Purol bij Doorzitten-Zonnebrand-Stukloopen De berging van 't Lutinegoud HET NEDERLANDSCH-DÜITSCH VERDRAG EEN WETSONTWERP TOT GOEDKEURING Verlaging van rente DE TOREN GEPLAATST NOODWEER BOVEN GELDERMALSEN HUMORHOEKJE De tariefsafspraken voor groenten zijn niet be: vredigend Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van het Ne- derlandsch-Duitsche Douanoverdrag én van hét verdrag tot wijziging van het Ne- derlandsch-Duitsche Douane- en Crediet- verdrag van 26 November 1925, beido op 27 April 1933 tó Berlijn tusschen Nederland en Duitschland gesloten Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Sinds het begin van hel jaar 1932 tra den bijzondere moeilijkheden op in het handelsverkeer tusschon Nederland en Duitschland, welke van den aanvang af de bijzondere aandacht van de Ncderland- sche regeering haddon. Deze moeilijkheden betroffen aanvankelijk voornamelijk het betalingsverkeer. De door Duitschland ge nomen deviezenmaatrogelen vormden eene groote belemmering voor den Ncderland- schen export naar dat land. De uitvoer van een aantal belangrijke ar tikelen naar Duitschland werd wel is waar geregeld door het Nederlandsch-Duitsche Douane- en Credietverdrag van 26 Novem ber 1925, doch dit verdrag gaf geen waar borgen voor alle belangrijke artikelen. Zoo had Nederland geen bij verdrag gewaar borgde rechten, wat betreft den export van boter. Vervolgens wordt in deze zeer uitvoerige Memorie van Antwoord een overzicht ge geven van de situatie in 1932 en van de onderhandelingen in begin 1933 gevoerd. Deze besprekingen leidden uiteindelijk tot de verdragen, welke op 27 April van dit jaar gesloten werden. Het Nederlandsch-Duitsche verdrag van 27 April 1933 stelt verlagingen vast van de invoerrechten, welke op een aantal be langrijke Ncderlandsche artikelen in Duitschland werden geheven. Voorts bevat het een aantal belangrijke regelingen be treffende tariefcontingenten en in verband daarmede ecnige prijsafspraken. ITet ver drag tot wijziging van het Nederlandsch- Duitsche Douane- en Credietverdrag van 26 November 1925 regelt in hoofdzaak dc verlaging van den rentevoet van het Ne derlandsch-Duitsche crodiet. De tegemoet koming van de Nederlandsche regeoring op bet punt van de ronte moet beschouwd worden als de belangrijkste contraprestatie van Nederlandsche zijde tegenover de Duit- sche concessies. Om die reden is er dan ook een nauw verband gelegd tusschen den duur van de Duitsclie concessies en de periode, waarvoor de ronteverlaging geldt. Beschouwt men het geheel dor getrof fen regelingen, dan moge als vaststaand aangenomen worden, dat de verdragen een belangrijke verbetering beteekenen met betrekking tot den toestand, welke in den aanvang van 1933 in het Nederlandsch- Duitsche handelsverkeer was ontstaan. Ver gelijkt men echter de mogelijkheden, die de verdragen voor den Ncderlandschon export bieden met eene vroegere periode, toen Duitschland niet alleen aan het Douane- en Credietverdrag van 26 November 1925 tvas gebonden, doch vooral ook aan verdragon met andere landen, waarvan Nederland krachtens do meestbegunstiging profiteer ed, dan blijkt duidelijk, dat do positio voor al van don Nederlnndschon landbouwexport veel moeilijker is geworden. Hot nieuwe douanoverdrag houdt onder zekere voor waarden do Duitsche grenzen opon voor don Nederlandschen landbouw-expört, dio zonder eon dergelijke regeling ongotvvijfeld nog zwaardor slagen zou hebben gokregon. Aan de landbouwproducten Is bij de ge voerde onderhandelingen, gezien het be lang van de Duitsche markt voor deze pro ducten, meer dan bijzondere aandacht moe ten worden geschonken; nochtans werden cok voor do industrie eenige niot onbelang rijke concessies bereikt. Van veel belang is verder, dat de periode van onzekerheid, waarvan het Jaar 1932 zoo duidelijk den stempel droeg, voor een groot deel werd overwonnen. Kaas, boter en eieren. Het