AMERSFOORTSCH DAGBLAD' DE CONFERENTIE UITEENGEGAAN Zaterdag 29 Juli 1933 32 e jaargang No. 25 DE VERHOOGING VAN 'T PRIJSPEIL SPANJE HEEFT SOVJET RUSLAND ERKEND DERDE BLAD WORDT EINSTEIN ENGELSCHMAN? GÖMBÖS UIT ROME VERTROKKEN ONRUST BIJ DE ZWEEDSCHE MARINE MILITAIRE STUKKEN ONTVREEMD? DE BOERENKNECHT, EEN MEISJE WAS.. DIE HET PROCES TEGEN VAN DER LUBBE SPOORWEGONGELUK FRANKRIJK IN Een uiteenzetting der delegatie van 't Britsche gemeenebest Londen, 27 Juli. (V.D.). Hedenavond Js dc volgende bekendmaking namens de delegatie van het Britsche gemeenebest ter economische wereldconferentie uitgegeven: Nu de economische en monetaire wereld conferentie verdaagd is, meent de delega tie, dat het oogenblik gekomen is een over zicht te geven van haar standpunt inzake ccnige der belangrijkste onderwerpen van jinanciecle en monetaire politiek, clie ter conferentie to berde zijn gebracht, maar waarvoor geen oplossing werd gevonden. Tijdens een deel der conferentie heeft zij do gelegenheid gehad onderling overleg te plegen en in het licht der tegenwoordige toestanden de conclusies te herzien, waar- loc men op de conferentie van Ottawa is gekomen, voorzoover deze betrekking had- Hen op toestanden van voor de conferen tie. Dc delegatie is er zeker van, dat de overeenkomsten van Ottawa reeds een gun stige uitwerking hebben gehad op vele tak ken van interimperieelen handel en dat dit [proces waarschijnlijk zal doorzetten, aan gezien dc koopkracht van de verschillende toetrokken landen grooter wordt. Terwijl er rog niet voldoende tijd verloopen is om volledig effect te geven aan dc verschillen de overeenkomsten, die te Ottawa werden gesloten, is zij er toch van overtuigd, dat dc algcmecne beginselen, waaromtrent over eenstemming bestond, gezond zijn. Do de legatie bevestigt opnieuw haar overtuiging, dat een verlaging of venvijdering van de belemmeringen tusschen de landen van het rijk, gelijk te Ottawa werd overeengeko men, niet alleen den goederenhandel tus schen deze landen zal vergemakkelijken, waar ook, dat do wereldhandel er door zal iworden gestimuleerd en vergroot. Do dele gatie wenscht thans de aandacht te vesti gen op principes van monetaire en finan- ciccle politiek, die zich hebben voorgedaan zoowel op de wereldconferentie als op die Jan Ottawa en die van het grootste belang ziju voor de landen binnen het gemecnc- Hicst. Ter conferentie van Ottawa verklaar den de vertegenwoordigende regeeringen, dat naar haar moening een stijging in de gclieelewereld van het algcheele peil der groothandelsprijzen in hoogo mate wen- ichelijk was en voegden daaraan toe, dat zij bereid waren samen io-werken iget'an-' ilcre landen bij alle uitvoerbare maatr'ege- en voor het doen stijgen van de groothan delsprijzen. Zij kwamen overeen, dat een stijging der prijzen niet tot stand kon wor den gebracht alleen door een monetaire ac tie, aangezien verschillende andere facto ren, die samenwerkten om de tegenwoordi ge depressie tot stand te brengen, eveneens [moesten worden gewijzigd of opgeheven, al- Vorens een geneesmiddel zeker was. Aan geduid werd, dat internationale actie nood zakelijk zou zijn, teneinde verschillende met-monetaire factoren, die het prijspeil drukten, op te heffen. Wat het monetaire gedeelte betreft, werden o.a. als middelen genoemd die voorwaarden, welke een her leving van den ondernemingszin en den ïiandel zouden steunen, zooals lage ren tevoet en overvloed van geld op korten termijn. Inflationnaire middelen werden af- gckcyrd en een ordelijke monetaire poli tiek werd geëischt, teneinde het hoofd te bieden aan lieftigo speculatieve bewegin gen. Sindsdien is dc politiek van het ge meenebest gericht geweest op het doen stijgen der prijzen. De delegaties, die deze Verklaring onderteekenen, merken met vol doening op, dat deze politiek een aanmoe digende mate van succes heeft gehad. Ge durende eenige maanden waren er welis waar grooto moeilijkheden te