E NIEUW PARIJS Omtrek Stadsnieuws Agenda RAAD VAN HOEVELAKEN Batig saldo ov:r 1932 GEMEENTERAAD VAN HILVERSUM DUORIJDER GEDOOD HEIDEBRAND NABIJ ONZE GEMEENTE "AHEIROLLKSi^lEl Ook voor Huishoudelijke Artikelen Bijzondere sorteering LANGESTRAAT 35 Wijziging van hel ambtenarenregle ment in verband mei eventueels politieke gebeurtenissen Hoevelaken, 26 Juli. Heden kwam de Paad dozer gemeente in vergadering bijeen ondor voorzitterschap van dert burgemeee- ter, jhr. P. A. van Eye, die allereerst den I secretaris, den heer Bartcleman, geluk- j wenschte met zijn herstel. Na lezing en goedkeuring der notulen werd do gcloofs- i brief van het nieuw benoemde raadslid, den heer W. Doornekamp, goedgekeurd, zoodat besloten werd den heer Doornekamp als raadslid toe te laten. Bij kasopname bij den ontvanger op 30 Juni J.l. bleek, dat in kas was 7633.32V*. Van het fanfarecorps te Hoevelaken was een verzoek ingekomen om een muziektent, waarvoor een bedrag van 650 noodig is. Do voorzitter durft echter thans niet te komen met een voorstel om G50 daarvoor beschik baar te stellen, hetgeen toch een luxe uit gave is, welke niet direct voor een gemeen tebelang i6. Gedep. Staton zullen hiervoor zeer zeker geen toestemming geven. Een dergelijke uitgavo acht de voorzitter than6 niet verantwoord, ondanks hot feit, dat hij het belang en hot goede doel ervan inziet Indien er eventueel een collecte gehouden wordt, kan de gemeente altijd nog van haar medewerking doen blijken. Er is een ter rein, waar men kan 6pelen, er is dus geen dringende behoefte aan een tent om in te 6pelcn. Bosloten werd hiervoor betere tijden af te wachten. Aan H. v. d. Bunt en J. v. d. Bunt werd op hun verzoek ontheffing van schoolgeld verleend over het tijdvuk van 1 Mei j.l. tot 1 Januari a.s. Aan T. Hendrike werd ver mindering gegeven. De afdeeling Amersfoort van den Chr. Boeren- en Tuinderebond had verzocht om een subsidie voor den gohou- den landbouw-cursus. B. en W. adviseerden om géón subsidie te geven. Reeds vroeger i6 gezegd, dat voor iedere leerling uit Hoe velaken 15 betaald zou worden. Er zijn thans geen leerlingen uit Hoevelaken, zoo dat er geen reden is om subsidie te ver Iconen. Besloten werd geen subsidie te ver leencn. Vervolgens werd de pensioengrondslag voor den heer Dumon vastgesteld. De rekening over 1932 gaf voor den gewo nen dienst een bedrag aan ontvangsten van ƒ36435.99; aan uitgaven 34035.27, zoodat er een batjg slot is van ƒ2450.72. De ontvang sten en uitgaven voor den kapitaaldicn6t bedroegen ƒ2154.45. Do voorzitter sprak er zijn vreugde over uit, dat het in dezen moeilijken tijd gelukt i» een batig slot te krijgen, zoodat er geen leeningen gesloten behoeven te worden voor bizondere uitgaven. De commissie voor het nazien van de rekening bestaat uit de hee- ren Roozcndanl, Looseman en v. d. Hoek. Wijziging van het Ambtenaren reglement. Tenslotte werd door B. en W. voorgesteld het ambtenarenreglement als volgt to wij zigen: Het is den ambtenaar verboden om in dienst of bij gekleed gaan in uniform in signes of andere onderscheiding6teekoncn of in dienst uniformstukken te dragen, een en ander voor zoover die niet door of van wege B. en W. zijn verstrekt of voorgeschre ven of tot het