resultaat van do onderhandelingen wat kaas en botor betreft, is, dat 70 pets van de gemiddelde invoeren in de periodes 1 Mei31 December 1931 en 1932 tegen een gemiddeld invoerrecht van RM. 28.57 in Duitschland kan worden geïmporteerd, waarbij dan nog in aanmerking genomen moet worden, dat het aan Finland afgesta ne contingont, groot 1.910 ton harde kaas, .daarvan in mindering kan komen, waar door in het gemiddelde recht, dat betaald wordt, con fractlonecle wijziging kan ko men. Boven dit contingent kan nog kaas te gen het autonome recht naar Duitschland wordon geëxporteerd. De regeling voor eieren, alhoewel niet in allo opzichten bevredigend, spruit toch voort uit den wil van Duitschland om met do Nederlandsche belangen rekening to houden. De met Duitschland overeengeko men regeling achtte de regceHng aanvaard baar, omdat daardoor de uitvoer van do groote Nederlandsche eieren, welke aan do hoogste kwaliteitselschon voldoen, mogelijk blijft. Door het aanvaarden van dc voor schriften van het Duitsche „ITandelsklas- sengesotz" wordt de import van een zeer grooto hoeveelheid eieren, welke niet aan de eischen voldoen, in ernstige mate be lemmerd; zoodat de concurrentie voor die landen, welke wel aan deze eischcn kun nen voldoen, waaronder Nederland, min der zwaar wordt. Het bezwaar, dat do koel huiseieren en de kalkeierun niet in Duitsch land geïmporteerd kunnen worden onder do in het verdrag voor de „llandelsklas- sen"-eieren gestipuleerde voorwaarden, heeft de regeering nood moeten accep- tecren. Het douane-contingent voor varkensspek is gebonden aan een prijsafspraak, welke alspraak op grond van bijzondere omstan digheden. gelegen in de door do Crisisvar- kenswet geschapen organisatie, kon wor den aanvaard. Do tariefsafspraken voor groenten zijn voor de Nederlandscho belangen niet be vredigend. Dit geldt in het bijzonder voor het artlkol kropsla. De regeering heeft echter gemeend, toen haar bleek, dat bij dc onderhandelingen het uiterste ge poogd was om tot enne minder ongunstige regeling ten aanzien van dit punt te ko men, de geheelo aangelegenheid hierop niet te moken laten afspringen, omdat het ver drag voor tal van andere moeilijkheden eene acceptabele oplossing zou brengen. Hetzelfde geldt voor het artikel gezouten haring. Wat de industrie-producten betreft, mo go de aandacht er op gevestigd worden, dat voor do belangrijke artikelen superfos faat en zout tarief-contingenten tot stand kwamen, waardoor verhoogingen, welke Duitschland ingevoerd had, nadat tarief afsraken met andere landen opgezegd wa ren, voor een groot doel ongedaan gemaakt konden worden. Op grond van bepalingen behoudt Ne derland in Duitschland ccn kolencontin gent van 100.000 ton per maand. Mocht de invoer van Duitsche kolen hier te lande weer stijgen, dan zou de Nc dcrlandsche Regeoring eon contingent voor Duitschland kunnen vast stellen, hetwelk overeenkomt met de in 1932 geïmporteer de hoeveelheid, zonder dat do Duitsche rcgocring daaraan het recht zou kunnen ontlccncn, den invoer van Nederlandsche kolen in Duitschland lager dan hot bc slaande contingent vast te stellen. Het bleek niet mogelijk te zijn een ver drag te sluiten met een langen looptijd daarom moest volstaan worden met eene overeenkomst, welke tot 31 December 1933 loopt. Wat betreft het verdrag tot wijziging van het Nederlandsch-Duitsche Douane- en Credietverdrag wordt het volgende mede gedeeld: Crodiet en rente. Bij do onderhandelingen word door Duitschland gevrnagd, zoowel een vorlcn ging van het crediet als een verlaging van de rente. De Nederlandsche Regeoring had overwegende bezwaren tegen een verlen ging van het in 1937 afloopendo crediet, omdat zij den ongelijken duur der weder zijdscho concessies niet wenschte te be stendigen. Op het punt van de rente bestond niet zulk een overwegend bezwaar om aan de Duitsche wenschen togomoot te komen, zij hot dan ook. dat