overwinnen, maar in de laatste paar maanden neemt 'het volhardend voeren, door liet Vereenigd Koninkrijk, van een politiek van goedkoop fen overvloedig geld toe. Deze politiek heeft groeiend effect gehad onder de gunstiger omstandigheden, gescha pen door de verandering van politiek in dc Vcreenigde Staten en door het ophou den van het dalen der goudprijzen. Over de geheelc periode, vanaf 20 Juli 1932, voor de éonferentie van Ottawa, is de stijging in sterling-groothandelsprijzen 12 pet. geweest Volgens den index van de „Economist". De oiiderleekencnde delegaties zijn van mee ding, dat dc gezichtspunten, die zij in Ot tawa tot uiting hebben gebracht inzake de noodzakelijkheid van stijging van het prijsniveau nog steeds geldig zijn en dat het van het grootste belang is, dat deze sliming voort zal gaan. H at het uileindelijk niveau betreft, waar Naar gestreefd moet worden, zijn zij van Niecning, dat dit niet in nauwkeurige ter gen kan worden omschreven. Ieder pi ijs- niveau zou tevredenstellend zijn, wanneer „dat dc normale activiteit van de nijverheid cn den arbeid herstelt en dat den schulden last in overeenstemming brengt met dc eco nomische capaciteit. De stijging der prijzen taag niet dermate worden opgevoerd, dat er een geïnflationneercle schaal van winsten ontstaat en 't evenwicht in tegeno\ crgestcldc richting wordt verstoord. Zij mccncn der halve, dat de regeeringen met allf middelen die in haar bereik zijn, economische en mo netaire, binnen de grenzen van gezonde fi nanciën moeten volharden bij een politiek )an 't doen stijgen der prijzen, totdat zal blijken, dat het evenwicht hersteld is. Daar na zullen dan de maatregelen genomen moe ten worden om de aldus bereikte positie te Êlabiliseeren. _De conferentie van Ottawa heeft ver* klaard, dat het uiteindelijk doel van de mo netaire politiek moet zijn het herstel van een tevredenstellenden internationalen mo- netairen standaard, waarbij gedacht is niet alleen aan een stabiele valuta-verhouding tusschen alle landen, maar ook een welover wogen besturing van den internationalen standaard zoo, dat de internationale handel en financiën vlot kunnen functionneeren. Het herstel van een internationalen monetairen standaard. De voornaamste voorwaarden voor een herstel van een internationalen monetairen standaard waren, aldus werd verklaard, vooral een stijging in dc prijzen der goede ren in de verschillende landen tot een ni veau, dat meer in overeenstemming was met het peil der kosten, met inbegrip van den schuldenlast en andere vaste en half vaste lasten en de conferentie gaf uiting aan haar opvatting van het belang van handha ving van internationale samenwerking met het oog op het zoo veel mogelijk vermijden van groote schommelingen in de koop kracht van den waardeslandaard. De ondergeteekende delegaties bevestigen thans wederom, dat het uiteindelijk doel van do monetaire politiek behoort to zijn een herste' van een tevredenstellenden interna tionalen gouden standaard, waaronder een internationale samenwerking tot stand ge bracht zou kunnen worden en worden ge handhaafd met het oog op een zoo veel mo gelijk vermijden van ongewcnschtc schom melingen in de koopkracht van het goud. Het probleem, waar de wereld zich tegen over ziet geplaatst, is de stabiliteit van va- lutaverhoudingcn te verzoenen met een re delijke stabiliteit niet alleen in het prijs niveau van een afzonderlijk land, maar in de wereldprijzen. Een effectieve actie in dit opzicht moet voornamelijk afhangen van internationale samenwerking en wanneer dc wereldconfe rentie verder zittingen houdt, moet dit on derwerp van speciaal belang geacht worden. Intusschen erkennen de onderteekenende de legaties het belang van de stabiliteit van de valuta tusschen de landen van het rijk in het belang van den handel. Dit doel zullen zij voortdurend voor oogen houden bij het vastleggen van haar monetaire politiek en het bereiken daarvan zal worden