PUROL IN MASSA'S SLIJTERIJ CONCURRENTIE-METHODEN bij Wielrijder^ VACANTIECURSUS VOOR DE BINNENVAART TWEE PANDEN IN VLAMMEN TEGEN LINTBEBOUWING Onze Postvliegers onderweg UIT DE STAATSCOURANT HUMORHOEKJE De strijd in de automaten branche Amsterdam, 20 Juli. Dat het tusschcn de „beoefenaars" van den door de Winkel sluitingswet tot bloei geraakten handel in automaten niet bepaald pais en vree is, kan heden gebleken zijn aan den waarnemend president der Arr. rechtbank alhier, mr. J. G. de Vries, voor wien een kort geding is behandeld, waarbij als eischeres optrad de Deensch-Nederlandsche Handelsmaatschap pij te Den Haag, terwijl de N. V. Trecma'te Deventer, handelaars in, alsmede fabri- kante en exploitante van automaten van al lerlei aard, gedaagde was. Het betreft hier enkele gevallen van on eerlijke concurrentie, waaraan laatstge noemde onderneming zich zou hebben schuldig gemaakt. Zóó zou volgens de dag vaarding een vertegenwoordiger van deze onderneming een te Amsterdam woonach tigen klant van eischeres, die aanvankelijk voornemens was een Wistoft-automaat van de Wistoft-fabriekcn te Kopenhagen te koo- pen, voor welke fabriek eischeres alleen verkoopster in Nederland is, van dat voor nemen afgebracht en bewogen hebben een Trecma-automaat te koopen, zulks door den klant van eischeresse bedriegelijk en in strijd met de waarheid te vertellen dat de firma Wist oft, resp. de Deensch-Neder landsche Handels Mij. niet meer bestond of op het punt stond te failleeren. Als tweede geval vermeldt de dagvaar ding dat een tweetal vertegenwoordigers van de Trecma een anderen klant van eischeres, die te Hilversum woont, in strijd met do waarheid, heeft medegedeeld, dat een onlangs door hem gekochte Wistoft- automaat niet nieuw, doch een opgelapte tweedehandsch automaat van verouderd model was, met het gevolg dat de winke lier eischeres in een brief beschuldigde van unfaire practijken en bedrog en voorts te kennen gaf dat hij de afbetaling niet wenschte voort te zetten. Eischeres had in de dagvaarding het on middellijk doen staken van dergelijke prac tijken en schadevergoeding gevorderd. Voor haar werd gepleit door mr. E. A. Bölte; voor de N. V. Trecma trad mr. K. Jansma op. Het geven van een verslag over de behan deling van deze zaak, welko wellicht een merkwaardig licht heeft doen schijnen op de concurrentie-methode in genoemde bran che, is niet mogelijk gebleken, aangezien de president, nadat onze verslaggever op een desbetreffende vraag had geantwoord dat hij als persvertegenwoordiger de open bare zitting wenschtc bij te wonen, daar tegen bezwaar maakte, zoodat onzen verslag gever niets anders overbleef dan heen te gaan. S. A. ROCHAT t Ontvanger te Rotterdam. Rotterdam, 21 Juli. Alhier is overle den, 64 jaar oud, de heer S. A. Rochat, ont vanger der invoerrechten te dezer stede. De heer Rochat was 6 December 1868 te Middelburg geboren en 1 Januari 1891 in dienst getreden als surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. Op 30 Augustus 1893 volgde de benoeming van den heer Rochat tot ontvanger der directe belastingen enz. ter standplaats Gramsber- gen. Na in dezelfde functie te zijn werk zaam geweest te Vaals, IJzendijke, Sas van Gent, Steenbergen, Terneuzen en Gouda, werd de heer Rochat, die als een bekwaam en consciëntieus ambtenaar bekend stond, op 1 Apri 11927 te Rotterdam geplaatst als ontvanger der invoerrechten. Verleden jaar zijn de verdiensten van den heer Rochat erkend door zijn benoe ming tot officier in orde van Oranje-Nas- sau. (N.R.Ct.) EERSTE KAMER. Wijziging Regloment van Orde. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Ka mer, nopens het voorstel van den heer Wibaut tot wijziging van art. 46, ie lid, van liet Reglement van Orde. Verscheidene leden zien in het voorstel een motie van afkeuring, nog wel een ver momde motie van afkeuring, van do hou ding, aangenomen door den Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal bij de behandeling van het ontwerp tot wijziging van de Kieswet 29 Maart j.l. Voorsteller merkt echter op, dat, indien hij van zins ware geweest over de houding van genoemden Voorzitter bij die behande ling afkeuring uit te spreken, hij daartoe in genoemde zitting volle gelegenheid zou heb ben gehad. Waar voorsteller op geenerlei wijze van eenige ontstemming ten opzichte van den Voorzitter in genoemde zitting heeft doen blijken, vraagt hij het recht, dat zijn voorstel zal worden gezien geheel buiten verband met den inhoud van het wetsont werp tot wijzignng van de Kieswet, op 29 Maart j.l. in de Kamer behandeld. Wat het voorstel zelve betreft, de heer Wibaut kan niet inzien, dat een uitbreiding van de bevoegdheid der Karner als door hem voorgesteld, zou ingrijpen in de rechten, waarover oen Voorzitter van de Kamer dient te beschikken. Het voorstel grijpt z.i. allerminst in de goede leiding door den Voorzitter in. Ten opzichto van de opmerking van eenige leden, dat wijziging van het Reglemant van Orde met het oog op een bijzonder geval ongewenscht is, merkt de voorsteller op, dat het in alle kringen herhaaldelijk voorkomt, dat op een bepaald oogenblik de onvolko menheid van een of andere bepaling in een reglement sterker aan den dag treedt, dan velal werd gevoeld. EERSTE PASSAGIERS VLUCHT EIND HOVEN—LONDEN Donderdag 20 Juli begaf ir. F. J. Philips zich voor zaken naar Londen. Hij maakte hierbij gebruik van het op het Eindhoven- schc vliegveld aanwezige toestel der Natio nale Luchtvaartschool om naar Rotterdam te vliegen, vanwaar hij de reis per K.L.M. vliegtuig voortzette. De reisduur bedroeg op deze wijze slechts 4 uur, hetgeen een aan zienlijke tijdsbesparing betcekent. TUSSCHEN EEN MACHINE GEKNELD In de Krimsche Veencn is de arbeider Douzeman bij zijn werkzaamheden aan een persturfmachine met zijn been bekneld ge raakt tusschen de messen. De man werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Hoo- geveen gebracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. OUD-MINISTER VAN DER VEGTE. Blijkens te Den Haag ontvangen bericht is de toestand van oud-minister Mr. H. yan der Vegte langzaam vooruitgaande. allen en Slukloopen va acht en geneest mc Zonnebrand, Smelten en Stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met Dooj 30-60 90 cl Tube 80 et. OiJ Apeth. ca Drofiiua Behandeling van belangrijke onderwerpen Amsterdam, 21 Juli. De Directeuren en Leeraren der Binnenvaartscholen van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, zullen, zooals gemeld, aan boord van het Instructïevaartuig „Prinses Juliana" een vacantiecursus houden. Op 31 Juli vertrekt de „Prinses Juliana' van Amsterdam over de Noordzee naar Dordrecht. Den volgenden dag wordt van Dordrecht naar Terneuzen gevaren. Des morgens zal de heer G. do Jong, directeur van het Onderwijsfonds voor de Scheep vaart den cur6U6 openen, waarna de heer F. J. H. Geraerts, Referendaris van het Bu reau Scheepvaart van het Departement van Economische Zaken, eon inleiding zal hou den over: „De wet voor de evenredige vrachtverdeeling in de Binnenscheepvaart" Des middags zal de heer P. Kuyper, in specteur van den Raad van Arbeid te Arn 6terdam een inleiding houden over „De so ciale verzekering voor den Binnenschipper" Tijdens de vaart op Woensdag 2 Augus tus van Terneuzen naar Gent, zal de heer M. Braam uit Rotterdam spreken over „Uniformiteit der Reglementen". De deelnemers aan den vacantiecursus zullen te Gent door het Gemeentebestuur worden ontvangen en des middags een tocht door de Gcntsche haven maken Op Donderdag 3 Augustus tijdens de vaart van Gent naar Breskens zal dc heer J. P. Kokje uit Leeuwarden spreken over het Vereenigingsleven van het Nederland sche Schipperöbedrijf tijdens de