 33. TeL 1208. TSJECHISCHE VLIEGERS KREGEN PARACHUTES. Toen hun vrouwen dat zagen... Praag, 18 Juli. Het ministerie van na tionale verdediging heeft ecnigen tijd ge leden met groote plechtigheid achttien pa rachutes uitgereikt aan de leden van een plaatselijke vliegclub. De vliegers waren met dit geschenk bui tengewoon in hun schik en hun vrouwen bewonderden de prima kwaliteit zijde, waarvan de parachutes vervaardigd waren Een onderzoek heeft thans uitgewezen, dat geen der vliigero meer een parachute heeft. Hun vrouwen hebben er japonnen, blou ses en ondergoed van gemaakt. WILEY POST MAAKT EEN NOODLANDING. Vlot verloop. Moskou, 19 Juli. Volgens een radiobï richt uit Blagowestsjeska werd Wiley Post hedenmiddag door slecht weer gedwongen een noodlanding bij Reochtowe te maken. Dc landing verliep vlot. Post verklaarde binnen enkele uren weer verder te willen *liegep Een vervalschte zin uit een artikel van den soc.sdem. motief tot deze daad uit noodweer van den staaf9 De gewezen rijkskanselier Philipp Schei- demann heeft, naar de correspondent der N.R.C. te Praag meldt, een brief van den volgenden inhoud tot het S.D.P.-bestuur al daar gericht: „Het bureau van de geheime staatspolitie te Berlijn deelt mede, dat het vijf familie leden in een concentratiekamp heeft ge bracht, omdat ik in de N.Y. Times een ar tikel zou hebben gepubliceerd, waarin ik de vooraanstaande mannen van het nieu we Duitschland zwaar zou hebben belee- digd, en waardoor ik tegelijk zou hebben gepoogd een nieuwe „Greuelhetze" tegen Duitschland te ontketenen. Woordelijk wordt gezegd: „De arrestatie van de fami lieleden van Scheidemann moet be schouwd worden als een daad uit noodweer van den staat" „Ik heb voor de N.Y. Times in het ge heel geen artikel geschreven. Waarschijnlijk is hier de nadruk bedoeld van het eenige artikel, dat ik in den loop der laatste vijf maanden voor een Duitsch-Zwitsersch blad heb geschreven en met mijn naam heb on derteekend. Dat zich de geheime staatspo litie niet op den Zwitserschen, oorspronke lijken tekst beroept, maar wel op een voor mij volkomen oncontroleerbare vertaling van een Amerikaansch blad, is vooral in teressant in verband met het feit, dat de eenige zin uit de N.Y. Times, welke totnog toe in Duitschland is aangehaald, gewoon weg een vervalsching is. In de N.Y. Times laat men mij aan het slot zeggen: „Het spreekt vanzelf, dat dit een bloccligen oor log niet uitsluit." Wat nu zou een bloedi- gen oorlog niet uitsluiten? Wanneer nu, zou een bloedige oorlog niet zijn uitgeslo ten? Wanneer de beschaafde wereld met mij de meening was toegedaan, dat <Je huidige toestanden in Duitschland onduld baar waren. In werkelijkheid luidde de zin, zooals ik dien redigeerde, en zooals men in Zwitserland ook drukte, in overeenstem ming met het sociaal-democratisch parool 'Nooit weer oorlog' woordelijk als volgt: i(Dat daarbij niet aan een bloedigen oorlog wordt gedacht, spreekt vanzelf!" „Het druischt tegen d» mcnschelijke na tuur in van raenschenrechten wil ik in verband met het nieuwe Duitschland maar in het geheel niet spreken om tegen de politiek der heeren Hitler, Goring, Frick enz. zijn stem niet te verheffen. Zeker, ik heb met mijn artikelen willen protesteeren, dat is waar. Daar om moeten nu vijf absoluut onschul dige en builen de politiek staande men- schen als gijzelaars naar het concentratie kamp! Moet een dergelijke maatregel niet elk woord van kritiek, dat ik liet hooren, tien-, honderdvoudig versterken en de be schaafde wereld in opstand doen komen? Wie zijn die vijf familieleden, die men in hechtenis heeft genomen? Ik wéét het niet. Waar zijn zij heengebracht? Ik wéét het niet! Ik heb twee dochters: dc cene is, toen men haar had geschreven dat ik zwaar ziek was, hierheen gereisd. De andere woont in Berlijn: de zorg voor haar twee kinderen neemt haar geheel in beslag: een jongen, die, naar ik gehoord heb, in een magazijn van de Stahlhelm werkt cn een twintigja rige dochter, die eenige weken geleden is getrouwd. Haar man ken ik niet: men heeft mij tot mijn genoegen verteld, dat hij een flinke kerel is, die zich in den oorlog ver dienstelijk heeft gemaakt. Tot mijn leed wezen heeft men mij er weliswaar óók bij verteld, dat hij in politiek geen belang stelt en mijn politiek standpunt in geen geval deelt. Dat nu zijn mijn bloedverwanten, die voor mijn doen en laten evenmin aanspra kelijk kunnen worden gesteld, als een of ander familielid van de heeren Hitler of Frick. „Wat is het doel van deze gijzeling? Moe ten zij boelen voor hetgeen ik heet te heb ben misdreven? Zal men hen in vrijheid stellen, wanneer ik mij ter beschikking der Duitsche regeering stel? „De meest infame politieke ophitserij te gen mij greep mijn arme vrouw zóó aan, dat zij in den herfst van 1926 aan de gevol gen van een beroerte overleed. Twee maan den geleden kozen mijn oudste dochter en hoar man, na een gelukkig huwelijk van twintig jaren, den weg, die hen vrijwillig van het leven