geholpen door het voeren van een algemeene politiek tot het doen stijgen der prijzen. De interimperialc stabiliteit der valuta's wordt vergemakkelijkt door het feit, dat het Vereenigd Koninkrijk geen verbintenissen- heeft met andere landen met betrekking tot de toekomstige behandeling van het pond sterling en volledige vrijheid van handelen houdt in dit opzicht Het toetreden van an dore landen .tot een politiek van gelijke richtlijnen zou het mogelijk maken valuta- stabili teit over een nog grooter gebied te be reiken en te handhaven. Onder' de factoren, die werken voor een economisch herstel van de landen van het gemeenebest, wordt speciaal belang gehecht aan de daling van den rentevoet van lceriin- gen op langen termijn. De onderteekenende delegaties merken met volharding op, welke vooruitgang zoowel, in die richting is ge maakt als ten aanzien van de hervatting van overzcesche lecningcn op de Londensche markt. Zij zijn het er over eens, dat verdere vooruitgang in dezen nuttig zal zijn. Dc onderteekende delegaties zijn overeen gekomen, dat zij hare regeeringen zullen aanbevelen elkander te raadplegen van tijd tot tijd over de economische cn monetaire politiek, teneinde haar gemeenschappelijk doel .te stellen cn zulke maatregelen te ne men, dat deze tot het bereiken daarvan kun nen leiden. Madrid, 27 Juli (VD). Do president heeft een decreet onderteekend, waarbij Spanje Sovjet-Rusland erkent. Do formali teiten tot liet herstel der diplomatieke be trekkingen zullen, naar verluidt, door den Russischon ambassadeur Dofgalefski wor den verricht. Als toekomstige ambassadeur van de sovjetunie in Madrid zal waar schijnlijk worden benoemd de vroegere Russisch© volkscommissaris Loenatsjarski. Londen, 28 Juli. (V. D.) De diploma tieke medewerker van de Daily Telegraph merkt op, dat de erkenning van sovjet- Rusland door Spanje door een tweetal fac toren in het bijzonder is bevorderd. De eerste is een omvangrijke Russische olie- en pctroleumovereenkomst, die dezer dagen tot stand is gekomen, waarbij Rusland olie levert voor dc Spaanschc marine. De twee dc factor is de toenadering tusschen Mos kou en Parijs, die veel invloed op Madrid schijnt te hebben gehad, aangezien de Spaanschc diplomatie in den laatstcn tijd zeer nauw samen werkt met de Fransclic. ADVISEUR VAN ROOSEVELT IN EUROPA AANGEKOMEN. Parijs, 27 Juli (TIN). Baruch, de advi seur van president Roosevelt, is te Cher bourg aangekomen. Tegenover de journa listen verklaarde hij, dat hij geen officieele opdracht heeft cn dat zijn reis slechts voor particuliere doeleinden geschiedt. Ilij wil o.cy in Tsjecho-Slowakije gaan jagen. DE ARRESTATIES IN SPANJE. Barcelona, 27 Juli (IIN). Het grootste gedeelte der personen, die de laatste dagen gearresteerd werden, isweer in vrijheid gesteld. In het geheel bevinden zich thans nog 81 personen in hechtenis. Londen, 28 Juli (V.D.) Volgens de Daily Telegraph worden momenteel po gingen in het werk gesteld om naturalisatie tot Engelschman te verkrijgen voor Prof. Einstein, die zich momenteel in Engeland bevindt. De gastheer van Prof. Einstein, de conservatieve oud-minister en lagerhuis-lid Locker Lampson, heeft besloten een des- PROF. EINSTEIN. betreffend verzoek te richten tot den Brit- schen minister van binnenlandsche zaken en de Engelsche regeering, teneinde ont heffing te verkrijgen van de gebruiklijke voorwaarde, dat naturalisatie pas kan ge schieden na een verblijf van minstens vijf jaar op Engclsch gebied. Naar de mcening van Engelsche juristen bestaan er weinig bezwaren tegen het toestaan van een uit zondering op deze procedure. Waarschijn lijk zal men Prof. Einstein een leerstoel aan een Engelsche universiteit of aan een uni versiteit in één der Britsche dominions aanbieden. Rome, 27 Juli (I-IN). Gömbös, do Ilon- gaarsche minister-president, heeft vandaag een tweede langdurig onderhoud met Mus solini gehad. Waarschijnlijk zal nog een derde bespreking