de Nederlandsche Rcgce- ring meende terzake eenige nadere voor waarden te moeten stellen. Dc vorlaging van de rente van 5/4 pet. op 4 pek moei beschouwd wordon als do contra-proslatle van Nederlandscho zijde voor de facilitel ten, welke do Duitsche Regeering in het douaneverdrag heeft verleend. Niet dan na rijp beraad heeft de Rogeering toege stemd in ocno verlaging van don rente tol 4 pet. Immers van orediot-tcchnisch stand punt beschouwd, waarbij uiteraard ook hel risico een rol moet spelen, bestond er wei nig aanleiding renteverlaging en dan nog wel a 1J4 pet. toe te staan. Do noodzakelijkheid evenwel faciliteiten voor den Noderlandschen export te verkrij gen cn de onmogelijkheid deze op andere wijze to verlangen, hoeft den doorslag ge geven, waarbij ook do zorgvuldige wijze, waarop het crediet sinds 1920 door de zg. „Treuhandvorwaltung für das Dcutsch-Nie- derlandische Finanzabkommon G.m.b.H." werd beheerd, een rol speelde. Do renteverlaging geldt voor den duur van het crodiet, doch alleen in zooverre als gedurende dezen tijd met betrekking tot den invoer van Nedorlnndscho goederen in Duitschland eon verdragverhouding be staat, die aan het dóuaneverdrog van 27 April 1933 in dien zin gelijkwaardig is, dat zij in haar geheel geon wezenlijk grooterc belasting of beperking van den Invoer van Nederlandsche goederen in Duitschland op do in aanmerking komende gebieden bc toekent dat het voren* vormclde douanevcr- drng. Wanneer geen nieuw verdrag tot stand komt, zal de rente na 6 maanden automa tisch tot 514 pet. torugkocren. Voorts is voorzien in het geval, dat geen overeenstemming bij de onderhandelingen kan worden verkregen. Er zal dan een scheidsrechterlijke uitspraak moeten wor don uitgelokt Wanneer echter geen na dere overeenkomst bereikt is en na zes maanden nog geen uitspraak van het scheidsgerecht is gedaan, zal de rente in ieder geval wederom op 514 pet. terug springen. Teneinde zooveel mogelijk te voorkomen, dat van deze procedure ge bruik gemaakt moet wordon, is in het pro tocol bij 't Dounnevordrag overeengekomen dat partijen tijdig voor den 31sten Decem ber 1933 met elkaar in onderhandeling tre den. met het doel zich te verstaan ovor een regeling van het Noderlandsch-Duitach goederenverkeer na afloop van het douane verdrag. MOTORONGELUK Apeldoorn, 23 Juli. Hedenmiddag te half vier reed een motorrijder met duo-zit- tor in vollen vaart togen oen auto, die den tuin van den „Julinnatoron* alhier wilde binnenrijden. De duozittcr was op slag dood, terwijl do motorrijder, de heer Vos, ernstig werd gewond. Do auto werd zwaar bescha digd. Met de „Irma" naar het Lulineterreln (Van ccn spccinlcn verslaggever). II a r 1 i n g e n, 21 Juli, Vandaag is dan eindelijk do heer Beckers met zijn toestel Uitgevaren om de Lutine-schat te bergen, Al weken geleden was alles reeds tot in dé kleinste bijzonderheden voorbereid cn het wachten was nu maar op liet goede weer. „Lutlne-wear". Op Terschelling spreekt men over „Lu tine-weer". Dat is het weer, dat geschikt is om op hot Lutine-goud te vi9sohenI Öos tenwind en een spiegelgladde zee is daar voor noodzakelijk. Want anders is allo moeite tevergeefs. Om de toren van den heer Bcckcrs te plaatsen is prachtig weer wel in het bijzonder noodzakelijk. En er zijn maar 30 „Lulinedagen" in het jaar! Men kent dit toestel nu wel uit de bc schrijvingen en van de plaatjes, die in de krant hebben gestaan. Een grooto kegel vormige toren is tusschen twee pontons opgehangen. Deze pontons zijn goed aan elkaar vastgemaakt met stevige stalon bal ken, worden boven hel wrak gebracht. Dan worden de kabels langzaam gevierd cn de toren zakt in het water, totdat dc bodem wordt bereikt Daarna wordt het zand in de toren verder weggezogen. Te gelijkertijd worden er van boven nog een paar cylinders opgezet. Eindelijk is dc ge- iicele toren door de zandbank, dio zich bo ven het wrak