dragen waarvan niet door B. en W.' vergunning is verleend. Dit verbod is niot toepasselijk ten aanzien van vreem de ordeteckenen met verlof van de Koningin aangenomen. Voorts is bepaald, dat de amb tenaren, wien een ambts- of dienstwoning ter bewoning is aangewezen, zich moet ont houden van het uitsteken of hljschen van andere dan nationale- of oranje-vlaggen. Uit het uiterlijk aanzien van do ambts- of dienstwoning of van hot daarbij behoorend erf mag niet blijken van de politieke go- zindheid van den ambtenaar of zijn buis- genooten. Tenslotte Is nog bepaald, dat aan den ambtenaar eervol ontslag kan worden verleend op grond van revolutionaire ge zindheid. Onverminderd het hierboven be paalde kan voorts eervol ontslag worden, verleend aan den ambtenaar, die lid is van een veroeniging, waarvun de voorzitter van den Raad van ministers ingevolge ar tikel 97b vun het algemeen rijksambtena renreglement verklaard heeft, dat zij om dc doeleinden, welke zij nastreeft, of dc mid delen welke zij aanwendt, ten aanzien van ambtenaren in het algemeen do behoorlijke vervulling van hun plicht als zoodanig kan in gevaar brengen of schaden, die op eeni- gerlci wijze medewerking of 6teun verleent aan een zoodanige verecniging of van haar uitgaande actie. OFFICIEEL- BEZOEK AAN HET SOESTER NATUURBAD. Soest. Maandag hield de Verecniging van Burgemeesters en Secretarissen uit de Provincie Utrecht een algemecne vergade ring die om 10 uur aanving in hel Raad huis te Dc Bilt. Des middags na do lunch heeft het gezelschap, bestaande uit een 30-tal autoriteiten, allereerst het bad te Bilt- hoven en daarna dat te Socstduinen bezich tigd. In Soestduinen werd men officieel ont vangen door het gemeentebestuur waarbij Burgemeester Mr. G. Deketh, de aanwezi gen een hartelijk welkom toeriep in deze schoone omgeving. Na bezichtiging werd een thee aangebo den in het restaurant. Men was zoer enthousiast over dezo mooie badgelegenheid. ERN "JE AANRIJDING. De s \ldige doorgereden, maar achtoi^jald. Soest. Gisterenavond werd alhier ter hoogte van de Middelwijk9traat, liggende aan den kant van den weg, een zekers J. C. v. S. aangetroffen. Het bleek dat hij aangereden was door een vrachtauto, wel ke echter, zonder zich om hem te bekom meren, was doorgereden. Waar v. S. niet in staat was zich op te richten, werd eerst het allerergste gevreesd. Bij nader onder zoek van den b»handclendcn geneesheer, Dr. P. de Vos, bleek dit nogal mee te vallen, alhoewel de linker-enkel en arm zeer ernstig verwond waren. Inmiddels hadden eenigc agenten ineen aangehouden luxe-auto een achtervolging ingezet. Door hun doortastend handelen, slaagden zij cr in dc vrachtauto bij Baarn in te halen. Tegen den bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Do toedracht van het ongeluk is onbe kend. De winst der bedrijven Hilversum, 26 Juli. Een dag vóór de raadszitting berichtte het college dat de ont- werp-begrooling voor 1934 was opgemaakt, in verband waarmede B. en W. een drietal punten (aangaande de winsten uit de be drijven over 1932 en de bestemming welke hieraan gegeven wordt) van de agenda had den afgevoerd. Men achtte het n.l. ge- vvenscht dat de leden van den raad vóór de behandeling der genoemde punten kennis kunnen nemen van de ontwcrp-bcgrooting welke in den loop van de volgcndo maaod zal worden uitgebracht. Aldus zal naar'de mcening van het college met meer kennis van zaken de houding ten opzichte van de genoemde agendapunten, in 't bijzonder wat de voorstellen inzake bestemming der winsten aangaat kunnen worden bepaald. Van de zijde dor s. d.