middel- ecuwen. In den middag houdt de Inspecteur van de bevolkingsregisters, de heer J. L. Lentz uit den Haag, een inleiding over „Do Regis tratie van de Binnenschippers". Op Vrijdag 4 Augustus wordt van Bres kens naar Gouda gevaren en wordt aan boord behandeld het leerplan der Binnen vaartscholen, in concept opgesteld door de heeren A. de Vos, directeur van de Binncn- \aartschool te Rotterdam en A. Banning, direur van do Binnenvaartschool te Am sterdam. Tenslotte houdt de heer G. de Jong, di rccteur van het Onderwijsfonds een inlei ding over de opleiding van.de Schippers- jeugd van 12 tot 16 jaar. Te Gouda wordt Vrijdagavond de cursus gesloten; Zaterdag keert de „Prinses Ju liana" van Gouda over Haarlem naar Am sterdam terug. DE BERGING VAN HET GOUD DER „LUTINE". Terschelling, 21 Juli. De bergiugs- toren is vanmiddag te 2 uur op de plaats van de „Lutine" aangekomen. Daarna is men begonnen den toren te laten zakken op het wrak. Het weer is zeer rustig en de zee is zeer kalm. De werkzaamheden kunnen hierdoor vlot worden uitgevoerd. Zoo spoe dig mogelijk, waarschijnlijk morgen, zal een aanvang worden gemaakt met het leeg zuigen van het wrak. Do bergingstoren staat scheef. Terschelling, 21 Juli. Hedenavond om 9.15 uur is de bergingstoren op de plaats van bet wrak aangekomen en op den bodem gelaten. Op het oogenblik steekt alleen een deel van den bergingstoren boven water uit. Het gevaarte staat echter scheef, met een helling van 10°, zoodat men thans den toren ecr9t moet recht zotten. HET TRANSPORT VAN DE MERWEDEBRUG. Amsterdam, 21 Juli. De aanvang van het transport van dc Merwedebrug, die na het tusschen do verantwoordelijke autori teiten gehouden overleg, in verband met do weersomstandigheden, die zich minder gunstig lieten aanzien, was uitgesteld tot des nachts 3 uur, is later op den avond weer naar een verder tijdstip verschoven. Het. vertrek van do brugconstructie werd daarbij onder voorbehoud vastgesteld op des morgens 7 1101*.- Brandweerlieden in een hachelijke positie Amsterdam, 21 Juli. Hedenochtend is de brandweer gealarmeerd voor een brand, die zijn oorsprong had gevonden in den kelder van het ^elijkstroatsche ge deelte van perceel Wagenaarstraat 28. In dit gedeüte is een winkel in meubelen en bedden gevestigd van den beer Samuel Goudeket. De kelder is in gebruik als werkplaats en daarin hielden dezen mor gen twee jongens zich onledig met het vuil in van bedden rnet kapok. Tegenover de politie, die hen aan een kruisverhoor onderworpen heeft, ontkenden zij aanvan kelijk vuur te hebben gemaakt, doch kort daarop gaven zij toe een lucifer te heb ben aangestoken „om te gaan rooken". Ho3 het zij; toen het eerste brandweer- materiaal gearriveerd was, liet de bevel voerder één der brandwachts met een slang achterom gaan. Van de binnenplaats af werd kort daarop de eerste aanval op het in den kelder heerschende vuur, dat wegens de kapok een dikke vettG rook ont wikkelde, gericht, teneinde te voorkomen, dat het zou overslaan naar em zich boven den kelder bevindend opkamertje. Twee leden van het brandweerpersoneel kregen hierna order om, met moderne rookmas- kers gewapend, den winkel binnen te gaan. Toen zij met slang »n binnen wa ren, moesten zij dadelijk retireeren, door dat het vuur en de rook in den kelder door den van de binnenplaats gerichten water straal in hun richting werden 'gedreven. In hun schrik konden zij de buitendeur, die gedeeltelijk achter hen was dichtge vallen, niet spoedig g3noeg openkrijgen, zoodat zij, half verstikt door den rook en do ingeademde heete lucht, de bovenruit insloegen. De ruit van den winkel was van te voren reeds ingeslagen, om de beide in het nauw verkcerende manschappen te be vrijden. Beiden zijn naar het O.L.V. Gast huis vervoerd; beiden hadden 9nijwonden, terwijl één van hsn ook brandwonden op- •geloopen had. Na een half uur