scheidde. Het waren beiden menschen met huiselijken aard en met lief hebberijen, die met politiek niets gemeen hadden. Zij bezweken onder de ophitsingen en krenkende beleedigingen van den staat. In hun hartverscheurende afscheidsbrieven vroegen zij mij om vergiffenis, maar, zóó schreven zij. „wir können die neue Vcr- haltnisse und die Hctzerei nicht ertragen". En het vreeselijkst waren voor hen de voortdurende belasteringen van hun vader door de gleichgeschaltete, van boven-af of ficieel geïnspireerde pers en de radio. Dat alles moesten zij lezen cn ïanhooren, zonder dat hun vader de mogelijkheid gegeven werd, allen laster met één slag den kop in te drukken. Dat ging boven hun kracht. „Mijn vrouw, mijn eeno dochter en, schoonzoon direct den dood in gedreven, allo andere familieleden in een concentra tiekamp opgesloten. Mij heeft men eerst mijn pensioen geschrapt, toen heeft men mijn mandaat voor vervallen verklaard, waardoor ik ook mijn daggeld verloor. Het laatst bleef mij de hoop op een bescheiden rente van een boekdrukkersbond, waarvoor ik vijftig jaar lang stortte. Ook deze is mij ontnomen. Naar het oordeel van vooraan staande heeren te Berlijn zou ik nu in elk geval een rijke keuze hebben tusschen zich laten ophangen en vrijwillig den dood zoe ken. Maar voorloopig heb ik noch met het eeno noch met het andere haast: eerst wil Ik bij dc afrekening zijn! Dominee Müller houdt een verkiezingsrede. München, 18 Juli. (V.D.) Op een verga- dering, die zoo druk bezocht was, dat do politie de deuren moest sluiten, heeft al hier de leider der geloofsgemeenschap der Duitsche christenen een redevoering uitge sproken over de evangelische kerk in den nieuwen staat. Wehrkreispfarrer Müller begon met te vertellen, dat hij reeds in 1920 in relatie stond met Hitier, dien hij heeft leeren ken nen als een diep religieus en godgeloovig Duitscher. Voortgaande zeide hij, dat net thans niet ging om een partij in den ouden zin van het woord, maar om een volksbe weging, waarachter de Duitsche christenen zich zonder voorbehoud plaatsen. De politie ke eenheid van het Duitsche volk stelt ook als voorwaarde één enkele evangeli sche kerk in plaats van de versplintering in 28 landskerken. Vele dominees spreken tc-genwoordig een taal, die het volk niet meer verstaat. Zeker, er is een uiterlijke vorm noodig, maar de inhoud moet levend, frisch en sterk leven in God zijn. De" lei der, Adolf Hitler; wil geen inmenging van den staat in de kerk, maar hij kan ook niet dulden, dat zich achter liet kruis van Christus een reactie, tegen staat en volk gericht, verbergt en den weg naar het hart van het volk verspert De roep van dit uur luidt, dat het volk zijn kerk weer moet leeren liefhebben. De kerk moet haar deu ren wijd openen voor de blijde boodschap van een genadig en barmhartig God. Van de kameraadschap in staat en rijk moeten wij tot de kameraadschap ook in de kerk komen. Spr. eindigde met de woorden: „God helpe onzen leider, ons vaderland, ons volk en onze kerk." Besprekingen met het Duitsche episcopaat. Berlijn, 18 Juli. (V.D.) In het rijksmi nisterie van binnenlandsche zaken heeft een bespreking plaats gevonden tusschen Ministcrraldirektor dr. Buttmann en de vertegenwoordigers van het Duitsche epis copaat, aartsbisschop Grocber van Frei burg en bisschop Berning van Osnabrück. De bespreking liep over het aangeven van de katholieke vereenigingen, die volgens het concordaat toegelaten zijn. Het onderhoud leidde tot een bevredigend resultaat. De lijst van toegelaten vereeni gingen zal weldra worden gepubliceerd. Reeds thans kan worden medegedeeld, dat een reeks verenigingen niet meer zullen worden toegelaten of vrijwillig ontbonden zullen worden, zooais bijv. de volksvereeni- ging voor het Katholieke Duitschland en de vredesbond van Duitsche katholieken. De toegelaten vereenigingen worden ver deeld in twee groepen. De organisaties van de. eerste groep streven uitsluitend religieu ze, zuiver cultureele doeleinden na en staan onder de kerkelijke autoriteiten. Zij wor den door het rijk beschermd De staat heMt tegenover haar geen bevoegdheid tot inmenging. Organisaties, die behalve religieuze, cul tureele en charitatieve doeleinden ook an dere, waaronder sociale doelstellingen na streven, kunnen in staalscorporaties wor- din ingelijfd. Zij moeten waarborgen bie den, dat haar werkzaamheid niets uitstaan de heeft met partijpolitiek of vakvereeni- gingspolitiek. Ook zij genieten dc bescher ming van het rijk. Zooveel mogelijk zal van staatsingrijpen in het verenigingsle ven worden afgezien. De leden van katho lieke organisaties zullm nergens in een nadeelige positie worden gebracht. DE ONDERHANDELINGEN OVER DE OORLOGSSCHULDEN. Londen. 19 Juli. (H. N.) De Ameri- kaansche onderstaatssecretaris Philip heeft volgens een bericht uit Washington ver klaard, dat de onderhandelingen over de oorlogsschulden niet voor September zullen plaats hebben.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2