-fractie werd in dc richting van gisteravond getracht alsnog over de afgevoerde punten, althans over het al dan niet gewenseht zijn dezer afvoe ring to spreken. De raad verwierp evenwel het dienaande door den heer Stokman (s. d.) ingediende voorstel met achtien tegen acht stemmen. Zoodat over'rlczo aan gelegenheid in een volgende zitting zal be slist worden. Naar men zich herinneren zal hielden de voorstellen wel voornamelijk in, dat de gezamenlijke be drijven winst ad f 408.212 in de gemeentekas wordt gestort ten bate van den dienst 1932. Door deze afvoering werd de agenda al zeer onbelangrijk. De meeste punten gin gen onder den hamer door. Na eenige bespreking ging de raad ac- coord met het voorstel om de betrekking van concierge aan do Geraniumschool op te heffen en den huidigen functionaris voor- loopig op wachtgeld te stellen. Ook naar aanleiding van een schrijven van den heer L. Wildcboer werd nog even gesproken. Deze had n.l. in zijn kwaliteit van aannemer van het stucadoorswerk bij den bouw der openbare lagere school aan den Lorentzwcg een adres aan den gericht waarbij hij verzocht hein schadeloosstelling te vcrleenen voor het herstellen van een tijdens den bouw dier school vernield pla fond en vernielde muren. Wethouder Kuy- per w-ces er op dat dergelijke schaden vol gens bestek \oor risico van den uitvoerder zijn. Daarbij kwam echter nog dat een en ander reeds twee jaar geleden plaat9 had. Waar de heer Wildeboer destijds deze kwes tie in het geheel niet ter sprake gebracht had, was de wethouder van P.W. van mee ning dat men thans bezwaarlijk op de zaak terug kan komen, zoodat spr. adviseerde het afwijzend voorstel van B. en W. aan te ne men. Aldus werd bosloten. Amcrongon, 26 Juli. Hedenavond om streeks 7 uur had op don hoek van den nieuwen Rijksweg alhier een ernstig onge luk plaats. Vermoedelijk door to snel rijden, geraakte een motorrijder in de bocht het stuur kwijt en butste, tegen het hek auu den kant van den weg. Dc duorijder sloeg hierdoor tegen een paal en werd doodelijk gowond opgenomen. De inmiddels ontboden geneesheer, dokier Endcrs, kon na eenige oogcnblikken slechts den dood constateeren De bestuurder werd met een zware horsen schudding naar hot Joanniter hospitaal al hier vervoerd. Bij liet afzenden van dit bericht i6 nog onbekend wie do slachtoffers zijn. Vermoe delijk zijn het twee jongelui uit Zeist. D. BIERHAALDER. f Bekend apotheker. Baarn, 25 Juli. Hedenmorgen is alhier in den ouderdom van ruim 69 jaren over leden de hejr D. Bierhaalder, apotheker, die op het gebied der pharmacie ook bul ten deze gemeente bekendheid heeft ver worven. Ruim veertig jaren lang heeft de heer Bierhaalder alhier aan t hoofd van zijn apotheek gestaan. Do begrafenis is bepaald op a.s. Zaterdagmiddag te half twee op de nieuwe algemeene begraafplaats te Baarn. EXAMENS. Soest. Op het te Utrccnt