hard wer ken was de brandweer het vuur meester. De kelder is geheel, de winkel ten deele uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Rotterdam, 21 Juli. Vanmorgen heeft in het fabriekspand van de N.V. De Hesr's banket-, biscuit-, chocolade- en suikerwer- kenfabrieken aan de Galvanistraat te Rotterdam een felle brand gewoed op de tweede verdieping, waar zich de cartonnage werkplaats bevindt en waar groote voor raden ïmballage lagen opgestapeld. De brand werd om kwart over 7 ontdekt c-n nam dadelijk een -grooten omvang aan. Er ontwikkelde zich zeer veel 'rook, zoodat men de verdieping niet kon bereiken. De brandweer rukte met groot materiaal uit, o.a. met twea motorspuiten en bestreed het vuur met 13 stralen. Een derde deel van de tweede verdieping is uitgebrand. Do eerste en tweede verdieping hebben veel waterschade geleden; vooral ia veel schade veroorzaakt aan voorraden suiker werk, biscuit m koek. Verzekering dekt de schade. Tijdens het blusschingswerk hebben twee leden van het personeel brandwonden opgcloopen, zoodat zij naar het ziekenhuis moesten worden overge bracht Hun toestand is echter niet ernstig. OP VRIJE VOETEN GESTELD. Amsterdam, 21 Juli. Op verzoek van Mr. E. Vogels heeft het gerechtshof heden middag voorloopig op vrij 3 voeten gesteld den ambtenaar van de P.T.T., die in het begin van deze maand te Amsterdam werd gearresteerd in verband met de bij het P.T.T.-bedrijf ontdekte knoeierijen. Deze be schikking van het Hof geschiedde in hoo- ger beroep nadat de rechtbank eerst het verzoek om in vrijheidstelling had afge wezen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Rotterdam, 21 Juli. De 35-jarige J. Sluiter uit de Zoutziederstraat te Rotter dam is bij het zwemmen in^e Schie nabij don Bergpolder verdronken. Zijn lijk is op gehaald en naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht. In de Waalhaven is drijvende gevonden het lijk van den 20-jarigen J. de Bontridder, gewoond hebbende in de Vervoorstraat, die op 18 dezer werd vermist en wiens kleeren men aan den oever van de Waalhaven had gevonden. De jongeman is bij het zwem men verdronken. JACHT GEZONKEN. N ij m e g e n, 21 Juli. Op de rivier de Waal is lek gestooten en gezonken het mo torjacht van den heer J. uit Amsterdam. Da vijf inzittenden geraakten te water en konden door een schipper worden gered. Het jacht kon worden gelicht en zal naar Amsterdam worden gesleept. INT. JOODSCHE CONFERENTIE. In het Carltonhotcl te Amsterdam is gis teren de „internat. Joodsche conferentie" gehouden, voorbereid door den Amerikaan- schen bankier dr. Samuel Untermaycr. Aanwezig waren een 30-tal gedelegeerden uit de Ver. Staten, Egypten en de voor naamste landen van Europa. Een resolutie is aangenomen, waarin wordt gezegd, dat de Joden in Duitschland sedert eeuwen aan den Duitschcn grond gebonden waren en nog steeds trouwe en aan de wet gehoorzamende burgers zijn. De daden, jegens de Joden in Duitschland bedreven, noodzaken ertoe, den boycot van Duitsche waren in het buitenland krachtig voort te zetten. Ten slotte doet de resolutie een beroep op den Volkenbond, om de zaak der Duitsche Joden ter hand te nemen. zijn no5 steeds verkrijgbaar BOERENMEISJES BOERENJONGENS VOORBURGH PRIMA ADVOCAAT diverse merken „OUDE KLAltF" en het bekende S. H. M. „Schilletje" 3AVIK 4L TeL 231 De toeristenbonden dringen aan op aanneming van het ontwerp behoudens amendeering De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben zich met een adres gewend tot de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarin zij verklaren met de grootste belangstelling te hebben kennis genomen van het wetsontwerp tot vaststelling van bepalingen langs wegen onder beheer van het Rijk of op het Rijks wegenplan voorkomende (ontwerp „Wet te gen de Lintbebouwing" zitting 1931—32 No. 403) en van het Verslag van de vaste