de vierdaagsche begint heden fa. M. RN. OOSTERVEEN Sport HET NIEUWE RECORD TIENKAMP NOORDWIJK, HET TENNIS-CENTRUM Langestraat 42 - Tel. 77 BLIKJES MANDERIJNEN 2.2.1 CENT TRITONS STUURL00ZE VIER NAAR BOEDAPEST Verkoopingeo Omtrek GEMEENTERAAD VAN BAARN Tijdschriften Radioprogramma Vlaggenparade aan den vooravond Administrateur der mars schen onderscheiden Nijmegen, 24 Juli. Hedenmiddag had op het Molenveld de vlaggenparade plaats ter opening van do Vierdaagsche afslaods- marschen, welke morgen beginnen. Duizen den personen waren hierbij aanwezig. De plechtigheid werd opgeluisterd door de mu ziek van de Koninklijke Militaire Kapel der Grenadiers en Jagers, die de nationale hymnen speelden, toen achtereenvolgens d» Engelsche, Oostenrijksche, Zwitsersch*. Noorsche, Franscho en Nedcrlandsche vlag gen in top werden geheschen. Na deze parado werd de gepens. adjudant onderofficier Boezemkool voor het front ge roepen en werd hem medegedeeld, dat hij onderscheiden was met de zilveren eer? medaille in de orde van Oranje Nassau. Jhr. Mr. von Weiier, voorzitter van den Bond voor Lichamelijke Opvoeding, compli menteerde hem met deze onderscheiding, welke op den zilveren jubiieumdag van den Bond een eervolle waardeering was voor het werk dodr Boezemkool als administra teur voor de afstandsmarschen gedaan. Vervolgens hielden de manschappen van grenadiers en jagers een eere-defilé voor den onderscheiden adjudant Hedenavond had een speciaal concert plaats van de Grenadiers in de „Vereeni ging". Waarschijnlijk zullen 2500 2600 deelne mers morgen aan den start verschijnen. Oe afzonderlijke prestaties van Sievert Wij maakten reeds melding van het nieu we Declathonwereldrocord van Sievert, dat deze Duitsche athleet Zondag te Hamburg vestigde. De afzonderlijke prestaties van Sievert volgen hieronder: 100 Meter hardloopen 11.4 sec. Verspringen 7.09 Meter. Ivogelstooten 14.55 Meter. Hoogspringen 1.825 Meter. 400 Meter hardloopen 54 sec. 110 Meter horden 16.2 sec. Discuswerpen 46.66 Meter. Polstokhoogspringen 3.40 Meter. Speerwerpen: 59.58 Meter. 1500 Meter hardloopen 4 min. 59.8 sec. Ter vergelijking laten wij nog de afzon derlijke prestaties van den vroegeren re cordhouder, den Amerikaan Bausch vol gen. Deze vestigde zijn wereldrecord te Los Angeles tijdens de Olympische Spelen 1932. 100 Meter hardloopen 11.7 sec. Verspringen 6.95 Meter. Kogelstooten 15.32 Meter. Hoogspringen 1.70 Meter. 400 Meter hardloopen: 54.2 sec. 110 Meter horden 16.2 sec. Discuswerpen 44.58 Meter. Polstokhoogspringen: 4 Meter. Speerwerpen 61.91 Meter. 1500 Meter 5 min. 17 sec. Opmerkelijk is het groote verschil tus- 6chen Bausch en Sievertin op het nummer polshoog, terwijl do loopnummers juist in het voordeel zijn van den Duitscher. Ove rigens mogen de prestaties er zijn, menig athleet zou op de afzonderlijke nummers trotsch zijn op dergelijke tijden en afstan den. Van 25 tot 27 Juli zullen in Noordwijk de jeugdwedstrijden gespeeld worden. De heer Scheurleer neemt nu de plaats in van Tous- saint en zal de wedstrijden leiden. Reeds meerdere malen is de winnaar van den hee- ren-single onder verdere bescherming ge nomen door Scheurleer om te zien of er in hem een toekomstige tennister verborgen zat. zoodat mededinging altijd een speciale na-attractie heeft. Jammer genoeg zullen Kaufmann cn Teschmacher niet meedoen daar zc de leef tijdsgrens overschreden zijn. Deze laatste, D. Teschmacher. versloeg Zaterdag op D. D.V. te Amsterdam Hughan. Deze laat9te, hoewel spelende in korte broek cn met een buitengewone fore-hand, moest toch de meerderheid erkennen van Teschmacher die getraind wordt door Scheurleer. De 16-jarlge Mej. Terwindt zal het hope- üjk