tusschen de beide staats lieden voor het vertrek van Gömbös plaats hebben. De Ilongaarschc minister-president zal ook door den paus cn door staatssecre taris Pacelli in audiëntie worden ontvan gen. Omtrent dë besprekingen tusschen Mussolini en Gömbös wordt in een offi cieel communiqué verklaard, dat bijna al- geheele overeenstemming tusschen de bei de staatslieden bleek te bestaan met be trekking tot de vraagstukken, waarbij bei de landen bétrokken zijn. Rome, 28 Juli (V.D.). Onmiddellijk voor zijn vertrek heeft de Ilongaarschc premier Gömbös tegenover de buitenlandsche pers een korte verklaring gegeven, waarin hij zeidc, dat bij met Mussolini uitvoerig den toestand in Europa heeft besproken en dat hij buitengewoon tevreden is met de te Rome bereikte resultaten. Zoowel over po litieke als over economische kwesties was volkomen overeenstemming bereikt. IIij ver heugde zich. bij het afscheid van Rome te kunnen zeggen, dat het loonend Wijkt, in den zin van een vredespolitiek voor de be langen van Hongarije tc kunnen werken. Tegen 8 uur des avonds heeft Gömbös Rome verlaten. Bij het vertrek was aanwe zig de onderstaatssecretaris Suvich. Mus solini was reeds des morgens op reis ge gaan voor een korte vacant ie in de Ro- magna. Gömbös en de Ilongar.rsclie minister van buitenlandsche zaken, Kanya, hadden des morgens hun opwachting bij den Paus ge maakt en daarna een bezoek gebracht aan kardinaal-staatssecretaris Pacelli Rome, 28 Juli. (II. N.) Door het bezoek van Gömbös aan Rome zijn de betrekkin gen tusschen Hongarije en Italië nog ver sterkt. Gömbös heeft den Hongaarschen minister.van handel naar Rome ontboden om verschillende economische vraagstukken te regelen. De Italiaansclie bladen stellen vast, dat het viermogendhedenverdrag geen belemmering is voor het streven naar een herziening van de vredesverdragen en dat Hongarije in Mussolini een krachtigen be schermheer heeft gevonden. „NIET VAN ARISCHE AFSTAMMING". Berlijn, 27 Juli. (II. N.) Dc leden van den raad vau beheer van een Duitsche kabelmaatschappij zijn in hechtenis geno men, daar zij zich aan onregelmatigheden bij het beheer zouden hebben schuldig ge maakt. Zij zijn door nationaal-socialisten vervangen. Zij waren niet van Arische af stamming. GOERING TE AKEN. Aken, 27 Juli (VD). Heden is Goeri: te Aken aangekomen. Bij den ouden „Pont tor", waar hij o.a. door de Hitlerjcugd weid begroet, hield hij een korte toespraak. In den middag werd den Pruisischen premier de eereburgerbrief van de stad Aken op het stadhuis overhandigd. Daarna woondo Goering do ruiterwedstrijden bij. Ontevredenheid over het eten. Actie van communisten? Alen meldt uit Stockholm aan de N.R.Ct.' Maandagmorgen zijn in de marinekazer ne te Karlskrona, de Zwced6che oorlogsha ven aan de Zuidkust, eenige gebeurtenissen voorgevallen, die thans, nu men Je juiste toedracht van de zaak vrijwel kent, ern stiger blijken te zijn dan men aanvankci.jk dacht Zondagavond moeten de mariniers en ma trozen afgesproken hebben, dat zij dan vol genden morgen zouden weigeren ie ontbij ten. En toen Maandagmorgen eten gebla zen werd, volgde aanvankelijk geen der ruim achthonderd manschappen de bevelen op. De officieren, die moeite deden om de mannen tot rede te brengen, werden uitge lachen, geen der signalen werd gehoor zaamd en ook tijdens de vlaggenparade weigerden allen in de houding te gaan staan. In één der eetzalen is een matroos, die tenslotte zwichtte, door een tafelgenoot aangevallen en afgerammeld, waarop de aanvaller naar 't arrestlokaal werd overge bracht. En bij de dienstplichtigen is een man gearresteerd, die op de tot hem gerich te vraag van den dienstdoenden officier, of hij weigerde te gehoorzamen, bevestigend antwoordde. Ook dit schijnt de gemoederen gekalmeerd te hebben, want na veel weife len hebben de meeste mannen toch ontbe ten. Dinsdagmorgen deed zich opnieuw een intermezzo voor. Het bleek, dat de man schappen zure