g>houdcn examen voor M.U.L.O. slaagde de heef J. H. Oorthuis, alhier. KONINGIN TE SOESTDIJK. Baarn, 26 Juli In verband met den verjaardag van H.M. de Koningin Moeder zal H.M. de Koningin morgenmiddag te ruim 12 uur per auto van den Ruygenhock ten paleize Soestdijk arriveeren, alwaar zij tot na 2 Augustus hoopt to verblijven. Ongeveer 2 H.A. een prooi der vlammen Gistermiddag omstreeks drie uur werd een zware heidebrand waargenomen welke woedde rond hoogte 30, welke gelegen is vlak bij do gren9 tusschen Soest en onze gemeente. De hevigheid van den brand was zoo groot, dat men op den Doomschen grintweg, \velko van Oud-Lcusden naar Doorn loopt, dikke rookwolken zag opstijgen van achter de heuvelrug welke zich uitstrekt achter de schietbanen op do Leusderheide. Het ver moeden, dat er een hevige brand woeddo in de omgeving van het geniekamp, bleek niet ongegrond to zijn. Bij aankomst op do plaat9 waar het vuur woecldo kon mon con stateeren, dat de brand vrij ernstig was. Er bestond groot gevaar, mede in verband mot hot feit. dat er een vrij storke wind woei uit Westelijke richting, dut de brand zou overslaon naar de in do nabijheid gelegen bosschcn. Met man en macht is men dan ook aan luït werk getogen om het vuur to lokaliseeren. opdat bovenbedoelde bosschcn, welke zich tot onze gemeente toe uitstrek ken, behouden zouden blijven. Er was namelijk hulp van de brandweer uit Soesterberg, van do brandweer uit onze gemeente, van eenige politiemannen van hier. terwijl bovendien nog twee vracht auto's met militairen van de luchtvaart- afdeeling te Soesterberg en van de genie uit het kamp waren gerequireerd. Men heeft nog juist bUtijds het vuur nabij een zandweg, even vóór do bosschcn, kunnen stuiten, zoodat te ongeveer 4 uur het ge vaar geweken was. Ongevpcr 2 H.A. holde met het daarop staande geboomte zijn ver woest. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ORDONNANS". Zaterdag hield de postduivenvereniging Dc Ordonnans een wedvlucht vanuit Bor deau, afstand 922.2 K.M. De eerste 3 dui ven werden op Zondag getoond en w el door de Ilcorori 11. Kollen le, N v. d. Berg 2e en Chr. v. 't Hoenderdtial 3e. Door dezen uitslag is de stand van het Hokkampiocnschap als volgt geworden; le Kamp. R. Roetert met 660 punton. 2o N. v. d. Borg met 620 punten. 3e II. Kollen met 564 punten. Hot Duifkampioenschnir werd door dezen uitslag: le Kamp. B. Roetert met ringno. x 3, 31 B. 2921, 241 punten. 2e Kamp. II. Kollen met 23 B. 2262, 229 punton. 3e Kamp. N. v. d. Berg, met 27 B, 11G09, 214 punten. Zondag hield -deze verecniging eveneens haar eerste wedvlucht met jonge duiven vanuit Lier, afstand 123.8 K.M. Dc duiven werden met een kalme N.W. wind om 9 uur vrijheid gesteld. De spociulo 10 en 25 cents poule werden gewonnen door den Heer N. de Waal inct resp. 3o en le prljswinn. Do prijzen werden als volgt gewonnen: N. do Waal 1, 3. 4, 5, 6; H. Veenbrlnk 2. 8, 12, 21, 30, 41, 56; Chr. v. 't llocndcrdaal 7, 18, 27. 