niet beneden haar waardigheid achtten om de dames-single eerste prijs weg te 8leuren. De Davis-Cup Nederland— Roemenië is niet einde Juli maar 20 Augustus vastge steld, welke, wanneer Nederland zal win nen, zal gevolgd worden door Nederland Italië. Tevens worden nog van 17 tot 20 Augus tus de onderlinge en badgasten-wedstrijden gehouden, waaraan u, al speelt u hcelemaal Riet bijzonder, veel plezier kunt beleven als u inschrijft. WAT ETEN WIJ MORGEN Voor de Koiiietafel. Garnalensla. Bereiding: 1 krop 6la, 1 komkommer, 200 gr. gepelde garnalen, 1 hard gekookt ei, lIt eetlepel ge hakte peterselie, 4 eetlepels citroen-mayon- naise, 6ap van l/t citroen, peper cn zout. Schaaf de komkommer in plakjes, of in draadjes (met een sambaltrekker) en laat ze, besprenkeld met citroensap en met wat zout en peper, een uurtje staan. Zet ook de garnalen weg met citroen, zout en peper. Bedek een vlakken 6chotel met mooie gele slablaadjes. Meng vervolgens de goed droog uitgesla gen komkommer met de eveneens droog gemaakte garnalen en de mayonnaise tot een samenhangende massa. Stapel het meng sel op de slablaadjes en omring het bergje met een randje garnalen. Wrijf den hardgekookte eierdooier door een zeef over het midden van den stapel. Hak het eiwit fijn en vorm er een 6mal biesje van vlak boven het garnalen-randje. Bestrooi het geheel verder nog met wat fijngehakte peterselie. (Citroen-mayonnaise bereidt men geheel als andere mayonnaise, alleen neemt men in plaats van azijn, citroensap en dan een kleinere hoeveelheid). Voor de middagtalel. Runderlapjes in tomatensaus. Jonge bieten. Aardappelen. Flen6je6. Correspondentie. Mevr. v. d. B.—S. Mijn vriendelijken dank voor de inzen ding uwer recepten. Hier volgen nog een recept van Kruisbes- senwijn en een van Kruisbessenjam van rijpe kruisbessen: Krnisbessenwijn. 2000 gr. kruisbessen, 1000 gr. roodc trosbessen, l1/* L. water, 1900 gr. suiker, V/* L. water. Bessen van steel cn bloem ontdoen, was- schen en af laten lekken, dan fijn stampen of malen, sap opvangen, over de pulp het water doen (1H liter en nog eens goed uit lekken, dan het vocht bij het sap doen en zonder suiker laten koken, dan de suiker roet het andere water (1^ liter) koken en afschuimen, dan alles in een raandenflesch doen, eerst het sap en dan het suikerwater goed doorroeren, do flesch moet tot bo ven aan toe gevuld zijn. Iets van het sap over houden in een kan of fleschje om bij te vullen, daar de groote flesch altijd geheel gevuld moet zijn; dan een kurk met gat erin op de flesch doen en als men heeft een glazen gisting-apparaat er op doen (bij drogist to krijgen), anders een glazen pijpje in den kurk doen; daaruit moet het schuim ontwijken; als het gistings proces voorbij is na eenigo weken, alles rustig laten staan gedurende ecnige maan den en dan voorzichtig aftappen in wijn- flesschen, kurk er op en lakken. Het onderste troebel is nog te gebruiken voor pudding of zoo iets. Hoe langer de flesschen staan, hoe beter de wijn. In Duitschland wordt nog voor de geur of de bloem van den Virka hefe gebruikt; dit is hier moeilijk te krijgen; het gaat ook zon der dit. Als het niet meer gist moet er een kurk zonder gat op. Dit is zoo wat voor 5 Liter wijn. Het mag niet met ijzeren voorwerpen in aanraking komen; alle gereedschap moet glos- en steengoed zijn. Het is geen mous- seerende wijn. Kruisbessenjam van rijpe bessen. Twee pond besson worden van steel en bloem ontdaan, zonder water op een laag vuur gesmolten of goed gaar gekookt; goed blij ven roeren; daar het zeer gauw aanbrandt, dan door een zeef drijven en de pulp of het sap weer in een pan iets laten uitkoken, zoodat de waterdeelen verdampen; altijd