melk bij het ontbijt hadden gekregen, terwijl twee afgevaardigden, die op hun verzoek de melk van den dienst doenden officieren mochten proeven, con stateerden, dat deze melk goed was. Hier mee heeft men de zaak echter laten rusten Dinsdag is de controle op het voedsel ver scherpt. Zoo heeft de officier van de week een partij visch afgekeurd, maar later heeft men haar toch moeten accepteeren, toen de leverancier met een verklaring van een veearl6 aan kwam dragen. Volgens hun ver klaringen aan journalisten achten de man schappen de rantsoenen te klein. Bij bizon- dcre gelegenheden, zooals inspecties, zou den de porties aanmerkelijk grooter zijn. Op last van den commandant der marine te Karlskrona heeft één der hoogere officie ren een uitgebreid onderzoek ingesteld. Alle achterhonderd mannen zouden één voor één verboord worden. Zij antwoordden vrij wel zonder uitzondering: „Wij weigerden niet aan te treden, maar wilden eerst eten hebben. Wij weigerden niet te werken, maar wij kónden niet, omdat we geen eten kre gen". Eén van de hoogere officieren heeft als zijn meening uitgesproken, dat enkele per sonen het initiatief tot deze actie genomen moeten hebben. Volgens enkele bladen is de actie door communisten op touw gezet, althans door do communistische propagan da voorbereid. De vroegere commandant van de marine te Karlskrona, admiraal de Champs, dringt er in een persgesprek op aan, dat do bolsjewieken, die den staat toch niet kunnen dienen, onmiddellijk uit de marine verwijderd worden. Een onderzoek is volgens zijn meening hiertoe niet noodig, omdat de feiten toch reeds bekend zijn. In tusschen heeft dc minister van defensie opdracht gegeven alle stukken, die op deze zaak betrekking hebben, zoo spoedig moge lijk naar de hoofdstad op te zenden. De twee arrestanten zullen dezer dagen voor den krijgsraad tc Karlskrona terecht staan De Praagsche correspondent der X.R.C. schrijft: Er zijn thans bijna vier maanden voor bijgegaan, sirtds te Boekarest de vertegen woordiger van de Skoda-fabrieken onder opzienbarende omstandigheden in hechte nis werd genomen, onder verdenking mili taire stukken, die betrekking hadden op de bewapening, te hebben ontvreemd, steek penningen tc hebben verdeeld, om voor zijn fabriek leveringen toegewezen te krijgen en in het algemeen corruptie op groote schaal te hebben gepleegd. Dr. Lupu van de op positie had dc zaak in het parlement ter sprake gebracht en zoo de kat dc bel aan gebonden. Gesecundeerd door liberalen en nationale boeren, trachtte hij uit de zaak zooveel mogelijk munt tegen de regeering Vajda Voivod te slaan en hij wist dan ook de arrestatie van Selelzki, den vertegen woordiger van Skoda, gedaan te krijgen. Men kan niet zeggen, dat do militaire rechtbank -sindsdien met haar onderzoek veel verder is gekomon, ook al is do zaak nu naar de openbare zitting verwezen, waar zij in Augustus zal voorkomen. De eerste twee maanden draaide alles om den sleutel van de cijfertelegrammen cn -brie ven, die tusschen de Skoda-fabrieken en hun vertegenwoordiger waren gewisseld. Twee commissarissen der Roemeensche rechtbank trokken naar Pilsen, in de hoop, dat Skoda den sleutel ter beschikking zou stellen. Zij moesten echter met gemengde gevoelens terugreizen; men verklaarde zijn handelsgeheimen niet in gevaar te willen brengen en bpaalde er zich toe. in tegen woordigheid van vertegenwoordigers van den Tsjechjschcn generalen staf en van het departement van buitenlandsche zaken een aantal brieven te ontcijferen. Er bleven echter tien brieven over, die de Roemenen juist voor bijzonder belangrijk hielden, doch waarvan de Tsjechen verklaarden, dat er handelsgeheimen in stonden» die de fir ma niet kon prijsgeven. Een zeer gunstigen indruk van Skoda namen do heeren in geen geval mee naar huis. Skoda lasebte op zijn beurt in het jongste jaarverslag een passa ge in, waarin sprake was van nict-nako- ming van verplichtingen, die kennelijk