44, W. Gorth 9, 19, 29, 32, 34, 40, 57; II. Kollen 10, 23, 42; H. Waanders 11: L. Henschel 13; I v. d. Brom 14; B. Koppen 15, 31; Chr. v. Putten 16, 45, 49; B. Roetert 17, 35, 36, 39, 46, 47, 52; J. Hoddema 20, 33, 13, 50, 53, 55, C. Meijer 22, 58; M Keken 2b.28; II. v. Limbeck 25, 48, 54; N. v. d. Berg 26, 51: A. v. Nimwegcn 33 en .T. Tachtenborg 37e prijs. Aankomst le duif 10.59.34, idem laut- stc duif 11.31.24. FIETSTOCHT VAN DEN GEREFORMEER DEN JEUGDRAAD Gisteren hield de Gereformeerde Jeugd raad, omvattende al do Gereformeerde jeugdorganisaties, alhier, zijn jaarlijkachen fietstocht onder leiding van zijn voorzitter den heer I. Stap. De tocht ging door zeer 9choone deelen onzer provincie tusschen Zeist en Leersurn on had een lot. verloop. Togen het einde ervan, aan den boschrand bezuiden de Leus dorheid, hield Dr. Joh H Scheurer een cau serie over „Kleur afgeven", waarin deze er op wees, dat ieder mcnèóh zijn eigen kleur heeft en daarvan afgeeft op zijn omgeving. Hij accentueerde dc groote mate van ver antwoordelijkheid, die men dus zelf draagt voor het gedrag zijner mcdemonschcn, dat men ondervindt. Na een levendige bespre king hierover werd de tocht huiswaarts volbracht, waar men in grooto opgewekt heid aankwam. GARNIZOEN. Bij Kon. besluit van 19 Juli zijn, met Ingang van 1 Augustus, benoemd tot twee de luitenant bij het wapen der infanterie dc cadet-sergeanten van het derde studie- Jaar van de Koninklijko Militaire Acade mie te Breda: P. H. Bosch en W. Bakker bij hot 16c ro-jlment; J. P. de Lang on H. J. Amelink bij het 18o regiment en A. H. Schrcudcrs en P. G. A. Coopmans bij het 21ste regiment. De leerlingen van do School voor Reserve Officieren der Cavalerie zullen met ingang van 1 Augustus 1933 worden teruggeplaatst naar het late, 2de, 3de en 4de Half Regi ment Huzaren, resp. te Amersfoort, Breda, 's Gravenhage en Deventer in garnizoen. POLITIE VOETBAL Morgenavond zal het politie-clftal een wedstrijd 6pclen tegen C.J.V.V., welke zal plaats vinden op het terrein van den A. B. v. L. O. aan den Leusderweg. SPATADEREN en AAMBEIEN VCUKBIJGB.BU APOTH. CHDROGISTEN MEVR. DR. HOEJENBOS—VERVLOET. f Teraardebestelling op Rusthof. Gistermiddag werd op do begraafplaats Rusthof alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mevr. dr. J. C. P. Hocjcnbos geboren Vervloet, in leven referendaris bij dc provinciale griffie te Utrecht. Velen waren naar dezen fraaien dooden- akker getogen, om de overledene do laat ste eer te bewijzen. Onder hen merkten wij o.m. op: dr. H. Th. s' Jacob, commis saris der Koningin, jhr. dr. C. G. C. Quer ies van Ufford, griffier der Prov. Staten. Voorts de heeren B. J. J. Wijkamp, G. H. J. van Spanje, jhr. dr. mr. W. L. de Beau fort en mr H. W. de Vink, leden van God. Staten, do heeren Mebius en W. H. de Beaufort, leden der Prov. Staten, baron Rcngers, voorzitter van verschillende wa terschappen, terwijl nagenoeg alle ambte naren ter provinciale griffie hun chef en collega uitgeleide deden. In dc hall van de begraafplaats w3rd al lereerst het woord gevoerd door Dr. s' Ja cob, die eraan herinnerde, dat binnen kor ten tijd twee hoofdambtenaren door den dood aan de griffie zijn ontvallen. Deze woordvoerder schetste de ontslapene als een ambtenares met veel tact en als e*n aangenaam pere*>on. Haar naam zal op de griffie lang in herinnering blijven. Ten slotte wees Dr. s'Jacob erop dat, hoewel niemand in onze grooto maatschappij on misbaar is, de ledige plaats, welke door het