bevindt, heengewerkt. De kleilaag waarop het wrak ligt, is bereikt Het goud is aangeboord Dit lijkt alles heel eenvoudig, maar er Zitten allerlei technische moeilijkheden aan vast. Daarover hebben wij al eens goschre- ven. Een paar weken geleden zou dc heer Beckers reeds uitvaren. Alles was gereed) doch plotseling liep de wind om cn de to ren moest in de haven van Terschelling blijven liggen. Maar hedenmorgen kregen wij een be richt uit Terschelling, dat dc heer Beckers nu werkelijk was uitgevaren. Gisteren was de wind weor uit het oosten gaan waaien, do zee was zeldzaam kalm. Men kon het er dus op wagen. Met de „Irma" Lutineterreln. naar het Zooals men weet Is de Lutinc in 1799 gestrand in de Stortemclk, een kilometer of zes buiten de kust tusschen Vlieland en Terschelling. 5 Middags omstreeks half vier stapten wij to Harlingcn aan boord van een dier snelvarende motorschepen, dio in den mos selvangst dienst doen, de „Irma", bestuurd door de bekwame hand van schipper Van der Hurck, dio ons naar het Lutine-tcrrein bracht. Het weer was schitterend. Toen wij op de hoogte waren van Terschelling za gen wij in de verte reeds de schepen met dc toren liggen. Dc zee was spiegelglad. Nauwelijks een golfje. Do Noordzee kon niet kalmor zijn, moende schipper Van dor Hurck. Langzamerhand kunnen wij de schopon reeds wat beter onderscheidon. De twee pontons met de toren liggen aan vier an kers gemeerd, boven het wrak, dat aange- goven is door een paar tonnetjes. Eén ton igt precies onder de toren. L)at is het punt waar volgens den heer Beckers en de met hem samenwerkende bergingsmaatschap pijen zich „de schatkamer" van do Lutine bevinden moet. Daarboven zal de toren neerdalen! Aan do zeezijde, eveneens voor anker, de Vol harding, een zandzuiger van de Terschei- lingsche bergingsmaatschappij en een mo torboot, die gewoonlijk de verbinding tus schen Terschelling en Vlieland onderhoudt. Verderop ligt een bergingsvaartuig, de Hol land, met op sleaptouw de ponton, waarop zich do cyindervormige stukken bevinden, die later op do kegelvormige toren zullen worden gemonteerd, als die in zee zal zijn neergelaten, alsmede het bovenstuk van don toren, met de hijschwjrktuigen, moto ren, enz. Tenslotte ligt nog hot gelijknaml go stoomschip van de Bergingsmaatschap pij Texel op wacht. Nog is het wachten op goed getij. Er staat nog te veel stroom. Straks zal de vloed het hoogtepunt hebben bereikt. Dan staat er bijna geen stroom me ar en kan de toren zonder gevaar voor afdrijven of kan- tclon worden neergelaten. Onderhoud met den heer Blekers. gekomen om zijn diensten te kunnan bewij zen, wanneer men onverhoopt binnen den toren in het water moet werken (en dus het binnenste niet droog kan worden gehou den) begroeten en dan gaat de vlït weer noar den toren terug, want „wij gaan be ginnen". Het is langzamerhand half acht gewor den. Door hel rijzen van het gotij zijn de ankers aan de zeezijde aangetrokken en staat dus de toren niet meer precios bo ven de „schatkamer". Deze ankerlijnen worden dus 50 c.M. (gevierd en die aan den anderen kant 50 cM. aangetrokken, Zoodat de toren nu wéér precies boven do plaats staat waar zij moet komen. Er staat ruim 4 Muter water op het Lu- tine-terrein. „Keihard zand" zegt onze schipper en hij laat ons dat weten met de peilstok. Maar onder den toren is het wa ter dieper, doordat men daar het zand heeft weggezogen. Het vieren van de touwen. Om ti'*n minuten voor half negen begint men de touwen, die tusschen de pontons onder den toren door zijn gehaald, los te maken. Het wordt dus nu thans meenene. En alles gaat nu snel en ordelijk in het werk. Twintig minuten later worden de blokken van de Heren losgemaakt. „Vrij!" En men b»gint op beide pontons de tou wen te latvieren. De toren hangt aan twee katrollen. Op elk ponton wordt nu precies tegelijk de kabel gevierd. De beer Beckers houdt een oogje in het zeil om te