goed blijven roeren, dan op twee pond bes sen 1 pond suiker er door doen cn nog goed laten koken tot het schuimt, dan in potjes doen en afsluiten. Kan ook gewekt worden. Amsterdam, 23 Juli. Door het bestuur van den Nederlandschen Roeibond zullen voor deelneming aan de Europcesche kam pioenschappen, welke van 25—27 Aug. a.s. te Boedapest worden gehouden, worden uit- genoodigd: de Twee zonder stuurman vf.n de Hoop; do Vi*r zonder 6tuurman van Triton; de vier met 6tuurman van Nereus; de Acht van Njord; de Sciff van het Spaarne (de Vries). In verband met het feit dat een der roeiers van de Nereuevier niet beschikbaar zal zijn, zal deze ploeg dus niet mee kun nen gaan en neemt Nederland dus deel aan vier nummers. Amersfoort. 26 Juli, Verkooplokaal Muurhuizen 47. Verkoop van 3 gedeeltelijke inboedels benevens koffiehuis-inventaris, 9% uur v.m. 27 Juli, Langestraat 131. Verkoop van een completen inboedel. 9*4 uur. 3 Augustus. „Het Boompje." Groote ver- kooping van onroerende goederen. 8 uurn.m. 4 Augustus. Voorterrein Kazerne Bereden Wapens. Verkoop van eenige legerpaarden. 11.30 v.m. 9 Augustus. Hotel de Zwaan. Gerechtelijke Verkooping van het perceel Kapel weg 56. Om 8 uur n.m. B a a r n. 26 Juli, Koffiehuis Kuyer, ver koop van een boerderij, 7l/z uur n.m 27 Juli, Café de Pauw, verkoop van twe*. wei- en hooilanden, 11 v.m. Hoogland. 20 Juli, „de Faam", ver koop van 6 perceelen rogge, 7 uur n.m. Soest. 27 Juli, Vinkenweg 35. Verkoo ping van meubilaire goederen. 10 uur vm. Bijeen geroepen tegen Vrijdagavond a.s. Baarn. De Burgemeester heeft de ge meenteraad bijeengeroepen tegen Vrijdag avond half acht. In deze vergadering zal het volgende wor den behandeld. Instelling van een commissie van toe zicht op het agentschap der Arbeidsbemid deling. Burgemeester cn Wethouders beve len voor benoeming als voorzitter aan den heer G. van Bronkhorst, als ledenwerkge vers W. Leduc en P. Keuning en als leden werknemers T, van Barneveld en T. van den Brink. Voorstel tot verlaging van de huurprijzen der woningen Ferdinand Huijcklaan 21, 28. 30, 36 en 38 van 650 tot 600.— en 37, 39 cn 45 van 600— tot 550.—. Voorstel om het onderhoud van het in 1933 aangelegde gedeelte van het langs den Eemweg loopende rijwielpad ten laste dei- gemeente te nemen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van f 1800.—, ten behoeve van de plaatsing van een nieuwen stoomketel in het openbaar slachthuis. De Inspectie van het Stoomwezen heeft na ingesteld onder zoek bepaald, dat de aanwezige ketel in zijn tegenwoordigen toestand nog slechts tot 15 Augustus a.s. mag worden gebruikt. Herstel daarvan vordert een aanzienlijke uitgave, zonder dat daardoor een afdoende verbetering wordt bereikt. Blijkens een des kundig advies verdient het daarom aanbe veling den ketel door een nieuwen te ver vangen. Adres van den Baarnsche Bestuurders- bond om het stempolen door de werkloozen uitsluitend des voormiddags tusschon 9 en 12 uur te doen geschieden. Burgemeester en Wethouders merken op, dat uitsluitend zij bevoegd zijn deze aangelogenheid to re gelen, waarom zij voorstellen dit adres ter zijde te leggen. Een dankbetuiging van don Oppcrbrand- meester, kader cn manschappen voor het in de laatste vergadering genomen besluit en een aanbieding van een vrijwillige kor ting van 15 boven de reeds ingevoerde tijdelijke korting van 5 op hun wedden, gratificaites en belooningen bij oefeningen, ingaande 1 Juli 1933. Burgemeester en Wet houders stellen voor de dankbetuiging voor dit blijk van goeden burgerzin te aan vaarden. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe al- gemc'ene Politieverordening. Voorstel tot het vcrlocnen van eervol ont slag aan den onderwijzer P. van Raalten. Voorstel tot overplaatsing van T. Sjoerds als onderwijzer van de school de Oorsprong naar do Prinses-Julianaschool, zulks met ingang van 1 Januari 1934. Voorstel om het adres van het Hoofdbe stuur van het Verbond voor Nationaal Her stel inzake wering van leerkrachten van revolutionaire gezindheid bij het lager on derwijs voor kennisgeving aan te nemen. Voorstel tot belegging van gelden tot een bedrag van 50432.59. Burgemeester en Wethouders stellen voor daarvan 15000.— te beleggen in aandeden van de N.V. Bank voor Nedcrlandsche Gemeenten en van het restant aan te koopen een zoo groot mo gelijk aantal obligaties Nationale Schuld of obligaties van ter Amsterdamsche beurs genoteerdo Nedcrlandsche Provinciale of Gemeenteleeningen. Voorstel het adres van de Provinciale Utrechtsche Commissie tot instandhouding en bevordering van schoonheid van stad en land, inzake behoud van natuurschoon, voor kennisgeving aar te nemen. Voorstel tot het verbenen van ontheffing der voorgeschreven zijafstanden enz. op verzoeken van M. Slob, G. Ouderdorp en A. van Gein, H. J. Balfoort en F. A. Voskuijl, zulks ten behoeve van den bouw van on derscheidenlijk zes woningen onder een kap aan den Verlengde Dalweg, een dub bele woning aan den Ileemskcrklaan, twee dubbele woningen aan den Kettingweg en een werkplaats aan de Amalialaan. De Watersport „De Watersport" van 15 Juli is een rijk geïllustreerd nummer; prachtige zeil-, roei en motorbootfoto's en interessante wolken opnamen. Een inhoud die de redactie alle eer van „actueel" geeft. Do zeilwedstrij den worden deskundig onder de loupe ge nomen; een interessant reisverhaal, met eigen teekeningen, wordt voortgezet. Wat een juweeltjes van Friesche foto's, b.v. die van een vloot van B.M.-jachtjes op „Oostergoo" is werkelijk een unicum. In al de watersporten volgt vandaag den eenen wedstrijd na den anderen, de roei- rubriek getuigt daar ook van. 7 pagina's groot formaat aan roeien gewijd, zegt ge noeg. Tenslotte de motorbootruhriek met haar verslag van den wedstrijd op 2 Juli te Aals meer gehouden. Opname van de presentielijst met ori gineel© handteekeningen, deed tot heden nog geen ander blad. Dit moet voor de le den die present waren een leuke herinne ring zijn. Inderdaad er blijkt in de Kon. Ned. Motorboot Club nieuw leven gevaren te zijn. Natuur en Techniek Het Juli-nummer van „Natuur en Tech niek" biedt wederom een rijk© verscheiden heid van uiterst consciënstieus geschreven artikelen. Zoo schreef Fr. v. Raalte een aardig po pulair stukje over gezichtbedrog, waarbij wij eenige sterke proefjes aan ons zelf kun nen toetsen. De geluidsfilm verheugt zich de laatste jaren in een zoo groote belang stelling van het publiek, dat de uiteenzet ting van J. W. A. v. Schie over allerlei mogelijke procédé s zoowel bij opname als weergave van het geluid zeer zeker in den smaak zal vallen. Over de natuur schrijven S. S. Hoogterp cn P. L. v. Vliet, de eerste over de Stape- lia's, een vrijwel alleen in Zuid-Afrika voorkomend plantengeslacht, verwant aan de zijdeplant, de laatst genoemde doet ons den zangvogel eens in een geheel ander daglicht zien. Van de indrukwekkende techniek, meer in het bijzonder de enorme motoren, vertelt ons ir. W. H. Veldhuizen, terwijl Hoogterp een 12-tal merkwaardige vergrootingen van zeer fijne punten on der de loupe neemt. Last not least vervolgt drs. J. J. Raimond zijn artikelenreeks met „Wij cn de wegvluchtende spiraalnevels en geven een tweetal abonné's hun avonturen bij een gevaarlijk bergtochtje naar Ramsau weer. Zwitserland. In het Zwitsersch Reis-Tijdschrift worden de diverse aantrekkelijkheden, voor zoover zij nog