com missie voor Openbare Werken-, Verkeeers- en Waterstaatsaangelegenheden (zitting 1932—33 No. 58). Met name achten zij de toepassing vart artikel 9 van het Wetsontwerp, waarbij het is verboden op een weg uitwegen, en werken, dienende tot uitweg, te maken of te hebben, van zeer groot belang tot het tegen gaan van het euvel van de lintbebouwing, waardoor het landschapsschoon wordt aan getast en de met groote kosten aangelegde en verbeterde wegen aanmerkelijk aan waarde inboeten, te meer nu bij het over leg door den minister is medegedeeld, dat de bedoeling der wet duidelijk is, n.l. al6 het verkeersbelang zich tegen uitwegen verzet, ontheffingen niet zullen moeten woren verleend, behoudens dan de gevallen voorzien in het derde en vierde lid van ar tikel 9. In de artikelen 5 en 6 volgens welke de lintbebouwing, nadat het wetsontwerp tot wet zal zijn verheven, zal worden geregeld, Is bepaald, dat het verboden is een gebouw op te richten, enz., binnen 5 meter uit de grens van een weg en is het tevens ver boden deze handelingen te verrichten bin nen een afstand van ten hoogste aertlg me ter uit de as van het verharde gedeeite van de hoofdverkeersbaan van een aangewezen weg. Adressanten zijn van meening, dat het tot behoud van het natuurschoon ten zeemte aanbeveling zal verdienen, indien de moge lijkheid zou kunnen worden geopend het bouwen langs deze hoofdverkeer6 wegen, op grooteren afstand dan 5 meter uit de grens van den weg tegen te gaan, waartegen te weinig bedenkingen kunnen bestaan, om dat de bepalingen van deze wet uitsluitend betrekking hebben op wegvakken, welke zijn gelegen buiten de bebouwde Kommen, en dus normaal op inrichting van voor tuinen bij de bebouwing kan en mag wor den gerekend. Deze minimum afstand van 5 meter uit de vveggrens is ter bereiking van een aesthe tisch effect van onze hoofdverkeerswegen in vele gevallen te gering, hetgeen b.v. ook wel daaruit moge blijken, dat een aantal gemeenten (b.v. Zeist en Doorn) ln d'4 op zicht reeds veel verder zijn gegaan en dezen afstand aldaar sinds geruimen tijd op 15 meter is gesteld. Derhalve wordt het van groot voordeel geacht, indien de minimum afstand van de grens van den weg waarbinnen het bouwen enz. is verboden in artikel 5 van het wets ontwerp, zou worden gebracht van 5 op 10, desnoods 8 meter, waardoor dc mogelijk heid blijft open 6taan, dat de bebouwing beter kan worden geregeld, daar waar zulks absoluut noodig mocht blijken in dien b.v. een parallelweg zou moeten wor den aangelegd tegen welke wijziging naar de meening van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. geen overwegende bezwaren kun nen bestaan, omdat volgens artikel 5 derde lid ontheffing van het betrekkelijke verbod kan worden verleend en door deze onthef fingsmogelijkheid naar omstandigheden kan worden gehandeld. Ook de maximum afstand van 30 meter uit de as van de hoofdverkeersbaan, waar binnen ingevolge het bepaalde in artikel 6 niet mag worden gebouwd, kiemt, ofschoon oogcnschijnlijk zeer ruim, in sommige ge vallen toch te laag voor, b.v. Indien een tram in het „wegprofiel is of wordt opge nomen dan wel indien b.v. do hoofdver keersbaan excentrisch in het dwarsprofiel is gelegen, zooals o.m. het geval ls bij den aan te leggen Rijksweg No. 4, gedeelte Am sterdamSassenheim (zie bestek No. 205 dienst 1933/34), waar de weggrens aan de cene zijde op 33 meter uit de wegas is ge legen. In verband hiermede wordt aanbevolen dit maximum van 30 meter in artikel 6 te verhoogen tot 35 m., waardoor do verkeers- belangep onder alle omstandigheden beter worden gewaarborgd, daartegen kunnen evenmin groote bezwaren bestaan, aang<* zien van deze verbodsbepalingen ingevolge het bepaalde in het vierde lid van artikel 6 eveneens ontheffing kan worden verleend Het ligt hierbij geenszins in hunne bedoe ling het eigendomsrecht ter