zorgen, dat de toren precies recht om laag gaat. Op allo booten is de aandacht nu gespannen. Zal het gaan?Op dc pontons een en al bedrijvigheid. Tien vóór negen: de toren raakt het Wfttèfl Negeh Uur: de onderrand van den toren is al drie meter in het water igezakt! Kwart over negen: dc touwen begihnen slap te hangen; de bodem is bereikt. Ja, wij hebben den indruk, dut de toren al iets lil het zand is gezakt. Een klein stukje van de negen mèter hooge kegel steekt nu nog maar boven het water uil, slechte ruim 214 Mctèr naar schatting. Maar nu is de toren scheef gezakt. ITij licit êon beetje naar één kant over; ongeveer 10 graden. Men tracht dit euvel te verhelpen door aan één kant do torèn Weer iets te hef fen cn dan weer neer te laten. Ondertus- schoh is het al kwart voor tien geworden. Wij moeten noodig weg. Maar op het Luti ne-tcrrein blijft men doorwerken. Eerst moet de toren rechtstaan. Dan wordt de eone cylinder gr opgezet, dan de tweede cn dan gaat men het zand buiten de toren weg zuigen. Dc toren zal dus verder moeten zak ken, totdat men daarin tot op dc overblijf selen van het wrak kan dalen Hoe komt het, dat de toren sólieèf gezakt Is? Bij ons aan boord waren de meoningen van de deskundigen daarover verdeeld. Misschien was de bodem onder dc ber gingstoren niet goed gelijk Wij hebben feeds vermeld, dat 's morgens de zuigbuis van de Neptunus is gebroken Dit schip was n.l. vooruitgevaren om een kuil to zuigen op de plaats waar de kegel zou neergelaten worden. Toen de zuigpijp brak, besloot do hoer Beckers het er op te wagen om zonder verder zuigen de toren tocli neer te laten. Onze schipper meent, dat door het zand aan de „hooge" kant weg te zuigen do toren wel recht komt te staan. Wij zullen den gang van zaken moeten afwachten* Terschelling, 23 Juli. In tegenstel ling met anders luidende berichten staat de bergingstoren kaarsrecht boven het wrak van de „Lutine". Do twec-cylindérmotor wordt op den toren geplaatst, met welke werkzaamheden men Zondagmiddag bezig was. Het verloop van een en ahder gaat naar wonsch. Hedenmorgen vernamen Wij rcéds vroeg, dat erop verschillende plaatsen brand had gewoed. In Deil was de bliksem op verschillendo plaatsen ingeslagen. Een voorraadschuur van den hoer H. C. Verstegen nabij het gemeentehuis brandde tot den grond af. Een partij hooi, koren, wagen en tuigen Werden een prooi der vlammen. De elec- trischo verlichting werd bij de meeste in woners uitgeslagen en vele telefoondraden verbroken. Tientallch stuks vee Is örrtgeko- toen; in den loop van den dag zal dc aan gerichte schade wel voor den dag komen. In geen jaren heeft er in deze streek in den nacht zoo'n zwaar onweer gewoed. Ook Van andere plaatsen komen berich ten van brand en doodgeslagen vee bin nen. Aan boord van de pontons met den toren worden wij niet toegelaten. Daar comman deert do heer Beckers zijn mannen! Maar wij kunnen vlak er bij ankoren en zoo ont gaat ons nlotfl. Het duurt niet lang of do hoofdpersonen van do ondornoming komon met een vlijt langszij om ons te begroeten. De heer Beckers is vol goede moed. Hij is ometresks 10 uur uitgovaren vertelt hij on alles is vlot gegaan tot nu toe. Waren er dan geon moeilijkheden, vragen wij. De heer Doekaen, do directeur van de N.V. Scheepvaart Mij. v.h. G. Doeksen on Zn., dio evenals zijn collega Dros van do Texel- scho bergingsmaatschappij, ook bij 0n9 aan boord zijn gekomen, vertelt d«t alleen bij het wegzuigen van het zand op de plaats waar de toren komt te staan ein zuigpijp an do Neptunus in drieën is gebroken, want er 6tond oen oogenbllk toch wat zoo. Nog even kunnen wij don bekenden dui ker Jan van Drimmelon, die ook is mede- g e 1 d e rm a 1 b e n, 22 Juli. Hedennacht omstreeks half een ontlaste zich boven deze streek een gewoldig Onweer, dat met zware regenval gepaard ging. Do onweerslagen en bliksemflitsen waren niet van de lucht. Doordat