niet bekend waren, naar voren ge bracht en lijkt ons aan de hand van de talrijke fraaie foto's het .Vcnez en Suisse" geen slechten raad. Deze zomeruitgave, ge stoken in een kleurigen zomerschon om slag zal het zeer zeker goed doen. Nederlandsch fabrikaat De inhoud van do Juli aflevering van dit tijdschrift is wel zeer afwisselend en belang wekkend. Allereerst trekt de aandacht de gebruike lijke opsomming van hetgeen door de Ver- eeniging „Nederlandsch Fabrikaat in de laatste maand is verricht. Vervolgens wordt kennis gegeven van de instelling van twee commissies van advies: een ter bevordering van den afzet van Nederlandsch fabrikaat in Nederlandsch Indië cn een ter bestrij ding tegen liet misbruik maken van de be naming „Nederlandsch Fabrikaat". Daarna trekt do aandacht een uitvoerige beschouwing omtrent de bij het bestuur der Vereeniging in voorbereiding zijnde „Rei zende tentoonstelling Nederlandsch Fabri kaat." Vervolgens is een uitvoerig artikel ge wijd aan do leiding der Vereeniging „Ne derlandsch Fabrikaat". In de bijdrage „De Overheid als aanbe- stoedster' 'wordt het zoo noodzakelijk ver band tusschen de overheid, den aannemer en den Nederlandsch fabrikant naar voren gebracht. H. A. Ritter schrijft over „Neder landsch Fabrikaat" en de middenstand en spoort tot onderlinge samenwerking tus schen fabrikant cn wederverkooper aan. Meyer de Vries geeft een duidelijk en helder betoog over werkverruiming geti teld „Helpt Werkloozen". J. J. L. van Zuy- len geeft zijn maandelijksch onderhoudend praatje „De Jeugd en Nederlandsch Fabri kaat," waarna het onlangs plaats gehad hebbend 50-jarig bestaan van de Rotterdam- schc Lloyd wordt herdacht. Eleonora geeft op de van haar bekende vlotte wijze hare maandelijkscho beschou wing „Voor de Ncderlandsche Huisvrouw", terwijl Mevrouw M. Klein—Koster een cn ander meedeelt over het Instituut tot Voor lichting bij huishoudolijkcn arbeid van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, waaruit blijkt dat de onderlinge samenwerking tusschen den Nederlandschen fubrikant en bedoelde vereeniging nog niet zoo is als gewcnscht wordt geoordeeld. De rubriek „Nieuwtjes uit de Nedcrland sche Industrie" bevat tal van belangwek kende uiteenzettingen op dit gebied. Ten slotte zij do aandacht gevestigd op een vlot geschreven uiteenzetting over de vervaardiging van zeep. Ds. BATELAAN BEDANKT. Barneveld, 23 Juli. Toen Ds. B. Bate laan, predikant bij de Ncd. Herv. Gemeente alhier, heden van den kansel bekend maak te, dat hij voor het beliep naar Kampen had bedankt, zong de gemeente den bemin den predikant uit dankbaarheid de bekende zegenbede uit den 134en Psalm toe. HET NATUURBAD TE SOEST. S o e 81. Het aantal bezoekers van het natuurbad was Zondag ruim 4000. Het aantal auto's en fietsers was overwel digend groot. Woensdag 26 Juli. Hilversum. V.A.R.A. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuzick. (8.15 Morse-tijdsein). V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continu-Bedrijven. Frans Nienhuys draagt voor: Fragment uit „De stille Don", Michail Sjolochow. Vert.: Siegfried van Praag. V.A. R.A.-Klein-Orkest o.l.v. Hugo de Groot Frans Nienhuys draagt voor: Fragment uit „Storm over Rusland", Michail Sjolo chow. Vert.: Siegfried van Praag. 12.00 Tijdsein. 12.01 De Notenkrakers o.l.v Daaf Wins. 12.45 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A. RA.-orgel. 1.15 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.00 Vrouwenuurtje. Ïn6amenwerking met den Bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs. Mevrouw A E. J. de Vries—Bruins spreekt over: „De strijd tegen de tuberculose. V." „De nazorg" Mevr. M. Wibaut-Berdenis van Bcrlekom, voorzitster van den Bond van Soc.