aan het adres van Roemenië was gericht.... De laatste weken is er, door toespelingen van Roemeensche bladen die door de Tsjechische met graagte werden overge nomen weer een ander licht op de zaak komen to vallen. Achter de heele affaire zou, volgens deze lezing, een groep Roe meensche industrieelen staan, wier doel het zou geweest zijn, tenminste een deel der bestellingen, die nu naar het weliswaar ge allieerde buitenland gingen, voor zich te be machtigen. Wat hiervan waar is, zal mis schien bij de openbare behandeling blijken. Door een ongeval aan het licht gekomen Parijs, 28 Juli (V.D.). Te Escaudain. dicht bij Valenciennes in Noord-Frankrijk kwam een jeugdige boerenknecht, Yvon Le bion, van zijn fiets te vallen en bezeerde zich vrij ernstig, zoodat hij ten huize van zijn patroon het bed moest houden. De be handelende geneesheer achtte het eenige dagen later noodzakelijk den patiënt een injectie te geven, doch deze verzette zich hevig daartegen en verklaarde eenige ma len na injecties last van hoofdpijn en duize ling te hebben gehad. Ondanks dc warmte weigerde de patiënt eveneens, zich luchti ger te kleeden en eenige malen had men hem reeds geplaagd om zijn kleine handen en voeten, die naar men zei, wel meisjes- voeten leken. Eergisteren kwam de moeder van Lebion den patient bezoeken en hoorde men een woordenwisseling, waarbij de moe der zei, dat het nu maar uit moest zijn met het voor jongen spelen. Thans kwam alles aan het licht en bleek, dat Yvon eigenlijk Yvonne wa6, een meisje, dat op het denk beeld was gekomen zich voor jongen uit te geven, omdat de boeren-knechts beter betaald worden dan de meisjes op de boer-, derijen. Op haar arbeidskaart had zij de twee laatste letters van haar naam weg- geradeerd. Berlijn, 27 Juli (VD). In verband met een ontvangst van de pers door den rijks commissaris voor justitie Frank is abusie velijk medegedeeld, dat het proces tegen Van der Lubbe eind November of begin December een aanvang zou nemen. Officieel wordt thans medegedeeld, dat' dc behandeling-van de zaak tegen Van der Lubbe in de eerste helft van September kan worden verwacht. De sneltrein ParijsBordeaux ontspoord Parijs, 2S Juli (V.D.). Gistermiddag zijn de vier achterste rijtuigen van den sneltrein ParijsBordeaux, die tegen half negen van de Quai d'Orsay vertrok en tegen vier uur te Bordeaux behoort aan te komen, tusschen Montmoreau en Moutvoyer, op ongeveer 14 K.M. afstand van Angoulème, ontspoord. Vier reizigers werden gewond. De overigen konden, nadat de vier ontspoorde wagons waren afgekoppeld, in het voorste gedeelte van den trein hun reis voortzetten. De oor-, zaak van de ontsporing is nog onbekend. AL TE GROOTE BELANGSTELLING VOOR EEN BASE BALL-WEDSTRIJD. Toronto, 28 Juli. (V. D.) Bij een base ballwedstrijd te Toronto, waarvoor grooto belangstelling bestond, meende dc politio voor de veiligheid een groot aantal belang* stellenden den toegang te moeten weigeren# toen dc tribunes overvol waren. Ongeveer 5000 personen, die niet meer toegelaten kon* den worden, kwamen in verzet tegen dó politie, die met flesschen werd gegooid. De motorbrigade verleende assistentie en zag kans de menigte te verspreiden o.a. met be hulp van uitlaatgassen, waarmee zij velen: uit het publiek naar huis joeg. ENGELSCHE MIJNWERKERS ONTSLAGEN. Londen, 28 Juli. (V. D.) In verband meï slapte in het bedrijf zijn door Hollmsidc and Southmoor Collieries Ltd. 750 mijnwerkers van dcllorrisonmijn tc Annfield Blain in Durham ontslagen, aangezien de mijn ge sloten wordt. Ook do Coleorton Colliery in Leicestershire wordt gesloten, waardoor tusschen de 500 cn G00 mijnwerkers zijn ontslagen. EERSTE BURGEMEESTER VAN KEULEN ONTSLAGEN. Keulen, 27 Juli. (V. D.) Naar de Kol* nische Zeilung verneemt, is de eerste bur gemeester der stad, Adenauer, ontslagen opi grond van de wet tot herstel yan het bc* roepsambtenaarscbap.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 9