het windstil bleef kwamen do buien steeds terug en nam het onweer 9teeds in hevigheid toe. Geweldig waren de donderslagen en do hemel was geregeld eon vuurzee. Tot half drie bleef het noodweer in zijn vollo hevigheid aanhouden en het natn daarna pas af. DE HANDELINGEN MET HET MARINEBONDSGEBOUW Resultaat van een door den Commandant der Marine ingesteld onderzoek De vice-admiraal, commandant dér mari ne le Willemsoord, heeft de volgende be kendmaking uitgevaardigd: Naar mij bericht werd, hebben de hande lingen van hot bestuur van den Bond voor Minder Marinepersoneel inzake het Marine- bondegebouw bij vele militairen, leden en oud-leden van dien bond, bevreemding ge wekt, mede omdat zij daaromtrent vanwege den bond geheel onkundig gelaten zijn. Ik acht het daarom dienstig, mede te deelen, dat mijnerzijds naar de toedracht van het gebeurde, waarvan ik eerst op 5 Juli j.L ken nis kreeg, een commissoriaal onderzoek ge houden is en den uitslag daarvan in het kort bekend te maken. Daar dit onderzoek In hoofdzaak moet dienen, om het gedrag van de betrokken bestuurders oud-militai ren te beoordeelcn en de door hen aan do commissie gedane verklaringen zeer onvol ledig zijn, is de Zaak in haar geheel nog op verschillende punten duister gebleven. Gebleken i6 volgens die verklaringen dat reeds op 6 Juni het gebouw op rechts kundig advies van een bekend 60c.-demo- craat te Amsterdam geheel eigendunkelijk cn óndershands ie Verkocht aan een groep gewezen militairen, die daartoe een vefecni- ging hebben opgericht of een stichting heb ben gemaakt „Het Marine Bondsgebouw", om dat gebouw op den ouden voet te exploi- tecren. Mei bedrag der koopsom is niet bekend; of dezo betaald is, ie onzeker. Ook de no taris, to wiéns overstaan de verkoopacte is verleden, is onbekend en of dé bond nog eenig recht op het gebouw behouden heeft, 6taat ook niet vast. Dc penningmeester (S. J. Verhoeven) bleek (of hield Zich) omtrent die betaling en den verderen financieelen toestand van den bond geheel onwetend, al leen de voorzitter (L. C. Geerlirigs) was bij den verkoop te Amsterdam aanwezig. Het hoofdbestuur van den Bond Van Korporaals heeft officieel eerst op 4 Juli van de over dracht van het gebouw kennis gekregen. Het bestuur der stichting, dat zich sedert 1 Juli als uitsluitend rechthebbende op het gebouvv gedraagt, bestaat uit een voorzitter (P. S. van der Vaart), een secretaris-pen ningmeester (G. W. Groothof) en eenige le den (W. i-Ielgeneteln en W. H. Meyer), allen gewezen militairen, nevens wie zitting heeft genomen als matroos-vliegtuigmaker L. C. Scheerling. Genoemde oud-militairen be- hooren allen tot de 6oc.-democratisch0 groep, die op 7 Juli een extra-editie van het voormalige weekblad Het Anker hebben doen colportoeren. Dat de bestuursleden van den Bond voor Minder Marinepersoneel door de overgave van het bondsgebouw onder de tegenwoor dige omstandigheden aan genoemde perso nen zich als beroepsmilitairen onmogelijk hebben gemaakt, is duidelijk. De zaak is hiermede echter niet afge daan. Daar bij den z.g. verkoop of over- I dracht alleen de voorzitter tegenwoordig is geweest en van de deelneming van het ove rige bestuur aan de transactie niets is ko- I men vast te staan, rijst de vraag, of deze wel rechtsgeldig is. Aan de leden van den bond 6taat het, om zich daarvan te verge* I wissen, c.q. daaromtrent te beslissen in een algemeene vergadering. Misschien 2al het mogelijk zijn, in de toekomst alsnog aan het gebouw het karakter van een militair vcreenigingsgebouw te goven. Het zal éch ter thans, nu het bestuur onderhands ee- meene zaak heeft gemaakt met personen dio zich tégenover het gezag 6lellen, zeer moei lijk zijn tot een bevredigende oplossing to komen. Pietje, Keesje, als Jullie doorgaat met ruzie maken over de zee, dan neem ik haar jullie af, versta je? (Humorist)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6