verscheiden van mevr. Hocjcnbos is ontstaan moeilijk te vervullen zal zijn. Mr. II. A. M. Wijnen was de tolk van de ambtenaren der provinciale griffie. Hij wees erop, dat niemand hunnor, toen mevr. Hocjcnbos voor baar vacantio afscheid kwam nemen, had kunnen denken, dat dit afscheid voor goed zou zijn. Ook hij uitte waardcerondc woorden over de ontslapene en onderstreepte hetgeen Dr. s Jacob over haar had naar voren gebracht. Tenslotte stipuleerde hij dat de ambtenaren steeds op aangename wijze met haar had den samengewerkt. Aan de groeve hoeft de heer L. Hocjcnbos, echtgenoot van de overledene, de beide spre kers dank gebracht voor dc wijze waarop zij de kwaliteiten van zijn echtgcnoote heb ben herdacht. STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Vow het in de R.M.B.S, alhier afgeno men staatsexamen tot toelating aan de uni versiteit zijn geslaagd voor diploma A: II. Abram, Th. V. P. Dams, S. J. Frijnts, M. J. J. G. Verstraclcn, P. J. A. Kriellaars, H W. M. van Mcer( \Y. P. van Sikkelcrus, C. M. Hermans, F. W. B. Rnglér, mej. L. v. d. Have, H. W. M. do Jong cn C. J. Rasoh. Afgewezen 15. Voor diploma B slaagden: L. F. S. Vol- ker, I). A. Slis en F.. J. Hamers. Afgewezen 7. Het examen wordt voortgezet met 4 Can dida ten voor A en 3 voor B. HET KERKGEBOUW DER REMON- STFiANTSCHE GEMEENTE. Herdenking van het 50-Jarlg bestaan. Zondag 30 Juli a.s. zal alhier worden her dacht het 50-jarig bestaan van het kerkge bouw der Rcmonstrantsche gemeente al hier. Aan dezen kerkdienst zal medewer king wiemen mevrouw De ValkWouden berg, solozang. M.U.L.O-EXAMEN Verbeterde opgave. Tc Utrecht slaagden voor het M.U.L.O. diploma A: Anke Flamoling, Tineke Hoge wind, Willy Pleging, Ine de Visser, Meta de Vries en Betty Schwerzcl, leerlingen der Meisjesschool voor U.L.O. Plantsoen Z. 4, alhier. Alle leerlingen der school slaagden. AANGEHOUDEN Gisteren werden alhier twee personen aangehouden, waarvan óón verdacht van diefstal van marktgocdcrcn en do ander wegens medeplichtigheid. Eerstgcnocrndo werd in arrest gesteld cn zal naar den Of ficier van Justitie to Utrecht worden ge transporteerd. BEKROOND Op de Nationalo bakkerij tentoonstelling te Hcorcnveen hoeft de bakkerij 't Smul- huifl, Soest er weg alhier, 2 diploma's be haald in de afdeeling bakkerij en twee eerste prijzen in de afdeeling banketbakke rij. EXAMENS. Voor het to Utrecht gehouden examen Hoofdakte slaagde de heer A. F. C. v. d. Linden, alhier. P. Teeuwlssen, alhier behaalde op hot te Utrecht gehouden examen zijn diploma Fransch M.O. A. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL. Eieren op toast. Bereiding: Snijd eenige hardgekookte eieren in dunne schijfjes. Maak van wat tomatenpurée, ien lepel fijngehakte peter selie, het moes van 1 ui, wat maggiaroma on paneermeel een mengsel en besmeer hiermede langwerpige stukken toast. Beleg de toast vorder voorzichtig met de schijfjes ei en schik de stukjes op een langwerpig schaaltje. Versier den schotel met frissche peterselie. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Gekookte karper. Gewelde boter. Aardappelen. Bessensappudding. Bereiding vischschotel: 3 rond karper, azijn, zout. ui, laurierblöd, peterseliewor- teltjes, kruidnagels. Wasch den karper var) binnen goed schoon, draag zorg dc huid ni»t al te stevig af te wasschen, zoodat de shjmlaag niet afgewreven wordt. Overgiet de visch met kokenden azijn on laat ze een kwartier staan. Zet ze dan op met ruim water en 75 gram zout, ui, 2 laurierbladen. 2 peter- 8elieworteltjes en 4 kruidnagels. Kook do visch hierin gaar (5 10 minuten). Dien de visch warm op, na dc huid cn de schubben verwijderd te hebben. DE BENOODIGDE VISCH even bestellen bij GLASTRA'S VISCHHANDEi UTRECHTSCHESTRAAT <0. Telel 92. D a g e I Ij k s City Theater, Wcstsingel 7. Vertooning van „Geluk bij Naóht." Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo ning van „De Sweepstake vun den duivel" en „Het spionnagc-schandaal." Museum Flèhitc, Westsmgel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theos. Vereeniging. Rcgcntcssclaan. lederen dag van C—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal cn Bibliotheek, Muurhulzen 9. R. K Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredcsbibiiothcck, Arnhcmacheweg 50 Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 22—27 Juli. Internationale School voor Wijsbegeerte. Leergang B. Genootschap voor Critische Philosophie. Onderwerp Zin en Onzin. 27—30 Juli. Internationale School voor Wijsbegeerte. Leergang C 1. Leider Dr. J. Pressor. Onderwerp: Europa in de Mual- stroom. 28 Juli. Kamer van Koophandel, Arnhem- sche weg Ledenvergadering. 3 uur n.m. 28 cn 29 Juli. Speeltuinvereniging „Lous- derkwartier". Zomerfeest, respectievelijk om 6.30 uur n.m. en 1 uur n.m. 29 en 30 Juli. Spccltulnverecnlging Soos- tArkwartier Zomerfeest Tot 1 Augustus. Siorkunst. Tentoonstel ling van werken van J Bozaan. 5—7 Aug. Internationale School voor Wijsbegeerte. Leergang D. Leider: Andreas Latzko. Onderwerp: Die Französische Re volution und ibro Bcdoutung für unsere Zeit. 7—10 Aug. Internationale School voor Wijsbegeerte. Leergang E. Leider: Dr. G. H. van Scnden. Onderwerp: Wezenskenmerken der Religie. 12 Augustus. 30 K.M. wandeltocht, georga niseerd door do Wandclsportvcreeniging „Zonder Uitvallers Terug". Start om 3 uur vanaf Motel „Zwarte Bergje". 13 Aug. Bijeenkomst van de Verecniging tot Bevordering der BIJontcelt in Neder land. 14 Aug. Imkersdag van de Veroeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland. BURGERLIJKE STAND. 26 Juli. Geboren- Abraham Mattheus Adriaan, z v. Jan van Gent en Cornelia Jacoba van Sint Truijon. Hans, z. v. Willem Cornells Llnschotcn en Helen Mary Ann Basie. Gehuwd: Franciscus Cornells Voskuilen on Willemina Veldhuizen. Johannes Eijkclkamp en Dina van Ila- mersveld. Harmanus Petorso cn Anna Wicsel. Aart Janson en Marritje van de Vuurst Hendrik dc Gans cn Aartje Willemijntjo van der Horst. Marinus Kreuger en Geertruida Elisabeth Peen. Overleden: Dirk van Moorselaar, oud 54 jaar, -achtgcnoot van Niesje van do Kooij. OMREKENINGSKOERSEN. Off Not Niet Off. 26 Juli 27 Jul- 12 uur Londen «.28% 8.26% Berlijn 59 07 59 12% Parijs 9.70 9.71% Brussel 3460 34 64 Zurich 47 95 <802 Kopenhagen37 15 37 15 Oslo 41 75 41 85 Stockholm 42 85 42 85 New-York 1.77 1.79% Milaan 13.11 13.12% Praag 7.36 7.37 Medosrpdppld door dp Rn*tprd Rnnlcverppn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3