behartiging van het natuurschoon en van de verkeers- belangen meer dan noodig is tc beperken, maar door de voorgestelde wijzigingen zul len betere waarborgen bestaan, dat met die belangen 6teeds ten volle rekening kan worden gehouden. Om al deze redenen verzochten deze Vcr- keersvereenigingen aan de Tweede Kamer het ontwerp „Wet tegen de lintbebouwing" te willen aannemen, echter zoodanig ge amendeerd, dat de afstanden van 5 meter cn 30 meter genoemd in de artikelen 5 en 6 worden vergroot tot respectievelijk 10, des noods 8 en 35 meter. Kwartel Snip Pelikaan Oehoe 18—7 20—7 Amsterdam 13—7 20—7 Boedapest Athene Mersamatruh 14—7 21—7 Cairo Rutbawells Gaza 17—7 15—7 Bagdad 16—7 Boeshir 16—7 Djask 17—7 Karachi 15—7 Jodpoor Allahabad 18—7 Calcutta Akyab 21—7 14—7 19—7 Rangoon 20—7 14—7 Bangkok J 87 Alor Star 20—7 Singapore Medan 19—7 12—'. 1—7 Batavia 19—7 12—7 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 27 Juli. Bij K.B. zijn opnieuw benoemd tot burge meester van Middelstum F. van Anken; van UIrum W. H. Hartevelt en van Warffum W. J. H. Hoen. Bij K.B. .16 benoemd tot Rijksarchivaris bij het Algemeen Rijksarchief te 's Gravenha- ge, Jhr. Mr. D. P. M. Graswinckel, thans hoofdcommies bij het Rijskarchicf in Gel derland te Arnhem. Verleend de titulaire rang van luitenant- generaal aan den gepensionneerden kolonel der infanterie met titulairen rang van ge- neraal-majoor C. P. J. van Vlierden. Benoemd tot kan tonrechter-plaatsvervan ger in het kanton Gorinchem Mr. D. Huur man, advocaat-procureur aldaar. Benoemd tot lid-voorzitter van den Raad van Beroep voor de directe belastingen to Middelburg Mr. H. F. Lant6heer, thans plaatsvervangend lid-plaatsvervangend voor zitter. RIJKSCOMMISSIE VOOR WERK- VERRUIMING. Dezer dagen vergaderde de Rijkscommis sie Werkverruiming onder presidium van haar voorzitter, den heer Ch. J. I. M. Wei ter. Met veel genoegen nam de commissie er kennis van, dat do bouw van twee schepen door de Vereenigde Nederlandsche Scheep vaart-Maatschappij aan een Nederlandsche werf is opgedragen. Besloten werd onder de aandacht van de Regeering te brengen in aansluiting op een vorig schrijven, eenige gevallen, waarin door betaling in Spcrrmarken, opdrachten voor de Nederlandsche industrie verloren zijn gegaan. Ingekomen was een schrijven van den Minister van Economische Zaken, waaruit bleek, dat gevolg was gegeven aan een ad vies der commissie om indirect de samen werking van ondernemingen in een be drijfstak van de metaalindustrie te bevor deren. Mededeeling werd gedaan van den stand van het onderzoek inzake toepassing van een nieuw materiaal ter bevordering van goedkoopen woningbouw. De vraag werd aan de orde gesteld, op welke wijze zou kunnen worden bevorderd, dat de afzet van industrieele producten uit Nederland naar Indie weer zou kunnen toe nemen. Voorts werd mededeeling gedaan van een groot aantal gevallen, waarin het bureau zijn bemiddeling heeft verleend'om te ver krijgen, dat, zooveel mogelijk, de orders voor de Nederlandsche industrie werden behouden. D EMAILDIENST INDIE—NEDERLAND. Uitbreiding in het drukke seizoen. De Stoomvaart-Mij. Nederland en de Rot- terdamsche Lloyd hebb onbesloten, ter voorziening in de behoefte aan plaatsruim te gedurende de seizoenmaanden, het aan tal afvaarten in 1934 uit te breiden. Hiertoe zullen de resp. 2 Mei 1934 en 6 Juni 1934 uit Batavia vertrekkende Johan van Olden- barnevelt en Marnix van St. Aldegonde van de Stoomvaart-Mij. Nederland slechts tot Genua varen en naar Java terugkeeren, terwijl de Rottcrdamsche Lloyd de Slamat twee extra-afvaarten, zal laten maken. Zenuwachtige bezoeker: Ik wil iets om mijn zenuwen te kalmeeren. Advocaat: Maar ik ben geen dokter, ik ben advocaat. Bezoeker: Dat weet ik wel. Ik wil een echtscheiding. (Londen Opinion).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6