-Dem. Vrouwenclubs, spreekt over: „Ons nieuwe huis". Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de kinderen. 4.30 Orgelspel door Cor Steyn op het V.A. R.A.-orgel. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 De Flierefluiters o.l.v. Ray Forest. R.V.U. 6.30 Cursus over „Het Oostersch Christen dom van dezen tijd" III Toenaderingspo gingen tusschen Oost en West Spreker: Dr. R. Miedema. V.A.R.A. 7.00 S.D.A.P.-kwartiertje, Overzicht van de afgeloopen week door Jan Oudegeest, voor zitter der S.D.A.P. 7.15 Gramofoonmuziek. De rooden roepen van De Nobel. Arbeiders Zangverecniging „De Stem des Volks" afd. Roterdam, o.l.v. Hendrik Altink 7.20 Planmatige productie en Socialisatie, door Drs. S. Kleerekoper. 7.40 Dubbel Mannenkwartet „Bel Canto" o.l.v. W. H. Lehman de Lehnsveld. 8.00 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.02 Persbureau Vaz Dias en V.A.R.A.- Varia. 8.15 V.A.R.A.-orkest o.l.v Hugo de Groot 8.45 Dubbel Mannenkwartet „Bel Canto", o.l.v. W. H. Lehman de Lehnsveld. 9.00 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot met medewerking van Marie Vos, colora tuur-sopraan. 9.40 De Moderne Dienstbode. Een drama in zakformaat door Richard Elton, op Ie voeren door V.A.R.A.-Tooneei .l.v. Willem van Cappclle». 10.00 V.A.R.A.-orkeét o.l v Hugo de Groot met medewerking van Marie Vos, colora tuur-sopraan. 10.30 De herder op ic rots. Schubert Maris Vos, sopraan; Daaf Wins, piano; Pioter Re- nes, klarinet 10.45 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot 11.15 In het roode tf.cken. \Gramofoonmu- ziek). 12.00 Tijdsein en 3luiting Huizen. N.C.R.V. 8.00 Tijdsein. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. (Gramofoonplateu^ 10.30 Morgendienst, te leiden door Ds. H. Moolhuizen. K.R.Ü. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.00 Tijdsein. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door de K.R.O.-Boys onder leiding van Piet Lustenhouwcr. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 Vervolg concert. N.C.R.V. 2.00 Concert door een Kwartet, o.l.v. Luise Lauenroth. 2 violen, cello plano of orgel. 3.00 Lezen van Chr. lectuur Voorgelezen wordt: „Over Joden en Jodengenootcn", van W. J. J. Velders. 3.30 Uurtje voor onze Zang en muziek verenigingen. Concert door Jeugdkoor der Chr. Oratorlumvcreeniging „Oefening en Stichting", te 's-Gravcnhage o.l.v, H. D. Baank. Begeleiding: Nelly v. Triet. 4.45 Verzorging van den zender 5.00 Kinderuurtje door J E Kok.Zang door mej. F. v. d Zwaai, Pianobegeleiding van den heer Kok 6.00 Kristlik Fry9k Selskip M. Polet leest een fragment uit den historischcn roman van mej S. Kloosterman- „It Jubeljier". ONDERWIJSFONDS VOOR DE SCHEEP VAART. 6.30 Uitzending van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. De heeren A. Banning cn L. K. A. van Duurcn geven een toelich ting op de lessen, voorkomende in het week blad ,,De Binnenvaart". N.C.R.V. 7.00 Politieberichten. 7.15 Persberichten Chr. Porsburcau. 7.30 Spreker: D Pereboom, Hoofdbestuurs lid der N.C.R.V. Onderwerp: „Laatste mede- declingcn aan alle bezoekers van den Land dag'. 7.45 Spreker: A. Stapelkamp, secretaris Chr. Nat. Vakverbond 8.00 Tijdsein. 8.00 Orgelconcert door Jan Zwart uit do Lutheroche Kerk. Kloveniersburgwal, -o Amsterdam. (Gewijd aan Joh. Seb. Bach ter herdenking van zijn sterfdag 28 Juli 1750). 9.00 Spreker: C. L. Tomson Onderwerpt „Het tot bloei en welvaart brengen van Su riname". 9.30 Concert door het Woesper jannen- koor, dir. J. Boon. Soli6t: J. Boon, bariton Piano: L. G. de Vries 10.30 Persbureau Vaz Dias. 10.40 Gramofoonplatcnconcert.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7